FAM. BER. PLAATS UW FAMILIE BERICHTEN IN DE PZC -s. I» Techniek en raffinement Een tien met een (gouden) griffel voor kerstconcert Ruim duizend belangstellenden bij volkskerstzanE in Goese sporthal 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 22 DECEMBER 1975 In plaats van kaarten. Getrouwd: LENT CUELENAERE JOHAN STUURMAN Aardenburg, 20 december 1975. Weststraat 63. BOB LENTINK op de leeftijd van 37 jaar- Ineke Lentink-Galenkamp Robert Kortgene, 20 december 1975, Kealstraat 12. De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 24 december, om 14.00 uur, te Kortgene. Ver trek vanuit "De Korenbeurs', Kaaistraat 12. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, on ze lieve schoonzoon, zwager en oom BOB LENTINK op de leeftijd van 37 jaar. Goes: H. Galenkamp J. Galenkamp-Lepoetcr Kloetinge: Ton van Weele Gosien van Weele- Galenkamp Stephanie Vanessa Eindhoven: Chris Galenkamp Marie-Jo Galenkamp- van de Ven Kortgene, 20 december 197S. Tot onze diepe droefheid overleed, zacht en kalm, na een geduldig gedragen lijden, mijn innig geliefde man, onze zorgzame vader, zoon, broeder, behuwdbroeder en oom. de heer ADRIAAN LUTEIJN op de leeftijd van 48 jaar. Nieuwvliet: E. A. Luteijn-de Hullu Jan en Greet Jack Familie Luteijn Familie De Hullu Nieuwvliet, 20 december 1975, St. Jansdijk 14. De begrafenis zal plaatshebben te Nieuwvliet op dinsdag 23 december 1975, te 14.00 uur. Vertrek vanaf St. Jansdijk 14. Na afloop van de begrafenis gelegenheid tot condoleren St. Jansdijk 14. Hierdoor delen wij u mede, dat 20 december fc overleden, onze beste vriend, de heer A. LUTEIJN Eigenaar van camping "Nooitgedacht', St. Jans dijk 14, Nieuwvliet. Namens het. bestuur van bet recreatieteam en alle campingbewoners van camping "Nooitgedacht*. Met diepe droefheid geven wij u kennis, van het nog vrij onverwacht overlijden van mijn lieve man, onze lieve vader, behuwdvader, broer, zwager en oom GUSTAAF JOSEPH FONTEYNE op de leeftijd van 55 jaar. J- Fonteyne-Biondina R. Y. Beumer-Fonteyne K. P. Beumer Vivian Paul Utrecht: Y. M. Boutens-Fonteyne J. F. Boutens en kinderen Vlissingen, 21 december 1975, Boulevard de Ruyter 106. De crematie zal plaatshebben woensdag 24 de cember as., om 11.30 uur. in het. crematorium "Ockenburgh' te Den Haag (Loosduinen). Liever g< Heden overleed, tot onze diepe droefheid, on ze schoonzoon, zwager en oom, de heer G. J. FONTEYNE op de leeftijd van 55 jaar. De diep bedroefde familie. Middelburg: M. Biondina-Vader J. C- C. Reinders-Biondina H. Reinders Haarlem: M. Biondina M. Biondina-Caljouw Nichten en neven Middelburg, 21 december 1975. Met droefheid geven wij kennis, dat op 19 de cember 1975 van ons is heengegaan, onze ge liefde broer, zwager en oom HERMANUS HENDRIKUS VADER echtgenoot van Hermanda Schoo, kapitein ter zee V. b.d., ridder in de orde van Oranje-Nassau, op 55-jarige leeftijd. Vlissingen: M. Vader W- Vader J. E. Vader-Dekker Somerset West Zuid-Afrika: M. Vader M. Vader-van Vliet Vlissingen: C. A. Vader D. Vader Neven en nichten Vlissingen, 22 december 1975, Heden overleed, nog geheel onverwachts, na een langdurig, geduldig gedragen lijden, onze geliefde zwager, oom en oudoom, de heer M- KOOPMAN echtgenoot van P. W. Vinke, op de leeftijd van 76 jaar. Uit aller naam, I. Vinke Gerbrandystraat 20. Tot mijn grote droefheid. Ie gebot onver wachte van mij heengegaan, mijn taric gelief de men JOHAN SUTTN op de leeftijd van 56 jaar. A Sutin-Morel Vlissingen, 21 december 1975, Westerzicht 385. De overledene is opgebaard in de rouwkamer Van Dishoeckstraat 10 Bezoek dinsdagavond van 17.30-18.00 uur. De crematie zal plaatshebben woensdag 24 de cember 1975. om 10.45 uur. in het crematorium Rotterdam, Maeterlinckweg 101 te Rotterdam- Zuid. Tot. onze grote droefheid is, geheel onver wachts, van ons heengegaan, onze geliefde schoonzoon, zwager en oom JOHAN SUTIN op de leeftijd van 56 jaar. Breskens: P. Morel E. Morel-Traas A. Morel S- Morel-Verduijn P. Morel E. Morel-van Hoeij W. Morel Souburg: S. de Koster-Morel J. de Koster Neven en nichten Vlissingen, 21 december 1975. Tot onze grote droefheid is, geheel onver wachts. van ons heengegaan, onze geliefde broer en oom JOHAN SUTIN op de leeftijd van 56 jaar. D. Goeseije-Sutin en kinderen Vlissingen. 21 december 1975. Tot onze grote droefheid is, geheel onver wachts, van ons heengegaan, onze beste vriend en kameraad G. van Wordragen C. M. van Wordragen- van Lier Edith en Rob Sylvia en Joost Vlissingen, 21 december 1975. .Je bent niet dood - de Heer heeft je geroepen bij Hem te wonen in Zijn glanzend huis; Je hoeft geen rust en vrede meer te zoeken, je hébt ze nu - want je bent veilig thuis". God heeft heden tot Zich genomen, mijn ge liefde man, onze lieve vader en grootvader HENDRIK GRIFFIOEN op de leeftijd van 60 jaar. G. C. Griffioen-Colijn Kinderen en kleinkinderen Kapeile, 19 december 1975, Paukenshoekstraat 27. Rouwdienst 24 december sub., om 14.00 uur, in de Geref. Kerk te Kapeile. Teraardebestelling om 15 00 uur op de be graafplaats te Kapeile- Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in gebouw "De Vroone'. Liever geen bezoek. Geen bloem en. Na geduldig lijden, is van c H. GRIFFIOEN Ambtenaar buitendienst van het Faunabeheer. Zijn bijdrage aan het faunabeheer in de pro vincie Zeeland zal bij ons in dankbare her innering blijven- Kracht wensen wij zijn vrouw en kinderen toe. Landinrichting Faunabeheer Ir. H. E. Heringa. Na een moedig lijden, werd ons door de dood ontnomen, onze beste vriend, de heer H. GRIFFIOEN op de leeftijd van 60 jaar. Wij zullen hem erg K. Sinke J. M. Sinke-Filius Goes, 19 december 1975. Geheel onverwacht is van ons heengegaan, mijn lieve man, onze lieve vader, schoonvader en opa A NT HON IE KROPFF in de ouderdom van bijna 76 jaar. Uit aller naam, H. J. Kropff-Hoogstraate Krabbendijke, 21 december 1975, H. A. Fonteinestraat 7a. De crematie zal plaatshebben woensdag 24 de cember 1975, om 16.15 uur, in het crematori um aan de Maeterlinckweg 101 te Rotterdam (Zuid). Tot onze droefheid ging, nog onverwachts, van ons heen, onze lieve zuster, schoonzuster en tante ELISABETH ROOSE weduwe van P. J. de Munck, in de ouderdom van 96 jaar. S Roose J. E. Roose-Bouwense Neven en nichten Middelburg, 19 december 1975, Seissingel 100, Rusthuis "De Griffioen'. In plaats van kaarten. Tot onze diepe droefheid is nog onverwacht van ons heengegaan, onze lieve moeder, be huwd-, groots en overgrootmoeder ELISABETH ROOSE weduwe van Pleter Jacobus de Munck, in de ouderdom van 96 jaar. Den Helder: J de Munck D. de Munck-Cup Australië: J. de Munck-Danielse Vlissingen: P. Se ij nst ra-de Munck T. Seijnstra Klein- en achterklein kinderen Middelburg. 19 december 1975, Seissingel 100, Rusthuis 'De Griffioen'. Correspondentie-adres T. Seijnstra. Ravensteijnplein 5, Vlissingen. De begrafenis zal plaatsvinden dinsdag 23 de cember 1975, om =t 14.45 uur, op de algemene begraafplaats te Middelburg. Hieraan voorafgaande vindt een rouwdienst plaats voor de familie en de belangstellenden in de zaal van rusthuis "De Griffioen', die aan vangt om 14.00 uur en geleid wordt door de weleerwaarde heer ds J. E. L. Brummelkamp. Na afloop van de teraardebestelling gelegen heid de familie te condoleren in de condoléan ceruimte van de aula. op de begraafplaats. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, nog zeer onverwacht, na vele jaren lijden, mijn innig geliefde man, vader en behuwdvader MARINUS IvAREL KOOPMAN echtgenoot van Pieternella Wilhelmina Vinke, op de leeftijd van 67 jaar. Rilland-Bath: P. W. Koopman-Vinke Schiedam: G. Koopman E. Koopman-Hoogerwerf Rilland-Bath. 20 december 1975, Valkenisseweg 73- De teraardebestelling zal plaatshebben woens dag 24 december, om 14.15 uur, vanuit het 'Centrum', Hoofdweg 29. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het 'Centrum'. Voor ons onverwacht, heeft de Here van ons weggenomen, onze lieve pleegvader, broer, zwager en oom ABRAHAM WIELEMAKER weduwnaar van E. Halmingh, eerder weduwnaar van S. de Rijke, in de ouderdom van 75 jaar. Familie Hoendervanger Familie Wielemaker Familie De Rijke Vlissingen, 20 december 1975, Koudekericseweg 28. De teraardebestelling zal plaatshebben woens dag 24 december 1975, om 13.00 uur. op de algemene begraafplaats te Vlissingen. Vertrek van het Jeugdgebouw bij de Petruskerk aan de Paul Krugerstraat om 12.45 uur- Na de teraardebestelling gelegenheid tot con doleren in de aula op de begraafplaats. Aan huis geen bezoek. Mijn genade is u genoeg- Heden overleed, nog vrij onverwacht, onze lie ve moeder, behuwdmoeder, oma, zuster, be huwdzuster en tante JOHANNA PUIJPE weduwe van Lourens Jacobus Jansen, op de leeftijd van 79 jaar. Den Haag: J. Jansen E. Jansen-van Wijk Rens en Vera Hans Winny En verdere familie Middelburg. 21 december 1975, Laurens Stommesweg 1. 'Swerf-Rust'. Correspondentie-adres: Frambosenstraat 17, Den Haag. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Gasthuis. Bezoekuur van 17.30 tot 18.30 uur. De begrafenis zal plaatsvinden dinsdag 23 de cember 1975, om 12.00 uur, op de Noorder begraafplaats te Vlissingen. Hieraanvoorafgaande vindt een rouwdienst plaats voor de familie en de belangstellenden in de zaal van 'Swerf-Rust', die aanvangt, om 11.00 uur en geleid wordt door de weleerwaar de heer ds. H. van Benthem. Gelegenheid de familie te condoleren om 10.45 uur in de bovengenoemde zaal. Dan ga ik op tot God's altaren tot God, mijn God, de bron van vreugd. Psalm 43 vers 4 (o.b.). In het vaste Godvertrouwen, dat heel haar leven kenmerkte, is van ons heengegaan, onze geliefde moeder en oma MARTINA KEIM-VAN OOSTEN sinds 1950 weduwe van Pieter Marinus Keim, in de ouderdom van 87 jaar. Wij danken God voor wat zij in ons leven mocht betekenen. Leiden: J. C- Keim J. D. Keim-Hirdes Tineke en Marien Sari en Wim Marijke en Sietze Middelburg: G. Keim A. Keim-Westveer Nella en Wim Tineke Ada en Hans Piet Catrien Kapele-Biezelinge, 20 december 1975, Huize Pomona, Biezelingsestraat 59. Correspondentie-adres: Beethovenlaan 110, Leiden. De teraardebestelling zal DV plaatsvinden op woensdag 24 december, op de algemene be graafplaats te Kapeile. om 13.00 uur. Na afloop van de begrafenis gelegenheid tot condoleren in de aula. Geen bloemen. Heden nam de Heere. tot onze grote droef heid, na een geduldig gedragen lijden, in het ziekenhuis De Bevelanden/Zuid'. nog vrij on verwacht van ons weg. mijn geliefde en zorg zame vrouw en onze lieve moeder, behuwd moeder en oma MAATJE GEERTRLID LEIJNSE op de leeftijd van 70 jaar. A. Filius M. M. Verwei-Filitia J J. Verwei Petra Wissenkerke, 20 december 1975, Visserijstraat 23. De begrafenis zal plaatsvinden op dinsdag 28 december, om 14.00 uur. te Wissenkerke. Ver trek vanuit het Dorpshuis. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis. Geen bloemen. Heden ging zacht en kalm van ons heen, mijn lieve vrouw, onze lieve moeder en opoe JOHANNA TRAAS-DE BOURGRAAF op de leeftijd van 82 jaar. ICrabbendijke: C. Traas J. J. Traas Goes: A, G. Barends-Traas A. A. Barends Joke en Willem Krabbendijke: G. A. Minnaard-Traas J. Minnaard Kees J J. Vercijs-Traas G. Varcijs Leuni Joan Adri Krabbendijke, 21 december 1975, Roelshoekweg 34. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van ziekenhuis St. Joanna. Bezoektijden van 3 tot 4 uur. De begrafenis zal plaatshebben op woensdag 24 december a.s., om 12.00 uur, op de 1: plaats te Krabbendijke. Vertrek vanuit de Ttancke'. Na een kortstondig ziekbed overleed heden, op de leeftijd van 81 jaar, tot onze droefheid, mijn geliefde vrouw en onze lieve moeder, be huwd-, groot- en overgrootmoeder JACOMINA BOSTELAAR geboren Bos, Uit aller naam, A Bostelaar Middelburg, 21 december 1975, Havendijkstraat 8. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Gasthuis. Bezoekuur van 17.30 tot 18.30 uur. De begrafenis zal plaatsvinden woensdag 24 de cember 1975, om 12.00 uur, op de algemens begraafplaats te Middelburg. Vertrek vanuit de Havendijkstraat 8 om 11.40 uur. Na afloop van de teraardebestelling gelegen heid de familie te condoleren in de condoléan ceruimte van de aula op de t Geen bezoek aan huis. BASILIEK HULST Kerstconcert Hulster gemengd koor medewerking van Germine Stordiau sopraan, Arie Knrreman orgel, leden van het Antwerps Philharmonisch Orkest. Jo Ivens, dirigent. Wie, zoals ondergetekende, bij tijd en wijle geroepen is tot het verslaan en enigszins beoordelen van muzikale ge beurtenissen in Zeeuwsch-Vlaanderen heeft het niet altijd even gemakkelijk. Soms is met name bij amateurs het streven iets behoorlijks te presteren in sterke mate aanwezig, doch gebrek aan techniek is oorzaak dat de uitroe- ring geen voldoende haalt. Vanuit een van nature bij ondergetekende aanwe zige mildheid (U moet deze uitspraak niet schijnheilig vinden) probeer je dan toch het goede naar voren te brengen. Insiders kunnen dan evenwel tussen de regels door vaak lezen wat er aan schortte. In deze tijd, waarin de competitiege dachte zo veel mogelijk wordt verban nen. is het geven van cijfers een wat achterhaalde zaak. Ik hoorde enige tijd geleden van een leraar die een leerling eigenlijk een 10 had moeten geven: „Ik deed het niet omdat een 10 voor mij het einde is". En nu voelt u wellicht waar ik na deze ietwat lange inleiding naar toe wil. Als ik Jo Ivens en zijr» koor voor deze avond een cijfer moet geven, dan is het een 10. Ik betrap mii er op dat. hoewel dit cijfer alles zegt over het peil van de uitvoering, hst wat zakelijk klinkt. En daarom ga ik proberen u die dit leest te doen gevoelen hoe buitenge woon ik dit concert heb gevonden. Vooraf wil ik opmerken dat ik. als het om Jo Ivens en zijn koor gaat, ik de normen veel hoger leg. Wie naar een voetbalwedstrijd in de ere-divisie kijkt mag meer verwachten den bij een amateurelftal in het Zeeuws- Vlaamse land. Door deze wat strengere bril bezien en nadrukkelijk een zekere milde adventstemming onderdrukkend kom ik woorden tekort voor het deze avond gebodene. Meermalen was ik diep ontroerd door dit volmaakte even wichtige zingen. Als je constateert hoe schitterend uitgebalanceerd Ivens zijn mensen laat zingen, als je ziet hoe hij koor en orkest (vaklui pur sang uit het Antwerps Philharmonisch Orkest) als een organist bespeelt, dan krijg je tijdens of beter gezegd direct na een nummer de behoefte om op te staan en te roepen: „Bravo- Jo. wat mooi, wat mooi". Maar zulks doen nuchtere Hollanders niet. De programmakeuze verried al de hand van meester Jo Ivens. Werken van al- dara, Joseph Haydn, Franz Anmann, enkele door Ivens bewerkte Franse kerstliederen, het kerstconcert van Mi chael Haydn. Het is met zo moeilijk door het kiezen van overbekende num mers 'n reeds naar Kerstmis hunkeren de schare in 'n wat sentimentele ove rigens vaak onwezenlijke stemming te brengen. Dit programma had niveau. Het rij nogmaals gezegd: dit koor staat in Zeeland op eenzame hoogte maar kan de toets der kritiek met de beste vaderlandse koren glansrijk doorstaan. Ivens had zich verzekerd van een voor treffelijk orkest: strijkers van het Ant werps Philharmonisch Orkest. Zij be geleidden met. groot gemak. Arte Kar- reman bespeelde het orgel. Foutloos en zeer geïnspireerd. Bij al dit fraais stak de sopraan wat ongunstig af. Zij be gon met 'Laudate pueri dominum' van Caldara. Mist zij nog de nodige erva ring? Haar bijdrage had iets kramp achtigs. zowel in het hoge register van haar stem als in de maatvastheid. Dit gold minder in het laatste werk van Michael Haydn en daarom was wel licht plankenkoorts oorzaak van het gesignaleerde. Ik wil haar wel een rui me voldoende geven, maar een 10 kan er niet af. Een avond van groot formaat en van zeldzame schoonheid. Prof. Miskotte heef eens in een preek gezegd: -Eeu wigheid, dat is niet: een miljoen jaren tot de miljoenste macht verheven, maar wie bij het horen van de Mat- theus Passion zegt, wat is dat eeuwig schoon, die heeft er wat van begrepen". Nu dan: ik heb er die avond in Hulst wat van begrepen toer, Jo Ivens met zijn koorleden zo prachtig zongen in een eeuwenoude kerk en door him zingen en hun spelen een glimp lieten zien en horen van eeuwige schoonheid. D. VAN E. SINT-JACOBSKERK, VLISSINGEN Kerstconcert Bram Beekman, orgel met composities van Mlcheelsen, Pachelbel, Walther, Balbastre, Duprfe, Meesteen Reger. In een kerstconcert in de Sint-Jacobs- kerk te Vlissingen, dat door de com missie voor cultureel kerkewerk van de Hervormde gemeente te Vlissingen was voorbereid, concerteerde zaterdag avond de organist Bram Beekman. Er stonden op zijr» programma twee com posities die er uitsprongen, n.l. de "Va riations sur un Noël' van Marcel Du- pré en de Choralfantasie "Wie schön leucht 't der Morgenstern'. Duprë. Frans organist en componist van deze eeuw, was een leerling van Guilmant, Diëmer en Widor. Naast zijn vele concertreizen door geheel Europa, was Dupré ook een uitsteken de pedagoog. Hij schreef enige werken voor het orgelonderricht. Bram Beekman, die deze technisch moeilijke muziek met een moeiteloos gemak vanaf de orgelbar.k de kerk in liet gaan, verdient hier meer dan een gewoon compliment. De steeds wisse lende tempi en maatsoorten, de juiste registratiekeuze en het met een raffine ment uitgevoerde stramien, kenmerkte deze Beekman wederom als een orga. nist van grote klasse. Naast Dupré mag direct Max Reger ge noemd worden. Zoals het programma boekje reeds vermeldde, een componist die reeds tijdens zijn leven veel geëerd maar ook nogal eens verguisd werd. Reger maakt het zichzelf en de uit voerenden niet gemakkelijk getuige het eerste deel van deze koraalfantasie, waarin negenstemmige fragmenten voorkomen, waarbij dubbel pedaal wordt gehanteerd. Voor de organist verliep dit schijnbaar allemaal pro bleemloos en hij gaf er een geacheveer de uitvoering van. Twee korte tussenspelen var, Pachelbel ('Vom Himmel hoch da komm ich her") en 'Lobe den Herren den mach tigen KÖnig' van Walther, heiden schreven in de Barokst.iil vormden Indiase muziek Ensemble Khan genoot grote belangstelling VLISSINGEN Voor een vrijwel vol Vlissings Vestzaktheater heeft het In diase Ensemble Khan zaterdagavond een anderhalf uur Voor de wat zweverige muziek ston den twee instrumenten centraal: de sltar, een uft Noord-India afkomstige tokkelinstrument, en de tabla, een soort trommel voor het aangeven van de verscheidene ritmes. Het uit drie personen bestaande gezelschap Khar, bracht zaterdagavond eeuwenoude klassieke muziek uit India ten gehore. Daarbij viel op. dat "hoofdrolspeler' Zamir Ahmed Khan er eigen thema's in had verweven. Die lichtte hij ook, toe. Evenals hij dat deed na de pauze met de gecompliceerde ritmes die bij de tabla aan te pas komen. Sageer Khan speelde voor de pauze op dat instrument. Voor Imayat Hus- sain Khan bleef er voor de pauze niets over dan een beetje verveeld te zitten luisteren. Haar sitar-irstrument bleek door de wisselende temperaturen niet goed te stemmen. „Dan maar niet meespelen", oordeelde de leider van de groep. Het concert ia terdagavond was georga niseerd door Jeugd en Muziek, waar van manager Ad van 't Veer nog op merkte, dat zodra de subsidie er is Khan binnenkort in Middelburg een zogenaamde workshop wil houden. Dat om de belangstellenden meer wegwijs te maken in de Indiase muziek. Kerstconcert in kapel Sint Maarten HOOGELANDE Naar schatting ruim honderd belangstellenden beluisterden zondagmiddag in de kapel van Sint Maarten te Hoogelande een kerstcon cert, gegeven door het brio Hutyra. Het brio bestaande uit Ferenc Hutyra (traverso), Marinus Hillebrand (violon cello) en Eülegard Jense (clavecimbel) vertolkte barokmuziek van Blavet, Gratiani, Müthél, Stanley, Zocarini en Handel, met vocale medewerking van Karin Jense. rustpunt na het openingsweek van Hans Friedrloh Micheelsen, waarvan diens "Es sunger» drei Engel' werd uit gevoerd. De 'Kanzona' het midden-,sel vormend is een orgeltrio (twee stem men op de manualen en één op het pe daal. Vooral de Tokkata' sprak mij aar. en ook hier weer een Bram Beek man als een talentvolle organist alle moeilijke passages met vakkundigheid: uitgevoerd. De organist schijnt alle stijlen van mid deleeuwen tot de modernen goed te| ligger, ente beheersen. Messlaen Xes Mages' was ook hier weer een voorbeeld van en in Balbastre Noël: 'Ou s'en vont ces gais bergers?', wat ik kort geleden nog van deze or ganist hoorde, kwam dit ook tot uiting. De vele belangstellenden hadden (hoe kan het anders) een langdurig applaus over voor deze talentvolle, jonge orga- i nist. L. Expositie van T erneuzenaren in Baaigem BAAIGEM Professor F. Pauwels v de Rijksuniversiteit Gent heeft zond een tentoonstelling geopend van d Terneuzense kunstenaars in Boalg bij Gent. Het drietal Digna Blap (wandkleden), Rie Vermeulen (schi! rijen, wandkleden, keramiek) en Jo Verschuren constructivistische schil rijen) exposeert daar in het ka van een artistieke uitwisseling tos.' Zeeuwsch-Vlaanderen en Baaigem. Professor Pauwels gaf het talrijke; bliek (waaronder veel Nederland? zijn persoonlijke visie op het tentor gestelde werk. waarvoor hij een gr waardering opbracht. Namens de b sïenaars uit Terneuzen bedankte Dis Blaauw de Gentse professor en steunpilaren van de organisatie Baaigem, mevrouw Le Cleir en paste D'Ol lander. Zij overhandigde hen p sen de geschenken. Iedereen werd da na in de gelegenheid gesteld om one leiding van professor Pauwels een roi leiding mee te maken door Baaige waar volgens jaarlijkse traditie, b kerstgebeuren door kunstenaars 'i straat wordt gebracht'. Digna Blaai en John Verschuren exposeren in T Garve', Rie Vermeulen in het ate van de kunstambachten. De expos is iedere zondag geopend tot mice januari. Wie de kunstwerken buiten dagen om wil bekijken, moet eerst a bellen bij de pastorie om toegang krijgen tot de expositieruimten. GOES Ruim duizend belanst lenden hebben zaterdagavond, in Goese sporthal 'De Bevelanden', de ja' lijkse volkskerstzang bijgewoond. 1 belangstelling was iets minder gr: dan vorige jaren, toen er steeds rif elfhonderd naar de sporthal kwam. De eigenlijke kerstzang begon om 1l" acht, maar al vanaf zeven uur we door brassband Excelsior, onder Ieidi; van K. den Toonder en het Pavaneko onder leiding van C. H. de Bruin, f wijde muziek ten gehore gebracht Om half acht opende de heer J. 1 Meijer de volkskerstzang. Daarna v: er 'zaalgang' begeleid door de bra band en afgewisseld door solowerk v het Pavanekocxr én comettdst Wim v Boven. Ds. J. A. Scholten sprak kerstovccdenking. Daarna werd be ten met gezamenlijk gebed en het gen van 'Ere zij God'. Het lag in j •doeltag dat dc brassband aan eind van de volkskerstzang nog kerstaiedley ten gehore zou bren Dirigent Den Toonder echter zag genoodzaakt de medley halverwege te breken. Door een regiefout name liep de zaal tijdens de medley al lt terwijl al een begin werd gemaakt n het afbreken van de tribunes. Op ene regiefout na was de volksker zang overigens bijzonder succesvol. M name de verrichtingen van het Pavar. koor dwongen alom bewondering a De ziekenomroep "Nomen Nescio' te: slotte zorgde er, in nauwe samen v<' king met de PTT, voor dat de vólks- kerstzang rechtstreeks kon worden be luisterd in de beide Goese ziekenhui- r°n én in een srroot. aantal tehuizen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1975 | | pagina 4