Familieberichten 4 Familie berichten MIDDELBURG HAD BEZOEK VAN EEN ZEER VROEGE VLINDER Nieuwe veertarieven Nederland en Indonesië Plaats uw familieberichten in de PZC PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 12 JANUARI 1970 Plotseling nam de Here uit ons midden weg, onze lieve, zorgzame man en papa WILLEM SIMON I)E JAGER op de leeftijd van 35 jaar. Bep de Jager - Rotte Emiel, Astrid, Suzanne Domburg. 11 januari 1976 Noordstraat. 29 De overledene is opgebaard in de rouwkamer van he' Gasthuis te Middelburg. Bezoekuur dinsdag en woensdag van 17.30 -18.30 uur De rouwdienst, zal worden gehouden donder dag 15 januari a.s., om 11.00 uur, in do gere formeerde kerk te Domburg, waarna de ter aardebestelling zal .plaatshebben om 12.00 uur op de begraafplaats te Domburg. Na de teraardebestelling gelegenheid tot con doleren in gebouw het 'Schuttershof' te Dom burg. Het behaagde de Here uit ons midden weg te nemen, onze zeer geliefde schoonzoon, zwager en oom WILLEM SIMON DE JAGER op de bloeiende leeftijd van 35 jaar. Oostkapelle: A. Rotte M. Rotte Lampers Spijkenisse: W S. Bimmel Rotte J. Bimmel Wemmei (België): S. W. Maas Rotte A. H. Maas Oostkapelle: A. P. Rotte E Rotte - Maljaars A, Rotte S. Rotte-de Kam Meliskerke: J. G. Rotte T. J. Rotte Matthijsse Oostkapelle: A. J. Rotte M Rotte - Sturm M M. Provoost - Rot .te J. Provoost Terneuzen: E. A. Schoenmaker - Rotte M. G. Schoenmaker En kinderen Oostkapelle. 11 januari 1976 Heden it zacht «m kalm van ons heengegaan, voorzien var» het H- Sacrament der sterven den. mijn lieve man. onze zorgzame vader en opa WIJNAND FRANCISCUS STOBBELAAR op de leeftijd van 73 jaar. Yerseke: H. W. J. Stobbelaar - Flips Hansweert: A M, W. Vette - Stobbelaar F. J. Vette Zierikzee: M. V. A. Kouijzer- Stobbelaar J. C- Kouijzcr Goes: W. A. Polderdïjk-Stobbelaar C. L. Polderdijk Middelburg: J. A. van Oeveren- Stobbelaar W. J. F. van Oeveren En kleinkinderen De plechtige uitvaartdienst zal plaatsvinden op dinsdag 13 januari, om 13.30 uur, in de pa rochiekerk van de H Anna te Yerseke. waarna de begrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. De overledene ligt. opgebaard in de rouwkamer van het ziekenhuis Sint-Joanna te Goes. Be zoekuur rouwkamer van 15.00- 16.00 uur. D» ondertekening ln de rouwadvertentie van GERARDA MARIA KATER weduwe van Sytze Roelof Beinema moest als volgt luiden: Nieuw-Lekkerland: H. Beinema T. H. Beinema- van Walraven Middelburg: M. Beinema J. S. Beinema - Pars Lent: J. H- den Hartog - Kater En kleinkinderen Dordrecht. 8 januari 1976 Met grote verslagenheid geven wij kennis van het- overlijden van ons medebestuurslid, de heer W. S. DE JAGER Zijn vriendschap en dienstvaardigheid zullen in onze herinnering voortleven. 1 Thess. 4 14. Namens bestuur en onderwijzend personeel van de Vereniging voor Christelijk .Schoolonderwijs: W. Wamers, voorzitter A. Labruyere. waarn. secretaris J. Donker, hoofd der school Domburg. 11 januari 1976 Enige en algemene kennisgeving Zacht en kalm ontslapen, in de Hope des Eeu wigen Levens, mijn lieve vrouw en onze lieve moeder en oma CATHARINA BOSSCHAART- AARNOUTSE op de leeftijd van 75 jaar. W. Bosschaart N. J. A. Bosschaart. Johan J. W. Bosschaart R Bosschaart - de Koning Wim, Joke De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het; Bethesda/St -Josephziekenhuis, ingang Koudekerkseweg Bezoekuur heden van 18.30- 19.30 uur De rouwdienst zal worden gehouden dinsdag 13 januari 1976, om 12.45 uur. in 'Concordia'. Paspoortstraat 28. gevolgd door de teraarde bestelling op de algemene begraafplaats te Oost-Souburg om 13.30 uur. Geen bezoek aan huis. Geen bloemen. Na een kortstondige ziekte is onverwacht over leden, onze lieve zoon, broer, zwager en oom WILLEM SIMON DE JAGER op de leeftijd van 35 jaar. Domburg: P. de Jager M. de Jager - de Pagter Zwijndrecht: N Schneiders - de Jager J. Th. L. Schneiders Domburg: J. Caljouw-de Jager J Caljouw Nichten en neven Domburg, 11 januari 1976 Met. ontsteltenis namen wij kennis van het overlijden van onze gewaardeerde vriend en collega WIM DE JAGER Jopie en Wim Vogel Matty en Gerard Bouwense Middelburg, 11 januari 1976 Plotseling is van ons heengegaan, tot onze diepe droefheid, mijn baas en onze vriend WIM DE JAGER Familie Goozen Na een kortstondige ziekte is plotseling overleden, ons lid WIM DE JAGER Bestuur en leden post duivenh ouders- ver. 'de Zwaluw' Met droefheid namen wij kennis van het overlijden in het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden van WIM DE JAGER op de leeftijd van 35 jaar. Wij verliezen in hem een zeer goede vriend. Familie J. Roelse- Kaland Westkapelle. II jan. Westkapelle, 11 januari 1976 Koestraat 11 Na een langdurig en geduldig gedragen lijden is. tot onze grote droefheid, van ons heenge gaan. nog onverwacht, onze geliefde vader en opa PI ETER CEVAAL weduwnaar va»i Elizabeth Aarnoutse op de leeftijd van bijna 82 jaar. L. S. W. Knibbe- Cevaal D. M. Knibbe Kees Wisse Els Wisse Piet Wisse Mieke Knibbe Ritthem, 11 januari 1976 Zandweg 17 Condoleantie-adres: Zandweg 40 De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Gasthuis te Middelburg. Bezoekuur dagelijks van 17.30 - 18.30 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben woens dag 14 januari 1976, om 12.00 uur, op de alge mene begraafplaats te Ritthem- IZAAK KAMERMANS op de leeftijd van 54 jaar. Heden is van ons heengegaan, in de ou derdom van 31 jaar. onze zwager en oom PIETER CEVAAL W- Bosschaart L. Aarnoutse A. W. van Eenen naam - Aamoutse J. J. van Eenennaam Neven en nichten 11 januari 1976 Vrijdagmiddag zagen we een 'kleine vos' boven de markt te Middelburg Nog nooit eerder za gen wij zo vroeg in 't jaar buiten een vlinder vliegen. De tempera tuur bedroeg acht graden Celcius. Het is overigens zelden dat we iets bijzonders waarnemen maar zelfs Schollevaer heeftJ wel eens een keer geluk, zoals verleden week toen we met de heer H. Kooger uit Middelburg konden meerijden en wij aan de oever van het Veerse Meer bij het reservaat de 'Middenplaat' tussen Wolphaartsdjk en 'De Piet' een groep van vijftien kluten en vier grutto's zagen. De climax van de tocht zat eigenlijk ook het leukst aan het eind ervanEen 'wolk' van maar liefst tachtig kluten geschatvloog heel laag over de auto vanaf het Noord-Sloe in de richting van het vliegveld Mid den-Zeeland. De vogels streken er niet op neer (dut ontbrak er nog maar aan) maar in een kreek vlak er voor. Volgens de heer FK. Haak uit Hoek overwinteren de laatste ja ren ook in De Braakman bij Terneuzen geregeld tientallen klu ten. Tekenen die erop wijzen dat ook deze winter tot dusver ab normaal zacht is, grotendeels ten gevolge van de aanvoer van gol ven lucht afkomstig van sub-tro pische oorsprong- De zon komt immers door het dikke wolken dek verduisterd, nog niet in het stuk voor, ln deze constante te hoge temperaturen voor de lijd van het jaar passen ook de negen en twintig kemphaantjes die de heer F. Schout onlangs te Sint- Laurens waarnam. De dieren zochten voedsèl in het fraaie wei degebied de zogenaamde 'Sint- Laurensehoek'. gelegen op mid den Walcheren tussen Seroosker- ke. SinULaurens, Grijpskerke en Middelburg. Een 'eldorado' voor allerlei vogelsoorten :n alle jaar getijden. Jammer dal er plannen klaar liggen om diagonaal door dit zeer mooie gebied heen. een brede verkeersweg aan te leggen die moet aansluiten aan de Veer- segatdam. Op de Weslkapelse zeeedijk zagen wij nog twee roodborsttaguiten en enige tientallen drieteenstrand- lopers die als kleine speelgoed beestjes heel snel met de zeer zware branding heen en weer trippelden. Een grappig gezicht. Iedere golf die uitspoelde deed hen razendsnel omhoog het dijk- taiud oprennen net voor de witte schuimmassa's uit om even vlug weer naar beneden te lopen, ondertussen al wal eet baars is voor hen oppikkend, waarna een nieuwe golf hen noopte weer terug te rennen. Dat ging zo vlug in z'n werk dat je hun zwarte poten nauwelijks zag bewegen! Een spel dat vrijwel de gehele dag doorgaat, want ze overwinteren, zolang het niet te kond loordt. uitsluitend aan de kust. Deze slechts twintig centi meter grote vogels (niet veel for ser dan een spreeuw) lijken dwergen vergeleken bij de meeu wen. scholeksters en steenlopers die eveneens talrijk zijn. De drieteentjes zijn broedvogels van de Noordpoolstrekenonder an dere Spitsbergen, Noord-Siberië en Groenland- In winterlcleed zijn ze aan de bovenkant grijs en aan de onderzijde wit. Langs de Zeeuwse straten en op de dijkta- luds kan men ze in de herfst en in de winter soms in flinke aan tallen zien maar in sommige ja ren zijn ze vrij zeldzaam. Wij hebben de indruk dat er momen teel vrij veel zijn want oook bij Domburg hébben we ze na de orkaan gezien. Hun gedrag is zo karakteristiek dat. ze met geen andere soort vogels van de kust te verwarren zijn. Van de heer P.Corstiaans te Oost- Souburg ontvingen we bericht dat hij langs de oever van het kanaal door Walcheren twee oe verpiepers heeft- gezien- De heer en mevrouw Lamain te Middel burg deelde ons mee dat zich in hun tuin twee zwarte mezen op- houden, een soort die in ons gewest zeldzaam is. Van de heer C. J. Boot te Burgh ontvingen we een schrijven waarin hij mee deelt dat hij op- Schouwen-Daive- land een vos heelt, zien lopen, eveneens een zeer bijzondere ver schijning. Tot zover de 'oogst' van het nieuwe jaar. P- SCHOLLEVAER Collecte BIEZELINGE De collecten in de Ne derlands hervormde kerk te Biezelingej brachten de volgende bedragen op: kerkelijke kas 123.85: kerkeraads fonds 118,05; interkerkelijk jeugd werk 145,25; raad van kerken 114,82. diaconie 402.26: kerkvoogdij 938,61; vrije giften 40,I Ds. H. Rjjksen spreekt donderdag in Goes GOES Donderdag spreekt in de ver gaderzaal van de Gereformeerde Ge meente te Goes ds. H. Rijksen. predi kant van de Gereformeerde Gemeente te Zoetermeer, over het onderwerp: "Verbond en prediking". Aanvang 17.15 our. Gaan de Provinciale Staten van Zee land een soort van diefstal plegen Nee. dat geloof ik niet. Een eerbied waardig gezelschap als deze staten zullen zich aan iets dergelijiks niet schuldig maken. Het. gaat, buiten alle proporties dit te moeten veronderstel len. Maar toch wat doet zich voor? Welnu: de 'Provinciale Stoombootdien sten in Zeeland," welke ressorteren onder de Provinciale Staten van Zee land, komen in de P.Z.C. van 5 jan. "76 met een vreemde officiële bekendma king, waarin men kan vernemen dat door hen in 1975 aan het publiek verkochte vaartenkaarten nk 15 sep tember 1976 niet meer geldig zouden zijn. Op zich is dit nog niet zo verwonderlijk. Deze maatregel is al meer voorgevallen. Alles wordt duur der, ook de overtochttarieven. Het is ook voorheen al gebeurd en men kon dan het betaalde geld van het niet verbruikte gedeelte van een vaarten- kaart terugkrijgen. Nu staat echter In de bekendmaking: Restitutie we gens niet verbruikte vakjes of cou-i pons zal niet worden verleend. Deze vaartenkaarten-boekjes kunnen even min met bijbetaling 'worden omgewis seld. Kijk, hierdoor kan men gemak kelijk op de vraag komen zoals ik die in de aanhef van dit artikel heb gesteld. Maar omdat ik onze Provinci ale Staten er absoluut niet voor aan zie om iets dergelijks te doen of toe te laten, ben ik er stellig van over tuigd dat hier een vergissing in het spel is. Men zal zeker niet van het idee uitgaan dat het publiek de ge kochte vaartrechten dan maar alle maal vóór 15 sept. 1976 moet opma ken. Nee. zo zijn ze zeker niet, onze geachte Provinciale Staten van Zee land. S. J- L. Ortelee Prins Hendrikstraat 7. Axel Desgevraagd werd van de zijde van de provincie de volgende reactie op het bovenstaande ingezonden stuk ont vangen: De zeer grote reductie, die de vaartenkaarten bieden ten opzichte van enkelereisbiljetten, heeft, ten doel de regelmatige gebruiker van de veer diensten financieel tegemoet te ko men. Desondanks blijft de aankoop van een vaartenkaart een flink bedrag vergen. Het lijkt daarom minder waarschijnlijk dat iemand, die slechts sporadisch van de veerdiensten ge bruik maakt, autovaartenkaarten zal aanschaffen. De personenvaartenkaar- ten kunnen per reis voor meerdere per sonen tegelijk gebruikt worden, zodat hiervoor zeker geen problemen zullen ontstaan Regelmatige gebruikers uit Zeeuwsch- Vlaanderen kopen normaliter geen vaartenkaarten voor personen, omdat zij voor de helft van de kosten van een vaartenkaart een abonnement kunnen krijgen voor een geheel jaar. In liet verleden vonden aanpassingen van de veertarieven om de vier jaar plaats. Per januari 1975 wss dat al na drie jaar en nu per januari 1976 na één jaar. Voorheen werden de vaar tenkaarten ongeldig op de dag, dat het nieuwe tarief ingang. De* (restan ten van oude kaarten konden wor-| den ingewisseld. Dit gaf enorm veel werk, dat de laatste jaren wegens teveel stagnatie niet bij de aanleg plaatsen zelf kon worden uitgevoerd. Teneinde het aantal inleveringen te beperken is vorig jaar besloten de oude kaarten nog vier maanden als geldig vaarbewijs te accepteren. Aan de inlevering bleef echter bijzonder veel werk verbonden. Bovendien moet er eens een punt achter gezet worden, waardoor mensen, die ondanks vele publikaties te laat kwamen, zich ook weer gedupeerd voelden- Daarom te nu gekozen voor een sys teem, waarbij men voor de nieuwe kaarten bij voorbaat weet hoelang ze geldig zullen zijn, zodat men bij aan koop kan overwegen of men wel of niet een vaartenkaart moet nemen. Voor de in 1975 verkochte kaarten is een bijzonder lange overgangsperiode bepaald. De kaarten blijven n.l. nog 8V2 maand na de invoering van het nieuwe tarief geldig. In die tijd zal vrijwel iedere bezitter van een kaart de gelegenheid hebben gehad deze op te gebruiken, of te doen gebruiken. De kaarten zijn n.l. niet aan één persoon gebonden. Juist vanwege de zeer lange overgangs periode is aeze regeling feitelijk soe peler dan die van vorig jaar. Het woord diefstal is dan ook volkomen misplaatst. Ten onrechte heeft de mening post ge vat, dat na de soevereiniteitsover dracht van 27 december 1949 Neder land geen enkele bemoeienis meer en geen enkele verantwoordelijkheid meer had voor de volkeren van het voormalig Nederlands Indië. In een artikel in het blad 'Wapenbroeders' heeft het oud-lid van de tweede kamer mr. K. van Rijckevorsel uiteengezet hoe foutief een dergelijk standpunt was. Immers op 15 februari 1950 riep president, Soekarno de eenheidsstaat uit, waarmee hij inging tegen alle over eenkomsten, waarop de Verenigde Sta ten van Indonesië waren gegrondvest- De door Soekarno uitgeroepen Repu bliek Indonesia is derhalve niet rechts geldig. Met het uitroepen van de repu bliek der Zuid-Molukken werd gehan deld in de geest van een federatief In donesië, waarin de deelstaten en pro- Heden overleed, na een smartelijk lijden, onze geliefde broe der, zwager en oom PIETER CEVAAL weduwnaar van Elizabeth Aarnoutse op de leeftijd* van bij na 82 jaar. M. Louws-Cevaal L. van Soelen- Cevaal J. van Soelen L. Cevaal J. Cevaal -Breel P. Cevaal - Cevaal P. Cevaal Neven en nichten Ritthem, 11 jan. 1976 Heden is van ons heengegaan, op de leeftijd van 75 jaar, onze zuster, schoon zuster en tante CATHARINA BOSSCHAART- AARNOUTSE P. Cevaal L. Aarnoutse A. W van Eenen naam- Aarnoutse J. J. van Eenennaam Neven en nichten 9 januari 1976 Heden overleed, na een noodlottig onge val. onze motorsport vriend en clublid JAN WILLEM OOMS Bestuur en leden ZM.T-C, "Electron" Vlissingen, 11 januari 1976 In haar Heer en Hei land ontslapen, onze geliefde zuster en schoonzuster DINA DE NOOYER echtgenote van Jan van Belzen Arnemuiden: A. var» Belzen - de Nooyer L. van Belzen Wed. J. Siereveld- de Nooyer E. de Hamer de Nooyer A. de Hamer L. de Nooyer KI- de Nooyer van Belzen Wed. J. de Hamer - de Nooyer Vlissingen: B. de Nooyer Gr. de Nooyer- Dingemanse J. de Nooyer M. de Nooyer- van Belzen Heden behaagde het de Heere, na een geduldig gedragen lijden, tot Zich te nemen, in de volle zekerheid des geloofs, mijn lieve man, onze geliefde, zorgzame vader en zoon CORNELIS ADRIAAN BOUWENSE echtgenoot van Maria Corbi.jn op de leeftijd van 50 jaar. Psalm 45 7 (berijmd). M. Bouwense - Corbijn Nelly, Gerda. Piet Wed. P. Bouwense - de Voogd De rouwdienst zal gehouden worden D.V. in de kerk der Ger. Gem. te Kortgene, op 14 ja nuari, om 13.00 uur, waarna de begrafenis zal plaatsvinden 14.00 uur te Kortgene. Geen bloemen. Hiermede vervullen wij de droeve plicht u kennis te geven van het overlijden van onze zwager CORN- BOUWENSE op de leeftijd van 50 jaar. Namens de families: J. Corbijn - de Jager I. Corbijn - Kramer P. Corbijn - Rooze J. van den Dikkenberg - Corbijn Mej. Kr. Corbijn L. van Klinken - Corbijn H. van Vulpen - Corbijn Middelburg. 10 januari 1976 Heden overleed, na een kortstondige ziekte, tot onze grote droefheid, mijn geliefde man en onze lieve, zorgzame vader, de heer IZAAK KAMERMANS op de leeftijd van 54 jaar. Middelburg: M. A. M. Kamermans - Westdijk Marja, Richard Middelburg, 10 januari 1976 Landluststraat 30 De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Gasthuis. Bezoekuur van 17-30 -18.30 uur. De begrafenis zal plaatsvinden op woens dag 14 januari 1976, om 14.00 uur, op de algemene begraafplaats te Middelburg. Vertrek vanaf de Landluststraat 30 om 13.40 uur. Na afloop van de teraardebestelling gelegenheid de familie te condoleren in de condoléance ruimte van de aula op de begraafplaats. Tot mijn grote droefheid is, geheel onver wachts, van mij heengegaan, mijn innig ge liefde man JOHANNES CORNELIS LAGAAIJ oud-gezagvoerder Maatschappij Zeeland op de leertijd van 70 jaar. P. C. Lagaaij - Bok Vlissingen, 11 januari 1976 St.-Maartenlaan 3 De crematie zal plaatshebben donderdag 15 januari 1976, om 10.45 uur. in het crematorium Rotterdam, Maeterltnckweg 101 te Rotterdam- Zuid. Geen bezoek aan huis. D"eenvoudigen wil God steeds gadeslaan "k Was uitgeteerd, maar Hij zag op mij neder Keer. mijne ziel tot uwe ruste weder Gij zijt verlost. God heeft u welgedaan Op Gods tijd ontsliep in volle vrede in haar Heer en Heiland (Psalm 116 vers 4, berijmd), mijn geliefde vrouw en onze lieve moeder, be huwd- en grootmoeder DINA DE NOOYER echtgenote van Jan van Belzen op de leeftijd van 72 jaar. Arnemuiden: J. van Belzen B. J, van Belzen H. J. van Belzen - Luymes D. van Belzen J- van Belzen - de Ridder L. van Belzen L. van Belzen - Wouters G. van Belzen - van Belzen G. van Belzen Goes: C. J. de Troije - van Belzen C. de Troije Arnemuiden: J. van Belzen J. van Belzen -Janse A. van Eenennaam- van Belzen P. van Eenennaam En kleinkinderen Arnemuiden, 10 januari 1976 Spoorstraat 2 De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op don derdag 15 januari a.s., om 12 uur, op de be graafplaats te Arnemuiden. Vertrek vanuit het Ontmoetingscentrum van de gereformeerde kerk om 11.45 uur. Geen bloemen. Heden overleed, zacht en kalm, tot onze grote droefheid, mijn geliefde vrouw en onze dier bare moeder, groot- en overgrootmoeder, me vrouw MARIA REMIJNSE-VAN MALDEGEM in de ouderdom van 80 jaar. Kortgene: P. D. Remijnse Wissenkerke: A. J. Remijnse M- H. Remijnse- van der Weele Kamperland: M. van Langeraad-Remijnse S. J van Lange raad Kortgene: K. C. Priester - Remijnse A. J. Priester Kamperland: J. A. Remijnse M. A. Remijnse - Zuijdweg Kamperland: D. P. Remijnse M. M. Remijnse- Lindenbergh Klein- en achterklein kinderen Hierbij geven wij kennis dat, na een langdurig lijden, opgenomen is in heerlijkheid, mijn lieve man, onze lieve vader en grootvader HENDRIK TRAMPER echtgenoot van Jannetje Kole op de leeftijd van 77 jaar. Psalm 43 vers 3 en 4 (berijmd). Krabbendijke: J. Tramper-Kole Grand Rapids: J- Kamphuis - Tramper W. Kamphuis Krabbendijke: G. Tramper M. Tramper - Sent Poortvliet: J. Elenbaas - Tramper J. Elenbaas Krabbendijke: J. Tramper S. Tramper-te Sligte 's-Heer-Hendriks- kinderen: N. Kanaar - Tramper K. Kanaar Krabbendijke: Jac. Tramper J. B. Tramper - Meloen P. H. Tramper J. Tramper - Kooman En kleinkinderen Krabbendijke, 10 januari 1976 Huize 'Nieulande', kamer 51 De teraardebestelling zal D.V. plaatshebben op woensdag 14 januari, om 14-00 uur. De rouwdienst zal worden gehouden in "De Rancke', bij de Ned. herv. kerk, om 13.30 uur. vincies in hoge mate autonoom waren. De Nederlandse regering heeft foutief gehandeld door het Soekarno-bewind van na 15 februari 1950 te erkennen en er zelfs mee te onderhandelen. Reeds op 8 februari 1951 sprak het Amsterdamse gerechtshof uit, dat de RMS een rechtmatige zaak was. In de discussies over de Zuidmoluk- kers en hun land wordt steeds weer gezwegen over de lange en heldhaftige onafhankelijkheidsstrijd, die Indone sië dankzij het afzijdig blijven van an dere mogendheden en een overmacht aan militaire middelen kon winnen. Op baste van de rechtsorde van de rondetafelconferentie hebben de Zuid- molukkers recht op steun van Neder land in him streven naar onafhanke-' lijkheid. Nederland heeft deze rechts orde immers zelf mede ontworpen en tot op heden nog niet laten blijken er afstand van te hebben genomen? Uiteraard is het voor president Soe- harto en de zijnen moeilijk om het ver leden uit te wissen, maar toch zal hij wegen vinden om het leed, de Zuid- molukkerrs aangedaan, te verzachten. De Nederlandse regering is een van de ergste schuldigen aan dit leed. Het on recht, dat de Zuidmolukkers is aange daan. is verkeerd in geweld. Het aan bod van de RMS-regering om de kwes tie aan de onderhandelingstafel te re gelen, zal dan ook moeten aanvaard. Middelburg. W. F. de Quillettes SKW Vlissingen ontving groep Noord-leren VLISSINGEN De stichting sociaal- kultureel werk Vlissingen ontving vrij dagmiddag een groep van twintig Noord-Ieren, zowel protestanten als katholieken, royalisten als republikei nen. Het gezelschap, dat in Nederland enkele aspecten van de samenleving bestudeert, kwam bij S.K.W. om in drukken op te doen over het facet so ciaal-cultureel werk en jugdwerk. De directeur van de stichting, de heer L. ,van dei- Jagfc, vertelde een en ander over Walcheren en Vlissingen alsmede over doel en middelen van de stich ting S.K.W. In de discussie kwamen o.a. vragen aan de orde over de werkloosheid, sociale actie, drug- en drankgebruik, trainings mogelijkheden voor vrijwillige mede werkers en clubhuiswerk en buurt werk. HEERLIJKHEID 'SINT JAN TER STEENE EN INGHELOSENBERGE' 750 JAAR ZELFSTANDIG^ SINT -JANSTEEN Dit jaar zal het 750 jaar geleden zijn, dat "De Heer lijkheid van Sint Jan Ten Steene en Inghelosenberghe' zelfregering kreeg. In dit verband met het feit, dat men dit uniek feit feestelijk wil herden ken, zal er op initiatief van wethouder R. J. Eeman op maandag 19 januari om 19 30 uur een eerste orinterend gesprek daarover plaats vinden in het verenigingsgebouw aan de Wilhelmi- nastraat te Sint-Jansteen met belang stellenden en verenigingsbesturen. MEVR. E. SLAGER-VISSER TE BURGH KREEG KONINKLIJK BRONS BURGH Mevrouw E. Slager-Visser te Burgh is zaterdag onderscheiden met de eremedaille in brons, beherende bij de orde van Oranje-Nassau. De onder scheiding werd haar opgespeld door burgemeester H. P. Everwijn van Wes- terschouwen, ten huize van de familie Van Cillers te Burgh- Mevrouw Slager kreeg de koninklijke onderscheiding vanwege het feit, dat zij 40 jaar in dienst is bij de familie Van Citters als hulp in de huishouding. De jubilaresse werd toegesproken door burgemeester Everwijn en vervolgens door haar werkgeefster, mevrouw J. van Citters-Bolomey, de haar naast ge lukwensen een taart en een envelop met inhoud aanbood. De burgemeester kreeg van mevrouw Van Citters een bosje bloemen. KAMPIOENENDAG DUIVEN TE SCHOONDIJKE SCHOONDIJKE Veertig bezitters van duivenkampioen. in de kring West en Walcheren namen zaterdag deel aar. de laaste kampioenendag van dit win terseizoen in Schoondijke. De organi satie was in handen van de duiven- houdersvereniging 'Eerste de Beste' te Schoondijke. Tijdens de koffiemaaltijd riep de voorzitter van 'Eerste de Beste' de heer P. Cornells, de aanwezigen op om gezamenlijk met het kringbestuur te handelen ten gunste van de kling Verder dankte hij kringbestuur en in zenders voor hun medewerking. De voorzitter en de secretaris van de kring reikten daarna de prijzen uit aan de eigenaren van de kringkampioenen. Midfondkampioen onaangeduid werd een duif van A. Duijninck te Cadzand, aangeduid kampioen werd een duil van P. de Jonge te Oostburg; fondkam pioen onaangeduid A. van Peenen en zoon te Souburg, aangeduid kampioen H. Calon uit Hoofdplaat; kampioen jon ge duiven A. Duijninck uit Cadzand, die ook de generale titel onaangeduid ver overde; jonge duivenkampioen aange duid werd J. Bakker uit Oostburg. De drie beste duiven van de kring West en Walcheren bevonden zich onder cie oude duiven van A. van Peenen en zoon te Souburg en onder de jonge duiven van Ch. Ras te Groede. Ds. H. A. Samson neemt 1 februari afscheid van Staverisse STAVENISSE Ds. H. A. Samso hervormd predikant te Siavenisse, c een beroep heeft aangenomen na Streef'//rk, neemt zondag 1 februr afscheid, van zijn gemeente in de dien van 2.30 uur 's middags. De intret is zondag 15 februari om 14.00 uv. nadat hij in het ambt is bevestigd doe ds. G. C. Knnz van Werkendam, 's Mo: gens om 10 uur. Ds. Samsam, die 30 maart 1946 ie Vïnkeveen en Waverveen werd geboren, studeerde aan de rijks universiteit te Utrecht. Hij is predikant te Stavenisse, zijn eerste gemeente, sinds 3 oktober 1071

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 4