Twee doden bij botsing Sluiskil Man (34) verdronken bij strand Renesse „Overheid moet dringend met beleid voor watersport komen" Koewachtse schutters Suy en De Schepper gehuldigd Massale vissterfte in Hulst 'Vrienden van Vee re' beloonden werk Grote Kerk met die eerelidmaatschappen Voor optimaal wegkontakt Zeeu ALMANAK Verkeersdrukte geen probleem op Zeeuwse wegei 2 PROVINCIAL! ZEEUWS! COURANT MA AND AO 7 JUtl ft TERNEUZENSE JONGEN (15) EN BELGISCHE VROUW (81) ALLE ZES INZITTENDEN WERDEN ZWAAR GEWOND TERNEUZEN Bij een lievige botsing op de kruising Groene- weg - provincialeweg Zaamslag- Terneuzen zijn zondagmiddag rond half zes de 15-jarige Ter- neuzenaar Jacobus de Bruijne en de 81-jarige Cathai'ina Dingenen uit het Belgische Hemiksem om het leven gekomen. De andere zes inzittenden van de twee by het ongeval vernielde auto's wer den allen zwaar gewond. In de Nederlandse auto zaten, behalve het jeugdige slachtoffer uit Tcrncu- zen, J. D. uit Sluiskil. J. P. van der W. uit Axel en F. A. V. uit Tcrneuzen (de bestuurder). De Belgische auto werd hoogstwaarschijnlijk bestuurd door J. F. van A. uit Hemiksem. die als passagiers had zijn echtgenote M. N. G. van A.-van de P., mevrouw Dinge nen en de eveneens uit Hemiksem af komstige Van A„ wiens volledige naam zondagavond de politie nog niet be kend was. Het laatste slachtoffer is overgebracht naar het universiteitsziekenhuis in Antwerpen. De andere gewonden wer den overgebracht naar het Elisabeth- ziekenhuis te Sluiskil. De overledenen naar het Jullanaziekenhuis in Terneu- zen. De Temeuzense gemeentepolitie wist 1 zondagavond nog niet hoe het ongeval zich heeft voltrokken. Er waren maar enkele getuigen, die er bovendien niet zeker van waren welke van de twee rode auto's vanaf de Groeneweg provincialeweg opreed zonder voor rang te verlenen. Ook uit de door het ongeluk ontstane ravage kon men dat niet opmaken. De politie verzoekt dan ook een ieder, die nadere inlichtingen kan verschaffen zich in verbinding te stellen met het politiebureau aan Rozegracht (telefoon 01150-4151). Als gevolg van het ongeval ontstonden op de drukke provincialeweg lange files. De politie moest de hulp inroe pen van het brandweerkorps Zaam- slag en Garage Het Centrum uit Ter- neuzen om de weg vrij te maken. En kele slachtoffers waren uit de auto's geslingerd, anderen, die bekneld zaten, moesten er door de brandweerlieden uit worden bevrijd. Eerste hulp werd onder anderen ver leend door dokter W. Fraanje uit Zaamslag en door de toevallig passe rende dokter J. M, van Kolmthout uit Hulst, De ambulances van ziekenhui zen in Terneuzen en Sluiskil en van Dow Chemical Terneuzen werden in geschakeld om de slachtoffers te ver voeren. (ADVERTENTIE B. F. Goodrich, een goed profiel, een goeie greep. Statenuragen PvdA PROGRAMMA VOOR DE ONTWIKKELING VAN SCHOUWEN-DÜÏVELAND VLISSÏNGEN De PvdA-statenleden M. J. van Poelje en W. Don willen voor Schouwen-Duiveland het streekplan inpassen in een ontwikkelingsprogram ma op lange termijn. In schriftelijke vragen aan gedeputeerde staten vragen de statenleden of het college met hen van meniug is, dat een streekplan in eerste instantie een ontwikkelingspro gramma geeft op lange tot zeer lange iermijn, waaraan een totaalprogram ma van voorzieningen ten grondslag dient te liggen. „Is het college met ons van mening, dat, de aangegeven ontwikkelingsmoge lijkheden dan niet gerealiseerd moe ten worden in een eerste termijn doch in een gefaseerd tempo afhankelijk van de totale ontwikkeling van het ge bied en de bestaande capaciteit?", al dus de heren Van Poelje en Don, die gs vragen of de recreatieve ontwikke ling bij Bruinisse een niet even strin- .gente aanpak nodig heeft als door wordt voorgestaan in de Westhoek va.n Schouwen: „Is het college bereid, indien gemeenten een te snelle ont wikkeling entameren, in te grijpen?" De vragenstellers wijzen voorts op be sluiten van de raad van Brouwersha ven, die in bestemmingsplannen dui- delijke beperkingen heeft aangebracht. De twee PvdA-statenleden vragen of ■provinciale staten nog de gelegenheid krijgen een aantal zaken in het streek plan aan te passen bij de behandeling van de komende nota over de West hoek. De vragenstellers willen weten of het college het een juist beleid vindt, dat bouwvergunningen werden afgegeven voor Aquadelta bij Bruinisse, terwijl een aantal noodzakelijke voorzieningen nog ontbraken. Voorts vragen zij hoe momenteel de afvoer van riool- en der afvalwater plaatsvindt en of daar effectieve controle op is: .Acht u het. vervoer van faecaliën over de weg naar Brouwershaven geen bewijs dat de' ontwikkelingen in een te geforceerd tempo tot stand worden gebracht?'' Ch. J. C. Boot ridder orde Oranje Nassau SINT ANNALAND De lieer Ch. J. C. Boot, hoofd van de openbare basis school 'De Casembrootschool' te Sint Annaland, is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De heer Boot ontving de onderscheiding vrij dagavond tijdens een afsclieidsrecep- tie in het dorpshuis te Sint Anana- land. In de PZC van zaterdag stond abusie velijk vermeld dat de heer Boot de gouden medaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau had ontvan- TWEEDE MAN WORDT VERMIST RENESSE Bij het zwemmen in zee zondagmiddag bij Renesse is de 34- jarige G. van Roesel uit Tilburg verdronken. Voorts wordt een tweede man nog vermist. Het is de 21-jarige A. J. H. Bax uit Dorst, gemeente Oosterhout. De twee mannen behoorden bij een gezelschap van zes dat aan het zwemmen was. Er stond bij Renesse een zeer sterke onderstroom in de branding. De twee mannen werden meegesleurd, terwijl de vier anderen zich in veiligheid konden stellen. Naar de ongehuwde vermiste inwoner van Dorst is zondagavond tot half tien gezocht. De heer Van Roesel, landbouwer van beroep, was getrouwd en had drie kinderen. Omstreeks half twaalf zondag kwam de eerste melding binnen dat zwemmers in moeilijkheden waren. Twee leden van de strandreddings- brigade Westelijk Schouwen Nico Oosterling en Jacob de Jonge voeren met een boot uit. Een speuractie leverde echter niets op. Nauwelijks weer aan vaste wal kwam het tweede alarm binnen. Weer voer men uit en nu trof men het stoffelijk overschot van de heer Van Roesel aan bij 't Watergat; het meest westelijke punt van het strand te Renesse. Met mond-op-mond beademing hebben de leden van de reddingsbrigade nog geprobeerd de heer Van Roesel tot leven te wekken, echter tevergeefs. Het stoffelijk overschot is overgebracht naar het Zweedse Rode-Kruisziekenhuis in Zierikzee. wse Blazen Teruggekomen van een feestje, 's nachts om drie uur, met drie mensen die behoorlijke hoeveel heden alcohol tot zich hebben ge nomen, terwijl de bestuurder een hele avond 'fris' heeft gedronken. Al snel ging het gesprek in de au to over de alcoholcontrole: hoe leulc het wel niet zou zijn als de bestuurder in het licht aange schoten gezelschap op hel pi.jji- je moest blazen. En ja hoor, enkele kilometers ver der hield de politie auto's slaan de. Echter niet de wagen van de vier. Zonder zelfs maar een blik naar binnen ie werpen, gaf de agent het teken dat men mocht doorrij den. Dat was geheel niet naar de zin van de drie. Ze praatten d.e bestuurder om en via. een omweg werd teruggereden naar controle post van de politie. Dit. keer was het raak. Geblazen hoefde er echter niet te worden. Wel kreeg de bestuurder 200 gul den boete. Voor het rijden met gladde banden, voor het feit dat zijn linkerachterlicht niet brand de en enkele andere technische mankementen. MR. MENSERT SPAANDERMAN IN BRUINISSE: HUIDIGE REGELINGEN ZIJN 'OUD-MODISCH' BRUINISSE Volgens rar. A. P. Mensert Spaanderman, plaatsvervan- gend commandeur van de rijkspolitie te water en commandant van het district Dordrecht, is het „dringend zaak, dst de overheid met een beleid ten aanzien van de watersport komt". Mr. Mensert Spaanderman meent, dat er op korte termijn serieus gewerkt moet worden aan een duidelijke wet telijke regeling voor het verkeer te water. Hij betitelt de huidige regelin gen als 'oud-modisch' omdat ze ge stookt zijn op een basiswet, die rond 1890 werd gemaakt. Verder is Spaanderman ervan overtuigd, dat het de hoogste tijd geworden is voor het vervaardigen van bepalingen die voor schrijven waar wel en waar geen jachthavens aangelegd mogen worden. Volgens hem is dat de enige ma: om de enorme toename van het aan tal jachthavens uit planologisch op zicht in de hand tc kunnen houden. Spaanderman zei dat zaterdagmiddag tijdens een bijeenkomst in het restau rant van de jachthaven. 'Aquadelta' in Bruinisse. waar de Jan Haring (een schip van de vaarschool van Kuilenburg en partners BV) werd ge doopt. De heer Mensert Spaanderman IN JUNI 29,9 MILJOEN GESTORT BIJ ZEEUWSE MUTSSPAARBANK MIDDELBURG In de maand juni hebben de spaarders bij de Zeeuwse Nutsspaarbank 29,9 miljoen gulden stort en 27,8 miljoen gulden opgeno men. Vorig jaar werd er 25,9 miljoen gestort en 24,1 opgenomen. In juni van dit jaar ontstond een spaarover schot van 2,1 miljoen gulden, terwijl het een jaar daarvoor 1,9 miljoen was. Van januari tot en met juni van dit jaar bedroegd het spaaroverschot 13,1 miljoen gulden. Een stijging ten op zichte van de vergelijkbare periode van een jaar daarvoor met 4.8 mil joen Aan het eind van de afgelopen maand kwam hierdoor het aan de Zeeuwse Nutsspaarbank toevertrouwde tegoed in totaal op 221,1 miljoen gulden. Ver leden jaar juni was dit tegoed 197,5 miljoen gulden. TWEE INWONERS VAN GOES IN GABON GEDOOD BIJ VLIEGRAMP VLISSÏNGEN De Goese ingenieur L. van 't Bosch (41) en zijn 14-jarige dochter Yvonne zijn dinsdag om het leven gekomen bij de vliegramp in Gabon. Bij eerdere berichten over de vlieg ramp kon nog niet worden meege deeld of er overlevenden waren. Red dingsploegen hebben nu gemeld dat geen van de inzittenden van het vlieg tuig de ramp hebben overleefd. Het vliegtuig vloog tegen een berghelling. De andere om het leven gekomen in zittenden zijn: de Franse piloot Barré. de 36-jarige ir. G. J. van Duyvendijk uit Heemstede, de 33-jarige R. Wieffe- ring uit IJmuiden en de 31-jarige B. Terpstra uit Beverwijk. De Nederlan ders waren medewerkers van de bouw onderneming Van Splunder-Gabon. hield er een inleiding' over recreatie vaart en veiligheid. Hij constateerde onder meer, dat de recreatievaart de laatste jaren zeer snel en bijzonder sterk is gegroeid, omdat de watersport niet langer een liefhebberij van de 'happy few' is. Het aantal pleziervaartuigen in Nederland bedroeg in 1974 naar schatting 125.000. Daarbij zijn kano's en soort gelijke bootjes niet meegerekend. In 1967 werd dat aantal geraamd op 69.400. Volgens deze cijfers zou het aantal pleziervaartuigen zich in de periode 1967-1974 dus bijna hebben verdubbeld, terwijl men nog een v de re groei verwacht. Dodelijke ongevallen Uit gegevens van de rijkspolitie water over de jaren 1969-1973 kan worden afgeleid, dat gemiddeld jaar lijks twee dodelijke ongevallen gebeu ren bij de pleziervaart, met als hoofd oorzaken: aanvaringen, botsingen en overvaren. Daarnaast gebeurt jaarlijks een groter aantal dodelijke ongevallen (meestal verdrinkingfin' zonder dat j „van enig conflict met andere vaartui-| gen, drijvende of vaste voorwerpen kan worden gesproken." Deze ongeluk ken zijn meestal te wijten aan on voorzichtigheid of roekeloosheid. De meeste aanvaringen doen zich voor bij verkeersknooppunten, in het bij zonder bij sluizen en haveningangen. „Een goede verkeersleiding en voor zieningen voor het toenemende aantal pleziervaartuigen bij deze kwetsbare punten, zal al veel ongerief voorko men," aldus mr. Mensert Spaander man. Hij bepleitte zaterdagmiddag in Bruinisse verder een algemene maxi mumsnelheid voor de specifieke wa tersport- en recreatiegebieden. de aanwezigheid van reddingsmidde len. Spaanderman wees verder op het belang voor de watersporters, vaarcursussen, zeil- en motorboot- scholen en instructiebijeenkomsten van watersportverenigingen te gen. Na afloop van de inleiding van de heer Mensert Spaanderdam volgde de doop van de Jan Haring 11. Dat gebeurde door mevrouw J. C. van Kuilenburg-Kleiss. Nautisch directeur J. van Kuilenburg van de vaarschool had al eerder uiteengezet, dat dit schip vooral gebouwd is om de cursis ten de veiligheid op het water bij te brengen. Op hel schuttersveld achter het Koe- wachtse café 'De Anjer' werden de se- nior-leden van 'Sint-Sebastiaan', Ffo de Schepper (midden) en Wies Suy. gehuldigd. Wethouder M. Ysebaert (links) overhandigde herinneren vaantjes. HALVE EEUW EN LANGER LID 'SINT SEBASTIAAN' KOEWACHT In aanwezigheid van tientallen boogschutters uit Zeeuwseh- Vlaanderen en België zijn de oudste leden van de schuttelsmaatschappij 'Sint Sebastiaan' in Koewacht, Fons de Schepper en Wies Suy, zaterdagmid dag buiten achter café 'De Anjer' ge huldigd. Fons de Schepper is 65 jaar lid en Wies Suy is al vijftig jaar aan Sint Sebastiaan vérbonden. Uit han den van Axels loco-burgemeester M. IJsehaert ontvingen beide senior-schut ters een herdenkingsvaantje van de ge meente. Namens de Zeeuws-Vlaamse schut ter s- bond voerde voorzitter J. Bruggeman het woord tot de schutter-jubilarissen. Lovende woorden aan het adres van de heren De Schepper en Suy spraken ook voorzitter A. Herman van het win- tervtrbond uit het Belgische Stekene. Willy Thoen namens 'Sint Sebastiaan' en vertegenwoordigers van verschillen ende schuttersmaaschappijen uit de omgeving van Koewacht. Bijna elke gelukwens ging gepaard met het over handigen van drank of bloemen aan Fons de Schepper en Wies Suy. Omstreeks half drie ging de versier de korf van de staande wip omhoog voor een internationale jubileumschie- ting, waarvoor een paar honderd schut ters naar het veld achter het Koewacht- se café 'De Anjer' waren gekomen. Als eerste mocht Fons de Schepper zijn pijl afschieten en vervolgens richtte Wies Suy zijn pijl en boog. De plaat selijke middenstand had voor deze ju- bileumschieting extra prijzen beschik baar gesteld. Voor ruim achthonderd Concert te Zierikzee In de Gasthuiskerk te Zierikzee wordt iedere dinsdagavond in de maand juli een concert gehouden. Morgen, dins dag, concerteert de organist van doopsgezinde kerk te Haarlem, Marco bij de Vaate. De organist speelt wer ken van G. Muffat, J. S. Bach, Brahms en Reger. Het concert is 20 tot 21 uur; Vaarbewijs De plannen om tot, een vaarbewijs te komen (in liet ontwerp "birmensc'ne- penwet' wordt een vaarbewijs ver plicht gesteld voor grotere plezier vaartuigen) zijn door mr. Mensert Spaanderman met de nodige twijfels ontvangen. Hij betoogde zaterdag dat uit de aanvarings- en ongevallencijfers niet is gebleken, dat een dergelijke maatregel noodzakelijk is. De meeste ongevallen worden niet veroorzaakt door een gebrek aan kennis van de verkeersregels te water, maar door te grote onvoorzichtigheid. Volgens Spaanderman zou kunnen worden vol staan met een vaarbewijs voor snelle motorboten waarmee bijzondere om zichtigheid is geboden, en enkele een voudige veiligheidsvoorschriften over HULST De meeuwen deden zich te goed aan de dode i Slot van pagina 1 het verrottingsproces maken dat er minder zuurstof is. zullen er veel vis sen sterven". Volgens de heer J. H. Stolte, wethou der van openbare werken van Hulst, heeft de gemeente weinig' of niets met de toestand van de Buitenvest te ma ken. De wethouder zei wel op de! hoogte te zijn van de sterfte, maar verklaarde er maar weinig aan te kun nen doen: „Het omgaan van het water is een bekend verschijnsel hier in Hulst. We hebben er al meer mee te maken gehad", aldus de heer Stolte. De heer G. M. P. Sponselee, bioloog te Hulst, kwam zich desgevraagd op de hoogte stellen van de ontwikkelin gen op de Buitenvest. Hij constateer de, dat de vissen aan de kant kwamen om naar lucht te happen. Vissen die geheel of gedeeltelijk versuft tussen hel; riet verzeild geraakt waren pak te hij op en gooide hij verder van de kant af. Bij de meeste was er geen redden meer aan. Ze kwamen direct of na een poosje weer spartelend aan de oppervlakte naar adem snakken. Dc bioloog kon geen uitsluitsel geven over de juiste oorzaak. Aan de hand van een aan de kant liggende dode eend wilde hij het zelfs niet geheel uitsluiten, dat het water van de Bui tenvest op bepaalde plaatsen wordt geteisterd door betulisme. De dode eend lag met de hals achterover tus sen het gras. Een ongebruikelijke hou ding voor een eend, die een natuur lijke dood is gestorven, aldus dc heer Sponselee. gulden aan prijzen waaronder n spaarbankboekje met honderd guloV was er bijeengebracht. VLISSÏNGEN De Zeeuwse wcF hebben het verkeersaanbod bet air. lopen weekeinde goed verwerkt, i leen zondag was er een file op de pr. vïncialeweg 10 vanaf de brug bij Ki tot Goes. Deze file was ontstaan d« dat de brug korte tijd open ging W de scheepvaart. Bij het veer Kruiningen-Perkpolt zijn het afgelopen weekeinde gs wachttijden geweest. De schepen!», den alle voertuigen meenemen. BIJfc veer te Vlissingen waren er zateirk wel wachttijden. Een zegsman <fc vertelde dat de auto's zaterdag tete het terrein stonden. De drukte csw'c •tot ongeveer zes uur. Vrijdags^ heeft men van Vlissingen naar Bk kens met drie boten gevaren tot tal nemen. Zondag kwam het meestere keersaanbod van de Breskense los. HET WEER IN EUROPA Weerrapporten van gisteravond 7 uur. j Aberdeen, zwaar bewolkt Athene, onbewolktj Barcelona, onbewolkt i Berlijn, onbewolkt y Bordeaux, onbewolkt, 4 Brussel, onbewolkt j Frankfort, onbewolkt licht bewolkt s iïintri, swolkt CONGRES IN RAADZAAL STADHUIS VEERE Examen GOES De heer R. E. M. Nuijtinck uit Goes slaagde aan de katholieke universiteit te Nijmegen voor het dóe-, toraal examen rechtsgeleerdheid. VOORDRACHT OVER ABDIJ MIDDELBURG VEERE Als een uitvloeisel van het] weer in gebruik nemen van de Grote Kerk van Veere heeft de vereniging 'Vrienden van Veere' zaterdag drie mensen, die zich daarvoor bijzonder hebben beijverd, tot erelid benoemd. Dat waren de heer N. M. de Jonge uit Driebergen, die in dit verband als 'mo tor en initiatiefnemer' werd aange merkt, prof. mr. dr. C. A. van Swig- chem, die bij de dienst van monumen tenzorg de verantwoordelijkheid clraagt voor het toezicht op restaura-] ties en de heer J. P. M. Goudeau van: de rijksgebouwendienst, die de Grote Kerk van Veere in eigendom beeft. De vereniging 'Vrienden van Veere'] congresseerde zaterdag in de raads-l zaal van het Veerse stadhuis, In de ochtendbijeenkomst, in hoofdzaak ge reserveerd voor de algemene ledenver gadering, maakte de voorzitter, mr. J. J. Dieleman uit Den Haag. de benoe ming van de nieuwe ereleden bekend. I Hij herinnerde daarbij aan het vele' wat deze mensen hebben gedaan omi in een zo kort mogelijke tijd de Grote I Kerk van Veere weer in orde te krij gen. Over hetzelfde sprak bij het be gin van de vergadering burgemeester A. Hack van Veere, die zich bijzonder dankbaar toonde voor het initiatief van de 'Vrienden van Veere' de schou ders te zetten onder het herstel van de Grote Kerk van Veere. In de middagbijeenkomst kondigde mr. Dieleman een nieuwe actie van de 'Vrienden van Veere' aan. Men wil, als vervolg op de gebeurtenissen rond de nationale boomplantdag in Veere, be ginnen met een actie die Veere nog meer bomen moet geven. Zo willen de 'Vrienden van Veere' eerst de over zijde-haven beplanten en vervolgens het Oranjeplein en de Wallen. Als con creet resultaat van een andere activi teit kon mr. Dieleman gemeentesecre taris de lieer L. van der Hiele als ver tegenwoordiger van de hervormde ker- keraad van Veere een cheque van 500 aanbieden voor het fonds tot herstel van het orgel in de 'kleine kerk' van Veere. Direct daarna bood één van de leden j van de vrienden, mevrouw Thea van| Rompu, een schilderij van koning Wil-i lem I aan. als geschenk voor de ge meente Veere, bestemd voor het stad huis. Na een dankwoord van burge meester Hack was het woord aan de rijksarchivaris in Zeeland, mr, P. Scherft, die in deze middagbijeen komst een met dia's en kaarten toege lichte 'voordracht hield over 'Historie en herbouw van de abdij in Middel burg". Daarbij integreerde de heer Scherft de herbouw na het bombarde ment en de brand van mei 1940 in de reschiedenis van de abdij: „men zou -.unnen zeggen dat een monument dat rooit, herbouwd is. geen geschiedenis ïeeft gehad", zo stelde hij. In zijn /oordracht ging de heer Scherft nader in op het belang van abdij als kloos tergemeenschap in de eerste tijd na iet ontstaan en rekende hij af met en-1 tele misvattingen, zoals de aanduiding' 'kanunnikenwoningen' voor het ge-I deelte, waarin thans het; Zeeuws Mu seum is ondergebracht, In wezen wa ren dit de gastverblijven, zoals het, eveneens onjuist is, aldus de heer Scherft, dat eerst na 1574, na de 'overgang' van Middelburg, de abdij gediend zou hebben als zetel voor het provinciaal bestuur. In de vijftiende eeuw, aldus de rijksarchivaris, na de derde herbouwperiode, fungeerde de abdij reeds als zetel voor het provin ciaal bestuur. In zij voordracht, ging de heer Scherft voorts in op de eerste plaats van de abdij vermoedelijk op de plaats waar men thans de Markt vindt en allerlei achtergronden, zo-, als het streven door de abdij in Mid delburg de Vlaamse invloed via de kerk in Zeeland te consolideren. Na de voordracht van de heer Scherft, bezochten de 'Vrienden van Veere' en kele huizen van leden-gezetenen van Veere en beluisterde men een concert van stadsbeiaardier P. H. Broerse. De congres werd besloten met een diner in restaurant 'Het wapen van Veere' Tijdens de ledenvergadering werden voorzitter mr. J. j. Dieleman en secre taris ds. P, Fagel uit Veere herbe noemd. Tot penningmeester werd mr. J. H. H. van West uit Middelburg ge-' kozen. Voorts werden als bestuurslid benoemd mevrouw M. E. G. Assel- bergs-Tromp uit Heerle (N.-Br.) en prof. J. W. Baron Opsomer te Antwer pen. Innsbruck, licht bewolkt Kopenhagen, onbewolkt Lissabon, half bewolkt Locarno, licht bewolkt Londen, onbewolkt Luxemburg .onbewolkt Madrid, licht bewolkt Malaga, onbewolkt Mallorea, onbewolkt München, onbewolkt Nice, onbewolkt Oslo, - onbewolkt Parijs, onbewolkt Rome, licht bewolkt Spilt, half bewolkt Stockholm, licht bewolkt Wenen, liebt bewolkt, Zurich, half bewolkt Casa Blanca, half bewolkt Islanboel, licht bewolkt Las Palm as, onbewolkt Tunis, onbewolkt DROOG WEER Droog en zonnig, maar in Iiei, noorden van liet land binnendrijvende wolte velden. Maximumtemperaturen van 1' graden in het Waddengebied tot onp veer 25 graden in het zuidoosten ra het land. Overwegend matige noord oostelijke wind. STRANDVERW ACHTING De weerkaart geeft een stabiele s>; tuatie te zien met ook vandaag va zon en een matige noordoostenwind. De temperatuur varieert tussen 20 e; 22 graden. Zeewater: 17 graden. Vooi- uitzichten: het lijkt waarschijnlijk dS' deze tweede juli-week zeker groten deels zomers zal verlopen met goed strandweer. Vooruitzichten voor dinsdag V- woensdag. Droog weer en in het algemeen nig. Middagtemperaturen omstreek! i 22 graden. Weersvooruitzichten in cijfers gen# deld over Nederland. Voor dinsdag: aantal uren zon: 3 W' 12; min. temp.: omstreeks 13 graden max. temp.: omstreeks 22 graden kans op een droge periode van nik- ;tens 12 uur: 95 procent; kans op ,'eheel droog etmaal: 90 procent. j /oor woensdag: aantal uren zon: ;ot. 12; min. temp.: omstreeks 13 gr»| len; max. temp.: omstreeks 22 g» len; kans op een droge periode van minstens 12 uur; 95 procent; kans o?' een geheel droog etmaal: 80 procent, N-B. Voor de temperaturen geldt vff' dinsdag een marge van 2 graden C- voor woensdag een marge van 3 ff" den rond de opgegeven waarden. 6 juli ZON EN MAAN Zon op 04.27 onder 21.01 Maan op 01,59 onder 18.31

Provinciale Zeeuwse Courant | 1975 | | pagina 2