Oudervereniging Steen zal goede motieven op tafel moeten brengen 'Communicatiestoornis' leidt tot vrijspraak snelheidszaak Commissie Oostburg is tegen verlenen subsidies achteraf sen] familie berichten ZEEUWSCH-VLAANDEREN 1 Mimm» REACTIES ONDERWUSFUNCTIONARISSEN UIT DEN HAAG OVER ONDERWUSCONFLICT SINT-JANSTEEN JURIST: „BEHANDELING BEROEPSCHRIFT DUURT VIER-VIJF MAANDEN" SINT JANSTEEN De oudervereni ging: van Sint .lansteen zal met heel goede motieven voor de dag niOi komen, wil haar beroep tegen de statutenwijziging van de stichting rooms-katholiek basisonderwijs Sint Jansteen worden toegewezen. I)at is de opvatting van de heer A. J. de Beurs, secretaris van de Nederlandse Katholieke Oudervereniging in Den Haag en van mr. A. Moilee. juridisch medewerker bij het Centraal Bureau Katholiek Onderwijs in Den Haag, dat fungeert als secretariaat van de Ne derlandse Katholieke Schoolraad (eveneens in Den Haag) bij welke in stantie het beroep is ingediend- In de PZC van dinsdag liet drs. A. J. NI. Baks, directeur van het diocesaan ka tholiek onderwijscentrum in Breda, zich ongeveer In diezelfde zin uit over het beroep. De oudervereniging van Steen heeft haar beroep 24 december 1975 verzon den, het is 30 december 1975 bij de Nederlandse Katholieke Schoolraad ingekomen en het zal dezer dagen in behandeling worden genomen door een jurist. Intern is nog niet precies uitgemaakt wie het beroep zal behan delen, maar aangenomen mag worden dat mr. A. Moilee het zal doen, aange zien bij de situatie van het onderwijs- conflict in Sint-Jansteen al vrij goed kent. Een van de eerste dingen die de Nederlandse Katholieke Schoolraad zal ondernemen is bij de Steense oudervereniging informeren naar de motiveringen voor het beroep. Tot dusver is in Den Haag een brief ontvangen waarin slechts meldin; wordt gemaakt van de wens om pro test aan te tekenen tegen de statuten wijziging. De oudervereniging schreef 'gezien de korte tijd voor kerst' geen nadere uitleg te kunnen geven, maar dat men die desgewenst best zou willen verstrekken. Mr. Moilee over de gang van zaken zoals hij die zich de komende maan den voorstelt: „Als we die motiverin gen binnen hebben zal contact worden opgenomen met de diocesane katholie ke schoolraad in Breda, die de statu tenwijziging heeft goedgekeurd. Daar na. wordt bekeken of er nog partijen zijn die gehoord moeten worden. Ver-I volgens komt de kwestie aan de orde in een bestuursvergadering van de Nederlandse Katholieke Schoolraad] en tenslotte zal het daar genomen besluit worden gepubliceerd m 'Het Schoolbestuur', het periodiek van het Centraal Bureau voor Katholiek On derwijs. Al met al zullen er vier of vijf maanden mee gemoeid kunnen zijn voordat bekend is of het beroep van de oudervereniging kan worden geaccepteerd of niet. Een beroep als dit in de hele situatie van Sint Jan steen is nogal ongewoon, maar de Nederlandse Katholieke Schoolraad zal het met de nodige zorgvuldigheid behandelen", aldus de jurist. Orde op zaken Zoals gemeld in de krant van dinsdag is het bestuur van de oudervereniging van Sint-Jansteen in beroep gegaan te gen een wijziging in de statuten van het schoolbestuur (de stichting) van Sint-Jansteen. Door deze statutenwijzi ging die is goedgekeurd door de diocesane katholieke schoolraad te Schietingen Cursus van Veilig Verkeer KIOOSTERZANDE Bij voldoende deelname houdt 'Veilig Verkeer Ne derland' afdeling Kloosterzaode en omstreken een verkeerscursus in zaal Van Leuven te Kloosterzande. De cur sus begint donderdag 22 januari om 19-30 uur. De totale duur bedraagt zes weken. De lessen worden gegeven door wachtmeester eerste klasse A. van den Brroecke en de heer J. Rom- bout. De cursus wordt, begeleid met het vertonen van vele dia's. Bijeenkomst bestuur FC Monkey KLOOSTERZANDE Maandagavond hield in de "Monkey Bar' te Klooster zande het bestuur van FC Monkey uit Kloosterzande een bijeenkomst. Vijf entwintig dames hadden zich aange meld voor de oprichting van een da mesvoetbalteam. Bestuurslid Th. Her man legde aan de dames de spelregels van het voetbalspel uit. De kennis werd aan de hand van een quiz ge- toetst- Er werden twee elftallen ge vormd, die zondag 11 januari om half twee hun eerste wedstrijd spelen op het gemeentelijk sportterrein Kloosterzande. IJZENDIJKE Contactgroep voor bejaarden in het leven geroepen KOEWACHT Op initiatief van pas toor Van Wezel is in Koewacht een contactgroep voor bejaarden opge richt. Het zijn vijftien dames, die zich ten doel stellen de bejaarden en die aan huisgebonden zijn te houden van het parochiegebeuren. Indien nodig doen de dames boodschappen en zijn ze behulpzaam te zijn bij het invullen van formulieren. Deze groep werkt onafhankelijk van de gezinszorg. De bedoeling is dat het werk in de twee de week hun werk te beginnen. Uitreiking van bejaardenpassen KOEWACHT Op verzoek van de Koewachtse bejaardenbond heeft het gemeentebestuur van Hulst besloten om woensdagmiddag 14 januari zit ting te houden in het patronaatsge bouw voor het uitreiken van bejaar denpassen. Dit gebeurt van 3 tot 4 uur 's middags. Met deze passen krij gen 65-plussers korting op openbaar vervoer en andere aangelegenhe den. PrognostiekweisHji CLINGE Aan de prgnostiekwed- strijd bij café "De Landbouw' te Clin- ge namen 269 personen deel. Er wa ren drieëntwintig prijswinnaars. De extra prijs was voor Ivon Bracke. In café-restaurant T)e Troubadour' te Clinge namen 60 personen deel aan de prognosiiekwedstrijd. De uitslag luidt: 1 W. van den Brink, 2 R. van der Iel en, 3 mevrouw Van Geertruy, 4 F. Bruggeman, 5 B Scholter, 6 H. Mor- cus, 7 F. de Schepper, 8 W- van Poele, 9 V. Vlaemink, 10 F. Maeriman, 11 de Wit. HULST - Aan de eerste schieting bij W. Blommaert te Huls: namen 56 schutters deel. De uitslag van wip I luidt: hogevogel: F. Herrewegh, Koe wacht. eerste zijvogel: M. Dieleman, Axel. tweede zijvogel W. Blommaert. Hulst-, grootste aantal (4 stuks): E. van Immerseel, Hulst en J. Strobbe, Zandberg. De uitslag van wip II luidt: hogevogel W. Blommaert, Hulst, eer ste zijvogel H. de Vos, Hulst, tweede zijvogel R. Boone, De Klinge (B), grootste aantal (5 stuks) P- Reijns, Kapeltlebrug. KOEWACHT Aan de schieting bij J. de Guchteneire te Koewacht namen 44 schutters deel. De uitslag luidt: hoge vogel A. de Clereq, eerste zijvo- gel R. Saman, tweede zijvogel R. Sam an. grootste aan tal (44 stuks) R. de Guchteneire allen van Koewacht. SLUISKIL Aan de traditionele je- nerschieting in Café Dallinga namen 75 schutters deel. De uitslag luidt: hoge vogel en eerste zijvogel E. de Letter uit Zelzate, tweede zijvogel C. Stoffels Sluiskil, extra hoge vogel: B. de Waal. Sluiskil, J. Fopma uit Sluis kil schoot, de meeste vogels (4)af. De uitslag van de triitswedstrijd in het 'mossel- en palinghuis' te Zandberg luidt: 1 J. van de Voorde, Hulst,, 2 C. Koole, Zandberg. Op maandag 12 januari zullen er 's middags om 4 uur en 's avonds om 19.30 uur in het dorpshuis te Sint- Annaland weer de jaarlijkse Rode Kruisfilms worden vertoond. HULST Aan de schieting bij S. Blommaert te Hulst namen 38 schut ters deel. De uitslag luidt: hoge vogel: E- Boussen, Kapellebrug. eerste zijvo gel: C. van Gassen. Hulst, tweede zijvogel: A. Lauwereijs, Hulst, extra vogel: A. de Nijs, Hulst, grootste aantal (5 stuks): P. Vercauteren A. Lauwereiijs, beiden uit Hulst. LAMSWAARDE Aan de eerste schieting bij P. Claessens te Lams- waarde namen 55 schutters deel. De uitslag luidt: hoge vogel: R. Heijmans, Axel. eerste zijvogel: J. Pauwels. Axel, tweede zijvogel: A de Bakker, Hengst dijk. extra vogel: H. Claessens. L waarde, grootste aantal (6 stuks): J. Bisschop, Lamswaarde. Aan de tweede schieting namen weer 55 schutters deel. De uitslag luidt:1 hoge vogel: J. Maes, Lamswaarde, eerste zij vogel: P- Claessens, Lams waarde, tweede zijvogel: Th. van Driessche, Lamswaarde, extra vogel: W. Pauwels, Axel, grootste aantal (5 stuks): W. Strobbe, Lamswaar de. KOEWACHT Aan de schieting bij J. de Kind-Ceelaert te Koewacht na men 48 schutters deel. De uitslag luidt: hoge vogel;: J. de Waal. eerste zijvogel: R. Baert. tweede zij vogel: Ch. N. Ogenae. grootste aantal (3 stuks): G. Buys, allen uit Koewacht. KLOOSTERZANDE Aan de eerste schieting in "De Groene Molen te KloosTfirzanrie namen 57 schutters deel. De uitslag luidt: hoge vogel: H. Hoop. Kloosterzande, eerste zijvogel: A. Verhoeven, Kloosterzande, tweede zij vogel: M. Dieleman, Axel, extra vo gel: A de Guytenaere. Kloosterzande, grootste aantal (5 stuks): R. Duer- inckx, Walsoorden. Aan de tweede schieting namen ook 57 schutters deel. De uitslag luidt: hoge vogel: Th. Asselman, Groenendijk, eerste zijvo gel: Fr. Pieters. Kloosterzande. tweede zijvogel: A. Verhoeven, Kloosterzande, extra" vogel: P. Sloot. Kloosterzande, grootste aantal 4 stuks): J. van Dijk, Bosckapelle. AARDENBURG De handboogschut- tersverfeniging 'Sint Sebastiaan' te Aardenburg hield de 7e punienschie- ting, waaraan 19 schutters deelnamen. De uitslag is: hoogvogel: Joh- de Clerck; izijvogels: beiden niet afge schoten; kallen: A. Ballegeer en Jac. van Iwaarden. Meeste kleine vogels: R. Geernaert (6). De stand voor het kampioenschap is thans: 1 R. de Wispelaere, 36 p.; 2 D. van Hermon. 31 p.: 3 J. Cattoor, 27 p.; 4 W- Dhondt, 26 p.; 5 J. Heyboer, 24 p.; 6 R. Geernaert, 21 p.; 7 H. van Iwaarden sr. 19 p.; 8 en 9 H. de Rijcke en A. Ballegeer bieden met 17 Tevens wrd de 7e klepschieting gehou den. De uitslag luidt: 1 P Blondeel, 3 kl.; 2 en 3 R. de Wispelaere en Th. Lampaert 2kl. De stand voor dit. kam- pioenschieting is thans: len 2: J. Ca- toor en H. de Rijcke met 14 kl.; 3 H. van Iwaarden sr 13 kl.; 4 Th. Lam paert 10 kl-; 5 R. de Wispealere, 8 p.; 6 P. Blondeel, 7 p.; 7 R. Ge-maert, 6 p.; 8 tot en met 11 D. van Hermon, Jac. van Iwaarden, A. Ballegeer, H. Verftoosel. 5 d. Breda is het mogelijk geworden een interim-schoolbestuur aa:i te stellen. Dit bestuur zal gedurende drie jaar orde op zaken moeten stellen in wereldje van het rooms-katholiek ba sisonderwijs in Sint Jansteen, i sedert jaar en dag het schoolbestuur en de oudervereniging elkaar in de haren vliegen- Om een interim-bestuur te kunnen aanstellen was een statutenwijziging noodzakelijk geworden. Tegen deze wijziging heeft de oudervereniging nu beroep aangetekend bij het hoogste onderwijsorgaan dat daarover iet.' kan zeggen: de Nederlandse Katholie ke Schoolraad. Uit een gesprek met de heer G. P. J van Eek van de oudervereniging uit Sint Jansteen bleek zoals gemeld in de dinsdagkrant dat de vereni ging de beroepsmogelijkheid had gegrepen als laatste strohalm om te voorkomen dat de voorzitter van het schoolbestuur, de heer C. L. van Hec- ke, uit het bestuur te houden. De oudervereniging heeft nogal wat be zwaren tegen een schoolbestuursfunc tie voor de heer Van Hecke. Het was de oudervereniging gebleken dat de heer Van Hecke vorig jaar schriftelijk had gemeld geen prijs meer te stellen op een plaats in het schoolbestuur. De bemiddelingscom missie benoemde het echter weer wel in het nieuw gevormde interim-be stuur en dat ging de oudervereniging te ver. Er werd een klein beroep schrift naar Den Haag gestuurd. Heden behaagde het de Heere. na een lang durig. geduldig gedragen lijden, zacht en kalm, uit ons midden weg te nemen, mijn innig ge- CORNELIS VERBEBKMOES echtgenoot van Catharina Johanna t Gilde, op de leeftijd van ruim 69 jaar. C. J. Verberkmoes-'t Gilde Familie Verberkmoes Familie 't Gilde Terneuzen, 6 januari 1976, Dokweg 23. De begrafenis zal DV plaatstobben op zater dag 10 januari a.s., om 14.00 uur, op de Zui- derbegraafplaats te Terneuzen, na voorafgaan de rouwdienst, welke gehouden wordt in de kerk van de Oud Geref. Gemeente in de Nieu- wediepstraat en aanvangt om 13.00 uur. Gelegenheid tot condoleren in voornoemde kerk na de begrafenis. Langs deze weg betuigen wij onze dank aan familie, vrien den, kennissen, de provinciale waterstaat, dokters, zus ters, broeders voor de blijken van innige deelneming betoond bij het overlijden van de heer R MAAS De familie Maas-Pieters i ogei waarde. Provinciale weg 22. Formeel Overigens is in Den Haag gebleken, dat de oudervereniging wat voorbarig is geweest. Formeel is het pas toege staan tegen een statutenbesluit van dc diocesane katholieke schoolraad (die in Breda) in beroep te gaan in de periode van dertig dagen die valt na publikatie in het blad 'Het Schoolbe stuur'. Aangezien dit besluit in laatst verschenen doccmbernummer niet was opgenomen is de Steense oudervereniging vooruit gelopen op de officiële termijn die geldt voor beroe pen. Op zijn vroegst wordt het besluit van de schoolraad in Breda opgeno men in het februari-nummer van dat blad, dat eind januari verschijnt. Overigens is het niet de gewoonte van de Nederlandse Katholieke School raad in Den Haag om daar erg zv aan te tillen. Mr. Moilee: „Formeel is er inderdaad onjuist gehandeld, maar ik geloof niet dat daar verder een zaak van wordt gemaakt- Het beroep zal serieus behandeld worden op de manier die ik al heb uiteengezet". Volgens de jurist valt er echter nog wel te praten over waarde van het college dat momenteel het rooms- katholiek basisonderwijs in Sint Jan steen bestuurt: .Het interim-bestuur dat nu regeert, bextaat op grond van de statutenwijziging die de diocesane katholieke schoolraad heef t goedge keurd Men zou zich kunnen afvragen of dat bestuur wel bestaansrecht heeft nu er officieel een beroep loopt. Hoewel ik de statuten niet precies ken, denk ik dat overigens wel. Ik geloof er niet erg in, dat het beroep een schorsende werking heeft". Hoe het ook rij, de heer Moilee bevestigde de uitspraak van de heer De Beurs van de Nederlandse Katholieke Ouder vereniging. dat de wetgever eenvoudig veronderstelt dat een school wordt bestuurd door een bevoegd gezag: rechtspersoonlijkheid bezittende stelling. In dit geval een stichting. In plaats van kaarten Getroffen door de vele blijken van medeleven na het iverlijden van onze lieve moeder en oma MAATJE A KAUSER-DEURWAARDER zeggen wij u onze welgemeende dank voor uw betoonde nelangstelling Uit aller naam A A Kaiiser Zaamsiag, januari 1976. DANKBETUIGING Daar het ons niet mogelijk is om een leder persoonlijk te danken voor de vele blijken van belangstelling en medeleven welke wij hebben ontvangen bij het overlij den van onze beminde en zorgzame vader, schoonva der grootvader en overgrootvader JOHANNES JOSEPHUS D HONDT weduwenaar van Maria Paulina de Smet betuigen wij een leder die hiervan blijk heeft gegeven hiermede onze dank Fe™ H-Hondt TERNEUZEN 499 INWONERS MEER Het zielental van de gemeente Terneu zen nam in 1975 toe met 499. Op 31 december 1974 bedroeg het aantal Ingezetenen 33233 (16758 mannen en 16475 vrouwen). Dit aantal vermeer derde door geboorte met 442 (214 mannen en 228 vrouwen) en door vestiging met 1650 (834 mannen er. 816 vrouwen); het verminderde door overlijden met 246 (122 mannen en 124 vrouwen) en. door vertrek met 1347 (673 mannen en 674 vrouwen)- Op 31 devember 1975 bedroeg het inwonertal dus 33732 (17011 mannen en 16721 vrouwen). Er werden 200 huwelijken voltrokken, er werden 36 echtscheidin gen ingeschreven. Lezingen is. Kleijne TERNEUZEN Ds. A. Kleijne uit Gent zal maandag 12 januari zijn lezingen over het bijbelboek Openba ringen in Terneuzen hervatten. De bij eenkomst is in de Goede Herderkerk en begint om 20 uur- Iedere belang stellende is welkom. -11 HST Duivenshow in Rulst HULST Zondag 11 januari houdt de Hulster postduivenhoudersvereni- ging De Vitesse' in zaal P. Wen tzler te Hulst een duivenshow. De duiven melkers P. Antheunis, uit Hulst, J. Wentzler uit Stoppeldijk en A. Peers man uit Axel stellen ieder een twintig tal van him beste duiven ten toen. Filatelisten bijeen HULST Onder leiding van de heer P. Everaert uit Clinge wordt zondag 11 januari in het cultureel centrun 'De Dullaert' te Hulst om 10 uur c. maandelijkse bijeenkomst gehoudc-n van de vereniging van postzegelverza melaars Het Land van Hulst'. Vanaf 09.30 uut is de nieuwtj es dienst aanwe zig met de nieuwe zegels van Neder land, Nederlandse Antillen, België en het Vaticaan. Na de opening, ingeko men stukken en mededelingen wordt de gratis- en kwartjesloterij en de veiling gehouden. Voor de maandelijk se tentoonstelling zorgt ditmaal me vrouw Wielemaker uit Souburg met haar collectie 'Spanje-zegels'. Fietsexcursie 'De Steltkluut' HULST Onder leiding van de heer A. de Kind uit Sint-Jansteen houdt de vogelwacht "De Steltkluut' een fietsex cursie- De start is om 9.30 uur bij de kerk te Sin Wans te en en de tocht leidt naar hst 'Groot-Eiland' en de bc van de 'Waterleiding Maatschappij Zeeland' in Sint-Jansteen. De bedoe ling is de flora en de fauna in dat gebied te observeren. Gemeentebestuur Oostburg huldigt sportlieden OOSTBURG Het gemeentebestu van Oostburg zal op zaterdagavond 17 januari de sportlieden in de gemeente huldigen. Dat gebeurt tijdens een bij eenkomst in de sporthal die om uur begint. KANTONGERECHT TERNEUZEN GEEN EXTRA UITKERING VOOR BACH-COMITÉ EN DE STREEK JEUGD CENTRALE VEE KRITIEK OP ORGANISATIE VAN JEUGDVAKANTIEffEEK OOSTBURG De Oostburgsc raads commissie voor financiën staat sterk afwijzend tegenover het verlenen van aanvullende subsidies voor zaken die achteraf een fiks tekort hebben opge leverd. De voorstellen van b. cn w. om het Bach-comité in Aardenburg na de uitvoering van dc Matthaus-passion in 1975 en de Streek Jeugd Centrale na de jeugdvakantieweek in Oostburg uit de geldzorgen te helpen met res pectievelijk 2743,60 en 1333,97 val len bij" de commissieleden niet in goede aarde, zo bleek maandag tij dens de vergadering. De kosten van de Matthaus-passion in Aardenburg zijn vorig jaar hoger uit gevallen dan voorheen omdat het eerst een beroepsensemble (de Neder landse Bachvereniging) voor het. voet licht trad. Het tekort is ruim 15.000 gulden. Na aftrek van de provinciale bijdrage moeten de drie gemeenten is West-Zeeuwsch-Vlaanderen, die al eer der 6200 gulden ter beschikking had den gesteld, nu nog ruim 3800 gulden bijpassen- De commissieleden J. P. S. A. Tho-' maes (WD). I de Bruijne (AR/CH) en G. H. M van Schaik (KVP) had den er nogal wat moeite mee omdat GROOT AANTAL OVERTREDERS MAXIMUM SNELHEID TERNEUZEN Kantonrechter mr- C. J- M. van Hees te Terneuzen sprak dinsdag tijdens de zitting van het Terneuaense kantongerecht de heer en mevrouw W.-S. uit Antwerpen vrij van de hun ten laste gelegde overtreding van de maximum snelheid op rijks weg 252. Op 13 juli reden de heer en mevrouw W. in twee auto's achter elkaar aan over de rijksweg. Daar werden ze aangehouden door wacht meester G. van Vnuren van de mare chaussee, die, zo vertelde hij ter zit ting. de heer W- er eerst op attendeer de dat de mistlampen van de twee auto's aanstonden. Dit viel bij W- kennelijk in verkeerde aarde, want hij maakte bezwaar tegen enkele formaliteiten die de politieman van hem vroeg. Tijdens de achtervol ging had de wachtmeester de snel heidsovertreding geconstateerd. Me vrouw B. W.-w„ die tevens als ge machtigde voor haar man optrad, ver keerde abusievelijk in de veronderstel ling dat de politieman deze overtre ding 115 km in plaats van 80 km per uur te berde had gebracht omdat de discussie tussen hem en haar man niet zo prettig verliep. Ze vertelde ook. dat er in België geen voorschrift bestaat de mistlampen te doven als over bepaalde weggedeelten geen mist hangt- De officier van justi tie. mr. E. F- G. M. Gelderman. kwam tot de conclusie, dat door de kennelijk opgetreden communicatiestoornis het overtuigend bewijs van de overtreding niet geleverd was en vroeg daarom vrijspraak. De kantonrechter sloot rich hierbij aan. De Temeuzenaar E. K. werd eveneens vrijgesproken. Hij was vanuit een uitrit aan de Roose velt laan de weg opgereden met rijn auto en zou hierbii een bromfietser hebben aangereden. K. ontkende dit en zei dat het andersom was- Destijds tierde aan bedoeld weggedeelte een welige begroeing, die volgens K. net uitzicht belemmerde. Aan de hand van deze situatie meende de officier, dat er K. onvoldoende verwijt van kon worden gemaakt om hem straf op te leggen. J. L., eveneens uit Terneuzen, kreeg een schuldigverklaring zonder strafoplegging. Hij zou over de Oost kade te Sluiskil met een vaart van 63 km hebben gereden. De officier hield rekening met de persoonlijke achter gronden waaronder dit gebeurde en mede gezien tot gering aantal kilome ters van de snelheidsovertreding kwam ook de kantonrechter tot de zelfde uitspraak- Pikken Een snelheidsovertreding beging ook D. de W- uit Berghem (B). die protes teerde tegen het feit dat de verbali sant. hem per motor achtervolgd had. „Kan ren agent die op een privé- motor rijdt mij pikken voor zoiets?", vroeg hij. De kantonrechter stelde hem op dit punt gerust. De snelheids meter van het voertuig dat de verbali sant bereed, was terdege getest. De officier twijfelde geen seconde aan de juistheid van de geconstateerde 126 km (50) en vroeg een boete van 230 gulden. Uitspraak: 150 gulden. M S. uit Hontenisse kreeg 65 gulden boete voor het met 71 km over de Hulster- weg te Ter Hole rijden. Mevrouw O. van A.-J. uit Gent (B) wist het niet. zei ze. Het rijden over de Roosevelt- laan in Terneuzen met een vaart van 70 km (50) kostte haar niettemin 50 gulden. C. de B. uit Gent moest 100 gulden betalen. Hij was eveneens m de verkeerde veronderstelling dat dit mocht over de Oostkade te Sluiskil met 89 km (50) gereden. F. van de M. uit Antwerpen tenslotte had over rijksweg 252 te Sas van Gent een snelheid van 74 km gevoerd. Hij was dijkwachter en had op het •moment dat hif voor het kantonn»- reeht stond eigenlijk dienst moeten doen. vertelde hij. De kantonrechter bekende voor dit beroep het grootste •respect te voelen. De overtreding was echter toch bewezen. Een eis van 70 gulden reduceerde mr. Van Hees tot 50 gulden- Kinband P. S. uit Hulst had op een morgen zo'n haast om tijdig op zijn werk te zijn gehad, dat hij niet de tijd nam de kinband van zijn bromfietshelm vast te maken. Hij moest er 25 gulden voor betalen. De Temeuzenaar J. I. was in de N.Diepstraat tegen een geparkeerde auto opgereden. Het was in een van de nauwe bochten van deze straat op het moment dat er een auto uit de tegenovergestelde richting aan kwam rijden- Volgens een getuige had I. hard gereden. Hij kreeg conform de eis een boete van 75 gulden. Mevrouw J. B. uit Sint-Jansteen vond een warm pleitbezorger in haar gemachtigde H. van P., eveneens uit die plaats. Me vrouw B. zou bij het rijden in een parkeervak in de Wilhelminalaan in Hulst een andere auto hebben bescha digd. De gemachtigde sprak dit 'met verontwaardiging' tegen. De beledigde partij, W. D. uit Axel, was er na een bezoek aan het ziekenhuis door ie mand op attent gemaakt, dat een automobiliste rijn auto zou hebben beschadigd- Er zat een deuk in er noteerde het autonummer van vrouw B. Zo kwam de zaak aan rollen. Uit de strijdlustige houding maakte de kantonrechter op dat ge machtigde Van P- 'een vechter' was- Gemachtigde; „Ik ben een vechter van onrechtvaardige zaken!" Gedupeerde autobezitter D.: „Wat! Ik vecht hele maal niet, ik kom uit het ziekenhuis en er zit een deuk in mijn auto!" De kantonrechter suste de zaak met de verzekering dat alles nog eens zou worden doorgenomen in een volgende rittine in hst W tori In van een getuise. KORT GEDING CEHAVÉ- VESTIGING OOSTBURG DIENT MORGEN OOSTBURG Het kort geding dat de Cehavé in Veghel heeft aangespan nen tegen het gemeentebestuur van Oostburg wegens het niet verlenen van een bouwvergunning voor een "Boerenbond'-winkel op het industrie terrein aan de Langestraat in Oost burg, dient donderdag om 11 uur voor de president van de rechtbank Middelburg. Voordracht voor 'Vier Ambachten' AXEL Dr. H. Thoen, verbonden aan de universiteit van Gent, houdt donderdag 15 januari een voordracht voor de leden van de oudheidkundige kring 'de Vier Ambachten' en overige belangstellenden in het culturele cen trum "De Halle' te Axel. De voor dracht van de heer Thoen draagt als titel: "De Gallo-Romeinen in het Waes- land'. Dr. Thoen zal zijn voordracht met dia's illustreren. De bijeenkomst begint om 20 uur. KOEWACHT Bijeenkomst van 'De Azijnhalzen' IJZENDIJKE De canavalsvereni- ging "De Arijnhalzen' houdt vanavond, woensdag om 8 uur een bijeenkomst. Ook verenigingen, die tijdens het car naval iets willen ondernemen, worden uit.-enodlgd tot. nader overleg. De ver gadering wordt gehouden in de zaal van 'Het Hofzicht te IJzendijke. ZUIDDORPE Kampioenendag pv 'De Herleving' ZUIDDORPE Aan de jaarlijkse dul- venkampioenendag van de Zuiddorpse postduivenhoudersvereniging 'De Her leving' in het parochiehuis te Zuiddor- pe namen achtendertig drietallen De uitslag luidt: 1 L. waöht, 2 W. van Unen, Oostburg, 3 R- Gijsel, Westdorpe, 4 J. Giele, Axel, 5 gébrs. Elegeert, Koewacht, 6 W. van de Bilt, Koewacht, 7 J. van Goethem, Clinge, 8 A. Merrelaer, Oostburg Er werden vijftig bonnen die elk recht gaven op een jonge duif, ver kocht. De gemiddelde opbrengst per bon was vijfendertig gulden. De duur ste duif werd verkocht voor negentig gulden. Tevens hield de "De Herleving' een tentoonstelling van duiven van de ei gen leden. Keurmeester Walraven uit Middelburg keurde honderdeenenne gentig duiven, die daarna ten toon gesteld werden. De uitslagen luiden: Afdeling oude doffers: 1, 12, 14 en 15 R. de La Ruelle, 2, 4, 5, 7. 8. 13 Fl. Herman, 3 en 6 M. de Cock, 9 B. Herman, 10 R. Herman, 11 en 18 L- Belaert. Afdeling oude duivinnen:. 1, 8, 9 Fl. Hirman, 2, 4, 7, 15, 17 R. de la Ruelle, 3, 6 14 B. Herman, 5, 10, 16 H. de Mul, 11 R. Herman. Afdeling jaarling doffers: 1, 8 10 R. Herman, 2, 5, 7, H. de Mul, 4 B. Herman. 5 en 11 R. Herman, 6 C. van Hoeke. 7 en 10 L. Belaert, 8 M. de Cock. Af del mg jonge doffers: 1. 3, 12. 8 H- de Mul, 2 en 4 R. Herman, 5 -6 15 R. de La Ruelle, 7 M. de Cock, 8. 13, 19 G. Lakkee. 9. 10. 11. 16 en 17 Fl. Herman. Afdeling jonge duivinnen: 1, 14. 17, 21 R. Herman, 2 en 6 H. de Mul. 3- 22 B. Herman, 4, 5, 20 M. de Cock, 7, 8, 19 R. de la Ruelle, 10,15 en 18 Fl. Herman. HONTENISSE NAM AF MET 103 ZIELEN Het zielental van de gemeente Honte nisse nam in 1975 af met 103. op 31 december 1974 bedroeg het aantal ingezetenen 7894 (4061 mannen en 3833 vrouwen). Dit aantal vermeerder de door geboorte met 94 (50 mannen en 44 vrouwen) en door vestiging met 190 (99 mannen en 91 vrouwen) het verminderde door overlijden met, 90 (56 mannen en 34 vrouwen) en door vertrek met 297 (152 vrouwen). Op 31 december 1975 be droeg het inwonertal dus 7791 (4002 mannen en 3789 vrouwen). Er werden 70 huwelijken voltrokken, en er wer den 8 ecbt.cohe)dinwn ins-ewbnwpn ze vonden dat het Bach-comité het tekort eerder had moeten zien aanko men en bijtijds een juiste begroting had moeten indienen. De heer I. A. de Huilu (dorpsbelangen en toerisme) wees erop dat de uitvoering in Aar denburg in 1975 voor het eerst door de Bach-vereniging werd verzorgd, waardoor het comité onvoldoende zicht had op de kosten. Hij wilde de aanvullende subsidie wel verlenen, on der voorwaarde dat het in de toe komst niet meer zou voorkomen Vo/gens wethouder J. Vergouwe wa ren de kosten tegengevallen. Met na me de reiskosten waren wat uit de hand gelopen. Het Bach-comité heeft een en ander niet kunnen voorzien. Voor de komende uitvoeringen zai het comité met juiste kostenramingen ko men en ook zullen de toegangsprijzen worden verhoogd. Burgemeester A. Schipper had er alle vertrouwen in dat de gemeenten in de toekomst gespaard zullen blijven van aanvullen de subsidies. Bij het voorstel voor de subsidie aan de jeugdvakantieweek in Oostburg uit ten de commissieleden veel kritiek op de Streek Jeugd Centrale die het evenement organiseerde- De heer Van Schaik: „Het is bij de SJC gewoonte dat er achteraf subsidie wordt ge vraagd- Laten ze eerst maar eens met een goede begroting komen- De kos ten van die vakantieweek zijn fors gestegen. Er rijn 28 bet.aalde mede werkers en het is me gebleken dat er consumpties niet betaald zijn". Over het argument van de SJC dat de vakantieweek minder jeugd had aan getrokken door het fraaie zomerweer zei de heer Thomaes: „Ze moeten zo deskundig zijn om de activiteiten aan te passen aan het weer". De heer Thomaes vond het voorstel overigens „maannemeliik". Ook de heer De Hullu verklaarde zich vierkant te gen het voorstel: „De SJC komt altijd met begrotingstekorten achteraf. Ze rekent altijd op een aan passing van de gemeente- Dat zint, me niet meer". De heer Th. Cambier (WD) vroeg zich af of er nog wel behoefte bestaat aan een jeugdvakan tieweek. „Zo'n evenement hoeft niet afhankelijk te rijn van het weer. Als er behoefte is, draait het vanzelf goed", vond hij. Mevrouw J. C. van de Ree-Slabbekoorn (PvdA) nam het op voor de jeugdvakantieweek „Het is iets dat wel degelijk leeft. Het is een evenement voor een hele week- Ik wi de aanvullende subsidie wel verlenen, maar dan ook betere voorwaarden stellen voor 1976". Wethouder Vergouwe antwoordde dat hij ook niet gecharmeerd was van het verzoek om een extra bijdrage. De begroting die de SJC had opgesteld noemde hij slordig. Maar de geringere belangstelling voor de jeug.rivakanöe- week weet hij toch ook aan het (veer. Er kwamen er 1450 kinderen en bij minder mooi weer waren er zeker 2000 gekomen. De wethouder zei dat b en w de SJC hébben gewaarschuwd- Het moet afge lopen zijn met slordige begrotingen. Burgemeester Schipper voegde eraan toe dat de vakantieweek inhoudelijk is te beschouwen- Er een verantwoord programma gebeden en het weer was duidelijk een niet voorziene omstan digheid. Stortplaatsplan CVI Op de hoorzitting van 30-12-1975 be treffende het verlenen van een vergun ning voor de firma C.V.I. heb ik het woord 'chantage' gebruikt. Dit in mijn verontwaardiging over 't optreden van de firma C.V.I. Ik heb hiermee willen zeggen, dat mijns inziens deze firma op onjuiste wijze en ondemocratische wijze ge tracht heeft de hinderwetsprocedure te doorkruisen. Maar in het wetboek van strafrecht is chantage een misdrijf, omdat het daar in gezien wordt als 'een afdreiging, bestaande uit het iemand dwingen on der bedreiging met smaad, smaad schrift of openbaring van een geheim tot het afgeven van enig goed. dat niet aan de dreiger behoort .tot het aangaan van een schuld of het teniet doen van een vordering'. Het is niet mijn bedoeling geweest de betrokken firma van bovengenoemd artikel van het wetboek van straf recht te beschuldigen en ik trek daar om het. woord in. We! blijf ik bij de mening dat, de firma onjuist heeft gehandeld en getracht, heeft de gemeente- voor het blok te zetten, hetgeen te laken is. H. F. M. Magermans Terneuzen Burgerlijke stand AARDENBURG Ondertrouwd: A. M. R. Baecke, 25 jr en C. L. M. Bonte. 22 jr. Getrouwd: F A. A. Messelier, 24 jr en M. U. "I. Raeman, 23 jr; E. A. C. de Backere, 21 jr en M. A. C. S. de Baere, 22 jr; D. A. C. Vandaele, 24 jr en T de Vreeze, 29 jr; L. E. Spelier, 24 jr en A. A- N. Paridaen, 26 jr; J. Stuur- man, 21 jr en L. M. Cuelenaere, 23 jr; A. M. R. Baecke, 25 jr en C. L. M. Bonte, 22 jr. Overleden: H. I. Schaeken, 79 jr, w v R. J. Pille; M. D. van den Bossche, 64 jr, ev J-M, Herman. Oostburgplus 135 inwoners Het zielental van de gemeente Oost- burg nam in 1975 toe met 135. Op 31 december 1974 bedroeg het aantal ingezetenen 18326 (9289 mannen en 9037 vrouwen). Dit aantal vermeerder de door geboorte met 197 (105 mannen en 92 vrouwen) en door vestiging mei 804 (381 mannen en 423 vrouwen); het verminderde door overlijden met I 211 (126 mannen en 85 vrouwen) en door vertrek met 655 (333 mannen en 322 vrouwen). Op 31 december 1975 bedroeg het inwonertal dus 18461 (9316 mannen en 9145 vrouwen). Er werden 12 huwelijken voltrokken, er

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 22