Storm met orkaankracht brengt veel schepen in moeilijkheden PZEM staakt 'operatie caisson' in Schelde „Een misselijke grap die mensenlevens kan kosten" Hulster raadslid stapt uit de PvdA IN MIDDELBURG STORTTE DAK VAN BAKKERIJ IN Zeei uwse ALMANAK „TE RISKANT OM INGEWIKKELDE OPERATIE IN GUURSTE SEIZOEN UIT TE BREIDEN" Auto vernield Huiszoeking in Utrecht in verband met noodseinen REACTIE VAN REDDERS, LOODSWEZEN EN POLITIE TE WATER OP VALSE NOODSEIN OP WESTERSCHELDE: SPEURTOCHT NAAR DADER 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 3 JANUARI 1970 'OLAU DANA' SLOEG VAN DE TROSSEN IN VLISSINGEN EN RAMDE ENKELE MARINESCHEPEN VLISSINGEN De vrijdagavond en -nacht woedende storm met orkaankracht heeft niet alleen veel schepen in moeilijkheden ge bracht, maar ook op het land op talloze plaatsen aanzienlijke schade aangericht. De storm woedde tegen middernacht met windkracht 10 uit het zuidwesten. Omstreeks één uur was de gemiddelde wind kracht elf Beaufort, met uitschieters van twaalf Beaufort. Bij het Koninklijk Metereologisch Instituut te Vlissingen verwachtte men, dat de wind later verder naar het westen en noordwesten zou ruimen en tegelijkertijd in kracht zou afnemen. Omstreeks half twaalf sloeg het passa giersschip 'Olau Dana' in de VUssing- se Binnenhaven, met aan boord een kleine vijfhonderd passagiers, van de: trossen. Het schip, dat om elf uur dei dagelijkse reis naar Sheerness had moe ten beginnen, schoof in de richting van de aan de overzijde van de haven ge meerde marineschepen. Vijf sleepboten waren binnen korte tijd ter plaatse om de schade binnen de perken te houden. De Temi I' en "Temi II' van Dijkhuizen, de 'Kvertszen' van de Nieuwe Vlissingse. de leveringen' van Van den Akker en de "Maasbank' van de Nieuwe Rotter damse waren er om half twee nog niet in geslaagd het schip aan de ka de te krijgen. De 'Olau Dana' ramde met de achtersteven enkele marine schepen die afgemeerd liggen aan de andere zijde van de binnenhaven. Over eventuele schade was vannacht nog niets bekend. De leiding van de Olau Line was om die tijd van plan om om streeks vijf uur vanmorgen te vertrek- Breskens werd vrijdagavond niet uit de vaart genomen. Op de rede Vlissingen lagen bussen de 30 en schepen voor anker Ze konden niet beloodst worden omdat de loods- dienst gestaakt was. De beloodsing in de Wielingen en het Oostgat stopte omstreeks half negen vrijdagavond. Enige tijd later werd ook op de rede van Vlissingen niet meer beloodst. Honieri Veerdienst Als gevolg van de hevige storm die donderdagavond opstak is de veer dienst tussen Kruiningen en Perkpolder omstreeks half elf uit de vaart geno- f ADVERTENTIE) RESTO VROUWENPOLDER tel. (01189) 1900, b.g.g. 1965 Reserveringen diners partijen koffietafels a la carte vlees- en visspecialiteit Naproeven En voor we nu weer aan de harde werkelijkheid beginnen, nog maar even de rose tinten van de laatste dagen na-proeven. Met een verhaaltje uit Meliskerke. uit welk dorp men ons meldt, dat tijdens de jaarwisseling bij een fa- milie tot in de vroege uurtjes 'Mens erger je niet' werd gespeeld. Tot in de vroege uurtjes ..want degene, die verloor wist niet van ophouden", zo wordt verklaard. En nadat wordt gemeld, dat er ook nogal een borreltje werd geschon ken, vervolgt het schrijven: „Nou. het was ongeveer halt drie en m'n vrouw moest gooien met de dobbelsteen, maar die ivas al zó dut en lollig van de slaap en de sherry, dat de dobbelsteen van de tafel vloogNa veel gezoek niet gevonden. Ik zeg: dan kunnen we wel ophouden, nog met m'n hoofd onder de tafel zoekend. Maar m'n vrouw zag de suikerpot staan en wist een oplossing. „Weet je wat, we doen het met de suikerklontjes. De witte kant is zes". In een bakkerij aan de Middelburgse Koestraat werd een grote ravage aan gericht doordat het dak instortte. lijke schade veroorzaakte aan gepar keerde auto's. De heer G. In Zonne- maire trachtte met zijn auto een val lende boom te ontwijken, maar botste daardoor tegen een andere boom. De auto werd zwaar beschadigd. Het bus hokje aan de Polderdijk te Vrouwen polder werd door de storm nagenoeg geheel vernield. Voorts deelde een woordvoerder van de meldkamer van de rijkspolitie te Middelburg mee, dal er zeer veel meldingen waren binnen gekomen van omgewaaide bomen er schade aan gebouwen. Bakkerij ingestort Met een enorme klap is vrijdagavond even voor middernacht het dak van bakkerij Corstanjo aan de Koestraat te Middelburg ingestort. De storm wind was er de oorzaak van dat de' schoorsteen van de bakoven brak en op liet dak van de bakkerij viel. Het dak bleek niet bestand tegen het ge wicht van dc omgewaaide schoorsteen. In de bakkerij ontstond een enorme Bakker J. Corstanje zou om midder nacht beginnen met het bakken van 500 broden. Hij vertelde vannacht een half uur na het instorten van zijn bakkerij het een geluk te vinden dat er niemand in de bakkerij aanwezig was. „Om 12 uur zouden we met bakken beginnen. De knecht begint, meestal een half uur vroeger. Gelukkig heeft hij dat nu niet gedaan" De muren van de bakkerij staan nog overeind, maar zijn duidelijk ontzet. De heer Corstanje kon nog niets over de omvang van de schade vertellen. Wel is een aantal machines vernield, onder meer een kneedmachine. De klanten van de heer Corstanje zul len vandaag, zaterdag, bij een ander om brood moeten. Hij achtte het niet. haalbaar om de broden bij een collega te laten bakken De heer Corstanje wist nog niet wat hij volgende week moet gaan doen. Vandaag is de winkel gesloten. „Ik heb niets te verkopen". In Middelburg trof de storm voorts een landbouwhangar aan de Noord- weg. eigendom van de heer G. Poppe. De hangar was volgetast met stro en hcoi. Het gebouw woei helemaal elkaar. De storm blies ook een ANWB- wijzerbord bij de stationsbrug om en in dezelfde omgeving woei een dakpan door een ruit van de vestiging van de Nederlandse Credietbank aan de Stati onsstraat. Hierdoor trad het alarm van de bank in werking, waardoor de toch al overbelaste politie moest uit rukken. Op de hoek van de Burgemeester Dreg- manstraat - Breeweg te Middelburg stortte een .muur van een leegstaande woning in. Schepen in moeilijkheden Vannacht was nog geen duidelijk over zicht te krijgen van de toestand op met name dc Westerschelde en de rede van Vlissingen. waar blijkens talloze be richten vele schepen in moeilijkheden waren gekomen of dreigden te komen. Zo raakte de 'Basalt' op de Vlissingse rede op drift. Later koo dit schip op eigen kracht via de Wielingen koers naar zee zetten. De sleepboot 'Sea horse" vain de Unie van Sleep- en Red dingsdienst kwam in het hoofdvaar water van het Oostgat met een sleep van 6400 ton dwaxs op de stroom te liggen en was daardoor nagenoeg onbestuurbaar. Bij Terneuzen kwam het Russische schip "Balt&sky' aan de grond. Een sleepboot van Muller uit Temeuzen voer uit-ter assistentie. Op de rede van Vlissingen' slóeg de 'Artary' van zijn1 ankers. Het schip raakte op drift. Van nacht was nog niet duidelijk hoe de situatie van dit schip was. De sleep boot "Holland* van Muller was in de nabijheid. WEGENS TRAGE BESLUITVORMING OEVERVERBINDING J. A. BLOMMAERT WIL DAAD STELLEN HULST De heer .1. A. Blom- maert. gemeenteraadslid van Hulst, heeft zi.jn lidmaatschap van de Partij van de Arbeid opgezegd. De heer Blommaert die jaren lang wethouder was in Sint-Jan steen en later, tot vorig jaar, in Hulst is tot zijn besluit geko men door het lange uitblijven van een kabinetsbeslissing over en on der de Westerschelde. De heer Blommaert zegt met zijn opzeg ging een daad te willen hebben stellen. Hij noemt in zijn motiva tie de minister-president en de mi nister van financiën 'verraders, die Zeeuwsch-Vlaanderen weer eens de dupe laten worden". Het raadslid maakte zi.m besluit vrijdagavond bekend tijdens de nieuwjaarsreceptie var. het ge meentebestuur in de burgerzaal van het gemeentehuis. Hij verweet Den Uyl en Duisenberg „een ver velend soort bedillerigheid, ver gelijkbaar met die van de clerus". Het besluit van de heer Blom maert zal overigens geen conse quenties hebben voor zijn zetel in de gemeenteraad. De heer Blom maert is lijstaanvoerder van een van de in Hulst gebruikelijke per soonlijke lijsten, namelijk die van de 'Hoofdarbeiders, handarbeider* en zelfstandigen". VLISSINGEN De PZEM heeft na overleg met het waterbouw kundig adviesbureau Lievense te Breda en de buitenlandse verze keringsmaatschappij besloten om de 'operatie caisson' in de Wes terschelde te staken. Afgezien van de enorm hoge kosten, die de verplaatsing van de noordelijke kopwand van het caisson (om de beschadigde kabel te repareren) met zich meebrengt, vindt men het te riskant om 'de toch al ingewikkelde operatie midden in het guurste seizoen van het jaar uit te breiden'. De 'operatie cais son' heeft een bedrag van naar schatting 6,5 miljoen gulden ge vergd. Dit bedrag wordt door de verzekering gedekt. De 'operatie caisson' heeft de repara tie en inspectie van de 150.000 volt Westerscheldekabels van de PZEM, die Zeeuwsch-VIaanderen elektriciteit voorzien, ten doel. Een van de twee 150.000 volt-circuits werd op 3 januari van het vorig jaar door de stranding van het Oostduitse schip 'Hiddensee' beschadigd en moest na korte tijd uit bedrijf wor den genomen. De PZEM achtte het mogelijk dat ook het tweede 150.000 volt circuit schade had opgelopen, doch of dit werkelijk zo was zou pas bij visuele inspectie van de kabels kunnen blijken. Voor het herstel van de hoogspan ningsverbinding, waarvan de stroom voorziening van Zeeuwsch-VIaanderen in hoge mate afhankelijk is, werd in samenwerking met het ■waterbouw kundig bureau Lievense en in overleg met dq maatschappij die de waterka bels heeft verzekerd, gekozen' voor een unieke methode. In juni van het vorig jaar zonk men een groot, stalen droogdok boven de vermoedelijke breukplaats in de kabels af en nadat het water uit het dok was verwijderd Op honderden plaatsen veroorzaakte de storm vaak zware schade. De Vlissingse politie meldde, dat er tegen de honderd schadegevallen bekend waren. Gemeen tewerken. politie, brandweer en PZEM waren alle druk In de weer om de ge volgen van de stormschade op te van gen. De schade bestond, evenals op vele andere plaatsen, uit gebroken rui ten, omgewaaide lichtmasten, afgewaai de dakpannen en omgewaaide tv-an- tennes. In Vlissingen moest de brandweer 22 keer uitrukken, onder meer vanwege een omgewaaide en in brand gevlogen woonwagen op het woonwagenkamp. De woonwagen brandde geheel uit. De Goese politie had eveneens veel meldingen van stormschade gekregen Zo zijn in Goes de houten spoorbomen in de Ringbaan-West door de storm vernield. Het dak van de Toyota-ga rage in Goes-Zuid werd zwaar bescha digd- Veel ruiten in de torenflats in Goes-Zuid werden vernield door van de daken waaiend grind. De Terneuzen- se politie maakte eveneens melding van talrijke schadegevallen. Op tal van plaatsen werden bouwketen door de storm weggeslingerd. Dat ge beurde onder meer in de Azaleala* Yerseke, waar een bouwkeet aanzien- KERKWERVE - Bij 'n ongeval dat zich vrijdag bij Kerkwerve voordeed, is een personenauto geheel vernield- Het on geluk gebeurde rond 11 uur op de kruising Provinciale weg - Zwaard- weg. De bejaarde man J. J. uit Kerk werve stak daar met zijn fiets de weg over op het moment dat zowel van rechts als van links een auto naderde. De auto van links, bestuurd door R- A- uit Burgh, raakte bij de uitwijkmanoeuvre van de weg en kan telde in de bosjes. De auto werd volledig vernield. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. UTRECHT De gemeentepolitie te Utrecht heeft vrijdag huiszoeking ge daan bij een inwoner van de Dom stad. naar aanleiding van de valse noodseinen donderdagavond, waarin werd gemeld, dat de sleepboot 'Brit- tanic in moeilijkheden zou verkeren op de Westerschelde. In een woning werd een paneel met electronische apparatuur aangetroffen- De PTT-technici onderzoeken de mo gelijkheid of met deze apparatuur het bericht kan zijn uitgezonden. Zoals gemeld ving Radio Zandvliet bij Ant werpen (B) donderdagavond enkele berichten op die inhielden dat een sleepboot met 24 man aan boord op de Westerschelde in moeilijkhe den zou zijn. De gemeentepolitie te Utrecht wilde vrijdagavond geen nadere inlichtingen over de zaak verstrekken. VLISSINGEN „Een mis selijke grap, die mensenle vens had kunnen kosten". Dat is de algemene reactie in kringen van loodswezen, redders en politie over het vrijwel zeker valse noodsein dat op de stormachtige nieuwjaarsavond tot na het middernachtelijk uur een aantal schepen en hun bemanningen op de donkere Westerschelde in rep en roer bracht. De opvarenden van de reddings boot, de sleepboten en de politie- vaartuigen, die na de waarschu wing familie en vrienden verlie ten om deel te nemen aan de '.ockaetie. stelden hun leven in de waagschaal. Naar achteraf bleek voor een gefantaseerd bericht. Adjudant J. Bout van de rijkspo litie te water in Wemeldinge, gaat ie omschrijving: ..Een misselijke p-ap" daarom niet ver genoeg. „Als mensen zo maar voor niets Dij vliegend weer - het was wind kracht tien - naar buiten worden res tuur d, dan steekt daar een nisdadig element achter". De adjudant komt er dan ook rond voor uit. dat zijn dienst de dader graag en zo spoedig moge lijk wil grijpen. De rijkspolitie te water is vrij dagmorgen onder leiding van de jpperwachtmeeste.r C. Pasveer, Dostcommandant. in Vlissingen, ■net een uitgebreid onderzoek be rennen. Dver de eerste resultaten van het Dnderzoek was adjudant. Bout .rijdagavond nog zeer summier. Bij wilde niet verder gaan dan ie mededeling: ..We hebben een nogelijkheid voor houvast". Ver- iere mededelingen zouden het on- ierzoek en daarmee de kans om de dader te vatten kunnen be ierven. De politieadjudant zei tog, dat bij het onderzoek be'nal- ;e de rijkspolitie te water nog ;en aantal instanties zoals het loodswezen en de - Belgische radio Zandvliet zijn betrok- Reddingsboot Het noodsein, van een in zinken de toestand verkerende sleepboot. Brittanic', werd donderdagavond door Radio Zandvliet bij Antwer pen opgevangen en verspreid. Radio Zandvliet maakt onderdeel uit van de Schelde Inlichtingen Dienst. Deze dienst, waar ook Radio Vlissingen deel van uit maakt, is opgezet ten behoeve van beloodsing en begeleiding van het scheepvaartverkeer op de Westerschelde. Tot de schepen, die urenlang het onstuimige Scheldewater afspeur den naatr een niet bestaande 'Brit tanic' behoorde, de reddingsboot 'Javazee' uit Breskens. Schipper W. van de Broecke en zijn man nen die bijna vier uur buiten gaatswaren, zijn zelfs tot voor Knokke aan de Belgische kust geweest. De schipper reageert kort en krachtig: „Als wij bericht krijgen, dan varen we uit. Op tweede kerstdag zijn we ook voor niets uitgevaren. Er waren voor Cad- zand vuurpijlen gezien. Die ble ken voor de lol door een paar feestvierders in een vlet te zijn ifgeschoten". De schipper van de reddingsboot, en met hem anderen van onder meer loofdswezen. achten liet goed mogelijk dat ook het valse Radio-noodsein van donderdag avond een dronkemansgrap was. Het sein behoeft daarom niet per se de lucht in te zijn gestuurd door een al dan niet- legale zend amateur, maar kan ook afkomstig zijn van een schip. Het - mogelijk knoeien met een scheeps-radio- installat.ie kan ook het werk zijn van niet-bemanningsleden, die op sen of ander® manier aan boord zijn gec-aakt. Schipper Van de Broecke consta teert. dat de man die het bericht verspreidde in ieder geval goed op de hoogte was van de zendfre quentie en voorts zijn noodsein ïannemelijk wist te maken. „Op de reddingsboot, op de sleep boten en op de politievaartuigen had donderdagavond in het stormweer een man over boord kunnen slaan. Dan had die onbe kende een moord op zijn geweten gehad", zegt nog de schipper van wie de dader hard mag worden aangepakt- Die straf kan uitlopen op een boe te of zelfs kortere of langere ge vangenisstraf. Eventuele vervol ging en veroordeling vindt plaats op grond van de telegraaf- en telefoonwet, die als maxima aan geeft een gevangenisstraf van zes maanden of een boete van vijf duizend gulden. Straf Officier mr. J. Kolkert, hoofd van het parket van de arrondise- mentsrechtbank in Middelburg, wijst er in dit verband op, dat het bepalen van de zwaarte van de straf uiteindelijk een zaak is van de rechter. Het feit dat bij Dacht en ontij reddingsschepen a aar aanleiding van het valse be richt op zoek gaan zou de 'zend amateur' als een verzwarende om standigheid kunnen worden aan gerekend. In dat geval kan de straf zwaarder uitpakken dan bij alleen maar een illegale uitzen ding zonder deze kwalijke gevol gen, De dader hangt bovendien inbe slagname van zijn apparatuur bo zen het hoofd. Misbruik van zendapparatuur, zo als op de avond van nieuwjaars dag. komt in het Scheldegebied maar zelden voor. De mannen van de rijkspolitie te water kunnen zich over de laat ste tientallen jaren geen soortge lijk geval herinneren. Behalve dat er hier onnodig men senlevens en materiaal op het spel stonden, kan het bij wijze van grap uitzenden van noodsei nen nog andere ongewenste ge volgen hebben: de reddingsdien sten zouden minder waakzaam kunnen worden in werkelijke noodsituaties. Dat is de eensluidende mening van rijkspolitie te water, loods wezen en ook van Scheveningen Radio. Dit maritiem radiostation, heeft onder meer tot taak om de hulp verlening bij eventueie noodsitua ties om ze ts coördineren. Aange zien het gebeuren van donderdag avond zich hoofdzakelijk op een "binnenwater', de Westerschelde. 3fspeelde was Scheveningen Ra dio bij dit ncodverkeer slechts sijdelings betrokken. Toch wil de chef verkeersafwik keling van Scheveningen Radio L. H. de Fauwe best kwijt wat hij van het valse noodbencht vindt: „de mikkelijkste streek, die je je kan voorstellen. Hier is met men- senlevens gespeeld". Inspecteur J. Panj er van het loodswezen in Vlissingen heeft evenmin een goed woord over voor de 'grap'. Hij acht het overi gens niet aannemelijk dat beman ningsleden met hun scheepsradio lebbeo 'gespeeld'. Mogelijk is wel lat - zoals eerder dit jaar in Temeuzen is gebeurd - onbevoeg- ien aan boord van een schip dau terden en trachten iets met ie radio te doen. Luisteren De noodseinen van donderdag avond hebben zich niet meer her- naald. l>b heer Pamjer tenslotte: „Radio Vlissingen van het loods wezen blijft scherp luisteren naar wentuele nieuwe berichten, ook van andere illegale zendama.- :eurs- Dat deden wij voor donderdag en dat zullen we blijven doen. Onze bevindingen geven wij terstond loor aan de PTT, die dan tracht deze voor ons hinderlijke uitzen dingen op te sporen en tot zwij gen te brengen". Zodra het nu door de rijkspolitie water uitgevoerde onderzoek meer gegevens oplevert, die in een bepaalde richting wijzen, kan zo nodig de opsporingsdienst clandestiene zenders van de PTT worden ingeschakeld. Blijkt het niet om een illegale zendamateur maar om een onwettig gebruik van een scheepsradio te gaan. dan komt de inspectie kust- en scheepsradio, eveneens van de PTT. in het geweer. Deze dienst ■kan eventueel besluiten tot verze geling van de zendapparatuur of volledige intrekking van de zend- machtigng. Voor een schipper, die verplicht is een radio aan boord te hebben, zal een dergelij ke maatregel bijzonder hard aan komen. Nu de 'grappenmaker' niets meer van zich laat horen, kan de PTT hem niet 'peilen' en daar door opsporen. Zo zei nog een PTT-woordvoerder, die daaraan toevoegde dat de speurders het in dit geval op de eerste plaats zullen moeten hebben van tips. die kunnen leiden naar plaats van ipparatuur en dader- kreeg men de kabels in vizier. Men was inmiddels op het aanvankelijk opgestelde tijdschema enkele maan den achter geraakt. Dit was onder meer te wijten aan de onberekenbare gedragingen van het water en de bodem in de Westerschelde en voorts aan een gebrek aan ervaring met dit soort ongewone karweien. In plaats van in september zoy. reparatie van de kabels pas rond Kerstmis kunnen plaatsvinden. Tegelijk met het herstel van de vernielde kabel zou het andere circuit, dat sinds de stranding van de •Hiddensee' als 'verdacht' te boek staat, kunnen worden geïnspecteerd. Op het beslissende ogenblik, toen men grote delen van de kabel droog had, werd duidelijk dat de plaats waar de kabel beschadigd is, zich pal bij i noordelijke kopwand van het c moest bevinden. Theoretisch was het mogelijk om de noordelijke kopwand enkele meters te verplaatsen. Men vond het echter te riskant om de operatie nu uit te breiden. Zo werd na ampel beraad (op oudejaarsdag) besloten om de gehele operatie te staken. De schuiven in het caisson werden geopend, zodat het water er weer in kon stromen. Dank zij deze maatregel, die de stabi liteit van het caisson in feite een stalen doos zonder bodem ten goede kwam, is het caisson tijdens de korte doch hevige storm van donder dagnacht op zijn plaats blijven liggen. In de loop van de maand januari zal het caisson worden verwijderd- Noodverhinding Door de mislukte herstelpoging van de Westerscheidekabel is de elektrici teitsvoorziening van Zeeuwsch-Vlaan deren nu voor langere tijd minder betrouwbaar dan gewenst. De PZEM Is er nog steeds niet zeker van dat het ene, nog in bedrijf zijnde, 150.000 volt circuit intact zal blijven. Het is namelijk niet ongewoon dat een kabel maanden nadat een uitwen dige beschadiging is opgetreden pas definitief bezwijkt. Mede om deze re den wil de PEM aan het toch al urgente project van de koppeling van het Zeeuws-Vlaamss deel van het hoogspanningsnet aan dat van de NV Ebes in België nu de hoogst mogelij ke prioriteit geven. Men verwacht zeer binnenkort een ministeriële goed keuring op het gekozen tracé Als de omstandigheden meewerken kan de hoogspanningslijn, die tussen Oostburg en Maldegem wordt ge bouwd, nog in de loop van dit jaar een feit zijn. Zeeuwsch-VIaanderen be schikt dan over een betrouwbare noodverbinding, die in werking kan treden als de resterende waterkabels onverhoopt de geest, geven. Het deel van de waterkabel, dat door de stran ding van de "Hiddensee' is vernield, zal worden gekapt., waarna de uitein den van dit kabeldeel op de middél- plaat in de Westerschelde en aan de oever bij Terneuzen zullen worden afgedopt. Vervanging van het bescha digde kabeldeel door op soortelijke wijze gelegde kabels, wordt thans niet meer overwogen, aldus de NV PZEM, aangezien gebleken is dat een dergelij ke oolossing een ongewisse zaak blijft, blij-t. AFNEMENDE STORM. Enkele opklaringen, maar ook nn en dan regen. Zware tot zeer zware storm uit het noordwesten, in de loop van de dag geleidelijk afnemend. Temperaturen omstreeks 6 gra den. Vooruitzichten voor zondag en maan dag. Enkele regen- of sneeuwbuien. Tempe raturen overdag ongeveer rijf graden. Voor zondag: aantal uren zon: 1 tot 4; mm.temp.: omstreeks 3 graden; max.temp.: omstreeks 5 graden; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 70 procent; kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. Voor maandag: aantal uren zon: 0 tot 3; min.temp.: omstreeks 2 graden; max.temp.: omstreeks 6 graden; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 70 procent; kans op een gebeel droog etmaal: 40 procent. ZON EN MAAN' 4 januari Zon op 8 48 onfier 16.41 Maan op 09 55 onder 20.25 5 januari Zon op 8.48 onder 16.43 Maan op 10.18 opder 21-33

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2