Hulster brandweerlieden zijn nog beduusd van hun succes Voetbalamateurs vuurwerk gevraagd Muziekschool Temeuzen zit met uitbreiding van het aantal leerlingen 'tegen het plafond' ext Toneelseizoen 'De Korre' in Brugge van start L'Elisir D'Amore van Donizetti in Koninklijke Opera van Gent VWJOAG 26 WTEM&Ef ZEEUWSCHVLAAMDEREN gesprekken, waarin het woord "brand' centraal staat. Hij grapt, dat het team van Hulst het in Doorn zo goed heeft gedaan dankzij het feit dat men een vrolijk uitstapje van heeft maakt en vooral ook vanwege de omstandigheid, dat voor het eerst de vrouwen mee waren geweest. Zijn opmerking wordt met de nodige gere serveerdheid ontvangen en in de kan tine wordt er niet verder op doorge gaan. „Wie zwijgt stemt toe", fluistert er nog een. En zo zal het wel we zen-.. TER NEUZEN" De Zeeuws Vlaamse zondagamateurs hebben het afgelopen zondag zeker niet slecht gedaan In de derde klas bleef HW'24 met een uitstekende overwinning op Jong Am- bon goed in de roimtog. Axel verloor bij leider Metp maar die 1-0 was geen Terrassrog. Mete ie-nog ongeslagen eo maakt een erg sterke indruk. Breskens verloor thuis van Steen. Voor Steen een ruggesteuntje maar bij Breskens zal er nu toch zeker wat moeten gebeuren. De zaken zullen ste vig aangepakt moeten worden anders wordt het een hopeloos seizoen. In de tweede klas stelde Temeuzen enigs zins teleur-. Na de gelijke spelen in de moeilijke uitwedstrijden verwachtte iedereen thuis weer een overwinning. Het pakte echter voor Temeuzen iets anders uit. De tegenstander was overi gens wel sterker dan men had ver- waöht. In de vierde klas zorgde Clinge voor de grootste verrassing door Zee land Sport in eigen huis te verslaan. Een prachtig resultaat voor trainer Jan KoCh. Com. Boys komt iets terug, als we het gelijke spel bij Biervliet tenminste als maatstaf mogen nemen. Koewacht blijft een gegadigde voor een top- plaats en Philippine moet een klem stapje terugdoen. Temeuzen speelt zondag uit tegen Vlissingen. Vlissingen kon tot nu toe slechts één keer imponeren, in de eerste wedstrijd van liet seizoen bij RWB. Het gelijke spel van afgelopen zondag bij Rood Wit mag echter be slist niet slecht worden genoe Vlissingen moet, normaal gesprokers een hoofdrol kunnen vertolken. Het zal tegen Temeuzen zeker op de aan val spelen om beide punten thuis te houden. Temeuzen kan daar mis schien van profiteren. De ploeg heeft tot nu toe verdedigend erg sterk ge speeld en misschien lukt. het zondag om de 0 op het scorebord te houden. In .AD mag HW24 bij Steen proberen ongeslagen te blijven. Gezien de zwak ke start van Steen moet dat mogelijk zijn. Of zou Steen na de overwinning bij Breskens wat meer zelfvertrouwen hebben gekregen? Voor Axel wordt het zondag menens. Zierikzee, met 5 punten uit 3 wedstrij den schitterend van start gegaan, komt zondag naar Axel. Axel moet winnen om bovenaan te geraken. Ver lies zal ongetwijfeld een lange weg terug betekenen. Breskens zal het ook in de uitwedstrijd tegen Goes wei met j redden. In de 4e klas H mag Koewacht geen; punt verspelen in de thuiswedstrijd j tegen Noormannen. Vogelwaarde1 krijgt het moeilijker, tegen RCS maar ais de groen-witten terug aan willen sluiten moeten ze op de volle winst spelen. Clinge - Corn Boys mag geen proble men opleveren voor Clinge en Philip pine is licht favoriet bij Hoofdplaat. De zaterdagclubs doen het. ook nog steeds uitermate goed. AZVV pakte vorige week uit met een mon6terscore maar daar mogen we toch niet te zwaar aan tillen. PTT is duidelijk te zwak voor deze klasse. Zaterdag kan AZVV meer tegenstand verwachten van het bezoekende Ril- landia. Hoek mag nu het doelgemiddelde iets opvijzelen tegen PTT. Zaamslag krijgt het niet te onderschatten Zwaluwse Boys op bezoek. In de 4e klas is Temeuzense Boys er in geslaagd de onderste plaatsen te verlaten. Sluis moest afhaken bij Yerseke. Zaterdag wordt- Sluis - Temeuzense Boys een sleutelwedstrijd. Wie blijft er bij de top en wie zal af moeten haken? ZONDAG VOETBAL KNVB: Res. 2e klas B: Longa 2 - Temeuzen 2 12); res. 3c klas D: Temeuzen 3 - Zeeland Sport. 2 (1); Goes 2 - HW 2 3); Breskens 2 - Zeelandia 2 lj. ZATERDAGCOMPETITIE AFDELING. Ie klas: Spui - Veere (2). 2e klas B Kruiningen I - AZVV 2 1SVD - Tem. Boys 3 <3>. 2e klas A: Tem Boys 2 - VCK I 1). 3e klas D: AZVV 3 - Kruiningen 2 (T): Cadzand I - Krabbendijke 2 (1): Hoek 2 - Hoek 3 ili; Sluis 2 - Zaamslag 2 1 Steen 5 - Rillandia 2 (3L 4e klas F: AZVV 4 - Rac. White 2 <3); Biervliet 3 - Oost- burg 4 11Cadzand 2 - Hoek 4 13 Tem. Boys 5 - Sluis 3 14e klas G: Com. Boys 5 - Hulsterloo 3 f.31: Rac White I - Biervliet 3 f 11Rac. White 3 - AZW 5 (3); Spui 3 - Tem. Boys 6 (31; Tem. Boys 4 - Zaamslag 3 (1 ZONDAGCOMPETITIE AFDELING le klas: Aardenburg - Lewed. Boys 11: Schoondijke - C-raauw (3); Hul sterloo - Patrijzen (1>: Sluiskü - DPS (1); Walcheren - Ria (3); Luctor - IJzendijke (2). Res. le klas: Axel 3 - Zierikzee 2 fl Domburg 2 - Breskens 3 (2): Clinge 2 - Com. Boys 2 (I); Vogelwaarde 2 - Walcheren 2 (1); Hontenisse 2 - Jong Ambon 2 <1>; Steen 2 - Zeeland. Sport 2 (31. 2e klas AHW 3 - Noormannen 2 il): RCS 3 - SDO I <21; Schoondijke 2 - Aardenburg 2 (1); Philippine 2 - Hoofdplaat. 2 1 Vlissingen 5 - Bier vliet 2 (3>; Oosfcburg I - Hontenisse 3 (1): 3e klas A: Hontenisse 4 - Viinge 3 i iVogelwaarde 3 - Koewacht 2 (2 Terhole I - SDO 2 (1): Temeuzen 4 -j Steen 3 <2>. 3e klas B: Com. Boys 3 - Axel 4 (2i; l Ria 2 - Sluiskil 2 (2); IJzendijke 2 - Vogelwaarde 4 (1); Oostburg 2 - Ter- neuzen 5 11 3e klas C: Breskens 4 - Schoondijke 3 1Com. Boys 4 - Sluiskil 3 31j Hoofdplaat 3 - Oostburg 3 (3): Aar denburg 3 - Groecie I 12 Frits Bakker. TERNEUZEN De stichting Temeu zense Muziekschool zit met haar ge bonden aantal muzieklesuren per week. thans 210 uren, al een jaar of vijf tegen het plafond als het gaat om verdere uitbreiding van het leerlingen bestand. .Regelmatig moet ik bij aanvang van een cursusjaar mensen teleurstellen omdat er gewoon geen ruimte in het rooster meer is", vertelt directeur Anton van Prooijen. Oorzaak van deze stilstand in de ontwikkeling van de Terneuzens eMuzjekschooidie nu zelfs in de achteruit geschakeld staat, is he- gebrek aan meer subsidie. Ondanks ae alsmaar stijgende kosten blijft de sub sidiëring, 233.000 gulden van de ge meente plus 23.000 gulden van he: rijk, stationair. „De laatste vier jaar is onze subsidie bevroren- Dat. heeft tot gevolg gehad i dat we het wekelijkse aantal lesuren nu al van 220 naar 210 hebben moe' ten terugschroeven. Dk staat in ver band met de kostenstijgingen die niet in verhouding staan tot de subsidie ring Deze inkrimping van lesuren heeft uiteraard ook een terugslag op net ieerüngenbestand gegeven', leg: directeur Van Prooijen ui;. Uit de aantallen muziekleer hogen van de afgelopen jaren koror duidelijk naar voren, dat de vermindering van- lesuren ook een vermindering van toelatingen teweeg heeft gebracht. In 1070 en 1971 telde de muziekschool respectievelijk 764 en 796 muzdekieer- iingen. Voor de twee daaropvolgende jaren werden er respectievelijk 756 en 720 muziekleerhngen ingeschreven. Momenteel is de muziekschool weer wat over dat dieptepunt heen; onge veer 770 leerlingen volgen muziekles sen in het seizoen "75/76 dat i sep tember jongstleden op gang is geko- Tevredenheid Hoewel er dus van aanstaande per spectieven voor verruiming van het leerlingenbestand geen sprake is, laat directeur Van Prooijen zich over het algemeen tevreden uit over het. feit dat de Temeuzense muziekschool als instituut voor muzikale vorming in ae belangstelling staat. Landelijk gezien steekt deze school zelfs gunstig af bij andere. „Fit ben eigenlijk zeer tevre den. alle beperkingen ten spijt. Op een gemeente van ongeveer 35X100 inwo ners hebben we als muziekschool be trekkelijk veei leerlingen. Vooral als je het. bijvoorbeeld vergelijkt met een stad als Rotterdam met zon 800 000 inwoners. De muziekschool daar telt 8.000 leerlingen, dat is een procent van de bevolking. Wij hebben ruim twee procent van de bevolking", geeft directeur Van Prooijen aar.. Volgens hem is de Temeuzense Mu ziekschool een gezonde school". .Dat meet je af aan het aantal strij kers. Wij hebben een groot aantak 5! leerlingen viool of cello. Ook uit de verdere onderlinge verhoudingen van leerlingen die een bepaald instrument hebben gekozen, kun je de indicatie 'gezonde muziekschool" distilleren. We hebben 114 blazers: fluit. hobo. saxo foon. fagot, clarinet, tuba en blokfluit. Er zijn 17 slagwerkers. 117 leerlingen voor piano, orgel of accordeon. 21 leerlingen gitaar en maar liefst zes KPJ vergadert SINT-JANSTEEN De KPJ-afdeling Sint-Jansteen vergadert vrijdag om 20 uur in café 'Sport" te Sint-Jansteen i Op deze bijeenkomst word: he: win terprogramma van de KPJ bespro ken. 'Zondags Vermaak' hield ledenvergadering SINT-JANSTEEN In café 'Sport' te] Sint-Jansteen werd de algemene leden vergadering gehouden van de Steensei biljartclub 'Zondags Vermaak' Be-! sproken werd de onderlinge com pet:-, tie wedstrijden en de wedstrijden voor j het verdere -winterseizoen. A\ MAISON LEGRAND BURCHTSTRAAT 14 TELEFOON 2462 OOSTBURG Het vestzaktfaeater "De Korrekelder' te Brugge zet het nieuwe op woensdag I oktober met het verfrissende blijspel "Niet opgeven, Sam", ge schreden door de Amerikaan Woody Allen. De regie var. dit stuk is in henden van Roger Dewikie De zes spelers zijn: Daan Hugbaert. Marleen Mae*. Oe- wald Versijp. Guido KI Lock. Liliane de Waegeneer. Francir>e ce Bolle Sam is een Amerikaanse fihnkritikus. Zijn vrouw Nancy heeft hem veria»**-, en is in Europa verzeild geraakt. Maar moeilijk komt Sam over dese «rfre» chng heen. Door eer. bevriend echtpaar wordt hij er var. overtuigd dat her ven best nog wel wa» te bieden heeft eo da-, er nog meer vrouwen op de we reld zijn. Waar een nieuwe vrouw te vinden? Sam beleef-, baai was. gakke **•*»- lies-roet de njeowe kaneftdaae^ohrgeootee. BRANDMEESTER VAN DER WALLE: „WEDSTRIJDEN MOET JE EIGENLIJK LEREN SPELEN Plattelandsvrouwen maakten excursie BIERVLIET De Nederlandse bond van plattelandsvrouwen, afdeling 'De Braakman' opende het nieuwe seizoen me». e>en bezoek aan Sluis. De chef-kok van fHof van Brussel' had voor de dames een 'shcrwschotel' klaargemaak' en gaf enkele demonstraties. In de pauze werd er door de huievrouw 'geproefd' Na het voorlezen var. de notulen werden er dia's vertoond van enkele wedstrijdsohotelis. zoals die on der andere door de heer Van Westen waren gemaakt. De v.oe-presiden'e van de afdeling, mevrouw S. de Fey ter-Cathalr. die de avond opende «n sloot, dankte de heren voor hun de monstraties. Tweeëntwintig docenten, merendeels Belgische, geven gezamenlijk 210 les uren zang of instrumentale muziek. Bij voorbeeld: trompet, viool, fluit, ffoto's PZC) STICHTING LIJDT ONDER GEBREK AAN SUBSIDIE waren met zo'n wagen te werken. Wist ik veel dat er een jurylid stond mee te luisteren" en: .De ontvangst in Hulst is enorm geweest. Overal vlag gen en bloemen. Daarop hadden wij helemaal niet gerekend. En dan die ontvangst op het stadhuis nog eens. We wisten niet wat ons overkwam. Het was eigenlijk een grote feestroes. Het was geweldig". Ploeg De kampioensploeg van de vrijwillige brandweer van Hulst bestaat uit B. Neve. A. de Block, L. de Koning, W. Biesebroeck, W. Ferket, W. Bolsens, J- de Smit, J. Prenen en bevelvoerder G. L. M. van de Walle. De heer Van de Walle vertelt nog eens hoe het allemaal is gegaan in Doorn. Hij doet zijn verhaal voor de zoveelste keer deze week: „Wij kregen re horen, dat. er brand was uitgebro ken in een handvaardigheïdslokaal van een gebouw van de vereniging Bartimeus. De brand zou zich op de begane grond ontwikkelen en er moest rekening mee worden gehou den, dat. zich op de eerste verdieping; een slachtoffer kon bevinden. Die mededelingen zeggen genoeg voor ons. Alleen de manier om zo snel mogelijk aan bluswater te komen was voor ons een extra moeilijkheid. Het water moest, worden onttrokken aan een zogenaamde opengeboorde put. een manier waarmee wij in onze streek nauwelijks te maken hebben. Een typische methode voor een bos- en heideachtig gebied. We hadden er echter geen moeilijkheden mee om snel water te krijgen". Eerste keer Hoe win je nou zo'n landelijke wed strijd, waar je nota bene voor de eerste keer aan deelneemt? De heer Van de Walle vertelt, dat het kampi oenschap niet zo plotseling werd be haald als dat misschien wel lijkt. Hij duikt even terug in de geschiede^ nis en zegt, dat. in 1946 werd begon nen met wedstrijden van de Neder landse Vereniging van Brandweercom mandanten: „In het begin kwamen die wedstrijden eigenlijk meer neer op leuke spelletjes dan op hel. beoefenen van een doelmatige brandbestrijding". De heer J. de Smit. die al een poosje langer met het brandweerbijltje hakt. vult hem aan: .Je moest een beetje heen en weer hollen en emmertjes vullen en dergelijke". Van de Walle weer: „Dat is nou wel even anders. Die wedstrijden zijn ge groeid en zoveel mogelijk aangepast, aan de eisen die worden gesteld aan effectief brand bestrijden volgens een organisatorisch systeem, dat het afleg- systeem wordt genoemd. Iedereen wordt, in een bepaalde doelgroep inge: deeld. bijvoorbeeld de aanvals- en red dingsploeg, de ordonnans, de water- ploeg. de slangenploeg en de pompbe diende. Elke groep is even belangrijk om een brand vakkundig en zo snel mogelijk te kunnen bestrijden. In 1971 zijn wij na, een paar jaar van betrekkelijke rust, weer begonnen aan wedstrijden mee te doen. We speelden eerst in de voorselectie in Walsoorden. We vielen toen nog lang niet op tussen alle andere ploegen. In 1972 gingen we naar Oostburg. we waren al iets beter en in 1973 behaalden we de tweede plaats in de voorselectie!, die in Huls' werd gehouden We speelden toen overigens nog in de tweede klas. In 1974 gingen we aan wedstrijden in de eerste klas meedoen en speelden in Vlissingen. Dit jaar eindigden we op de tweede plaats in de voorselectie- wedstrijden in Axel achter het team van de koninklijke maatschappij De Schelde' uit Vlissingen. Met De Schel de' mochten we naar Doorn. Wij moesten als laatste spelen en hoe het precies is gegaan weet ik ook nier meer, maar we hebben in ieder geval de kampioenstitel behaald. Leren spelen „Wedstrijden moet je teren spelen Het aflegsysteem en al zijn aspecten moeten door en door bij de deelne mers bekend zijn en dan krijg je goede resultaten met wedstrijden. Door mee te doen aan wedstrijden en door in het begin fouten te maken leer je het meeste, maar de theorie is ook erg belangrijk. Je vindt nu vrij wel geen brandweerman meer. die zijn werkzaamheden niet uitvoerig heeft bestudeerd. Er komen zoveel technische zaken om de hoek kijken, dat het niet meer doenlijk Is om een brand te lijf te gaan zonder uit en te na op de hoogte te zijn met alle details. De theorie en de inzet zijn de gewichtige voorwaarden om in de praktijk hoge ogen te gooien", aldus de heer Van de Walle. Hij vindt echter dat ook de onderlin ge verstandhouding niet weggecijferd mag worden: „Er is een goede kame raadschap ontstaan in het korps. Door het. vele oefenen, door het geza- melijk studeren. Omdat die verstand houding zo goed is, kan je ook gerust wat meer zeggen als er echt brand is en als je daardoor erg gespannen bent. Dan zeg je web eens dingen, die hard kunnen aankomen. Dat wordt dan gewoon genomen als de relaties maar goed zijn. Als de teamgeest er maar is". Koel pilsje Van die goede relaties onderling ver telt de heer Van de Walle als de andere mannen van het kampioens- team nog niet aanwezig zijn. Maar nadat de fotograaf zijn werk heeft gedaan, is er nog even tijd om gezel lig na te praten met iedereen erbij. En onder het genot van een koel pilsje blijkt die goede verstandhou ding al gauw. Dan komen de plezieri ge herinneringen en de grappen op de proppen. Een van de mannen levert zijn per soonlijke bijdrage aan de informele De Hulster brandweer in de DOOR KOSTENSTIJGING AANTAL LESUREN TERUG VAN 220 NAAR 210 LANDSKAMPIOENEN: TEAMGEEST EN GOEDE ONDERLINGE RELATIES ZIJN BELANGRIJK HULST Het brandweerteam van Hulst is nog steeds onder de indruk van het behalen van de felbegeerde kampioenstitel in de hoogste brand weerklas ran Nederland, vorige week zaterdag in Doorn. Om nog eens over de wedstrijden en de moderne brand bestrijding in haar algemeen te pra ten, is de kampioensploeg van negen man deze week nog eens een avondje in de brandweerkazerne bijeen geko men. Er heerst een luimige stemming en er is weinig voor nodig om de manne tjesputters aan de praat te'krijgen. Iedereen weet zich nog wel een bij zonderheid te herinneren van de bele venissen op die succesvolle zaterdag in Utrecht. De verhalen leveren opmerkingen op als: „Ik geloof dat ik 's-nachts nog geen tien minuten heb kunnen slapen. Halverwege de nacht kwam er een enorme vrachtwagencombinatie het parkeerterrein van ons motel oprij den, die me uit de slaap hield", en: „Hoe het tijdens de wedstrijden voor ons zo goed heeft kunnen gaan, is nu nog nauwelijks te geloven. We hadden een enorm tempo en onze redding is, dat we direct met de wagen tot aan het hek van de zogenaamde brand zijn gereden. Er is prima gewerkt" en: „Ze stonden met hun oren te klapperen toen ze onze apparatuur zagen. Ik legde uit, dat wij gewend De kampioensploeg van de brandweer van Hulst. Van Donizetti ze: de Konir.kliL-:e Opera in Gent het weemoedig genrae work "L'Elisir d'amor' op de planken. De première Is op zondagmiddag 28 sep«*n- oer. Verdere voorstellingen zijn gepland op vrijdag 3 er. zondag 5 oktober, 's avonds om ach: uur. Op maandag 6 oktober <20.00 uurt speelt d;t suffe in de Koninklijke stadsschouwburg van Brugge De regie van deze opera berusï bij Ledo Fresehi. tevens éér. van de operazangers, en bet begeleidend etvwraWW staat onderJeidir.g van Aranas Margar::ov Operetteliefheboers kunnen aar. hun -rekken komen met Imre Kafenaofr Uw» Gsardasfürstin Op vrijdag 26 en zondag 28 september -20.00 uur. adjn cte voorstellingen. solozangers- Jarenlang meldden zich een cf twee mensen aan voor solo-' zang maar nu a! zes. Meestal worden' ze door ae koren waar ze in zitten.' gestimuleerd zich in solozang te be-; kwamen. Het aantal blokfluiters. elec-i Ironische organisten en gitaristen is bij ons niet overdreven, terwijl deze. instrumenten nogal sterk aan een mo-| detrend onderhevig zijn Leerlingen: die piano gaan studeren, doen datj meestal ornaat er een piano thuis' staat. Maar men moe: daarbij n;et; vergeten dat piano om persoonlijk- beid vraagt", vertelt directeur Van Prooijen. Kernen Slechts in twee kernen van de ge-: meente Terne-azen. Biervliet en Hoek.: worden vanuit de Terneuzease mu-j ziekschool cursussen 'algemene vor- ming' gegeven. Door een tekort aan1 belangstelling in de kernen Sluiskil en Zaamslag blijven deze AMV-cursussen voor kleuters en eerste jaars basis- scholieren verstoken. ..Willen we in: Sluiskil en Zaamslag van start kunnen: gaan aan moeten we toch minimaal tussen de twaalf en vijftien inschrij vingen krijgen. Biervliet telde het af-1 gelopen jaar 27 en Hoek 32 AMV-i leerlingen, dus dat was uitstekend".; aldus directeur Van Prooijen. In janu-j ari is het tijd voor de nieuwe AMV- cursussen in muziekschoolverband1 voor kleuters en be sis scholieren van de eerste klas Directeur Van Proo:>en is ook tevre den over het gemiddeld aantal leerlin gen van de Temeuzense Muziekschool dat doorgaat in de muziek. .-Niet jaar gaat er iemand naar het conser vatorium. maar als ik de afgelopen zeven jaar naga dan kom ik op acht leerlingen Da: waren een paar strij kers. pianospelers en blazers Ach- een goed oantai en ook voldoende. Ik zal nooit iemand stimuleren muziek :e gaan studeren Muziek kies je pa- als je beroep als je het speSen me: kant laten, anders wordt her een hopeloze zaak", stelt de heer Van Prooijen Muziekfeest HEIKANT Zondag houdt A* mu ziekvereniging "Heikant' uit op de Drie Hoefijzers' 'Speelhof' een muziekfeest. om twee uur. Tijdens is er een pauze, tijdens welke op treedt de drumband van "Heikant". Daarna is er eer.j den van de drumband en de laatste treden voor de eerste maai op. Aan dit muziekfeest werken ruim ne gentig personen mee. Het feest, wordt besloten met de uitvoering vac het Zeeuwsvlaaros volkslied.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1975 | | pagina 33