B Zft. 'i trwa ^~V**§ü tv VIER DAGEN BRADERIE IN DEEL VAN HULST r -, v «OfNSDAO 30 AUGUSTUS WW fl/.-f, ,f fi. Burgemeester P. J. G Molthoff van Hulst 'genageld' tijdens de braderie van vorig jaar. i de schandpaal HULST Als de weersomstandigheden het toelaten, landen vrij dagavond drie parachutisten van de Eerste Nederlandse Parachu tistenclub op het 's-Gravenhofplein in Hulst. Met hun spectacu laire sprong, die voor het eerste gedeelte zonder valscherm zal worden uitgevoerd, verzorgen zij de opening van de vierdaagse braderie in en om het blok Bierkaaistraat, Vismarkt en Overdam- straat. In dat gebied bevindt zich slechts een deel van de royaal van zaken voorzie ne Reinacrtstad. maar ook dit jaar is het niet mogelijk gebleken om een braderie voor de hele binnenstad van de grond 'te krijgen. Over dat feit bestaan bij de zakenmensen zelf twee opvattingen De eerste wil dat een samenwerking tussen alle winkeliers van Hulst niet te verwezenlijken is op grond van onderlinge gevoelens jegens elkaar. Het is een publiek geheim, dat er veel concurrentie is en dat er daarom maar weinig ambitie te bes peuren is om met elkaar Hulst als winkelcentrum te presenteren De heer W. Kayser, voorzitter van de Hulster middenstandsvereniging die in Hulst bekend staat om zijn kloeke en vaak kritische geluiden over de mid denstand, zei daarover in de PZC- braderie bijlage van vorig jaar onder meer: „Men denkt teveel: als het mij maar goed gaat. En men vergeet, dat het iedereen goed gaat of dat. het iedereen slecht gaat. Daarom moeten we gezamenlijk proberen acties op touw te zetten- De concurrentie van straten tegen elkaar, zoals die in Hulst bestaat, is uit den boze. De andere opvatting zegt. dat in de twee typische winkelgebieden van Hulst (Bierkaaistraat en omgeving Gentsestraat en omgeving.) geen geza menlijke activiteiten mogelijk zijn ge zien hun ver van elkaar verwijderde ligging (ongeveer 200 meter). Hoe het ook zij. er is dit jaar alleen weer een braderie in de omgeving van de Bier kaaistraat. Vrijdagavond wordt die ge opend met valschermspringers. Publiek De mannen van de Eerste Nederland se Parachutistenclub zullen op een betrekkelijk klein doel van het. 's- Gravenhofplein landen tussen het pu bliek. Als zij neerkomen is het vier- festijn geopend. Burgemeester, .•ethouders en vertegenwoordigers van de Hulster gemeemeraad zullen bij hun landing aanwezig zijn en daar na gaat het in optocht naar de kra men en kraampjes op het braderieter rein. waar de burgemeester een nog niet nader omschreven extra ope ningshandeling zal verrichten. Vrijda gavond kan men al een voorproefje van wat de winkeliers in de Bierkaai straat ,de Overdamstraat, de Vis- mark: en het winkelcentrum 'Het Trefpunt' de dagen daarop aan aanbie dingen zullen, presenteren. Het officiële programma zet zich ech ter pas zaterdag voort. In de omge ving van het warenhuis Wilking zullen kinderen de hele dag in de weer kunnen zijn met een tekenwedstrijd. De tekeningen zullen bij wijze van expositie op de ruiten van het overi gens nog steeds leegstaande waren huis worden geplakt en ze worden daar beoordeeld. Wie de mooiste teke ning heeft gemaakt mag samen met de pnjswinnaartjes van de ballonwed strijd bij de opening van de promena de - drie maanden geleden - een dagje naar de dierentuin in Antwerpen- Za terdagmiddag gaan de deelnemers aan de braderieoriëntatierit van de start- Die rit .waaraan iedereen met een motorvoertuig kan deelnemen, is uit gezet onder auspiciën van de rallyclub 'De Vosserljders'. De winnaars van die rit mogen ook al gratis op reis: twee dagen naar Parijs, 's Middags wordt het terras op de Vismarkt bij "De Meerpaal' opgevrolijkt met de zigeu nerklanken van het Belgische orkest 'De Piotto's', dat overigedns ook zon dagavond te beluisteren zal zijn. Zaterdag zullen zich ook op het 's- Gravenhofplein weer allerlei activitei ten ontwikkelen. De leden van de Koninklijke Stedelijke Harmonie rich ten er ondermeer een rommelmarkt, in waarvan de opbrengst bestond is om er de feestelijkheden van het volgend jaar mee te financieren. De harmonie viert volgend jaar name lijk haar 175-jarig bestaan. Ook zul op het plein een onvervalst rad van avontuur in beweging worden gezet ten behoeve van de jubilerende har monie. Voor de coffeeshop 't Hoekske in het overdekte winkelcentrum 'Het Trefpunt' zullen zaterdagmiddag en zondagmiddag) rollers (oftewel ho metrainers) worden geïnstalleerd Wie op die dingen de snelste tijd maakt, mag gratis mee met de dag reis naar de wereldkampioenschap pen wielrennen op de weg in Yvoir (Bi. De mensen die eens een kansje willen wagen op de hometrainers kun nen, als zij een goede tijd maken, ook nog in aanmerking komen voor fraaie plaa.tsen hij de volgende Zesdaagse in Antwerpen. De wedstrijden worden georganiseerd door het reisbureau Janssens uit "Het Trefpunt', de cof feeshop 't Hoekske en de tourclub Hulst. Standwerkers Een gezellige drukte op de Vismarkt, waar vorig jaar de meest uiteenlopende artikelen werden verkochtzoals 3it üe joto blijkt. Het hoogtepunt van het zondagpro gramma is het shandwerkersconcours. Verspreid over het hele braderieter rein zullen zes voorgeselecteerde standwerkers proberen om hun han del kwijt te raken, hun geldbuidel te vullen en bovendien nog een beker in de wacht te slepen door origineel en welbespraakt te zijn. De beker wordt toegekend door een vertegenwoordi ging van de winkelvereniging Bier kaaistraat-Vismarkt Trefpunt Maandag is her marktdag in Hulsr. Dat betekent, dar de markr bij het stadhuis weer zal worden bezet door kramen en instant-cars van de koop lieden die elke week Hulst al aan doen. maar de marktdag krijgt ter gelegenheid van de braderie een extra aspect. Op het 's-Gravenhofplein zal namelijk een grote rommel- en antiek markt worden gehouden waarvoor zo veel mogelijk antiekhandelaren wor den gemobiliseerd. De maandag en daarmee de braderie wordt besloten met een spel op het 's-Gravenhofplein waarvan de finesses nog niet bekend zijn, maar waarbij in ieder geval water te pas komt. Tussen de bedrijven door worden nog allerlei kleine activiteiten georgani seerd. De bezoekt de zanger van het ongecompliceerde Nederlandse lied, Nico Haak, zondagmiddag de fonobar van.Neelemans in "Het Trefpunt'. Verder zou Jeugd en Muziek nog voor een muzikaal programma zorgen, da: ais een rode draad door het heie braderiegebeuren heenloopt. De teke naar Siko zal weer actief zijn en ook zullen er wat oude ambachten gede monstreerd wordetv ir Hulster middenstanders hulden zich tijdens de braderie 1974 in fraaie kledij, zoals hier de Bierkaaistraat. De Bierkaaistraat! straks wser not at&oc-tie* voor kooplustigen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1975 | | pagina 21