KEETIE VAN OOSTEN GREEP TITEL IN ACHTERVOLGING SCHUITEN WON PRESTIGEKAMP TEGEN KNUDSEN Gaby Minneboo won stayerstitel in gevecht met de rest van de wereld Afgang als nooit tevoren van achtervolgingskwartet MAG NIET OP HET VELD... Sportcommentaar LACHEN COACH MAHN: DE GROOTSTE KAMPIOEN, DIE IK OOIT ZAG EEN KARRETJE OP DE ZANDWEG ALS WILHELMUS Animo won A. P.Schouwenaar na lichte hartaan val in het "'«henhuis HJJUOAG 25 AUGUSTUS 197J NOVINCIAII ZE1UWSE CO 9 ROCOURT „Het Is na tuurlijk jammer dat de Rus sinnen er niet waren, maar uiteindelijk heb ik er al die .jaren voor gefietst om zover te komen. Keetie van Oos- ten-Hage. een 26-jarige huis vrouw uit Kloetinge, was de wereldkampioene bij de ach- tervolgsters geworden door in de finale de Amerikaanse Mary Jane Reach te over klassen. 4.06.45 4.15.19. Juist vanwege die bijzonder goede tijden had Keetie zo graag gehad, dat de Russin nen die haar de laatste zes Jaar, waarin de Zeeuwse driemaal als tweede en drie maal als derde was geëin digd, de weg naar het goud hadden versperd, wel in Ro- court zouden zijn geweest. Keetie w» rra ln dit kampioen schap, waarin slechte negen dames aan de start waren gekomen, een klasse apart geweest Noch in de kwalificatie, noch in de kwartfina le, noch in de halve finale eind strijden hadden de andere deel neemsters aan de lijden van de Nederlandse kampioene kunnen lippen Daarom kwam haar uit eindelijke zege dan ook niet ais een verrassing Niemand had anders verwacht. Even ging het er nog om spannen of de finale wel uitgefietet zou worc\en toen een stortbui over de piste losbarstte. De commissarissen, anders bijzon der snel met afschieten, lieten de dames nu echter doorrijden. Slingerend door de gladheid na men zij de laatste twee ronden, waardoor de tijd van gouden Kee tie, die vanmorgen i maandag pijlsnel naar Mettet vertrekt om zich daar voor te bereiden op het wegkampioenschap nog ongustig werd beinvloed. Na haar huwelijk heette het steeds dat Keetie zou gaan stoppen. Die vraag werd haar ook nu gesteld. .Ach. dat zeg Ik aldoor, maar steeds als de wereldkampioen schappen in zicht komen, ben ik er toch weer bij", verzekerde de overgelukkige Zeeuwse, die door de stromende regen niet aan de ereronde toekwam. Van Ann ie Af, O. Schmidt, weten we al lang dal er van Hod at en ine gela chen mag worden. Maar de hoge heren Joop Vervoort. Charles Oorver, Leo van der Kroft en Koen Verhoef hebben gisteren afgekondigd, da' die toestemming niet r oor de voetbalvel den in Nederland geldt. Het moet nu maar eens goed duidelijk zijn. dat de grollen ion verdwaalde komieken als Jan Jongbloed en Nico Jansen om van Willem van Hancgem maar Ir zwijgen uiterst misplaatst zijn op de grasmat van welk stadion dan ook, Er mag absoluut niet gelachen worden en uit lachen is zelfs strafbaar. Voetbal - iedereen moet zich dat voor eens en altijd inprenten - is een bloedserieuze zaak' We stonden er gistermiddag zelf bi) toen de heer Joop Vervoort met een door de emoties wat hoog klinkende stem tiet welen„Grappen horen op het voetbalveld niet thuis'' Wie gister avond Studio Sport heeft gezien, weet waar hel over gaat- Feyenoord krijgt in de wedstrijd tegen Amsterdam een omstreden penalty. Vreijsen benut de strafschop, doelman Jongbloed pakt de bal en wandelt lachend naar de' zijlijn, de indruk wekkend de strijd te witten staken. Maar Jan lachte daar bij af en toe zo onbedaarlijk dat iedereen wist dat hij aan staken geen moment dacht alleen maar een stunt wilde uithalen. Daarover werd tn Studio Sport gister avond eens nagekaart door Koen Verhoef sportcommeniator j en Char- les Carver en Leo van der Krofl scheidsrechters j. Gelukkig mag in de huiskamers wel gelachen worden en dat was maar goed ook. want het werd een schitterende klucht voor drie heren. Koen Verhoef begon al direct met een verbazingwekkende nauwelijks te missen voorzet' voor grappen en grollen moet het Neder landse volk zich maar naar de thea ters begeven, maar op de voetbalvel- pzc-sporl-pzc-sport-pzc pzc-sporl-pzc-sport-pzc ROCOURT Nog heiemaal in de band van bet fascinerende stayerge vecht dat Gaby Minnebod zoëven had bekroond met de wereldtitel, riep haancoach Frans Mahn langs de wie- lerplsfe van Rocourt bijna ontroerd nrf; ,J)it is de grootste kampioen die Ik ooit heb gezien". Niemand sprak hem tegen- In de rocs van de Inder daad formidabele regenboogtriomf paste ook volledig de context van stayercoach Martin Wierstra: „Geen renner in de hele wereld zal In staat lijn geweest om dit te presteren". Nadat de hoofdpersonen in het her- i gevecht van één tegen allen, aker Bruno Walrave en coureur Gaby Minneboo. ten slotte alle emo ties hadden verwerkt, sprak de glun- wereldkampioen: „Ik reed j tegen de rest van de wereld, r dit kampioenschap heb ik vier jaar verlangd". Die „rest van de wereld" bestond zaterdagavond uit drie Spanjaarden 'Bordoy, Caldentey, Espinos), twee Duitsers (Podlesch, Breuerï en twee Belgen (Van Gastel en Sprangers). een Fransman (Pinsello) en een Itali aan (Orlati). Geen van allen bleek tijdens de koers ook maar enige gene genheid te koesteren jegens Minne boo, nadat, alle voorafgaande vriende- lijkheidsbezoekj :s van onder anderen Rainer Podlesch aan Walrave onbeant woord waren gebleven- Tevergeefs dong de financieel niet kinderachtige Duitser naar de gunsten van Walrave in diens streven de wereldtitel te bemachtigen. De bereidheid om Gaby Minneboo te ondersteunen in diens reeds vooraf als loodzwaar gekwalifi ceerde gevecht tegen de drie Span jaarden was daardoor nihil- Door de onverwachte afwezigheid Tan de met prof-plannen rondlopende Martin Venix in de finale, was Minne boo in de jacht op het wereldgoud daarom ook volledig op zichzelf aan gewezen. De manier waarop de 30- jarige postbeambte uit Geervliet elke Spaanse aanval op zijn toppositie re soluut afsloeg, dwong tenslotte ieders respect af. Bewust hadden de Span jaarden gekozen voor de tactiek van de beurtelingse aanval, maar één voor één beten achtereenvolgens Bordoy, Caldentey en ten slotte ook Espinos de tanden stuk op de onverzettelijk heid van Minneboo. Slechte één keer kende de bronzen- medaillewinnaar van 1972 en '73 een hhtiek moment. Het was halverwege te 50 kilometer, toen Espinos zó f.eft aandrong, dat Minneboo even losraakte van de rol. maar daarbij bet fortuin had dat de Spanjaard pal daarop hetzelfde overkwam. ..Toen heb ik het even verschrikke lijk moeilijk gehad", herinnerde Min- noCOURT Een dolgelukkige Gaby 72.407 kilomew Minneboo omhelst door zijn vrouw Loes na het behalen van de wereldti tel b ij de amateurstayers. neboo zich later nauwkeurig. ..Nog m <1® één keer zo en het is afgelopen flitste tie. het toen door me heen". Maar tot niet geringe verbazing van Walrave laste de Spaanse coach Timoner op dat moment een korte rustpauze voor zijn renner in. zodoende Minnpboo tegelijk de mogelijkheid biedend te recupereren- Die tijd van herstel was net genoeg om zich voor te bereiden op de hernieuwde aanvallen van de Spanjaarden, van wie Bordoy en Cal dentey bp dat moment al waren uitge schakeld voor de titel maar nog wei degelijk in staat bleken regelmatig de aanval van Espinos over re ne men. Walrave later: ..We hebben geen moment rust gehad- Toch heb ik nooit het gevoel gekend dat het niet zou lukken. Dit was de zwaarste maar wel de mooiste van de vijf wereldti tels", glunderde Walrave. die eerder Bert Boom en de Duitsers Ehrenfried Rudolph en Horst Gnas (tweemaal) naar een wereldkampioenschap voer de. Het succes van Minneboo, die de vijftig kilometer voltooide in de voor Rocourt-begrippen vorstelijke tijd van 41-25,91 minuten (eet gemiddelde van als de beste jaar reed een conflict die combina- de beste de mees te anderen, die de gaskraan ver open draaien en dan maar rustig-afwachten tot de renner achter hem is opge brand. Walrave -heeft de lef om af te wachten en op het beslissende mo ment- toe te slaan- Ik ga ook helemaal op hem af. De tactiek wordt nooit, tevoren besproken. Ik fiets alleen, de rest laat ik aan hem over"- Die stilzwijgende afspraak bracht Walrave zaterdagavond toch even in een benarde situatie, t-oen de al vroeg op een ronde achterstand gereden Podlesch de vaderlandse combinatie aanviel. Walrave: ..Ik wist echt niet goed wat ik toen moest doen. Moest ik hem laten passeren met het risico dat-ie voor m'n neus ging rijden en ons in de vuile wind zette? Wist ik veel of hij met de Spanjaarden in de slag was. Dat risico heb ik uiteinde lijk niet. durven nemen en toen heb ik het tempo maar opgevoerd". Voor Walrave gold Podlesch ook als de gevaarlijkste concurrent. En niet de Spanjaarden, voor wie Minnenboo (Caldentey) en Wierstra (Espinos) te voren zoveel angst hadden gekend. Walrave: „We hadden de mazzel dat we Podlesch al vroeg passeerden- waardoor dat gevaar was bezwo ren". Desondanks kreeg Minneboo de we reldtitel in het van elke combine en daardoor geloofwaardige en meesle pende schouwspel niet cadeau. Minne boo: .Als jc als kleine jongen gaat fietsen wil je graag een Merckx wor den. Dat kan niet. .Te wilt ook graag kampioen worden. Dat luk', ook mees tal niet. want er zijn zoveel renners die dat willen. Tocb ben ik kampioen geworden- Twintig ronden voor het einde wist ik: liet is nu een kwestie >an buigen nf barsten. Drie ronden later voelde ik mij helemaal op mijn gemak". ROCOURT De vrees bleek ten slotte volledig ongegrond. Voor bet tweede achtereenvolgende jaar mocht Roy Schuiten zaterdagavond plaats nemen op de hoogste trede van het ereplatform. De na de serie nederla gen tegen Knud Knudsen plotseling gerezen twijfels omtrent de prolonga tie van de wereldtitel bij de prof- achtervclgers nam Roy Schuiten in de finale tegen diezelfde Noor resoluut weg. Reeds halverwege de race, toen de slov. starter Schuiten een geringe achtet stand had omgebogen In een minimale voorsprong, moet Knudsen al hebben begrepen dat Schuiten bij hem ten onrechte bepaalde illusies had gewekt. De bonkige Noor moest niteindelijk ook diep het hoofd buigen voor het machtsEeweld dat de 24- jarige Zandvoorter in de slotkHome- ters ontketende: 6.10,52 tegen 6.15,67. Het gemak waarmee Schuiten uit eindelijk triomfeerde had echter ook hem in hege mate verbaasd. .In ds berekeningen vooraf neb ik duidelijk rekening gehouden met een close-f.- nish. Vooral omdat Knudsen in de halve finale tegen Bazzan (twee cou reurs die voor een zelfde merk rijden' red.) krachten kon sparen voor de fir.ale. Voor mij gold dat tegen Baer 'de latere winnaar van het brons red.) dan ook bepaald niet. Ik zou het ook een stuk gemakkelijker hebben gehad wanneer Pijnen of Bracke niet zo snel waren uitgeschakeld. Daarom :s Knudsen mij toch wel een beetje tegengevallen. Vanaf de eerste dag heb ik hem beschouwd als een poten tieel wereldkampioen, maar een echte bedreiging is hij voor mij in de finale niet eens geweest". Maar juist in deze eindstrijd lever de Roy Schuiten nog eens het overtui gende bewijs, dat zijn krachten op dit zware onderdeel van de wielersport aanzienlijk verder reiken dan die van zijn concurrenten. Post: „Twee ritten op éér, avond is voor Schuiten geer. enkel probleem". Ondanks zijn matige toernooi-begin heeft Schuiten trou wens ook minder tegen die tweede confrontatie met Knudsen opgezien. Ook de wetenschap, dat de Scandina- viër op de eerste dag to- twee keer toe een snellere tijd op de cfarono'6 liad gebracht, kon zijn zelfvertrouwen niet noemenswaardig aantasten. Angst daarentegen kende Schuiten wel voor de kwalificatieritten. „Ik was wel de gelijk erg nerveus. Vorig jaar had ik riks te verliezen, nu alles. Na de kwalificaties groeide de zekerheid. Die finalerit tegen Knudsen was in alle opzichten een prestigeduel". Ongeacht de afloop van de finale (Post: .Zou Roy verloren hebben, dan was het in elk geval van een goeie geweest".) leeft Roy Schuiten al hele maal Doe naar zijn voorgenomen aan val op het werelduurrecord, met 49.431.95 kilometer sinds 25 oktober 1972 m bezit van Eddy Merckx. Rond diezelfde datum en op dezelfde baan (in Mexico City) zal Schuiten dat record aanvallen. Aanvankelijk lag het, in de bedoeling onmiddellijk na de Grote Prijs van Lugano 17 oktober) naar Mexico af te reizen, maar in de; periode van 18 tot 26 oktober staan in Mexico de Pan American Games op' het programma Post: ..We hadden liever iets eerder gereden, maar in' Rocourt hoorde ik pas van haandirec teur Gazzalo van die spelen. We wil-; len nu onmiddellijk na afloop van die spelen rijden, want in november' schijnt er doorgaans veel regen te FOCOURT Gouden Roy Schuiten i tijdens zijn ereronde na 'net behalen van de wereldtitel achtervolging voor I beroepsrenners. ROCOURT Het Nederlandse stayerskoppel TValrave-Minneboo stond zaterdagavond ter gelegen heid van de behaalde wereldtitel "P het erepodium roerloos te luisteren na3r een hymne dat het Wilhelmus moes', zijn maar niet was. De zoveelste blunder van het organisatiecomité. Dc hymne dit zaterdagavond door het op nieuw bi.ina lege stadion klonk, leek verdacht veel op een ver traagde opname lan „Een karre tje dat op de zandweg reed". Als toegift werd Wairave-Minneboo tijdens de ereronde het Wilhel mus nagegooid. In het Nederlandse kamp was de verontwaardiging terecht groot. Te meer omdat chef d'e- quipe Bas Goudt. inmiddels door ervaring wijs geworden, een sing le had meegenomenmet daarop het Wilhelmus. ..Maar toen ik die plaat wilde afgeven, hoefden ze die niet. Dat. was niet nodig, want het Wilhelmus hadden ze wel", verklaarde een nijdige Goudt,. Achteraf bleek, dat een elpee was opgezet waarop welis waar het Wilhelmus voorkwam, maar dat de naald in de verkeer de groef was geplaatst. In de avonduren boon de organisatie haar verontschuldigingen aan. Eerder al was de Oostduitse afvaardiging de dupe geworden van de teleurstellend zwakke or ganisatie. Ontbrak op de ope ningsdag de vlag van de DDR als enige op het dak van de tribune, vrijdagavond moest bij de huldi ging van de amateursprinters in aller ijl de Tsjechische vlag aan de mast worden vervangen door die van de DDR. omdat Raasch nu eenmaal een Oostduitser is en geen Tsjech. De Belgen hebben kennlijk toch duidelijk moeite met. de na tionaliteit van de deelnemers. Bij de huldiging van de prof-achter- volgers kwam de organisatie pas op het laatste moment tot de ontdekking dar Knudsen geen Deen maar een Noor is. De Noor se vlag bleek echter niet voorhan den, waarop uit arren moede de vlag maar van het tribunedak werd gehaald. ROCOURT Een kwartier voor de door de nationale wielerleiders min of meer ingecalculeerde machtsgreep van Keetie van Oosten had zich het drama voltrokken rond het achtervolgings kwartet. het paradepaardje van haan- coach Frans Mahn. Na het voor de baanselectie van Mahn toch al volle dig mislukte toernooi was de laatste hoop gevestigd op de achtervolgers Ponsteen. Nicuwenhuis. Van Gerwen en Van Helvoirt. In plaats daarvan beleefde Oranje op dit onderdeel de grootste afgang sinds jaren. Terecht sprak chef d'équipe Bas Goudt van een absoluut dieptepunt toen eerst Van Gerwen (al na 1500 meter) en een ronde later ook Nieu- wenhuis de strijd staakten. Schrijnend waren de reacties op deze desillusie Persfotografen werden ruw geweerd uit de rennersbox. renners weigerden aanvankelijk ook maar iemand te woord te staan. Tussen hen :n een huilende Gerrie van Gerwen. die in de kwartfinale tegen de Russen ais eer ste had moeten afhaken en zich daar door schuldig voelde aan de totale ineenstorting van de ploeg. Aanzienlijk minder schuldgevoelens daarentegen kende Peter Nieuwenhute waartoe in zijn geval wel degelijk aanleiding zou zijn geweest. Laconiek meldde hij naderhand: „Ponsteen stak gewoon te ver boven ons uit. Het ging bij mij gewoon niet meer. Klaar af. Volgend keer beter". Die volgende keer zal er voor Nieu- wenhuis vermoedelijk niet meer ko men. Met zijn instelling hoort de Amsterdamse ClOS-student niet in de ploeg thuis. Wat dat betreft ban hij een voorbeeld nemen aan Herman Ponsteen. Vooral voor de Nijverdaller moet het een enorme klap zijn ge weest. Juist hij had zich zo erg veel voorgesteld van deze ploeg. Gedesillu sioneerd stelde hij vast: ,J>at we verslagen zouden worden was nog, tot daarentoe. Maar dat de ploeg al na twee kilometer uiteen viel Is het laat ste wat ik had verwacht". Ook in de kwalificaties zijn we duidelijk onder ae maat gebleven Wanneer je drie weken geleden in een '.andenwedstrijd 4.48' rijdt en nu ook .-.iet verder komt, vormt da: een dui delijk bewijs dat er iets mts is. Ik vind het ontzettend beroerd dat he- allemaal zo gelopen is. Misschien heb ik wel te hard gereden. Toch wil ik geen excuses zoeken, want dat vind ik zwak. We hebben gewoon een inzin king gekregen en die rijn we niet meer te boven gekomen. Er zal wel even gepraat moeten worden. Maar toch hoop ik dat deze ploeg bijeen blijft. Zelf heb ik in elk geval geen wroeging, want ik weet dat ik goed gereden heb". Bij de prof-stayers, die maandag avond hun finale rijden en waarvoor Cees Stam rechtstreeks en Jan Breur 'via de herkansingen) rich plaatsten, verwacht de regerend we reldkampioen Stam de meeste concur rentie van ae Belg Julien Stevens. .Zijn gangmaker. Meulemans. is zowel op als buiten de piste een erg sluwe vos". Maar ook de Italiaan Benfatto en ae Duitser Kemper vormen een serieuze bedreiging voor de Zaandam- se stayer. Bij de prof-sprinters kon Leijn Loe- vesijn al na twee ritten (serie en herkansing) huiswaarts keren. De ge- •leklasseerde Van Lancker overleefde ai evenmin de series. Op de tandem, welk onderdeel goud bracht voor het Poolse koppel Kocot-Kotilinski. werd het Oranje-duo Ten Tije-Veldt in de tweede serie uitgeschakeld door de Russen JablunowsH en Komel- kov. den hoort dat niet fbuU, woe wt* Van'der Kro/t en Corner maakten gretig gebruik van deze et !e -nissen voorzet en heten weten, jawel hoor, dat dit soort demonstraties of grap pen zo men wil inderdaad niet op Ae voetbalvelden thuis hoort. Vanzelf- sprekend namen de twee scheidsrech ters hun collega Joop Vervoort on middellijk tn bescherming Ais zulke grappen op de velden regel gaan wor den waar moeten we dar. naar to*, heien >r weten. Maar b:j dat betoog vertoren ze de realiteit wet uit het oog Want wat er gebeurde, was alles zins umek en dus zeker nog geen regel. Zelden hebben ue een voetbalter met zoveel humor en zo adrem zien reage ren op een moeilijke situatie als de om rrn grap ntmmer verlegen zitten de Jan Jongbtoed. Uitgerekend in het Fe'jcnourdstadion krijgt FC Amster dam een zeer omstreden doelpunt te gen. uitgerekend éér, wedstrijd na de wedstrijd FC Utrecht-Feyenoord. waarin de Rotterdammers na een a'. even omstreden Utrechts doelpunt weigerden af te trappen en de wed strijd tijdelijk gestaakt werd. En wal gebeurt er nu in het Feyenourdstadi on7 Jongbloed krijg', de briljante tn- val om even de Rotterdamse rel tn Utrecht te persifleren .'Jet een brede armzwaai gebaart hu zijn team naar de zijlijn en loopt self ook met de bal onder de arm weg Maar voortdurend ligt de lach zo op zijn gezicht, dat iedereen kan zier. dn', het slechts een grap i.«. Uitstekand getimed, voor het werkelijk uit de hand gaat lopen, wijkt Jongbloed ton zijn koers af en reikt tenslotte bij de middenstip toch de bal aan scheids rechter Vervoort- Enorme vrolijkheid :n het hele stadion. Dc amusements waarde var. het gebeuren schiet met duizelingwekkende snelheid omhoog- En waarom zou zon incidentele grap nou met mogenHet antwoord lijkt simpel: voor niets een scheids rechter zo bang als zijn gezicht te verhezen, autoritei: moet gerespec teerd worden, in de maling genomen worden mag niet. Maar ongetwijfeld zou niemand hel als een afgang voor Joop Vervoort hebben gezien, als hij zeil de. humor had ingezien en lachend dc bal in ont vangst had genomen, et er. het spel had meegespeeld en vervolgens had later, aftrappen. Maar scheidsrechters een enkeling in een korte broek misschien uitgezonderd zijn zo niet. Hun redt nering is: gezichtsverlies is gezagsver lies- Niet om te lachen, maar use} om er treurig bij ie worden, was hel 'moedi ge' gepraat van de heren Corner en Van der Krofl. toen ze het kregpr of het geduw legen en getrek aan Vervoort nadat hij dc penalty had toegekend. Als hen. Corver en Van der Krofl. zoiets zou overkomen zouden er spelers uit het veld worden ge stuurd, helen ze dapper w*ten waar mee ze over-.ger.s Vertoon wel even ernstig bekritiseerden, want hij had perslot niemand weggestuurd Die moed van de 'neren Corver tn Van der Krofl willen u:e dan eerst wel eens op de velden zien en niet. alleen m de tv-studio's. Toen vorige week in de wedstrijd Sparta-Ajax de uitgelopen doelman Pim Doesburg de doorgebroken Ajajied zo ongeveer de benen onder kei lichaam vandaar, schopte, volstond Van der Kroft me' een gele kaart, terwijl dit toch ten schoolvoorbeeld was tan een overtre ding die met rood en dus wegzenden bestraft had moeten worden. En de heer Verv-oort durfde tenminste nog een penalty te geven, terwijl we heel wat situaties hebben meegemaakt waarin geen strafschop wer.d gegeven voor overtredingen in het zestienme tergebied die ongetwijfeld wel be straft zouden zijn als ze maar niet binnen de 'beruchte lijnen' zouden zijn geweest. Het harde spel had Van der Kroft beangstigd in de eerste twee wedstrijden die hij had gezien, liet hij weten. Maar de scheidsrechters moe ten eindelijk eens beseffen dat zij en zij alleen tegen het harde spel kunnen optreden. Jwiten ze de grappen liever toelaten en de vernietigende overtre dingen niet. JOOP VAN DEN BERG HARMELEN - Het eerste team rwa Animo uit Souburg nam. ter voorbe reiding op de competitie, deel aan bet Thor-toernooi te Hannejen- Zelf uitko mend in de 2e klasse, opereerde Ani mo in gezelschap van ploegen uit dezelfde klas en ook 2 teams uit de 3e klasse, terwijl ln hun poule ook een reserve 2e klasse-team was opge nomen. Het werd voor Animo een succesvol tournooi: het legde ongesla gen beslag op de eerste plaats in de hoogste afdeling. De eerste wedstrijd was tegen 2e klasser SMS 1 uit Utrecht, die gemak kelijk met 5-1 werd gewonnen- De eerlijkheid gebiedt ie zeggen, dat SMS het beter had gevonden om in de hoogste afdeling hun 3e team te Vaten speler, er. hun le team een klas Vager, zodat d;t voor de TC van Anim eigenlijk geen graadmeter was voor de sterkte var. hun ploeg. De tweede wedstrijd tegen het Ymkeveense De Vinken 3e klassewerd na een voor sprong onnodig gelijk gespeeld '3-31 door 2 verdedigingsfouten, maar in de derde wedstrijd werd dit weer goed gemaakt door met 2-1 van 2e klasser SKF te winnen- Hierna kwam ae zeer belangrijke wedstrijd tegen de reser- veploeg van SMS die op dat moment nog geen erikel verliespunt had, maar Animo vrij gemakkelijk met 3-1 won. Ook de laatste wedstrijd tegen Ree horst uit Eede '3e klas) werd na een wat moeilijke start, gewonnen met dezelfde cijfers. VLISSINGEN De K.N-V.B.-afdekr.g Zeeland riet zich opnieuw voor pro blemen gesteld. De interim-voorzitter van de voetbal bond, de heer A. P. Schouwenaar, te vens burgemeester van Brouwersha ven. te afgelopen vrijdag me; een Hch:e hartaanval opgenomen ln het zieker. huis. De heer A P. Schouwenaar had sinris het overlijden ~pj\ de heer I. tv. Bak ker in maar; ae voorzittershamer .n handen, in afwachting van de verke ring tijdens de al-gemene vergadering ck> 1 november.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1975 | | pagina 9