Aangeslagen Ajax versloeg Telstar met moeite2-1 Bij Vogelwaarde-Koewacht honderden toeschouwers verscholen in de bosjes Dreigement KNVB aan Vogelwaarde is wanhoopsdaad NICO JANSEN WERD FIGURANT MAAR FEYEN00RD WON TOCH Ashe beste van 1975 GRENSRECHTER GRIEK 'IK HEB JOOP NIEZEN NU 00K ALS BEWIJS' MAANDAG 5 JANUARI 1976 BOSCHKAPELLE - De voetbalvereniging Vogel waarde zal niet aan de eis van de KNVB voldoen om voor 5 januari (vandaag) de naam van de per- soon(nen) die scheidsrech ter J. Renooy na afloop van Vogelwaarde-RCS een trap heeft (hebben) gege ven kenbaar te maken. „We weten niet wie het gedaan heeft en dat geven we maandag ook aan de KNVB door. Ook al zouden we willen dan nog kunnen we niet zomaar iemand aanwijzen", vertelde voor zitter Kindt zondagavond desgevraagd. De club heeft zich wel reeds van rechtskundige bijstand verzekert. Voorzitter Kindt: ,„We hebben een meester in de rechten gevonden die ons vdrder zal helpen. Maar zijn naam vertel ik pertinent niet. Wij overwegen om tégen de straf maatregel van de KNVB in hoger beroep te gaan als inderdaad al onze elftallen uit de competitie worden gezet. Dat moeten we doen binnen veertien dagen nadat de straf in de officiële mededelin gen heeft gestaan. Volgens het reglement van de KNVB en daar handelen we momenteel naar, krijgen we als we kenbaar maken dat we in hoger beroep willen gaan, inzage van alle stukken. Tot nu toe weten we nog steeds niet wat er in het rapport van de scheidsrechter staat of in dat van rapporteur Vergouwe uit Temeu- zen. Ook weten we niet wat er tij dens de zitting van de strafcom- missie in Goes allemaal is verteld. Pas als we inzage hebben gehad in die stukken kunnen we verdere stappen ondernemen". De eerste thuiswedstrijd van Vo gelwaarde zonder publiek is bij gewoond door enkele honderden toeschouwers. Het merendeel daarvan ging schuil achter en tussen de struiken die het sport park in Boschkapelle omringen. Een aantal van hen gebruikte een op het parkeerterrein gestalde vrachtwagen als staantribune en ook aan het hek bij de ingang wa ren nog al wat supporters komen opdagen. „Het was vandaag in derdaad erg druk", bekende voor zitter Kindt. „Er zaten heel wat mensen tussen de bosjes en ook na afloop was het in de kantine gezellig druk. Ik ben net thuis vertelde hij even na zessen". Slechts vijftien personen waren er aan de lijn te vinden bij de wed strijd Vogelwaarde - Koewacht. De KNVB heeft zoals bekend Vo gelwaarde gestraft 'met twee wed strijden zonder publiek'. Dat betekende overigens niet, dat er geen sfeer was in Boschkapelle. De fanatieke Vogelwaarde- supporters tussen de bosjes en buiten het veld zorgden voor vol doende kabaal en geen middel werd ongebruikt gelaten om de wedstrijd toch te bekijken. Vogelwaarde en Koewacht had den dan wel geen direct zichtbaar publiek, maar zorgden toch voer een goede wedstrijd, met bijzon der sterke leiding van scheids rechter Klinker. Vogelwaarde kreeg de beste kan sen, maar de 0-0 zal beide ploegen tot tevredenheid hebben gestemd. Na een half uur spelen verscheen Koewachtrspits Eddy Rietjens al leen voor Nieuwelink, maar via diens been ging de bal over het doel. Emery de Schepper, een de butant, deed het bijzonder goed en zorgde met enkele knappe schoten voor het nodige Vogelwaarde-gevaar. Zelfs vanaf een vrachtwagen bui ten het terrein volgden toeschou wers de wedstrijd Vogelwaarde - Koewacht. Officieel moet de club Vogelwaarde twee wedstrijden zonder publiek spelen. SPORTCOMMENTAAR Tiet gesprek van de dag in alle be stuurskamers van alle voetbalvereni gingen in Zeeland was gutermiddag tijdens de rust en na de wedstrijden natuurlijk de affaire-Vogelwaarde Dat is dan allerminst verbazingwek kend, want niet zonder verbijstering heeft de Zeeuwse voetbalwereld kennis genomen van het opzienbarende drei gement dat de KNVB boven de voet- balclubVogelwaarde heejl gehangen. Men zal de affaire inmiddels kennen: afloop van de wedstrijd Vogelwaar de - RCS (op 28 september van het vorige jaar i werd de scheidsrechter, de Goesenaar Renooy. bij het verlaten van het veld door één of meer heet hoofdige supporters getrapt. omdat er na afloop van een wedstrijd van het eerste elftal een incident werd Dat Vogelwaarde nu twee wedstrijden Qesi()naleerd l o-.mrlor fneQnhmnnPTS ?nt Het harde dreigement <i bi) Vogel waarde nog feller aangekomen omdat de club allerminst een onsjwrtleve naam heefl in de Zeeuwse voetbalwe reld en het incident inderdaad niet meer dan 'incidenteel' was Een aar dige anekdote is er overigens nog wel over Vogelwaarde. Jaren geleden ge beurde het eens tijdens de wedstrijd Aardenburg - Vogelwaarde, dal achter de rug van de VUsstngse scheidsrech ter In den Botch ter was net een aanval op het doel van Aardenburgj de doel man van Vogelwaarde een aanvaller van Aardenburg een klap verkocht Dt scheidsrechter imet de rug naar hel doel van Vogelwaarde gekeerd, want hij volgde de aanval van Vogelwaar- vitwisbare indruk dat de KNVB met dl., fMg het met Een p,)UUrman zag dit dreigement wil forceren dat het be- het i hier Tel, kwarr, het ;eld op en moet spelen zonder toeschouwers zal bij niemand verbazing opwekken. Met Iedere vergelijking gaat natuurlijk 'inzet dan ooit "is 'de KNVB ten krom, maar om de onrechtvaardigheid strijde getrokken tegen de agressie op ze helder mogelijk te maken, grijpen stuur van Vogelwaarde inderdaad de ^gde de Vogeiuaardc-dwlman arret schuldige aanwijst Maar zonder 'be- wijslast' kan de KNVB dit dreigement natuurlijk nooit hard majzen en uit- de voetbalvelden en het is vanzelfspre kend dal de club verantwoordelijk wordt gesteld voor wandaden i toch maar naar een vergelijking. Stel bijvoorbeeld eens. dat een i of meer toeschouwers. Maar het drei gement dat de strafkamer KNVB aan deze straf vastkoppelde, i een die In het aardige bezit is van zeven jongere broers, zich bij welk incident dan ook zo vergeet, dat hij een politie- een klap of een trap verkoopt. Nu heeft de heer H. F van Dijk. uit Groede, die deel uitmaakte sub straf commissie van de strafkamer de 75 gulden. teren. Omdat de arbiter echter niets gezien had en de keeper ter plekke ontkende kon hij hem het veld niet uit sturen, maar de politieman maakte la ter wel proces verbaal op en de doel man kreeg een boete van om en nabij van het district Zuid 1 die de 'affaU behandelde, wel een verklaring be- Voor de rest is Vogelwaarde zelden of nooit negatief tn het nieuws geweest en heeft verbijstering en zelfs veront- Dan is het een vanzelfsprekende zaak grip voor het dreigement van de daarom ^oml het dreigement van dc waardiging in de Zeeuwse voetbalwe- -J—JL"""D' A'° j| - reld veroorzaakt. Als Vogelwaarde dat die man zich voor de rechter moet verantwoorden en vervolgens ook een voor vandaag (maandag 5 januari) al dan niet fikse straf krijgt. Maar het namelijk niet de schuldige!m kan zo" toch waanzin zijn om dan in één aanwijzen - en Vogelwaarde heeft dat adem door alle onschuldigejongere niet gedaan - dreigt de KNVB alle elf- broertjes van de man een straf op te r« rt n* S.-nn*>r\oe>T Hroirl (Je tallen van de vereniging uit de compe titie te zetten. En dat zijn er dan tien vier seniorenteams en zes jeugdelftal- leggen. En dat ongeveer dreigt KNVB nu ook met de onschuldige jon getjes van de jeugdelftallen van Vo- len, terwijl Vogelwaarde over enkele gelwaarde te doen. maanden ook vier pupillenelflallenop ^ifs de eis. dat er hoe dan ook een de been kan brengen voor de dan startende pupillencompetitie. Die verbijstering en verontwaardiging schuldige moet worden aangewezen zal tegen het rechtsgevoel van menig een indruisen. We leven in een rechts- lijkt terecht. Maar het komt ons voor staat, ibaarin nog altijd het bewijs van dat Vogelwaarde zich geen moment de schuld geleverd moet worden en als zorgen hoeft te maken, want het ten dat bewijs niet te leveren is, staal ie- uitvoer brengen van dit dreigement dere rechter (ook de rechtersvan de KNVB) machteloos. Daarom moet het opzienbarende dreigement van de KNVB dan ook niet werkelijk serieus druist in tegen ieder rechtsgevoel. Want het is toch hoogst onrechtvaar dig om bijvoorbeeld ook alle jeugdelf tallen van Vogelwaarde te straffen worden genomen Wij hebben de on- Tijdens de wedstrijd Sparta - FC Twente kwam er plotseling een poes het veld oprennen. Onder grote hilariteit rende de poes twee rondjes op het veld en verdween daarna. Scheidsrechter Corver liet gewoon doorspelen. AMSTERDAM - Vorig seizoen daarbij nog goed voetballen ook. Ajax speelde Telstar in De Meer tegen Ajax ls offensief zeer sterk. In defensief op- in de laatste minuten de overwinning. 2icht veel minder. Daarom hebben we Willy Brokamp trok toen ietwat for- tijdens de tactische bespreking al ge- tuinlijk de zaak weer in balans, hoe- steld dat wij hier niets te verliezen, wel de definitieve aftakeling van Ajax maar te winnen hadden. Voor een nog maar een kwestie van tijd was. club ajs Telstar is het ideaal om ooit Eén week later vergooiden de Am- n0g eens van een topclub in een ult- h"" wedstrijd te winnen. Dat kon alleen als wij met drie spitsen zouden spelen. De sterdammers hun kans op de landsti tel helemaal toen zij thuis met 4-2 van FC Amsterdam verloren. De vraag is meeste clubs~"dWen*daThier"nie"t en echter interessant in hoeverre Telstar opnieuw de kampioenskansen van Ajax gecompromitteerd zou hebben v[> als de Velsenaren er dit keer wel in ai~in*de eerete'hëlft kwam Ajax'niét daarom verliezen zij ook". Dat was op zich juist gesteld, want waren geslaagd om hun i-0-voorsprong vast te houden. Iets waar het zeer lang naar heeft uitge zien. Sterker nog; na de verrassende openingstreffer, elf minuten na de rust, voelde Telstar zich zo sterk, loonde Ajax zich zo aangeslagen, dat de Velsenaren gedurende een langdu rige periode zelfs de wedstrijd volko men beheerste. Maar met een steeds verbitterder wordende Mlcheis op de bank lijkt Ajax, hoe ondefinieerbaar dat ook is, toch weer een zekere mazzel af te dwingen. Een schlemielige goal van Steffenhagen, de bal werd door een I'elstar-verdedlger van richting veran derd, en een uitstekende treffer van Hulshoff, die werkelijk prima doorging op een dleptepassje van Notten, hiel pen Ajax aan een zeer benauwde ont- verder dan een handvol hele en halve kansen. Hele en halve missers ook. Telstar gaf wéinig ruimte, kwam er, vooral via de snelle vleugelspitsen Stout en Kramer uit als dat verant woord was en bracht de Ajax-machine daardoor aardig in verwarring. Na tuurlijk waren er wel wat meer de tails waardoor Telstar zich in eerste instantie zo opmerkelijk koelbloedig en sterk kon manifesteren. De lange Fred André schakelde Kuud Geels zo goed als uit en dat scheelt je als team in ieder geval een doelpunt. Geels: „André heeft het ongelooflijk goed ge daan. Je kunt wat mij betreft gewoon stellen dat ik niet aan de bal ben ge weest". Verder had Telstar-doelman Paul van der Meeren een uitstekende mid dag en speelde Kramer een uitste kende eerste helft, terwijl hij als be kroning van de vele verrassingen Tel star In de tweede helft ook nog aan een voorsprong mocht helpen. In een flits snelde Kramer langs een aantal Aja- cieden, gaf doelman Plet Schrijvers niet de kans om hem aan te vallen (want zoiets kan je al gauw een bles sure van enkele maanden opleveren) en schoot Telstar naar 1-0. Kramer: „Ik hoorde de mensen op de tribunes zuch ten van: Hoe is dat nou mogelijk. Dat zo'n slome voetballer drie, vier meter sneller is dan Suurbier. Dat zien ze hier niet vaak". Maar toch kwam Ajax nog terug. Met een extra aanvaller, Ling voor Van Dord, deden zich zoveel chaotische si tuaties voor het doel van Van der Mee ren voor. dat het vroeg of laat toch een keer moest lukken. Geen geringe ver dienste van Ajax. omdat de Amster dammers nu eenmaal geen elftal heb ben om zich via een enorme dosis vechtlust naar een zege te knokken. Michels: „Een handicap van Ajax ls dat het spel vaak erg mooi en behendig is, maar er ontbreekt net dat beetje aan dat een doelpunt oplevert. Bijten is ook nooit het sterkste punt van de ploeg geweest. Dat zag je ook na die achterstand. Er werd te veel gelopen met de bal, er was daardoor te veel balverlies en een aantal spelers laat dan toch onbewust het kopje een beetje hangen". Maar het dappere Telstar, waar Jos Jonker op het middenveld zich een uitr zonderlljk knap technicus toonde, ging toch knock-out. Verdiend? Gezien de positieve spelopvatting en het onver moeibare werken niet. Gezien het aan tal kansen dat Ajax kreeg wel. Al voor rust waren er drie omstreden situaties in het Telstar-strafschopgebied, waar voor de zwak arbitrerende Boosten de bal op de penaltystip had kunnen leg- Hij nam een aantal tegenstrij dige beslissingen of, wat nog erger is, reageerde helemaal niet als dat beslist noodzakelijk was. André maakte een fout. Enkele seconden voor rust trok hij Geels terug toen deze op het punt stond om oog in oog met Van der Mee ren te verschijnen. Boosten gaf geen penalty en de lange André - wat zal het moeilijk voor Telstar worden om voor die man ooit nog eens een vervanger te vinden - kon er zich op beroemen dat hij als een van de weinige voorstoppers in Europa erin geslaagd was om het gevaar-Geels aan banden te leggen. Mlcheis: „Waarom Ajax er In zo'n slechte tweede helft toch nog in slaagt <m van 0-1 op 1-1 en 2-1 te komen, laat rich niet beredeneren. Je kunt mis schien alleen stellen, dat Telstar na rijn voorsprong plotseling sterk voor aèt eigen doel bleef hangen. Daardoor monden wij weer wat druk ontwikke- en". Een redenering waar wel lets in '.at. want Telstar verloochende na zijn openingstreffer zijn eigen tactiek. Trainer Joop Castenmiller, diep teleurgesteld omdat hij en zijn spelers na een dergelijke stunt uiteindelijk toch met lege handen achterbleven: „Wij hebben in theorie een uitstekend pp elkaar Ingespeeld elftal en kunnen DOETINOHEM - Feyenoord is het nieuwe jaar niet met veel overtuiging begonnen. De sta- dionploeg pakte de volle buit wel bij De Graafschap in Doe- tinchem mee, maar acteerde zo futloos, dat het een klein won der moet worden genoemd dat de tegenstander uit de Achter hoek daarvan niet kon profite ren. De Graafschap had in voorstopper Roel Zaaijer de man die Nico Jansen degradeerde tot een figurant. Daar mee was ook het gevaar uit de Rotter damse brigade gehaald, want zowel Kristensen en Kreuz als Vreyssen im poneerden geen enkel moment. Een moment van afwachten in de Doetinchemse defensie hielp Feye noord aan de ene beslissende goal. Die kwam van de voet van Kreuz. nadat Vreijssen een van zijn schaarse, goed gemikte passes had losgelaten. Der halve: 0-1 na 27 minuten en geen Feye- noorder nog die zich zorgen maakte over het eindresultaat. De ploeg bleef In die eerste fase nog wel aandringen, maar haalde bakzeil omdat Zaaijer en zijn medeverdedigers weigerden om ten tweede male te capituleren. Behalve Feyenoord, dat Everse in de ploeg had gehaald voor de gebles seerde Theo de Jong. was ook De Graafschap de wedstrijd gehandicapt begonnen, omdat invaller-keeper Doomebosch de plaats van de gebles seerd geraakte Van Zoghei moest in nemen. De Graafschap kon na de hervatting vrij gemakkelijk de bakens verzetten. Het uitverkochte Vijverberg-stadion (13.000) zat te wachten op de gelijk maker. Maar die kwam niet omdat het aanvallende trio Hazelhekke-Storm-De Jonge weinig mogelijkheden kreeg om goed uitge- speelde kansen doeltreffend af te ron den. Feyenoord verlangde naar het einde en bleek bereid het risico van misstappen in de eigen defensie te nemen. De ploeg kwam er ten slotte ongeschonden door. Graafschap-trainer Teunissen oor deelde achteraf dat zijn formatie zich toch goed had verkocht, gezien het verschil In mogelijkheden tussen Feyenoord en De Graafschap. Hij ver gat eraan toe te voegen dat zijn ploeg dit opportunistisch voetballend Feye noord met te weinig lef tegemoet was getreden. KNVB: „Als er bijvoorbeeld bij een wedstrijd tussen Feyenoord en PSV de scheidsrechter gemolesteerd wordt door duizenden toeschouwers, kan ik me voorstellen dat er geen schuldige aan te wijzen ls. Maar in een kleme zwak staat, dorpsgemeenschap als Vogelwaarde ligt dat anders. Bij zo'n wedstrijd lus sen Vogelwaarde en RCS zijn er nog geen honderd toeschouwers en als dan alle bestuursleden bij de uitgang van het veld gaan staan om de scheids rechter te begeleiden en er enkele heethoofden toch tot de arbiter door dringen, moeten er toch wel bestuurs leden zijn die een goed signalement van de schuldige kunnen geven. Ik ben zelf ook voorzitter van een voet balclub, van de sportvereniging Sluis, en ik zou de man die het gedaan heeft, als zoiets bij otis zich zou afspelen, misschien niet direct bij naam kennen, maar ik zou hem toch wel herkennen en zijn naam kunnen achterhalen KNVB hard aan in Vogelwaarde. Maar al teveel zorgen hoeft men zich op het veld in Boschkapelle niet te maken, want het komt ons voor dat de KNVB met zijn dreigement juridisch uiterst JOOP VAN DEN BERG. Dat is dan ook de kern van de zaak: bij de KNVB en met name bij de straf- commissie van het district Zuid I is men er heilig van overtuigd, dat het bestuur van Vogelwaarde de identiteit van de trappende supporter wel kent. Maar een machtsmiddel om een be stuur te dwingen de eventueel bekende schuldige aan te wijzen heeft de KNVB niet Ibij de zittingen van de slrafcom- missie worden de verklaringen niet onder ede afgelegd). Daarom kan men nog wel begnp opbrengen voor het wanhopigedreigement van de KNVB, maar het komt ons toch voor dat die KNVB geen been heeft om op te staan als Vogelwaarde juridische stappen gaat ondernemen als de voetbalbond inderdaad het dreigement realiteit laat worden. PARIJS - Het Franse sporttijd schrift l'Equipe heeft de Ameri kaan Arthur Ashe uitgeroepen tot de beste tennisser van 1975. Ashe (32) won onder meer de Wimbledontitel door In de eind strijd Jimmy Connors te verslaan. De Zweed BJoem Borg neemt de tweede plaats in. gevolgd door Jimmy Connors. De toptien van l'Equipe ziet er als volgt uit: 1 Arthur Ashe (VS); 2 BJoem Borg (Zwei; 3 Jimmy Connors (VS); 4 Manuel Orantes <Sp); 5 Guillermo Vilas (Arg); 6 Iiie Nastase (Roei; 7 Raul Ramirez (Mexr, 8 Rod La ver (Aus); 9 Roscoe Tanner (VS) en 10 Harold Solomon (VS). Bij de dames bezet de Ameri kaanse Chris Evert de eerste plaats. Zij wordt gevolgd door Bll- ïie Jean King (VS). Evonne Caw- ley (Aus); Martina Navartilova (Tsj): Virginia Wade (Eng) en Mar garet Court Aus). ZAANDAM - Grensrechter Gerrlt Griek, die door de tuchtcommls- sie van de KNVB In staat van be schuldiging is gesteld voor het geven van een kopstoot aan PSVer Bertus Quaars in de wed strijd Feyenoord-PSV, heeft ge bruik gemaakt van de termijn waarbinnen hij een verweer schrift kon indienen. De 46-jarige in Zaandam werkzame grens rechter heeft om een mondelinge behandeling van dit verweer schrift gevraagd. Hij besloot hiertoe nadat hij was opgebeld door een groot aantal getuigen en na het horen van het fragment van het NOS- radloprogramma „Langs de lijn" van 21 december. „Ik geloof dat het moment waarop ik een kop stoot zou hebben gegeven of ont vangen ln mijn voordeel spreekt. Verslaggever Joop Niezen roept daar namelijk op een gegeven ogenblik dat de nummer 5 van PSV op mij afkwam en mij een kopstoot gaf'. Daarbij verzucht verslaggever Niezen ook: „Hij heeft de grensrechter aan de over kant van het veld een kopstoot gegeven en ging vervolgens dra matisch neer. Natuurlijk om zijn zaak te bagatelliseren maar de grensrechter gebaarde naar zijn hoofd". Gerrlt Griek reageerde zon dagmorgen in het AVRO- radioprogramma „Juist op zon dag" op deze opname waarbij hij moest constateren, dat die een heel ander licht op de zaak werpt. „Dit pleit voor mij. Ik ben ver oordeeld omdat de getuigen mij een beweging naar voren hadden zien maken. Daarbij zou ik een opzettelijke of bewuste kopstoot aan PSV-speler Quaars hebben gegeven. Uit de lezing van Joop Niezen blijkt echter dat hij gezien zou hebben dat Quaars met zijn hoofd naar voren zou zijn geko- Pas nadat de heer Griek door de tuchtcommissie ln staat van be schuldiging was gesteld kreeg hij veel reacties waarbij een aantal scheidsrechters voor hem wilde getuigen. „Ik geloof dat zowel het eerste als het laatste duidelijke aanwijzingen zijn voor mijn on schuld. Vandaar dat ik ook al di rect na de uitspraak van de tucht' commissie van de KNVB gezegd heb dat de zaak op zijn pootjes zal terechtkomen. Ik zoek dan ook mijn recht op deze manier, een tweede behan deling van de affaire-Quaars. Het blijft voor mij een raadsel hoe ik een klap heb gekregen. Als ik het wel gedaan zou hebben, dan had ik me voor de commissie wel ver schoond met opmerkingen v n „Hij heeft mij gespuugd" of „H'j heeft mij met zijn vuisten be werkt". Maar dat heeft deze jon gen dus niet gedaan". Gerrit Griek wil zeker erkennen dat deze affaire aan hem ge knaagd heeft „Dc ben er nog ka pot van. Vandaar dat ik ook niet als grensrechter heb gefungeerd bij Sparta-Twente. Het recht heeft namelijk niet zijn loop gehad. Maar - en daar ben ik van over tuigd - het recht zal zegevieren, al moet lk doorgaan tot het bittere einde. Ik schroom er dan ook niet voor om naar de politierechter te gaan, want dat zijn tenminste mensen die zouden kunnen be grijpen hoe de situatie tot- stand zou zijn gekomen. Zoals ik nu be handeld ben is dat gewoon een treurige zaak". Ook over de berichtgeving in de pers is Gerrit Griek niet erg te vreden. „Ik ben behandeld als een kaper en heb daarbij nog nooit zulke grote letters in een krant ge zien als in mijn geval. Dat ls een droevige zaak. Maar ik ben van alle kanten door het slijk gehaald alsof ik de grootste misdadiger ben die er rondloopt". De uit Amsterdam afkomstige grensrechter is ervan overtuigd dat hij terugkomt. „Het wordt geen vervroegd afscheid van het betaalde voetbal, ook al zou ik eind van dit jaar mijn carrière beëindigen. Ik voel me namelijk niet schuldig, en wat dat aangaat 'zie ik het zelfs voor mij wel zit ten". Overigens was Jan Moos, de tweede grensrechter bij Feyenoord-PSV zondag wel van de partij bij de door Charles Cor ver geleide ontmoeting tussen Sparta en FC Twente. Daarover zegt Griek: „Jan Moos. die ook van mijn onschuld overtuigd is, zou aanvankelijk ook afschrijven voor die wedstrijd. Ik heb hem echter gevraagd of hij toch wilde vlaggen opdat de zaak niet in een nog groter verband zou worden getrokken en scheefgetrokken zou worden". Joop Niezen reageerde in het NOS-programma „Langs de lijn" zondagmiddag dat hij niet wilde getuigen voor de heer Griek als het tot een nieuw onderzoek zou komen. „In feite heb ik het niet gezien, maar de heer George Knobel, die naast mij zat, beeft mij erop attent gemaakt", aldus Niezen, die aan de hand van de getuigenverklaringen na de wed strijd tot de conclusie was geko men dat grensrechter Griek wel de boosdoener was geweest.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 9