Desseaux wil korter werken Herstel evenwicht aanbod-behoefte in werkgelegenheid Nederlandse chemici Turken in kanaalzone nog geen stap verder met hun eigen centrum JONAS' OP HET EVENEMENTENTERREIN OPSTAPELING VOORRADEN Collecte VOORZITTER KNCV OP CONGRES IN MIDDELBURG Cehave gaat in beroep bij gemeenteraad van Oostburg v<*ÈBÊÈÊBni Zeilwedstrijden bij Kamperland Boete van 200,- voor verspreiden van stank door Duitse tanker Boete van 300,- voor bezitten van anti-biotica PftOrVtWCIALE 2EE«WSI COW* AWT WOENSDAG 3 SEPTEMBER T*75 GOES Jonas heeft al heel wot. van de wereld gezien, Hii was in Zuid-Afrika. Japan, Engeland. Zweden. Eene marken en FinlandHij reisde door het Verre- en het Midden-Oosten. En nu ligt hij op het Goese evenemen tenterrein. Je kun hem niet over het hoofd zien: Jonas is een chemisch geprepareerde walvis van twintig meter lang. Hij weegt maar liefst achtenvijftig ton. De enorme walvis ligt op een grote trailer, waarom een tentoon stelling is opgebouwd. Het doel daarvan is om het pu bliek meer informaties te verstrekken dat gebeurt met voort/herpen, foto's en statistieken over de wal vis. Via een bandrecorder worden nog nadere toelichtin gen gegeven. De tentoonstelling Jonas is vandaag woensdag nog m Goes- Daarna zijn Middelburg f don derdag 4 en vrijdag september) en Vlissingen zater dag 6 en zondag 71 aan de beurt.. In Middelburg is Jonas op het Molenwater en m Vlissingen in het Bella- mypark te bezichtigen. De tentoonstelling is doorlopend geopend van 11.00 tot 22.00 uur, alleen op zondag van 13.00 tot 22.00 uur. OOK VOOR VESTIGING KAPELLEBRDG OSS-KAPELLEBRUG De tapijtfa- brick H. Desseaux nr. (merknaam: Dew»), heeft hij de arbeidsinspectie ln Arnhem ar hei d sti daverkor ti ng aange vraagd voor de ongeveer 650 werkne mers. Het gaat om een verkorting van twintig procent, dat wil zoggen een dag in de week' voorlopig gedu rende een periode van zes we ken. De fabriek hoopt, de hoog opgelopen voorraad - over de hele linie ont staan door een tegenvallende omzet. in die zes weken geheel weg te tnarkea. De ongeveer 45 werknemers van Desso in Ka.peTlebrug vallen ook cmöer de regeling, die vermoedelijk half Bseptember van toepassing wordt. De vestiging in Kapëllebrug ls de kleinst» van de naamioze vennoot- schap, waarvan het hoofdkantoor zich in Oss bevindt. Er Ls een spoelerij en een weverij en er wordj. voornamelijk gewerkt In de 'tafelkledensfeer' zoals men dat, in Oss noemt- In Oas zelf werken zoYi 200 personen. De overige 400 werken in de Desso vestigingen In Dendermonde f275) en De collecte voor het Koumgin Wilhel- minatfonds ten bate van de kankerbe strijding heeft. in Koudekerk? 3508,37 opgebraoht. Daarvan werd 239,69 opgehaald in het verpleegte huis Der Boede. iin de andere Belgische plaats Waas munster (12-5). De arbeidsinspectie ln Arnhem heeft, de vergunning nog niet. verleend, maar de heer A- van Moorsel, hoofd, van de afdeling personeelszaken in Oss, verwacht dat maandag 16 sep tember de eerste vrije dag voor de Nederlandse vestigingen betekent.. De beide Belgische vestigingen zullen ver moedelijk maandag de achtste al voor het eerst gesloten zijn. In de vestiging in Ka.pelleb.rug werkt, een klein aantal Belgen (ongeveer zeven). PORTEFEUILLE MET 1800 GULDEN IN VLISSINGEN GESTOLEN VLISSINGEN De Souburger W. P. de W. heeft dinsdagavond bij de ge meentepolitie van VUssineen aangif te gedaan van vermissing van een por tefeuille met daarin een geldsom van ongeveer 180(1 gulden. Volgens W. is hij de portefeuille kwijt geraakt in een ca.fet.aria aan de Vlis- singse Scheldestraat. Omstreeks acht uur dinsdagavond bevond hij zich in deze cafetaria en had volgens zijn zeg gen de portefeuille op de toonbank gelegd, Na betaling verliet hij de ca fetaria en vergat, waarschijnlijk de portefeuille mee te nemen. Toen W. na enige tijd de vermissing bemerkte was de portefeuille van de toonbank verdwenen. Ook de eigenaar van de cafetaria had niets gevonden. De Vlis- slngse politie heeft de zaak in onder zoek. DRIEDAAGS CONGRES 'TIJSTROMEN IN DE 1925=1975 MIDDELBURG Bi.) de opening van liet driedaags congres dat de Konin klijke Nederlandse Chemische Vereni ging in Middelburg houdt, heeft de voorzitter, prof. dr. H. C. van der Plas uit Wapeningen. een gunstige ontwik keling gesignaleerd in de werkgelegen heidssituatie voor chemici in Neder land. De daling, opgetreden in de aantallen studenten die zich voor de chemie-richting aanmeldden, kan in de jaren na 19SJ -82 aanleiding geven voor een herstel van het evenwicht tussen aanbod en behoefte. Er aanwijzingen dal reeds eerder tekort kan optreden aan chemisch technologen Daarom wordt thans werkt aan omscholingsmogelijkheden voor universitair opgeleide chemici tot chemisch technoloog. Een speciale commissie van de KNCV bereidt thans een nauwkeurige analy se voor van de te verwachten ontwik- kelsing. Men verwacht, aldus prof. Van der Plas, dat hieruit een aanbeve ling zal komen betreffende de gewen ste minimum-aantallen eerstejaars studenten in de chemie en de chemi sche technologie. Bij de chemie is het. aantal eerstejaars studenten van 6000 in 1971 72 gedaald lot, 4000 in 1974-75; voor de chemische technologie zijn deze cijfers 345 en 163. Met driedaags zomerenngres van de KNCV (geen vakorganisatie maar een beroepsvereniging) heeft als thema Tijstromen In de chemie 1925-1975'. Een groot aantal inleiders uit binnen- en buitenland behandelt verschillende onderwerpen: daarnaast worden ex cursies gehouden met als onderwer-1 pen de Deltawerken, de zoetwaterfa- briek van de PZEM te Terneuaen. alumi nmm bed rijf Pechiney in het Sioe en de restauratie-activiteiten in voor beeldstad Middelburg. Bij de opening van het congres, gis termorgen te de Middelburgse Schouwburg, wees prof. Van der Plas er op, dat mede aanleiding om het congres voor de eerste maal in Zeeland te houden de uitbreiding van de chemische industrie in dit gewest is geweest, Plaats van het congres is ook vandaag, woensdag en morgen, donderdag weer de Middelburgse Schouwburg waar de inleidingen zijn te beluisteren, vandaag en morgen zelfs in twee series die tegelijkertijd worden afgewerkt. Het congres heeft. 340 deelnemers en gasten en binnen- en buitenland getrokken, die allen in hotels op Walcheren zijn onderge bracht. Voordat gistermorgen prof. Van der Plas het congres voor geopend ver klaarde sprak burgemeester drs. P. A. Wolters van Middelburg woorden van welkom namens het gemeentebestuur Drs. Wolters kon daarbij drie secties (er zijn er zeventien) van de KNCV feliciteren, die tijdens het congres het vijftigjarig bestaan vieren. In het kort schetste burgemeester Wolters een profiel van Middelburg, als bestuurs centrum, cultuurcentrum en handels centrum, De industriaJisatiespreidang betekende komst van de chemische industrie naar Zeeland. Deze ontwik keling wilde burgemeester Wolters zo evenwichtig mogelijk benaderen: geen verheerlijking van de industrialisatie, maar ook geen veroordeling, zeker niet met, de op de achtergrond de werkgelegenheidssituatie. Onderscheiding Direct na de opening van het congres reikte prof- Van der Plas de gouden KNC-V-medaille 1975 uit aan dr. J. CL vsn Boom, die als mfraniech -«ynthetj- etis verbonden ie aan de rijksuniversi teit. te Leiden. Deze onderscheiding wordt jaarlijks toegekend aan een chemicus die zich op een bepaald gebied hijzonder heeft onderscheiden- ln Leiden verricht dr. Boom met een werkgroep van studenten een onder zoek op het gebied van de synthese van polynucleotides Voordat de KNCV-voorzitter de dersoheiding, een geschenk en bloe men voor mevrouw Van Boom aan bood lichtte prof. dr. E. de Boer als voorzitter van de gouden-medaille commissie de overwegingen toe de onderscheiding aan dr. Van Boom te verlenen. Dr. Van Boom heeft unieke prestaties geleverd en nieuwe moge lijkheden geopend voor fysisch en biochemisch onderzoek. De KNCV-voorzitter bracht tijdens het congres voort.s hulde aan secreta ris dr. D F. den Os voor zijn aandeel bij de samenstelling van de teleac- cursus chemie, waarvan enkele lessen konden worden getoond Dr, H. A, M Snelders van de ri.iksuniversiiteit Utrecht, opende gistermorgen de lezin genseries met, het onderwerp De scheidkunde in het eerste kwart van de twintigste eeuw". Hij stelde onder meer, dal, de specialisatie van de na tuur wetenschappen die in de negen tiende eeuw was begonnen en in de twintigste eeuw haar hoogtepunt be reikte, tot overbruggende disciplines leidde fysische chemie, biochemie waardoor de scheikunde een ver binding werd tussen natuurkunde en biologie Deze groeiende onderlinge af hankelijkheid van verschillende na tuurwetenschappen is een van de meest opvallende kenmerken uit het begin van deze eeuw, aldus dr. Snel ders, 's-Middags beluisterden de con gressmen achtereenvolgens pr. dr. F. L. van der Waerden van de Univer- sitat. Zurich, die tot onderwerp had 'De geboorte van een nieuwe fysica en voor de chemie' en dr, ir. M. van den Tempel utt VI aardingen die het onderwerp "Vijftig jaar kol- loïd-chemie' behandelde. Ter atehiiting sneden gistermiddag prof. dr- Ir. H. van Bekikum. en ir. W. Maassen van den Brink van de Tech nische Hogeschool te Delft een onder werp van geheel ander karakter 'Chemie op Postzegels'. Aansluitend werd in de foyer van de Schouwburg een bijzonder fraai ingerichte en boel ende tentoonstelling 'Chemie op post zegels' geopend. Intussen waren andere congressisten uitgezwermd met, excursies naar het; Zeeuws Museum en aluminiuimfabriek Pechiney in het, Sloe, 'Een van de redenen', aldus de toelichting van de KNCV op dit bezoek, „waarom deze excursie op het, programma is gezet, is de bijzondere prestatie die dit be drijf op het terrein van de bescher ming van het milieu heeft verricht". Ontvangst Aan het eind van de middag werden de congressisten in het Abdijcomplex ontvangen door het. provinciaal be stuur. BH de ontvangst zei commissaris der koningin dr. C. Boertien dat. het hem genoegen had gedaan dat de KNCV zoveel aandacht, schenkt aan de maat schappelijke implioaties van de ont wikkelingen in de chemie. Er is, aldus dr. Boertien een samenhang tussen chemie en samenleving, 'en wé zien die hier in Zeeland in toenemende mate". De commissaris prees daarom de aandacht die de congresserende vereniging geeft, aan de rol van de chemie in de samenleving en in de totaliteit pree.s hij ook de doelstellin gen van de KNCV. „waarbij ik u erg veel sterkte toewens niet. de uitwer king daarvan. Politici en chemie, a.ldus dr- Boertien, hebben gemeen dat se beide met het. nodige wantrouwen worden bekeken. Daarom verdient het aanbeveling, aldus de commissaris, dat men een openhartige dialoog met, de samenleving' aangaat- Prof. Van der Plas bood de heer Boertien als geschenk van de KNCV een ets De congressisten reden naar Domburg, waar in het. Badhotel de maaltijd werd gebruikt. Voor van daag. woensdag, staat een zevental lezingen op het programma. De excur sies van vandaag betreffen de restaur tie van de Middelburgse binnenstad Veere en de zoetwaterfabriek PZEM in TerneuzenMet, een "Zeeuw se avond' onder meer een maaltijd met Zeeuwse gerechten wordt het. woensdagprogramma afgesloten, Voor donderdag staan acht lezingen op het programma, een excursie naar Dom burg waar men een show kan zien van Walcherse klederdrachten (Badho tel) en de excursie naar de Deltawer ken. Onderzoek Walcheren Eén van de vandaag te beluisteren lezingen betreft een onderzoek, dat op Walcheren is uitgevoerd. Dr. W, Edel van liet RIV in Biithoven spreekt vanmiddag over 'Kringlopen van para- typbus-bacteriën in het milieu, project Walcheren'. Dr. Edel zal nader ingaan op de duidelijke relatie die blijkt te bestaan tussen het voorkomen van parat,y- phus-bacteriën (salmonella) in diverse sinds 1971 op Walcheren onderzochte stoffen en dieren, te weten varkens, insecten, vogels, vlees en vleeswaren, de mens. effluenten van rioolwaterzui veringsinstallaties en ha kblokafkrab- sels en rioolafvoeren van slagerijen, Het ligt in de bedoeling hierover te discussiëren, waarbij in het algemeen de kringlopen van biologische en che mische residuen in het, milieu ter sprake kunnen komen. Restamliepmden GEMEENTE OVERLEGT OVER HOGE HUUR IN KORTE N00RDSTRAAT MIDDELBURG Het gemeentel» stuur van Middelburg is nog bi onder handeling met het pensioenfond» van Van Gelder Papier om de liuurprtis van de restauratiewoningen In de Kor te Noordstraat naar heneden te bril gen. Zoals gemeld wil het peiBioM' fonds de huur tussen de 350 en 8(H) gulden stellen. Dit. onthulde wethouder W. P. J. Baars dinsdagavond in de raadscomrnissis ruimtelijke ordening. Hij bracht de» mededeling naar buiten in antwoord op vragen van commissielid D. Bon gerd (pvda). Deze had de vrees ge uit, dat. de restauratiewoningen zo voor een beperkte groep worden weg gelegd. Volgens wethouder Baars is het. stre ven van het gemeentebestuur er Mi steeds op gericht om de binnenstad voor een zo groot mogelijk aantal la gen van de bevolking aantrekkelijk te maken. Hij beklemtoonde echter oo* dat, een huurprijs als in de Bellink straat in de Noordst.raat, niet mogelitx is. Bij de restauratie in de Bellini?- straat, profiteert, men van een uitzon derlijke subsidieregeling die verder op dit gebied niet wordt toegepast. De raadscommissie oriënteerde acn dinsdagavond voor de vergadering in het stadhuis allereerst; in de omgeving van de Herenstraat en de Sint-Jans- straat. Deze omgeving wil het gemeen tebestuur in de toekomst opknappen (rehabiliteren). Ook voor dit project, willen burgemeester en wethouders het, pensioenfonds van Van Gelder ro pier inschakelen. VERNIELINGEN IN GOESE BINNENSTAD GOES In de nacht van maands? op dinsdag zijn in de Goese binnen' stad enkele vernielingen aangenen In de Lange Vorstst.raat werd een bloembak omver gegooid. Op het P®r keerterrein aan de Oostsingel wer<rL de antennes van enkele auto» veroo- gen en werd een aantal autosnege Afdeling beplantingen Goes houdt excursies voor scholieren GOES De afdeling beplantingen in Goes organiseert tot maandag 8 sep tember een aantal excursies voor leer lingen van de vijfde en zesde klassen van het basisonderwijs. Er kunnen bezoekjes gebracht worden aan de Hollandse Hoeve, net; recreatiegebied- Zuid, de Oosterschelde en de Piet. Doop personeel van de afdeling be plantingen wordt, een uiteenzetting ge geven over de aanwezige flora en fauna. Het is voor de vierde keer, dat dergelijke excursies plaatsvinden. OOSTBURG De NV Cehave in Veghel zei bij de gemeenteraad van Oostburg beroep aantekenen legen de weigering van het college van h. en w. om de Cehav en bouwvergunning ie verle nen voor een 'Boeren-hond-winkel' op het industrieterrein aan de Lange- straat. De Juridische afdeling van de Cehave is van mening dat b. en w de bouw vergunning ten onrechte hebben ge weigerd, omdat, de vestiging van een boeren.'bondwinke! niet. in strijd zou zijn met het bestaande bestemmings plan, dat handel en industrie' toe laat. De Cehave bekijkt verder of de aaak ook aanhangig moet worden ge maakt bij de burgelijke rechter- De mogelij Wieden zijn een kort, geding voor de president van de rechtbank in Middelburg of een normale civiele procedure. De Cethave wil hierover eind deze week een beslissing nemen. (ADVERTENTIE) Ak je met 389 mensen op Ivlerkahte kilometer woont en je wilt 'n feest geven, kan je dat t moeilijk stilhouden.'t Beste (en aardigste) dus om iedereen maar uit te nodigen. En dan voora! de buren nietvergeten. Want die horen het altijd als I eerste.Geluidsoverlast,weet u wel KAMPERLAND Zaterdag aanstaan de houdt de watersportvereniging Kamperland de laatste zeilwedstrijd van dit seizoen. Na afloop van de wedstrijd zal de jaarbeker worden uitgereikt. De wedstrijd begint otm 14.30 uur. De deelnemers kunnen rich tussen 13.15 en 13,45 uur inschrijven in restaurant, t Veeree Meer. tenlandse werknemers wordt, hangt af van de grootte", Comité De Turkse gemeenschap is niet of nauwelijks op de hoogte van deze plannen. Kirdas zegt. dat, de vroegere muziekschool wel eens ter sprake is gekomen. Een uitno diging voor het bezichtigen van het, gebouw had hij dinsdag nog niet binnen ofschoon hij wei deel uitmaakt van het, 5 man sterke comité dat. de belangen va.n de Turken in de kanaalzone wil be hartigen. Het, is democratisch gekozen en gesprekspartner van d© stichting voor buitenlandse werknemers te oprichting. Buurthuiswerker Ro ger Lijnen van het centrum "De Sluis' in de Temeuzense binnen stad, die betrokken is bij de initiatiefgroep buitenlandse werk nemers in de kanaalzone: ..Het is dringend noodzakelijk dat de Turken snel een eigen centrum krijgen. Die mensen moeten de kans krijgen tot. een stuk zelfor ganisatie te komen. De afgelopen maanden hebben ze duidelijk be wezen dat ze zo te centrum zelf kunnen exploiteren. In 'De Sluis' hebben se in juli en augustus ieder weekeinde soos gehouden en daarbij heeft zic-h geen enkel probleem voorgedaan". Hij is ervan, overtuigd, dat het sociaal en maatschappelijk werk onder de Turken in de kanaalzo ne een st.uk efifdënter kan worden opgezet,, a.ls deze groep buitenlan ders een eigen ruimte krijgt,. _Be TERNEUZEN Het pand Blok ken 10: van de baan.* geleiding van Turken komt voor een belangrijk deel neer op het scheppen van situaties, waarin de mensen van elkaar leren. Een ontmoetingscentrum is daarvoor de aangewezen plaats. Als je zoals nu van deur naar deur gaal., noem ik het pleisters plak. ken op een houten been". Lijnen vindt het ongewenst om in de kanaalzone tot één voor alls buitenlanders te komen, wanneer daarin geen eigen ruimten voor de diverse nationaliteiten worden gecreëerd- „Begeleiding van Turken komt voor een belangrijk deel neer op het scheppen van situaties, waarin de mensen van eLkaar leren. Een ontmoetingscen trum is daarvoor de aangewezen plaats. Als Je zoals nu van deur naar deur gaat, noem ik dat pleisters plakken op een houten been". „Turken en JoegosI a-ven stellen to taal verschillende eisen aan een centrum. Als je ze onderbrengt in een gebouw, zul je toch moeten scheiden als het om activiteiten gaat". Hij is ook ba.ngf dat pogin gen om tot een centraal centrum t.e komen als excuus zullen wor den gebruikt, om de wensen van de groep Turken te negeren. .Het. kan nog wel anderhalf jaar duren voor er zo'n centrum is. Mis schien is de interesse dan wel verdwenen. Momenteel komen de Turken tot. een stuk zelforganisa' tie. Ze zLIn rijp voor een eigen gebouw". TERNEUZEN Wegens het, verant woordelijk zitn voor dp verspreiding van damp of gas werd dinsdag voor, het kantongerecht in Terneuzen de ka pitein van de Duitse tanker 'Borea', overeenkomstig de eis van officier mr 1 W. G C. Mijnssen. veroordeeld tot. een I hoete van 2011 gulden. De kapitein F M. was zelf niet verschenen, maar Het zich vertegenwoordigen door rijn ad vocaat, mr. Hijman. Deze achtte niet. bewezen dat de stank, waardoor een gedeelte van Terneuzen woensdagmorgen 19 februari werd ge plaagd. afkomstig was van de 'Borea'. Drie getuigen kwamen echter vertellen dat de bewuste ochtend hun reukor gaan onaangenaam werd geprikkeld door een vreemde lucht „Zeker weer afkomstig van Dow", dacht, mevrouw M. K -A., die aan de Oesterputten op de Scheldedijk woont. Ze sloot onmid dellijk alle ramen en deuren Oliehan delaar A. F, uit Terneuzen had. toen hij met zijn bunkervaartuig onderweg was naar het. tankschip, al de bood schap van de wal doorgekregen dal men op de 'Borea' moest stoppen met het. schoonmaken van de tank Langs zij gekomen gaf hij deze sommatie door aan een bemanningslid. Een amb tenaar van openbare werken, P. de R., werd op weg naar zi jn werk ook sterk getroffen door een onaangename geur Tenslotte kwam verbalisant M. v. M. van de rijkspolitie tot, de conclusie dat de stank afkomstig moest zijn van de "Borea', die tevoren nafta gelost, had bij Dow Chemical. Mr, Hijman meende dat niet. uitgeslo ten moest, worden geacht dat de stank afkomstig was van een vrachtschip dat in de nabijheid van de Duitse tanker lag. Hij vond de 'Borea' veel te klein om op genoemde afstand stank te kunnen verspreiden. Hij kon hiervan noch de officier, noch kantonrechter mr. C. J M. van Hees overtuigen. Beiden achtten het bewijs van de over treding geleverd Filmvoorstelling in plaats van instuif 'm De Veste te Goes GOES In verband met. riekte van de leiding gaat de kinderinstuif van middag (woensdag) in onmoetingscen- fcrum De Veste aan de Keizersdijk niet, door. In plaats daarvan wordt de spannende film "Sabu en de toverring* vertoond. Devoorstelling begint om twee uur en duurt, tot half vier. „VAN HET KASTJE NAAR DE MUUR" TERNEUZEN Een boete van 300.-, waarvan 150,- voorwaardelijk met oen proeftijd van een jaar, legde de Ter- neuzense kantonrechter mr. C. .T. M. van Hees dinsdag de landhnnwer A. S. nit St- Jansteen op wegens het voor handen hebben van anti-biotica voor dieren. De landbouwer toonde zier. zeer verbolgen over deze uitspraak, die conform was aan de eis van de officier van justitie, mr. W. G. C- MLJnssen. en reageerde zeer positief op de mede deling van de kantonrechter dat hij veertien dagen de tijd had om in hoger beroep te gaan: 'Ik ga het direct doen.' Een controle-ambtenaar van de onti- bioticawet. had tijdens de zitting ver teld, dat, dit therapeut!cum. vourmo- nixone geheten, zeer gevaarlijk is in handen van ondeskundigen. Onder ede verklaarde hij plastic zakken met het gevaarlijke goedje in de schuur va.n S te'hebben-aangetroffen op 21 novem ber van het vorige ,1aa.r, S, ontkende echter hier ook maar iet» van te-héb ben geweten. Volgens zijn zeggen moe ten anderen dan hij het poeder in de plastic vuilniszakken hebben gedaan. TERNEUZEN - Onder de 45(1 Turken In de kanaalzone begint Irritatie te ontstaan over de ma nier waarop Nederlandse instan ties omspringen met een verzoek om ruimte voor een ontmoetings centrum. De Turken die al 2 Jaar met een dergelijk plan rond lopen vinden dat ze 'van het kast,ie naar de muur' worden ge stuurd. „We horen niets, we we ten van niets", zegt een van hen, de heer M. Kirdas uit Terneuzen. Hij stuurde in oktober vorig jaa.r namens 60 landgenoten een brief aan b. en w, van Terneuzen, met het verzoek behulpzaam te rijn bij het, opzetten van een Turks tref centrum Dat sou ruimten voor godsdienstige plechtigheden, feesten en bijeenkomsten en voor spreekuren van vakbondsfunctao- na rissen en het, maatschappelijk werk moeten omvatten Het duurde tot. eind mei dit, Jaar voor het, schrijven werd beant woord. De brief, waarin b. en w. te kennen gaven dat ze het. ver zoek van de Turken In de gaten zouden, houden, was zo ambtelijk gesteld, dat hij niet alleen moest worden vertaald maar ook nog toegelicht. Sindsdien hebben de Turken niets meer vernomen. Hun suggestie het. leegstaande pand blokken 10 beschikbaar te stellen blijkt, defi nitief van de baan te zijn. Wet houder van sociale zaken me vrouw L. van der Pias-Tams: „Het is te klem en er zou teveel aan verbouwd moeten worden We hebben nog een pand op het oog: de vroegere muziekschool ten de Dijkstraat. Die zouden we eind deze week eens met een aantal mensen moeten bekijken. Persoonlijk lijkt; mij de plaats niet zo erg geschikt. Ze vertelt dat het inwilligen van ce Turkse wensen navrw samen hangt. met de opriohting van een Zeeuwse stichting voor buiten landse werknemers, cüe nu vrij wel m kannen en kruiken Ls. De stichting heeft van het ministerie van orm de toezegging da,t, ze met, anderhalve beroepskracht, mag werken. Eén van de eerste prioriteiten: een gebouw in de kanaalzone. Mevrouw Van der Plas: „We zullen kijken of er iets is in Axel, Sas van Gent, of Ter neuzen. Of dat alleen voor de Turken of ook voor andere bui-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1975 | | pagina 4