Oostkapelse handreiking Surinaamse vrouwen Middelburgse mevrouw De Vries kreeg EHBO-medaille Afdelingen van dierenbescherming in Zeeland gaan samenwerken VEELZIJDIGE WINTERMODE IN SHOW VAN MODEHUIS BERCO V/OfftóOAG 1 OKT03E* 1973 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 VOOR 35-JARIG JUBILEUM ALS ACTIEF LID AFDELING NOEMDE BEKER NAAR HAAR MIDDELBURG De Middelburgse mevrouw A. G. M. de Vries-Draaisma ls dinsdag voor haar 35-jarig jubileum als actief EHBO-lid onderscheiden met de zeldzame eremedaille van de vereniging. Uit handen van hoofdbe stuurslid dokter M. G. \V Gispen kreeg zij de zilveren dr. C. B. Tilanus- medaille opgespeld. Da toekenning van de onderscheiding vormde het hoogtepunt van de huldi ging, waarmee de EHBO-afdeling Mid delburg dinsdagavond in het ontmoe tingscentrum Dauwendaele het wed strijdseizoen begon. Buiten de lande lijke onderscheiding werd de 78-jarige mevrouw; De Vries ook door de afde ling op bijzondere wijze gehuldigd. Voor haar vele verdiensten stelde de afdeling een speciale beker beschik baar die haar naam draagt. De 'me vrouw A. G. M. de Vries-Draaisma- wisselbeker' zal ieder jaar inzet zijn van onderlinge wedstrijden. Dinsdaga vond were de trofee voor de eerste maal gewonnen door een ploeg, be staande uit de heren A. H. Flink D- van Solinge en A. J. van der Wel. Mevrouw De Vries is in Middelburg sinds de oprichting van de plaatselij-1 ke afdeling lid van de EHBO. In 1952 behaalde zij afls eerste in Zeeland het kaderdiploma. Bij de Middelburgse af deling geeft zij nu al zo'n 23 jaar les. Voorzitter P. Uyl karakteriseerde me vrouw De Vries tijdens de huldiging dan ook als iemand die een bijzonde re plaats inneemt binnen de afdeling. ..Onze afdeling is zonder u bepaald niet denkbaar", hield hij haar in aan wezigheid van vele leden en oud-leden voor. De afdelingsvoorzitter sprak verder vooral waarderende woorden over de inspirerende manier waarop mevrouw De Vries het EHBO-werk aanpakt, ln dezelfde geest, liet later ook dokter Gispen zich uit. „Ik heb van u manier van doceren maar ook van uw prakti sche kennis veel opgestoken", zei de-| Namens de kaderleden in Zeeland zwaaide rayonleider J. Valkx vrouw De Vries lof toe. Hij zag in haar het toonbeeld „dat de EHBO je jong maakt en je jong blijft". Als waardering bood hij een bos bloemen aan. Als vertegenwoordiger van het distriets-bestuur sprak vervolgens nog de heer M. Nijsse Ook deze bood nog een attentie aan. In haar dankwoord zei mevrouw De Vries bijzonder verrast maar ook zeer ingenomen te zijn met de beker en de Foto: mevrouw De Vroes ontvangt de bijzonder EHBO-medaille uit handen van hoofdbestuurslid Gispen. medaille. Vooral de beker vond zij een leuke geste omdat zo haar naam voorlopig nog een tijdje aan het. EH BO-werk verbonden biijft. Overigens stopt zij beslist nog niet met haar activiteiten. BP-raadslid Kole als handwerk- onderwijzeres KAPELLE De gemeenteraad van Kapelle stemde dansdaga- vond over de aanstelling van een onderwijzeres in het vak hand werken aan de openbare lagere school. Er was weliswaar meer één. kandidaat maar toch werden de stembriefjes voor de dag ge haald. Mevrouw J. P. Hamelink- Toorenaar haalde het glansrijk. Zij kreeg 11 stemmen van de 12 stemmen. Die twaalfde stem ging, onder luid gelach naar het BP- raadslid. VLISSINGEN De Zeeuwse afdelingen Noord en Zuid van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren zullen in de toekomst gaan samen werken onder de (voorlopige) naam Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren, afdeling Zeeland Dit zegde het bestuur dinsdagavond de leden toe tijdens een ledenvergadering ln 'Het Anker' te VL'ssingen. De fusie komt tot stand met als reden 'zo sterk mogelijk te staan als één vereniging, tot bescherming van dieren'. Tijdens de ledenvergadering werd ook het nieuwe bestuur van de vereniging gekozen. Het nieuwe bestuur be staat uit twee bestuursleden van de afdeling Zuid: de heren J. L Sanöhövel (voorzitter) en J. J- Dingemanse en twee bestuursleden van ae noordelijke afdeling, de heren D. I. Koole (peningmeester) en L. P. van Gelder (waarne mend voorzitter). Deze bestuursleden worden aangevuld met de dames E. Neaerhof en C. J. M. Speckens- Slechts weinige 'dierenvrienden' waren aanwezig bij de vergadering. Na het goedkeuren van de notulen van de jaarvergadering van 10 april en net bekend maken van de fusie tussen de twee Zeeuwse dierenbeschermingsafdelingen ontspon zich een uitgebreide rondvraag. Eén van de leden, de heer Van der Liere stelde het bestuur enkele vragen ever het feit dat de pensionprijs voor katten in het Vlissingse asiel duurder was dan bijvoorbeeld in Middelburg. De heer Sandhövel merkte op dat de prijs in Vlissingen nog niet eens zo duur is. als men kijkt naar het landelijke gemiddelde- Tevens werden tijdens de rondvraag nog enkele problemen behandeld inzake de vangkooien. die door de gemeente zulien worden geplaatst voor het van gen van verwilderde katten en het probleem van het aan de lijn houden van honden in de stad Vlissingen. Tot slot van de avond kwamen enkele plannen ter tafel, die in de nabije toe komst zullen worden uitgevoerd. Zo staat er een gezellige avond op het pro gramma voor november dit jaar. Voor dierenliefhebbers wordt zaterdag 4 ok tober (dierendag) in het dierenasiel aan de Lange Leerrweg te Vlissingen een 'dierenshow' gehouden van 14.00 tot 17.00 uur. Tevens zullen daar enkele stands worden ingericht. Foto: Zwarte mantel en zwarte cape. beide met ruitvoering. Japoimenmode bood ruime keuze GOES In eigen huw heeft made- huis Berco uit Grj<-i-Mfdrlelliurg-Vlis singen dinsdagavond een groot aantal aanwezigen de nieuwe najaarv en wintermode getoond. Een mode die. kenrrierkend voor Berco. snor elke smaak, elke leeftijd, rik figuur rn iedere portemonnee wel irts in peto heefi. Hoofdbestanddeel van de ■óow was zonder meer de grote coliec'.ie man iels. waarin alle modeller, die deze winter furore moeten maken aan we ztg waren. We noteerden: loden- grijs- en loden-groene jassen met diepe rug plooien en soms leuke bamboe-Mui-1 tuig. loden capes, a) of niet me: afknoopbare» capuchons, met pelk- rins. (eveneens afknoopbaar en I mooie ruitvoeringen. Daarnaast waren j er geruite mantels, bouclé- en tweed- Geloof maar dat er de komende weken met de breinaalden getikt zal worden, in het Oostkapelse CNV- Vabantieoord- De Surinaamse vrou wen daar liepen zich zo te zien tenminste ongeduldig te verkneute ren tot ze, afgelopen maandag soms voor het eerst van hun leven een toer zouden maken: een lange sjaal met bovenop de uiteinden een paar war me zakken, waarin je verkleumde handen uitstekend terecht kunnen. Maar de strijd tegen kou en verve ling blijft niet beperkt tot breipen nen en anti-prikwol. Terwijl de 'Bos en Duin -dames zich krampachtig oe fenen in omslaan en af laten glï/den hebben ze daar nog wel een paar potjes op het vuur staan voor de gasten van overzee: een aanbod om te komen "kleien', gymnastiek- Ver der kooklessen, naaien en knippen. En onder meer een uitgebreide cur sus van de Leidse Onderwijsinstellin gen, speciaal voor dit doel ontwor pen. Die begint met alledaagse ge zinszaken en pas ophoudt wanneer de Nederlandse staatshuishouding een beurt heeft gehad. De zogenaamd bekende dingen die in Suriname misschien niet zo belangrijk leken. Maar voor eeen kersverse inwoner van Nederland handig om te we ten. Naaien en koken, ze zijn er laaiend enthousiast voor: de dames G. Ab- doel, E. van Woudenberg. S. Badloo, S. Farseveld, P. Kharpatoe en Lee A. Pong. Nu lijkt het misschien net of hst hier om een groep vrouwen gaat lie van koken geen steek terecht brengt en van naaien geen kaas heeft gegeten. Vergeet het maar, er lopen zelfs volleerde kokkins en cou peuses tussendoor. Het zit. hem er meer in dat elke dag rijst een gepe perde aanslag pleegt op het Neder landse huishoudgeld. Trouwens alle kosten van een voortreffelijke Suri naamse pot rijzen ontstellend de pan uit zodra de benodigdheden uit Hol landse winkels moeten komen En wie kan je beloven dat je het buiten de grote steden te pakken krijgt0 Gei- te- en schapevlees gaan bijvoor beeld lang niet bij iedere slager over de toonbank Wat betref: een aantal eetbare gewassen, die op Su rinaamse markten met elkaar een eetlust opwekkend decor vormen, daarover hebben we in ons landje vaak alleen weieens wat in de schoolboekjes gelezen. Nu valt er met een beetje goede wil ook van Nederlandse produkten best een 'Su rinaams' gerecht te brouwen. Om precies te weten hoe en wat heef: iet voorlichtingsbureau voor de ven ding in Den Haag door een aantal Surinaamse en Nederlandse deskun digen laten uitkienen welke Holland se groenten wat smaak betreft voor sen redelijke vervanging kunnen zor gen. Zo lijken gewone aardappelen met wat zout en een flinke schep suiker gekookt verdacht veel op cas save. Andijvi, raapstelen en Chinese kool komen dich bij amsoi. Wie per se popoen nodig heeft kan het eens met winterwortel of peen pro beren, terwijl witlof wat weg heeft van sopropo, al is de laatste een stuk bitterder. En dat sperziebonen en snijbonen brGertje en zusje zijn van de Surinaamse kouseband was 3-sn grote opluchting voor de da mes. Helemaal geen kooklessen nodig zou je zeggen, wie dat wil kan hier tot Ln lengte van dagen zijn eigen potje blijven stoven. Het grappige is al leen dat een boel vrouwen dat niet eens meer willen. Of het nu aan de ling dat we in Bos en Duin kleerma kers opleiden. Aan de andere kant mag het met enkel maar een tijds passering zijn, hoe belangrijk dat ook is. De dames moeten er beslist hun voordeel mee kunnen doen." Ze zouden er het liefst vandaag nog tegenaan gaan, die Vrouwen uit dat kleine stukje van Zuid-Amerika Niet omdat naaien voor hen zoiets ongebruikelijks is. In Suriname vind je weinigkant-en-klaar kleren. Wel meters katoen waar veel vrouwen goede kok ligt van "Bos en Duin', of aan hun vurige wens er in ons land helemaal bij te gaan horen is niet helemaal duidelijk- Hoe dan ook, de Hollandse pot valt steeds beter in ie smaak. Gekookte bietjes waar mee je blijkbaar ook iets anders kunt fabrieken dan een haringsla- prak. Verse witlof in het verschiet, die je overzee uitsluitend ingeblikt tegenkwam- Rode kool, ginds dure import, en worteltjes die op z'n vrijdags gegeten zo heerlijk vreemd zijn. „Jullie eten smaakt ons be slist". stellen de vrouwen me bij herhaling gerust, „de kinderen lusten het ook graag. Vooral de pindasoep is verrukkelijk." Ze schieten in de lach om mijn verbaasde gezicht als de "hollanase' pindasoep wordt aan geprezen. Maar goed, kruimige aard appelen vinden ze :eis heel bijzon ders. Al lijken ze in de verste verte niet op hun eigen zoete patate. in de schil gekookt met tomaat, vlees of vis en van alles en nog wat tot een nattige schotel door elkaar gehutseld. Onze piepers zijn pnma, hoewel ze af en toe tot hun grote ontzeting in gezelschap van bloemkool op tafel staan. „Niet lekker", bekennen ze verlegen- .maar we willen het best .eren klaarmaken." „We hebben de hulp van de Land- touwhuishoudschool ingeroepen", vertelt directeur C. Pinxteren van iet CNV-vakantieoord, „nog deze week gaan we samen met de vrou wen rond de tafel zitten- Eerst pei- en waar de behoeften liggen en dan ien en ander grondig regelen. We hebben tenslotte tijd genoeg, waar- :m zouden we er een rommeltje ■an maken. Met de naailessen vol den we hetzelfde patroon, beginnen met de meningen van de dames te •peilen en dan met de betrokken leerkrachten een paar goede lijnen uitzetten- Het is echt niet de bedoe- zelf de schaar in zetten. Of laten zetten, tenslotte is niet iedereen ge boren met priegelvingers. De kneep zit em weer in de totaal andere omstandigheden. Luchtige katoentjes met wat. bandjes en blote ruggen zet je heel anders in elkaar als jurken met mouwen en de lange broeken van rekbare of veel zwaar dere stoffen die we hier om het lijf hebben- Hollandse mode. vooral het knippen, lijkt op dit ogenblik het grootste struikelblok. Én dan de LOI-cursus. Burger schapskunde in de ruimste zin zou je kunnen zeggen: hoe wij hier elk aar groeten, iemand voorstellen, ens huis eenvoudig maar goed schoonhouden. Met een stofzuiger en niet met een stofDlazer. Dat een pverjas voor buiten is en nooit voor binnenshuis, tenslotte weten wij ons ook niet meteen te gedragen in kaftan of kimono. Dat je sommige kleren zoals mantels beter niet zelf in de wasmachine kunt proppen. En nooit, nooit iets aan de deur kopen. Dok niet wanneer die aardige vent oelooft dat je 'alleen maar" hoeft te tekenen om vanavond al een kleu- renteevee te hebben. DDI loopt langs prijzen, klimaat, militaire dienst, be lasting en alierlei hulpverlenende in stanties- Hygiëne, verslaving, kerke- 'ijk stromingen zitten broederlijk in ae map naast de politieke partijen. Uitkomen mst het inkomen, hooe- m laag onderwijs, aardrijkskundige <ennis van Nederland en de staatsin richting waarmee we hier te maken lebben. .Deze cursus is wel het oeste dat ik op dit gebied ooit in m'n handen heb gehad", stelt Pinxte ren tevreden vast. -.daar zouden ze op een middelbare school ook nog wel wat aan hebben. Elk gezin mag de complete lessen houden Voor de toelichting komt er wekelijks een rijksgenoot uit Den Haag. Want het kan zo volledig niet zijn of er valt nog wal wat uit te leggen. Weet je dat we zelfs vertalers hebben voor de mensen die geen woord Hollands spreken?" Petekind Hij beschrijft hoe geweldig 'zijn' Surinaamse gasten worden geaccep teerd en geholpen, probeert uit te leggen wat een bijzonder prettige sfeer er over en weer, als vanzelf sprekend is- Verrast over het grote vertrouwen waarmee ze bij hem aankloppen. En apetrots op de baby van de zestienjarige Si'.a Doelare. zijn negen dagen oude petekind. „Vast het eerste Hindoestaantje ter wereld die Cornells heet. Ik zie er au al tegenop dat ik al deze mensen in april weer kwijt raak", bekent DNV-directeur Comelis Pinx te ren. „Dankzij de overweldigende hulp aan alle kanten hoop ik hen in die tussentijd in elk geval een goede Handreiking te doen." to n handreiking hoeft in Oostkapel- le niet eens een 'gouden' te zijn om blij aanvaard te worden- Wat deze vrouwen bijvoorbeeld het liefst zou den krijgen is een ongedwongen con tact met Zeeuwse seksegenoten. Vriendschap van vrouw tot vrouw, die voor geen geld te koop is. Dat cost toch immers geen cent? Potjes op het vuur voor: 'vlnr.t mevrouw E. van V.'oudenberg. S. Badloo, S. Farseveld en P. Khar patoe. rmilan en nier en daar met vnj brode De ,aponnenmode voor de mode-be wust* jonge vrouw was veelzijdig te noemen Velours en brel-mode zijn ook voor Berco geen onbekende Robo- ge de regeimatige terugkeer van de/e trendsetters in de getoonde collectie. Zo zagen we van velours een leuk beige pakje en een zacht-groene japon met bijpassende franje-sjaal terwijl in ae breimode een oombi-set bestaande uit rok. pullover, vest, sjaal en mutt erg geslaagd te noemen was. Meerdelige stukswaren trouwens troef deze avond, zoals bijvoorbeeld het blauwgrijze pakje van angora- flanel bestaande uit schuin ver-werkte streeprok met bijpassende blouse dat veel waardering oogstte. Ook een grijs blouson pakje waarvan de pullo ver een grote kol en kleine steekzak- jes vertoonde was heel modieus. Wa ren de rokken die we te zien kregen alle tamelijk wijd. in schrille tegen stelling hiermee was een mosgroene bouclé kokerrok met ioopsplit achter en een opgesneden tailleband. Chique, maar tegelijkertijd toch ook neigend naar de sportieve kant was het wit wollen japonnetje met rond pasje. In de japonnen- en rokkenmode bij Berco spelen zakken een belangrij ke rol. We signaleerden ze veelvuldig zelfs bij de mode voor de wat oudere dames. Voor hen waren er klassiekere ceux-pièoes me: randdessins, half cbe- jmsiennodelien van soepele zijden Jer sey en minder klassiekere over-dress- japonr.e.n en overgooiers in zeer jeug dige stijl. Bij al deze mode werden goede tassen getoond van bet leder- warenhuis Hans Sinke uit Goes. We zagen vrij grote tot zeer grote rnoctei- ien met zowel handgreep als schou derriem. modellen me: rimpelingen vanuit de sluiting en niet te vergeten de jagerstas uit zadelleer voor de jonge meisjes. Fa. Bversdïjk-Schrijver uit Goes com pleteerde het geheel zoals vanouds met haar hoeden reikend van klassie kere modellen tot sportieve mutsen en hyper-modieuze alpino's. Ook hier zien we dat zachte angora weer in de belangstelling staat. Mevrouw Ellen Berks presenteerde deze modeshow terwijl Paula Koster zorgde voor een achtergrondmuzdekje. Vandaag, woensdag, wordt deze show herhaald in Vlissingen in het Strand bot ei Morgen, donderdag, komt de modekaravaan in Middelburg jn de Concertzaal- IN ZEELAND 269 AANVRAGEN VERBETERING VAN AGRARISCHE BEDRIJFSGEBOUWEN GOES In Zeeland hebben 389 agra rische bedrijven een aanvraag Inge diend in bet kader van de regeling verbetering agrarische lied rijfNteboo- wen. De ministeries van economische raken en van l3ndbonw hebben voor dit doel 20 miljoen gulden geschOt- baar gesteld. De 269 aanvragers in Zeeland willen werk laten uitvoeren voor een bedrag van ruim 11 miljoen gulden. Daarvoor is 3.380-530 miljoen gulden bestemd voor arbeisloon. Dit schrijft de hoofd ingenieur-directeur van de Provinciale Direntie voor de Bedrijfsontwikkeling in Zeeland in een brief aan de Zeeuw se Raad voor d Aerbiedsmarkt. Collecte Rollencompetitie voor liefhebbers met 9 wedstrijden SLUISKIL Nu hel wielerseizoen Op de weg er vrijwel opzit begint het winterseizoen met wedstrijden op de rollen weer te naderen. In de komen, de wintermaanden zal er voor het eerst een rollencompetitie worden ge- honden voor de liefhebberscategorie. De organisatie van deze wintercom petitie is in handen van de wielervere niging 'Zeeuwsch-Vlaanderen' en er kan alleen aan worden deelgenomen door de liefhebber van de beide Zeeuwse wielerclubs. De wielervereniging heeft de organisa tie overgegeven aan Miel Verstraete- Willy de Feber en Ronnie Slock die op een kalender hebben samengesteld die momenteel negen wedstijden om vat. Over deze negen wedstrijden komt een eindoverwinnaar maar daarnaast zijn er iedere avond dagprijzen te verdienen. Penningmeester Jas de Ca- luwé, licht de rollencompetitie als volgt toe: „We hebben naar Theo Middelkamp inschrijfformulieren en dergelijke gestuurd en ze onze plan nen uiteen gezet. Men heeft de liefheb bers daarvan onmiddelijk in kennis gesteld en een aantal van hen heeft al gereageerd- Ik verwacht dat er iedere avond een 25 liefhebbers zullen zijn. Voor deze rollencompetitie hebben we een reglement samen gesteld De voornaamste punten hieruit zijn wel dat de koppels die tegen elkaar rijden door middel van loting worden vast gesteld". De afstand bedraagt 2x250 meter, waarna de totaaltijd beslissend is. Voor de deelnemers is het allerbe langrijkste dat iedereen een wedstrijd mag missen- Het is zo dat van diege ne die alle wedstrijden rijdt de slecht ste tijd afvalt voor de eindklassering. We hebben dit met opzet gedaan om- dat anders een renner die bijvoor beeld ziek is al direct kansloos zou zijn. De puntentelling is als volgt: de winnaar van de avond krijgt 1 punt. nummer 2 en zo verder naar het aantal deelnemers dat er is." pm het geheel toch een avondvullend karakter te geven is het de bedoeling dat tijdens deze rollenavonden ook de Plaatselijke trimclubs op de fiets Plaats nemen. De kalender voor de rollencompetitie ziet er als volgt uit: 25 oktober te Heikant, 1 november te Philippine, 8 november te IJzendijke, ;15 november te Terneuzen, 29 novem ber te Biervliet, 13 december te Aar denburg, 20 december te Westdorpe. 1" januari te Hoofdplaat en op 17 januari is de finale in Sluiskil. Vier gewonden bij aanrijding nabij Sluis SLUIS t ier personen werden dins- daemorgen omstreeks tien uur ge wond bij een aanrijding op de krui sing van de Hellleweg en rijksweg 58 bij Sluis. Alle vier werden naar het ziekenhuis te Oostburg overgebracht, maar drie van hen konden na helian deling weer naar huis. De aanrijding gebeurde doordat de bestuurster van een personenauto, me vrouw A uit Aardenburg. komende van ae Heilleweg geen voorrang ver leende aan een personenau"-. be stuurd door mevrouw V. uit Antwer pen. Mevrouw V. en twee inzittenden van haar auto konden na behandeling naar huis. Mevrouw A. moest, me', vermoedelijk een hersenschudding, in hei ziekenhuis blijven. Dokter G. de Meijer uit Sluis verrichtte de eerste hulp. Beide auto's werden zeer aan zienlijk beschadigd. Drie auto's bij kettingbotsing beschadigd BRESKENS Drie auto's zijn dins dagmiddag aanzienlijk beschadigd b:J een kettingbotsing op rijk&wcv. 56 bij Breskens, ter hoogte van café 'Hol lond-België' Het ongeluk gebeurde mobilisten, W.' B. V uit Oov.burg en L. de L. uil Schoondljke. moesten af Een'derde automobilist. W I van de B. uit Breskens. bemerkte dit te laat botste tegen de auto van De L Jan Haas exposeert in Sas van Cent SAS VAN GENT Jan de Haas exposeert vanaf vrijdag grafiek en te keningen in de galerij Uilenspiegel aan de Westkade te Sas van Gent. De expositie wordt vrijdagavond om acht uur g-?opend en is te zier. tot 27 oktober. De gaelrij is dagelijks ge opend van 9 tot 32 en van 13.30 tot 18 uur Op vrijdag bovendien tot 21 uur Op zondag kan men de expositie zien tussen 14 en 18 uur. Op woensdagmid dag is de galerij gesloten. Rijkspolitie gaf demonstraties basisscholen H4NSWEERT - De klassen 4, 5 0 van de scholen in Hansweert hebben dinsdagochtend m het kader van de poli tie week een filmvoorstelling bij gewoond in gebouw 'Kaj Munk'. Hier werd een voorlichtingsfilm vertoond °Ze.r.d® rijkspolitie, toegelicht door adjudant Van der Heijden. De leerlin gen bezochten voorts het patrouille vaartuig RP 17 van de rijkspolitie te water. A oor de zesdeklassere was daaraan een vaartochtje verhonden Hoogtepunt van de dag was een rechtstreekse radio-uitzending op Hil-, versum IH door Kees van Maasdam Wethouder C. Slabbekoom van de gemeente Reimerswaal en de beide schoolhoofden J. Boon en J 1 aan het woord en teit van de rijkspolitiegetoond juffrouw mr. C. A. ficier jeugdzaken delbuxg van de Vandaag, woensdag, worden van 8 45 tot 9.30 uur op het sportveld ln Hansweeit-Oost demonstraties gege ven met politiehonden, waaraan de rijkspolitie en de gemeentepolitie Goes medewerking verlenen. Op het Burkunkpleln is er vanaf half elf voor de leerlingen van de basis scholen een tentoonstelling van mate riaal en materieel, dat bij de rijkspoli tie in gebruik is. Vanmiddag zijn er puzzeltochten, voor de leerlingen van de eerste en tweede klasse te voet, voor die van de overige klassen per fiets. Vanavond geven het accordeon orkest Polyhymnia en de volksdans groep Scladis een demonstratie op het Dorpsplein. Ook de brandweer en

Provinciale Zeeuwse Courant | 1975 | | pagina 7