ABN Eerste inspraakgroepen Hulst namen aanbevelingen door VTV Vlissingen heeft nu ook mini-mini-ma jor etten peloton kritiek op ffegblijven gemeenteraad Vlissings Duitse toerist dobberdeongewdd richting Engeland SECTIE CULTURELE RAAD ACHTER BEHOUD VAN DE VISSERS-KOOPMANSHAVEN Geldboete en ontzegging voor dodeliik ongeval Beheer uw geld goed, zorg dat u de hoogste rente maakt. De spaarvormen van deABN maken't u gemakkelijk. PROVINCIES KRIJGEN NIET MEER DAN 4 MND. VOOR STANDPUNT PROVINCIE-NIEUWE-STIJL Acht weken voor verkrachting en vrijheidsberoving DR. C. BOERTIEN INSTALLEERDE COMMISSIE ZUIVERINGSBEHEER maken zaterdagmiddag rondgang door de vlissingse binnenstad DONDERDAG 28 AUGUSTUS 1975 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 LIEVER GRONDIGE DAN SNELLE BESLISSING BAALHOEKKANAAL' HULST Tijdens dc laatste hoorzit ting van de inspraakgroepen 'Landin- richting-milieubehecr' en 'Werkgelegen- jieid-Streekecomie' in Hulst zijn roensdagavond de 22 pagina's van de- te groepen nog eens losjes doorgeno men. Het was niet de bedoeling om die ynbevelingen op essentiële punten aan te tasten, maar om erover van gedach- OT te wisselen. Ook bestond de moge lijkheid om eventueel een aanvulling aan te brengen of om een tegengestel de opvatting te laten noteren. De bij eenkomst in 'Den Dullaert' werd maar matig bezocht: ongeveer 40 mensen ga ten blijk van hun belangstelling en dst terwijl er op minstens een kleine honderd was gerekend. Gespreksleider R. van Duyse las adviezen voor die straks bij de ge- iteraad terecht zullen komen Vanuit de zaal kwam na een wat moei- jaam begin later toch ai en toe een ;actie. Tot een echte discussie kwam bet echter niet, de aanbevelingen wer den ook niet noemenswaardig aange- nld. De discussie bleef uit, temeer ■jar het uit zeven personen bestaande jorum van deskundigen er alleen zat o feitelijke informatie te verstrek- 'ai. Het was de heren P. J. G. Molt- •a, drs. J. J. M. de Blok, J. Roelands, C.W. A. van Leuven, L. Uilenbroek, r te Vos en Th. Hiel niet toegestaan o uitvoerig aan de gesprekken deel •esmen. slaagde er vanuit de zaal niet a verbergen, dat men het nu wel walletjes vindt met de inspraak. De tabevelingen zijn op tafel gekomen, laat nu de gemeenteraad er maar mee an de gang gaan. Drs. B. J. J. Locke- feer, lid van de werkgroep 'Geen Baai hoekkanaal' die overigens een flinke delegatie had afgevaardigd, liet al vrij aan het begin van de drie uur durende bijeenkomst blijken zo zijn twijfels te hebben over het nut van de bijeen komst: „We zitten hier op een hearing. Dat wil zeggen horen, luisteren. Wie moeten hier echter zijn om te luiste ren? Volgens mij zijn dat de mensen die straks met deze aanbevelingen moeten gaan werken. Met andere woorden de gemeenteraad. Ik begrijp niet, dat die mensen niet aanwezig zijn vanavond." De heer Van Leuven, directeur van Gemeenschapswerk Hulst, viel hem bij: „Wij bieden de raad een hoop pagina's aan met bevelingen. Droge zinnen, die zijn voortgekomen uit een stuk bezorgd heid, een stuk emotionele betrokken heid, die zich niet in deze woorden la ten uiteenzetten. Het is jammer, dat de raad niet de moeite heeft willen ne men om bijvoorbeeld op deze bijeen komst kennis te nemen van wat er al achter de aanbevelingen steekt.' Toelichting BELGISCHE SCHIPPERS VERWERPEN COMPROMIS GENT - Woensdagavond laat is het bij de telling van de stemmen gebleken dat ruim 94 procent van de stakende Belgische binnenschippers zich tijdens Jet nationale referendum heeft uitge sproken tegen het ontwerp-akkoord. dat woensdagavond op het departe ment van verkeerswezen tot stand kwam. De schippers vinden dat het vooral de voorstellen van het verbond van Bel- gsöhe Ondernemingen zijn, die te veel beloften en te weinig garanties inhou den. Het was woensdagavond evenwel niet duidelijk of de staking en te daaraan gekoppelde versperringsac- ia vandaag, donderdag, zullen wor den voortgezet. Aarzeling daartoe is da solidariteit met de Nederlandse siffigpers. waaraan de Belgen van meè, el aan hebben vastgehouden. Nu de Nederlanders hun barricades opc- veie plaatsen hebben ontmanteld gin- p onder de schippersafgevaardigen «Brussel woensdag stemmen op om te actie - zij het dan tijdelijk - op te shorten. Die actie duurde woensdag intussen onverminderd voort. Op vele plaatsen kwamen zelfs schepen de versperringen versterken. Het ontwerp akkoord, waarover eerst daags opnieuw gediscussieerd zal woi een, omvatte een vastlegging van de minimum vrachttarieven per gewest, het bekendmaken van de aange voerde vracht voor internationale be stemming op de schippersbeurzen en afschaffing van huurcontracten tussen schippers en bedrijven. Vrijwel geen extra drukte: *se havens merken weinig van blokkade VLISSINGEN De blokkades door binnenschippers van de Rotterdamse en Amsterdamse havens heeft in het Vlissingse havenbedrijf vrijwel geen est ra drukte teweeg gebracht Directeur van de NV Haven van Vlis singen. C- Oreel, zei desgevraagd, dat zich in de afgelopen dagen slechts één Vreemde eend in de bijt' heeft aange meld. Het betrof een kustvaarder met een dertigtal containers, die door per soneel van de NV Haven zijn gelost. De heer Oreel zei overigens geen zekerheid te hebben of het hier inder daad om een Tolokkade-ship' ging. Het overige laad- en loswerk in de Vlis- singse binnen- en buitenhavens en aan de Sloekade betreft, het uitvoeren van contracten, die de vennootschap eerder heeft afgesloten. Door verladers in de geblokkeerde havens is in de vorige dagen wel fönformeerd bij de NV Haven en ook bij het Havenschap naar de mo gelijkheid van het in Vlissingen behan delen van opgehouden schepen. Deze aanvragen zijn echter niet geëf fectueerd, Een woordvoerder van het havenschap wees erop dat de dinsdag i? Rotterdam en woensdag in Amster dam opgeheven blokkades waarschijn- te kort hebben geduurd om de verladers te doen besluiten naar ande- nog 'open' havens uit te wij ken. Henry Dunantmet Zeguwse patiënten niet naar Rotterdam WJSSINGEN Het Rode-Kruisschip a®ry Dunant', dat momenteel een Taartocht door Zuidwest-Nederland ®aakt met 74 Zeeuwse patiënten, zal vandaag, donderdag, niet afmeren aan ae Boompjeskade in Rotterdam. Men wu geen enkel risico lopen in verband met de actie van de binnenschippers, fe Henry Dunant' zal nu uitwijken aear Krimpen aan de Lek, waar van- •vond ligplaats wordt gekozen bij de «®niniumfabriek. «nsdag. op zijn toch door de Volke- vaksluizen, werd het schip zonder aar zelen doorgelaten door de binnen schippers. die met hun schepen de ?™zen hermetisch hadden afgesloten. DP net moment, dat de 'Henry Du nant naderde, maakten enkele sche pen snel een doorgang vrij. Puntsgewijs werden de aanbevelingen doorgenomen en vanuit de zaal en vanuit het forum werd van tijd tot tijd om een nadere toelichting vraagd. Uit de antwoorden op die vra gen bleek op verschillende punten nog al wat onduidelijkheid te bestaan over de gehanteerde begrippen 'meerder heid' en 'minderheid'. Gespreksleider Van Duyse had er in zijn inleiding al op gewezen da de termen niet verward moeten worden met de meer derheid respectievelijk minderheid van de bevolking: „Het gaat om de ge spreksgroepen. In sommige gevallen is genoteerd, dat een meerderheid voor een bepaald iets Is. Dat betekent de meerderheid van het aantal leden van de themagroep dat op een bepaalde avond aanwezig was." Bepaalde met stelligheid beweerde op merkingen werden door de leden van de themagroepen alsnog sterk in twij fel getrokken met opmerkingen als „Dat was er maar eentje" of ,Jk zou liever spreken van een zeer kleine min derheid." Baalhoek Een van de aanvullende.aanbevelingen, die de gemeenteraad straks onder ogen zal krijgen en die woensdagavond is aangebracht, is dat men liever een grondige beslissing over het Baalhoek kanaal wenst dan een vlugge. Die aanvulling werd gemaakt naar aanleiding van een opmerking van een van de vrouwelijke aanwezigen in de zaal. die een snelle beslissing over de aanleg van het kanaal bepleitte. Dat om de mensen die zich nu voor zake lijke beslissingen in het betrokken ge bied gesteld zien behulpzaam te zijri. De woordvoerster voerde aan, dat het onverantwoord is om nu veelomvat tende investeringen te doen ais die straks ongedaan gemaakt moeten wor den doordat het Baalhoekkanaal wordt aangelegd De heer Van Leuven vatte die proble matiek samen: „Op het ene moment zou je een snelle beslissing wensen enl op het andere moment een grondige." i De heer Van Leuven beklaagde zich erj over. dat er maar weinig informatie is: over de aspecten die met het kanaal te maken hebben. Dr. A. F. M. Broekmans, een ander lid van de werkgroep 'Geen Baalhoekka naal', zei het ook te betreuren dat men alleen met de nautische en planologi-J sche aspecten rekening schijnt te hou I den en dat de volgens hem zeer ver strekkende gevolgen voor de streek buiten beschouwing worden gelaten. Hij wees daarbij nog eens op de publi- katie van M. C. in 't. Anker en G. C. van der Mev in het. mei 1974-nummer van "De ingenieur', die in de documen tatiemap van de werkgroep is opge nomen. Volgens de heer Van Leuven waren er best commissies van rijkswaterstaat geweest, die zich over onder meer de sociale aspecten van de aanleg van het kanaal hadden beraden. Hij kon zich 'de spreekwoordelijke grondigheid waarmee rijkswaterstaat altijd te werk. gaat kennende' niet voorstellen, dat er geen informatie beschikbaar was over die sociale aspecten: „Die infor matie is alleen niet bereikbaar. Die ligt ergens achter de deur van een kast of in een la, waar niemand eens een kijkje kan nemen." Van verschillende kanten werd ver volgens gepleit voor het- bekendmaken van die informatie, voor het bekendma ken van de traktaatsvoorwaarden en tenslotte het ter discussie stellen ervan voordat men er in de kamer een geluid over moet laten horen. In de laatste fase van de bijeenkomst zette de heer Lockefeer nog eens uiteen, dat men met het wensen van inspraak over de aanleg van het Baalhoekkanaal niets anders doet, dan tegemoet komen aan hetgeen een voorganger van minister Westerterp als zijn wens heeft uitge sproken en hij citeerde het antwoord van die minister op kamervragen: Gemeend wordt, dat een zin volle discussie over de vraag of het kanaal, er dient, te komen, eerst kan plaatsvinden als de onderhandelingen zijn afgesloten en vaststaat wat het project inhoudt en welke de daaraan verbonden voor- en nadelen zijn Overigens is besloten, dat de ter gele genheid van de inspraak rond de struc tuurstudie Hulst ingestelde ^themagroe- pen 'Landinrichting-milieubeheer' en 'Werkgelegenheid en streekeconomie' ook na beëindiging van de procedure zal blijven voortbestaan. Zij het niet zoals drs. B. J. J. Lockefeer aan het slot nog schertsend opmerkte als vast adviescollege voor het gemeen tebestuur van Hulst. VLISSINGEN - De oplettendheid van badmeester A. Dijkstra van het Vlissingse hadstrand heeft waarschijnlijk het leven van de Duitse vakantieganger O. T uit Aken gered. T. was 's morgens met zijn opblaasbare rubberboot vanaf het Zoutelandse strand vertrokken. De stromingen en de aflandige wind deden het kleine scheepje afdrijven. Met de reddingsboot van de Stichting Re creatie. de 'Ree I' trof de heer Dijkstra rond twaalf uur de ver moeide Duitser ongeveer vijftien kilometer builen Cadzand aan- De Duitser T-, slechts ge kleed in een zwembroek, peddel de 's morgens om half negen met zijn rubberboot weg van het strand te Zoutelande. De stromin gen en de aflandige wind dreven het bootje in de richting van het Engelse Kanaal De Duitser had er. zo bekende hij later, zijn hoop op gevestigd in Breskens te zullen uitkomen. De Duitser had zijn redding te danken aan de Vlissingse badmeester Dijkstra, die een oranje stip aan de hori zon opmerkte. Dijkstra zag door zijn verrekijker dat het een boot je met een man er in betrof. Met de reddingsboot 'Ree 1' ging hij vervolgens de Duitse vakan tieganger achterna. Hij trof T vijftien kilometer buiten de kust van Cadzand aan. De Duitser had geen enkele vorm van mondvoor raad cf drinken aan boord. De heer Dijkstra bracht de Duitser aan de wal en reed hem naar Zoutelande. waar T. met zijn fa milie de vakantie doorbrengt, Unaniem was de sectie van mening dat in deze provincie meer gebieden onder de landschapsparken zouden moeten vallen. Na gesprek met Vlissingse actiegroep Aandacht voor het historische karakter havens VLISSINGEN De sectie cultuur behoud van de Zeeuwse Culturele Raad heeft rich woensdag achter het stre ven gesteld van de actiegroep 'Behoud Vissers- en Koopmanshaven Vlissin gen' om deze havens in hun huidige Btaat te handhaven. Dat gebeurde tij dens een vergadering rn hotel 'Malde- gem' in Vlissingen waar de sectie een langdurig gesprek had met leden van de actiegroep. Zoals bekend worden de Vissers- en Koopmanshaven bedreigd door de plauien om de zeewering ter plaatse op Deltahoogte te brengen. Met. de actiegroep was de sectie van mening dat deze plannen zo uitgevoerd moe ten worden dat het karakter van de Vissers- en Koopmanshaven wordt aangetast. De leden van de actiegroep wezen erop dat de beide havens voor de stad Vlissingen van historische beteke nis zijn en daarom met de naaste omgeving als monument moeten wor den aangewezen. De sectie zal nu deze monumentalet aspecten nog eens benadrukken bij de rijksdienst voor de monumentenzorg en de monumen- tenraad. De leden van de actiegroep brachten verder naar voren dat de Vissers ha ven als deze open en in rijn huidige toestand - zij het opgeknapt - gehand haafd blijft vele mogelijkheden biedt Zo ziet men perspectief voor bijvoor beeld een jachthaven en vindt men verder dat het oude, historische stad huis van Vlissingen in de naaste om geving van de havens prachtig her bouwd zou kunnen worden- MIDDELBURG De rechtbank in Middelburg heeft woensdag automobi liste mevrouw A. S. uit Waarde voor liet veroorzaken van een dodelijk onge val veroordeeld tot een boete van 600 gulden en 8 maanden ontzegging van de rijbevoegdheid. De rechtbank von niste daarmee conform de eis tan de officier van justitie- Het ongeval gebeurde op 4 maart van dit jaar oo de rijksweg bii Kapelle. Mevrouw S. reed daar de afslag naai Schore op maar zag daarbij tegemoet komend verkeer over het hoofd. Een van de betrokkenen bij de aanrijding die volgde, overleed enkele dagen later aan de gevolgen van het ongeluk. In ds hoger beroepszaak van mejuf frouw M. de R. uit Sluis nam de recht bank de eis van de officier over. Dit betekent dat de rechtbank het vonnis bevestigde van de kantonrechter, die eerder 24 honden van mejuffrouw De R. wegens onvoldoende verzorging en voeding verbeurd verklaarde. Carburateur gestolen VLISSINGEN - Uit. een kweekkas van de gemeentelijke plantsoenendienst te Vlissingen is tussen half vijf dinsdag middag en acht uur woensdagmorgen de carburateur van een tractor gesto len- Aan de carburateur van een twee de tractor was gemorreld. Deze wordt gedeeltelijk vermist. -7% 6%% 814% Spaardeposito met vaste looptijd 7 jaar 8% Spaardeposito met vaste looptijd 5 jaar 7/4% Spaardeposito met vaste looptijd 4 jaar Spaardeposito met vaste looptijd 3 jaar Spaardeposito met vaste looptijd 2 jaar ■*6%% Spaardeposito met j 24 maanden opzegging 5 Spaardeposito met 112 maanden opzegging 4'i Spaardeposito met 6 maanden opzegging "414% Spaardeposito met v, 3 maanden opzegging v 4 '4% Spaarrekening/Spaarboekje 6'4%, Spaar-Extra-Rekening/Boekje Algemene Bank Nederlanr" Minister De Gaay Fortman: (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG De provinciale bestu ren krijgen niet langer dan vier maan den de tijd om een standpunt te bepa len over de plannen die minister De Gaay Fortman van binnenlandse za ken heeft gepresenteerd voor reorga nisatie van het openbaar bestuur en de provincies nieuwe stijl. De minister heeft dat geantwoord op vragen het eerste-kamerlid Reijnders van de CHU. Verlenging van die termijn zou de besluitvorming volgens de minister enkele jaren kunnen vertragen. De heer Reijnders maakte de minister er onlangs op attent dat het provinciaal bestuur van Noora-Bra'oant de ter mijn van vier maanden te kort vindt, omdat ook tussen de provincie en de MIDDELBURG Dc rechtbank tn Mld- delburg heeft woensdag de in Sa* van Gent wonende Turk A. L. schuldig ver klaard aan verkrachting ec beroving van een 18-jarig meisje en de man daarvoor veroordeeld tot 8 weken ge- rangenlsstraf. De officier van Justitie <le door de sedadhten.rs- had 4 seling die m net verleden al beeft plaatsgevonden over de bestuurlijke Omdat L. al 8 weken in voorarrest 1. :-d gemeenten nog een gedachtenwisseling over de reorganisatie van bestuur moet plaatevinden. De minister stelt in zijn antwoord da' Sloop reorganisatie, in grote lijnen op de hoogte kunnen zijn van de inzichten die bij de gemeentebesturen en ande re instanties beslaan. Hij beaamt cjat vier maanden een korte termijn is, maar hij meent dat het mogelijk moet zijn dat de provincies bmnen die tijd hun standpunt bepalen. Ver jen ging van de adviesermijn met enkele maanden zou. zo stelt de be windsman. als gevolg van de komende tweede-kamerverkiezingen, een ver traging in de besluitvorming van en kele jaren opleveren. Da! vindt de m: nister onaanvaardbaar. Hij vestigt er overigens de aandacht op. dat de provincies voor adviezen over de be grenzing van de provincies nieuw stijl vijf maanden de tijd hebben. gezeten beval de rechtbank tot onmid dellijke invrijheidstelling. Deze beslis sing werd genomen om te voorkomen dat de man nog langer in voorlopige hechtenis zou ritten als de officier van justitie tegen het vonnis van de recht bank in beroep zou gaan. Tijdens de behandeling van de zaak op 25 augustus ontkende L. dat hij het meisje tegen haar zin had meegevoerd naar zijn woning in Sas van Gent „Ik heb haar niet met geweld ontvoerd, ze wilde zelf mee", verklaarde hij op d« zitting Ook de verkrachting ontkende de Turk. Tegenover rechtbank beweer de hij dat het meisje rich niet had ver zet en zich in tegendeel 'met heel 'naar hart' aan hem had gegeven. Advies en bijstand aan g.s. Het mini-mini-majorettenpeleton Vlissingse gymnastiekvereniging. van de VTV Vlissingen presenteerde zich woensdag in het clubgebouw r In dezelfde vergadering van de sectie kwam juist naar voren dat de ge meente Vlissingen van het ministerie van erm teostemming heeft gekregen voor de sloop van het oude Vlissingse stadhuis. Het ministerie heeft hieraan als voor waarde verbonden dat de waardevolle onderdelen bewaard en opgeslagen moeten worden. In de sectie was men weinig ingenomen met deze gang van zaken. Men stelde zich op het standpunt dat juist alle onderdelen behouden zouden moeten blijven. Men besloot deze vi sie ook spoedig onder de aandacht van CRM brengen. Op het punt van het historisch cul tuurbehoud hield de sectie zich verder ook bezig met het kasteel De Hellen- burg' in Baarland. Men was van me ning dat het provinciaal bestuur zich actiever moet opstellen om de be staande resten van het kasteel te behouden. De sectie sprak zich verder uit over de regeringsplannen met de land schapsparken. Men signaleerde met - k n W-diee meisies ga- teleurstelling en verharing dat. Zee-j ACHTTIEN MEISJES PRESENTEERDEN ZICH WOENSDAG IN CLUBHUIS buiten het land van] nauweli j ks voorkomt. VLISSINGEN Achttien meisjes, va riërend in de leeftijd van zes tot negen jaar. vormen het mini-mini-ma- jorettenpeloton van de Vlissingse Turn Vereniging (VTV). Woensdag avond werd dat in het clubhuis van de gymnastiekvereniging voorgesteld liek- De jeugdige meisjes korte kennismakingsshow. Vooraf hield de leidster, mevrouw J G Heinsiman, een korte toespraak. Zij stelde het kleinste majorettenpeloton van Vlissingen voor, en vroeg het publiek nog niet al te veel te letten op kleine foutjes. Het majorettenpelo ton heeft een korte voorbereidingstijd gehad. Ondanks die kleme foutjes ver liep het geheel vlekkeloos, waarbij leden van de drumband voor bijpas sende marsmuziek zorgden Het mini-mini majorettenpeloton draagt het kostuum waarvan de grote majoretten op 10 juni afscheid na men. De pakjes werden wat ingenaaid en verkleind Het Vlissingse publiek een rondwandeling door de binnen stad. Het tenue van de meisjes bestaat uit gele capes met blauwe bies. een_ blau we muts. met witte pluim en blauwe rokjes. De hoofdmajorete draagt een blauwe cape, een witte muts met blauwe pluim en een-wit rokje. Leid ster J. G- Heinstman, die het mini- mini peloton 'opleidt' verklaarde na afloop dat het peloton, dat nu uit 18 meisjes bestaat wil uitbreiden met nog vijf meisjes. Tevens hoopt zij me: haar enthousiaste kleuters goed voor de dag te komen op 14 september zal zaterdag tijdens de VTV-rommei- een concours te 's-Hertogenbosch. markt met het pelotonnetje kunnen kennismaken, 's middags maken ze I 'Verwachten ook van de commissie initiatieven' MIDDELBURG De commissaris der koningin in Zeeland, dr- C- Boer- tien, heeft woensdagochtend in bet provinsiehuis te Middelburg de advies commissie zuiveringsbeheer geïn stalleerd. Deze vaste commissie van advies en bijstand aan gedeputeerde staten is door provinciale staten van Zeeland ingesteld op grond van het eerste lid van artikel 5 van de Wet ver ontreiniging oppervlaktewateren. Volgens de provinciale verordening verontreiniging oppervlaktewateren beef: de commissie tot taak het ai dan niet op verzoek u.'.brengen van adviezen aan gedeputeerde staten over de uitvoering van genoemde wet. de op grond van die wet uitgevaardigde algemene maatregelen van bestuur en de desbetreffende provinciale verorde ningen. De commissie kan, na toes temming van gedeputeerde staten, ook deskundigen uitnodigen haar ver gaderingen bij te wonen j met advise rende stem)- In zijn inscallarietoespraak wees de heer Boenien onder meer er op. da*, de omschrijving van de taak van de commissie aan de ene kant summier is. maar aan ae andere kant zo ruim, dat ook van de rijde van de commis sie op het nog maar gedeeltelijk ont gonnen terrein van de bestri jding van de waterverontreiniging in Zeeland eigen initiatieven worden verwacht- De provinciale verordening schrijf* overi gens voor, dat in bepaalde gevallen het advies van de commissie moet worden ingewonne. Da: geldt bijvoor beeld voor de door gedeputeerde sta ten te geven richtlijnen inzake de hoedanigheid van het water, de door waterschappen op te stellen be- strljdingsplannen voor de waterver ontreiniging en dergelijke. De heer Boertien verklaarde, dat in de toe komst zal moeten blijken wat alle maal ook in Zeeland nodig zal rijn om weer tot gezond oppervlakte water :e komen- Hij sprak de hoop uit, dat de adviescommissie daarbij een stimulans zal rijn voor het pro vinciaal bestuur- In zijn antwoord-toespraak herinner de de voorzit ter van gedeputeerde mr. J. F. G- Schlinge- mann, aan enkele problemen, die er in j Zeeland bestaan bij de bestrijding van de waterverontreiniging, met name in de ifnanciële sfeer. Deze problemen houden ten nauwste verband met het feit, dat de provincie dunbevolkt is en ]s zomers grote massa's recreanten op bezoek krijgt, als gevolg waarvan de bevolking tijdelijk verveelvoudigt. Daarop moeten de zuiveringsinstalla ties worden afgestemd, hetgeen aeer hoge extra kosten met zich meebreng-:. De waterschappen rijn nu ongeveer acht maanden in werkelijkheid bezig met de op- en uitbouw van hst voor de zuivering van het afvalwater nood zakelijke apparaat. In dit verband wees de heer Schlingemarr. erop da* per 1 oktober van d:: jaar de direc- teur van de technologische dieast -.-an ae waterschappen in functie zal tre den. Gezien het feit. da: in de commisete deskundigen van alle richtingen zitting hebben, verwachtte de heer Scrünge- mann. dat de adviezen aan gedepp» teerde staten van goede kwaliteit nul len zijn- Tenslotte sprak hij de hoop uit. dat de commissie cbe aan de hand van een werkprogramma haar activiteiten zal ontplooien zo eens gezind mogelijk zal zijn en voor bet provinciaal/bestuur een steun zal bete kenen. In de commissie hebben, naast de vooratter. zitting: J. van den Bos, hd ga. vice-voorzitter; ir. K. C. Zijlstra, rijksinstituut zuivering afvalwater; dr. A. Adriaanse. inspectie wlksgezond- heid-milieu Zeeland; ir. L. Eelkema, landinrichting Zeeland: ir. J. Zuur deeg. rijkswaterstaat Zeeland; ir. H. G- J. Ouceüaar. ministerie landbouw en visserij: dr. G. H. Vonkeman, Stichting Natuur en Milieu; W. Goe man, Gewestelijke raad voor Zeelar.d -.-an het Landbouwschap; dr. ir. J. Nijman. Kamer -.-an Koophandel er. Fabrieken voor Midden- en Noord- Zeeland; drs. W. J. Kerckhaert, idem voor Zeeuwsch-Vlaanderen; A- Schip per en J. D. de Kam. Vereniging van Ned. Gemeenten afdeling Zeeland; A- M. Geluk en J. B. Bec-.;. Zeeuwse Waterschapsbor.d: i r. R M. Th. Ad-- aansens. provinciale plscoSogjacoe dienst voor Zeelarri: ir. W. de Be: >4, provinciale waterstaat :r. Zeeland; mr. J. Kosters. J. C- de Pagrer ka-secreta ris) en G. 3eckers adjunct-secrCa. ris), provincfeie griff'.e.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1975 | | pagina 7