Nieuwjaarsboodschap Vorster: ingrijpen in Angola nodig Hazekamp: winkelsluiting op zaterdagmiddag onverantwoord Zestien doden in Belgische dancing Vliegtuig boven Saoedi-Arabie verongelukt Gratis vakantie voor gijzelaars Gijzeling leidde tot ruzie in regering Tamelijk rustige jaarwisseling 3 RAAD VAN KER KEN GARANT VOOR GAST ARBEIDERS Uit ziekenhuis Aanbod NS Spanning tussen Den Uyl en Van Agt DRIE DODEN BIJ AANSLAG ULSTER METZLER. VRIJDAG 2 JANUARI 1976 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT PAUS PAULUS: NIEUWE BESCHAVING CREËREN JOHANNESBURG (UPI, AFP, RTR) Premier Vorster van Zuid-Afrika heeft woensdag in zijn nieuwjaarsboodschap ver klaard dat alleen een grotere be moeienis van het westen met en in Angola de knechting van Zuidelijk Afrika door de Russen kan voorkomen. In Angola, aldus Vorster. zijn al dui zenden mensen zinloos de dood inge dreven en 'nog eens vele duizenden zullen waarschijnlijk in de burgeroor log omkomen als Afrika en de vrije wereld niet gezamenlijk Portugals voormalige kolonie aan de Russische greep ontworstelen.' Gebeurt dit niet, zo ging Vorster verder, dan zal geen enkel Afrikaans land zich veilig kun nen voelen. „De prijs zal een slavernij zijn, veel erger dan de gesel van het kolonialisme in het verleden." Voor paus Paulus zijn de ontvoerin gen, de abortus en de bewapeningswed loop de plagen van de moderne tijd en tekenen van het verval van de Wes terse beschaving. De paus sprak over dit thema tijdens zijn laatste algeme ne audiëntie van het jaar die door circa 6.000 roomskatholieken werd bij gewoond. Hij pleitte voor voor het cre- eren van een 'nieuwe beschaving' en wel 'een beschaving, gebaseerd op de liefde' waarmee dan in 1976 een begin zou moeten worden gemaakt. President Ford voorspelde dat hij het bij de presidentsverkiezingen in de herfst van 1976 als kandidaat van de republikeinse partij op zal nemen te gen senator Hubert Humphrey, voor malig vice-president en kandidaat van de democratische partij. Ik- aldus Ford, zal dit gevecht winnen. De Amerikaanse president deed deze voorspelling woensdag op een pers conferentie op het Witte Huis ter ge legenheid van de jaarwisseling. Ford verklaarde voorts dat hij de poli tiek van ontspanning tegenover de Sowjet-Unie zal voortzetten. Hij wees er echter op dat 'Angola een gebied is waar de politiek van ontspanning niet naar behoren gefunctioneerd heeff. maar sprak toch de hoop uit dat nieu we pogingen om de ontspanning tussen het oosten en westen te bevorderen, een confrontatie tussen de grote mo gendheden over Angola zullen voorko men. In de Prawda, het blad van de Russi sche communistische partij, stond een artikel waarin gezegd wordt dat '1975'' in een periode van 40 jaar het cata- strofaalste jaar voor de economie van de kapitalistische wereld is geweest.' President Soeharto van Indonesië zei in zijn nieuwjaarsboodschap dat het ondenkbaar is dat Indonesië werke loos zal blijven toezien als er in Oost- Timor een omwenteling plaats vindt. Premier Wilson van Engeland liet een optimistisch geluid horen. Hij beloof de de Britten dat de inflatie in 1976 zal afnemen en dat er een verbëtemg in him toestand zal intreden. WMek De secretaris-generaal van de V.N., Kurt Waldheim, zei in zijn nieuwjaars boodschap dat het voor 't voortbestaan van de V.N. het belangrijkst is dat al gemeen de noodzaak van een echte dialoog over de problemen van de wereld wordt erkend. Hij zei dat de recente algemene verga dering 'een der moeilijkste in de schiedenis van de V.N.' is geweest. De Sowjet-regering prijst in h nieuwjaarsboodschap 'de onmetelijke bijdrage van Brezjnjew aan 'de op bouw van het communisme, de strijd voor vrede en veiligheid en de zaak van de vrijheid en het welzijn der vol keren.' De Portugese president. Da Costa Go- mes. heeft donderdag over de televisie het Portugese volk gezegd te betreu-' ren 'geen zorgeloos nieuwjaar' te kun nen aankondigen. Dat was niet moge lijk omdat 'de wegen van de vrede, van de vrijheid en van de onafhanke lijkheid vol klippen en opofferingen zijn'. Toch was er volgens het staatshoofd' reden voor hoop, want "het werk van de grondwetgevende vergadering vor dert en wij verwachten de totstandko-, ming van democratische instrumenten' Suriname De Surinaamse president dr. Johan Ferrier vroeg zich in zijn nieuwjaars boodschap af, of Suriname zich er wel van bewust was, dat het geschiedenis schreef. „Later zal nagegaan worden, hoe wij het eerste jaar in de onafhan kelijke republiek Suriname leefden en arbeidden", aldus dr. Ferrier. ..Wij zijn trots op onze volledige onaf-, hankelijkheid, onze vrijheid", zei de Surinaamse president, die verder de hoop uitsprak, dat 'degene, die in late re jaren deze geschiedenis van het eerste jaar van de republiek Suriname lezen zal, daarin dan zal kunnen vinden de gezamenlijke, eendrachtige, massale krachtsinspanning van een volk. dat, zich zijn kunnen bewust ten volle ingezet heeft voor dat grote goed: het welzijn en de vooruitgang van zijn land en zijn volk." Ook de Surinaamse premier Henck Arron legde de nadruk op de opbouw van het land, en vooral op de rol die de jeugd daarbij gaat spelen. De Oostenrijkse kanseher. Bruno Kreis- ky, stelde in zijn nieuwjaarsboodschap de terreur centraal. Volgens Kreisky kan men op twee manieren terreur be strijden: doden met nog meer doden vergelden en de pragmatische metho de, dat wil zeggen van geval tot geval beslissen. Hij meende dat bij het toe passen van de eerste methode de ter reur nog gruwelijker terugkomt. De tweede mogelijkheid zou de terreur misschien niet verminderen, maar in elk geval geen nieuwe en onlesbare haat oproepen. De kanselier achtte het echter het belangrijkst om de proble men die aan de terreur ten grondslag liggen, op te lossen. In China is het oude jaar uitgeluid met de publikatie van twee gedichten van de president Mao Tse-Toeng, een oproep tot alle Chinezen om de doelen van het nieuwe vijfjarenplan, met de uitvoering waarvan in 1976 een begin wordt gemaakt, 'te bereiken en zelfs te overtreffen' en een ernstige waarschu wing voor een nieuwe wereldoorlog. (Slot van pagina 1 „Het begon met een vlammetje bij de bar. Binnen vijf seconden was er op eens overal brand. De meisjes begon nen te schreeuwen. In plaats van te proberen weg te komen trokken ze zich achterin terug. Ik zei tegen iedereen dat ze weg moesten, maar ze kropen juist verder weg naar binnen". „Ik riep mijn vriendin en samen zijn we op onze knieën naar de uitgang gekropen. Twee beer kregen we een] steekvlam over ons heen. De eerste keer bedekte ik mijn gezicht met mijn hand. Het zag zwart van de rook. We konden niets zien. Bij de uitgang m. es ten we door een grote vlam heen We liepen brandwonden op maar uit eindelijk stonden we op straat. Ook buiten zag het zwart van de rook. Bij de uitgang stonden een heleboel mensen", aldus het interview. Simca 1307-1308 auto van het jaar VOORSCHOTEN (ANP) De nieuwe Simcaserie 1307 - 1308 (van het chrys- lerconcern) heeft beslag weten te leg gen op de titel 'Auto van het jaar 1976'. Opnieuw dus een Franse auto, nadat vorig jaar de Citroen CX met deze eer was gaan strijken. De bekendmaking werd woensdag gedaan op een bijeen komst in Voorschoten. De Simca 1307 - 1298 behaalde 185 pun ten (26,3 procent van het totaal). Op de tweede plaats kwam de 316-318-320- serie van BMW (136 pnt), gevolgd door de Renault 30 TS (102 pnt), de Peu geot 604 (70 pnt) en de Ley!and Prin cess (49 pnt). In totaal hebben dertien nieuwe per sonenauto's een gooi gedaan naar de begeerde titel, op initiatief van het veertiendaagse autoblad 'Autovisie', die door een internationale jury van 47 autojournalisten jaarlijks wordt toege kend. ALLE 82 INZITTENDEN GEDOOD DHAHRAN (RTR) Een Libanees passagiersvliegtuig is op nieuwjaarsdag in de woestijn van Saoedi-Arabië neergestort. Alle 82 inzittenden vonden daarbij de dood. Het nieuwe jaar was pas twee uur oud toen de 67 passagiers en 15 beman ningsleden in Beiroet in een Boeing 720b van de Libanese luchtvaartmaat schappij M.E.A. (middle east airlines) stapten. Het toestel zou een vlucht maken naar Dubai en Muscaat. Men verloor het contact met. het vlieg tuig toen het zich boven Saoedi-Arabië bevond. In Koeweit had men de Boeing tot 3 uur (onze tijd) kunnen volgen, waarna hij plotseling van 'het radar scherm verdween. Later bleek dat het vliegtuig was ver ongelukt in woestijngebied, nabij de grens met Koeweit. Toen reddingsploe gen daar arriveerden bleken er geen overlevenden te zijn. D,e meeste slachtoffers zijn Arabieren en verder vier Britten, zes Grieken, een Scandinaviër en een Cyprioot. De bemanning was geheel Libanees. Over de oorzaak van het ongeluk staat nog niets met zekerheid vast, M.EA..- AMERSFOORT (ANP) De Raad van Kerken in Nederland heeft aan al le 180 Marokkaanse werknemers die asiel hebben gezocht in kerken te Am sterdam. Den Haag en Utrecht een verklaring gegeven, waarin staat dat zij onder bescherming van deze Raad staan, zo lang hun verblijf in ons land nog niet definitief is geregeld. De persoonlijke verklaring is getekend door de voorzitter van de Raad van Kerken, prof. dr. H. Berkhof en de secretaris prof. dr. H. A. M. Fiolet. In de brief wordt bij aanhouding van de houder van de brief verzocht con tact op te nemen met een van de on dergetekenden. De raad staat over de definitieve regeling van het verblijf in Nederland in contact met het minis terie van justitie, aldus de brief. Aanbod van Bond zonder Naam HAARLEM De Bond zon der Naam heeft de ex-gijze laars van Beilen een vakan tie van drie weken aangebo den in het eigen hotel Sin Nombre in het Spaanse Cu- bellas. Meer dan de helft van de mensen die de gijzeling hebben doorgemaakt, heb ben inmiddels toegezegd van dit aanbod gebruik te mar ken. Vandaag vertrekt het eerste gezin naar Spanje. Na de afloop van de gijzeling heeft de bond een expressebrief gestuurd aan de mensen die na alle spanningen waren vrijgeko men. Ze werden daarin uitgeno digd met hun gezin op kosten van de bond drie weken op ver haal te komen in Spanje- Hotel Sin Nombre werd in april 1973 geopend in aanwezig heid van de oprichter van de Bond zonder Naam, pater Henri de Greeve. Het hotel is gesticht speciaal voor bejaarden en min- dervaliden, die begeleiding nodig hebben als ze op vakantie gaan. De ex-gijzelaars zullen overigens zonder speciale begeleiding naar Spanje reizen. Ze kunnen daar zonodig wel gebruik maken van de arts en de verpleegster van de bond, die in het hotel aanwezig zijn. Op oudejaarsdag is de laatste reiziger van de gekaapte trein uit het ziekenhuis ontslagen. Het is de heer Oostïng (48) uit Beilen die op 14 december, de dag van de ontknoping van het gijzelings drama, met 22 lotgenoten uit de trein werd bevrijd. Hij ging bet ziekenhuis in Assen in, maar bon woensdagchtend naar huis om OP het laatste nippertje bij zijn familie het oude jaar nit te lul den. De medische dienst van de NS zal ook op langere termijn het wel en wee van de ex-gijzelaars in de gaten houden. Overigens heeft tot nu toe niemand zich gemeld om gebruik te maken van de begeleidingsmogelijkheden die NS te bieden heeft, aldus een NS- woordvoerder. „Wij blijven con tact houden met de ex-gijzelaars. We hebben twee weken geleden nog een brief de deur uit gedaan waarin de mensen gewezen wordt op de diverse opvangmogelijkhe den. Vanaf een afstand blijven we de vinger aan de pols houden. Het is natuurlijk niet verstandig die mensen bij wijze van spreken elke dag te bellen en te vragen hoe het gaat. Dan praat je ze alleen maar problemen aan, Half januari zullen we in ieder geval nog eens polsen hoe het er mee staat", aldus de NS-woordvoer- der. Desgevraagd deelde de NS- woordvoerder mee dat de ex-gij zelaars van NS het aanbod heb ben gekregen om volgend jaar een maand lang gratis met de trein te gaan. Ze bunnen met een familielid of een bekende van het aanbod gebruik maken wanneer ze maar willen. Volgens NS heb ben al enkele ex-gijzelaars posi tief gereageerd. De brief waarin het aanbod wordt gedaan werd overigens al voor kerstmis door NS ver stuurd- Gezien de dramatische achtergronden voelden de spoor wegen er weinig voor het aanbod aan de ex-gijzelaars aan de grote klok te hangen. „Wij vonden het niet op zijn plaats om er rucht baarheid aan te geven. Maar nu de zaak via andere kanalen toch naar buiten is gekomen valt er weinig meer aan te doen. Maar als het aan ons had gelegen was een en ander niet in de publici teit gekomen. We wilden tegen die mensen alleen een gebaar ma ken, dat was alles." TURIJNCarla Ovazza. jamilie van de president-directeur van de Fiatfabriek is in de nacht van woensdag op donderdag in de buurt van Turijn door haar ont voerders vrijgelaten. Op de foto de vrouw in gezelschap van een politieman (l) en een familielid. ONTVOERDE ITALIAANSE VRIJGELATEN TURIJN (AFP. DPA) Carla Orazzl, de moeder van de president-directeur van de autofabriek Tiat' is in de nacht van woensdag op donderdag )n de buurt ran de Noorditaliaanse stad Tu-1 rijn door haar ontvoerders vrijgelaten- De ontvoerders van de vrouw hadden voor haar vrijlating een losgeld van vijf miljard lire (twintig miljoen gul den) geëist. Naar verluidt zouden zij zich echter hebben tevredengesteld met een kleiner bedrag: 600 miljoen lire. Mevrouw Ovazza was op 26 november ontvoerd. Na de vrijlating van Carla Ovazza zijn elf personen gearresteerd, zo heeft de politie gemeld. De politie heeft de iden titeit van de gearresteerden niet be kendgemaakt, maar het is bekend dat een van hen enige jaren geleden is aan gehouden in verband met een poging een neef van Agnelli te ontvoeren, VERGUNNING VOOR CASINOSPELEN DEN HAAG (ANP) Staatssecretaris Zeevalldng van justitie en de staatsse cretaris Haze kamp van economische zaken hebben de Nationale Stichting tot Exploitate van Casinospelen in Ne derland vergunning verleend tot organiseren van een speel casino in nog nader aan te wijzen gemeenten. De beschikking, gepubliceerd in de Staatscourant van woensdag bevat de voorschriften die de vergunninghou der in acht zal moeten nemen, naast de bepalingen van de wet op de kans- Bij de beschikking is een reglement gevoegd met voorschriften die onder andere betrekking hebben op de wijze waarop de casinospelen worden beoe fend, alsmede de minimum- en de mazimuimnzet per persoon en per (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Van Agt van justitie en premier Den Uyl hebben destijds geruzied over de vraag hoe de gijzelingen opgelost zouden moeten wor den. Zouden de Zuidmolukkers op 19 december hun acties niet gestaakt hebben, dan hadden de1 meningsverschillen zelfs tot een kabinetscrisis kunnen leiden. Premier Den Uyl riep bij minister Van Agt irritatie op, omdat hij zich intensief met de acties bemoeide zon der altijd op de meest verstandige wijze te reageren. Den Uyl liep het beleidscentrum van de regering in Den Haag in er, uit, hield zich dus vaak ook nog met andere kwesties bezig en reageerde soms wat minder standvastig op bepaalde gebeurtenis- BELFAST (RTR) Een bomaanslag op een vol protestants café in de NoordJerse plaats Gilford heeft woens dagavond drie mensen dagavond aan drie mensen het leven gekost. Twintig anderen werden ge wond. Een voorbijganger had een verdacht voorwerp in de gang naar het café zien liggen maar kon niet meer op tijd waarschuwen. Eerder op de avond wa ren vier mensen gewond door een ont ploffing in een rooms-katholiek café in het oosten van Belfast. Meer dan honderd wegens terreurda den gevangen zittende leden van de voorlopige vleugel van de IRA zijn uit protest tegen hun behandeling in de gevangenis van Port Laoise in Ierland een hongerstaking van 36 uur begon nen. (Slot van pagina 1 rechter broekzak gestoken. Die kwam tot ontbranding toen hij een branden de lucifer vlak langs zijn gak haaide. Ruzies Vooral het traditionele verslepen van alles was los op straat staat heeft de politie in Groningen en Friesland MEMORIE VAN ANTWOORD OP WETSONTWERP DEN HAAG (ANP) Staatsse cretaris Th. Hazekamp van eco nomische zaken vindt het vol strekt onverantwoord in een be drijfstak, waar de rendementen de laatste jaren mede door het invoeren van het minimum jeugdloon zozeer op de tocht staan, nog een klap daar boven op te geven door een sluiting van winkels op zaterdagmiddag. Dit heeft hij meegedeeld in met de redactie van de Werkgever, orgaan van het Nederlands Christelijk Werkgeversverbond. Hij zei dat naar aanleiding van het op oudejaarsdag verschijnen van de memorie van ant woord op het voorlopig verslag van de tweede kamer op het wetsontwerp winkelsluiting. De hoofdlijnen die hij in de memorie uiteen zet zijn: winkels mogen per week vijfenvijftig uur open zijn; om 18 uur in de week en op zon- en feest dagen de gehele dag (waaronder nu ook koninginnedag), moeten de win kels dicht zijn; eT zal een enkele koop avond per week mogen zijn, en wel tot 21 uur (waarbij de keuze mag wor den gemaaikt tussen donderdagavond en vrijdagavond) en in de Sinterklaas- en kersttijd (in het oorspronkelijke wetsontwerp was de keus van de koop avond vrij van maandag tot en met vrijdag); de verplichte halvedagsluiting en de vakantiesluiting vervallen (dit kan straks alleen nog via onderlinge regeling); uitzonderingen met het oog op lokale situaties (toerisme enz.) blij ven mogelijk via gemeentelijke veror deningen. Voorzichtig Wij moeten erg voorzichtig zijn met verdere kostenverhoging en zeker met omzetdaling. Daarom willen wij ook subsidie geven aan die bedrijven die door de verhoging van het minimum loon per 1 januari ernstig worden ge troffen, zo heeft de heer Hazekamp ver der opgemerkt. Dat is technisch een heel moeilijke zaak. Wij studeren thans op de mogelijkheid, in overleg met het bedrijfsleven, om in die bedrijfstakken waar de minimumlonen vijftien pro cent van de loonsom uitmaken, via premie op de ziektewet een subsidie van tweeëneenhalf procent te geven. Als dit niet lukt zullen wij op een in dividueel systeem moeten overstappen. De staatssecretaris noemt dat aüemaal noodingrepen. Naar zijn mening moet de hele loonstructuur op de Hij vindt dat de sectoren in de verlening bepalend moeten zijn voor de loonkostenontwikkeling en niet meer, zoals de laatste tien tot vijftien jaar het geval was, de bedrijfstakken met een hoge produktiviteit of be drijfstakken die de (te) hoge loonstij ging "rustig' konden doorberekenen. De sectoren in de dienstverlening moe ten voortaan de loonleiders worden. Dan blijft er een marge over in de be drijfstakken met een hogere produkti- viteitsgroei. „Stort dat verschil, maar dan ook niet meer dan je kwijt zou zijn bij hogere looneisen afgestemd op die bedrijfstakken, in een fonds. En ga dan met dat fonds die dingen doen waar nu te weinig geld voor is: mi lieu. werkgelegenheid." Als dit niet gebeurt, moet minstens de prijsindex verder worden van dubbeltellingen. Dat kan alleen in samenwerking tussen werknemers, werkgevers en overheid- Enquete In het algemeen voorziet de koopavond in een behoefte van de consument. Op de zaterdagmiddag wordt door de! sies zijn ontleend aan de resultaten van enquêtes .die het Economisch In stituut voor het Midden- en Kleinbe drijf en het Centraal Bureau voor de Statistiek in de periode van 17 februa ri tot en met 15 maart 1975 hebben ge houden. Zeer hoog liggen de percentages voor wat betreft de omzet op zaterdag voor heren- en jongensconfectae en woning inrichting, namelijk boven 40 procent, zo heeft staatssecretaris Hazekamp woensdag aan de tweede kamer mee gedeeld in zijn memorie van antwoord. In alle branches bedragen de omzetten op zaterdag meer dan 20 procent van de weekomzet. Voor de duurzame gebruiksartikelen en voor de meer luxueuze voedings- en genotmiddelen als banket en choco lade, dranken en tabaksartikelen over treffen de omzetten op zaterdagmid dag die van de ochtend. Bij verschil lende artikelen zoals boeken, fotoarti kelen, goud en zilver, duurzame huis houdelijke artikelen. lederwaren, schoeisel en textielartikelen zijn de om zetten op zaterdagmiddag bet dubbele van die op de ochtend. Voor alle duur zame gebruiksartikelen bedraagt bet. aandeel op ae zaterdagmiddag in de! weekomzet 13 procent of meer, voor, werk gegeven. In de stad Groningen moesten twee groepen van de mobiele eenheid optreden om een eind te ma ken aan een brand op de Verlengde Hereweg. waar het doorgaand verkeer werd gehinderd. Achter de Groninger bloemenveiling raatóe een noodschool in brand. In Puth Schinnen SchkmenJ moest de politie ingrijpen toen na een ruzie over vuurwerk ie mand een mes trok. In Meerssen en Schinveld moest de politie bij café- ruzies tussen beiden komen. Brand brak uit in een onbewoond huis in Eindhoven, waardoor ook het naastgelegen bewoonde pand vlam vat te, beide panden liepen aanzienlijke brand- en waterschade op. De politie acht h6t niet uitgesloten dat vuurwerk of baldadigheid de oorzaak van de brand zijn geweest. Niemand liep let sel op, omdat de bewoners afwezig In het Groningse Scheemda zijn een aantal dieren verbrand toen brand uit brak in een onbewoond huis, even bui ten de bebouwde kom, dat als stal werd benut. Charge De Haagse brandweer moest doorlo pend uitrukken voor kleinere branden die het verkeer hinderden. Toen rond half drie een brand in een woonhuis begon, moest de Haagse brandweer een wachtlijst aanleggen voor de klei-' nere straatbrandjes. Jongelui in Rijs wijk gooiden met stenen naar de brand- mees:e branches nog steeds een aan-j zeer veel van deze artikelen ligt dat zienlijke omzet behaald. Deze oonclu-| percentage boven de 29 procent. eind wilden maken aan een brand op de Churcihll-laan, de politie moest een korte charge uitvoeren. Winkeliers op de Hoefkade in Den Haag hadden voor niets hun winkelruiten geblindeerd. Vorig jaar zijn diverse winkels daar geplunderd. Dit keer bleef het rus tig. In Vmkeveen deponeerde iemand een rotje in een brievenbus, waardoor brand ontstond in een hal va.: woning, de schade bleef beperkt, rijkspolitie in de provincie Utrecht kreeg het grootste aantal meldingen van vuurwerk dat in buitenbrieven was ontstoken: zo'n twintig. In eem aantal gemeenten had men via publi caties verzocht de buitenbrievenbus sen tijdens ae jaarwisseling binnen tel halen. Niet iedereen had daaraan ge-: hoor gegeven. Op de Nederlandse autowegen is het: de nacht van oud op nieuw volgens; de verkeersdienst van de rijkspolitie i bijzonder rustig gebleven. Minister Van der Stoel fbuitenland se zakenen ook de staatssecretaris van justitie, Zeevalk mg. bleven gedu rende de acties van de ZuSdmo'.ukkers wel steeds zeer solidair optreden. Dat zeggen mensen die nauw betrokken waren bij het beleidscentrum van de regering in Den Haag. De verschillen van mening liepen daar soms zodanig op. dat ze doordrongen tot de crisis centra In Amsterdam en Beilen. In een interview met het dagtAad De Gelderlander heeft minister Van Agt een tipje opgelicht van de sluier die nog over de hete affaire hangt. Binnenkort doet de regering de Twee de Kamer uitvoerig verslag van haar activiteiten gedurende de gijzelingen. Van Agt zegt. dat men in Den Haag ernstig heeft overwogen de treinka pers gelegenheid te geven tot een ontmoeting met de wereldpers. Interview Enige voorwaarde voor zo'n pers conferentie zou zijr., dat de Zuidmo lukkers zich ovesrgc/ven. Voordat de politie hen Inrekende, zouden zij de gelegenheid krijgen voor een inter view met de schrijvende pers, radio en televisie. De minister erkent, dat over dit plan „een discussie op ver hoogde temperatuur is gevoerd" tus sen de meest betrokken bewindslie den. De terroristen zoudeu hun pers conferentie mogen geven ,-omdat zij kennelijk zoveel betekenis hechtten aan publioiteit om hun ideaal over te brengen". In Den Haag gaat het gerucht, dat het zoeken naar een oplossing zelfs heeft geleld tot emotionele taferelen tussen onder meer Van Agt en Den UyL De minister van justitie ontkent, dat dit laatste het geval ia ge weest. (ADVBRTKNTIS) bril; ieders oogmerk Directie: F. von de Velde, K. Scherphuis en W F. de Pogter. Hoofdredacteur: G. A de Kok. Adjunct-hoofdredacteuren: M P Dieleman en C van der Moos. BUREAUS: Vlissingen: Wolstraat 56-60, tel. (01184) 15144. Middelburg: Morkt 51, tel. (01180) 27651. Goes: Grote Markt 2, tel. (01100) 16140. Temeuzen: Nieuwstroot 22, tel. (01150) 4457 Hulst: Steensfroat 6, tel. (01140) <058. In de avonduren is de centrale redactie bezet von zondog t/m rrijdag vanaf 20.00 uur: (01184) 15144. Telefoonnummers buiten kon tooruren: Advertentie-afdeling: (01186) 1584. 's Zaterdags (01184)'15144 van 9.00-11.30 uur. Redocfie: (01184) 14799. Voor klachten bezorging op za terdag: de plaatselijke kantoren van 9.00-11.30 uur. Expeditie: (01183) 63533. Overl. adv. maandag- t/m vrij dagavond von 20.30 tot 22.00 uur (01184) 15144 Zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur. Abonnementsprijzen: per kwartaal 37,75; franco per post 42,— per maand 12,75 tosse nummers f ,50 (inclusief 4% btw). Advertentietarieven: 77 cent per mm; minimumprijs per advertentie 11,55; ingezon den mededelingen 2'/i x ta rief. Brieven bureou van dit blad 2,50 meer. i/olledige tarieven met contract prijzen op aanvroeg Alle advertentieprijzen exclusief 4®/e btw. Giro: 35 93 00. Provinciale Zeeuwse Courant, Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 3