HELE TOP VAN ZEEUWSE LANDELIJKE KORFBALTEAMS IN APARTE KLASSEN VOOR SWIFT ZAL DE AANSTAANDE COMPETITIE NIET MAKKELIJK ZIJN ZUIDWESTERS OPTIMISTISCH ANIMO SOUBURG HEEFT GEROUTINEERDE INBRENG TJOBA HOEFT VOOR GEEN ENKELE PLOEG IN 2E KLAS BANG TE ZIJN VEissings Seolto beschikt over oen erg jonge ploeg Vijftien landen steunen de werelddambond KILLANIN HEEFI VLIEGTICKET AL SS PO Rï 14 PROVINCIAll ZEIUWSI COURANT DONDERDAG 28 AUGUSTUS 197J SOUBURG De top van het Zeeuwse korfbal, bestaande uit de landelijk spelende standaardteams van Swift (Middelburg), Tjoba ('s- Heer-Hendx*ikskinderen) en Seolto ("Vlissingen) is voor de aanstaande veldcompeti- tie, die dit weekeinde van start gaat, ingedeeld in apar te klassen. De eerste klassers Swift en Tjo ba moeten de verste uitreizen maken (onder andere Amster dam. Maarssen, Wormer en Hil versum). terwijl voor tweede klasser Animo en voor de beide derde klassers Seolto en Zuid westers de competitie zich, voor wat betreft de uitwedstrijden, af speelt in Zuid-Holland met als verste uitreis Den Haag. Zelf vinden de verenigingen dit geen groot bezwaar, hoewel het op financieel gebied voor met name de eerste en de derde klas sers misschien beter was geweest als deze teams .in dezelfde klasse waren ingedeeld, Voor korfbal- minnend Zeeland zouden er dan ook enkele aardige derby's heb ben ingezeten. Alle Zeeuwse clubs verwachten in ieder geval een continuering' van de plaats in hun klasse en'hopen op een goede klassering in de middenmoot, of misschien wat hoger. Swift-tc voorzitter Kees de Hond; „Door het wegvallen van een aantal dames en heren in de selectie moeten we het dit jaar zoeken in onze jeugd. Het zal voor ons eerste en voor de tc geen gemakkelijk jaar worden. Gelukkig hebben we de beschik king gekregen over een gediplo meerd bonds-oefenmeester voor de training en voor het coachen Animotrainer Han Davidse: „Ani mo zal dit jaar weer moeten werken met een wat oudere kern met veel ervaring. Een echte aan vulling van jeugdige personen is er nog niet, maar zal er zeker komen. Jammer, dat Animo met het vertrekken van Adrie Diele- man iemand .is kwijtgeraakt, die de ploeg toch wel kon steunen." Rinus Kooiman, trainer-coach van Zuidwesters, gelooft in zijn ploeg, die dit jaar op het veld voor het eerst landelijk speelt „Tenslotte zijn we ook kampioen van Nederland (afdeling-clubs) geworden en een goec^e klasse ring zit er volgens mij wel in." Tjoba-aanvoerder Piet de Schip per denkt ook aan handhaving van zijn ploeg in de eerste klas se. „Vorig jaar bereikten we een goede plaats in de middenmoot en er wordt op gewerkt om deze plaats te handhaven. Seolto-vooraitter Leendert Schef- fer vindt: „Het zal zeker geen gemakkelijke competitie voor ons worden. We hebben een zeer jon ge ploeg, maar het is voor ons team en voor de trainer een uitdaging om onze plaats te be houden. MIDDELBURG Voor KV KEES DE HOND Swift uit Middelburg, zal de aan staande veldcompetitie geen ge makkelijke opgave worden. De t.c. zal dit jaar voor vier andere dames moeten zorgen in Swift 1, daar er, door verhuizing, bedan ken en lager gaan spelen even zovele plaatsen zijn opengeval len, terwijl er ook nog twee he ren in militaire dienst moeten, zodat zij niet beschikbaar zijn. Voorzitter Kees de Hond van de tech-s nische commissie hierover: „Het zal echt niet gemakkelijk worden om de ploegen samen te stellen. Niet alleen uit het eerste, maar ook nog uit het tweede zijn er vier dames vertrokken. Onze selectieploeg bestaat voor deze twee teams uit 24 personen. Als er dan zo'n 8 dames komen te vervallen, d3ii moet jé het gaan zoeken" in je jeugd.'We hebben een beroep moeten doen op zeer jonge dames en zelfs'op junioren". Swift. heeft, voor dit seizoen een trainer-coach aantetrokken uit Rotter dam: Rob Sohijndel, sinds kort gedi plomeerd bondsoefenmeester van het KN'KV. Onder zijn leiding zal de se- léctiegroep éénmaal per week trainen, terwijl een tweede training zal wor den gegeven door Bep Joziasse, onder Schijndels supervisie. „Ondanks het andere tegenstanders als vorig sei zoen, aoht hij niet bezwaarlijk. Wel vindt hij het jammer, dat nu de derby Swift-Tjoba gemist moet worden. Op onze vraag, hoe die wedstrijden de vorige competitie voor Swift zijn ver lopen, antwoord hij: „Eén wedstrijd heeft Swift gewonnen en de return was een gelijk spel, zodat we daaro ver niet mogen mopperen." Verder vindt Kees de Hond de afstand tussen het'niveau waarop het eerste speelt en dat van het tweede eigenlijk wat groot, maar een gelukkige om- Tjoba speelde voetbal tegen sponsor Massee GOES Op het gemeentelijk sport park 'Hst Schenge' te Goes speelden de spelers van de korfbalvereniging Tj'óba een voetbalwedstrijd tegen het personeel van sponsor Massee uit Goes. Na een verkennend begin ver wierf Tjoba zich een veldoverwicht, dat reeds in de eerste helft werd uitgedrukt in een 4-0 voorsprong. Kort voor rust bracht Massee de stand op 4-1. Na rust bleek het krachtsverschil kleiner te zijn, maar toch zag Tjoba nog een keer kans om te scoren, waarmee de eindstand op 5-, 1 kwam. Korfbalvereniging Tjoba hield de jaarvergadering standigheid is, dat de junioren 'ook een landelijke klasse spelen zodat de jeugd ook al een beetje die sfeer proeft. Voor dit teauï heeft Swift ook een trainer aangetrokken buiten de vereniging: Leen Engelse, ex-trainer van Zuidwesters. „Het doel voor Swift voor het aan staande seizoen is de plaats in de westelijke eersteklasse te behouden en we zijn er van overtruigd, dat dit kan'", verzekerde de tc-voorzitter Het team -zal vermoedelijk bestaan uit de dames: Tineke Keim, Bep Hui- bregtse, Ineke Phil, Marijke de Zwart, Margreet Gast en Agna de Hond- Minnaar, heren: Leo de Hond, Ton Neve, Joost Looise, Piet van Keulen, Aart Geertse en Eric de Jojfg, DEN I-IAAG (ANP) Het in Hooge* zand-Saijpemeer gekozen nieuwe be stuur van de werelddambond heeft thans de steun van vijftien van de drieëntwintig aangesloten landen. De Poolse federatie, die niet was verte genwoordigd op liet congres, heeft laten weten volledig in te stemmen met de aldaar genomen besluiten. Alleen van cïe Italiaan Rizz-i, in Hooge- zand als voorzitter werd vervangen door de Nederlander Huib V. van de Vreugde, is bericht ontvangen, dat hij het congres niet erkent- Zijn landge noot de Risso, die in Hoogezand werd aangewezen als penningmeester, heeft zijn benoeming aanvaard. Ook het Franse ere-lid Dalman, heeft bericht gezonden dat hij de congres-besluiten erkent. Het nieuwe bestuur meent op grond van deze feiten te mogen stel len, dat er geen sprake is van enige verdeeldheid in de werelddambond. SOUBURG Het pas gepromoveerde Zuidwesters, vorig seizoen landskam pioen van de afdelingteams (veldcom petitie). ziet het eerste seizoen in de landelijke 3e Idas met optimisme te gemoet. „We kunnen", verzekert de trainer-coacli Rinus Kooiman, „zeker een rol. spelen in de kopgroep. Ik vertrouw op mijn ploeg. Korfbal is een teamsport zodat de spelers iets voor elkaar over moeten hebben". Zowel Rinus als de pasgekozem voor zitter Johan van Sluijs denkt, dat het wel eens een harde competitie kan worden. „Overkanters, Phoenix en HPV kennen we al van de microcom petitie (hierin speelt Zuidwesters 2e klas) en ook dit seizoen zijn we bij deze ploegeu ingedeeld, en die ploegen zijn niet kinderachtig", verduidelijkt Johan van Sluijs. Reeds een aantal jaren is Zuidwesters kampioen van Zeeland geweest; zodat de deur naar de landelijke competitie SOUBURG De middenmoot in dc avond, beter zou zijn als bijvoor- 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN De korfbalvereniging Tjoba te 's-Heer Hendrikskinderen hield onlangs de jaarlijkse algemene ledenvergadering. In zijn openingswoord stond voorzit ter Hans Jansen in het kort stil bij de woont, zal nij in lener geval a.le Zeeuwse gelederen wordt bezet door het Souburgse Animo, dat met zijn plaats in de landelijke tweede klasse, ;waarin het, vorige competitie een goe de vierde plaats behaalde, na een nogal "wat tégenvallend begin, een ge routineerde inbreng heeft. Han Davidse, Animo's trainer (vroe ger Swift-speler)die ondanks zijn drukke werkzaamheden als physio-the- rapeut in Souburg^ waar hij een eigen praktijk heeft, toch nog de ruimte kan vleiden om de Souburgse ploeg te trainen vindt: „Vorig seizoen zijn we eigenlijk hóóg geëindigd, als je ziet, dat veel ploegen, die op dit niveau spelen twee keer per week trainen, terwijl Wij volstaan met één training uitwedstrijden van Swift kunnen mee maken en zelfs een aantal thuiswed strijden", vertelt Kees de Hond. Het spelen in een andere klasse, dus tegen afgelopen vercnlelnssjaar. bme nunamM. 4. donderdag»- In sportief opzicht was het voor heel vond, is eigenlijk niet de geschiktste WTM BRASSER wat. Tjoba-ploegen een goed jaar: Tjo ba I handhaafde zich in de landelijke eerste klas, zowei op het veld als in de micro, terwijl er kampioenschap pen behaald werden door: Tjoba 2. junioren T, aspiranten I en pupillen 2. Het speet de voonzitter dat het sport veld te 's-Heer Hendrikskinderen nog steeds niet over een half verhard oefcnveld beschikt, want daaraan be staat grote behoefte. Met voldoening doelde de heer Jansen vervolgens mee, dat de handelsmaatschappij Mas see uit Goes ook het komende seizoen als sponsor van het eerste team zal optreden. Hij sprak de hoop uit dat de relatie met Massee ook in de toekomst bestendigd zal worden. Het bestuur onderging enige wijziging: in de plaatsen van Addie Sandea-M.in- naard, Elly Wonder gem en Ko de Schipper werden Hub ie Janse-Glerum, Ineke Minnaard-Glaser en Wim Re- meeus in het bestuur gekozen. De - verslagen en financiële overzichten le verden geen problemen op. Financieel had Tjoba een redelijk jaar, mede door de bijdragen van sponsor Mas see en de lotto. De jeugdcommissie ziet er na de jaarvergadering als volgt uit: Joke Saimmeijer-Korstanje, Jopie Brasser, Elly Wonder-gem, Hans de Schipper, Piet Rijn en Rien Francke. De samenstelling van de technische commissie onderging geen wijziging en wordt zodoende nog steeds ge vormd door: Lenie Goedegebure-Smit, Chris Boogaard en Ger Philipse. beeld op dinsdag een pittige training zou hebben en dan op donderdag nog een luchtige training op schot en doorloopballen". Het werk als trainer van een korfbal team ziet Han Davidse voor zichzélf als een ontspanning, die redelijk goed is te combineren met zijn werk. Animo heeft een team, dat al verschil lende jaren meespeelt in deze tweede klasse en het beschikt daardoor ook over een geroutineerde kern. „Ik ver wacht dan ook. dat we onze plaats in deze klas zullen kunnen behouden, zeker als de Instelling goed is en de gehele ploeg inzet toont", verzekert Davidse. Ook Wim Brasser, sinds kort voorzit ter van Animo, vroegen we naar zijn prognose voor de aanstaande veld competitie. Ook hij is er van over tuigd, dat Animo de plaats, die het momenteel inneemt in het korfbalge- beuren, moet kunnen behouden. al, lang openstaat. Waarom dan lang gewacht? „Eenerzijds vairat;. de onkosten en anderzijds is er altlió een kleine kerngroep geweest. Dat nu nog wel zo, maar ook al omda: Zuidwesters een papr jaar landelij; micro speelt vonden we, dat we moe- ten overgaan", verklaart Rinus Kw> man. „Wat de onkosten betreft, Zuió westers heeft in de vereniging geluk- kig de beschikking over leden begunstigers, die belangeloos rijde, en dat geldt niet alleen voor or. eerste. Ook was er een paar ge de angst om gelijk terug te valient de afdelingscompètitie. Sinds de prt motie naar de 2e klas micro is c; mentaliteit veranderd. Rinus Kooiman: „We hoeven niet fi- lijk kampioen te worden, zeker nlti als dit ten koste gaat van onze micro oploeg. Hiermee willen we graag h klas blijven spelen. We vinden micro- korfbal gewoon belangrijker dan veld- korfbal. Bij onze spelers en spee is de techniek wel aanwezig er techische ploeg speelt nu eenmaal bn beste onder ideale omstandigheden. Die vind je alleen in de zaal". Johan van Sluijs, zelf speler, vult aa.. „Maar staan we eenmaal op het vela dan zijn we toch weer erg enthou siast". Als eventuele kampioen rooi de afdelingscompetitie tipt Bin:; Kooiman de volgende ploegen ln dc:i volgorde: Stormvogels I, Animo li, Togo, en hij verwacht, dat als een wc deze ploegen dit ook wordt zij ml zullen promoveren naar de landeüjrt competitie. Ten opzichte van de rou ge competitie is de ploeg op 4 plsa:- sen gewijzigd, want 4 speelsters tijn op vrijwillige basis teruggegaan nssr - het tweede, met als doel te prfe: zijn.-.-het,-niveauverschil tussen heVKn'.ï en'het tweede iets te verkleinen. Ten slotte wilde de trainer-coach van Zuid, westers nog wel kwijt het belangriji te vinden, dat er tussen de train? van de Zeeuwse topclubs wat rc overleg zou zijn: dat is er een enk keer geweest, maar zou vaker mot'.-: voorkomen. jongeren, zowel in het eerste als het tweede. Voor die oudere kern er dan ook een taak deze mensen op te vangen begeleiden", vindt hij, „Korfbal is nu eenmaal een teamsport en dan .moet je iets voor elkaar over hebben". Hij vindt het helemaal geen bezwaar dat ook Animo in een totaal andere klas is ingedeeld: „Iedere tweede klas is even sterk en doordat de ploegen vrij onbekend zijn moeten de spelers zich iedere keer weer wapenen tegen en concentreren op de tegenstander en dat kan alleen maar goed zijn". Voor Animo's toekomst ziet Wim Brasser het wel zitten: „We hebbèn ALGIERS (ANP) Lord Killanin, dt gelukkig weinig verloop m onze vere- voorzitter van het internationale niging, we beschikken over een tc en olympische comité (ico), is ervan om- een jeugdcommissie, die goed weiken. tuigd dat de olympische spelen vol' Bij de jeugd zien we al vanaf de gend jaar in Montreal op de vaslgc- pupillen een goede opbouw, wat over stelde data worden gehouden en dal een paar jaar zeker zijn vruchten zal de wedstrijden in de gehele wei afwerpen". via het televisiescherm kunnen 'Voor de aanstaande competitie ziet de den gevolgd. selectieploeg, die uit 18 personen be staat, er als volgt uit: dames: Mattie de Groote-Crueq, Jan- nie Dieleman-Kodde, Jopie Kikkert- Jasperse, Marijke Donker, Mary Latu- heru, Hennie de Nooijer-Doëland, Tan- nie de Rijke-Meerman, Rita Dieleman- Proost en Addie de Jong. Heren: Wim Koole, André Filius, Ko Cracq, Aamoud Crucq, Sjaak Koole, Bram de Kaan, Harrie van de Broeke, Tom Joziasse en Leo de Voogd. „Ik heb mijn plaats in het vliei dat op 12 juli 1976 naar Mor vertrekt al gereserveerd en ik ve uit Canada wanneer het olympische vuur is gedoofd" Lord Killanin deed die uitspraak maandag in Algieri dens een persconferentie ter gel heid van 'de Middellandse Zee spelen. Volgens de /IOC-voonzitter zullen alle problemen rond de televisie-uitzendin- gen binnen afzienbare tijd zijn opl® lost. GOES „Sinds 21 juli van dit jaar is de selectieploeg van Tjoba in training om zo goed mogelijk aan dé start van het nieuwe veldkorfbalseizoen te verschijnen. Onder leiding van André Wurth, de nieuwe trainer uit Kapelle, wordt er inter- sief en met enthousiasme twee maal per week getraind. Verheugd bij Tjoba is men ook over teams van geduchte klasse onder an- het tweede team, dat vorig jaar kam- dere Harga 2, Ons Huis 2. Pac' pioen werd van de res. 3e klasse en Regenboog 3. Ook in dit stents ff- nu dus res. 2e klasse (landelijk) zeischap hoopt Tjoba 2 op een goed? speelt. Ook zij spelen tegen resexve- klassering. VLISSINGEN Seolto bestaat dit jaar vijf jaar en is ontstaan uit een samengaan van de verenigingen Veclo uit Vlissingen en bet vroegere KVL uit de voormalige Koudekerkse woon wijk Lammerer-burg. Bij de oprich ting gestart in de tweede klasse afde ling komt de Vlissingse ploeg nu al voor het tweede seizoen uit in de derrie Idas van de landelijke veldcom petitie. Voorzitter Leendert Scheffer, zelf niet-spelend en reeds vier jaar lid en tc-lid Linda v. d. Geugten geven sa men hun visie op de aanstaande veld- competilie. „We hebben'', vertelt Leen dert Scheffer. „de beschikking over een zeer jonge ploeg, waaruit op ei gen verzoek drie ouderen zijn verdwe nen. De gemiddelde leeftijd van de sélectiegroep. 'die uit 18 personen be staat, ligt zo rond de 20 jaar. terwijl negen dames eci heren óf net junior-af zijn o£ zelfs eigenlijk nog junior-lid Linda v. d. Geugten, zelf spelend lid on herstellend van een meniscus, vult aan: „De training van de junioren- groep is in handen van Johan Meesen en ik kan zeggen, dat hij er behoor lijk aan trekt". Zij vindt het landelijk korfbal wel wat harder dan de afde lingscompetitie, zoals wij die gewend zijn, maar zegt: „Voor de jongeren is dit misschien wel een goede leer school". Vorig jaar bengelde Seolto in de 3e klas op de rand van degradatie. „Maar", verzekert zowel Leendert als Linda, „dat kun je niet vergelijken, want dat was voor ons een slecht jaar. door ziektes en blessures. We hopen, dat we daarvoor dit jaar ge spaard zullen blijven". Voor trainer-coach Simon Kasse (voor het zesde seizoen in die func tie) en voor het team zelf is het een uitdaging om in deze derde klasse te blijven met deze jonge ploeg, maar het is jammer, dat er een groot niveauverschil is met de klassering van '-et tweede team. „Vi -, ons is dan ook het doei. om met het tweede team kampioen te worden, om die achterstand een beet je in te lopen. Dit moet kunnen, want ook het tweede is een heel jeugd- team. Maar lukt het dit jaar niet, dan zijn er toch zeker mogelijkheden voor het volgende seizoen". Ook Seolto is in een andere klasse ingedeeld als het vorige seizoen en er moet weer heel wat gereisd worden. „Leendert Scheffer hierover: ,De kos ten betekenen een regelrechte aanslag op de clubkas van onze jonge vereni ging. We zouden best een sponsor kunnen gebruiken, al was het alleen maar om te reizen van ons eerste te bekostign. Maar we zullen nooit te ruggaan naar de afdeling om financië le redenen". De selectie-groep voor Seolto is gefor meerd uit de volgende dames; Corrie Aarnoutse, Jannie Mostert, Ella de Hamer, Nel Tevel, Marleen Tevel, ,Ka- ri Mol, Nel Harthoorn-Joziasse, Ineke Provoost, Riet Meesen-de Witte en de heren: P;::ul Kuip, Wim Meeson, Jan Harthoorn, Jan Tevel, Piet Francke, Peter Geschiere, Gerard Drost, Henk Provoost, Tony Blaakman. Aan het woord is Tjoba-aanvoerder Piet de Schipper. Voor het tweede jaar spelend in de westelijke eerste klasse (vorig jaar een goede klasse ring in de middenmoot) vindt hij,, dat Tjoba voor geen enkele ploeg in zijn klasse bang hoeft te zijn. Vorig jaar traden de groen-witten hun tegenstan ders nog met wat schroom tegemoet. Door twee maal per week te trainen en een goede wedstrijd-voorbereiding 'zijn de verwachtingen bij Tjoba voor het komende seizoen er op gericht zich goed te kunnen handhaven in deze klasse. Trainer André Wurth, en kele jaren geleden trainer van het Middelburgse Swift en momenteel trainer van Dosko (voetbalvereniging) uit Bergen op 200™, heeft van het begin af eraan gewerkt de conditie op een goed niveau te brengen. Piet de Schipper: „Tijdens de komen de oefenwedstrijden zal dit zijn vruch ten moeten afwerpen. Tjoba's eerste optreden was het Blauw-wit toernooi in Kloelinge, waar volop is geëxperi menteerd met vakopstellingen, waar voor zo'n toernooi een mooie gelegen heid is". De seleot-iegroep bestaat uit acht da rmes: Truus Boogaard. Nel Philipse, Margot Philipse, Jopie Brasser, Janne- ke Francke, .Anja Meijaard, Carla' Grim en Dinie Francke. De heren zijn: Wnh Harinck, Gerard Steenhard, Rien Francke, Piet Rijn, Hans de Schipper, Ger Philipse, Han Verbeke en Piet de Schipper. Volgend jaar zal er een nieuwe te vormen promotieklasse bo ven de eerste klasse zijn. „Dit kan belangrijk zijn voor Tjoba", zegt Piet de Schipper, „want bij een eventueel kampioenschap zou Tjoba promove ren naar de overggangaklusse cn ein digen op de tweede of derde plaats, dan spelen we volgend seizoen in, die prom ociejklassè" Tjoba speelt dit seizoen onder andere tegen DKOD en KVS (beiden gedegra deerd uit de overgangsklasse) en te gen MIK en Vriendenschaar (beide gepromoveerd uit de tweede klasse). ..Jammer" vindt Piet. „dat lift Middel burgse Swift niet in de klas bij Tjoba is ingedeeld. Niet alleen omdat dat Tjoba vermoedelijk vier winstpunten zou opleveren, doch ook omdat men dan tenminste één uitwedstrijd bad waarvoor men minder dan twee uur van tevoren moest vertrekken".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1975 | | pagina 14