Zeeuws-Vlaamse hegemonie kan worden doorbroken bij tafeltenniskampioenschappen Hoe verwerken we nu de kopstoot /an Gerard Griek Erelijst Zeeuwse titels 131 WILFRIED DUMEZ KAN REKENEN OP STERK VERWEER Bekercompetitie tafeltennis weer van start KNVB moet Belgische voetballer overschrijven Marathonzege voor Co Giling en Atje Keulen Rangers verslaat Celtic met 1-0 Kersttoernooi tafeltennis van Marathon stopperstopperstopperstoppersto OP 4 EN 11 JANUARI KOMEN 540 SPELERS IN ACTIE IN VLISSINGEN VRIJDAG 2 JANUARI 1976 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT sport MIDDELBURG - In de Vlis- singse sporthal van de 'De Ruyterschool' aan de Van Ho- gendorpweg worden op 4 en 11 januari aanstaande de Zeeuwse tafeltenniskampi oenschappen gehouden. Door de natuurlijke scheiding van de Westerschelde worden deze titelwedstrijden elk jaar om en om in Zeeuwsch- MIDDELBURG - Evenals in vorige ja ren is na afloop van de eerste compe- titiehelff weer een begin gemaakt met dezo langzamerhand wel tradi tionele strijd om de Zeeuwse tafelten nis beker. Ook dit jaar speelt de strijd zich af in twee klassen: de A-klas waarin iedereen uit mag komen en de B-klas, die bestemd is voor de lage seniorenlicenties en de jeugd uit de afdelingscompetitie. De kampioen van de A-klas heeft het recht om uit te komen in de Zuidelijke bekerfinales, tezamen met de kampioenen van Bra bant, Limburg en Oost-Gelderland. Het aantal deelnemene teams bedroeg dit jaar 54, te weten 18 in de A-klas en 36 in de B-klas. Een record aantal in schrijvingen, mede veroorzaakt door het feit dat iedere vereniging dit jaar met een onbeperkt aantal teams kon inschrijven. In de B-klas was de a- nimo zelfs zo groot, dat er een paar teams moesten afvallen. In dc tweede week van december werd een begin gemaakt met de eerste ronde. Alle teams waren ingedeeld in poules van drie, waarvan de winnaars overgingen naar de volgende ronde. In de A-klas bleken de kaarten al snel geschud. De bekerhouder van het afgelopen jaar, Wilno I. wist zich zonder al te grote moeite te plaatsen voor de halve fina les, evenals trouwens de beide andere grote kanshebbers: St. Aloysius I en Middelburg-Zuid I. Verder plaatsten zich voor de halve finales Middelburg-Zuid II en Effect I via 5-0 overwinningen en St. Aloysius II via een 5-0 en een 4-1 overwinning. In de halve finale zal de strijd enerzijds gaan tussen Wilno I, MZ n en St. Aloisius n en anderzijds tussen St. Aloisius I, M.Z. en Effect I. In de B-klas is de zaak minder overzichtelijk. Vrij gemakkelijk plaatsen zich voor de kwartfinales: St. Aloisius IV, Westerzicht I, Middelburg-Zuid V en VI, St. Laurens H en 't Zand in. Iets meer tegenstand ontmoetten Big Smash II en 't Zand IV in hun poules. De laatste vier kwartfi nalisten, t.w. Wilno ni en IV St. Aloy sius en Kapelle I hadden de meeste om een plaats in deze ronde te veroveren. Dit lukte hun slechts via 3-2 overwin ningen. In deze klas is St. Aloysius de kampioen van het vorig jaar en tyegé- Ujkertijd ook dit jaat een van de groot ste kanshebbers. Voordat de tweede competitiehelft gaat beginnen moet men in de A-klas gevorderd zijn tot de finael, terwijl voor de B-klas dan ook nog de halve finale gespeeld moet wor- Vlaanderen en in Midden- Zeeland georganiseerd en dit jaar heeft de combinatie van de verenigingen St. Laurens, Westerzicht en PNL zich op de organisatie geworpen van het grootste toernooi dat de afde ling Zeeland kent. Met name afdelingstoemooicommis- saris Bram Houterman boog zich de afgelopen weken samen met Johan van Praet (Westerzicht), Albert de Vries en Hans Laroes (St. Laurens) en Johan van Goudswaard (PNL) over het grote aantal inschrijvingen dat het vorig jaar in Hulst gevestigde re cord van 580 inschrijvingen dicht be naderde met een totaal van 540. Het orgauisalieteam is dan ook avond aan avond bezig geweest met het invullen van de wedstrijdroosters nadat de plaatsing door de keuze technische commissie van de afdeling Zeeland was gedaan. Doordat het niet mogelijk was zowel de jeugd als de seniorenwedstrijden in één weekeinde te verspelen zoals voor heen gebruikelijk was, in verband met het niet beschikbaar zijn van de sport- nal, openen op zondag 4 januari de Zeeuwse jeugdspelers de kampioen schappen waarbij iedere speler naast de eigen licentie-klas nog heeft kunnen inschrijven in een tweede enkelspel klas jeugd I, II of III. Bovendien is een groot aantal dubbelspeltitels te ver overen. Senioren Uiteraard gaat ook deze keer de grootr ste belangstelling weer uit naar de hoogste klas bij de senioren die een week later, op zondag 11 januari de strijd gaan aanbinden. Was in voorgaande jaren de verdeling van de Zeeuwse titel steeds een aan gelegenheid tussen de spelers van het op het hoogste niveau spelende St. Aloysius, zoals Dumez, Van Dijk en UTRECHT - De KNVB moet de Belgische voetballer Maas over schrijven van de Belgische club Hamontlo naar de hoofdklasser 'De Valk' in Valkenswaard. Dit heeft de vice-president van de rechtbank in Utrecht, mr. L. Schuman, bepaald in het kort ge ding dat Maas tegen dc KNVB had aangespannen. Maas moet binnen zeven dagen na beteke ning van het vonnis met onmid dellijke ingang worden overge schreven. Voor iedere dag dat de KNVB in gebreke blijft, stelde mr. Schuman een dwangsom van 100,- vast. Het ging in de zaak Maas om de vraag of hij amateur of semiprol is. Amateurs moesten ach dit jaar voor 1 juni laten overschrijven, profs voor 15 juli. Maas diende zijn verzoek op 9 juni in bij de KNVB. Volgens mr. Schuman heeft de KNVB dit verzoek in beginsel te recht afgewezen, omdat Maas niet aannemelijk heeft kunnen maken dat de KNVB hem ten onrechte als amateur beschouwt. Maar hij meent dat de KNVB gebruik had moeten maken van de mogelijk heid die het reglement biedt om in bijzondere gevallen af te wijken van de overschrijvingsbepalingen. Een paar dagen voor 1 juni hoorde Maas pas, dat zijn verbintenis met Hamontlo niet zou worden ver lengd. Het was voor hem dus praktisch onmogelijk om zijn ver zoek tot overschrijving voor die datum in te dienen. Omdat hij ook niet bij Hamontlo kan blijven, „dreigt hij nu de door hem kenne lijk zeer geliefde voetbalsport in de competitie een seizoen lang niet te kunnen beoefenen", aldus mr. Schuman. Ook de afdeling Noord-Brabant van de KNVB heeft laten blijken, ongelukkig te zijn met de gang van zaken. Als argument voor de afwijzing heeft de KNVB alleen de vTees voor een verwatering van zijn reg lementen aangevoerd. Maar Maas is volgens mr Schuman wel dege lijk 'een bijzonder geval'. Hem niet overschrijven naar De Valk komt in feite neer op uitsluiting voor een heel seizoen en dat is een straf die de KNVB alleen voor zeer ern stige overtredingen oplegt. Mr. Schuman concludeerde dan ook. dat de KNVB onredelijk heeft ge handeld. Van Waterschoot, nu is meer dan voorheen de Zeeuwse top breder ge worden en titdelverdediger Wilfried Dumez zal nu moeten trachten de aanvallen van vooral Dick Jeras (Wil no), Koen de Vries en Peter Kersten (beiden MZ) te weerstaan, temeer daar zijn teamgenoot René van Dijk deze keer niet aan de wedstrijden kan deelnemen. Dat de titel dan ook deze keer op Walcheren kan blijven is be slist niet ondenkbaar. HEERENVEEN (ANP) - De schaatsen rijder Co Giling heeft op nieuwjaars dag in Heerenveen een marathonwed strijd over 100 ronden gewonnen. In de eindsprint versloeg hij Dries van Wijhe en Marcel Pennings. Bij de dames, die 25 ronden aflegden, zege vierde Atje Keulen-Deelstra. De uitslagen zijn:'heren (a-rijders) 100 ronden: 1. Co Giling (Warmenhuizen), 2. Dries van Wijhe (Oosterwolde), 3. Marcel Pennings (Nieuw Vennep), 4. Wout List (Amsterdam), 5. Jeen van de Berg (Heerenveen). 6." Albert Weijs (Hasselt). 7. Sjors Rotteveel (Oud We tering). 8. Marten Hoekstra (Heeren veen), 9. Henk Portengen (Diemen), 10. Jannes Bast (Bunschoten.) Dames: 25 ronden: 1. Atje Keulen- Deelstra (Imsum), 2. Afke Heslinga (Jelsum). 3. Grietje Albada-Bakker (Balk). 4. Bertha Westerveld-Van Rijn (Eemnes), 5. Hilly Hoekstra-Jonkman (Bergum). Heren (b-rijders) 50 ronden: 1. Geert Veenstra (Heerenveen). 2. Siemen Al- bada (Harich). 3. Henk Langenberg (Lemmer). in de C-klas geldt Giel Wondergem (MZ) als eerste gegadigde met Jo Bo- gaert (Aloy) als medefinalist. Wim Jan Duininck (Laurens) wordt een toon aangevende rol toebedacht in de D-klas met Hans van de Voorde (Aloy) en Jan Meyer (Big Smash) als mede kanshebbers. Voor de E-titel lijken Ka- rel Smet en Albert de Vries (beiden 8t. Laurens), die gaan debuteren in de landelijke competitie, op papier de sterksten. Big Smash-speler Piet van Maldegem, die na enkele jaren non activiteit, weer speelt, is sterk favoriet in de F-klas met Cas Hackenberg (MZ) als concurrent terwijl in de gecombi neerde G-H-klas Jaap Houmez (MZ) een finale-plaats wordt toebedacht naast Cees Pleyte (Westerzicht). Dames Opnieuw is het aantal inschrijvingen bij de dames dermate groot geweest, dat de wedstrijdleiding besloot tot het formeren van twee klassen. In de sterkste categorie verdedigt Koos van Rooyen-Jakobsen (B. Smash) haar ti tel tegenover vooral Joke Roelse ter wijl Corry de Jonge-Kunst (Goes) dit zelfde tracht te verwezenlijken in de D-klas tegenover onder andere een snel opkomende Heieen Stok (Wester zicht Junioren Bij de junioren, de oudste leeftijdsca tegorie bij de jeugd, is Eddy Verkaart (MZ) als eerste geplaatst met zijn club genoot Rudie Geldof op de tweede plaats. De beide St. Laurens-spelers Ando den Engelsman en Eric van Unen worden hier in staat geacht voor ver- rassingdn te zorgen. Zeeuws kampioen 1975 Wim Wegman (MZ) is uiteraard favoriet bij de aspiranten waarbij Eric Kindt (Aloy) op papier zijn voornaam ste opponent is. Nederlands kampioen William du Fossé (Wilno) is zonder meer de grootste kanshebber bij de pupillen met Jan Henk Bomhof (MZ), Frank Bilius (Wilno) en Bas Kindt (Aloy) als mede-kanshebbers. Bij de welpen is Remco van Gilst (MZ) de te kloppen speler terwijl clubgenoot Coert van Loon hier als tweede is ge plaatst. Meisjes SUCCESSEN VAN MIDDELBURG-ZUID IN VUGHT-T0ERN00I VUGHT - Op het Daviscup-toumooi. een invitatie jeugdtoumooi, dat door de Vughtse tafeltennisvereniging J. C. V. werd georganiseerd, heeft een groep van Middelburg-Zuid onder leiding van de coaches Jo Kleinepier en Koen de Vries met succes deelgenomen. Acht verenigingen die over een sterke jeugd beschikken met name de A-spelers, waren voor deze krachtme ting uitgenodigd in de vier jeugdcate- gorieèn. In 2 poules van elk vier teams, die uit 2 spelers bestonden werd ge speeld om de bezetting van de eerste twee plaatsen die recht gaven op een plaats in de halve finales. Het duo Verkaart-Geldof slaagde er bij de ju nioren echter niet in zover te komen. Zij werden derde. Maar de zege van Eddy Verkaart op de sterke Fred van der Zeeuw (Scylla) dient een extra vermelding temeer omdat Van der Zeeuw in de rest van het toeumooi on geslagen bleef. André Louwen en Wim Wegman slaagde er bij de adspriranten in iedereen in het zand te doen bijten en na een 3-0 zege in de halve finale op SKF werd in de eindstrijd tenslotte ook Steeds Hoger TSB met ij-O aan de zege kar Ook bij de pupillen was het MZ-team het sterkst. Jan Henk Bom hof. Peter van Irene en Peter Slagter klopten in de halve eindstrijd SKF met 3-0 waarna Midenstandsbank ook in de finale tegen het duo Bomhof-Van Iren met 3-0 het loodje moest leggen. In de jongste categorie, de welpen, wisten Remco van Gilst en Coert van Loon via overwinningen op Red Star en SKF de halve finale te bereiken waarin zij op Middenstandsbank stuitten. Hiertegen werd onnodig de winst 0-3 uit handen gegeven. De goede presta ties van het gehele toernooi resul teerde tenslotte voor Middelburg-Zuid in het veroveren van de fraaie vereni- gingsprijs, zij het dat MZ samen met Middenstandsbank op de gedeelde le plaats beslag legde Tenslotte zijn bij de meisjes in de di verse leeftijdsklassen achtereenvol gens Jeanne de Waal (Aloy), Sterra en Vivian Blanckaert en in de welpen groep Ankie Kersten (MZ) de grootste kanshebbers. Op beide dagen beginnen de wedstrij den om tien uur 's-morgens waarbij het speelschema met strakke hand zal worden gevolgd zodat de lawine van wedstrijden op tijd beëindigd is. Hier voor staat de vakkundigheid van de toemooi-gedelegeerden Bram Houter man en Sjaak Vermeulen uiteraard borg. GLASGOW (RTR/ANP) - Glasgow Rangers heeft zijn kans op prolongatie van de Schotse voetbaltitel behouden door aartsrivaal Celtic te verslaan met 1-0. De achterstand van de Ran gers bedraagt nu nog slechts één punt. De stand aan de kop: 1 Celtic 25 pun ten. 2 Rangers 24. 3 Motherwell en Hi bernian 24. VLISSINGEN - Het eerste kersttafel- tennistoernooi van Marathon in Vlis- singen beleefde een spannende finale in de derde klas tussen Arnemuiden en Middelburg-Zuid. Na een stand van 2-2 moesten Leo Goormachtig van Ar nemuiden en Corver van MZ de be slissing brengen voor de eerste plaats. De beslissing werd dan ook na 3 zeer spannende sets gebracht en wel in het voordeel van Corver, zodat MZ de eer ste plaats verworven had. In de vierde klas ging de strijd tussen Scaldina uit Zierikzee en 't Zand uit Middelburg. De Middelburgers waren te zwak voor Scaldina en deze club ging met de zege strijken en tevens met de wisselbeker voor de best ge plaatste vereniging. Om de derde en vierde plaats was het nogal spannend- tussen Marathon 2 en SAR uit Kloos- terzande. Van de Elshout had het erg moeilijk met de 12-jarige Erik Heme- laar en moest tegen deze derde klas juniorenspeler dan ook het onderspit delven. Van de Want won alle partijen in deze wedstrijd. De verdere uitslagen zijn als volgt: derde kias: le plaats MZ, 2e Arnemui den 1. 3e Scaldina, 4e 't Zand, 5e St- Laurens, 6e SAR, 7e Arnemuiden 2, 8e Marathon. Vierde klas: le Scaldina, 2e Zand 2. 3e Marathon 2. 4e SAR, 5e St- Laurens, 6e Marathon 3, 7e KappUe. 8e Zand 3. Kopstoot ilslag van het kopstootduH tussen Quaars en Griek (1-0 of 0-1, al naar gelang je het bekijkt) kwam voor mij niet onverwacht. De televisiebeelden hadden mij al de zekerheid gegeven dat niet Quaars de boosdoener was. maar Griek. Niet dat we de kopstoot zeifin beeld kregen, maar toen de camera ons de tumultueuze beel den liet zien van het opstootje rond Quaars. Griek en de toege snelde Booslen die zijn rode kaart trok. toen zag je op de achter grond. op de tribune die enkele meters van de plaats des onheils verwijderd was. een aantal men sen bijzonder geagiteerd en met uitgestrekte armen wijzen. Ver moedelijk in de richting van Griek. Het was duidelijk dat ze wilden zeggen: ..Hé. niet die spe ler maar die grensrechter heeft het gedaan, hij daar is de dader, je hebt de verkeerde te pakken!" Het heeft me verbaasd dat nie mand van Studio Sport op deze zijdelingse aanwijzing (een indi rect bewijs) heeft gewezen, on danks het feit dat het een van mijn goede voornemens op oude jaarsavond 1974 was, om mij over niets van Studio Sport meer te verbazen. grote bek te pakken heb gekre gen". Boosten: „Ik zou maar eens beginnen die jongen je excuus aan te bieden". Griek: „Okay, ik zal ook wel even een veront schuldigend gebaar maken naar de tribunes, dan ben jij verder van het gezeur af', Boosten: .Ja, als Je dat zou willen doen. dat zou misschien wel verstandig zijn in de gegeven omstandigheden. Dan doe ik wel net of ik je in mijn boekje noteer". Zo gezegd, zo gedaan Gerard Griek loopt op Bcrtus Quaars af. maakt overdreven theatrale ver- ontschuldigingsgebaren zodat die ook door het sr.'ieUlnkJe als zoda nig kunnen worden geïnterpre teerd. daarna doet hij nog even hetzelfde bij Kees Rijvers, vervol gens sprint hij naar de middencir kel. heft zijn handen ter hoogte van zijn oorschelpen omhoog en beweegt ze vervolgens met de pols als draalas heen en weer zodat ie dereen begrijpt dat hij wil zeggen: „Poeh. poeh. zat lk daarnet even mis met mijn kopstoot, sorry jon gens. Ik vergat me zelf even. het zal niet meer voorkomen", waarna hij weer naar de zijlijn terugsprint en Theo Booslen het spel kan hervatten. Rozewater Nummers Gerard Griek Is dus de schuldi ge. Ik vond het ook al wat ver dacht dat hij meteen na aDoop van de wedstrijd een beeldend verslag van het incident gaf. waarbij hij voorgaf de naam van de betrokken speler niet te ken nen. „Toen ik weer terugliep kwam er een speler, hoe heet hij ook al weer. ja, Quaars. op me af lopen en die gaf me een kopstoot". Goed. dat bad Gerard Griek na tuurlijk moeten doen. dan w as er verder weinig aan de hand ge weest, maar zo goed als die kop stoot ongetwijfeld een reflexreac tie was („wou je wat? Boem!"*) zo goed zal hij ook in een reflex de schuld op Quaars hebben ge gooid. Wie met pek omgaat, wordt ermee besmet W'ie jaren lang langs de zijlijn het ere divisievoetbal volgt, steekt al licht iets op van gespeelde ver- Dat is natuurlijk een zwaktebod, als je als grensrechter in de eredi visie voorgeeft de spelers niet van gezicht, laat staan van naam te kennen, laat staan een speler van PSV, laat staan iemand met de toch opmerkelijke naam Quaars: de man die Dick Bruynesteyn wel verplicht was In zijn Sport ABC op te nemen omdat hij de enige was wiens naam met een Q be gon... Je ziet dat trouwens wel vaker van scheidsrechters en grens rechters, bijvoorbeeld bij het aantekenen van een boeking of bij een spelerswisseling. Van Ha- negem moet dan zijn rugnummer laten zien, anders weet de scheidsrechter niet met wie hij te maken heeft. De psychologische achtergrond hiervan zal wel zijn, dat de scheidsrechter ermee wil aangeven dat al die spelers voor hem „neutrale nummers" zijn, dat er geen sprake is van een res- tantje rancune uit een voor gaande wedstrijd of iets derge lijks, kortom dat al die spelers hem allemaal even lief en stout zijn. Onderdeel dus van een to neelvoorstelling. Reconstructie Nu Griek in het ongelijk is ge steld en door de strafcommissie ervan beschuldigd wordt niet al leen letsel te hebben toegebracht aan een kostbare speler, maar ook nog zijn collegascheidsrechter om de tuin te hebben geleld door te jokken dat Quaars de kops to ter was en niet hijzelf, wordt bet mis schien tijd een lansje te breken voor Gerard Griek. Laten we eerst even reconstrueren, wat hij na het betreurenswaardige Incident wél had moeten doen. Quaars ligt op de grond, Griek wrijft zijn pijnlijke voorhoofd, Theo Boosten (nog niet wetend dat hij later ook in het ongelijk zal worden gesteld inzake zijn gele kaart aan Poortvliet die hem aan zijn jasje zou hebben getrok ken. hoewel je op de televisie kon zien dat Poortvliet bij dat inci dent niet in zijn buurt kwam. vermoedelijk associeerde hij Van Gervens gele trui met de gele kaart, het verbaasde me al dat Studio Sport bij het herhalen van die beelden niet even aanwees waar Poortvliet zich op dat mo ment bevond, maar ik verbaas me blijkbaar wel eens vaker over Studio Sport) komt er aansnellen, denkend: „Mijn hemeltje, wat is er nu weer aan de hand!" Hij gaat naar Griek toe en zegt: „Mijn he meltje, wat is er nu weer aan de hand?" Griek probeert schuld bewust van hem weg te kijken en zegt vaag: „Oh, niks bijzonders, een botsinkje tussen Bertus en mij". Boosten: „Hij heeft je toch hoop ik geen kopstoot gegeven hè, want dan vliegt hij er ogen blikkelijk uit!" Griek: „Wel nee, hoe kom je daarbij, die jongen kwam me alleen maar even af blaffen, en toen heb ik in een re flexbeweging even mijn voor hoofd tegen zijn neus gedrukt. Dat is alles". Boosten: „Bedoel je te zeggen, dat jij Quaars een kop stoot hebt gegeven?". Griek: „Zo zou je het wel kunnen noemen, ja". Boosten: „En kan je me dan misschien ook vertellen wat ik nou moet doen? Ik kan je toch moeilijk een rode kaart geven?" Griek: „Nee, ik weet niet, slinger me na afloop maar op rapport, het is toch mijn laatste jaar. Ik ben blij dat ik op de valreep nog een van die jongens met hun ontwaardiging, gespeelde on schuld en op niets slaande boos heid (Adri van Kraay maait de doorgebroken Nico Jansen de be nen op onbeschofte wijze onder diens lijf vandaan, Boosten fluit voor een vrije trap, Van Kraay werpt de bal, ziedend van ver ontwaardiging, met een woedend gebaar op de grasmat). Hij raakt gewend aan tergende lachjes of geschud met het hoofd alsof men zeggen wil: „We zijn vandaag wel opgescheept met de onnozelste hals van het westelijk halfrond", en dat soort volksthea ter dat het best beheerst wordt door Johan Cruljff (zoals we weer eens konden constateren bij Barcelona-Real Madrid). Je kan zo'n kopstoot als grens rechter bovendien straffeloos ontkennen, want wie verdenkt juist hem van zoiets geweldda digs? In de eerste plaats heeft zo'n grensrechter het imago van het lulletje rozewater in de voet ballerij, iemand die te oud is om te voetballen en te slecht is om te scheidsrechteren. Bovendien be hoort hij tot de rechterlijke stand, en als hij in zijn onuit sprekelijke drift of uit zelfverde diging nog wel eens sporadisch gewelddadig wordt, dan gebruikt hij natuurlijk gewoon het grens rechterstokje om zijn opponent daarmee op het hoofd te slaan. Voor een kopstoot moet je meer in huls hebben dan wat een grensrechter te bieden heeft. De grensrechter van zoiets verden ken is even ongerijmd als Co- lumbo verdenken van de moord die hij komt oplossen Dankbaar Het valt Griek euvel te duiden, dat hij in de korte bedenktijd die hem geboden werd niet heeft in gezien dat hij misbruik maakte van zijn imago en onschendbaar heid, door de schuld op Quaars te gooien. Die kopstoot., die is all in the game. vind ik. Dat gehol naar de grensrechter bij elke beslissing, of die nu terecht is of niet, zou trouwens verboden moeten wor den door de KNVB Bij twijfelge vallen zou de scheidsrechter ver plicht moeten zijn de grensrechter te raadplegen (maar al te vaak moet hij daartoe gedwongen wor den door rukkende en trekkende spelers die dan een gele kaart krijgen), maar aan de andere kant zou iedere speler die zich recht streeks tot de grensrechter wendt een boeking moeten krijgen. De ruimte waarin de spelers nu nog de kans krijgen het arbitrale trio „te bewerken", respectievelijk „uit te proberen", Is te groot. De scheidsrechter en de grensrech ters kunnen er weliswaar zelf veel aan doen, maar omdat zij niet kinderachtig willen lijken en niet op elke slak zout willen leggen, la ten ze veel over hun kant gaan op het gebied van „het gesproken woord" en „de gebarentaal". De on-Engelse, zeer Nederlandse ge woonte om elke beslissing, ook de beste, principieel aan te vechten en daarmee voor het publiek twij felachtig te maken onder het psy chologische motto dat het deze keer weliswaar niets uithaalt maar bij een volgende spelsituatie z"n nut kan opbrengen, moet nu maar eens radikaal worden uitge roeid. Als de kopstoot van Griek daartoe de aanleiding kan zijn, is het Nederlandse voetbal hem ach teraf nog veel dank verschul digd. NICO SCHEEPMAKER V/ilfried Dumez zal het moeilijk krijgen zijn titel te verdedigen tegen het aan stormend talent uit Midden-Zeeland. De Zeeuwse tafeltenniskampioe nen vanaf 1953 zijn: 1953 - Harwylkiewicz rWilnoi 1954 - Haarsma (Sorry i 1955 - Kolijn (WvZ) 1956 - Szoskiewicz (Wilno) 1957 - Haarsma (Sorry) 1958 - De Waal (Sorryi 1959 - Martijn (Sorry) 1960 - Haarsma (Sorry) 1961 - Martijn (Sorry) 1962 - Van Breen (Sorryi 1963 - Rensen (ONAi 1964 - Delcourt (NSM) 1965 - Delforge (St. Aloyi 1966 - v Waterschoot (St. Aloyi 1967 - v Waterschoot (St. Aloyi 1968 - v Waterschoot <St. Aloyi 1969 - v Waterschoot (St. Aloyi 1970 - v Waterschoot (St. Aloyi 1971 - Baumgarte (St. Aloy) 1972 - Van Dijk (St. Aloy) 1973 - Dumez iSt. Aloy) 1974 - Van Dijk (St Aloy) 1975 - Dumez (St Aloy) •Koen de Vries, die ongetwijfeld ook van zich zal doen spreken bij de Zeeuwse tafeltenniskampioenschap pen. Dick Jeras, die in het afgelopen weekeinde in het internationale Gulden- Loon-toemooi in Gaanaeren. nog dne indrukwekkende zeges behaalde, is zonder twjfel een belangrijke kandidaat voor de titel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 13