Zeeuwse tongvissers varen uit zonder te letten op quotering hAGENDAH Vooral vrijdag veroorzaakte zware storm overal in Zeeland veel schade Café-bar 'De Fuik' in Tholen door brand geheel verwoest 5 SCHADELOOSSTELLING DOOR OVERHEID IS ONVOLDOENDE: MBEBSSESSHWCW ACHTTIEN UUR UITGEBREIDE DIJKBEWAKING Ni si i v/iaarsreceoti e V m tv. van Sluis Gemeente Terneuzen 't Vergi aan van Vandaag onderzoek naar schade - door Olau. Dana geramde - 4 marineschepen maandag 5 januari 1976 Wissel Zeeuws-Vlaanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VLISSINGEN De Zeeuwse tongvissers zullen vandaag, maan dag, uitvaren zonder zich nog iets aan te trekken van de opgelegde quoteringsmaatregelen. De kottevissers zullen alle gevangen vis 'zonder enige beperking' aan boord houden en ondanks kans op bekeuring aan de vismijn afleveren. De eerste kotters worden woensdag terugverwacht. De overigen volgen donderdag en vrij dag. De vangstbeperking wordt genegeerd omdat zo vinden de vis sers de overheid hen onvoldoende schadeloos stelt voor de gedwongen stilligperioden. De Zeeuwse kottervloot met als belangrijkste thuishavens Vlissin- gen, Breskens en Arnemuiden telt de garnalenvissers meege rekend ruim zestig schepen. A. LOCKEFEER„BESLUIT IS OORLOGSVERKLARING AAN MINISTER" Het besluit om de visbeperkende maal- regelen van de Nederlandse overheid naast zich neer te leggen, werd zater dagmorgen genomen tijdens een druk bezochte en rumoerige vergadering van de sector kottervisserij van de Zeeuwse Visserijbelangen (Zevibel) in 'Maldegem' in Vlissingen. Zevibel-voor- zitter A. L- S. Lockefeer. die consta teerde dat het unanieme besluit in feï te een 'oorlogsverklaring' aan minis ter van landbouw en visserij Van der Stee inhoudt, verklarde zich akkoord met de stap van de kottervissers. Het besluit van de vissers zal in een brief, mét de handtekening van heer Lockefeer, kenbaar worden ge maakt aan de Stichting de Nederland se Visserij, als overkoepelend orgaan van de visserijorganisaties. Deze stich ting fungeert als 'gesprekspartner' van de minister. De vergadering, die wen geleid door de heer M. Siereveld, besloot oer zelfde brief mee te delen dat de Zeeuw se vissers 'iedere samenwerking' met het produktschap voor de visserij op schort totdat de voorzitter van dit schap B. A de Jonge is afgetreden. De voorzitter heeft het vertrouwen van de vissers verloren, omdat hij zich naar hun mening onvoldoende heeft in gezet voor het verkrijgen van een be vredigende regeling. De nu door opge legde quoteringsmaatregelen zonder voldoende financiële compensatie van overheidswege voor de geleden be drijfsschade wegens gedwongen stillig- dagen is voor de tongvissers onaan vaardbaar. Beslaan Voorzitter Siereveld van de Zeeuwse kottersector vatte zaterdagmorgen de veelal heftige uitroepen van de vis: samen, door te stellen dat de huidige regeling 'te weinig is om van te be slaan'. Hij deed daarop een klemmend beroep op de vissers om na het genomen be sluit om maandag uit te varen, één lijn te trekken en alle gevangen vis bij de mijn te brengen en met langs illegale weg van de hand te doen. „Wat er van komt, dat komt er van", zo zei nog met instemming van de aan wezigen de heer Siereveld, die daarbij doelde op mogelijke inbeslagname van vis en besomming en het opleggen van bekeuringen- De vissers kwamen ook tot het unanie me besluit om alle eventuele bekeu ringsformulieren naar Zevibel te stu ren, die ze op haar beurt zal 'terug sturen' nar het produktschap. Rechtstreeks aanleiding tot de besds- GOES Ziekenhuis de Bevelanden Noord en Zuid, 16-17 uur: uitzending Nomen Nescio HEINKENSZAND Gemeentehuis, 19 uur: Nieuwjaarsreceptie B en W. HULST Den Dullaert, 20 uur: Caba ret 'Je moet er mee leren leven' MIDDELBURG Gasthuis, 20-21.15 uur: uitzending Rawa OOSTBURG Gemeentehuis. 19-21 uur: Nieuwjaarsreceptie B en W VLISSINGEN Bethesda-St- Joseph- ziekenhuis, 19.45-21.45 uur: uitzending BERGEN OP ZOOM Roxy. 20 uurT Histoire D'O, 18 jr. GOES Grand, 20 uur: De twee missionarissen 'Vier vuisten voor het geloof', 14 jr HULST Koning van Engeland, 15.30 uur: Love Swedish Style, 18 jr.; 20 uur: Goldfinger, 14 jr. en 20.30 uur: Sherlock Jones a. 1. MIDDELBURG City, 20 uur: For Pete's Sake. OOSTBURG Ledel, 20 uur: Kom met je waldhoorn tussen m'n alpen, 18 jr. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: Het Deense sleutelgat, 18 jr. VLISSINGEN Alhambra, 20 uur: Het 5e offensief. 18 jr HEÏLLE Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktui gen. HULST Den Dullaert. 9-12, 13-17.30 en 18.30-24 uur: Plastieken. MIDDELBURG Zeeuws Museum, 10-17 uurT Kunst in Zeeland 1900-1975 en Vroegmiddeleeuwse sieraden Rijksarchief, '0-17 uur- IS seneraties Dopers Vleeshal 14-17 uur- werker Zeeuwse Kunstkring. OOSTRT""G Gemeentebuis 9-12 em 14-16 uur- Jeugdhor'-en SINT-ANNALAND De Wo°«toof 15- 17 uur: 500 iaar St Anna'-md ZIERIKZEE 't Lange Uus 10-12 en 14-17 uur- Wandkleden Yvonne den Boog sing om maandag te gaan vissen zon der rekening te houden met de quote- ringsmaatregeling en voorts de samen werking met het produktschap op r,s schorten, was een voorstel van het be stuurslid J. M. Walhout. De heer Walhout zei daarbij, dat het visserijbedrijf waardering verdient voor de gedisciplineerde wijze waar op zij zich in het afgelopen jaar heeft gedragen- Dat geldt vooral voor de maand december toen een totaal aan- voerverbod voor tong van kracht werd. In de 'conclusie' van de heer Walhout die zal worden opgenomen in de brief aan de visserijstichting, wordt voorts gesteld dat de vissers de stellige ver wachting hadden dat met ingang van he nieuwe jaar voor hen 'individuele kwantums' zouden gelden. Door een dergelijke maatregel zou iedere visser een bepalde vrijheid hebben om bin nen de voor hem geldende mogelijkhe den het bedrijf uit te oefenen. „Gezien het feit dat deze verwachtin gen illusies zijn gebleken en het be drijf door de jongste voorstellen zon der mee met de rue tegen de muur wordt gezet, rest ons niets anders dan ons op onparlementaire wijze op te stel!en". A'd"s de heer Walhout, die aansluitend iedere visser adviseerde 'zonder enige beoerking te e?en vis op alles wat er in de zee leeft'- Sanering Hij zei voorts dat vangstbeperkende maatregelen in de toekomst alleen nog onaanvaardbaar zullen zijn, indien ze bestaan uit een beperking van de vis- tijd mét een behoorlijke compensatie voor de binnenliggende dagen. Tenslot te stelde de heer Walhout, met instem ming van de vergadering: „Indien de overheid meent dat een compensatiere geling geen oplossing biedt, dan mo gen van de overheid maatregelen wor den verwacht, die e ring van het -visserijbedrijf mogelijk maken". De heer Lockefeer zei dar./p de brief als Zevibel-voorzitter voor zijn verant woordelijkheid te kunnen nemen. Hij sprak de verwachting uit, dat zijn mede-bestuursleden niet ter verga dering aanwezig hetzelfde zullen doen „Als Zevibel hebben we tenslotte steeds hetzelfde standpunt ingenomen: Quotering mits voldoende compensa tie- Wij gaan door met vissen omdat de minister ons in de steek heeft ge laten. Wij willen als vissers niet ten onder gaan. De minister heelt daarom VLISSINGEN De storm waarschu wingsdienst in Den Haag heeft zater dagmorgen om tien uur ruim vijf uur voor hoog water in VUssfngen het advies gegeven voor uitgebreide dijkbewaking in Zeeland. Tot zondag morgen vier uur, toen het water ruim een halve meter onder de stand van zaterdagmiddag bleef en de storm duidelijk begon af te nemen werd de bewaking na achttien uur opgeheven. Lang voordat de vloed zijn hoogste punt, had bereikt, waren de centrale posten van rijkswaterstaat (in Goes) en provinciale waterstaat (in Middel burg) al bezet. Van daaruit werden de acties gecoördineerd. Met name de permanente post van provinc'ale wa- tersaat in Middelburg onderhield re gelmatig contact met waterschap pen. Van minuut tot m'nuut werd het verU op van de vloed bi'gehouden De in de ochtenduren uitgesoroken ver wachting voor virsirren '385 cm .-lus NAP) werd in werkelijkfce'd met ruim twintig een*'m~>=r overtroffen Spanning was er tijdens de momenten van hoogwater Vlissingen om 15.12 uur, met Bruinisse als één van de laats ten ruim twee uur later maar alarmerend was de situatie nooit. Gezien de verwachtingen voor de zon dagnacht werd de 'uitgebreide dijkbe waking' béhandhaafd. De post van provinciale waterstaat in Middelburg hief de dijkbewaking rond vier uur 's nachts na overleg met de storm- waarsohuwingsdienst in Den Haag op, nadat de verhoging in Vlissingen niet. verder kwam dan 319 cm plus NAP. zelf deze oorlogsverklaring uitgelokt. „Zo ze! de heer Lockefeer. die zei de indruk te hebben dat ook andere vis serijverenigingen in Nederland een soortgelijk standpunt inne-mer.. Hi; pleitte er tenslotte voor om ais vis sers in de visserijstichting de eenheid zoveel mogelijk te bewaren, "omdat, de minister alleen met die stichting wil praten" Al eerder tijdens de nu en dan tumul-j 'ueuze vergadering waren u!tro- gehoord als: „We moeten ons niets meer van de quoteringsmaatregelen aantrekken" en „Alle tot nu toe door de overheid gedane voorspellen zijn' onvoldoende. We k'-nnen beter strij dend ten onder gaan". Gest"!d werd ook, dat Zceikot tervissers zich eenvoiid'g n'et kunnen perm'tteren om bijvoorbeeld twee we ken te "issen en vervolgens twee we ken stil te liggen Voorzitter Siere veld: „In deze situatie moeten we er In leder geavl voor zoreen dat we als vissers op eigen benen kunnen blijven staan'. MAN BÏJ LOSSEN SCHIP OM HET LEVENGEKOMEN TERNEUZEN Zaterdagmorgen is de 46-jarige Pool F. Sloser, die in België verbleef, in Terneuzen aan boord van het Duitse vrachtschip 'Svaeland' om bet leven gekomen. De man raakte bij het lossen van: pikken cellulose bekneld tussen het, laadbord en de scheeoswand. De man; was op s'ag dood. Het ongeluk ge beurde omstreeks elf uur zaterdag De "'va^'and' ir de haven van het; >Tr.rvr;p>j.rtok in Te-neuzen. SLUIS Het college van burgemees- ter en wethouders van Sluis hield vrij dagavond in de raadszaal in het ge meentehuis een nieuwjaarsreceptie Deze werd drukker bezocht dan voor gaande jaren. Niet alleen vertegen woordigers uit het verenigings- en za kenleven. maar ook veel particulieren kwamen het gemeentebestuur gelukkig nieuwjaar wensen. Van de nieuwjaars receptie werd gebruik gemaakt om de nieuwe gala-uniformen van de brand weer te presenteren. NAASTGELEGEN KANTOOR LOOPT VEEL WATERSCHADE OP OORZAAK NOG NIET BEKEND TIIOLEN Een uitslaande brand heeft zondagmorgen om vier uur café- bar 'De Fuik' in de Hoogstraat te Tho len verwoest De beheerder en zijn stouw stelden zich via een plat dak in veiligheid. Het naastgelegen notaris kantoor lien grote waterschade op. De hitte was zn groot dat van mringende gebouwen de verf werd aangetast, ter- Na een liefdevolle verpleging in "Ter Schorre', is heden van ons heengegaan, na voorzien van de H. Sacramenten der Zieken, mijn lieve vrouw en onze zorgzame moeder en oma BERTHA MATHILDE DE GUCHTENAERE echtgenote van Victor van Wonterghem. in de ouderdom van 81 jaar Terneuzen: V. van Wonterghem Sas van Gent: M. J. Elshout- van Wonterghem A. Elshout Axel: J. R. van Wonterghem J. A. van Wonterghem-Sol Sas van Gent: G. M. Bootsgezel van Wonterghem J- Bootsgezel En kleinkinderen Terneuzen, 3 januari 1976. Correspondentie-adres: A. Elshout, Bolwerk 30, Sas van Gent. De plechtige uitvaartdienst, waarbij u wordt uitgenodigd, zal plaatshebben op woensdag 7 januari a.s., om 10.00 uur, in de parochie kerk van de H. Maria Hemelvaart te Sas van Gent, waarna de begrafenis op de r.-k. begraaf plaats aldaar. Samenkomst om 9.45 uur, Bolwerk 30, Sas van Gent. De overledene ligt opgebaard in het mortu arium van verpleeghuis "Ter Schorre'. Bezoek tijd elke avond-van 7 tot 8 uur. HINDERWET Burgemeester en wethouders van Terneuzen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter in zage ligt een verzoek met bijlagen van de Nederlandse Stikstof Maatschappij N.V., Industrieweg 10, Sluiskil, om vergunning ingevolge de hinderwet tot het uitbrei den en wijzigen van een chemische fabriek met een elek trische centrale 3. op het perceel plaatselijk bekend In dustrieweg 10, Sluiskil, kadastraal bekend gemeente Terneuzen, sectie P no. 1149. Gedurende tien dagen na de dagtekening van deze be kendmaking bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur Voorts zal op woensdag, 21 januari 1976, des voormid dags 11.15 uur, in het stadhuis, een openbare zitting worden gehouden, waarbij mondeling bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingej bracht. Een ieder kan ter gemeentesecretarie, afdeling algeme ne zaken, kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht wordt er op gevestigd dat inwoners van de gemeente Terneuzen of van een aangrenzende gemeen te waar openbare kennisgeving wordt gedaan, later slechts tot beroep gerechtigd zijn indien zij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting zijn verschenen. Andere belanghebbenden kunnen wat dit betreft vol staan met het tijdig indienen van schriftelijke bezwa ren. Terneuzen, 5 januari 1976. Burgemeester en wethouders voornoemd, J. C. Aschoff, burgemeester, A. J. van Pagee, secretaris. wi.il ook enkele ruiten sprongen. Het vlak bij het café gelegen postkantoor liep geringe schade op. De vrijwillige brandweer van Triolen bestreed do brand aan de voorzijde van "De Fuik', terwijl aan de achter zijde het krps uit Sint Maartensdijk was ingezet. In verband mei de hoogte van het notariskantoor werd assisten tie gevraagd van een ladderwagen uit Bergen op Zoom. Om zes uur was men de brand meester. De brandweer prees 7 zich gelukkig aai de wind was gaan flOT677 677 Z7677 liggen, want bij storm waren de g: vol- gen in de smalle Hoogstraat misschien 1 L** f \i 7l«^^ heel wat ernstiger geweest. De tech-011 \JlQQj LJICQ msche recherche van de rijkspolitie stelt en onderzoek in naar de oorzaak r r' van de brand. v," I Raad Aardenburg moet begroting 1976 vaststellen AARDENBURG Morgen zal de raad van Aardenburg de gemeentelijke be groting voor 1976 (zie elders in deze krant) vaststellen- Deze vergadering, begint 's avonds om half acht. Pun ten die verder ter tafel komen zijn on der meer de vaststelling van de subsi dieverordening voor sport-, culturele en folkloristische verenigingen, de vast stelling van het bedrag per leerling over 1976 en de beschikbaarstelling van 15.000 gulden voor de aanleg an centrale verwarming in het hoofdge bouw van de Elderschans. Inwonertal Hulst nam met 218 toe Het zielental van de gemeente Hulst nam in 1975 toe met 218. Op 31 de cember 1974 bedroeg het aantal inge zetenen 17 061 (8560 mannen en 8501 vrouwen) Dit aantal vermeerde door geboorte met 180 (103 mannen en 77 vrouwen) en door vestiging met 713 (327 mannen en 386 vrouwen): het ver minderde door overlijden met 182 (107 mannen en 7-5 vrouwen) en door ver trek met. 493 (231 mannen en 252 vrouwen). Op 31 december 1975 be droeg het inwonertal dus 17.279 (8652 mannen en 8627 vrouwen)- Er werden 109 huwelijken voltrokken, er werden 16 echtscheidingen ingeschreven- VLISSINGEN Vandaag, maandag- stellen deskundigen een onderzoek in naar de schade, die vier mijnenvegers van de koninklijke marine hebben op gelopen. De vier schepen werden vrij dagnacht door de achtersteven van de van de trossen geslagen ferryboot Olau Dana in de Vlissingse binnenhaven ge troffen. De Olau Dana was vanwege del storm van de trossen geschoten en was] daardoor dwars in de haven komen tci liggen. Degene die de drie popconcerten van zaterdag, welke men gezeten op de koude en vuile vloer van het tochtige verenigingsgebouw diende te geworden, de pretentieuze titel "Popgaia' rnecraf, kan de eigenschap der fantasie niet worden ontzegd. Het 'gala' kwam neer op ettelijke uren onbarmhartig afzien :n een weinig sfeervolle ruimte. Om te beginnen moest het aanvangsuur al* gevolg van het hoge water 'er. de dien tengevolge bulten dienst gestelde veer boot) maar liefst drie uur worden ver legd: niet om vier uur 's middags, maar eerst om zeven uur 's avonds kregen de bezoekers de eerste tonen van leven de muziek te horen. Door het aspect van de overmacht geen fout van de or ganiserende jongeren, maar het publiek zat er toch maar mee. De tijd tussen vier en zeven werd letterlijk gedood met verstrooiende tekenfilms en met oerustend heen en weer geloop onder het motto „ik ga eerst nog maar eens wat eten". De tweede tegenvaller was Tne Otger Dice Band, die door de wol geverfde popliefhebbers toch de mees- ■zeke-1 -te k?ns suven om zorg te dragen voor ring van Olau uit Kopenhagen en (van' ?et Hoofdstuk "betere uitheemse kwali- marinezijde) een deskundige uit Den ïü?t5J??.p Helder en een scheepsbouwkundig in genieur. Van marinezijde kon zondag nog niet worden meegedeeld hoe groot de scha de wordt geraamd. Een en ander hangt af van de structuurschade. Men noem de het evenwel geluk bij een ongeluk, j dat de vier boten op een rijtje lagen, zodat bij de aanvaring meer veer-, vé--se"Vr:.E'-E kracht was en zeer zeker daar-. - senera'-°-s door de schade toch min of meer is] beperkt Bovendien zijn de schepen met hun hoofdzakelijk houtconstructie ïjzersterk qua structuur. Van de zijde van ae Olau Line in Vlis- singen kon zondag eveneens niet wor den meegedeeld hoe groot de schade The Otger Dice Band de 'schaduw- groep' van Focus die ec-n avond tevo ren een matig bezocht concert gaf in de Vlissingse 'Piek' kwam overdre ven geoutilleerd in het strijdperk me', de grote zaal van 'De Doelen' in Rot- teraam te bespelen is. Een modem p.a. public address') systeem, com pleet met de meest geavanceerde 'po wer-generators' en onheil zaaiende 'Les- lie-boxen'. Het geluid dat gedurende ongeveer twee uur werd geproduceerd was aan ook ergerlijk overdadig en al lerminst afgestemd op de situatie De geluidsmuur joeg de belangstellenden op naar de verste hoek tegenover het podium en naarmate het concert vor- aen meegeaeeia noe groot ae schade, derde werd her dnikkêr AïU Overigens is het schip na de aanva-l ring niet meer uitgevaren. Zaterdag avond maakte de ferryboot weer de eerstvolgende reis. NOORD- en MIDDEN-ZEELAND Goes, telefoon 011(10-14444 Zeeuwsch-Vlaanderen Terneuzen, telefoon 01150-444' VLISSINGEN De zware storm van vrijdag en zaterdag heeft In Zeeland vrij veel schade aangericht. Dat is de indruk die de rijkspolitie in Zeeland heeft over de zware storm die vooral vrijdag heeft geheerst. Vrij dag bereikte de storm soms wind kracht 12. Zaterdag was de wind afgenomen. Op Schouwen-Duiveland, Sint Philipsland en Tholen heerste zaterdag veel angst onder de mensen vanwege de hoge waterstand. De veerdiensten over de Westerschel- de gingen zaterdagmiddag als gevolg van de hoge waterstand uit de vaart- De veerdienst Kruiningen Perkpolder werd om half zeven hervat. Ook het veer Anna Jacobapolder - Zijpe was zaterdag uit de vaart Enkele schuren moesten het in de nacht van vrijdag op zaterdag ontgelden. In Retranche- nent begaf «en hangar het. In de lianear stonden caravans. waarvan er «nkel« geheel werden vermeld. De scheepvaart had vrijdagavond en - aach* *°i Injsi storm. EnVelé soberer slnegei var hun ankers en -as'- o" drift ne sieenhoot 7-eie' rar'-'° --iidasmacht aan de grond bij v-iet tras' tr pr-'-en op 'iet drijvende werkeiland 'Jet Barge Mc Dermott 4De sleepboot kreeg in de Sveringei een draad in de schroef. Sleepboten die in de buurt waren hebben assistentie verleend. De sleep boot "Holland" maakte vast op de kustvaarder 'Zirius' die stuurloos was; cie in de schuur stonden werden flink beschadigd. De schade loopt uiteen van geheel vernield tot aanzienlijk beschadigd. Mevrouw Leenhouts-de Meij kon zon dag nog niet zeggen hoe het met de verzekeringstechnische kant van de zaak zit. „Met het weekeinde hebben wij de verzekeringsmensen nog niet te pakken gekregen", aldus mevrouw Leenhouts, die geen vermoeden van de hoogte van de schade heeft. Wel heeft de familie Leenhouts zo veel mogelijk eigenaren van de caravans gewaarschuwd. Een groot aantal kwam zondag een kijkje nemen in de schuur aan de Braamweg naar de overblijfselen vai hun caravan. De familie Leenhouts woont niet bij de boerderij en ontdekte daardoor zaterdag pas wat de storm had aange richt. „Mijn man ging naar de schuur omdat hij verwachtte dat er wel een paw planken losgeraakt zouden zijn- De ravage die hij aantrof sloeg hem echter met stomheid", is het relaas van mevrouw Leenhouts. die spreekt van ten comalete -amp. „We probr-en nog te redden wat er nog te redden valt We krijgen pas een goed over zicht over de omvang van de schade als de ravage is opgeruimd", aldus mevrouw Leenhouts In Ovezande is in de nacht van vrij dag op zaterdag veel schade aange richt bij de kwekerij van P. Z. aan de Plataanweg. Er ontstond veel glas- geworden De coaster werd de haven; schade aan de kassen. De gewassen van Burgbsluis binnengebracht. j die in de vernielde kassen staan zijn De storm heeft vrijdagnacht een land-; niet meer te verkopen. De vrijwillige vschunr van de heer J. Leenhouts brandweer van Ovezande is zaterdag Te Geersdijk woei in de nacht van vrijdag op zaterdag een landbouwhan- gar om. In de hangar van landbouwer J. de L. aan de provinciale weg ston den landbouwmachines en was stro opgeslagen. In Colijnsplaat werd een deel van een houten landbouwschuur van A. V. door de storm vernield- In de schuur, waarin een varkensfokkerij is geves tigd, bevonden zich talrijke grote en kleine varkens. Deze moesten van on der het puin worden gehaald en wor den ondergebracht op andere bedrij ven bij Kats en Kortgene. De stormschade beperkte zich op Tho len en Sint Philipsland hoofdzakelijk tot dakpannen en tv-masten. In Sint Maartensdijk werden twee bouwketen vernield. Ook ruiten en daken van schuurtjes werden op Tholen bescha digd. In de haven van Tholen kwam als gevolg van de hoge waterstand een bootje op de steiger terecht. Zaterdagmiddag werd een groot ge deelte van het dak van de bungalow van de familie S. M. A. S aan de Poststraat te Stavenisse door de storm vernield Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor en de schade ian de inboedel bleef be perkt. In Middelburg heeft de storm in de loop van zaterdag op verschillende plaatsen nog schade aangericht. In de Kasteelstraat (Sint Laurens) woei een schaftkeet dwars over de weg; de politie heeft de keet aan de kant gezet. In de Hoge Meestraa-t sneuvel de een lichtkapel Voorts werden verschillende verkeers-1 lichten beschadigd, op de kruispunten Schroeweg-Statenlaan, Schroeweg- Spoorlijn en de afslag Groenewoud richting Zandstraat. Er deden zich daarbij geen persoonlijke ongdlukken voor. Zaterdagmorgen bleek voorts i nog, dat behalve de reeds gemelde mast ontzet en op het kruispunt St. Anna gingen de verkeerslichten om ver. Wegafzettingen woeien om en in de Frans Naereboutstraat in Terneu zen kwam een bouwstelling naar be neden. Twee keetwagens werden speelbal van de storm- In de Braak man liep een keet schade op en in de schade de uit zeildoek opgetrokken I wijk Zeldenrust werd het aal-: van een Tholen en Sint Philipsland telefoon, uit Ter Hofstede bij Retranchementde heel dag bezik geweest met het] school; op de Rotterdamse Kaai blies geheel vernield. Zo'n twintig i ruimen van het glas. de storm een verkeerszuil omver. fietsenstallingen bij het Trefpunt de kracht van de storm niet hadden kunnen weerstaan en dat op het Dam plein een bloemenkraampje in elkaar was gewaaid. In dezelfde nacht is bij Vrouwenpol der een bushokje van hei Streekver voer Walcheren omgewaaid. Te Colijns plaat werd aan de Noordlangeweg de achterkant van een schuur weggeruk:. Ten gevolge van het slingeren van een van de 'prinsesse'-boten is de heer H van der S. uit Poeldijk zaterdagmid dag gewond geraakt toen hij met stoel en al viel. Bij deze valpartij kreeg de beer Van der S- een leuning tegen zijn borstkas. Bij aankomst van de boot in Vlissingen moest hij zich onder behandeling van dokter A. H. van Dijk stellen. Deze verleende eer ste hulp. waarna de heer Van der S. huisw aarts kon gaan. De stormschade in Zeeuwsen-Vlaande ren bleef verder over het algemeen beperkt tot vele ontwortelde bomen,; vernielde caravans, uitgewaaide deu ren en ramen, antennes en lichtmas- ten die onder ce windkracht bezwe-j ken. vallende dakpannen en gebroken ruiten. In de Cambronpolder bij Stop peldijk begaf een landbouwschuur het. Bomen vielen over de weg in Nieuw- Namen, Biervliet. Zaamslagveer en op j de Axelse Kinderdijk. Op de Temeu- zense Rooseveltizsan werd een licht-1 bouwkeet afgerukt. Van de Nederland se Middenstancsbank in Terneuzen sneuvelden enkele ruiten. Zowel aan het strand als langs de Schelde trok her springtij zaterdagmiddag grote pu blieke belangstelling. Af en roe moes- de politie regelend optreden omdat belangstellende automobilisten met hun auto's het verkeer belemmerden. In verband met de hoge waterstand sloot de politie de Pontonweg in Ter neuzen af. In ae nacht van vrijdag op zaterdag werden door de storm twee grote ramen van de showroom van garage De B. te Breskens ingedrukt. De glas scherven veroorzaakten aanzienlijke schade aan de tentoongestelde auto's. in dezellde nacht woei een afrastering j door het glazen dak van de planten- kas van bloemenhandel S- van de B. aan de Langeweg te Breskens Behal ve negen ramer. ging en ook vele planten verloren. Met behulp var. de brandweer kon verdere schade wor-1 den voorkomen. In Sluis werd in de nacht van vrijdag op zaterdag de zijmuur van een klein j woonhuis aan de Sint Annastraat weg- j gerukt. De inboedel liep weinig schade op. omdat de muur deel uitmaakte .-an een belendend afgebroken pand. Met behulp van de brandweer konden I de bewoners de ontstane ravage 's- j nachts nog enigszins opruimen. nabij gelegen etablissementen. Met een satanisch genoegen kondigde zanger Anton Verhagen een van de laatste nummers aan 'voor degenen die het tot dusver hebben kunnen uithou den'. Hij had gemakkelijk prater. Zijn oren waren slechts geteisterd door veel beter aan te horen monitors Ondanks alle vertoon slaagde de man aan het mengpaneel er niet in om ce gezongen en baspartijen bevredigend boven het overheerser.de geweld van drums (Cees Meerman), gitaar (Frank van der Kloot) en toetser. (Otto Cooy- mans) te halen. Duidelijk bleek da: de leden van de groep tot goede tech nische dingen in staat waren, maar die wogen niet op tegen de ongelofelijke geluidsoverlast. Het lijkt dienstig, dat The Otger Dice Band zich in het ver volg eerst vergewist van de grootte van de e bespeleD zaal alvorens een uitnodiging te accepteren. Persoonlijk voelde ik tenminste dezelfde tegenzin wortel schieten die ik koester tegen lawaaierige gebeurtenissen ais Led Zep pelin en Deep Purple. Het was plezierig om te vernemen dat de Bevelandse Karma Repair Kit. de formatie rond de anti-ster en muiti- uis-.iomentalist r.elco Tammir.ga. r.og steeds bestaat. De groep speelde op de naar kenmerkende, gezellig-slordige manier__een serie gevarieerde stukken met Balkanachtige instrumentals. eigen nummers en 'old-time-favourites' met Tamminga ondermeer op piano, fluit, viool, kazoo en accordeon. Verder rr.et Jacqueline (zang en percussie). Willem Catshoek (bas er. zangj. Joost Baars (drums) en Peter Wessel (gitaar). Een gezelhgheidsformatie bij uitstek van vrienden onder eikaar. Link presenteerde vanaf half twaalf wat nieuwe apparatuur en een herzien repertoire, dat ik gezien de eerder vernielde aansiag op m'n trommelvlie zen helaas niet helemaal heb kun- nen horen De groep opende met 'Ohio' (lange versieen haakte daar mee feilloos In op de Neil Young-revi val die me pas nog bij twee ar.dere Zeeuwse groepen opviel. De groep ver volgde met een oud Rand;- Newman werkje. Bijzondere aandacht mag de groep van mij nog wei besteden aan de zang (een zanger van een amateur- groep hoeft niet te doen aisof hij zeer geroutineerd is, probeer wat persoon lijker te zingen) en aan de drums (het Ls beter om die eenvoudige slagen goed te slaan dan om 'moeilijk geloop' over de drums niet af te maken). Overigens nog steeds een prima Zeeuws-Vlaamse band. al was het alleen al door de re- per to irekeus. I.JZ.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 15