8% op Pandbriefbiljetten. „Steeds meer blijkt, dat zaak niet moet worden onderschat" DIR.-GENERAAL LEENMAN OVER SPREIDING PTT: „HET IS EEN GIGANTISCHE OPERATIE" OWestland/Utrecht Waterlooplein markt trok zaterdag duizenden bezoekers RECORD-AANTAL DEELNEMERS OP RINGRIJDERIJ AAGTEKERKE 6 PROVINCIALE ZEEUWSS COURANT MAANDAG 7 JULI 197Jwaa OP CROTE MARKT TE OOSTBURG OOSTBURG Duizenden mensen heb ben zaterdag van alles en nog wat be keken en gekocht op de Waterlooplcin- markt in Oostburg. De organiserende, UvW^,o w.uc, u«u uuhi winKeilers vereniging Oostburg kon zichveel toeristen die eens een kijkje kwa - voor dit ook in voorgaande jaren al men nemen op de Grote Markt, waar succesvolle evenement geen beter weer men voor het eerst de Waterlooplein- wensen: het bleef droog, maar voor slrandbezoek was de temperatuur veel ie laag. Onder de bezoekers waren dan ook markt en antiekmarkt anders'altijd op het Ledelplein had samengevoegd. 'Een succes', vond voorzitter J. Bogöert van de winkeliersvereniging na afloop. „Het was druk en gezellig We hebben nog nooit zo'n markt gehad als deze'. Er waren meer kraantjes dan we had den verwacht zodat de hele markt moest worden ontruimd". De eerste kooplieden meldden zich al 's morgens; om 6 uur en de grootste drukte "viel dan ook in de morgenuren te noteren.! Zoals gebruikelijk werden zeer uiteen lopende waren te koop aangeboden en heel wat kooplieden waren 's middags al een eind door hun voorraad heen j Extra sfeervol was het optreden van een boerenkapel, terwijl een draai orgel de gaten in het programma vul- Tanker met 140 ton olie draaide rondjesstuurman in diepe slaap WILLEMSTAD (ANPj De rijkspoli. I tie te water heeft zaterdagmorgen de! volgeladen 140 tons tanker Gallandulo: 1 v-moeten afmeren, omdat de schip-j per door oververmoeidheid zijn -oricn-1 talievermogen verloren had. De tanker was onderweg van Gent naar Hendrik Ido Ambacht, Bij de Volkeraksluizen viel het schip op! doordat het heen en weer voer. De schipper dacht dat hij al bij de Dordtse brug was. In de kajuit, trof de politie een stuurman aan die diep in slaap was. De schipper, zo bleek I achteraf, was al 72 uur niet uit de kleren geweest. Zaterdagmiddag om 15.00 uur toen hij weer enigszins uitgeslapen was. mocht hij van de rijkspolitie te water weer doorvaren. De tanker is van de firma, Post-Trans in Pernis- De tanker was; geladen met smeerolie. Zomeravondconcert ONDA Ritthem RITTIIEM Ongeveer zestig belang stellenden hebben zaterdagavond het zomcravondconcert in de hervormde kerk te Ritthem bijgewoond. Medewerking aan he concert, dat om half acht begon, verleenden de orga nist A. Beekman uit' Arnemuiden en de Ritthemse muziekvereniging ONDA, on der leiding van dirigent C. Cevaal. Het concert bestond uit de mars 'The Bom bardier', de overture 'Londen River', een orgelsolo van de heer Beekman onder de titel 'Pastorale' van Johann Sebastian Bach, 'Thanet Seascapes' een suite van K. Coole. de orgelsolo 'Wat God doet dat, is welgedaan', de mars 'Sagina', de hymne "Light of thy Favour' en 'Concerto VI eerste deel' een orgel solo van Handel, gespeeld door de heer Beekman. Tot slot van het concert speelde band en orgel te zamen twee stukken, namelijk 'Amazing Grace', een nummer dat bekend werd in de| uitvoering van Judy Collins, gearran geerd door E. Siebert, en 'Rhuddiaji'.. Vleugel van vliegtuig ontdekt DISHOEK Vrijdag is op hel strand bij Dishoek de vleugel van een vlieg tuig ontdekt. De vleugel is bij laag- water te zien. Een zegsman van de rijkspolitie deel de mee dat het waarschijnlijk een vleugel is van een geallieerd vliegtuig uit de tweede wereldoorlog. Men heeft er verder nog niets aan gedaan, zo vertelde hij. De zaak is overgedragen aan de Koninklijke Marechaussee. GESLAAGDEN INSTITUUT SCHOEVERS TILBURG TILBURG Aan het Instituut Schoe- vers te Tilburg slaagden voor de ver-' schillende examens: Europees secreta resse: J. Rotte, Middelburg. Secreta resse: M. de Blaeij, Wolphaartsdijk; C. Dagevos, Wemeldinge; F. Kasse, Vlis- singen; D. Lenshoek. Krabbendijke: E. Spaanderman. Middelburg: W. de Vlie- ger, Kapelle; A. de Backere, St. Kruis: E. Picavet, Hulst; M, Sturm, Water-- landkerkje; J. Tuenter, Hulst. Afde lingssecretaresse: M. Walhoul, Middel burg. Receptioniste.informatrice: E Godschalk, Kruisland. Delta Band maalu muzikale optocht door Vlissingse binnenstad VLISSINGEN Op initiatief I winkeliersvereniging Walstras' •lacobsstraal heeft de Delta Ba» de Koninklijke Harmonie 'Onu! gen' zaterdagmiddag een muzikale] M gang door de Vlissingse binnenin maakt. Om drie uur startte het ge#-, vanaf het Betje Wolffplein, in mi naar de -Wolstraat en verder rj> J L Nieuwendijk. Voor het bureau i» PZC was er een korte show. FK Lange Zelke vervolgde de Delta: de show. Via de St.-Jacobsstrasj v het weer richting Betje Wollij Hierbij werd 'zig-zag' gelopen ^1' de verschillende bloembakken Walslraatpromenade. Via de Waj Vj|n en Nieuwendijk werd de muzikale wandeling besloten. De muzikale rondwandeling van 6 jgn ta Band zaterdagmiddag tusse, den en vier uur is een van de eveneiu gm; van de winkeliersvereniging Ws'e st„] om de Vlissingse binnenstad dagsmiddags gezellig te maker. -pro het publiek. Tel. der: DEN HAAG Hei is een gigantische operatie. Ik wil niet zeggen dat hij zijn weerga niet kent: daar moeten we voorzichtig mee zijn - ik neem aan dat Hannibal, die met olifanten over de Alpen trok, het een en ander gepresteerd heeft waarbij de spreiding in het niet valt. Maar met diens voorbeeld en dat van Alexander de Grote - die ik nog hoger zou willen aanslaan - daar ben ik niet zo mee geholpen. Wij hebber, nu deze operatie voor de boeg, en daar zou ik toch wel 'u' tegen willen zeggen, hoor*'. Winnaar M. Moens stak 29 ringen Eerste erebeker voor L. Willemse AAGTEKERKE Traditiegetrouw werden zaterdag te Aagtekerke de jaar lijkse ringstedkwedstrijden gehouden. Dit gebeurde op de speelweide bij Aag tekerke, waar naast een record aantal van 34 ringlijders, enkele honderden belangstellenden aanwezig waren. Alge meen winnaar werd M. Moens: hij stak 29 ringen in 36 beurten. De laatste acht beurten werden gewon nen, na een spannende strijd, door de heer L. Willemse, die uit handen van oud-burgemeester van Aagtekerke, de heer J. Geuze de eerste erebeker overhandigd kreeg. Burgemeester C.'G. Boender reikte de andere beker uit. Hij zei verheugd te zijn dat het ringrijden tegenwoordig een erkend sportief gebeuren is, en bracht hulde aan de rijders van de Aagtekerkse Ringrijders Vereniging ZRV. Burgemeester Boender beloofde tevens volgend jaar twee bekers be schikbaar te stellen, namelijk een de gemeente Mariekerke en een parti culiere bèker. Voorzitter van de Aagtekerkse Ringrij- ders Vereniging, Kees de Visser toonde zich hiermee zeer verheugd, en sprak namens alle ringlijders een kort dank woord uit. Naast de wisselbeker werden ook en kele extra prijzen uitgereikt. De uitslag van de ringrijderij te Aag tekerke 1975 luidt: 1 M. Moens, 29 ringen; 2 L. Louws, 27; 3 L. Willemse, 27; 4 S. de Visser, 26; 5 C. de Visser, 26; 6 Chr. de Vis ser, 24; 7 J. Blaas, 23; 8 "G. Krijger, 23; 9 J. Blaas, 22; 10 F. Blaas 21; 11 S. Moens, 21; 12 C. de Visser 20; 13 K. Blaas, 20; 14 K. Brouwer 20; 15 K. Brouwer 20; 16 W. de Visser, 19; 17 P. Peper, 18: 18 F. Moens, 18: 19 A. Kodde, 18; 20 J. Brouwer 18; 21 K. de Visser, 17; 22 J. Boogaard, 15: 33 A. Minderhoud, 14; 24 A, Brouwer 14; 25 J. de Visser, 13; 26' M. Corrë, 12; 27 J. Minderhout, 10: 28 M. de Muijnck, 10; 29 A. Brouwer, 10; 30 L, Louws, 9; 31 S. Maranus, 8; 32 G. Maranus 7; 33 H. Brouwer, 6; 34 M. Provoost, 5. "De ere-bekers werden gewonnen door: Eeerste ere-beker; L. Willemse; twee de ere-beker: J. Blaas; derde ere-beker; C. de Visser; vierde ere-beker: C. de Visser; vijfde ere-beker: L. Louws; zes de ere-beker: K. Brouwer; zevende ere beker: J. Blaas; medaille: S. de Visser. Extra prijzen: beker Frans de Muijnck door G. Krijger; beker firma Remijn voor M. Moens; beker firma Groenleer voor C. de Visser: beker firma A. Dek ker voor F. Blaas; beker garage Paul Kruger voor L. Louws en de beker van J. Poppe voor M. de Muijnck. De troostprijs 'pollepel' ging naar Ko Auto verleent geen voorrang - twee auto's beschadigd HULST 'Zondagmiddag om twee uur werden twee - personenauto's zwaar beschadigd, toen zij op de T- splitsing Van de Maelstedeweg Zoet;e- vaartweg te Hulst met elkaar in bot sing kwamen. Het ongeluk ontstond, toen mevrouw E. S. uit De Klinge (B), die van de Zoefcevaartweg Hulst wilde binnenrijden geen voorrang ver leende aan de heer P, C. J- van H. uit Sint-Jansteen, die op de Van de Mael- 'n de richtinee Cline» reed- Blaas. De meeste volgringen stak S. de Visser. De door foto Henning ge schonken prijs voor de beste prestatie van de jongste rijders won M. Moens, 's Avonds werd tijdens een gezellig sa menzijn in café Dekker te Aagtekerke de prijzen uitgereikt. Afscheid mevrouw De Vos-Bakker, kantoorhoudster PTT te Gapinge GAPINGE Zaterdagmiddag heeft mevrouw J. de Vos-Bakker uit Gapin ge tijdens een receptie in het vereni gingsgebouw te Gapinge afscheid ge nomen als kantoorhoudster bij het PTT-kantoor te Gapinge. Mevrouw De Vos-Bakker heeft 21 jaar in Walcherse klederdracht het kantoor in Gapinge geleid. De scheidende kantoorlioudstcr gaat met pensioen. Daarmee wordt te vens het kantoor in Gapinge gesloten, omdat liet niet rendabel is. PTT-dïrecteur Vis sprak zijn dank uit voor het vele werk dat mevrouw De Vos-Bakker in al die jaren heeft ge presteerd. Namens het gemeentebe stuur sprak burgemeester A. Hack van Veere zijn bewondering uit voor 'de rust die van haar tijdens het werk uit ging'; Hij sprak tot slot de hoop uit dat met de sluiting van het kantoor, de PTT nu de noodzaak van een tele fooncel in Gapinge zou inzien. De heer De Vos dankte namens zijn vrouw alle aanwezigen voor de geschenken en de bloemen die ze had, ontvangen. De fa milie De Vos is nauw met de PTT-ver- bonden: zowel mevrouw De Vos-Bak ker als haar man en haar vader zijn bij de PTT werkzaam geweest of nog werkzaam. Comités legden tweede etappe smokkelroute af AARDENBURG Leden van de eve- nementscomité's uit Aardenburg en de Belgische buurgemeenten hebben zaterdagmiddag per fiets de tweede en laatste etappe lang de toeristische smokkelroute afgelegd. De tocht, die over een afstand van 45 km ging, voer de van Belgisch Middelburg door de gemeente Aardenburg, met, de kernen Eede en Sint Kruis, naar het startpunt in Maldegem van vorige week zater dag. Onderweg werd er een paar maal gestopt voor een verfrissing. In Malde gem werden de promotors van deze landelijke smokkelroute onthaald op brood met droge worst en bier. De heer E. O. Cuelenaere, die destijds het idee voor deze fietstocht langs de smokkelroute opperde, heeft tot èijn spijt moeten constateren dat de wel uitgenodigde burgemeester van Aarden- burg en de Belgische buurgemeenten niet aan de start zijn verschenen. „In het najaar willen we deze fietstocht herhalen. We zullen dan alle burge meesters uitnodigen. Hopelijk doen de burgemeesters dan ook mee. Volgens mij lijkt zo'n fietstocht voor hen een welkome afwisseling te zijn. Als bur gemeester moet je over het algemeen recepties aflopen en openingen ver richten. Nu eens lekker ongecompli ceerd door de natuur van je eigen omgeving peddelen moet voor hen zo als voor iedereen plezierig zijn", al dus de heer Cuelenaere. Aan het woord: des- Pli Leenman (56). directeur-generaal van de PTT. rustig gezeten in zijn kamer van hel voornaamste gebouw van de Centrale Directie van PTT in Den Haag aan de Kortenaerkade. Een korie. onopvallende man met rust; ge oogopslag en kabbelende vertel trant; hoofdzaken in zijn verhaal worden niet door stemverheffing of gehaar. maar door understatements onderlijnd. Onderwerp van gesprek hoe kan het anders: de Centrale Directie, hi.izelf en de verhuizing naar Groningen en Leeuwarden. Over de verhuizing zelf valt nog wei nig te vertellen. „We zitten nog in de voorfase. Maar in deze vakantie periode probeer ik toch al wat paaltjes te slaan- Ik heb in verband met de afloop, van de besluitvor mingsfase (eindigend met de stem mingen in de Tweede Kamer) geen vakantie willen nemen. De overgang van de besluitvormings- naar de uitvoeringsfase dan kan ik niet ergens in het buitenland zitten, aan welk meer da.n ook, want dat zou me dan toch weinig innerlijke rust geven", zegt hij. „We zijn nu bezig met elkaar als het ware mentaal die verandering door te maken; te zeggen: nu is er een nieuwe -fase begonnen,' het begin van de uitvoering. En daar zijn al beel wat gesprekken over gevoerd- De gesprekken met het personeel vind ik uitermate belangrijk om te zorgen dat wij op één noemer blij ven 'denken en handelen-' Want zon der dat wordt de operatie zo bij zonder verzwaard, dat het bijna niet denkbaar is dat het dan tot een succes zou leiden". „Niet onderschatten" „Als ik me nu rekenschap geef van alle problemen, alle^aspecten die aan de verhuizing verbonden zijn. dan moet ik zeggen: liet zal ontzag lijk veel lijd, energie en aandacht vragen om dat allemaal op goede wijde te laten verlopen- Ik geloof dat we toch al geen neiging hebben om deze zaak te onderschatten, maar naarmate ik mij er meer mee vertrouwd maak, blijkt hoezeer het van belang is dat niet tè doen. De problemen die wc tegenkomen, zijn zo uiteenlopend, dat ze grondig en met veel mankracht en energie aan gepakt zullen moeten worden", al dus drs. Leenman. De Centrale Directie zelf maakt tege lijkertijd een nieuwe ontwikkeling door. De ontwikkeling naar een meer geregionaliseerd bedrijf - met grotere bevoegdheden, taken en ver antwoordelijkheden voor de Regio nale directeuren- „We staan op het standpunt dat we zorgvuldig mop ten nagaan of zicli. aan de Centrale Directie geen zaken hebben vastge hecht, die ook regionaal kunnen worden opgelost. En nu dacht ik dat het heel goed mogelijk is om op betekenende schaal binnen een j algemeen centraal kader toch nog zoveel bevoegdheden en ruimte te i geven aan de regionale directeuren, dat die met hun medewerkers hun organisatie ook beter kunnen ontplooien"- „Dat betekent dat er dus activiteiten die op het ogenblik tot de Cenrale Directie worden gerekend, worden overgeheveld naar de regio's. Daar zijn we al mee bezig, maar we zijn I nog maar in de beginfase. Da moet een veel grotere omvang aannemen. Uit dien hoofde zou ik willen zeg gen: ik verwacht, en streef er ook naar dat de Centrale Directie niet meer groeit. I-k ben een groot voor stander van deze managemènt-filo- sofie; ik hoop dat het mogelijk zal zijn deze tot. uitvoering te brengeh, tegelijkertijd met- de spreiding", zegt drs- Leenman. En noemt, hij de Centrale Directie, dan doelt hij op de zes hoofddirec ties en de kleine dienster! die recht streeks onder hem ressorteren niet. de centrale hulpdiensten als Centraal Magazijn, Centrale Werk plaats, de laboratoria en de Auto- inotoielcentrale- Met die laatste bij komt de Centrale Directie op ruim 5000 arbeidsplaatsen; de „CD in engere zin" telt ruim 3000 man- De zes hoofddirecties zijn le splitsen in drie verticale, die een eindpro- dukt maken (post. telecommunica tie en gelddiensten) en drie hori zontale (sociale zaken, financiën en technische zaken), die een functio nele verantwoordelijkheid voor het hele bedrijf zelf hebben. Recht streeks onder de directeur-generaal vallen dan nog de -interne accoun tantsdienst, pers» en publiciteits- dienst, dienst esthetische vormge ving, juridisch adviseur en de dienst voorziening onder buitenge wone omstandigheden (beveiliging, bewaking). „De zes hoofddirecteu ren vormen met mij de directie raad, waarvan ik de voorzitter ben. Dat is het toporgaan", aldus drs. Leenman- Drs Fh. Leenman persoonlijk: hij werd op 3 maart 1919 geboren in het zo'n 50 gezinnen tellende ge huchtje Zink weg in de gemeente Oud-Beijerland. Hij ging daar naar de lagere school en daarna drie jaar naar de mulo in Oud-Beijer land. Tegenwind „Ik moet er bij vertellen, dat ik nu niet onder zo'n gelukkig gesternte ben geboren als het gaat om de economie. Ik was de oudste van een gezin van tien kinderen en tussen de beide wereldoorlogen in heeft dat nogal wat tegenwind ge had. Het was in ieder geval zo en dat was geen uitzondering voor Ons gezin; het was meer regel dan uitzondering dat opgroeiende kinderen werden ingeschakeld bi.i agrarische werkzaamheden om het gezinsinkomen wat te vergro ten"- „Mijn vader was spreekwoordelijk arm: hij was sohoenmaker. Schoen en zadelmaker, zoals dat in die tijd heette, .omdat hij veel klandizie had aan de boeren met 'hun tuigwerk- Ik geloof, dat senior met in staat is geweest om gezien de economische situatie en de omvang van het gezin zich aan de werkipg van dat spreek woord te onttrekken", aldus drs. Leenman. „Dat heeft betekend, dat ik voor en na schooltijd goed ingeschakeld werd om dat gezinsinkomen op te vijzelen met bonenplukken, aardap- pelsdelven, bollenpellen en ga zo maar door. Ik moet zeggen: ik herinner mij dat allemaal nog goed, maar het staat, toch niet gebeiteld. Het was voor mij toen geen abnor male zaak; ik had eerder de indruk dat het bij het patroon van alle dag behoorde, zeker in die streek- En ik moet zeggen: als ik aan mijn jeugd terugdenk, staan mij veel scherper voor ogen de schermutselingen met de veldwachter en de vrijheid van de polders, de wijdheid en het spe lelement van wat je daar met. vlie geren en vissen en met alle mogelij ke dingen kon doen'.'. Stempel wij onderling met elkaar omgingen en te boek stonden voor de naaste omgeving". „Oud-Beijerland heette terecht een re ligieuze streek", vindt drs. Leen man, maar het zich voortdurend opsplitsen van het protestantisme daar had en heeft hij moeite mee. „Vooral als men rekening houdt met de waarden waaruil het leeft Dat maakt een heel ongeloof waardige indruk. Maar goed: waar je in opgegroeid bent, dat- neem je dan mee- De familie is nogal sterk aangeraakt door de oorlogsomstan digheden, waardoor in het familie- beraad na de oorlog de wens naar voren kwam bij broers en zusters om het beter te gaan doen dan vóór de oorlog. En de mógelijkheid van eenheid na te streven". „De vraag rees: moeten we niet terug naar de hervormde kerk, waaruit we zijn voortgekomen. En dat fami- lieberaad heeft ertoe geleid, dat vijf van de tien onder wie ik naar de hervormde kerk zijn terugge gaan. Voortkomend pit 'die gerefor meerde instelling was er al vrij snel het besef van de aard van bet nationaal-socialisme en de bezetting en dat- heeft geleid tot een aantal activitein, etwaaraan ik liever voor bij ga- Het zou ook beslist te veel vergen. Het is wel een heel intensie ve periode geweest- Intensief leven en naar mijn mening zijn dergelijke perioden, waarin men verplicht is intensief te leven, bijzonder schikt om als ik het zo mag zeggen de persoonlijkheid sneller te doen rijpen. Het is zoals je tegenwoordig die hogedrukpannen hebt: dan is het eerder gaar". Voor de oorlog .werkte de heer Leen man eerst drie jaar op de admini stratie van de fruit- en groentevei ling in Oud-Beijerland; van 1937 tot aan het eind van de oorlog was hij administrateur bij de paling- en zalmrokerij Koen Visser. Door zijn activiteiten in de oorlog kwam hij in militaire denst terecht. „Of liever: daar v/as ik al in terecht gekomen- Ik hen namelijk vanuit bezet gebied tijdelijk in bevrijd ge bied geweest, en weer teruggekomen met een militaire status lid van het First Canadian Armee als mogelijke bescherming bij voortzet ting van mijn activiteiten iri bezet gebied. Ik weet niet of het ueber- haüpt geholpen zou hebben, maar dal, heeft geleid tót voortzetting van mijn militaire activiteiten na de oorlog in de staf van prins Bernhard- Daarin heb ik eerste luitenant gezeten tol augustus 1946. Toen kon ik mee met vele goede vrienden naar Indonesië, maar daar heeft, mijn vrouw een stokje voor gestoken". De heer Leenman trouwde in 1947: hij heeft nu twee dochters (24 en 21 jaar). jaar dat is natuurlijk wel een uitstervend ras; dat betekent im mers dat men de dienst in goede gezondheid verlaat met 65 jaar en dan moet men dus begonnen zijn in de avonduren verder bekwaamd- toen men vijftien was". Hij deed handelscorrespondentie, Inmiddels had de heer Leenman zich praktijkdiploma boekhouden, MO- boekhouden. „Op een kritiek mo ment ik was toen '30 jaar gewor den kwam ik tot de conclusie dat ik een andere richting uit moest- Toen heb ik avond-hbs ge daan om regulier toegang te krij gen Lot. de 'Economische Hoge school in Rotterdam. Het ministerie, van financiën gaf daar een halve dag studiefaciliteiten per week voor dat. was meegenomen en ik ben in 1957 afgestudeerd". Carrière Sollicitatie „Ik ben gereformeerd opgevoed mei alles er op en er aan: christelijke school, catechisatie, knapenvereni- j ging. jongelïngenvercniging. kiesver-1 eniging- Mijn vader was dan tijde- lijk wel ee nsgeen ouderling, maar J ik ken hem alleen als ouderling en dus in de kerk zittend in de ouder lingenbank en niet in de familie- bank. Dat heeft natuurlijk een heel belangrijk stempel gelegd op de familie en ook op de wijze, waarop Bij zijn afscheid uit militaire dienst in Apeldoorn kon hij naar Zuid- Holland meerijden met een hoge ambtenaar op het ministerie van financiën. Onderweg solliciteerde liij en werd aangenomen- En zo kwam hij ook voor het eerst in aanraking met de PTT: als ambte naar van financiën, die binnen de sector verkeer van de thesaurie- inspectie bemoeienis had' met de bedrijven. „Dat heeft dan geleid tot mijn over gang naar de PTT per 1 januari 1957- En ja, daar heb ik geen spijt van gehad. Dat: is een hele tijd geleden, tenminste: 18 jaar is erg lang. Maar als je nu gewoon een PTT'er vraagt wat 18 jaar dienst is. nou. dan kom je pas kijken. Ik (eken per week nogal een aantal oorkonden bij afscheidnpenningen: 35 jaar, 40. 45 en een enkele nog 50 Inmiddels was de heer Leenman PT binnengekomen als assistent van het hoofd van de afdeling comptabi liteit („Het fraaie woord voor ad ministratie"). Later werd hij eerst plaatsvervangend hoofd en daarna hoofd van die afdeling. Hij zwaaide om naar de afdeling post. waar hij plaatsvervangend hoofddirecteur werd- Daarna werd hij hoofddirec teur van deze afdeling en later tevens plaatsvervangend directeur- generaal. ïn juli 1972 tenslotte werd hij directeur-generaal- Met deze loopbaan binnen de PTT mag je volgens hem nog niet zeg gen dat je dan het bedrijf door en door kent. „We hebben dan wel de administratieve kant en de Post. gehad, maar dan zijn we r.og niet toe aan de techniek, en die speed b;; HIT een steeds grotere rol. He. j is wel zo aar ik toen ik dij de afdeling odmptabi'-.teit. zat war j spoedc.n-susies heb gehad ->p het terrein van de administratieve auto matisering en ais sluitstuk dr:c j maanden naar Amerika om dc stand van /.aken daar te bestuderen in het kader van de OESO om, luer teruggekeerd zijnde, beiast te wor den met u'e stichting var. een cen traal computercentrum. Dat is «er. bezigheid geweest. ti:e mij toch wc! een kleine twee jaar een fu'.i urne activiteit opleverde", /egt hij. Techniek „Ik heb 7.o. van huis uit moet ik zeggen, per definitie dus, een zekere achterstand op het terrein van de techniek- Daar moet ik me voortdu rend bewust van zijn en ook altijd proberen om ter ondersteuning van het goed uitoefenen van deze func tie die achterstand zoveel mogelijk weg te wei-ken door op verstandige manier mij dingen eigen te maken, die ik niet vroeger heb ontmoet, niet bij de studie en niet bij de PTT- In dat verband ben ik blij dal ik zo'n twee jaar de SlOO-cursus-j sen in Delft heb gevolgd- Dat was' op vrijdag en op zaterdagmorgen een mengsel van techniek en economie: een vrij goeie cursus, waar men het een en ander kon opsteken in de richting van een managenient-functie", aldus drs. Leenman. Desgevraagd geeft hij toe de tijd niet. te kennen, waarin hij niet gestu deerd heeft. „Ik geloof, dat ik op een redelijke wijze de dag heb gevuld zo in de afgelopen jaren. zonder daar overigens hinder van i ie ondervinden en met een geweldig gewillig thuisfront. Je moet natuur lijk een vrouw treffen, die het be- /lang daarvan inziet, ondersteunt, stimuleert en geen problemen maakt De moeilijkste periode was, althans de periode waarin ik veel tijd nodig had, toen ik mijn hbs- diploma (in twee jaar) moest halen en moest zien (gewoon binnen vijf jaar) af te studeren in Rotterdam. Maar ik heb altijd de wind mee gehad, want dat was juist de perio de waarin de kinderen klein waren en we toch niet zo gemakkelijk 's avonds weg konden of je moest een oppas hebben- En als je dat nu ervaart als een gegeven en je zit er niet over te mokken, maar je j smeedt, dat om l-ot de mogelijkheid 91 om te stüderen dat is me f-_ van pas gekomen. Maar ik zou niet iedereen zomaar willen az velen hoger onderwijs te vii£ naast een full-time-job. Dat is Et lijk, dat kan alleen maar in uit? derlijk gunstige omstandigheden!' I die heb ik inderdaad gehad", sll'j drs. Leenman. Sport „Maar Ik wil wel de mogelijke wegnemen, dat ik nooit andere gedaan dan boeken van binnen kijken- Want zo is het toch weer niet;. Ik heb nog wel wal sport gedaan", zegt hij- En hijf op; schaken („geweldig, hei natuurlijk wel ontzettend veel maar dat doe ik erg graai; zwerft hier en daar nog we! schaakbekertje met mijn naam de achterkant"i. bridge („ge1 huiselijk"),- biljarten, terais „Maar voor alles: skieen. Ik bs veertien vijftien jaar achtë een paar weken naar de wiï sport geweest dat heb ik i altijd kunnen veiligstellen. Ik vaar hel; als een heel belan?;, onderbreking van 'de winter. V dan aan het eind van februari rug-komt bijvoorbeeld, en de d gaan al weer lengen maan fl - zijn staart dan wel maar I? tegelijkertijd de eerste lentetó dan moet ik zeggen: dan be toch wel op een gelukkige 1 door de winter heengerold- En ën is geweldig. Ik kan er ooi optimistisch over praten, omdt: nog steeds veel geluk heb Statistisch ben ik allang san beurt voor een gebroken beet zo...", aldus drs. Leenman- 'ADVERTENTIE) Er is een ideale manier van sparen: Pandbrief biljetten van de Westland- Utrecht. Dat zijn waardepapieren aan (oonder mei een looptijd van 5 jaar in coupures van 1.000,-en 10 000,-. Ook als u eerder wilt inwisselen, krijgt u een zeer aantrekkelijke rente, opklimmend van 5Vj% na 2 jaar tol 8% op basis van samengestelde interest. Zo groeit 1.000,-In vijf jaar naar 1.469,-. Voor de aankoop van Pandbriefbiljetten kunt u zich wenden tot uw adviseur voor verzekeringen en belastingen, De Westland-Utrecht leent dit geld o.a. voorhei verstrekken van hypotheken. Uw geld is dus zeer veilig belegd. Middelburg, Lange Delft 72-74, 01180-25955.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1975 | | pagina 6