Guust Bours schitterende zonder concurrentie stijl naar crosstitel in Dianne de Leeuw evenaarde 6e titel DISTRICTSVELDLOOPKAMPIOENSCHAPPEN WEST II VAAK ATLETIEKVOORSTELLINGEN VOOR EEN DAME OF HEER.... Uitslagen districts- crosstitel Uitgestelde schaatswedstrijd Brouwers won in Apeldoorn Wielerclubs voetbalden 1-1 gelijk Peter Havermans ondanks val toch tweede voor Niek Flipse AANLOOP VOOR SPRONG NAAR DE SHOWBUSINESS MAANDAG 5 JANUARI 1976 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT sport WESTENSCHOUWEN - De uitslagen ven de I dlstrictsveldloopkamploenschappen te Wes- I lenschouwen, georganiseerd door sportver eniging Delta Sport, luiden als volgt. PUPILLEN. MEISJES: 1 Céline V. d. Berg. Zeeland Sport, 3.56.9; 2 Jacolles v. Oaatel Delta Sport, 3.59.8, 3 Janny v. Vossen, Delta I Sport 4.02.9, 4 Marjolein Hartog Delta 8port, 4 06; 5 Sylvia Rodts Marathon. 4 08; 6 Nico- lien de Waal Scheldesport 4.10, 7 Sandra van I Waes RKHAV. 4 11, 8 Petra Pacltnck EKHAV 4 15; 9 Carla d'Hondt RKHAV. 4.17. PUPILLEN. JONGENS: 1 Eric Ivens RKHAV, 3.350; 2 Leendert Persoon.-. AW •36. 3 37 4. 3 Rinl Koole Marathon. 3.42.3; 4 Frank Zweedijk AV 56 3.44.7, 5 P Linden- bergh AV '56. 3.48.3; 6 Remco Zweedijk AV '56. 3.50.7; 7 Hans Plerar Scheldesport 3.54 6, 8 Rudy Schillemans RKHAV, 3 58: 9 H Klompe AV '56. 4.01. 10 R. Slabbekoom AV I '56. 4.04. MEISJES B: 1 Maaike Persoons AAV '38 3.23.3: 2 Margot de Nljs Scheldesport 3,30 1; 3 Jacqueline vermeule Dynamo '70. 3,41.9; 4 Mlch. Jongschaap Delta Sport, 3.54.9; 5 Joke Bezemer AAV '36, 3.65.1; 0 I. Swlnt Zeeland Sport, 3.56.6; 7 Hedy Pokornl Delta 8port 3.58.3; 8 Jolanda v. Vossen Delta Sport. 4.03; 9 Marjolein Stam Marathon, 4.05; 10 Karin Peute, Delta Sport 4.08. JONGENS D: 1 Kees Goossen AV '56. 5.20; 2 Jek Persoons AAV '36. 5 22.8: 3 Patrick Suy Scheldesport 5 27.4; 4 H. P de Jonge Schel- desport. 5.37.6. 5 Gerben Rodts Marathon, 5 41 8: 6 J W Meeuwse AV '56. 5 49: 7 Peter v Burg Delta Sport, 5.55; 8 Thony Berre- voets Delta Sport 6.09. 9 Eric de Bruyn De- tal Sport 6 18; 10 Peter Catsman AV '56,6 27 MEISJES C: 1 Ingrid de Nijs Scheldesport I 5.19.4; 2 Conny Gijsbertse Zeeland Sport, 5.39.7; 3 Marian Goedhart AAV '36, 5.52.4, 4 Patricia d'Hooghe RKHAV, 6.12.1; 5 Ellen de Jonge Scheldesport 6.17.1; 6 Lies v. Vossen Delta Sport 6.20.3; 7 M. Segeren Marathon 6.35.9; 8 C. de Roo AV '56, 6.46; 9 C. Stam j Marathon, 6.59; 10 P. VersteUe AV '56, 7.03. MEISJES B: 1 Karin de Nijs Scheldesport 7.08.7; 2 Jessica Geelhoed Sparta, 7.40.5; 3 Ria Nüskens EKHAV. 7.45.1; 4 A v. Opber- l gen Marathon, 8.30; 5 M. Stoel AV '56. 8.30.3; 6 S. VersteUe AV '56, 9.25.8. JONGENS C: 1 Kim Reynierse Dynamo "70. i 8.25 7; 2 Joris Ivens RKHAV. 8.35.8. 3 Leon Palinck RKHAV. 8.38.1; 4 René ZweetlUk AV '56. 8.43.4. 5 Kees de Munck AV '56. 8.54.2; 6 John Vermeule Dynamo '70, 8.56.7; 7 John v. Beveren Delta Sport. 9.007; 8 R. v. d. Broeke Marathon, 9.03: 9 Kees Vermeule Dynamo '70, 9.17; 10 Aart Bakker RKHAV, I 9.20. DAMES: 1 Gré Hendriks Scheldesport 1603.5; 2 EUy Boers Zeeland Sport 16.39.4; 3 Lia Ende Avantri, 17.35.3. JONGENS B: 1 Jan de Bart AV '56,12.15.6; 2 i H. Lindner Marathon, 12.55.6; 3 Henk Gillis Dynamo '70, 13.28.2; 4 Johan de Vlieger Ma- rathon, 14.08; 5 Paul Storm AV '56, 14.09.6; 6 i Gerrit Brulnsma Fortuna, 14.13; 7 Pieter Gijsman SheU, 14.49; 8 Teun v. Rooyen Dy namo '70.15.35. JONGENS A: 1 Rob v. Zanten Fortuna, 19.59; 2 Ad v. Vliet Sparta, 21.13.6; 3 André 8troo Marathon 21.36; 4 Rudy Ravia Delta Sport. 23.04.4. HEREN: 1 Guust Boure RKHAV. 31.13.6; 2 Peter Havermans Zeeland Sport. 32.32.4; 3 Niek FUpse AV '56, 32.50.6; 4 Johan Breel Marathon, 33.26.6; 5 Jaap Oele AV '56, 33.52.4; 6 Gerard v. d. Ham HoUand, 34.06.2; 5 Jan d. Waard Zeeland Sport, 34.20.8; 8 H. Bostelaar Dynamo '70. 34.24; 9 T. Jansen Zeeland Sport, 34.40; 10 Koos Oggel AV '58, 34.52; 11 Ad Kuzee Zeeland Sport, 34.59; 12 Tonnle Strijdonk RKHAV. 35.19; 13 C. v. Kints Sparta, 35.19; 14 Louw Witte AV '56, 35.21; 15 Kees Weststrate Zeeland Sport, 35.22; 16 Peter v. Dijk Olympus '70, 36.23; 17 Pouw Poppe Dynamo '70, 36,25; 18 Z. Schaap Sparta, 36.39; 10 Nico Terlouw SheU, 36.41; 20 A Stange Dynamo '70. 36.56. HEERENVEEN - In verband met de storm zijn de schaatswedstrijden om het Nederlands kampioenschap voor junioren dames, die zaterdag en zon dag in Heerenveen zouden worden ge- j houden afgelast en uitgesteld tot van- I daag - maandag - en dinsdag (aanvang 19.00 uur). APELDOORN - Wil Brouwers uit Ame rica heeft zaterdag op Berg en Bos in Apeldoorn een wielerveldrit over 24 ki lometer gewonnen. Hij reed een tijd van 1 uur, 5 minuten en 55 seconden. Herman Snoeyink (Denekamp) werd tweede. De derde plaats was voor Ger-- i tie Wildeboer uit Apeldoorn, die daar- i door tevens kampioen van Gelderland werd. Het zilver in dit kampioenschap was voor Bennie Meyer, die vierde werd. Jaap van der Beek had aan de twintigste plaats voldoende om het Gelders brons voor zich op te eisen. De uitslag luidt: 1 Wil Brouwers (Ame rica) 1.05.55: 2 Herman Snoeyink (De nekamp) 1.06.24; 3 Gertie Wildeboer (Apeldoorn) 1.06.45; 4 Bennie Meyer (Beekbergen) 1.07.20; KOEWACHT - Behalve een cyclocross stond er zaterdag in Koewacht ook een voetbalwedstrijd tussen de beide Zeeuwse wielerverenigingen op het programma. Net als by de cyclocross moest Middelkamp met een vertim merd elftal de wedstrijd beginnen. Het was uiteindelijk zelfs zo, dat Ah Kla- eyssen, de secretaris van Zeeusch- Vlaanderen, bij Middelkamp mees peelde en na de rust deed dat ook Be- rtus Wieles uit Sluiskil. Ondanks dit nummerieke overwicht slaagde Zeeusch-Vlaanderen er niet in de winst te grijpen. Met de sterke wind mee nam het Zeeuws-Vlaamse team in de eerste helft weliswaar de leiding door Wim de Waal. Het kreeg de beste kansen ook tegen de wind in. Theo v. d. Brande raakte in de tweede helft nog een keer de paal waarna Wim de Waal met een lichte knieblessure het veld moest ver laten. In blessuretijd verrasta Jaap Courtin doelman Willy de Feber met een afstandsschot; eindstand 1-1. Ook al bij de jeugd idit zijn C-meisjes) is het flink duwen en trekken bij de start. WESTENSCHOU WEN-V oorstellingen voor één dame of één heer: daar hadden de veldloopkampioenschappen van het district West n van de KNAU (Zeeland en Zuid-Holland) zaterdag in de Schouwse Westhoek veel van weg. Want de atletes en atleten, die - met uitzondering van de jongste junioren - in de schitterende omgeving van de boswachterij Westenschouwen van Staatsbos beheer, waar de zware storm amper vat op had, de diverse cross- titels opeisten, deden dat met grote voorsprong op de rest van het veld. Een van die sterke winnaars was Guust Bours van RKHAV uit Hulst bij de senioren, die na zijn winnende race over tien kilome ter figuurlijk gesproken bijna een half bos vóór lag op zijn voor naamste rivalen Peter Havermans van Zeeland Sport uit Vlis- singen en Niek Flipse van AV '56 uit Goes. Maar ondanks het feit, dat de kleine Zeeuws-Vlaamse atleet geen enkele rivaliteit te duchten had, maakte hfi erg veel indruk door zijn schitterende conditie en zijn lichte doch sterke tred. De Gunst Bours in deze optimale vorm had sterker tegenstand verdiend dan zaterdag het geval was, maar en kele belangrijke concurrenten moes ten doqr ziekte verstek laten gaan. Zo had John van de Wansem uit Den Haag, die vorig jaar voor de derde maal in "successie het districtskampi oenschap op zijn naam bracht, wed strijdsecretaris Wim Schot van het organiserende Delta Sport nit Zierik- zee laten weten, dat hij door een lichte blessure moest afzien van deelneming, terwijl ook Zeeuws topatleet Marien van Prooijen uit Sint-Maartensdijk, lid van AV '56 Goes, opbelde niet te bunnen komen. Wim Schot liet weten: „Marien van Prooijen had hier heel graag willen komen, maar tijdens de wedstrijd van Olympia Halsteren afgelopen had hij een koutje gevat, dat de hele verdere week vast is blijven zitten. We liswaar vertelde Marien me, dat hij de hele week toch voor deze wedstrijd ge traind had. maar dat hij niet fit genoeg was om naar Westenschouwen te ko men". Zoals bekend waren ook de sterkste Zeeuwse lopers. Piet Vonck en Jo Schout, beiden clubgenoten van Guust Bours, niet naar de Schouwse West hoek getogen. Afgezien van het feit, dat beiden de voorkeur geven aan crossen in België, waar voor hen meer in materiële zin te verdienen is, was hun aanwezigheid op dit kampioen schap in feite niet verplicht om ook. deel te kunnen nemen aan de natio nale veldloopkampioenschappen. Vo rig jaar stelde de technische commissie van de KNAU dat weliswaar verplicht, maar de officials vonden het niet no dig ook maar enige controle op hun besluit uit te oefenenen, Atleten, die hadden geschitterd van afwezigheid tijdens de districtstitelstrijd, liepen dan ook vrolijk mee tijdens de kampi oenschappen, van Nederland....Hoewel dus sterke tegenstanders ontbraken, gaf Guust Bours waar voor zijn indivi duele kampioensmedaille. Ondanks het feit. dat het beslist zijn favoriete parkoers niet was (al hadden de Delta Sporters Wim Schot en Gerard van de Wiel een bijzonder fraai rondje van twee kilometer in de bossen uitgezet) liep Bours zeer ontspannen - af en toe maakte hij zelfs een grapje in de rich ting van het publiek - naar de zege. „De eerste paar honderd meter", zo deelde Guust Bours na afloop mee, „heb ik de zaak wat bekeken tussen de meute lopers. Ik heb me beslist niet geforceerd. Daarna heb ik de topposi tie overgenomen, in mijn eigen tempo, want ik wilde niet bij Peter Haver mans blijven, omdat ik dan wellicht uit cadans geraakt was. Hoewel dit bosparkoers me eigenlijk niet zo ligt, ging het toch uitstekend toen ik een maal in toppostitie lag". Aan vankelijk nam Havermans een forse voorsprong op zijn concurrent voor de tweede plaats, maar halfweg de tweede ronde smakte Havermans tegen de Zeeuwse opponenten: Wim Schot grond. „In het losse zand was het moe- volmaakt geüjk toen hij Op- lnlr rtrr* nn rronrr to bnmon -/i-trlot iV hot -O"1 te komen, zodat ik het dat er beslist geen strijd zou enkele honderden meters rustig aan - - heb moeten doen", verklaarde de Zee land Sportatleet. Het was Flipse niet ontgaan, dat Ha vermans in moeilijkheden verkeerde. zijn tussen de lopers uit Zuid-Holland en Zeeland, omdat het crossen in Zee land. omdat het crossen in Zeeland op een veel hoger plan staat. Slechts bij de jeugd kon een enkele vertegen- „Toen hij viel", het de Goesenaar we- woordiger uit de andere afdeling zich ,ben ik onmiddelijk achter hem met de sterkste Zeeuwen meten. Over- aan gegaan, maar Peter was ontzet tend snel weer op de been en toen was er voor mij geen eer meer te beha len". Niettemin was de sterke Zeeuwse middenafstandsloper, die tijdens de Mosselloop enkele weken geleden ook al derde werd, toen achter winnaar Piet Vonck en Joop Smit uit Egmond, tevreden over zijn prestatie, die hij vooral dankzij zijn goede conditie ver overde. Johan Breel van Marathon Vlissingen en Jaap van Oele van AV '56 leverden strijd om de vierde plaats, van de Goese atleet, die steeds vaker in de voorste gelderen is te vinden een uit- 'gat' van meer dan een halveminuut. Bij de meisjes C streek Ingrid met de eer: deze De Nys-telg had een voor sprong van twintig seconden op Conny Gijsbertse van Zeeland Sport. De strijd bij de jongens C leverde een fraaie zege op voor Kim Reinierse van Dynamo '70 uit Middelburg, die met een voorsprong van tien seconden op Joris Ivens van RKHAV Hulst over de meet stormde. Bij de jongens B won favoriet Jan de Bart van AV '56 met een halve minuut voorsprong op Henk Lidner van Mara thon Vlissingen. Slechts drie dames kwamen in het strijdperk: Gré Hedriks van Schelde Sport won met 36 secon den voorsprong voor Elly Boers van Zeeland Sport. Bij de jongens A een 'Hollandse' zege: Rob van Zanten van Fortuna zegevierde ver voor zijn riva len, meer dan één en een kwart mi nuut.... Wei felle strijd bij de D-junioren: bij de meisjes won de sterke Maike Per- soons van AAV '36 uit Aphen aan de Rijn, de kampioene van vorig jaar, W AN Margot de Ni js van Schelde Sport en bij de jongens bleef Kees Goossen van AV '56 Goes Jek Persoons bijna drie seconden voor. Ook de pupillen leverden strijd, niet andere geschikte datum konden vin den, we hadden er al erg veel werk voor verzet en bovendien was het in het Schouwse bos volkomen onge vaarlijk". 'Boslengten' voorsprong ook bij de stekende prestatie. Op de zesde plaats jeugd. Natuurlijk was er van Karin de igens hadden slechts enkele jongeren uit Zuid-Holland de tocht naar de Schouwse Westhoek gemaakt, omdat de rest de reis vanwege de storm te ge vaarlijk vond. „Er is", zo liet Wim Schot weten, 's morgens vroeg op districtsniveau nog overleg geweest over het feit, of we de titelstrijd wel door moesten laten gaan. Maar het was de vraag of we een voor het crosskampioenschap, maar kwam pas de eerste 'Hollandse' atleet, Gerard van de Ham van de vereniging Holland uit Naaldwijk. In feite hadden de lopers van de Zuidf-Hollandse afde ling weinig in te brengen tegen hun Nijs van Schelde Sport Temeuzen ei genlijk niets anders verwacht. Ze dulde Sparta-atlete Jessica Geelhoed twee rondjes in haar nabijheid, vervolgens sloeg Karin over de-twee kilometer een voor de Zeeuwse crosscompetitie, waarvoor ook de andere wedstrijden telden. Bij de meisjes zagen we op nieuw Celine van de Berg van Zeeland Sport als eerste eindigen, bij de jon gens greep Eric Ivens de eerste positie. Het was een forse atletiekrit, van één uur tot tegen half vijf. „Sneller kon het echt niet", verzekerde Wim Schot. „Ie dere categorie moest aan de beurt ko men en tussen de verschillende wed strijden was er absoluut geen ruimte". DEN HAAG (ANP) - Dianne de Leeuw heeft Sjouke Dijkstra in één opzicht geëvenaard: ze be haalde zaterdag in de Haagse Uithof haar zesde nationale titel kunstrijden. De frêle Neder lands/Amerikaanse heeft daar mee evenals haar voorgangster twaalf jaar geleden de aanloop genomen voor de grote hink- stap-sprong naar de showbusi ness: Europees, olympisch en we reldkampioenschap. Ingrid de Nijs, vAnnares bij de C-meisjes. Guust Bours. sterke winnaar in tenschouwen. Het eerste begint over ruim een week in Genève, en het laatste staat begin maart in Gothenburg te gebeuren en het allerbelang rijkste: de Olympische Spelen, juist zoals destijds voor Sjoukje Dijkstra, de tweede week van fe bruari in Innsbruck. Sinds de da gen van Sjoukje heeft het kunst- njden een geweldige ontwikke ling doorgemaakt. Drievoudige sprongen hebben ook bij de da mes hun intrede gedaan, maar veel belangrijker is dat de kürr als totaalpresentatie wordt gebracht: een eenheid van show. schwung en gratie. In het verbinden van die factoren heeft Dianne de Leeuw het verder gebracht dan één van de concur renten die zij straks moet bekam pen nu het langzame middenge deelte van de kürr is getoonzet op romantische muziek. Er is een we reld van verschil tussen Sjoukje anno 1964 en Dianne anno 1976. Maar eer de grote buit binnen is zal men dat uit de mond van de betrokkenen niet vernemen. In het kamp De Leeuw wordt be hoedzaam naar de evenementen toegewerkt. Dianne verklaarde; „Ik heb de verschillende sprongen gedaan, maar hoop het by de Olympische Spelen misschien een beetje beter te doen". Dat nam niet weg dat de jury zich hoogst geïmponeerd toonde: twaalf keer 5,9, één keer 5.8 en als aanmoedigingspremie het maximum van zes voor de sportieve waarde, uitgereikt door de Franse mevrouw Petits. Dat laatste kan straks nog van pas komen want de Frangaise gaat ook als jurylid naar de grote even ementen. Naar het Europees kampioen schap in Genève zal Dianne wor den vergezeld door de zusjes An- nemarie en Sophia Verlaan. Op eensluidend advies van de techni sche commissie, zoals KNSB vice-voorzitter D. Swart vertelde. Niet alleen omdat Nederland daar met drie deelneemsters mag uit komen, maar ook omdat de pres taties zodanig zijn dat uitzending verantwoord is. Die aanbeveling stond echter lijn recht tegenover de jury, die het optreden van de Verlaantjes maar matig waardeerde. De hoogbenige Annemarie eerst en Sophia later vielen ten prooi aan spanningen die het verdedigen van hun mini male olympische kansen opriep. Moeder Verlaan had nog een juichkreet over de half bezette tri bunes laten schallen, toen bij het inrijden een drievoudige salchow van Annemarie gelukte, maar by haar kuur draaide de blonde rijd ster uit IJmuiden twee keer rond. Trainster Joan Haanappel kwam woorden te kort om uit te leggen wat er allemaal mis was gegaan: een val bij de dubbel lutz, van een dubbele axel een enkele ge maakt, een combinatie vereen voudigd en nog wat van dat smokkelwerk. Jammer, want met deze nieuwe kürr op muziek van Tsjaikowsky en Saint-Saens (Dance Macabre) heeft Annemarie aanzienlijk meer groeimogelijk heden dan haar twee jaar oudere zusje Sophia. De oudste van de Verlaantjes stelde teleur met een plichtmatige kürr vol onnauwkeurigheidjes. Vreugde daarentegen was er voor de jongste Verlaan, de 12-jarige Monique, die bij het vrijrijden de vierde plaats pakte voor een aan tal leeftijdgenootjes. In de totaal- eindrangschikking legde de 12- jarige Herma van der Horst, die al vanaf haar tweede jaar op de schaats staat, beslag op de vierde plaats. De technische commissie van de KNSB heeft het gerobbedoes met het NOC over de samenstelling 'van de olympische kunstryverte genwoordiging begrijpelijkerwijs verdaagd tot na het Europees kampioenschap in Genève. De uitzending van Dianne de Leeuw staat buiten kyf, maar het is uit erst onwaarschijnlijk dat de zusjes Verlaan op eigen kracht zullen kunnen voldoen aan de almenene norm: een kans op een plaats bij de eerste acht. Desondanks heeft Diannes trainer Doug Chapman al laten weten dat Annemarie en Sophia mee moeten, al was het alleen maar om de jury de kans te geven de hoge cijfers die Dianne nodig heeft af te reageren met lage waarderingen voor de overige Nederlandse meisjes. De eindstand is; 1 Dianne de Leeuw (Hijs Houtrust) plaatcijfer 7.151,32 punten; 2 Annemarie Ver laan (KS Amsterdam) 15.133.20; 3 Sophia Verlaan (KS Amsterdam) 20, 129,82; 4 Herma van der Horst (Hijs Houtrust) 35 117,26; 5 Hona Blokpoel (Hijs Houtrust) 39, 116,32; 6 Monique Verlaan (KS Amsterdam) 43.115,60.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 14