Sippie Tigchelaar schaatsbond van beschuldigt de machtsmisbruik 'Middelkamp' en Chris de Jonge tekenen weer vrede SUCCESVOLLE STRIJD VAN MINI'S EN ADSPIRANTEN BASKETBALL Korfbaljeugd van Tjoba won toernooi van Seolto Tina Langeveld en Norbert Offermans winnen tennistoernooi in Vlissingen Dick Jeras: 3 zeges in Gaanderen UITSPRAAK KORTGEDING 8 JANUARI Van der Sterren was kansloos 6 0 AUTO MANI FESTATIE Jos Valentijn snel: 38.86 Grensrechter Gerrit Griek in beroep HENNIE KUIPER VERDEDIGT NIET ZIJN CROSSTITEL WOENSDAG 31 DECEMBER 1975 AMSTERDAM - Op 8 januari, 's middags om twaalf uur, zal de Friese schaatsenrijdster Sippie Tigchelaar weten of zij alsnog zal kunnen deelnemen aan de natio nale kampioenschappen langebaan voor dames, die op 10 en 11 januari in Groningen worden gehouden. Dan namelijk zal de president van de rechtbank in Amsterdam, mr. W J Borgerhoff Mulder, uitspraak doen in het door Sippie tegen de KNSB aangespannen kort geding. Daarin heeft zij gevraagd de KNSB te verplichten - alles te doen - en al les na te laten wat daarop belemme rend zou kunnen werken - om haar alsnog te laten deelnemen aan die nationale kampioenschappen op verbeurte van een dwangsom van 50.000 gulden voor het geval de KNSB in gebreke mocht blijven on verwijld de bevolen maatregel te nemen." Het kort geding diende dinsdag morgen in Amsterdam, Sippie Tig chelaar, die nog in Polen verbleel voor wedstrijden, werd vertegen woordigd door mr. W. H. Vermeer. Voor de KNSB pleitte mr. J. M. van Veggel. Aanwezig waren voorts de heren Zeekant en Zwart, respectie velijk penningmeester en vice- voorzitter van de KNSB. Mr. Vermeer schetste in het kort de gang van zaken rond het conflict. Hoe Sippie Tigchelaar vorig jaar kampioene van Nederland was ge worden en in het voorjaar een uit nodiging had gekregen om weer deel te gaan uitmaken van de voor lopige kernploeg. Zij en Annie Bor- kinck, Sijtje van der Lende en Sop hie Westenbroek hadden toen laten weten niet meer onder trainer Ge rard Maarse te willen werken. Later schikten de andere drie zich: zij besloten onder hun eigen train ers zich voor te bereiden en eventu eel na opname in de definitieve kernploeg zich onder het bewind» Maarse te scharen. Sippe Tigchelaar echter liet in juni weten niet meer mee te willen doen en zich ook niet te zullen voorbe reiden op de kampioenschappen. In november kwamen zij en haar club terug op dit besluit maar ook op de in december gehouden algemene vergadering vond de bond via een met 250-34 stemmen verworpen motie geen aanleiding het eenmaal ingenomen standpunt te herzien: Sippie Tigchelaar werd niet uitge nodigd voor de selectiewedstrijden en voor de nationale kampioen schappen. Mr. Vermeer stelde nu dat het dage lijks bestuur van de KNSB was uit- gegleden bij het stellen van de voorwaarde van het accepteren van Maarse als trainer bij de uitnodi ging voor de voorlopige kernploeg. Machtsmisbruik Hij zei voorts dat in de loop van het conflict het bondsbestuur misbruik is gaan maken van de technische commissie door die te instrueren dat Sippie niet meer toegelaten mocht worden tot selectie- en natio nale wedstrijden. Hij vond dat men pas voorwaarden aan de leden van de KNSB zou kunnen gaan stellen inzake een trainer op het moment dat na de kampioenschappen de de finitieve ploegen voor internatio nale wedstrijden en kampioen schappen zijn aangewezen. Mr. Vermeer zei dan ook dat naar zijn oordeel de KNSB zich schuldig heeft gemaakt aan Machtsmis bruik, Mr. Van Veggel zei namens de KNSB, dat de bond destijds in het aanvankelijk bedanken van de vier meisjes geen aanleiding heeft gezien het vertrouwen in Maarse op te zeggen. Hij zei ook dat, mocht Sippie Tigchelaar toegelaten wor den tot de nationale kampioen schappen, zij waarschijnlijk kam pioene zou worden of althans zeer hoog zou eindigen. „Het dan be danken van de kampioene voor de kernploeg zou een motie van wan trouwen zijn tegen de trainer en zou ook schadelijk kunnen zijn voor het optreden van de dan over gebleven leden van de kernploeg." Hij bestreed voorts de mening als zou Sippie Tigchelaar zonder meer gerechtigd zijn deel te nemen aan lectiewedstrijden en de nationale kampioenschappen. De KNSB heeft Sippie Tigchelaar in januari van dit jaar samen met trainer Gerard Maarse op de foto. Nu kan zij hem niet meer luchten of zien. 5.000 rijders en rijdsters. De techni sche commissie wijst de deelnemers voor de selectiewedstrijden aan. Er bestaat geen vrije inschrijving. Naar het oordeel van de KNSB heeft het bestuur ook het recht voorwaarden aan de uitnodigingen voor kernploegen en selectiewed strijden te verbinden. Mr Van Veggel meende, dat er geen sprake is geweest van een beleid, strijdig met de reglementen, en kwam tot de conclusie dat de eis van Sippie afgewezen dient te wor den. Hij zei ook nog het merkwaar dig te vinden dat Sippie en haar club zich pas in november tot de commissie van beroep van de KNSB hebben gewend. „Dat had den zij al in juni kunnen doen. Nu ziet de commissie geen kans voor 8 januari een uitspraak te doen." SOJUBURG - De competitie basketball bij de mini's en aspiranten verloopt erg goed. Na de succesvolle start zijn er nog enkele ploegen bijgekomen, namelijk een team van B.V. Souburg, PWA Mavo en Smith Dynamo. Bij de jongens aspiranten is het hierdoor op twaalf ploegen gekomen. Deze teams spelen altijd één keer tegen elkaar, waarna de competitie gesplitst voor tgezet zal worden. Zoals het er nu naar uitziet, zullen Schim, Smith Dynamo en Schelde- mond gaan strijden om de eerste offi ciële Zeeuwse titel bij de jongens aspiranten met Schim als grote favo riet. De meisjes-aspiranten waren ver deeld in twee poules. De eerste ronde bestond uit een halve competitie, waarna de best geëindigde ploegen de eerste klas en de onderste ploegen de tweede klas vormden. Het opvallende feit,doet zich bij de meisjes-aspiranten voor. dat alle drie de ploegen van Scheldemond zich plaatsen voor de Kampioenspoule. Hiernaast spelen in deze klas Schim, BV Souburg, St- Paulus Mavo en Waayenburg. Vooral het feit dat twee schoolteams tot de fi nalepoule zjjn doorgedrongen is ver heugend. De drie teams van Schelde mond zullen bij de meisjes-aspiranten moeten uitmaken wie zich kampioen mag noemen. De andere teams spelen GRONINGEN (ANP) - In de vierde ronde van de hoofdgroep in de strijd om het Europees jeugdkampioenschap schaken heeft Paul van der Sterren verloren van de Joegoslaaf Popovic. In de slotfase van het duel werd Van der Sterren, met zwart, volledig van het bord gevaagd door Popovic. Zyn de kansen van Van der Sterren verkeken, de Spaanse jeugdkampioen Alejandro Pablo heeft zich dinsdag uitstekend geweerd. Eerst haalde hij het volle pond uit zijn afgebroken par tij met de Noor Trolldalen, daarna deelde hij het punt met Kotsjev van de Sovjet Unie, waardoor hij een halfje voorbleef op de favoriet. Pablo deelt de eerste plaats met de Bulgaar Inkiov, die zich in eerste zitting tegen Little- wood zo veel voordeel verschafte, dat Engelsman na onderbreking en ana lyse geen lust meer had zich verder te verweren. In de kopgroep is door de partijen van dinsdag ook de IJslander Olafsson ver schenen. Hij versloeg Popovic in de hangparij uit de derde omloop en be dwong vervolgens de Noor Trolldalen. Bruno Carlier handhaaft zich in de top van de b-groep. Door winst op de Turk Oeney staat hij op de derde plaats met een half punt achterstand op Foisor en Ftacnik. die een half punt meer bezit- in de titelstrijd geen rol van betekenis. De minibasketballcompetitie verloopt ook naar wens, mede door de uitste kende organisatie bij de meeste ver enigingen. Het klasseverschil tussen de beste en slechtste teams is jammer ge noeg wel wat groot, maar hopelijk kan ook deze competitie volgend seizoen gesplitst worden. De zaalleiding bij de aspiranten op woensdagmiddag verliep in het begin erg elastisch, daat de verenigingen zelf beurtelings de leiding over de wed strijden hadden. De laatste maand is de zaalleiding in banden van Peter Bleuel in Vlissingen en Jolanda Wiegel in Middelburg. Hierdoor verlopen de wedstrijden or delijker en beter georganiseerd. Wat betreft de scheidsrechters is er wel een verbetering opgetreden, maar de district scheidsrechterscommissie be schikt slechts over eeen zeer gering aantal mensen, die op de woensdag middag kunnen en willen fluiten. Deze moeilijkheden worden mede veroor zaakt door het feit dat er dit seizoen per week twee keer zoveel basket ballwedstrijden op het programma staan dan vorig seizoen. Jongens-Aspiranten: Schim 10 10 0 20 646-116 Smith Dynamo 8 7 1 14 313-100 Scheldemond 9 7 2 14 343-126 LTS 9 5 4 10 189-280 BV Souburg 7 4 3 8 240-165 BV Souburg 2 8 4 4 8 167-145 PWA Mavo 5 3 2 6 143- 97 Schim 2 5 3 5 6 142-272 MEAO 7 2 5 4 110-162 LTS 2 7 1 6 2 107-264 Maratho. 7 0 7 0 44-359 Smith Dynamo 2 7 0 7 0 52-400 Meisjes asp. A Scheldemond 6 5 1 0 11 170- 34 Scheldemond 2 6 5 0 1 10 140- 71 BV Souburg 0 4 119 112- 76 Schim 6/3 0 3 6 97- 70 Smith Dynamo 6 0 4 65-115 Marathon 0 5 2 77-138 Smith Dynamo 0 6 0 26-147 Meisjes Asp. B: Scheldemond 3 6 6 0 0 12 226- 57 St Paul us 6 5 0 10 120- 44 Waayenburg 6 0 2 8 120- 66 PWA Mavo 5 2 0 3 4 69- 89 GB Valkenisse 6 2 0 4 70-152 Schim 2 6 1 0 5 2 45- 84 Smith Dynamo 3 5 0 0 5 0 7-165 Jongens-Mini BV Souburg 8 7 1 14 229- 57 Schim 7 6 12 295- 51 Matador 6 4 2 8 103- 78 smith Dynamo 8 4 8 139-115 Mamixschool 8 3 5 6 76-171 BV Sluburg 2 8 2 6 4 43-163 J. v. Stolbergschool 7 0 7 0 16-266 Meisjes-mini Mamixschool 8 4 1 3 9 165- 94 Marathon 8 4 1 3 9 118- 90 Matador 7 2 1 4 5 108-111 BV Souburg 8 2 5 5 82-115 Mamixschool 2 8 0 0 8 0 18-322 (ADVERTENTIE) 27 29-30-31 DEC IN DE VEILING TE GOES enorme show van inruil auto's. INZELL <SIDi - Jos Valentijn is in de vorm. De Nederlandse sprinter won dinsdag tijdens internationale schaatswedstrijden te Inzeil de 500 meter in de tijd van 38.86 seconden. Hij bleef zijn landgenoten Jan Bazen (39.50) en Eppie Bleeker '39.85» voor. De Westduitser Hans Lichtenstern werd vierde in 40 sec. en rijn landge noot Horst Freese legde beslag op de vijfde beslag met een lijd van 40.08 sec. Bij de dames zegevierde de Canadese Kathy Priestner op de 500 meter. Zij realiseerde een tijd van 43.36 seconden Sylvia Burka (Cant werd tweede tn 43.60 sec Haitske Pijlman '44.46/. Mar griet Pomper (45.251 en Christa Jaarsma (45,49» eindigden respectieve- lijn als derde, vierde en vijfde Jos Valentijn won ook de 1000 meter. Hij legde de afstand af in 1 minuut en 19.68 seconden. Bij de dames zege vierde Sylvia Burka in 1.27.02. De re sultaten van de 1 000 meter zijn: He ren: 1. Jos Valentijn rNedi 1 19.68. 2. Horst Freese iWdli 1.20.18. 3 Epple Bleeker 'Nedi 1.2025. 4 Jan Bazen (Nedi 1.20.86. 5. Tom Overend (Can 1.2134. 8 Hans Lichtenstern Wdl 1.21.42. Dames 1. Sylvia Burka (Cam 1.27.02.2. Kathy Pristner (Cant 1.29 46. 3 Haitske Pijlman (Ned) 1.29.89. 4. Margnel Pomper iNedi 1.30.87. 5 Christa Jaarsma (Nedi 1.31.36. 6. Joke van Rljssel (Nedi 1.31.48. VLISSINGEN - Zoals de laaute Jaren gebruikelijk l» hield de korfbalvereni ging Seolto uit Vlissingen een jaar lijkse kersttoernooi voor Junioren Een toernooi, dat in een behoefte voordel, want maar liefst negen verenigingen schreven in met tien achttallen Er werd gespeeld tn twee poules, waarin Tjoba en Animo zich de sterksten toonden, belde gevolgd door Swift en Togo. die om de 3e en 4e plaats moesten strijden. De wedstrijd om de eerste en tweede plaats, tussen Tjoba en Animo, eindigde in een puntloos ge lijk spel. zodat iedere speler van leder achttal een strafworp te nemen kreeg Ook hierna was de beslissing nog niet gevallen, zodat de strafworpen op nieuw genomen moesten worden Tjoba bleek over de sterkste zenuwen te beschikken en won op die manier t toernooi. Swift won met 4-1 van Togo zodat de Middelburgers beslag wisten te leggen op de 3e plaats en Togo dus vierde werd. Uitslagen: Poule A Zuidwesters-Seolto 1 3-2; Togo-Blauw- Wit 3-2; Tloba Zuidwesters 2-1: Seolto 1-Togo 0-1. Blauw Wit-T)oba 2-3: Zuidwesters Togo 2-3: Seolto 1-Blauw Wil 4-4.Togo-TJoba 2-4 Blauw Wit- Zuidwesters 2-1; Seolto 1-Tjoba 3-2 Poule B Anlmo-8wlft 3-2. Ondo-8eolto 2 4-3: Storm vogels-Animo 3-5. Swift- Ondo 1-0: Seolto 2-Stormvogels 0-2. Animo-Ondo 7-1. Swift-Seolto 2 2-1 Stormvogels-Ondo 3-5. Seolto 2-Anlmc 3-0: Swlft-Stormvogels 5-3 ZEIST 'ANP» - GrenuTchtrr Ger rit Griek, maandagavond door de tuchtcommlskir van de KNVB beschuldigd van bet geven van een kopstoot aan Bertus Quaars tijdens de wedstrijd Feyenoord- PSV. sal xich verweren tegen die beschuldigingen. 'Griek', vertelde de heer Kijkhoek, op het bondsbu- reau belast met de scbeidsrech- termxaken. „is er van overtuigd dat niet bij maar Quaars de kop stoot heeft gegeven en daarom xal hij xlch verweren." Griek, die met scheidsrechter Charles Corver en grensrechter Jan Moos het arbitrale trio vormde voor de zondag te spelen wedstrijd Sparta-FC Twente, zal op 4 januari niet ln actie komen. Hij heeft afgezegd VLISSINGEN - Tina Langveld en Norbert Offermans zijn dinsdagmid dag winnaars geworden van het voor de zevende maal gehouden - jeugd in- doortennistoernooi voor dertien- en veertienjarigen te Vlissingen. Beiden hebben in de finale twee sets nodig gehad om hun tegenstanders te ver slaan. Robert Offermans uit Geleen trad in de gemeentelijke sporthal aan tegen Gert-Jan Verschueren uit Kaatsheuvel. De Limburger won ver diend met 6-2, 6-3. Het was gisteren niet de eerste keer dat de twee in het toernooi tegen el kaar uitkwamen. De voorronden wer den in twee poules gespeeld en Norbert Offermans en Gert-Jan Verschueren zaten in dezelfde poule. De Geleense tennisser eindigde op de eerste plaats en ging door naar de kwartfinales. Ook de nummer twee plaatste zich bij de laatste acht Dat was Gert Jan Ver meulen. In de finalepartij bij de jongens liet Norbert Offermans zien van aparte klasse te zijn in het Vlissingse toernooi, waarin hij geen set verloor, zoals bondsgedelegeerde dr J. Spulman tij- densde prijsuitreiking opmerkte. De dertienjarige Offermans is ongeveer 1.90 meter lang. Dat is tegen zijn leeftijdsgenoten een flink voordeel. Zijn grote lengte verschaffen hem voordeel bij het netspel en ook zijn service is veel sterker dan de andere dertien-en veertienjarigen. Norbert Of fermans won de finale met 6-2, 6-3. In ded halve eindstrijd won hij van Jack Driessen uit Noordwijkerhout. Deze laatste begon goed met een 3-1 voorsprong in de eerste set. Daarna zakte hij langzamerhand terug en kon Norbert Offermans de overwinning grijpen (6-3, 6-1). Gert-Jan Verschueren kwam in de finale door in de voor gaande ronde te winnen van Ruud Derks uit Asten. De eerste set was voor Derks met 7-6 (na tie-break). Daarna maakte hij geen game meer en verloor de tweede en derde set kansloos met 6-0. Meisjesfinale veld met 6-1, 6-2. Nu moest ze vijf vijf games meer prijsgeven aan haar tegenstandster en won met tweemaal 6-4. Het was geen beste finale. Beide meis jes hadden in eerdere partijen tijdens het toernooi veel beter tennis laten zien. Er werden in de eindstrijd flink wat fouten gemaakt, vooral op de backhand. De speelster uit Alphen aan de Rijn won de titel door haar goede forehand, waarmee ze bijzonder hard kan slaan. Voor de rest ontlopen bei den elkaar niet veel op tennisgebied. Het doordringen van Esther Dalhuizen in de finale was een verrassing. Velen - ook de wedstrijdleiding - hadden er op gerekend dat Marijke Plag uit Rotter dam Analiste zou worden. In de halve finale zag het daar ook lange tijd naar uit. De Rotterdamse won de eerste set met 6-4. Hierna kwam Esther Dalhul zen terug en pakte de tweede met 7-5. VLISSINGEN - De finalisten in het meisjesenkelspel van het indoortennis- toernooi te Vlissingen voor de gemeen telijke sporthal. Rechts winnares Tina Langeveld, naast haar Esther Dalhui- De finale bij de meisjes ging tussen Tina Langeveld uit Alphen aan de Rijn en Esther Dalhuizen uit Deven ter. Ook hier was het reprise. Evenals in de jongensfinale stonden ook hier weer twee meisjes tegen over elkaar die in de zelfde poule zaten tijdens de voorronden. Toen won Tina Lange- OSSENDRECHT - Hennie Kui per zal op 11 januari niet van start gaan in het nationaal kampioenschap cyclecross dat in het Limburgse Ca- dier en Keer wordt verreden. Kuiper, die afgelopen jaar veldritkampioen bij de profs werd, zal eveneens ver stek laten gaan op het wereldkampi oenschap 25 januari in het Franse Lyon- Hennie Kuiper: "Ik vertrek 7 januan met vakantie naar Saint Servaes. Op 15 januari begin ik met de wegtraining m Nederland. Crossen heb ik altijd ge daan voor m'n plezier, ik ben wereld kampioen op de weg. Waarom, zo vraag ik me af, zou ik me inspannen met cyclecrossen. Daarom verdedig ik mijn nationale titel niet." Het staat voorts vast dat Hennie Kuiper geen baanwedstrijden meer zal rijden KAPELLE - Het meningsverschil tus sen Chris de Jonge en de wielerver eniging Theo Middelkamp is uit de wereld. De Stormploegleider uit Bruinisse heeft met ingang van dins dag zijn bestuursfunctie bij Theo Middelkamp alsmede het voorzitter schap van de sportcoramissie van de club weer op zich genomen. De koers wijzigingen van Chris de Jonge - hij verklaarde eerder nooit meer te zullen terugkeren - is het gevolg van een bij eenkomst maandagavond in de Cais son te Kapelle. Op initiatief van vice-voomtter Piet Scheers waren daar 23 renners en het bestuur bij elkaar gekomen om het ge val Chris de Jonge en nog_wal Andere zaken te bespreken. Uit het gesprek is duidelijk naar voren gekomen dat de renners niet anders wilden dan de te rugkeer van Chris de Jonge. Allemaal tekenden zij een brief waarin om de te rugkeer van Chris de Jonge werd ver zocht en nog staande de vergadering belde Jan Raas Chris de Jonge op met het verzoek terug te keren. „De vergadering heeft een bijzonder positieve uitwerking gehad. Het lul lige van het hele gebeuren is dat alles nu is terug te leiden tot misverstan den en gissingen. Gelukkig zijn de stukken weer gelijmd en kunnen we het komende jaar weer vol vertrou wen tegemoet zien. Ik ben blij dat Chris heeft besloten om zijn functies weer w aar te nemen. Eén ding hebben we uit het gehele gebeuren overgehou den: de komende jaren zal er ieder jaar voor de jaarvergaderingen een gesprek komen met alleen de renners waarop alle problemen naar voren kunnen worden gebracht. Ik heb het maandagavond nogmaals onder streept dat wanneer er problemen zijn de renners altijd welkom zijn", ver telde voorzitter Jan van Stee dins dagavond. Chris de Jonge was zelf niet minder blij met de oplossing. „Als het bestuur zich zoveel moeite getroost om mij terug te krijgen en de renners staan er volledig achter dan kan ik gewoon niet weige ren. Ik ben blij dat alles is opgelost De hele toestand is in feite geweldig over trokken geweest Er was tussen Cees Spaans en mij allang niks meer aan de hand", aldus Chris de Jonge. Toch heeft Chris de Jonge Jan Raas maandagavond niet direct een toezeg ging gedaan. „Ik heb Jan van Stee destijds meegedeeld dat ik voor de eer bedankte en ik vond het alleen maar mijn plicht om hem van mijn besluit het eerste op de hoogte te stellen, al wist ik voor mezelf na het telefoontje van Jan Raas dat ik het weer zou doen. Later op de avond heeft Piet Scheers me nog gebeld met de '.Taag of hij de vergadering kon vertellen dat ik te rugkeerde in mijn functies. Hem heb ik toen gezegd dat dit bijna niet anders kon", aldus Chris de Jonge. Daarmee is er voor Theo Middelkamp en Chris de Jonge toch nog een happy-end aan het jaar 1975 gekomen en stapt men met frisse moed het nieuwe jaar in. Laten we hopen dat de samenwerking tussen de renners en mij nog beter wordt dan dit jaar en dat dit soort misverstanden snel uit de wereld worden geholpen. Daar kopen we niets voor. Ik heb de laatste dagen enorm veel telefoontjes gekregen van leden van Middelkamp en ook oud leden die het allemaal betreuren dat ik besloten had op te stappen. Een van hen moest ik aan de telefoon alweer gelijk geven toen hij zei: Chris je zet je voor honderd procent in voor de wie lersport, daarvan doe je misschien 90 procent goed en de rest fout maar moet die tien procent het winnen van die negentig. Ik ben me er van bewust dat ik fouten maak maar laat ze dan direct naar me toekomen om het uit te praten", tot zover Chris de Jonge. In de beslissende set stond het vrij snel 3-1 voor Marijke Plag. In de vijfde game snelde Esther Dalhuizen naar een bal ln het achterveld en kwam on gelukkig ten val op haar rechterknie. Na enige tijd kon ze weer doorspelen. Het leek echter of Marijke Plag het In cident maar had aangegrepen dan haar gevallen tegenstandster, ze was heemaal uit haat concentratie en ver loor de set achter elkaar met 6-3. Tina Langeveld ontmoette Mariene de BADMINTONJEUGDIN SMASH-TOERNOOI MIDDELBURG - De Middelburgse badmintonclub Smash-74 heeft hei jaar afgesloten met jeugd- teamwedstrijden voor de Zeeuwse pu pillen. De wedstrijden voor de Zeeuwse badminton-jeugd van 8-16 jaar werden gehouden in de sporthal "Voorborch' in Middelburg. Dat hiermee in een be hoefte werd voorzien bleek uit hei grote aantal inschrijvingen. Liefst 18 teams (in totaal 145 deelnemers» kwa men hiervoor in actie. Teams van Avanti. Wings. Pluumpje. Temeuzen. DOK, Marathon. Astroiden en Smash maten eikaars krachten. Aangezien in totaal 138 games dienden te worden gespeeld duurde elke set maximaal 8 minuten. Onderscheid werd gemaakt tussen de jeugd van 8-12 jaar (pupillen) en 12-16 jaar 'junioren, waarbij voor het gemak van de jonge deelnemers de pupillen-teams dieren namen kregen toegewezen terwijl de junioren onder nun eigen clubnaam speelden. Na een zeer geanimeerde sportdag wist het team van Temeuzen (konijnen» beslag te leggen op de le plaats gevolgd door Smash-2 (spreeu wen). Smash-1 (vossen» en Smash-3 (merels» namen de 3e en 4e plaats voor hun rekening. Bij de junioren was het Avanti met 71 punten dat op het nip pertje met de erepalm ging strijken op de voet gevolgd door DOK uit Oostka- pelle met 70 punten. Astroiden en Ter- neuzen werden tenslotte eervolle 3e en 4e in dit zeer geslaagde jeugdtoemooi. Wouters uit Waalre in de halve finale. Ze won vrij gemakkelijk met 6-2,6-1. Dc nummers één en twee bij de Jongens en meisjes kregen uit handen van bondsgedelegeerde Spulman een beker uitgereikt. Norbert Offermans kreeg nog een tweede onderscheiding. De wisselbeker voor 'de grootste gemid delde sportieve prestatie', wat de in stemming van verreweg de meeste aanwezigen kreeg. Voor de uitreiking van de prijzen had districtsvoorzitter lr Chr. W Wonder- gem - naast een dankwoord aan de personen en instanties die het toernooi mogelijk hebben gemaakt - de historie van het Jeugd tennistoernooi nog eens gememoreerd. Hij zei tot de aanwezige jeugdtennissers te hopen dat ze eens zo bekend mogen worden als menigeen die ooit in Vlissingen aan het indoor- toemooi heeft meegedaan. De heer Wondergem noemde onder andere Theo en René Gorter de gebroeders Otto. Jaap en Adriaan Panman, Wou ter Fok. Louk Küppel en Frank Ko ning en bij de meisjes Monica Palm. SAANDEREN - Het veertiende inter nationale Gulden-Loon-toernooi in Saanderen heeft in de A-klas een overwinning opgeleverd voor de 18- jarige Dick Jerasvan de tafeltennis vereniging Wilno uit Vlissingen. In de "best of five' finale versloeg hij Leon van Zuylen (Phoenix) met 21-14. 16-21. 21-15, 21-19. In sporthal 'De Pol' te Gaanderen heeft Dick Jeras er geen twijfel over laten bestaan wie de sterkste was. Ook in de senioren le klas behaalde hij de titeL In de finale versloeg hij Vrielink (Interiancei gedecideerd in twee ga mes. In de A-klas bereikte Jeras de fi nale na winst op Joop van de Borg (Phoenix) 21-8. 21-18. terwijl hij ln de senioren le fcias Harry Smit (Seine Meubeier.i de weg versperde. Öók het dubbel leverde de Wilno-speler de overwinning en daarmee zijn derde ti tel. Samen met Cees Den versloegen zij in de finale het HLA-Panels-dubbel De Keyser-Diekema in drie games '21- 7. 19-21. 24-22), voorafgaande aan het Gulden-Loon toernooi speelde het Vlissingse duo een oefenwedstrijd tegen SKF te Veenendaai. De Vlissin- gers wonnen dit in best of five' ge speeld duel met 3-2 Dick Jeras klopte in de beslissende partij Jaap van Spanje met 17-21. 21-19. 21-16 16-21. 21-1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1975 | | pagina 13