een frisse start van een heilzaam 1976. „Sterkte van het Oostburgse politiekorps is verontrustend" Kerstzaalvoetbal in 'Den Dullaert' 'DE MAAND DER BEVRIJDING' DOCUMENTAIRE P. G. V. D. BOSSE 'Historische orgels in Zeeland' een kostelijke orgelplaat Terneuzenaar krijgt twee weken voor het rijden onder invloed Nieuwe apv van Oostburg legt 'commerciële sex' aan banden „LOODSEN MOETEN GEEN LADDER BESTIJGEN ZODRA AAN KWALITEIT WORDT GETWIJFELD" woensdag 31 december 1975 Wissel Zeeuws-Vlaanderen PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 ADVERTENTIE Adjudant. Marcusse (links) biedt opper Van Oosten een geschenk aan. WETHOUDER VERGOUWE EN ADJUDANT MARCUSSE: OPPER W. VAN )OSTEN NAM AFSCHEID OOSTBURG Dp sterkte van het Oostburgse politiekorps is verontrus tend. Het ziet er naar uit dat ht korps het in 1976 zal moeten doen met maar 50 procent van de organie ke sterkte. Zowel wethouder .T. Ver gouwe van Oostburg als de politie- HULST Dinsdag werd in sporthal Den Dullaert.' te Hulst het kerstzaal- voetbal toernooi voor de basisscholen in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen gehou den. Nij loting waren de deelnemende scholen in vier poules verdeeld. De uitslag van de eerste poule luidt: 1 Graauw I 8 punten, 2 Willibrordus T. 4, 3 Clinge I 4, 4 De Ark 2 en 5 Nieuw-Na.men 2. De uitslag van de tweede poule luidt.: 1 Nobelhorst I 7 punten. 2 Maria (Sint-Jansteen) 6. 3 Sas van Gent 4, 4 Alousius (Sint- Jansteèn) 2 en 5 Willibrordus II 1. De uitslag van de derde poule luidt. 1 Vogelwaarde I 8 punten. 2 Clinge II 5, 3 Nobelhorst II 4, 4 Kapellebrug 3 en 5 Graauw II 0. De uitslag van de vierde poule luidt: 1 Vogelwaarde II 7 punten, 2 Terhole 5, 3 Lamswaarde 3, 4 NObelhorst III 3. 5 Heikant 2. De eindstand luidt: 1 Nobelhorst I (Hulst.), 2 Vogelwaarde I, 3 Graauw I, 4 Vogelwaarde II, 5 Willi brordus I (Hulst). Zaauvoetbal tussen leerkrachten HULST In sporthal Den Dullaert te Hulst is een zaalvoetbalwedstrijd gespeeld tussen leerkrachten van het basisonderwijs uit Oostelijk-Zeeuwsch- Vlaanderen en leerkrachten van het voortgezet, onderwijs uit oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen De basisleer- krachten wonnen de wedstrijd met. 3-2 na een ruststand van 2-2. De heren Eddy van Duyse, A Martens en B. van Ruymbeke maakten de goals bij het basisonderwijs, terwijl de heren A- de Wilde en R. Buysrogge de goals maakten bij het voortgezet onderwijs. Snelschaken in 'Den Dullaert' HULST In sporthal "Den Dullaert' te Hulst is een snelschaaktoemooi gehouden, waarbij J. Maas uit Kloos- terzande de winnaar van vorig jaar J. Maas uit Sas van Gent versloeg. De wedstrijden werden georganiseerd door de schaakclub 'Hulst'. De uitslag luidt.: 1 J. Maas, Kloosterzande, 2 R. van Waterschoot. 3 J. van Bellen, J. Maas nam de wisselbeker in ont vangst- alsmede een persoonlijke be ker. Tentoonstelling "an 'De Zwaluw' SINT-JANSTEEN Op de duivenkeu- ring met expositie uitgaande van de postduivenhoudersvereniging De Zwa luw'. bij Ed Ottjes te Sint-Jansteen, werden honderdvijftig duiven binnen gebracht. Keurmeester was de heer A de La Ruelle uit Zuiddorpe. De uitslagen luiden: afdeling oude dof fers: 1 en 2 G. Duerinck, 3 Aug. Bos- mans. 4 V. Ivens- 5 R van Essen, 6; R Vermorken, 7 Ed. Ottjes. Afdeling jaarling-doffers. 1 P van Looy en zn. 2 A. Sturm. 3 R. van Essen, 4 Th. Kints, 5 Cyr. Blommaert, 6 V. Ivens, 7 Aug. Bosmans. Afdeling jonge'doffers: 1 G. Duerinck- 2 Pr. Verstraeten, 3 A. Sturm. 4 Fl. Blommaert. 5 en 6 A. Sturm, 7 Th. Kints. Afdeling oude duivinnen: 1 C. van Helsland, 2 V. Ivens- 3 G. Kou ijzer. 4 Pr. Verstraeten, 5 P. van Looy, 6 R. van Essen. Afdeling jaarling dui vinnen. 1 G. Duerinck, 2 Fl. Blommaert. 3 en 4 A. Sturm. Afdeling jonge duivin nen: 1 Th. Kints, 2 en 5 A. Sturm. 3 G Duerinck. 4 C. van Helsland, 6 E. de Kind, 7 V Iver.s. Generaal kampioen duivinnen: 1 Th. Kints. Generaal kam pioen doffers 1 P. van Looy en Zn. Hoktentoonstelling chef in die gemeente, adjudant .1. Marcusse spraken daar dinsdag hun bezorgdheid over uit tijdens het af scheid van opperwachtmeester W. van Oosten, commandant van het rayon Cadzand. Ze wezen er heiden op dat opper Van Oosten er één is in een lange rij scheidende politiemensen. Daartegenover staan te weinig nieu we krachten. Adjudant Marcusse her innerde er aan dat ook het rayon Cadzand in de vLjf jaar onder opper Van Oosten opermanent onderbezet is geweest. De afscheidsbijeenkomst in het Oost burgse gemeentehuis werd bijge woond door een groot aantal collega's van de scheidende opper en familiele den. De heer Van bosten is ruim dertig jaar politieman geweest. Van Zuid-Beveland maakte hij het over stapje naar Zeeuwsch-Vlaanderen. De opperwachtmeester werd daar eerst postcommandant in Zuidzande voor hij na de herindeling benoemd werd tot rayoncommandant. Cadzand. „Een zwaar rayon, vanwege de per manente onderbezetting en de recrea tie," vond adjudant Marcusse, die de opper roemde om zijn kernachtige gezegden en wijze spreuken. Hij beti telde hem als een goed chef, die met. mensen wist om te gaan en gezag kon handhaven. Namens dé groep Oost burg van de rijkspolitie overhandigde hij de heer van Óósten een geschenk terwijl er bloemen waren voor me vrouw van Oosten. Cadeaus had ook wethouder Vergouwe meegebracht, waarmee hij de waardering van het gemeentebestuur voor de opperwacht meester onderstreepte. Namens de commandant van het district Middel burg zei luitenant D. Scnoneveld een afscheid altijd 'wat triest' te vinden. -Zeker als je, zoals u. ruim dertig jaar met dit vak bent bezig geweest." Maar het is volgens hem ook een feest. „U kunt alle tijd en energie besteden aan uw gezin en uw hobby's. Waardering voor opper Van Oosten toonde namens de Algemene Neder landse Politiebond ook wachtmeester De Kramer uit Aardenburg, die zijn scheidende collega aanspoorde orh niet, meteen al zijn vakbondsactivitei ten te staken. Ook hij had voor de heer en mevrouw Van Oosten ge schenken meegebracht. De Oostburgse politiereservisten bleven daar trou wens niet. bij achter. Ze hadden veel lof voor de manier waarop de heer Van Oosten optrad als instructeur van het reserve-korps. De opper bleek trouwens ook een gewaardeerd lid te zijn van de rijkspolitiekapel. Een de legatie daarvan maakte het afscheid mee en overhandigde geschenken. Waarderende woorden kwamen er tenslotte van de directe ondergeschik ten van de opperwachtmeester, die hem een 'geschikte baas' vonden. Op zijn beurt bedankte de heer Van Oos ten voor de aan zijn adres gerichte woorden- King wenst zijn vele vrienden itale natuurzuivere bestanddelen King: de unieke 'instant verkwikker' die je altijd bij je hebt, maar pas gebruikt als het ogenblik daar is - voor een frisse mond en frisse nieuwe energie. KING Opzak, in tas of autokastje 'CONFRONTATIE- WIL OPRICHTING TERNEUZENSE KUNSTENAARSVERENIGING GERECHTSHOF DEN HAAG P. G- van den Bosse, gemeentesecreta ris van Axel en als weinig anderen in Zeeland geïnteresseerd in de geschie denis van de tweede wereldoorlog, heeft met zijn boek 'De maand der bevrijding' een leemte opgevuld- Ruim dertig jaar na datum dc termijn waarbinnen een generatic volwassen wordt is het er dan: een verslag uit dc eerste hand van de verrichtin gen van de bescheiden Poolse pantser divisie die. met na et van eigen en groot respect voor andermans leven een gedeelte van Oost-Zeeuwsch-Vlaan deren bevrijdde. De gebeurtenissen zijn zeker in grote lijnen bekend. Van den Bosse haalt ze uit het "platte vlak' van de obligate herdenking door zijn boek op' te zetten als documentaire, een van de film bekende techniek, die ook met succes is toegepast, door de historicus dr. P. J- Bouman. Getuigenissen van militairen en bur gers m de frontlinie, publikaties uit. het, flinterdunne 'Axelse Courantje' van die tijd: ze maken iets voelbaar van het b'.oed. het zweet en de tranen (om met Churchill te spreken) die de herovering van de vrijheid ook in dit stukje Nederland heeft gevraagd. Mij intrigeerden vooral een aantal dagboekfragmenten, meer of minder onbeholpen signalen van gewone men sen, zich bewust van het unieke ka- Het Koninklijk Zeeuwsch Genoot schap der Wetenschappen heeft met dc uitgave van de langspeelplaat 'Histori sche orgels in Zeeland' een uitstekend initiatief genomen. De orgelliefhebber zal bij het beluisteren van deze plaat tot de ontdekking komen dat een vrij klein aantal van vijf orgels - waarvan hier sprake is al garantie kan zijn voor een grote variëteit in klankkleur, volume en dispositie. De organisten Bram- Beekman en Stoffel Gunst, beiden genoegzaam be kend. bespelen op deze plaat de orgels van de Hervormde kerk in Melisker- ke. en de Oostkerk in Middelburg (die Beekman voor zijn rekening neemt) en die van de Engelse kerk in Middelburg, de Hervormde Kerk in Baarland en de Lutherse Kerk in de Zeeuwse hoofdstad Stoffel Gunst). Dat. betekent niet al leen variatie in instrumenten, maar ock verscheidenheid in artiesten, in interpretatie. Beekman manifesteert zich ook hier als de enthousiaste beoefenaar van de Franse - althans 'francophiele' - orgelkunst. Stoffel Gunst is raet werken van componisten als bijvoorbeeld de Engelsman Boyce en de Noordnederlaoder Van Noordt hier de vertegenwoordiger van "het Noorden'. Over het algemeen is zijn stijl ook bezonkener dan die van Beekman, die een grote briljance paart aan virtuose spselsheid, soms aan melancholie. Het blijkt uit zijn spel op het heerlijk klinkende 'orgel tje' van de kerk in Mehskerke; ir. feite, een uit midden 1700 stammend groot huisorgel. Beekman vertolkt er een suite van de !8e eeuwse Middelburger Pieter Bustijn, zijn tweede in D-gror>t. De vier delen zijn genaamd naar oude lansen. Zijn technische overgangen •an pijp- naar tongwerken op het HULST Zondag houdt de Hulster postduivenvereniging De Hulsterse Luchtbode' hij de heer W. Blommaert I evenals zijn ritmiscne interpretatie, te Hulst een hoktentoonstelling. De die wellicht is, maar nooit luchthar- leden A J. Nijs en Ed. de Nvis gaan tig' wordt, zijn voor de orgeiliefheb- een vijftigtal van hun duiven tentoon- ber een bron van muzikaal genoegen stellen i Het. orgel van de Oostkerk. daterend uit eind 1700. heeft ondanks sing aan de Noordnederlandse trant, toch zijn 'zuidelijke aard' - het werd door de Vlamingen Johannes en Pe trus de Rijckere gebouwd - niet verlo ren Beekaman toont alle mogelijkhe den die de omvangrijke dispositie van dit orgel biedt in twaalfdelig 'Suite du huitième ton' van de 17-eeuwer en Zuidnederlander Lambert- Chaumont, een componist met sterk Franse in vloeden. Stoffel Gunst vertolkt een waardige plechtige "Voluntary' nr 1 in D groot, van de Engelsman William Boyce (1710-1779) op her. orgel van de Engelse kerk in Middelburg. Op dat van de Baarlandse kerk evenals dat van Melïskerke eigenlijk een groot huisorgel daterend uit 1786 is Stoffel Gunst te horen in werken van twee Zuidnederlanders, van Josef Hector Fiocco de Gavotto in D-groot. en van Mathias van den Gheyn du Fuga in g- klein. De wat primitieve klank van dit orgel doet bij het rustige spel van Gunst toch weldadig aan. Hoewel de dispositie van het orgel van de Lu therse kerk (gebouwd 1706-07) voor een kerkorgel niet al te groot is (hoofdwerk 9, en rugwerk 8) weet Stoffel Gunst in de 'Vijf variaties over psalm 6' van de Hollander An- thonie van Noordt (gestorven in 1675) op zijn bezadigde wijze ju weeltjes van registratie voor te zet ten Deze LP is om meer dan een reden een kostelijke orgelplaat. Ook al omdat er zowel op de hoes, als in een apociaal bijgesloten 'orgelbrief' met teksten van Hein Kluiver en de beide organisten) goede documentat: omtrent componisten, de instrumei ten. "nun disposities en hun bouwers wordt geboden. Rest. nog te vermel den dat de plaat niet. alleen bij de thesaurier van het. Zeeuwsch Genoot- slechts 12 disposities tellende orgel schap, maar ook bij de platenhande- laar verkrijgbaar is De produktie was in handen van Siegro Studio's in Rotterdam. Opnameleider was Koos rakter van hun tijd. Want- wat anders brengt, iemand ertoe, papier en pen te pakken terwijl hij in zijn kelder zit en op enkele meters afstand de grana ten inslaan? Het waardevolle van deze notities schuilt, in het feit., dat, ze aantonen hoezeer in die oorlogsperiode de dage lijkse werkelijkheid van inhoud was veranderd en vertrouwde herkennings punten had verloren. Het. 'normale' werd "bijzonder' en omgekeerd. Mevrouw T. C. Vink-van Vessem uit Axel, die een indringend geschreven journaal bijdraagt, laat op een be paald moment weten: .De klok van het, stadhuis geeft ondanks zijn zware beschieting nog steeds de juiste tijd aan"- En verder: „Vrijdag 22 september is voor v.slen het leven weer enigszins normaal geworden, behalve dan het ongerief door gebrek aan waler, gas en elektriciteit. Vele daken worden reeds hersteld, wat direct weer een beter aanzien geeft.. Bij de slagers is het weer druk, want ieder kan weer per persoon een half pond vlees afha len van koeien of paarden; die moe ten worden afgemaakt." Hef. zijn in al hun simpelheid onthutsende mededelingen van bijna cultuur-historische waarde, inzicht als ze geven in een bestaan, waarvan een latere generatie zich de hachelijkheid slechts bij benadering kan voorstel len. Op zulke momenten stijgt, het boek van Van den Bosse uit boven een geslaag de poging tot. het vastleggen van streekgeschiedenis en wordt, een docu ment van bredere strekking. Het roept dan vragen op naar het wezen van de mens en zijn samenle ving die aanzienlijk meer omvatten dan wat, een gewetensvol kroniekschrij ver—en dat. is hij kan beantwoor den Drukkerij Vink BV uit. Axel heeft van De maand der bevrijding' een stevig en goedverzorgd boek gemaakt. De illustraties laten te wensen over door dat ze in veel gevallen te klein zijn afgedrukt, een euvel dat met de mo derne reproductietechnieken vrij een voudig te verhelpen was geweest. B- Lagaaij De maand der bevrijding', documentaire over de bevrijding van Oost-Zeeuwvij-Vlaanderen, sa mengesteld door P. G van den Bosv» Uitgave: drukkerij Vink BV. Axel Prijs X.50. GERECHTSHOF DEN HAAG Week celstraf voor mishandeling tijdens jaarmarkt Breskens DEN HAAG Hef Haagse gerechts hof heeft de 41-jarige koopman A V. uit Rotterdam veroordeeld tot drie weken gevangenissTaf, waarvan twee weken voorwaardelijk met proeftijd van 2 jaar, voor een gepleegde mishandeling te Breskens In eerste instantie was hij door de politierechter te Middelburg veroordeeld tot 150 gulden boete en voorwaardelijk twee weken gevangenis straf met proef tijd van 2 jaar Tijdens de jaarmarkt te Breskens. be moeide verdachte zich met een kwestie, welke de martkmeester had met een andere koopman. Het ging over toe wijzen van een standplaats, waarover betrokken koopman zich beklaagde. Er was ook een vrachtauto op de stoep ge parkeerd, hetgeen moeilijkheden met de politie zou kunnen opleveren Ver dachte gaf de marktmeester zo'n harde klap tegen her hoofd, dat de man be wusteloos neerviel De procureur-gene raal was van mening, dat de politie rechter te lichte straf had opgelegd en eiste nu in hoger beroep dezelfde straf, als door het gerechtshof is opgelegd. Bovendien werd de vordering tot scha devergoeding tegen verdachte toegewe- DEN HAAG Het. Haagse gerechtshof heeft de 43-jarige caféhouder J. M. van I T uit Terneuzen tot twee weken ge-1 vangenisstraf en zes maanden ontzeg-j ging van de rijbevoegdheid wegens be-1 sturen van en auto onder invloed- In eerste instantie was verdachte door de politierechter te Middelburg veroor deeld tot twee weken gevangenisstraf, waarvan een week voorwaardelijk me' proeftijd van 1 jaar en zes maanden intrekking van het rijbewijs. De procu reur-generaal bij het hof had strafver- zwaring gevorderd tot vier weken ge vangenisstraf en een jaar intrekking rijbewijs. Op 14 april reed verdachte met de door hem bestuurde auto over de Em- malaan en botste tegen een hek langs de weg. Volgens de politie, die verdachte had opgespoord, verkeerde verdachte onder invloed van drank. Verdachte had een b.oedproef geweigerd- Hl. Bannink in decembernummer 'De Nederlandse Loods' H. WIJNJA: „BUITENHA VENS VAN TERNEUZEN LEVENSGEVAARLIJK VOOR UITGAANDE SCHEPEN" VLISSTNGEN In het decemhrrnum-1 mer van "De Nederlandse Lood*' stelt redactielid M. Bannink de - noz steeds voorkomende voorvallen met slechte loods ladder* aan de kaak. Vooral een pa* geleden - voorval waaruit naderhand bleek, dat geen Bijeenkomst filatelisten uitgesteld OOSTBURG De maandelijkse bij eenkomst van de Wtet-Zeewsvlaamse postzegelverzamelaars m hotel 'Bui- tenlust' te Oostburg gaa' door een samenloop van omstandigheden ;n de maand januari niet door. De eerstvol gende bijeenkomst .s nu door het bestuur vastgesteld op maandag 2 februari in hotel "Builenlus" te Oost-I burg. Vrijdag 2 januari kerstboomverbranding OOSTBURG De gemeente Oostburg krijgt een nieuwe algemene politiever ordening (apv )- De belangrijkste wij zigingen vergeleken met de oude ver ordening betreffen de sex-handel en het gebruik van vuurwerk. De com merciële exploitatie van sex wordt aan banden gelegd via apv-artikelen die door de Zeeuwsvlaamse gemeen ten gezamenlijk zijn voorbereid. Ze hebben niet de totale uitroeiing van ae sex-handel tot doel, maar •her ordenen en begeleiden van deze mast-i schappelijke verschijnselen'. Hinderlii-| ke neveneffecten en excessen moeten in ieder geval worden voorkomen Wat her vuurwerk betreft is de belan grijkste regel dat dat alleen mag worden verkocht en gebruikt in ce periode van 27 tot en met 31 decem ber. De nieuwe apv wordt behandeld door de commissie voorzie gemeentefinan- ciën er. strafverordeningen ir, Oos"- burg. die vergadert op dinsdag 6 janu- bijbellezing, deciamat: ari. Ir. die vergadering komt ook de brandbeveiligingsverordening aan de orde. Op het financiële vlak steller, b en w. voor om het Aardenburgse Bach-corr.i- te een aanvullende subsidie te geven van 3810 gulden. Met dat bedrag is m 1975 het geraamde tekort overschre den. Het is de bedoeling dat. de drie West-Zeeuwsvlaamse gemeentebestu ren er samen voor opdraaien Dat gelat, ook voor een extra subsidie van 1833 gulden aan de streekjeugdcentre- Ie West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Met da' bedrag kwam men uit boven het ver wachte tekort op de kindervakantie- week in augustus in Oostburg. De commissie behandelt tenslotte eer. voorstel om de restauratie van een pand aan de Molenstraat in Groeóe fors te subsidiëren. Het :s een van de eerste tekenen van de geplande grote opknapbeurt van Grcede. TERNEUZEN Vrijdag 2 nu ar. is er op het. terrein b:j he- Sche'.debad ;n Terneuzen een kerstboomverbranding. De organ: sa-ie is in handen van he* wieiercomiré Terneuzen in samenwer king met de Hema. Bomen kunnen van- 3terüang door me af 15 uur worden ingeleverd. Aan de, °ers. terwijl we altijd dachten dar verbranding is een loterij verbonden,] Pilot-adnüntstrat:or. lets moois en r. waarvan om 19 uur de trekking wordt tigs met d:e binnengekomen vemch' aandacht was besteed aan door en lood* uitgebracht rapport. Mfl: hem danig jeleur- .Jlet enigste wat hieruit voor de loo; sen volgen kan en eigenlijk ook -- moeten is dat öc loodsen goer, enkele loodsladder meer bestijgen zodra zalf# maar aan de kwa.: teit ervan wordt getwijfeld", aldus d-, heer Bannink. die iets verder :n /- r. artikel stelt: .Ais er me', .«.pers» rapporten niets of nie* veel te bestir." nen valt kan alleen nog maar iv zekere voor het onzekere worden gen-, men. als Je leven Je hef is". Zijn misnoegen licht de schrijver toe aan oen voorval op 15 vjptomb. jongstleden, toen een loods b:l h- aan boord gaan van - naar de woo den van de heer Bannink - een oud en verwaarloosde Cyprioot te mak- kreeg met een ladder, die niet aan d eisen voldeed. De loods, die het vb; naar Antwerpen leidde, bracht - zoa destijds opgc-dragen in de 'Berichte aar. Zeevarenden' van september VJ g- trouw een rapport uit over slechte ladder bij de Pilof-administr. tion op het kantoor van net Ned'-:- lands Loodswezen In Antwerpen D dag na de melding werd hij opgei-vl door de inspecteur uit Antwerpen, r het weten da: in die plaats nieta aan de zaak te doer, was omdat het voorval zich op de rede van Vksvn- gen had afgespeeld - en dat was Nederlands gebied Het enige dat b- ioods kon doen was persoonlijk or--, klacht indienen bij de Waterschout Antwerpen. De dar, ig teleurgeve:-, man (aldus Bannink) kreeg op verc< re vragen wat er dar. wel mrn d r- r hjke rappe.ten door de loodser. g, beurde te horen 'dat deze papier^-, helaas m de pruliemand moes-er, dw.jnen' ,Ec zo klungelen we als loodsen nor. 'Caribean night' in Terneuzen Hervormde vrouwen vierden kerstfeest BIERVLIET De hervormde vrou wenverenigingen van Biervliet en Driewegen vierden samen ne- kerst - fees- in het verenigingsgebouw van de hervorrr.de gemeente :e Biervttet He: eers'e deei van de avond bestond ui- bijbellezing. declamatie er, samenzang voigens de landelijke liturgie, uitge-1 voerd door de bestuursleden er. aar.1 'net orgel begeleid door mejuffrouw C. M. de Kraker Na de pauze hield d.s Meeuwse eer. kers-vertelling. deed", schrijft de heer Bannink. is bepaald niet te hoper. dat d: beschrevene illustratief rs voor al loodskantoren waar de reporter over slechte loodsladders blnnenko men". Gevaarlijk Kerstviering zondagsschool 3 IER VLIET De (hervormde zon dagschool van Bier.-i:e- vierde kerst- fees- in de hervormde kerk onder leiding van ds Meeuse. Deze vertelde' het bijbelse kerstverhaal en een vrij verhaal aan de hand van kleurer.hcht- i beelden. De kinderen zongen een aan tal bekende en nieuwe kerstliederen, begeleid door organis-e mejuffrouw De1 Kraker -even- -.ver-1 afscheid zer.-- fn datzrtfdr decembernummmer «tel loods II. Wijnja. dal de buitenhaven van Terneuzen levensgevaarlijk zün voor uitgaande vhepen. omdat d.e nauwelijks mogeüjkeid hebben zich op de hoogte te stellen van de bui tengaats? «-be-epvaartbew egingen In dat verband wijst de heer W-jn-a er op. dat het richt vanuit de -.-.er havens belemmerd wordt door dijken of bebouwing Uitgaande schepen zi.n aangewezen op radio-Inlicht tnger. axr, andere scheper., die eer.-er me* worden gegeven, met als gevolg da: chaotische "oestarxien of ze':!;, aar.va ringen zouden ontstaan. De heer w- ia. die ook een voorval <9 oktober- uit de doeken doet met he- Neder landse schtp Vanguard' waarbij h zelf was betrokken (er. tijdens wel-.: maar net een aanvar.r.z met een ei-, eenheid werd verme-ier. voert aar dat de raad voor de scheep, aar a eens het functioneren van de hav«v dienst heef: gelaak' Ook haalt hu eer. rapport van de rijkspolitie men van mejuffrouw De Kraker als aar., waarin a! de onvolkomenhe zondagsschooileiöster. Ze was bijna 40 jaar leidster en ontving ter herin nering een Delftsblauw wandbord. Kerstnachtdienst TERNEUZEN In Torgy en Bess' in Terneuzen wordt zaterdag 3 lanus-: ri een 'caribean night' gehouden. Er worden de volgende arties'en ver- wacht: Oscar Harris. Humphrey Cam- bell (winnaar van een Surinaams- jeugdsongfest.ival Ssyonara (calypso, rumba- en c-h2:r-dancer) en miss Denel'.a fviie-limbo-dancerDe avond begint om 21.00 uur. BIERVLIET De hervormde meen te en de christelijke gemengde I zangvereniging 'Com nu me: sangh' hielden eer. kerstnachtdiens', ir. de hervormde kerk. Het programma be stond uit schriftlezingen, koor en sa menzang er. eer. predikatie door ds.' Meeuse He' remer.gd koor en hei jeugdkoor s-or.den order leiding van de fheer R:ed;ik. die ook de begelei ding verzorgde en er.ke'e solostukken :en gehore brachv Er waren ruim 300 aanwezigen. van de scheepvaartrege'.ir.g te Terr.- zen aar. de orde a gesteld. De heer Wijnja eist van de ver:-.-. woordiljke mstanties zodanige voo- zteningen. dat er goede inform;.- beschikbaar kom: over de scheep- wegingen er. dat het .vrheepvaar- keer ter plaatse optimaal word: best- leid. Benoemd KAPELLEBRUG - naar Schi'ndel Kapellebrug benoemd rus uit Smf^Iansteen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1975 | | pagina 43