Eis 5 maanden tegen Vlissingse vechters 'Helmgevaar' groter dan de veiligheid Eis 1 jaar drama op voor doodslag bij Indonesisch schip Nieuwe scheepvaartmij opent lijndiensten op Arabische Golfemiraten en Noord-Europa Boete van f 2000,- en vier maanden ontzegging voor het rijden met promillage van 2,76 dader oogletsel arnemuidenaar niet achterhaald Belg hoort eis 1000,- wegens een dodelijk ongeval bii Hulst „nederlandse recht is duidelijk krom" Merkwaardig om een DAF buiten beschouwing te laten. Dus't is merkwaardig omgeenproefiit temaken. initiatief van het sf jstsfsfasj a amerikaans imperium ashling investments serie boetes voor doorrijden na twee aanrijdingen ZATERDAG 4 OKTOBER 1973 PROVINCIAL! ZEEUWS! COURANT 9 OFFICIER: „ZAAK VAN DE ZWIJGENDE GETUIGEN..." (ADVERTENTIE) MIDDELBURG „De zaak van de zwijgende getuigen", noemde officier van justitie mr. A. P. Besier vrijdag morgen niet zonder biterheid de vechtpartij in de nacht van 26 op 27 juli in en voor liet Vlissingse café "De Vriendsclap' aan het BelJamypark, waarbij de Arnemuidenaar J. S. een oog verloor door scherven van een bierglas. Politic en justitie hebben door deze zwijgzaamheid de dader van deze mishandeling niet kunnen achterhalen. „Dat de mishandelde een oog moet missen, geeft aan de hele affaire een zwarte tint", aldus rechtbankpresident mr. P. van Empel bij de behandeling van deze zaak waarvoor drie woonwa genbewoners, twee uit Vlissingen een een uit Roosendaal, waren gedag vaard. De Viissingers G. N. (20 jaar) en T. van W. (18) werden in verband met de mishandeling van W. beschul digd van openlijke geweldpleging met vereende krachten. N. stond boven dien terecht wegens verzet tegen de politie. Toen deze hem wilde arreste ren werd N. door andere cafébezoe kers ontzet. De politie besloot daarop zich terug te trekken. J. van G. (29) uit Roosendaal werd beschuldigd van mishandeling van twee mensen bij deze actie. Van G. ontkende vrijdag morgen ook maar één hand te hebben uitgestoken. De ruzie was in het café begonnen tussen Van W. en de Arnemuidenaar S-, toen deze elkaar op weg naar het toilet tegenkwamen. Volgens Van W. had S. de eerste klap uitgedeeld. De moeder van Van W. had op verzoek van de kastelein nog vergeefs getracht de ruzie te sussen en zijn vrouw probeerde hem er nog van te weer houden om voor de tweede maal in het café met S. op de vuist te gaan. De zaak liep echter volkomen uit de hand en weldra ontstond een vecht partij van jewelste die buiten voort werd gezet. Daar stortte N. zich op S. Het café liep leeg en verschillende anderen raakten bij de vechtpatij be trokken. Vastgelopen De officie noemde het zeer spijtig dat het onderzoek juist op het zwaar ste punt namelijk de vraag wie voor de ernstige oogverwonding van 1 8. verantwoordelijk is geweest was vastgelopen. Op alle mogelijke manie ren onder meer via fotoconfronta ties en het in verzekering stellen van I Van W. was getracht de waarheid te achterhalen. Hij noemde het zwij gen van verdachten en getuigen een "iaffe houding". Ondanks alles meende de officier dat de verdachten indirect .schuldig zijn aan het oogletsel van S. De officier citeerde negen verzamelde getuigenverklaringen van cafébezoe kers als bewijsmateriaal voor ge- weldpleging. De ontkenning van Van G. noemde hij zo leugenachtig dat hij deze verklaring als bewijs van het tegendeel wilde gebruiken. Tegen hem eiste hij ƒ300,- boete en een week voorwaardelijk. De officier distanti eerde zich van het reclasseringsrapport waarin N. en Van W. werden om schreven als 'eerlijke jongens', die later dan ook vrijwillig naar het poli- tiebueau zijn gekomen: „Die eerlijk heid heeft dan geleid tot de verschil lende verklaringen van de heren". >Ir. Besier eiste tegen N. en Van W. vijf maanden onvoorwaardelijk gevan genisstraf waarvan twee maanden voorwaardelijk. Van W. had deze eis. zo stelde hij, mede te danken aan 'ernstige recidieve'. Mr. Besier moest later echter een vergissing erkennen toen Van W"s raadsman, mr. E. Tak. hem er op had gewezen dat Van W. helemaal geen strafblad heeft. De offi cier bleek hem te hebben verward met een familielid. Hij veranderde MrDDELBURG Officier van justitie mr. E. F. G. M. Gelderman heeft vrij dagmorgen bij de rechtbank in Mid delburg tegen de 40-jarige E. R. T. de M- uit Gent een boete van 1000,- ge- eist wegens schuld aan een ernstig verkeersongeval dat zich op 5 april bij Hulst voordeed. De moeder van De M., die naast hem zat, kwam daarbij om het leven. De M. zelf en zijn echt genote raakten vrij ernstig gewond. Mr. Gelderman vroeg de rechtbank De M. voorts een ontzegging van de rij bevoegdheid voor zes maanden, waar van de helft voorwaardelijk en die al leen in Nederland geldt, op te leggen. De officier beantwoordde de vraag of het gezien de ernstige gevolgen in familiekring nog wel zin heeft ook strafrechtelijk op te treden, positief Hij meende dat toch een voorbeeld voor andere weggebruikers moet wor den gesteld om erop te hameren in het risicovolle verkeer uiterst attent en voorzichtig te zijn. De M. was. komende uit Axel, vanuit de Absdaalseweg de kruising met rijks weg 60 voorrangsweg) opgereden op het moment dat een andere auto over die weg al zeer dicht was genaderd. Wat De M. vooral werd verweten was dat hij een andere auto achterna was gereden die de kruising op schoot op een moment dat dat al onverantwoord Uitspraak rechtbank op 17 oktober. MIDDELBURGER BLIJFT VOOR 'VRIJHEID' VECHTEN... MIDDELBURG „Voor mi.j is het dragen van een helm medisch onverantwoord. Het gevaar wordt daardoor alleen maar gro ter en de veiligheid is er dus niet mee gediend. Dit bewijst duide lijk hoe krom het recht in Neder land is"'. Dat betoogde vrijdag morgen de Middelburger P. L. voor de rechtbank in Middelburg waar hij in hoger beroep terecht stond als principieel weigeraar van de nieuwe verplichting om een bromfictshelin te dragen. L. heeft zich hiervoor al veelvul dig demonstratief laten bekeuren. De Middelburgse kantonrechter heeft hem vier boetes van 25.- opgelegd. Daartegen was L. in hoger beroep gegaan en hij greep vrijdagmorgen met beide handen de door de rechtbank geboden gelegenheid aan om zijn stand punten nog eens te ventileren. Zo steMe hij dat de Nederlandse burger de dupe wordt van de ."willekeur' in de Nederlandse wet geving. ..We moeten voor onze Persoonlijke vrijheid blijven vechten", voegde hij daaraan toe. „Wetten komen", zo beweerde hij. "tot stand door een handjevol fractiespecialisten. Een fragiel systeem. Door de steeds grotere doorstroming van de kamerleden neemt de deskundigheid sterk af", aldus L. blijkbaar geïnspi reerd door een proefschrift waar in deze ontwikkeling onlangs werd gesignaleerd. L. wees er ook op dat ondanks de invoering van de helmplicht nog veel ongelukken met ernstig gewonden gebeuren: .Met de helmplicht bereik je niets". Overi gens onthulde L. nog dat hij inmiddels de bromfiets aan de kant heeft gezet en zich nu voor taan per fiets verplaatst, ook voor zijn werk. Officier van justitie mr Th. Le- bret meldde dat hij L. inderdaad dezer dagen opgewekt door de stad had zien fietsen, De officier toonde hem overigens nog een type helm, die even uit een win kel was geleend, en die, zo verze kerde mr Lebret, geen druk op de oren veroorzaakt. De officier vroeg overigens opnieuw een boe te van 25,- voor elke overtre ding op te leggen L. vroeg de rechtbank tot dot de vonnissen te vernietigen en vrij stelling van de helmplïcbt te verie nen, waarop hij van de recht bankpresident mr. P. van Empel het antwoord kreeg dat dat laat ste uiteraard de bevoegdheid van de rechtbank te buiten gaat ..De rechtbank zal op 17 oktober uit spraak doen. (ADVERTENTIE) fotYl tl <rv Talrijke internationale nieuwtjes Up en primeurs in de 250 stands, nnn t/m 10 Met aa-het bloemeneiland Tenerife. een grootse geluld- in anoy - zuidplein - beurs, veel meubelnïeuws rotterdam etc. Moet u écht meemaken, dagelijks geopend 10*47 eo.18-^.30 uur, 'ssLoodags 10-1? vut toen zijn eis tegen Van W. in maanden gevangenisstraf wai tien weken (in plaats van twee r den) voorwaardelijk. Paria's Zowel mr. Tak als de verdediger var. hq\T ™r" p- c- Adriaanse stelden dat woonwagen oewoners vaak worden gediscrimineerd. Mr. Adriaanse: „Het is ,,nu eenmaal een apart, gesloten volkje dat vaak wordt beschouwd als een soort plebs'. Mr. Tak sprak over geïsoleerde paria's'. Beide raadslieden vonden ook dat de strafmaat geen af spiegeling mag worden van iets dat niet kon worden bewezen, namelijk het veroorzaken van het oogletsel 1 Volgens de verdedigers was ook de; beschuldiging van geweldpleging met vereende krachten onjuist. Mr. Adri-i aanse betoogde dat het in feite gingj om een serie op zichzelf staande vecht partijtjes. „Het is niet zo dat ze erl met drie of vier man opgesprongen zijn". De raadslieden vroegen de rechtbank een zo kort mogelijke on voorwaardelijke gevangenisstraf op te leggen, omdat een dergelijke straf zoals mr. Adriaanse formuleerde "funeste gevolgen' zou kunnen hebben. De rechtbank doet op 17 oktober uitspraak. U wilt veüighekL hi deze tqd hoort een auto allereerst veilig te am. U wHt zuinigheid. Economisch in energ.cvcrbruiK en onderhend. U wilt comfort Makkdijcte besturen en aangenaam om in te njden. Behoorlik wal ruimte. Terecht verwacht u heel wat van uw auto Er is een DAF dealer bij u in de tuurt Peuterspeelzaal houdt 'open morgen' BORSSELE Dinsdag 7 en donder dag 9 oktober houdt de peuterspeel zaal Borssele een open morgen. Deze duurt van 10 tot 11 uur. Ook belang stellenden uit 's-Heerenhoek. Ovezanae en Driewegen zijn welkom in het verenigingsgebouw "Vijverzicht' te Borssele. TAMARA-SHIPPING NV START MET VIER SCHEPEN VANUIT TERNEUZEN EN GENT mappij m de i TERNEUZEN" Begin volgend Jaar ral rr vanuit Terneazen en Gent een regelmatige en rechtstreekse scheep vaartlijn voor vrachtvervoer op de Verenigde Arabische Emiraten aan de Perzische Golf en landen In Noord- Europa worden geopend. De maat schappij Tamara-Shpping NV dochte ronderneming san hel .Amerikaanse handelsimperium Ashling Investments, is enige maanden geleden speciaal hiervoor opgericht. Vier schepen van gemiddeld 3.000 ton rullen in eerste aanzet deze dienst onderhouden. In verband met d" 'schrikbarend hoge belastingprermes Ook nemen voor de scheepvaart in de EEG-lander. het Midden zullen deze vrachtboten onder goedkeu hierbij in pe vlag. waarschijnlijk de Curacaose sporten. Om wr-ljce of Panamese, varen. Voor op slag en ontvangst van de goederen zal Tamara-Shipping voorlopig gebruik kunnen maken van opslagfaciliteiten van de firma Aug. de Meijer in Ter- neuzen en Gent. Bij het havenschap Volgens de Nederlandse president-di recteur II. Bonkink van het Ashling Investments, gezeteld In Amsterdam, gaat b«-t voornamelijk om het vervoer van stukgoederen eventueel In oon tel net* verpakt. In Noord-Europa zullen de scitepen van Tamara-Shipping met. name /weden. Voorwegen en Finland aandoen De grootste lijnfrequentie zal ach opi de Verenigde Arabische Emiraten <o Perzische Golf; m. Abu Dabihi richten. „Goede van het Verre naar toe moeten Golfem nkaanse reteike nd met de toe- lenst. Tot oocn- hipptng NV. die ..Hij heeft me OFFICIER MR. GELDERMAN: GEDRAG VERDACHTE ONDANKS VERBIJSTEREND PROMILLAGE VOLKOMEN CORRECT" Tsam MIDDELBURG Politierechter P. van Empel heeft donderdag tijdens de zitting van deMiddelburgse recht bank I. B. uit Scherpenisse een boete opgelegd van ƒ2.000 waarvan de helft voorwaardelijk, en zes maanden ont zegging van de rijbevoegdheid, waar van vier voorwaardelijk. B. had op 8 .juni met een promillage van 2,76 in zijn auto gereden en was vlakbij huis in Tholen aangehouden De officier van justitie, mr. L. - M. Gelderman. noemde het promillage van B. 'verbazingwekkend', hoewel verdachte zich naar de mening van nrr. Gelderman bij aanhouding volko men correct had gedragen. Hij was op weg van Antwerpen even in Putte gestopt en had er een aantal glazen bier en mixdrankjes genuttigd. Mr. Gelderman merkte ook nog op. dat op het verdere gedrag van B. evenmin iets viel aan te merken. De 18-jarige scholier J. v. R. uit Bergen op Zoom kwam er donderdag morgen van af met een boete van ƒ250,en vier maanden niet rijden omdat hij op 4 augusus in Haamstede met een promillage van 1,53 achter het stuur had gezeten en daarbij twee fietsers had aangereden. Een boete van ƒ200,en drie maan den niet rijden was het vonnis dat W. J. H. uit Bruinisse tegen zich hoorde uitspreken voor autorijden met een te hoog promillage (1.59) op 5 juli in Oosterland. Dit promillage kwam aan het licht nadat. H. een kleine aanrij ding had veroorzaakt. Niet alleen verdachte C. S. uit Zierik- f zee maar ook de politierechter schrok van de eis van de officier van f 750. en drie maanden onvoorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid j voor rijden met een te hoog alcohol- promillage (1,58) op een bromfiets. De politierechter: 200,— boete en verder geen nieuws, het was tenslotre maar een bromfiets". Doorrijden De 23-jarige C. J. K. uit Nieuwerkerk had zich in twee opeenvolgende dagen schuldig gemaakt aan het doorrijden na een aanrijding De eerste keer op 16 mei ging het om een kleine aanrijding bij achteruit rijden in Sir- jansland. maar de tweede dag veroor zaakte hij met dezelfde auto een ern stige aanrijding toen hij bij Nieuwer- kerk geen voorrang gaf aan een ande re auto die daarbij geheel vernield werd en waarvan de inzittenden op wonderlijke wijze ongedeerd bleven. De auto was bovendien onverzekerd, de remmen ondeugdelijk en ook het kentekenbewijs was niet in orde. Raadsman mr. J. Ligthart wees erop dat zijn cliënt juist uit de gevangenis was ontslagen en voerde aan verdachte na een langdurige hechtenis zijn soepelheid in het verkeer was kwijtgeraakt en bovendien in paniek was geraakt door het vooruitzicht opnieuw in de gevangenis te belanden. De man kreeg een werie boetes opge legd met een totaalbedrag van 660.en mag vier maanden met rijden. Geen voorrang F van D. uit Sas van Gent had op 10 april bij Kruirringen als bestuurder van een bestelauto een ernstige aan rijding veroorzaakt doordat hij ver zuimde voorrang te verlenen. Een in zittende van ue andere auto liep daar bij een schedel basisfractuur op. Van D .kreeg een boete van 1000.waar van de helft voorwaardelijk en voor waardelijke ontzegging rijbevoegdheid van twee maanden Doorrijden na een kleine aanrijding; kwam H. J. uit Nieuwerkerk op een: boete van ƒ150,te staan. Bij ver-| stek veroordeelde de politierechter H. S. uit Zierikzee voor vernieling van autospiegels tot een boete van 250.— K. D. en L. de Z. uit Zierikzee voor diefstal van een visfuik tot respectie velijk ƒ150,— en ƒ100.—. A. R. ui: Roo sen daal voor diefstal van een voetbal in een winkel in Ren esse 150,De Rotterdammer A. v. wegens diefstal van benzine uit een auto tot ƒ200,en C. A. W. uit Den Haag en K. W. uit Maassluis voor spitten op een mosselperceel bij 0> werkerk tot 200, L. W. uit Barendrecht bad tijdens de kermis in Renesse met- een vuistslag een politieauto beschadigd, verzet te gen de politie gepleegd en een valse naam opgegeven. Boete: ƒ300,—. R. Z. en E. v. d. W. uit Barendrecht waren hierbij eveneens betrokken geweest en kregen ieder een boete van 150,—. Voor het weigeren van een bloedproef kreeg E. v. d- E. uit Naaldwijk bij verstek twee weken onvoorwaardelijk. Een boete van 75,— kreeg P. v. D. uit Groede voor rijden onder invloed op de fiets en een boete van 200.- was voor J. E. uit Breskens die na een kleine aanrijding met zijn auto, waaraan ook een kentekenbewijs ont brak, was doorgereden. Mishandeling m Breskens bij een ru zie tussen kermisexploitanten kwstn tot sloiJ. T. uit Amsterdam op eer. boete van 250.en een week voor waardelijk te staan. Bijeenkomsten Genealogische Vereniging KAPELLE De afdeling Zeeland van de Nederlandse Genealogische Vereni ging houdt zaterdag 11 oktober een bijeenkomst in "De Vroone' te Kapelle. Deze bijeenkomst begint om 14.00 uur. De heer A. J. Witte zal het een en an der vertellen over 'vroege' en "late', meer en minder interessante personen uit zijn kwartieren. Daarna is er, zo als gewoonlijk, gelegenheid tot het uit wisselen van gegevens. Zaterdag 29 november houdt de vere niging een bijeenkomst in de "Prins j van Oranje' te Goes, aanvang 14.00 uur. I De heer N. Veldhuis, gemeente-archi varis van Vlissingen, houdt dan een inleiding over de mogelijkheden voor genealogisch onderzoek in de archie ven van Vlissingen en Vee re DADER STOND BEKEND ALS EEN RUSTIG MAN DIE OP SCHIP GROOT VERTROUWEN GENOOT MIDDELBURG Officier van justitie mr- A. P. Besier heeft vrijdagmorgen bij de rechtbank in Middelburg wegens doodslag een jaar gevangenisstraf met aftrek geëist tegen de 43-jarige Indonesische zeeman K. Deze was op 22 augustus betrokken in een drama op het Indonesische vrachtschip "Johannes Latnharhary' dat zich voltrok in de monding van de AVesterscheldc ter hoogte van Cadzand en dat het leven kostte aan het 48-jarige bemannings lid Muzamil alias Moersamil. Bij een ruzie in de kombuis van het schip stak K. het slachtoffer met een mes enkele malen in de buik. De man overleed de volgende dag in het ziekenhuis te Vlissingen aan de toegebrachte verwondin gen. RUZIE OVER PORNOKAARTEN MONDT UIT IN BLOEDIG GEVECHT Hiërarchie Tijdens de rechtbankzitting kwam naar voren dat verdachte K. die de handel in deze kaarten waarvan evenals het slachtoffer van de steek- het bezit in Indonesië streng verboden partij messbediendc op het schip is- bekend stond als een rustig en eerlijk man. op wie eigenlijk niets was aan te merken en die een groot vertrou wen genoot hij hofmeester en kapi tein. De opperwachtmeester van de rijks politie te water C. Pasveer, die een uitvoerig proces-verbaal over de zaak had opgemaakt, kon bevestigen dat K. ook overwegend meer sympathie van de overige bemanning genoot dan het slachtoffer, 'waar iedereen eigenlijk i een beetje bang voor was'. De tengere K. was doodsbang voor de wat agres sieve en zwaargebouwde Moersamil die hij voor zover dat op een schip mogelijk is dan ook zoveel mogelijk ontweek, nadat een ruzie was ontstaan over een spel pornokaarten, die waren verstopt uit angst voor ontdekking door de Engelse douane. Toen de kaar ten opeens verdwenen waren, kreeg K. hiervan de schuld. K. had zich echter juist altijd afzijdig gehouden van de! om kroepoek te halen voor de kapitein en de passagiers, verscheen plotseling Moersamil in de deuropening. Deze zou K. daaroij weer met een kris hebben bedreigd. De in verwarring ge brachte K. pakte daarop een mes uit j een lade waarmee hij Moersamil de fatale messteken toebracht. Bij de reconstructie van het drama heeft K- het mes. dat hij na het ge beuren in een af wasbak had gegooid en dat inmiddels geheel was schoon gewassen. voor de politie aangewezen De kris waarmee Moersamil zou heb-' ben gedreigd, is echter niet terugge-1 vonden wat een belangrijk nadeel voor op dergelijke schepen veel voorkomen-! K.'s verdediging betekende. anatoom dr. Zeldenrust. die sectie op het lichaam van bet slachtoffer beeft verricht in zijn rapport heef: verklaard dat met de messteken dodelijke ver wondingen zijn aangericht en dat het j slachtoffer ook zonder operatief in grijpen daaraan zou zijn overleden. Verdachte heeft zo stelde hij kunnen verwachten dat het steken me- een dergelijk mes op de bewuste plaa'. seo in het lichaam de dood tot gevolg zou hebben en was daarom naar zijn zeese kantonrechter •waren opgeiegc. mening schuldig aan opzettelijke dood- slag. Bij het formuler envan zijn eis Mej. Will E. Dingemanse (22) m T.er- neuzen is commissaris van Tamara- Shipping NV. Volgens president-diree teur H. Bonkink is zij 'de jongste com missaris' in Europa. Mej. Dingeman^e staat aan de kade van Sluiskil, de om geving waar Tamara eigen loodsen voor opslag toil laten optrekken. (Fo to PZC) RECHTBANK DEED UITSPRAAK IN APPÈLZAKEN MIDDELBURG - De arrondi'«sem»>ni- rechtbank te Midd'-Iburg Ls vrijdag niet tot een veroordeling kurmen ko men m de zaak van de schipper H. i'. B.. die in hoger beroep was gegaan van een vonnis van de kantonrec.hu- -. B. kreeg toen twee boetes van 330 opgelegd voor overtreding van bet reglementen vervoer gevaarlijke «tot- fen. De rechtbank moest de dagvaarding in hoger beroep nietig verklaren, om- da- B die destijds m Belgie woonde, nu een Nederlands waladres heeft. De dagvaarding was nog op bet Belgische adres betekend Voor de verdere af wikkeling van de zaak heeft dit geen consequenties; de officier van justitie brengt nu een nieuwe dagvaarding uit op het Nederlandse adres. In de zaak ■tan de Dordrechtse sleepbootkapitein D. U. T-, die in beroep was gegaan -.-ar een vonnis van de kantonrechter te Middelburg, werd dit vonnis beves tigd. T. behield twee boetes, één van 75 voor het veroorzaken van een aanvaring bij de s Luizen van Hans- weert op 5 december en één van 100 omdat hij daarna was doorgeva ren zonder zich bekend te maken. In de beroepszaak van J. den O. utt Rotterdam werd bet vonnis van de Zierïkzeese kantonrechter - een boete van 250 - bevestigd. In 1974 had Der O in Westerschouwen na afloop van het zomerseizoen z:jn stacaravan op een daarvoor verboden terrein geze De Rotterdammer H C. E. behield de geldboetes 15 voor het lopen in verboden durngebied bij Burgh en f 50 voor het rijden zonder kentekenbe wijs) die hem eerder door de Zier.:.- Kris een jaar gevangenis zei mr. Be sier ook rekening te houden met het positieve dat over de persoon van ver- j dachte is gezegd. K. heeft verklaard dat hii de avond vóór de dag van het drama in zijn hut al door Moersamil met een kris was bedreigd en daarop naar de hof meester was gelopen. De kapitein was niet te spreken. Deze had eerder te kennen gegeven dat hij niét gestoord wilde worden. De op deze schepen specifieke hiërarchische verhoudingen hebben volgens raadsman mr. C. H. Brinkman een belangrijke rol in het hele gebeuren gespeeld. Dat K. gezien deze hiërarchieke verhoudingen niet onmiddellijk naar de kapitein kon lo pen. heeft hem aldus de raadsman voor grote problemen geplaatst- „Hij probeerde Moersamil zo veel mo gelijk te ontlopen, maar kwam met zijn rug tegen de muur te staan." Toen K. de volgende morgen om streeks elf uur naar de kombuis ging Officier van justitie mr. Besier stuitte i bovendien op afwijkende verklaringen van K. over het gedrag van Moersamil vlak voor het fatale moment. Tijdens! Exces rechter eveneens to: dezelfde boetes als de Middelburgse kantonrechter de ir. Duitsland wonende Joegoslaaf O. had opgelegd. Een boete -.-ar. 100 voor te hard rijden op rijksweg .58 en een boete var. 40 voor overtreding van eer. :n haalverbod. Raadsman mr. Brinkman meer.de dat, niet gesproken mag worden van op-' zettelirke doodslag, maar de reconstructie had K. uit laten ko- mishandeling. Een beroep op nood- men dat Moersamil slechts een greep naar zijn broekzak had gedaan waar in het steekwapen zou zitten. Opper wachtmeester Pasveer benadrukte vrij-1 dagmorgen dat de kris hij de recon structie waarbij de hofmeester op aanwijzingen van K. voor slachtoffer speelde niet te voorschijn was ge komen. Nu beweerde K. echter d2t Moersamil de kris in zijn hand heef: gehad. Mr. Besier sloot ïn zijn requisitoir bij voorbaat het eventuele verweer van noodweer uit. temeer omdat naar zijn mening niet 'bard' was te maken dat Moersamil met een kris heeft gedreigd. Hij kon zich wel voorstellen dat K. ach bedreigd had gevoeld. Mr Besier wees erop dat de pachoteog- weer achtte de raadsman niet haal baar. maar wel zo zei hij was er sprake van een noodweer-exces: .Hen heftige gemoedsbeweging, voorafge gaan door diverse bedreigingen en angstgevoelens In zijn clementïevexzoek belichtte de raadsman de persoonlijke omstandig heden van verdachte waarbij hij naar: voren bracht da: zijn vrouw en vier kinderen en ouders in Indonesië grote moeilijkheden zijn gekomen door het wegvallen van K.'s inkomen. Ook stelde hij dat een hechtenis in één van de Nederlandse gevangenissen voor K. een extra zware straf beteken: omda: hij er volkomen geïsoleerd zal raken., De rechtbank doe: op 17 oktober uit-1 spraak. Oostsluis Temeuzen gestremd TERNEUZEN werkzaamheden zal de oosts! ms (bii nenvaartshns) te Temeuzen ges:rerr zijn op woensdag 15 oktober, dondr. dag IC cktober. dinsdag 28 oktober er- woensdag 29 oktober 1975 van 07//. 19.00 uur. of zoveel langer als noc;s of korter als mogelijk zal blij- I ken- i Gedurende de stxemmingsreriode zal de b nnenscheepvaar: d oor de west- sluis (zeevaartsliust worden gescfaut De scheepvaart moet op genoemde dagen bij het schutten roet enige -.-enraging rekening houder. Aanwijzingen «Uien worden vemtrek: door het personeel van de dMmsbeaar- tuieen "Obene" en "BOóef.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1975 | | pagina 9