V Vernieuwde katholieke school Aardenburg officieel geopend wJL Drie weken gevangenisstraf voor rijden onder invloed Indonesiër krijgt jaar voor moord op medebemanningslid MANTELS Eis van f 1000,- en jaar niet rijden na dodelijk ongeval Mr y. d. Weel treedt af als kringvoorzitter Rode Kruis - inspecteur geliins opende gebouw, burgemeester lockefeer onthulde naambord taaxxxa 27e oude kunst en antiekbeurs museum het prinsenhof delft lewedorpse automobilist krijgt ook noc drie maanden van vorige veroordeling steekpartij om pornokaarten op schip in de westerschelde 159,- cfierco urero*C 18 OKT08ER 1973 riOVINCIALE ZEEUWS! COUIANT 7 UT U ZESKLASSIG, GEMEENSCHAPPELIJKE RUIMTE VERGROOT AARDENBURG Onderwijs-inspec- leur J. Gell.jns en burgemeester drs. W. L. A. Lockefeer van Aardenburg hebben vrijdagmiddag ieder hun steentje bijgedragen aan de opening van de vernieuwde en uitgebreide ba sisschool in Aardenburg. De heer Ge- lijns kreeg van enkele kinderen een renzen-sleutel. waarmee hij het ge bouw symbolisch mocht openen. Een maal binnen was het de beurt aan de heer Lockefeer, nadat de leerlingen de genodigden een welkom hadden toege zongen. Via een korte quiz met enkele kinderen kwam de burgemeester ach ter de naam van de vernieuwde school die 'op dreef' gaat heten. Geas sisteerd door de leerling die de naam had bedacht. Ivo van der Hevden mocht hij vervolgens het naambord onthullen. De katholieke basisschool, die eerst vier lokalen had, is nu zeskls-ssig geworden. De indeling is totaal veran derd, waarbij met name aan een ver groting van de gemeenschappelijke Mi'mte is gedacht. Tegelijkertijd heeft ws de omgeving van de school een cp'snapbeurt gekregen. Aannemer van itorickx uit Sluis knapte het werk op naar een ontwerp van architect toren uit Breskens. Tijaas een bijeenkomst in de nieuwe schooi, waarbij talrijke felicitaties werda uitgewisseld, benadrukte voor- zilter D. van de Vijver van de stich ting katholiek onderwijs Aardenburg as: met zozeer is gewerkt om een mooi gebouw te krijgen, maar in de eerste plaats in het belang van het onderwijs. Inspecteur Geïijns stemde dïsnnee in: „het gebouw is niet all ies'. Maar hij vond ock dat -.kinderen e? gevoelig zijn voor de omgeving en £e is hier nu in orde'. De neer Geïijns signaleerde dat „onze kinde sa moeilijke tijden tegemoet gaan, ■enen de huidige maatschappelijke ■problemen", Over het "blijven zitten' merkte hij op dat dat voor sommige kinderen een zegen is: „Als ze niet meekunnen, moeten we de leerlingen niet zomaar doorschuiven." Hoewel hij geen kritiek had op het on derwijs van vroeger meende hij dat de net klassikaal onderwijs. .-Het gaat erl om jonge mensen mondig te derwijsminister Van Kemenaae, De Thorbecke op onderwijsgebied." Voor Aardenburg wilde hij ouderparti cipatie met nadrukkelijk aanbevelen: ■het zal vanzelf wel komen, maar dan met mate". Lockefeer toonde zic'n trots op Aardenburg's nieuwe scholen complex, dat behalve de vernieuwde katholieke school binnenkort ook een geheel nieuwe openbare basisschool omvat. Terloops haakte hij in op de uitspraak van de Oostburgse gemeen teraad dat in WesLZeeuwsch-Vlaande- ADVERTENTIE) 16 okt. t/m 5 nov. 197' Weekdagen van 10.00-17.00 uur Zondags van 13.00 -17.00 uur Bovendien dinsdag- en donderdagavond van '9 00-22 00 uur T"* «erkrinta». Foto: Met een reuzensleutel kon de heer Geïijns vrijdag de vernieuwde school symbolisch openen... ren een nieuwe gemeentelijke herinde ling nodig is. „Aardenburg zal probe ren z'n zelfstandigheid te blijven waarmaken". Het oudercomité dat een verkeersveiliger omgeving van de school had bepleit trachtte hij genist te stellen met de mededeling dat deskundigen een onderzoek instellen en dat in de eerstkomende raadsver gadering voorsteilen op tafel komen. „Er is echter behalve een gemeen schappelijke verantwoorde] ïjkheid ook een individuele verantwoordelijkheid. Een particulier initiatief van de ou ders is cp zijn plaats" waarschuwde de heer Lockefeer Hij onderstreepte verder dat. de scholenbouw niet alleen een belang is van ouders, kinderen en leerkrachten, maar ook van de werk gelegenheid in Wesr-Zeeuwsch-Vlaande ren. Volgens schoolhoofd L. Ducheine be- i gint na de officiële opening voor de j school zelf pas de afbouw- „het op- nieuw richting geven aan ons onder j wijs". Hij bedankte iedereen voor de medewerking bij de bouw en 'onthul- i de' een geschenk van leerlingen, oud-' leerlingen en ouders; een koffiezet-1 apparaat. Namens het oudercomité, meldde de heer W. de Vriend dat het comité „graag de helpende hand toe- steekt". Als geschenk had hij een tafel] voor de stencilmachine meegenomen. Ook collega's van de heer Ducheine I kwamen gelukwensen aanbieden. De heer J. Keymel, hoofd van Aarden burg's openbare basisschool, bestem-1 pelde de school in de eerste plaats als j een aanwinst voor leerlingen en leer- krachten. Hij hoopte binnenkort goe de buren te kunnen worden met. de katholieke schooi: ,-we zijn geen con- j currerende kruideniers". Jaloers op „wat hier tot stand gekomen is" toon- j de zich schoolhoofd W. Staelens uit Eede, die oprechte gelukwensen op zijn plaats vond. Architect Loonen bood tenslotte namens het bouwteam het. schoolbestuur een plantenbak aan. De kinderen hadden de opening van hun vernieuwde school 's morgens al feestelijk gevierd, onder meer dankzij de aanwezigheid van een goochelaar. Zondag wordt ter gelegenheid van de opening een eucharistieviering gehou den. nadat overigens pastoor Martens de school vrijdag al had 'ingewijd'. Om 11.00 uur zondagmorgen begint in de school een 'open huis", dai onge veer tot 13.00 uur duurt. Alle belang stellenden kunnen dan een kijkje ko men nemen. Rechtbank wijst beroep van niet-helmdrager af: zelfde boete gerd heeft een helm te dragen bij het rijden op een bromfiets (hij ging hiervoor vier keer op de bon) heeft in hoger beroep bij de Middelburgse rechtbank geen ge hoor gevonden voor zijn bezwa ren legen het dragen van de helm. L. had vier veroordelingen achter de rug bij (Ie kantonrech ter in Middelburg en van alle vier de zaken was hij in beroep gegaan. De kantonrechter had hem vier boetes van ƒ25 opgelegd. Bij de behandeling van de zaak. op vrij dag 3 oktober vroeg de officier van justitie opnieuw boetes van 25 en die eisen heeft de recht bank geheel overgenomen De vonnissen van de kantonrechter werden tijdens de gisteren, vrij dagmorgen gehouden zitting van de arrondissementsrechtbank om strikt formele redenen weliswaar vernietigd, maar de rechtbank legde L. opnieuw vier boetes van 25 op. In wezen verandert dit dus niets: de recht bank wil kennelijk alleen een zorgvuldiger formuiering van het vonnis voor het geval L. de zaak opnieuw hogerop zal zeken door in cassatie te gaan bij de Hoge Raad. Zoals eerder gemeld heeft de betrokkene L. in zijn conse quente houding volhard door in tussen de bromfiets aan de kant te zetten en voor de "fiets te kiezen. Bij de behandeling van de zaak stelde L. zich principieel op Het dragen van een helm zou hem bijzonder hinderen door de druk en bovendien zou het ara gen van helm, zo voerde hij aan. de verkeersveiligheid niet bevor deren. omdat dit belemmerend werk op het gehoor. VIJFDE KEER IN TIEN JAAR MIDDELBURG De politierechter in Middelburg heeft donderdag de 48- Jarlge M. -i- v. d. G. uit Lewedorp wagens rijden onder invloed veroor deeld tot drie weken gevangenisstraf en acht maanden niet rijden. Boven dien legde de politierechter een voor waardelijke gevangenisstraf van 3 maanden van een eerdere veroorde ling ten uitvoer. Voor Van der G. was het al de vijfde keer binnen tien jaar dat hij terecht stond wegens rijden onder invloed Toen hij op 14 Juni in Breskens na tips van andere weggebruikers werd aangehouden was hij nog in de proeftijd van zijn vorige veroordeling Van der G.1 was die 14e juni zwaar onder invloed van alcohol. De bloed proef bracht een promillage van maar liefst 2,56 aan het licht. „Een trieste; gang van zaken dat men in dergelijke] toestand nog in een auto stapt", con-; stateerde officier van justitie mr. E F. G. M. Gelder-man. De officier stelde dat de rijstijl van Van der G. 'overduidelijk gevaarlijk; was geweest. Al slingerend kwam het, bijna zover dat. hij een tegemoetko mende auto aanreed. Een achter hem rijdende automobilist was daarvan zo onder de indruk, da' hij onmiddellijk de politie waarschuwde. Gezien de herhaling en he'- promillage van Van der G. eiste de officier vier weken gevangenisstraf en 18 maanden ontzegging De raadsman, mr. P. C Adriaanse. wees er op dat de man inmiddels had ingezien dat het zo niet langer kon. Mr. Van Empel vonniste uiteindelijk drie weken en legde de voorwaardelijke straf van drie maan den ten i De et njden. Orn De werk ais 15 december zou Bijzonder De Aardenburger J. P. de K. stond] terecht voor meerdere feiten. Op 7| februari werd ook hij aangehouden wegens rijden onder invloed met een promillage van 1.87 Een paar maan den later op 16 mei gebeurde dat opnieuw, maar toen wilde hij geen bloedproef toestaan. De man vond dat zijn invloed zonder bloed proef al duidelijk genoeg was. De aanhouding in februari had nog een bijzondere kant Aanvankelijk! dacbi men dat De K. op Belgisch grondgebied was gestrend en werd de zaak daar afgewikkeld. Later bleek echter dat de man nog net aan de Nederlandse kant van de grens me* zijn auto van de weg was geraakt. Voor alle feiten bij elkaar eiste de BOKTE EN ONTZEGGING VERKEERSONGELUK OP VOORRANGSWEG HULST MIDDELBURG De arrondisse mentsrechtbank te Middelburg heeft vrijdag de Belg E. de M. uit Gent veroordeeld tot een boete van 500 j en zes maanden ontzegging van de I rijbevoegdheid. De M veroorzaakte j op 5 april jongstleden bij Hulst een| verkeersongeval, waarbij zijn moeder, d;e naast hem in de auto zat, om het leven kwam. De Af. zelf en zijn echt genote liepen ernstige verwondingen op. De M. was. komende uit de rich ting Axel. vanaf de Absdaalseweg de kruismg met de voorrangsweg Rijks weg 60 opgedreden, toen daar een andere auto naderde. Bij de behande ling van de zaak. op 3 oktober jongst leden was eenzelfde ontzegging geëist en een boete van 1000, MIDDELBURG De arrondissementsrechtbank ie Middelburg heeft de 43- jarige Indonesische zeeman K. veroordeeld tot een gevangenisstraf van één jaar met aftrek van voorarrest. K- was op 22 augustus betrokken in een drama op het Indonesische vrachtschip 'Johannes Latuharharv'. dat toen ter hoogte van Cadzand in de monding van de Westcrschelde voer. Bij een ruzie in de kombuis stak K- een bemanningslid, de 48-jarige Moereamil. met een mes enkele malen in de buik. Het slachtoffer overleed de volgende dag m een ziekenhuis te Missingen. De rechtbank deed gisteren, vrijdag, uitspraak. Bij de behandeling, op vrijdag 3 oktober jongstleden was naar voren gekomen, da: K. bekend stond als een rustig en eerlijk man, die zich bedreigd voelde en in feite doodsbang was voor M. Na een ruzie om een stel pornokaarten. dat verstopt was voor de douane, bedreigde M. de Indonesiër K. met een kris- K. raakte daarop in grote verwarring en greep naar een mes, waarmee hij de dodelijke steken toebracht. K. werd door de arrondisse mentsrechtbank veroordeeld voor zware mishandeling, de dood tengevolge hebbende. Bij de behandeling van de zaak had de officier van justitie eveneens een gevangenisstraf van één iaar met aftrek geëist. K. niet te dupert landarbeider wer straf niet eerder t ingaan. De Zeeuwsvlaming C. D. de B- stond eveneens terecht wegens rijden onder mvioed. waarbij ook hij de bloedproef had geweigerd. De man zag er het mi: met van in. zo had hij bij aanhouding laten weten. De politierechter legde m dit geval een gevangenisstraf van 2 weken <1 voorwaardelijk) en drie maanden ontzegging (twee voorwaar delijk) op. Automobilist A J. R. bracht zichzelf aan door op 20 apnl een aanrijding te als oorzaak de drank Invloed 'promil lage 2120) aan het licht. Gezien zijn moeilijke werksituatie bleef het bij twee weken gevangenis tl voorwaarde- lijk) en drie maanden niet rijden voorwaardelijk- De Temeuzenaar A. E. C. overkwam, hetzelfde. Ook zijn drankinvlood kwam aan het licht door een aanrij ding In dit geval wilde de betrokkene echter geen bloedproef laten nemer. Desondanks achtte de polltlerechte- de drankinvloed duidehjk genoeg be wezen en veroordeelde hij C. tot tw<y weken en 12 maanden niet rijder, waarvan vier voorwaardelijk. De Axelaar M de W. P -werd ir. Temeuzen aangehouden wegens zijn slingerende rijden. Het kwam niet to: een bloedproef maar de "punterrteaf van de poiitie sloeg hoog aan. He- verzoek van P's raadsman mr. P. C. Adriaanse om bij gebrek aan bewijs vrijspraak te verlenen, legde de poli tierechter dan ook naast zich neer. Mr. Van Empe'. veroordeelde de be trokkene tot 500 gulden en drie maan den niet rijden voorwaardelijk. Te hard (ADVERTENTIE) df\ een jonge modieuze mantel hoeft niet duur te zijn Kom gewoon even kijken bij - Middelburg - Vlissingei ARRONDISSEMENTSRECHTBANK MIDDELBURG VERKEERSONGELUK BIJ 'S-HEER-ARENDSKERKE De Temeuzenaar C. C. B. trok op 2 juli de aandacht van de politie door veel te hard te rijden. Bij zijn aan houding bleek de drankinvloed snel. Een bloedproef wees later een promil lage van 1,33 aan. De man bleek de drank te hebben genuttigd op een feestje van zijn bedrijf. De officier eiste in dit geval één week gevangenis voorwaardelijk, zes maan den niet rijden '1 maand voorwaarde lijk) en 750 gulden boete. Advocaat mr. H. J. Q. Tichelman vroeg om de nodige clementie in verband met V's werkpositie Mr. Van Empei kwam daarop tot eer. straf van één weet; voorwaardelijk. 750 gulden boete en 3 maanden niet rijden Verschillende rijders onder invloed verschenen niet op de zitting en wer den bij verstek veroordeeld. De Ter neuzenaar P. K. promillage 1.94 kreeg zo 1500 gulden en vijf maanden rij-ontzegging en de in Sluiskil wonen de Belg W. B. promillage 1,26 1000 gulden, waarvan 250 gulden voor waaröelijk. J MIDDELBURG Tijdens de vrijdag morgen gehouden zitting van de ar rondissementsrechtbank te Middel burg is een boete van 1000,- en «n ontzegging van de rifbevoegdheid voor de tijd van achttien maanden - waarvan zes voorwaardelijk geëist tegen de Kapellenaar M. F-. F. was op de avond van 24 mei van dit jaar de bestuurder van een personenauto-stati oncar. die op de rijksweg bij 's-Heer- Arendskerke over de kop sloeg. Bij dit ongeval werd een jongeman ge dood en raakten twee meisjes ge wond. De rechtbank zal woensdag 29 oktober uitspraak doen. De jongeman had die avond as jon gelui meegenomen, die na het bezoe ken van een bar in Goes nog naar Vlissingen wilden. Het avondje-uit ein digde met een dramatische ongeval i bij 's-Heer-Arendskerke.. Bij de behan-] deling van de zaak werd er zowel j door de officier van justitie als door] de verdediger met nadruk op gewe zen, dat F. zich die avond van iedere; vorm van alcoholgebruik had onthou den. Hij trad duidelijk op als 'chauffeur' van het groepje en hield het derhalve consequent op frisdranken. In de au-' to. met drie mensen op de voorbank,: was echter sprake van een levendige! liedje 'naar voor en naar achter, naar links en naar rechts' voor kwam, had F. bij i wijze van grap een nik aan bet stuur; naar rechts gegeven. NA AMBTSPERIODE VAN VIJFTIEN JAAR N.M. BOLLEN ALS NIEUWE VOORZITTER VOORGEDRAGEN VLISSINGEN Kringcoir.missaris mr. J. J. van der Weel van de Kring Zeeland van het Nederlandse Rode Kruis heeft het voornemen te kennen afdeling Middelburg van "net rode j gegeven na een vijftienjarige ambtspe-' kruis en J. H. Stam. tandarts te Goes riode per 1 januari aanstaande af te treden. Het kringbestuur stelt de kringvergadering van 15 november aanstaande voor tot opvolger van mr. Van der Meel te benoemen de heer N. M. Bollen, directeur Loodswezen, dis trict Scheldemond te Vlissingen. In een brief aan de afdelingsbesturen wijst kringcommissaris Van der Weel er op. dat zijn derde, vijfjarige ambts periode, per 1 januari 1976 afloop. Hij schrijft: „Na amper beraad heb ik gemeend het hoofdbestuur te moeten meedelen, dat- ik mij niet meer be- •chikbaar stel. De reden hiervan is dat ik dan drie perioden van vijf iaa: als kringcommissies aan het Rode Kruis verbonden ben geweest. Wan neer ik mij opnieuw voor vijf jaar zou verbinden, zou dit betekenen eer. otale termijn van twintig jaar. Ik acht. een dergelijke tijdsduur te lang. waarbij bovendien een rol speelt, dat "net naar mijn mening goed ;s. wan neer na vijftien jaar een ander deze functie van mij overneemt". Het kringbestuur heeft inmiddels een conceptaanbeveling vastgesteld voor de vervulling van de vrijkomende functie van kringcommissaris van het. Nederlandse Rode Kruis in Zeeland per 1 januari 1.976. Op de voordracht staan drie namen: N. M. Bollen, direc- :eur Loodswezen, district Schelde mond te Vlissingen. A. D. O.'C. Fokker van Craijenstein van Rengerskerke, plaatsvervangend commandant, BB te GEVANGENISSTRAFFEN NA VECHTPARTIJ IN CENTRUM VLISSINGEN MIDDELBURG De jonge Vlissin- gers G. N- (20) en T. de W. (18) zijn vrijdag door de arrondissementsrecht bank te Middelburg veroordeeld tot respectievelijk vier weken gevangenis straf waarvan twee voorwaardelijk en tot twee weken voorwaardelijke ge vangenisstraf en een boete van 250. Zij waren in de nacht van 26 op 27 juli betrokken bij een vechtpartij op het Vlissingse Bellamypark, waarbij de jongeman J. S. uit Amemtnden een oog verloor door scherven van een bierglas. Bij deze vechtpartij waren nog anderen betrokken en het is nim mer duidelijk geworden wie in de! kluwen van vechtenden het bierglas' - -- - heeft gehanteerd. Er werd ook verzet', van 15 november aanstaande tegen de politie gepleegd. Bij de be de heer Bollen ter benoeming I handeling van de zaak. op vrijdag 3' voorzitter van de afdeling Zuid-Beve land West van het rode kruis. Het kringbestuur stelt de kringverga- Officier eist weer boete van 75 tegen autosloper zonder hinderwet vergunning MIDDELBURG De officier van jus titie bij de arrondissementsrechtbank in Middelburg heeft vrijdagmorgen bevestiging van het vonnis van de kantonrechter (een boete van 75) ge- schrikhek en sloeg over de] vraagd tegen H. van K. uit Sas van Gent. die in zijn woonplaats zonder hinderwetvergunning een autosloperij heeft aan de Zandstraat, Deze si taut ie bestaat al tweeëneenhalf jaar. waaraan Van K. nu een eind probeer: te maken doordat hij intus sen een vergunning heef', aangevraagd. Hij ging in beroep van het vonnis van o"e kantonrechter- omdat- hij meende van de zijde van de gemeente ver keerd te zijn voorgelicht over va rna? en niet mag. De rechtbank za' woensdag 29 oktober uitspraak doen. In een eerder door ae rechtbank aan gehouden beroepwaak. -van A. van de P. uit Souburg, vroeg de officier van justitie eenzelfde boete als door de Middelburgse kantonrechter was opge legd. veertig gulden. Van de P. had het niet nodig gevonden een aangifte biljet voor de drank- en horecabelas- ting bij de gemeente Vlissingen in te leveren omdat hij meende dat dit voor club- en verenigingsgebouwen niet verplicht is. Informatie bij de Vlissingse politie vrees echter uit da- deze gelegenheden hiertoe, afgezien van ontheffingsmogelijkheden, waar aan dan weer beperkingen verbonden zijn. wel zijn verplicht. In de zaak van de scheepskapitein W. KL uit Vaardingen eiste de officier bevestiging van een vonnis van de Temeuzense kantonrechter, een boete van f 75. K. was in beroep gegaan van het vonnis van de kantonrechter, die hem tot genoemde boete veroordeel de. omdat hij in het Kanaal Temeu- zen-Gent, bij de draaibrug te Sluiskil, door een rood licht was gevaren. Hij had zich daarbij verrekend op het grote gewicht van het aantal inzitten den van de auto en op de mogelijk minder goede conditie van stuurin richting en schokbrekers. Hij kon de auto niet meer houden; de wagen] kwam via de berm op het fietspad, ramde kop. Bij de behandeling van de zaak kwam onder meer ter sprake dat de auto twee weken tevoren nog bij een 'grote beurt' geheel was nagekeken. De jon geman ui! Kapelle. die een g verdriet heeft over "net gebeurde, be perkte zich tot één opmerking: „Toer, ik wilde terugdraaien merkte ik dat ie; niets meer deed"-Officier van justitie' mr. Gelöerman vond het tegen die achtergrond niet passend verwijten uit te spreiten. Direct na het ongeluk zijn onderdelen van stuurinrichting er, schokbrekers van de auto in'oesiagge- nomen. maar het onderzoek wees uit. dat de enige oorzaak moet worden! gezocht in de rukkende beweging aan] het. stuur. Zo kwam de officier tot zijn eis van 1000 boete en 18 maan den niet. rijden, waarvan zes maanden! voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Raadsman mr. E H. A. Schute bena drukte in zijn pleidooi, dat zijn cliënt: die vanaf het begin schuld heeft erke-1 ned. een schuld bij zich draagt die het! opleggen van een verdere hogej straf weinig zinvol maakt. Pleiter wees ook op de onzekerheden die beslaan over het onderheudstoestand van de wagen: stuur en schokbre- keers. zo bleek uit het technisch rap port. waren niet in een honderd pro- cent conditie .Mr. Schute omschreef zijn cliënt als een nette, integere jon geman. waarop niets is aan te mer-, ken. aan het hoofdbestuur voor te dragen. De heer Bollen. 53 jaar oud- is sinas 1970 woonachtig in Vlissingen. oktober jongstleden was tegen N en Van W. vijf maanden gevangenisstraf geëist, waarvan twee maanden voor waardelijk. Bij de vechtpartij op het, Bellamypark was ook betrokken de] 29-jarige J. van G. uit Roosendaal.! tegen wie op de zitting een boete van; f 300 en een week voorwaardelijke; gevangenisstraf was geëist. Van G. kwam er af met een boete van J 150, voor een optreden dat in juridische termen werd gekwalifioeerd als 'mis-] handeling, meermalen gepleegd'. Zware schade bij aanrijding te Sas van Gent SAS VAN GENT Twee auto's zijn vrijdagmorgen omstreeks tien voor tien zwaar beschadigd bij een aanrij ding op de kruising van de Westsluis en rijksweg 2-52 te Sas van Gent. De botsing ontstond, doordat bestuurder R. de S. ui:. Westdorpe. die mei zijn: auto van de Westsluis kwam. geen voorrang verleende aan een auto. be-] stuura door W. C- uit Hoek. die over] de rijksweg reed. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. r ADVERTENTIE j

Provinciale Zeeuwse Courant | 1975 | | pagina 39