Zaalvoetbalstrijd tussen Oostburg en oud-internationals uitverkocht THEO TAS NA ZEGE OP VERLINDE KADERKAMPIOEN MORRES ENIGE ZEEUWSE PLOEG DIE ZEGEVIERDE Verrassende handbalzege Zld. Sportdames op Tornado Eerste kampioenen in schoolhandbalstrijd AD J0NCKHEYM WORDT WINNAAR ROLLENCOMPETITIE LIEFHEBBERS DIT JAAR TOCH EEN ELFSTEDENTOCHT Matador is in degradatiegevaar KONINGIN VAN ENGELAND IS 'NIET GEWENST' SCHUNSELAAR KOPLOPER IN DAMSTRIJD Reserves DINSDAG 13 JANUARI 1976 OOSTBURG - De zaal- voetbalwedstrijd tussen het team van Groot- Oostburg en dat van de oud-internationals is vol ledig uitverkocht. In min der dan een uur waren maaandag de kaarten bij Chris Francke Peet van der Bekke en Johan Kom- mers, de drie initiefnemers van deze wedstrijd, de deur uit. Dat betekent, dat er op zaterdag 31 januari in de sporthal 'De Veer- hoek' het team van Groot-Oostburg ongetwij feld op de steun van deze driehonderd supporters zal kunnen rekenen. Dat het evenement in Oostburg zou aanslaan, was al spoedig merkbaar Direct na de bekend making werden de initiefnemers al geconfronteerd met de kaarten- aanvragen. „We waren er in feite al direct doorheenvertelt Johan Kommers. „maar het liep hele maal storm toen de namen van de oudinternationalen bekend waren Toen kwam men om twintig en meer kaarten tegelijk vragen. In feite begon de voorverkoop pas maandag, maar toen waren ze al op Gezien de belangstelling had den we misschien aan duizend kaarten nog niet genoeg gehad om iedereen tevreden testellen. Het is fantastisch gegaan." Sedert zaterdag is de opstelling van het team van Groot-Oostburg bekend. In een onderling toernooi hebben de 24 geselecteerden uit gemaakt wie er in aanmerking kwam voor het eerste, het tweede of het derde team. Het achttal dat de strijd zou aanbinden met de oudinternationals ziet er als volgt uit: doelman is Johnny Moerman van Velocitas en de veldspelers zijn: Theo de Poorter en Willy de Wever van Peugeot. Rik Henry van Giehuiqua, Hannes de Vries van Chez Rene. Cees de Nooyer van Leraren, Jan Visser van Dur- let en Ronald de Badts, de be kende ex-speler van SK Beveren, van Steba. Coach van het eerste team is Tonnie de Jonge. Dit team zal moeten strijden legen een aan tal bekende zelfs zeer bekende oudinternationals, van wie Sjaak Swart. furore maakt in het mini voetbal van de NCRV en dat ver der bestaat uit Abe Lenstra. Piel Lagarde. Roel Wiersma. Daan Schrijvers, Tonnie van der Lmde. Piet van der Kuijl, Bennie Muller. Henny Schouten. Tinus Bosselaar en wat minder bekende Van dei Lugt. Het team van de oudinternatio nals zal worden gecoached dooi Joop Stoffelen De wedstrijd be gint om acht uur en staat ondei leiding van de bekende ex toparbiter Lou. van Ravens Voordat deze wedstrijd begint is er om zeven uur een ontoeting tussen twee teams van de Oost burgse zaalvoetbalcompetitie die zijn geformeerd uil de zestien overgebleven kandidaten voor hel eerste team. In het ene team 2ijr opgesteld. Eddie Paridaen vai: Trico Noble, die tevens als rescr vekeeper zal fungeren bij het eer ste team. Bruno Basani van Dur let, Ronald de Papepe. Karaibar l Cut de Fosse van Durlet. Eddie de Cocq Blondeel. Willy van Ackei van Octopus. Bram Kools van Fiehuiqua en Ludo de Clerck van Van Hal en Krels. Coach is Hans de Graaf Hun tegenstanders zijn. Johan de Baert van Rabo-King. Peter van de Velde van Arnro. Henny Groosman Hofzichtvar- kens. Ronald v. d Veire Velocitas. Dick van Heijst. Fiehuiqua. M. Kramer AMRO Wim Verslraete van Velocitas en Jan de Wolf van Eksakt De coach van dit team is nog niet bekend. Om half vier is er een officiële ontvangst en receptie in het Oostburgse gemeentehuis, waarna de oudinternationals, de spelers van het eerste en een aan tal genodigden om vijf uur zullen deelnemen aan een echte ouder wetse Cadzandse boerenmaaltjjd bij Chez Rene op de markt in Oostburg. sport 10 Zesdaagse Bremen BREMEN - Rene Pijnen en Günter Haritz zijn hun eertóe positie in de zes daagse van Breinen kwijtgeraakt aan het Belgisch-Australisch koppel Ser- cu/Gilmore. Pijnen en Haritz hebben lSercu/Gilmore iBel-Ausi 194 punten. 2 Pijnen/Haritz (Ned-W -Did). 3 Kem- per/Renz (W.-Dld) 173. 4 Schul- ze/Tschan (W -Did) 161. 5 Peffgen/Fritz (W.-Dldi op 1 ronde. 310. 6 Duyn- dam/Karstens (Ned) op 1 ronde. 139. AMSTERDAM (ANP) - Ajax zal zeker deelnemen aan het internationale' voetbaltoernooi Amsterdam-701 dat op 13 en 15 augustus in het Olympisch Stadion wordt gehouden. VLISSINGEN - In dc landelijke vol leybalcompetitie was Morres/Hulst de enige Zeeuwse ploeg die de winstpun ten behaalde. Dc Hulsterse dames wonnen met 3-1 van het Roermondse Oikos. De dames van Marathon waren kansloos in Breda en verloren met 3-0 van Brevok. Herstaco/EWC kreeg WIES VAN HOUTE VIERDE IN LAARNE LAARNE - Wies van Houte is zondag als vierde geëindigd tijdens een cross in het Belgische Laarne. Deze cross werd gewonnen door de sterkste Belg Karei Meijers. In dezelfde wedstrijd ■liep Guust Bours naar een zevende plaats terwijl Jan van Laarhoven als 21ste eindigde. SOUBURG - Matador heeft in Rotter dam een zware baskctballncderlaag geleden tegen The Lakers en verkeert nu in ernstig degradatiegevaar (62-39) Deze wedstrijd had Matador moeten winnen, want The Lakers is medede- grada tickandidaat. De competitie is echter nog lang. zodat nog met alles verloren is voor het enige Zeeuwse basketballteam dat landelijk speelt. Bij aankomst In Rotterdam bleek er slechts één scheidsrechter aanwezig te zijn. Hoewel deze scheids rechter enorm zijn best deed, bein- vloedde het wel het wedstrijdverloop. Hij bleef namelijk in het midden van het veld staan, zodat vooral langs de achterlijn en in de rebound stevige duels werden uitgevochten. Het was te danken aan beide ploegen dat de wed strijd niet uit de hand liep. The Lakers speelde veel beter dan een tegenval lend Matador, In de verdediging con centreerden de Vlissingers zich vooral op de achterlijn, waarna The Lakers haar aanval op de kop van de bucket, richtte. In de eerste helft kon Matador nog redelijk tegenstand bieden, hoewel er ook toen al slecht werd geschoten. Ruststand: 25-18. In de tweede helft kon Matador nog vijf minuten goed tegenstand bieden Hierna klapte de ploeg echter volledig in elkaar Rien Poerstamper moest als snel met, vijf persoonlijke fouten naar de kant. waardoor Matador vooral in de re bound bijna niets meer presteerde In de aanval was hel schieten bedroevend slecht, waardoor The Lakers gemakke lijk kon uitlopen Matador heeft tegen het feit dat er slechts één scheidsrech ter was officieel protest aangetekend, maar of dat iets uithaalt is nog onze ker Matador heeft nu twee weken rust, waarna het in enkele thuiswedstrijden moet bewijzen in de tweede divisie thuis te horen, MONTREAL - De 'Parti Quebe- cois'. oppositiepartij in het parle ment van Quebec heeft de Engelse koningin laten weten het niet juist te vinden dat zij de spelen officieel zal openen Marcel Leger, fractie voorzitter van de partij die onder andere afscheiding van Quebec van Canaèa voorstaat, schreef aan de koningin; „Uw deelneming aan de officiële openingsplechtigheid van de spelen zou een vertekend beeld geven van de werkelijkheid In Quebec. Wij zijn ervan over tuigd dat ons standpunt in deze zaak gedeeld wordt door de meer derheid van de inwoners van Quebec, die alleen deze spelen or- ?aniseren en moeten bekostigen Quebec zal u van harte welkom neten, wanneer u als bezoekster de opening van de spelen zou bij wonen" In een begeleidende ver- daring stelt Leger dat zijn partij net onjuist acht dat de heren Bou- rassa (premier van ^ïebec) en rrudeau (minister president van Canada) het willen doen voorko nen alsof Qubec een kolonie is Brevok - het team met het minste aantal verliespunten - op bezoek en verloor met 3-1. Morres II was vrij. De uitslagen zijn: Eredivisie heren: Interiance-Robot VCT 3-2; Bouwlust/O-Elves Huis 3-2; US-Geldrop 0-3; Roswell-Starlift 3-1; NDI/Valuas-Deltalloyd 1-3; Goudse WC-Gerard de Lange 3-2. Tweede divisie C dames: VC Rooy- etrus en Paulus 3-0; Sarto-Antarres 3-0; Brevok-Marathon 3-0; Shot-NDI/Va- luas II 3-0; Morres/HulstrOikos 3-1 Tweede divisie C heren: VC Rooy- Libanon 2-3; Bouwlust/O II - Hovoc 1-3; Odulphus-Van Houten n 3-2; SDO-Thor 3-0; Herstaco/EWC-Brevok 1-3; Hajraa-Tartwijk 2-3. MORRES-OIKOS Morres-Oikos is een spannend duel geworden, waarin de thuisclub na een uur en een kwartier zuivere speeltijd met 3-1 zegevierde. Het verschil was niet bijster groot; in totaal scoorde Morres 53 punten, Oikos 51. De eerste set toonde een onzeker spelend Morres, dat dan ook met 15-8 de set verloor. In de tweede set herwon de thuisclub het zelfvertrouwen en bleek ook bereid te zijn hard voor de puntjes te vechten. Dit resulteerde in een 15-13 setover winning en gesteund door dit succes ging de thuisclub in de derde set volop spannende eerste set, waarin de Vhs- ven om met 15-12 te winnen In de vijfde set speelde Morres zeer gecon centreerd en mede dank zij goed blokkeren wonnen de Hulsterse dames met 15-11. BREVOK-MARATHON De dames van Marathon hebben in Breda volkomen kansloos met 3-0 ver loren van Brevok. De Vlissingse dames speelden bijzonder statisch en zagen geen moment kans in "nun spel te ko men. Na 33 minuten spelen was de wedstrijd beslist: 15-9, 15-4 en 15-4 HERSTACO/EWC-BREVOK Herstaco/EWC-Brevok is met uitzon dering van de tweede set, een op be hoorlijk peil staande wedstrijd gewor den. Aan beide kanten werden soms aardige aanvalsacties ondernomen. Brevok - de ploeg in deze tweede divi sie met 't minste aantal verliespunten - bleek over een zeer goede aanval te beschikken en speelde ook verdedi gend een redelijke partij. Herstaco zakte in de tweede set in elkaar en ver loor deze set dan ook met groot ver schil. In de andere set werd echter goed tegenstand geboden, zij het dat de ploeg toch enkele inzinkingen ken de, waardoor een te grote achterstand werd opgelopen. Een voorbeeld hiervan was de uiterst door. Dank zij erg moeilijk te verwer ken opslagen van Tiny de Witte kwam singers met 8-3 achter kwamen te staan. Zij wisten echter op te halen en de thuisclub zes punten voor. In het via 14-14 werd een 16-15 voorsprong verdere verloop van de set kon Morres mede dank zij goede aanvalsacties van Gaby Aarts. Betty Mol en Tiny de Witte steeds een voorsprong handha- behaald. Toen stokte het Vlissingse spel weer even en Brevok kon met 19- 17 de set uitmaken. De setstanden wa ren: 17-19, 3-15, 15-10 en 10-15. VLISSINGEN - Na de zesde ronde (op de helft) om dc persoonlijke titel heeft Peter Schunselaar ongeslagen de lei ding genomen met 11 punten. Tot op heden heeft de Vlissinger slechts één remise toegestaan. Nu werd ook de goed gestarte Nieuwenhuyzen uit Tholen duidelijk teruggewezen. Nestor Jan Blom en Jaap Feerhoek blijven goed volgen op 9 punten, hoe wel zij nog geen bedreiging zijn voor de huidige kampioen. Kammeraat, die niet verder kon komen dan remise tegen Zegers en Bram Goethart staan respectievelijk op de vierde en vijfde plaats met 8 punten. De uitslagen wa ren als volgt: Noordijk-Goethart 0-2. Veerhoek-Wiskerke 2-0. Heydra- Dusebout 1-1, Zegers-Kammeraat 1-1, Nieuwenhuyzen-Schunsclaar 0-2. De Wild-Blom 1-1. Standenlijst: P. C. Schunselaar 6 5 1 0 11 J Blom 6 3 3 0 9 J. J. Veerhoek 6 4 119 A. Kammeraat 6 3 2 1 8 A, C, Goethart 6 3 2 1 8 P, Nieuwenhuyzen 6 3 12 7 M. de Wild 6 0 5 1 5 R. A, Dusebout 6 12 3 4 A, J. Zegers 6 0 3 3 3 E. M. Wiskerke 6 114 3 P. H. Noordijk 6 0 3 3 3 W. H. S. Heydra 6 0 2 4 2 In de eerste klas een spannende strijd met drie spelers aan de leiding met 6 punten: Holiestelle, Wiilemse en J. K. Versluis, De uitslagen in de vierde ronde waren als volgt: M. P, Versluis- Provoost 1-1, Willemse-Hollestelle 1-1, Schrijver-J. K, Versluis 1-1, Houmes- Groeneberg 2-0, Blankenburgh-Van Soelen 2-0 en de inhaalpartij tussen Provoost-Groenenberg 0-2. SAS VAN GENT - De dïstrictsfinale bekerkader, die de biljartvereniging 'Het Groene Laken' heeft gehouden is na een spannende strijd door Theo Tas gewonnen. Hij versloeg Theo Ver- linde. Voor die slotpartij hadden bei de spelers zes matchpunten. Niemand van de overige deelnemers kon toen nog aanspraak maken op de titel: de winnaar van het duel Tas-Verlinde zou kampioen zijn. Na een gelijkopgaande strijd iTass moest 175 caramboles spelen tegen Verluide 150) trok Theo Tas het intia- tief naar zich toe. Dat gebeurde om streeks de 10e beurt Hij toonde zich toen een betere finisher dan de toch uitermate sterk spelende Verlinde en verdiende daarom de titel. In 13 beur ten speelde Tass de partij naar het ver leden. Verlinde bleef staan op 130. Het kampioenschap is min of meer verras send verlopen door het falen van Louis Dallinga in de eerste partijen. Dallinga ging van start als de te moppen man, maar hij stelde teleur in zijn openings partij tegen Theo Verlinde. Toen Ver- linde de partij in de 13e beurt uitspeel de. had Dallinga slechts 64 caramboles staan, Hij verloor ook daarna nog van Tas en was toen al kansloos Dal linga heeft zich overigens in z'n laatste partijen schitterend gerevancheerd, tegen Van Eenenaam speelde hij in 5 beurten en tegen Snelders in 4 beurten uit. Ook van Eenenaam had er een uit stekende partij bijzitten- Hij won in 5 beurten van Robert Claeyssens, die niet. verder kwam dan 12 12 carambo les in die. partij, maar de.Sassenaar kon ook in z'n voorgaande partijen niet imDoneren, Zijn moyenne (6.60) ligt ver beneden zijn capaciteiten. Als oorzaak 5 Peter Snelders gaf Claeyssens op. „In de laatste par- 6 Robert Claeyssens tijen ben ik door enkele dubieuze grappen van andere deelnemers uit mijn concentratie gebracht. Ze moeten niet vergeten dat ik de oudste deelne mer ben. Concentratie is voor mij erg belangrijk. Als ik word afgeleid is dat duidelijk merkbaar aan mijn spel. Vandaar dat lage gemiddelde, want zo slecht heb ik nog nooit gepresteerd." Dames Krediet-Braak nog aan de leiding MIDDELBURG - De vierde ronde van de districtsparencompetitie bridge voor dames heeft in de hoofdklas de Claeyssens eindigde ook nog achter leiding niet gewijzigd. Wel moesten de Peter Snelders. die hij tot zaterdag was dames Kooman-de Vlieger hun tweede voorgebleven. Snelders was echter plaats afstaan aan de dames zondagmiddag goed op dreef: hij redde Aerssens-Suurbier. In de eerste klas het toernooi door een overwinning zijn de dames Bastiaanse-Meijer weer tegen Theo Tas, omdat anders Tas al dichter bij het als nummer éen ge- voor de finalepartij tegen Verlinde on- plaatste paar, de dames Kroeders- bereikbaar zou zijn geweest. Theo Tas Crena Uiterwijk, gekomen, verdiende ongetwijfeld de titel maar uitslag hoofdklas: 1 dms. Aerssens- ook hij was toch niet in een al te beste suurbier 67; 2 Braak-Krediet 54; 3 v. d. vorm. Hij heeft soms het geluk aan zijn Berg-Westrate 46; 4 Kooman-de Vlie- kant gehad: tegen Van Eenenaam bij- ger 44; 5 en 6 Brouwer-IJssel en voorbeeld, waarin de Terneuzenaar Ballintijn-De Weert 42; 7 Pot-Morsheim stond in gewonne positie. Met nog ze- 41 punten. ven caramboles te gaai, maakte hij een EenU j dms Bastiaanse-Meijer touche, die door de arbiter met was B, 2 Dronkere.Parent 32; 3 Kroeders- opgemerkt, van Eenenaam stopte eeh- Crena uiter.njk 51; 4 Visser-De vnes ter uit zichzelf. Twee beurten daarna ,8. 5 v d Heuvel-Oohevaar 47; 6 kon Tass de partij toch nog in zijn Merk.v. d. Boogaard 42; 7 Kloos- voordeel beslissen. terman-Meerman 41 punten. Het toernooi heeft overigens wel aan- stand na 4 ronden (procenten). Hoofd- getoond dat er in het afgelopen jaar klas; j dms Braak-Krediet 227,53; 2 weinig vorderingen zijn gemaakt. Vo- Aerssens-Suurbier 220.29: 3 Kooman- rig jaar werd in hetzelfde bekerkader De Vlieger 206,61; 4 Pot-Morsheim aanmerkelijk beter gespeeld. 198 06 vs; 5 v. d. Berg-Westrate 190,95; De eindstand" 6 Geijsen-Hage 190.47 vs; 7 Meijers-.. 1 Theo Tass 8 12.96 80. Brouwer 189.58: 8 Ballinttln-De Weert 2 Louis Dallinga 6 16.89 71 "6,49 vs. 3 Theo VerUnde 6 10.36 61 Eerste klas: 1 dms. Kroeders-Crena 4 T. van Eenenaani 4 11.92 49- Uiterwijk 224,56 vs; 2 Bastiaanse- Meijer 221,58; 3 Dronkers-Parent 219,05; 4 Kloosterman-Meerman 202,24; 5 v, d. Heuvel-Ooijevaar 200,75; 6 v. d. Berge-v. d. Boogaard 193,75; 7 Visser-de Vries 192,86; 8 Doggen-Plijter 143,74 vs. De volgende ronde wordt gespeeld op maandag 26 januari 1976 in de Middel burgse Schouwburg. HOOFDPLAAT - Als Ad Jonkheym deze week niets bijzonders overkomt, zal hij zaterdagavond in café 'Atlanta' in Hoofdplaat na de laatste wedtrijd van de rollencompetitie voor liefheb bers eindoverwinnaar zijn. Zijn top positie in het klassement is immers vrijwel onaantastbaar. Dat Jonkheym momenteel de snelste liefhebber op de rollen is. onder streepte hij zaterdagavond in café 'De Vriendschap' te Hoofdplaat nog eens overduidelijk' met een totaaltijd van 20g was hij een halve seconde sneller dan Wilfried Martens, de 'eeuwige' tweede van deze zeer geslaagde rollen competitie. De grootste verrassing kwam van Tonnie de Waele uit Axel. Met een tijd van 21.7 was hij sneller dan Wiily de Feber en D Lijbaart. Verrassend voor al. omdat de derde plaats tot nu toe vrijwel een vaste stek was voor Willy de Feber Behalve de liefhebbers kwamen zater dagavond in Hoofdplaat ook de trim mers weer in actie in deze categorie liet Jack Lijbaart er geen twijfel over bestaan wie de snelste was. Met tijden van 10.3 en 10 7 over de 250 meter was hij aanmerkelijk sneller dan Harry van Ti el, die met 10.8 en 10.6 weliswaar tweemaal onder de elf secondengrens bleef, maar toch geen echte bedreiding vormde voor Lijbaert. Ook Peter Pie- laet, die als derde eindigde, bleef beide malen onder de elf seconden. Uitsla gen: trimmers: 1 J. Lijbaart 21,- 2 H. van Tiel 21.4. 3 P. P. Pielaet 21.7. 4 J. van Doeselaar en H Dhane 22.2, 6 J. Hamelink 23.1, 7 R. Beaufort 23.5, 8 T. Swartling 23.9, 8 J. Staelens 25.1, 10 G. Schoonen 25.9. Liefhebbers: 1 Ad Jonkheym Sas van Gent 20 9. 2 Wilfired Mariens Koe wacht 21.4. 3 Tonnie de Waele Axel 21.7, 4 D Lijbaart Philippine en Willy de Feber Sluiskil 21.9, 6 Hans Moens Terneuzen 22.7. 7 Ronnie de Slock Sluiskil 21.9, 6 Hans Moens Terneuzen 22.7, 7 Ronnie de Slock Sluiskil 22.9, ren ging de strijd voornamelijk tussen Willy Pijcke Sas van Gent 22,9 en Cor de teams van de Ruyterschool, de Vlis- Verplancke Biervliet 22.9.10 Freddie de singse mts en de lts uit Goes. In de Valcke Aardenburg 23 5. 11 Eddie de wedstrijden, die deze ploegen tegen el- Rijkce Sas van Gent 23.6. 12 Toon Dey fcaar speelden, moesten strafworpen Axel 23 9. 13 Ben de Kok Sas van Gent. beslissen wie de uiteindelijke winnaar GOES - In de Zeeuwse schoolhand- balcompetitie zijn de meeste kampi oenen bekend. Slechts bij de leeftijds categorie 14 tot en met 16 jaar moeten de finalewedstrijden nog gespeeld worden, hetgeen ook het geval is bij de jongensgroep van 12-13 jaar. Bij de meisjes 12-13 jaar werd evenals vorig jaar het team van Scheldemond on geslagen kampioen van Zeeland door in de Vlissingse sporthal al de wed strijden in winst om te zetten. In Middelburg waar de leeftijdscatego rie van 17 jaar en ouder aan bod kwam waren de wedstrijden bijzonder inte ressant. Zo moesten de dames van de rijks pedagogische acadermie tegen het team van Scheldemond uit Vlissingen uit maken wie de titel mee naar 'school' kon nemen. Het werd een ruime 6-2 overwinning voor de toe komstige onderwijzeressen. Bij de he- Brasser KNKV-lid van verdienste werd en wie verder kon spelen voor een finaleplaats. Een zelfs in deze finale bleef de strijd onbeslist. De Goesenaren bleken uit- MIDDELBURG - De Zeeuwse korfbal- eindelijk de sterkste ploeg te zijn m het c,ubs hjeIden een rayonvergadering in nemen van zeven meter worpen en be- de bovenzaa| van de politiebureau in haalde daardoor de Zeeuwse titel. Middelburg. Het hoogtepunt op deze In de leeftijdscategorie 14 tot en met 16 avond was het uitreiken van het jaar, die op 1 maart in de Vlissingse jidmaatS(;hap van verdienste aan de sporthal om de titel zal stnjden zijn de beer Wim Brasser. teams bij de meisjes afkomstig van vakschool Goes, lhno Vlissingen, rijks scholengemeenschap Zierikzee Op de jaarlijkse algemene aiüelings- vergadering in september 1975 kon dit vertegenwoordigd: Scheldemond Vlis singen. lts I Vlissingen. ltsl Goes en rijksscholengemeenschap Zierikzee. tijdens deze rayonvergadering. Na het voorlezen van het besluit sprak rayon- voorzitter M. Nieuwdorp uit Terneuzen zijn oud-collega toe. Na ruim twintig jaar in het afdelingsbestuur zitting te hebben gehad, heeft Wim Brasser ge meend zijn plaats te moeten ruimen voor een ander. Dit betekende echter niet het beëindigen van zijn korfbal loopbaan. want momenteel is hij voor zitter van het jubilerende Animo te Souburg. Als speler bij Swift begonnen de daarna in Zwervers (Dordrecht) weer .er- leru6 bij Swift, werd luj mede- Eur'opese oprichter en voorzitter van het Vlis singse Vedo (thans Seolto). Ruim twin tig jaar geleden benoemd tot lid van het bestuur van de toenmalige ZKB, maakte hij de moeilijke overgangstijd mee van het samengaan van een aan tal bonden in de afdeling Zuid-West e Terneuzen 2 Baronie 2 Rood Wit 3 Middelburg 2 Axel 2 Internos 2 Roosendaal 2 Longa 2 \1issingen 3 NOAD2 MOC '17(2 2 1-0. Longa 2 1 2 19 27- 9 2 3 16 22-12 2 4 16 25-15 5 3 13 15-12 3 5 13 21-21 2 6 12 18-18 4 5 12 16-21 4 6 10 18-24 2 7 10 22-32 2 7 10 18-26 3 7 9 13-25 GOES - In de Vlissingse sporthal heeft Zeeland Sporl verrassend van het sterke Tornado gewonnen. Reeds in de eerste helft gingen dc Zeeland Sport dames rusten niet een 6-4 voorsprong, om de wedstrijd te beëindigen met een 10-9 overwinning. Zeeland Sport nam een snelle 2-0 voor sprong door doelpunten van Jannie Elve. Tomado trachtte in de beginfase de Vlissingse ploeg uit zijn ritme te ha len. maar slaagde daar niet in De Vlis singse dames echter op hun beurt hadden te veel tijd nodig om de deze middag niet sterk spelende Tomado- verdedigïng te passeren De bal bleef te lang hangen waardoor Tornado alle tijd kreeg om de zaak te corrigeren. Res. 3e klas D Terneuzen 3-Vlissingen 4 0-0. Steenbergen 2-HW24/2 4-1. Goes 2-RCS 2 1-1. Middelburg 3-Zeelandia 2 0-0. Breskens 2-Dosko 2 0-2. Steenbergen^ Zeelandia 2 Middelburg 3 Vlissingen 4 DOSKO 2 HVV 2 Goes 2 Zeeland Sport 2 Breskens 2 Terneuzen 3 RCS2 13 12 13 9 13 8 1 24 38-13 0 22 19- 7 3 18 23-11 5 14 32-23 6 11 23-31 7 11 18-25 6 10 19-24 6 9 17-23 8 7 18-28 12 2 2 8 6 Toen bovendien enkele verkeerd afge speelde ballen er toe leidden dat Tor nado in de break out kon gaan was de wedstrijd weer geheel open Zeeland Sport bleef echter doorgaan en kon zo doende de eerste helft afsluiten met een 6-4 voorsprong. In de tweede helft een zelfde spelbeeld. Een sterker Zee land Sport dat niet snel genoeg uit de startblokken kwam. Pas in de laatste vijf minuten kon Zeeland Sport de wedstrijd veilig stellen mede doordat 9-20 het numeriek in de meerderheid was 7-18 toen m deze laatste periode van de wedstrijd twee Tornadospeelsters naar de kant werden gezonden De dames van Olympus hebben afge reken met Dongen Makkelijk ging het echter niet De Vlis singse dames speelden stug en konden niet voldoende afstand nemen van de Dongendames, die zeker niet groots speelden maar de wedstrijd wel onder controle hielden door veelvuldig het spel te temporiseren. De uiteindelijke 12-8 overwinning is voor Dongen te veel en de afstand had gezien het ver toonde spel meer moeten zijn. Dames landelijke 2e klas D Zeeland Sport - Tornado 10-9; Volt - Were Di 8-12; Dongen - Olympus 8-12. Voor de EMM II-heren gaat het er nu na de nederlaag, die het tegen GSC op liep bijzonder donker uitzien. Nadat bij het ingaan van de rust de stqnd nog 4-4 was moest EMM II tenslotte genoe gen nemen met een 12-9 nederlaag Hoewel GSC door Bert de Jonge de score opende bleef EMM II de ster kere ploeg. Technisch kwam GSC be ter uit de verf dan EMM, maar de werk lust van EMM resulteerde in een aan tal doelpunten dat genoeg was om GSC bij te blijven De Middelburgers hebben zelfs in de eerste helft meer dere malen voorgestaan, maar steeds weer gelukte het GSC langszij te ko men Bovendien mist EMM mensen, die de zaak afkunnen maken, wanneer er kansen komen. De ruststand 4-4 was bepaalde geen handbaluitslag en dan zeker niet voor een herenwedstrijd. In de tweede helft bleef ook gedurende de eerste tien minuten de strijd gelijk op gaan: via 5-6 en 6-7 kwam bij 7-7 de ge nadeslag voor EMM. Bert de Jonge scoorde 7-8 waarna Frank Thierry met twee doelpunten GSC op een 10-7 voorsprong zette. Pas bij de stand 12-7 in het voordeel van GSC kwam EMM iets terug (tot 12-9) maar de tijd en de kracht ontbraken de Middelburgse ploeg om door te gaan. De rol van de Olympusheren in de lan delijke 2e klas D is door de nederlaag die de Vlissingse heren opliepen tegen Dongen 16-11 i volkomen uitgespeeld De Vlissingers die momenteel mentaal veel moeten incasseren zijn na de suc cesvolle start in de eerste helft volledig afgeknapt. Dongen speelde een zeer goede wedstrijd en schiep zich veel ruimte. Reeds in de eerste helft was de stand 9-4 in het voordeel van Dongen. In de tweede helft kon Dongen deze vijf doelpunten goed verdedigen. He ren landelijke 2e klas D: GHV - Tachos 8-9; EMM II - GSC 9-12; Volt - Were Di 17-11; Dongen - Olympus 16-11 Contracten getekend voor radio en tv Olympische Spelen MONTREAL - Organisatoren vai Olympische Spelen in Montreal en ver tegenwoordigers van televisie-organisaties hebben in Mon treal de contracten getekend, die de radio- en tv-uitzendingen van de Olympische Spelen in Oost- en West- Europa regelen. De 'European Broad casting Union (EBU) betaalt een be- drag »an büna 12 miljoen gulden voor de 01™i 7°°' hetv7le de rechten in West-Europa en OIRT werg werd hem nu het Insigne, beho- ruim vijf miljoen gulden voor de rech- H> he' lidmaatschap van verdien- ton in Oost-Europa oPStspeld Als waardering werd Brasser namens alle Zeeuwse vereni gingen een draagbare televisie aange- COLORADO SPRINGS ANPi - Doro- boden, terwijl er voor mevrouw Brasser thy Hamill heeft haar kampioenschap een bloemstuk was. In zijn dankwoord kunstrijden van de Verenigde Staten prees Wim Brasser de omgang met de behouden. In Colorado Springs stond Zeeuwse verenigingen die het werk de rijdster uit New York na figuren en voor hem tot een aangename bezigheid korte kür al op de eerste plaats hadden gemaakt. ARNHEM - Er komt dit jaar toch een elfstedentocht. Zeker 20 Apel- doomse atleten hebben zich name lijk voorgenomen om op vrijdag 19 maart van start te gaan voor een ongeveer 230 kilometer lange race langs de elf Friese steden die voor het laatst in 1963 schaatsenrijders zagen passeren. Ditmaal worden ze dan „aangedaan" door atleten van A.V. Veluwe, die er een koppelrace van willen maken. Twee maal ko men die koppels aan de start. Eerst om een uur in het donker te lopen, waarna dit bij daglicht nog eens herhaald zal worden. Elk koppel loopt in totaal zo'n kleine 30 kilo meter De start heeft plaats In Bolsward. dat 'na zo'n 17 uur hard lopen de atleten van A.V. Veluwe opnieuw kan begroeten. De kleine Apeldoomse vereniging, die uiteraard zelf aast op enige pu bliciteit. wil met deze stunt vooral de lange-afstandatletlek in ons land promoten. Dit met medewer king van de Friese VW en de orga nisatoren van de Friese Elfsteden-Rijwieltocht Vereniging. Als de estafette een succes wordt, wil A.V Veluwe er in 'de toekomst een wedstrijd van gaan maken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 10