HANS BOEHM: ALLEEN STAAL, BETON OF EEN LOSSE VETER KON ME TEGEN HOUDEN Volgende weekeind Marathons 2e 120 kilometer lange wandeltocht „Ik heb dezelfde stijl als Karpov, alleen slechter" Discussie rond dak Olympische wielerbaan Vlammend Nieuwtje Russische dames niet naar WK Goes oefent tegen Kloetinge TEEN NAAST GROTE TEEN IS 'T LANGST Onaantastbaar Aardenberg won van M0C: 3-2 SWIFT OEFENDE IN DELFT Roxasect Larvendoder EERSTE ZEGE JAN RAAS IN Z0TTEGEM Garden won tweede partij Oud Zeeuw XI bracht f 2700,- bijeen voor Zonneveld IN VLISSINGEN WORDEN 50 TOT 60 DEELNEMERS VERWACHT 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1975 (Door Hans Boehm) Nu dit evenement al weer zo'n klein maandje achter de rug is kan ik, voor zover mogelijk, het geheel wat objectiever overzien: de eerste ontmoeting met groot meesters mijn 'beginnersfou- ten' de duidelijk uit de toon vallende spelstijl de werkelij ke waarde van het eindresultaat wat ik geleerd zou moeten hebben. Ik heb, dit in tegenstel ling tot anderen, vóór het toer nooi geen enkele verwachting gekoesterd ten aanzien van m'n resultaat. Zoals bij de één bijge lovigheid zich uit in het aantrek ken van een bepaald kleding stuk of het volgen van een serie handelingen, zo wil ik over een komend gebeuren geen enkele speculatie doen bang dat het me op het moment van hande ling storend kan beïnvloeden. De voorbereiding op het treffen was serieus maar veel te kort en te opper vlakkig; eenvoudige verklaring hier voor is m'n verschrikkelijk kleine pa rate kennis- De voorgaande jaren van •ongepland studeren doen zich voeden. De loting verdiep gunstig, ik trok nummer 4 hetgeen inhoudt dat van de 16 partijen ik 8 keer wit en zeven maal zwart zou krijgen want het is nog altijd zo dat wit gemiddeld onge veer tweemaal zoveel wint als zwart. IIc zou liever in de eerste ronde geli,jk maar tegen een grootmeester begonnen zijn", vertelde Gert Ligte- rink me voor de partij. Rasuwajev was m'n tegenstander een onbeken de Russische grootheid. Toen ik daar entegen aan Gennadi Sosonko vroeg wat Rasuwajev voor een speler is (er waren bijna geen partijen van hern bekend) zei hij dat deze secondant is van Karpov. u weet wel, de wereld kampioen. Nu zijn secondanten over het algemeen goede theoretici en hun beoordeling is meestal zeer gefun deerd maar in de praktische partij hapert er altijd wel wat ook tijdnood is een grote' vijand voor hen. Na de opening stond ik iets slechter en wist dit kleine nadeel tot in de slotopstelling vast te houden. Remise en ik was tevreden. Tevreden ook omdat ik in de éérste ronde niet verloor. Dat heeft niets. met schaken te maken is een mentaliteitskwes- tie- Een zwakke mentaliteit? Mis schien maar ik weet uit ervaring dat wanneer ik in de eerste ronde verlies, in de tweede ronde ongehoord hard op winst gespeeld wordt en ir. de derde ronde onredelijk lang door gespeeld met soms als gevolg dat je na 5 ronden nog steeds onderaan staat en het toernooi eigenlijk al voor je afgelopen is. steeds getekend voor 15 remises immers het meesterresultaat lag op 6.5 punt en ongeslagen zo'n eerste grootmeestergroep doorkomen is ook niet gök. Maar het gekke is dat aan de vooravond van de zesde partij ik had aangekondigd, in intieme kring, te zullen winnen. Toch geen ongemoti veerde grootspraak, alhoewel Smejkal aan de overkant zou zitten, want om te beginnen had ik mevr. Caissa in m'n achterhoofd en ten tweede zit Smejkal al de laatste drie jaar elke partij in tijdnood en ten derde... m'n spelstijl- Agressiever Weet u nog hoe Inter Milaan we reldkampioen werd? Catanaccio, heet te dat geloof ik. 80 minuten waren ze in de verdediging een enkele plot- selinge uitval op het. moment dat de tegenstander al in een gelijkspel be rust en... Ik geef toe dat voor dp galerij Brazilië interessanter is. Vol gens mij heb ik dezelfde stijl als Karpov. alleen slechter en hij speelt de openingen agressiever, volgens de mode. En hierin schuilt de kracht voor het derde punt want als Smejkal in tijdnood komt terwijl hij de ope ning kent waar moet-ie dan wel niet in komen wanneer na zeven zetten de stelling onbekend is? Na dertien zetten had Smejkal nog tien minuten bedenktijd over voor de resterende 27 door het zeer gecom pliceerd te maken ik herinner me dat ik zelf ook niet wist of het allemaal correct was wat ik speelde, werd de eerste overwinning een feit. Overigens bleek later bij de analyse (dit betekent niet meer dan dat beide combattanten na de partij hun ideeën en gedachten uitwisselen) dat Smej kal in het heetst van de strijd gefor ceerd remise had kunnen maken. Het gaat om de volgende stelling: Wit Smsjkal: Kbl. Tel, Lc3, Lb3. pionnen a2. b2, d5, f2, g5. Zwart Boehm: RbS, Td8- Lf4, Pf8 pionnen a7, b5. c4, i"7, g6. Wat trok hier de aangevallen loper terug (Ldil) en ver loor tamelijk kansloos- Maar na l.Lf6 heb ik weinig anders dan 1..-Td5 2.Te8(schaak) Kc7 3.TÏ8; cb3 4.Tf7:(schaak) Kc6 5.ab3; Lg5; met remise. Op 5. Tdl (sohaak) 6 Ka2 staat wit beter. De tekstzet lag in tijdnood natuurlijk meer voor de hand. In de tweede ronde kreeg ik dan wel een grootmeester - Robert Hueb- ner - die bij de laatste cyclus om het, wereldkampioenschap in de kwartfinale van Petrosjan (de tijger voor zijn vrienden) verloor. Het zat mee Huebner koos precies een variant die ik terdege voorbereid had. Toch maakte ik' het mezelf in de volgende stelling moeilijker don nodig was. Huebner wit: Kgl, De2, Tal. Tdl. Lel. Ld3, Pf3, Pc3, pionnen a4. b2, d4. e3, f2 g2, h2, Boehm zwart: Ke8, Dc7, Ta8, Th8, Lb4, Lg6. Pd7, Pf6, pionnen a7, b7. c6, e5, f7 g7, h7. Zwart heeft met z'n laatste zet e6- eö een druk op het witte centrum gezet: echter na I.d4-e5; Pe5 2.Pe5; De5 3-e4 heeft wit iets om tegen te N spelen n.l. de witveidige zwarte loper. Door met l....Ld3 2.Dd3; Pe5 3.Pe5; -.De5; de lopers te ruilen was de stelling volkomen in evenwicht ge weest. De partij eindigde uiteindelijk In remise na een zeer vlammend mid denspel en ik vinrl dit de interessant ste partij, alhoewel niet de beste. In de volgende drie ontmoetingen had ik tegen Hamann, de Deen, een klein voordeel, stond ik tegen Ljubo- jevic verloren en werd da partij tegen de positionele speler Uhlmann net als de vorige twee 'remise! Na vijf ronden vijf puntendelingen met als conclu sie dat Vrouwe Caissa. de godin van het schaakspel, me welgezind was. Natuurlijk had ik op dat moment nog Losse veter Nu kwam ik in èen winning mood, u weet wel, een kraoht buiten je om Sleept, je voort, je kent alleen de zege nog maar eikehouten deuren wor den ingelopen en slechts staal of be ton of een losse veter doet je stop pen. Makarichev, de jonge Rus die later ook aan de GM-norm zou vol doen, werd weggewaLst en tegen Hans Ree ging het. alhoewel wat moeilijker, toch ook gemakkelijk. Ik kon niet meer verliezen, met 12,5 uit 15 waande ik me overwinnaar- nu Fischer nog en dan de interplanetaire kampioenschappen... Genadeloos ruim de de Tsjeehoslowaak Jansa me de volgende dag op- Totaal verblind had ik met zwart spelend geen enkele remise-variant overwogen en als een bezetene op winst gespeeld. Zelfs toen ik totaal verloren stond en Jansa nog zo'n 5 zetten in 2 minuten moest doen, voelde ik me opperbest! Maar ik had mijn les nog niet geleerd en zou het allemaal nog eens meema ken. In ieder geval was ik wel geschrok ken en mede door een radioprogram ma, waardoor Jan en ik 's ochtends om 9 uur opmoesten en een uur lang met koptelefoon knetterende muziek te horen kregen, bood ik die middag snel remise aan en was opgelucht toen Sosonko, na enig nadenken ac cepteerde. Jan verloor van Huebner na gewonnen gestaan te hebben. Hierna kwam een rustdag vier in totaal. De wezenloze afwezigheid waarmee je je dan voortbeweegt is mensonterend. Toen de laatste voor zitter van de schaakbond aftrad ging al snel het gerucht „datrie nu voorzit ter is voor de Vereniging voor Licha melijk Gehandicapten". LUIK (UPI) De Russische wieier ploeg heeft dinsdag in Luik voor de start van de wereldkampioenschappen voor een verrassing gezorgd, toen bleek dat de dames hun titels niet zullen verdedigen. „Zij zijn niet in conditie", was het enige commentaar dat Russische officials hadden op het ontbreken van het vrouwelijke deel van de ploeg. Russische dames hebben zestien van de tot nu'toe zeventien keer gehouden wereldkampioenschappen sprint ge wonnen. Vorig jaar ging de titel naar Tamara Piltskikova. Zij won ook acht achtervolgingstitels in sucessie. Ta mara Garoeskina woo de laatste vijf keer. De Sowjet-Unie zal ook geen vertegenwoordigster hebben bij het wegkampioenschap We zijn nu aangeland in de elfde ronde en heb ik één partij op remise gespeeld dan is hef deze wel. Met zwart tegen Kavaiek mi. één van de meest verantwoord originele spe lers een medekoploper en voor het toernooi door verscheidene insiders als overwinnaar geplaatst. Ik had de Caro-Kaun voorbereid. Een opening met een remise-achtig karakter. Karpov maakte er in zijn match tegen Spasski gebruik van en ook de super-originele Talj wist zich tegen Botwinnik geen raad. Ljubomir Kavaiek dacht lang na in de opening en kwam ten slotte met een nieuwtje. Toch zat hij na zo'n zet of 25 tegen een onneembare vesting aan te kijken. Acht zetten lang herhaalde ik gewoon dezelfde zet en bood toen remise aan. Maar Kavaiek wilde niet berusten en liep daardoor in de bekende fout. Het is de steeds terugkerende fout van de man die constant een licht overwicht gehad heeft, en naarmate de strijd haar eindpunt nadert, niet kan-wil in zien dat het voordeel niet voldoende GOES De voetbalvereniging Goes speelt vanavond (woensdag) een oe fenwedstrijd tegen Kloetinge. De wed strijd begint om half zeven en wordt gespeeld op het sportpark Het Schen- ge. Arbiter Bostelaar leidt het duel. Zondagmiddag spelen Goes I en III oefenwedstrijden tegen FiaKkee. De aanvang is 14-30 uur- ADVERTENTIEI VLISSINGEN Hans Boehm. die door zijn opmerkelijke resul taten zoveel opzien baarde in het IBM-schaakt;oeraooi, is medewer ker geworden van de PZC. Bij tijd en wijle, en vooral als de actualiteit daartoe aanleiding geeft, zal hij een bijdrage leve ren. In zijn eerste artikel blikt hij nog eens terug op het voor hem zo s uccesvol verlopen IBM- toernooi: Niet alleen analyseert hij partijen. Hij geeft bovendien over zichzelf de volgende 'analy se'.: Er Is veel over mij geschreven en nu wil ik het zelf doen. Om u een bredere kijk te geven zal ilc beginnen met enige persoonlijke gegevens. Lengte: 1.88 rti. Haar: donkerblond- Ogen: blauw. Snor. Bijzondere kenmerken: Griekse voeten (leen naast grote teen is 't langst). Armen: onontwikkelde bovenarmen mannelijke onder armen muzikale handen. Ka rakter: aardig sceptisch (laatste gegevens volgens mijn vriendin Petral). Ik ben 25 jaar - opgegroeid in Rotterdam. Vanaf m'n 20e naar en in vele landen gezworven tot begin dit jaar toen ik sluimeren de schaaktalenten ben gaan ont wikkelen. Beste resultaat tot nu toe: IBM '75. De serieuze omme zwaai heeft tot gevolg dat ik met behulp van het energieke compu terbedrijf Volmac in de nabije toekomst zowel de getalenteerde schaakjeugd (15-18 jaar) ga in strueren zorg dat je erbij komt alsook onze nationale topsehaakster mevr. Vreeken als ook mede de directeur van het bedrijf zelf. is en de zaak gaat forceren. Zijn poging- moet echter niet onderschat worden- Ziet u maar: Wit. Kavaiek: Kg3, Dd3. Lf4, Pf3. piotmen a2, b3, c4, e5, f2. g4, h5. Zwart Boehm: KgS. Dc6, Le7. Ph7, pionnen a7, b6. c5. e6, f7 g-7, h6. Wit had al 'met de dame wat ge speeld en met de koning waarop zwart niets anders deed dan Dc6-b7-c6. Kavaiek speelde toen ineens Pf3-d2. We hadden beiden nog zo'n 5 minuten voor de resterende 7 zetten en alhoe wel zijn laatste, zet niet zonder effect geweest was, speelde ik tempo Dc6-hl. Had ik daarentegen weer Db7 gedaan dan zou wit met Pe4 duidelijke vor deringen maken vanwege het invals- veld d6 (na eerst f3). Na Dhl gaat Pe4 niet wegens de schaaikjes. Op l.Pd2, Dhl volgde 2.Pf3 en de zwarte dame ds ingesloten plus 'dat wit dreigt op d7 binnen te vallen- Op 2..JPg5 komt 3ig5 Lg5 4.P.g5 hg5 5Dd8, 8(schaak ai Dg5; dus speelde ik 2Pf8 gericht op d7. U ziet de zwarte lichte stukken staan passief en daar om wil wit de dames ruilen ook d.v.m. zijn koningsstelling- Hij had dat kun nen proberen met Dc2-Ld2-Dol. blun derde echter verschrikkelijk met 3.we4 waarop Lh4(schaaik) won. De mood was weer daar en Rajce- wc werd omvergelopen en weer trap te ik in het idee onaantastbaar te zijn. Buiten de schaaktechnische lerin gen is deze ervaring wel de belang rijkste. Het op het juiste moment stoom afblazen weten wanneer risi co's te nemen of te mijden. De oude schaakrot Szabo heeft hier een saalt- schaakrot Szabo heeft hier een staalt je van weggegeven. In de tweede toernooihelft hseft hij slechs ge freewheeld en werd toch tweede! Te gen de remisekomng Gheorghui speel de ik dus met zwart weer dom op winst en was net zoals de vorige keer weer zeer tevreden toeii Szabo in de 14e ronde snel remise aannam. De laatste ronde was een formali teit. Iedere keer, ,of het nu in het buitenland was of.hier. hebben Jan en ik een korte remise gespeeld- Vermoe delijk is dat nu afgelopen. Het is onmogelijk om tegen iemand te strij den met wie je je voorbereid hebt en natuurlijk hadden we elkaar keer, wanneer dat hel beste uitkwam, kunnen laten winnen (zoiets kur best.spelen"). En dat was voor de gezamenlijke pot ookveel beter uitge komen. Maar dan gaan er smetten, zwarte bladzijden en problemen kle ven aan je resultaten. Ilc verklaar dit omdat vele mensen nie gevraagd heb ben: „Kon die Ttmman je niet laten winnen, dit toernooi was voor hem toch rit?"- Wel, een gedeelde tweede plaats als eindresultaat. Jammer dat die Ljubo jevic op de valreep net voorlangs schoot maar hoe dan ook. hij heeft de meeste punten gehaald. En over dat grootmeesterresultaatgesodemie- ter kan ilc me niet druk maken. We zien wel in Rusland, bedoel ik. AARDENBURG Het eerste elftal van Aardenburg heeft de oefenwed strijd tegen MOC I uit Bergen op Zoom met 3-2 gewoimen. Het vinnig spélende Aardenburg nam vo'or rust een 1-0 voorsprong door een doelpunt van Rudi Schouwaert. Na de rust kwam Aardenburg op 2-0 door een strak schot van de nieuwe aanwinst Joop Verduyn. De Braban ders sloegen echter direct terug (2-1), waarna Rudi Snouwaert met een laag schot 3-1 liet noteren. MOC kwam nog op 3-2, maar meer stond Aardenburg niet toe. MIDDELBURG Het eerste senio ren- .en jüttiórènteam van Swift na men ter voorbereiding op de competi tie deel aan hefc korfbaltoernooi van Excelsior te Delft. Zowel Swift I als de junioren inogen van een redelijk goede start spreken. Beide teams leg den beslag op de 2e plaffts. Swift I wist de eerste wedstrijd tegen VES (vorig jaar in dezelfde klas uit komend ais Swift) om te zetten in een 2-1 overwinning. Tegen het Leidse Pernix (gedegradeerd uit de over gangsklasse en het komend seizoen uitkomend in dezelfde klas als Swift) werd een 3-3 stand bereikt- Teg< VEO zat het Swift niet mee. I prachtige droomkansen en toegekende strafworp werden niet benut, terwijl VEO één punt wist te scoren. Junioren I wist twee van de drie gespeelde wedstrijden in winst om te zetten. Tegen Avanti met 4-0 en Per nix met 1-0. De wedstrijd tegen het sterke juniorénteam van Excelsior werd met 3-1 verloren. VLISSINGEN OEFENT TEGEN Z'EELANMA VLISSINGEN De VC Vlissingen speelt vanavond (woensdag) een oe fenwedstrijd tegen Zeelandia lüt Mid delburg. Het duel begint om half zeven en wordt gespeeld op het hoofdveld aan de Irislaan. f ADVERTENTIE) Hèt middel tegen vlooien: Roxasect Larvendoder verdelgt vlooien, kakkerlakken, mieren, zilvervisjes, larven van motten en tapijtkevers. Uw drogist heeft't. ZOTTEGEM BJan Raas uit 's-Gra venpolder heeft dinsdagavond in 't Bel gische Zottegem zijn eerste overwin ning geboeid bij de beroepsrenners. De coureur van de TI Raleigh-formatie van Peter Post won de spurt van een kopgroep van vier renners. In Zottegem gingen 88 renners van start voor een wedstrijd over 175 kilometer. Raas maakte deeil uit van een kopgroep met Marcel Laurens, Willy Vanneste en Eddy Cael, die hij in die volgorde klopte. Ludo van Stay- en won de spurt van het peloton. VLISSINGEN Helmut Cardon de jeugdschaker van Het Witte Paard uit Sas van Gent, die op uitnodiging deze week een tweekamp speelt tegen de Engelse jeugdschaker Julian Hodgson te Londen, heeft de tweede partij gewonnen. De eerste ontmoeting ein digde zondag in een overwinning voor de veelbelovende jonge Engelsman. Helmut stond ook toen beter bij het begin van het eindspel, maar wikkelde verkeerd af en dat kostte hem de partij. De tweekamp vormt een onder deel van een groot toernooi waaraan onder anderen Jan Timman, Neder lands jongste grootmeester, deel neemt. (Timman treedt, indien nodig, ook op als secondant van Helmut als deze met afgebroken partijen moei lijkheden heeft. De tweede partij speelde de talentvolle Zeeuws-Vlaming met wit en hij had op de 40e zet een stuk voordeel. Er 'werd nog afgebro ken, maar tot een voortzetting kwam het niet, omdat Hodgson-terecht op gafEr moeten nu nog vier partijen worden gespeeld en de twee jeugdige spelers, Helmut is 12 jaar en Julian Hodgson 13, hebben van de zijde van het publiek een geweldige belangstel ling, terwijl de partijen op hoog ni veau staan. NIEUW- EN SINT JOOSLAND Het oud Zeeuws elftal heeft in totaal 2700 bij elkaar gevoetbald voor actie Sport Steunt Zonneveld- Tijd®, de laatste wedstrijd tegen IVicuwhnd werd 252 binnengehaald en dawjje, kwam het totaal op 2700. De grootste slag heeft het jjj Zeeuws elftal geslagen tijdens 4 voorwedstrijd van de ontmoeting 51' C-Haarlem. het laatste duel va.14 Bredase eredivisieformatie, waarin fc. slist werd over de degradatie van van de twee ploegen- De Zeettw, speelden toen tegen oud NAC en i- werd op de tribunes gecollecteerd. E: werd toen 1600 opgehaald. Tegen de Meeuwen' werd 385 binnengehaald® tijdens de wedstrijden tegen VCK e RCS bedroeg de opbrengst respecfe velijk 220 en 250- De wedstrijd tegen Nieuwland eindig de in een teleurstelling voor de gis heren. Het oud Zeeuws elftal vi met 4-0. In de 10e minuut werd k schot van Kees Stroo van richtii veranderd en doelman Frits was kan loos. In de 20e minuut zat de tege treffer van Nieuiwland in de lucr. maar Wim Bos wist het schot van Di Rijk te keren. Tien minuten voor nu: kopte een back van Nieuwland k eigen doel, wat de ruststand op 24 bracht- Ee kwartier na rust passte Jan ra Huizen op Hans Bergs, die inltnalci en een minuut voor het einde maak'; Bergs er uit een voorzet van Vo 0 van. Tijdens de wedstrijd moest, Jan ra Huizen zich laten vervangen door Ai- bert Vogel- Huizen werd naar hei ziekenhuis Bethesda-St-J oseph gj- bracht waar hij maandagmorgen var een meniscus is geopereerd. GPC verloor van Duitse gasten VLISSINGEN GPC uit Vlissfnp heeft de sportontmoeting met Brach- wede uit Duitsland met 3-1 verloren, In de eerste helft had GPC ree) kansen die echter onbenut blei» Eear minuut voor rust kwart® 44 Vlissiragers op voorsprong door 4® doelpunt van Alex van der Heijden. Be Duitsers begonnen zeer offensie! ra scoorden binnen enkele minuten 1-2, Z» ven minuten voor tijd maakte Lothr cabel (een oud-speler van Sohalke '01 er 1-3 van. MONTREAL - De kans bestaal dat liet revolutionaire dak van de Olympische wielerbaan in Montreal gedeeltelijk vervangen zal moeten worden. Het ministerie van arbeid vqn de provin cie Quebec heeft onlangs voorlopig zijn goedkeuring aan het dak onthou den wegens de vermeende brandge vaarlijkheid van het Acryl, dat zeventig procent uitmaakt van het dak. In het velodrome, dat in totaal 58 miljoen dollar (ongeveer 145 miljoen gulden) gaat kosten, zullen tijdens de Olympi sche speen van volgend jaar wieler en judowedstrijden worden gehou den, Het dak bestaat grotendeels uit acryl 'sandwiches' van twee platen met een VLISSINGEN Uit Neder land, België, Engeland, De nemarken en West-Duits- land komen volgende week zaterdag 30 en zondag 31 augustus tientallen gere nommeerde lange afstands lopers naar Vlissingen om daar deel te nemen aan de 120 kilometer lange wandel mars, die de Vlissingse sportvereniging Marathon voor de tweede maal organi seert. „We willen proberen er een jaarlijks evenement van te maken", verzekert Marathons vice-voorzitter Piet Hardenberg, die de af delingen basketbal, volley bal, duiken en wandelsport onder zijn beheer heeft. De Vlissingse club weet zich daarbij gesteund door de belang stelling van de wandelaars voor dit loopsvsnement: „Het aantal inschrijvingen," laat, Hardenberg weten, „is nu reeds beduidend groter dan vorig jaar, toen er achttien lange afstandwande laars vóór-inschreven, waarna er tenslotte 31 van start gingen. Nu reeds hebben we 30 voorinschrij vingen binnen, zodat we mogen verwachten, dat er volgende week zaterdag tussen de 50 a 60 lopers om drie uur 's middags van start zullen gaan in de Vlis singse Scheldestraat. De 120-km-Marathonmars, waar van met name de voedselvoorzie ning van de deelnemers een gi gantische onderneming is. wordl gesponsord door de winkeliers vereniging Scheldestraat- Verder kan Marathon rekenen op de steun van de marine in -Vlissin gen, die materiaal beschikbaar stelt, de firma's Van Belle, De Ieeuwe en zandstraalbedrijf Mo dern, die auto's beschikbaar stel len, de provinciale WV, die het programmaboekje verzorgt, en vier leden van het Nederlands genootschap van sportmasseurs. Voorts hebben de provincie eri de gemeente subsidie voor dit evene ment beschikbaar gesteld. Onder de deelnemers zullen ver schillende centurions zijn. lopex-s, die in Engeland hun sporen op de lange afstand ruimschoots ver diend hebben. Hun komst en die van andere belangrijke afstand lopers is te danken aan de goede organisatie en de optimale ver zorging. Bij die verzorging (de voeten spelen daarbij een belangrijke rol. alsmede het oplossen van verkeerstechnische problemen) is bijna een zelfde aantal mensen be trokken als er deelnemers zijn. Zij zijn ongeveer 22 uur in touw, de gemiddelde duur van de lange- afstandtocht, waarbij de weer somstandigheden uiteraard nog gunstig moeten zijn. De route met een groot aantal stops onderweg luidt als volgt: Vlissingen, Souburg, Middelburg, Arnemuiden, langs het Veerse Meer naar Wolphaartsdijk, Wil- helminadorp, met, een grote lus naar Kapelle, Goes, dan weer te rug naar Wilhelminadorp (een twee km dubbele route). Colijns- plaat. Kamperland, via de Veer se Gatdam naar Vrouwenpolder, Oranjezon, Domburg, Westkapel- le, Zoutelande, Dishoek, via de Vlissingse boulevards en de Bloe- menlaan naar de Scheldestraat en vandaar door naar de sport hal, waar burgemeester Th. J. Westerhout de prijzen zal uitrei ken. Tevens werpt een ander belang rijk evenement van Marathon zijn schaduwen reeds vooruit: het is de Boulevardloop, die in 1931 startte en die dit jaar zijn veertigste uitgave beleeft- „Hel is," zo weet Piet Hardenberg, „de oudste, loop van Nederland." vulling van polyethyleen sehuimplas- tic. Deze sandwiches werden eind mei met, goedvinden van de gemeen!? geïnstalleerd. Maar het ministerie van arbeid, dat de plannen technisch ge sproken moet goedkeuren voor de bouw begint, heeft nog altijd niet hel o.k. laten horen. „We hebben al maan den geleden gevraagd proeven op brandbaarheid te houden," aldus een woordvoerder van het ministerie. „Maar de gemeente heeft ons daar nooit de resultaten van gegeven, Voor zover wij weten zijn dié proeven zelfs nooit uitgevoerd". Gemeentelijke woordvoerders laten eohter doorsche meren dat het acryl wel degelijk ge test is en daarbij volkomen veilig is bevonden. „Hoe zou het trouwens vlam kunnen vatten?" vraagt Pierco Ronco, een van de ter plaatse werim- me stedelijke architecten zich af. „Hf! dak bevindt zich op 45 meter Hoogte en de platen zijn luchtig genoeg as hitte en rook door te laten zodat bs nooit echt heet genoeg kan word", om te verbranden". Twee jaar gelede kwamen 50 mensen om bij een brad in een gebouw met een acryl koepé op het eland Man. Getuigen zagen toen da.t het plastic hevig brandde. Grote stukken smeltend acryl vielen in vlammen tussen de mensen. Maar ook Paul Drolet, de gemeentelijke bouwcoördinator, ziet geen gevaar in het dak van de wielerbaan. „Alleen de baan zelf zou eventueel vlam to nen vatten. Maar dan nog geloof nooit dat de hitte intens genoeg worden om het acryl te doen verbran den". Intussen ziet het er naar uit dat de provinciale autoriteiten begin sep tember een besluit zullen nemen over de veiligheid van het dak van de wielerbaan, die nog voor het eind van het jaar gereed moet zijn. VEEL BELANGSTELLING VOOR POLEN-NEDERLAND CHORZOV (PAP) Er bestaat bij zonder veel belangstelling in Polen voor de op 10 september in Cliorzov te spelen interlandwedstrijd Po'" Nederland voor groep 5 van de ronde van het toernooi om de 1 pese beker voor landenploegen. Er zijn al 200.000 aanvragen voor plaatsbewijzen binnen- Het stadion heeft een capaciteit van 75.000 plaat sen. Over de samenstelling van het Poolse team is slechts bekend dat trainer Kazimiers Gorslci zijn ploeg zal baseren op de bekende spelers Hij zal niet. met: jeugd gaan experi menteren. De Poolse bond heeft in middels FC Nantes verzocht Robert Gadocha vrij te geven voor de inter land. Polen zal op 3 .september nog een oefenwedstrijd spelen tegen Bul garije of «en buitenlandse club. morgén naar beéksë bergen! Veel plezier voor wéinig geld. Tussen Tilburg en Hilvarenbeek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1975 | | pagina 10