ZATERDAG IN BRAAKMAN EEN C0NC0URS-HIPPIQUE 'PROFIEL Burgemeester Van den Beid van Sluis: „Zwinweg komt er toch" ondanks beiwaren van ministerie crm WIELERWEDSTRIJD TRIMMERS IN NIEUW-NAMEN PZC-KLASSEMENT ANIMO II PROMOVEERT PROMOTIE SLUIS NAAR 3e KLAS 'JULIANA' SCHAKELT OVER OP NIEUWE INSTRUMENTEN 1 BEELDENDE KUNST IN DE MOLEN VAN 1JZENDIJKE VRIJWILLIGE BRANDWEER KORPS VALKENISSE KREEG DIPLOMA'S BRANDWACHT UITGEREIKT VRIJDAG STROOKJE BEZUIDEN ZWIN'NATUURGEBIED' geval. Er zijn contacten op hoger niveau om de bezwaren van het mi nisterie van crm alsnog te ondervan- een." DU zC' burgemeester mr. II. P. L. van den Beid van Sluis donderdag avond in de raadsvergadering. De raad moest besluiten om een DACW- subsidie voor de aanleg van de Zwin- weg (van Relranchement naar Cad zand) nu te bestemmen voor een reconstructie van de wegen in Retran- chement zelf. omdat crm uit land schappelijk oogpunt niet akkoord ging met het Zwinweg-plan. „Erg jammer" vond de raad bijna unaniem. „Het argument van crtn spreekt totaal niet aan. De aanleg van die nieuwe weg zal juist het hele Zwingebied, dat toch iedereen wil be schermen, verder ontlasten. De Zwin- weg betekent grote winst. Daarom mag er geen vertraging meer optre den". zo verwoordde de heer O. de Milliano de gevoelens van zijn colle ga's De heer A. de Badts tekende in het. algemeen wel aan dat 'we voor zichtig moeten zijn met een eenzijdige benadering van milieu-problemen' en dat 'we niet alleen voor de toeristen een goed leefklimaat moeten schep pen'. Burgemeester Van den Beid zag in de Zwinweg wel een toeristisch belang en was optimistisch over de afloop van besprekingen op hoog ni veau (in Den Haag), waar twee crm- aldelingen het volgens hem met el kaar oneens zijn over het project in West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Natuurbe schermer toonde raad zich tot op zekere hoogte bij de vaststelling van het bestemmingsplan "buitengebieden' voor Sluis. De meeste milieutechni sche en landschappelijke bezwaren daartegen schoof men, conform het advies van de commissie ruimtelijke ordening, terzijde. De heren De Milli ano en De Badts kregén de meerder heid 5 tegen 4 stemmen) wel mee voor hun voorstel om een smalle strook bezuiden. Het Zwin te bestem pelen tot natuurgebied. Ook de hoofd ingenieur-directeur voor de landinrich ting, de consulent natuurbehoud in Zeeland, het Zeeuws Coördinatieor gaan en het natuurreservaat 'Het Zwin' hadden daarom gevraagd. Ter wijl b. en w. niet verder wilden gaan dan 'landschappelijk waardevol agra- tisch gebied'. Op een vraag van de heer J. Almekinders of het aanwijzen van landbouwgrond tot. natuurgebied financiële gevolgen (schadeloosstel ling) voor de gemeente zou hebben, moest wethouder F. Cuelenaere het antwoord schuldig blijven. .Daarover is niet gesproken, bovendien is het bestemmingsplan niet zo ingrij pend." RPCi De Sluise raad vindt dat een gemeen schappelijke regeling van de Zeeuwse gemeenten om het Regionaal Pedago gisch Centrum Zeeland (rpcz) draai ende te houden, ook bestuurlijke me dezeggenschap van de gemeenten moet inhouden. Men sprak de voor keur uit voor zo'n concept boven een regeling, die alleen en financiële NIEUWEN AMEN Zaterdagavond om zes uur gaat in Nieuw-Namen de vierde wielerwedstrijd voor trimmers in de strijd om het PZC-klassement van start. Die strijd in het PZC- klassement is een zeer boeiende aan gelegenheid aan het worden. Na de twee wedstrijden in Hulst gaan er drlj renners gezamenlijk aan de lei ding: Daan de Rubber uit Temeuzen, Gino Schuurman uit Koewacht en Oswald Haers uit Philippine- Alle drie veroverden zij tot nu toe ne gen punten. Maar met die drie mam op de eerste plaats is het bij lange na nog niet gedaan- Tonnie de BaJtaker uit Walsoorden staat met acht punten vierde en daarna komen nog eens drie. renners met zeven punten, te weten Wilfried van Poecke uit Axel, Adrie van Dorselaer uit' Kloosterzande en< Ferdie de Bakker uit Vogelwaarde. Fons Warrens is met zes punten ook nog kandidaat voor één van de ere plaatsen. Dat alles belooft wat voor zaterdagavond in Nieuw-Namen. Te meer omdat de Belgen zijn uitgeslo ten voor het PZC-klassement bij de trimmers. Naast de trimmers komen zaterdagavond ook de volkskoersers aan de beurt in Nieuw-Namèn. Zij gaan om zeven uur. van start en ook deze wedstrijd telt mee voor het PZC- klassement- Ook hier is de strijd nog' helemaal open al wordt het wel een Belgische overheersing. Onder de 35 TERNEUZEN Het tweede tennis- teani van Animo te Temeuzen, spelend in de 5e klas van de landelijke compe titie en dat in zijn afdeling kampi oen was geworden, moest een promo tiewedstrijd spelen tgen BLTV Mar- kendaal uit Breda, voor een plaats in de 4e klas. Het Animo-team (bestaande uit Ineke en Aamout Muller, Elvira Vermeulen en Paul Tazelaar) heeft deze kans op overtuigende wijze benut en het Bre- da-team met een. 7-1 nederlaag naar huis gestuurd. Vooral de heren- en mixed-partijen werden op overtuigen de wijze gewonnen. Gezien de sterkte verhoudingen van dit jaar moet dit nieuwe 4e klas team in staat worden geacht volgend jaar weer kampioen te worden in zijn afdeling en dan moge lijk doorstoten naar de 3e klas. jaar gaan Erick van Rijckeghen en Jan Grijspeerd gezamenlijk aan de leiding met 30 punten voor Adrie 't Gilde uit Hoek, die met 28 punten nog uitstekende uitzichten heeft op een eerste plaats- Op de vierde plaats staat Marcel van Rijckeghem met 26 punten dan volgt er Moens met 25, Freddie de Valcke uit Aardenburg met 17 staat op de zesde plaats. De trim mers rijden zaterdagavond 30 kilome ter. de volksjcoersers 6C SLUIS Ofschoon het tweede elftal van de voetbalclub Sluis geen kampi oen van zijn afdeling geworden is, zal het toch promoveren naar de 3e klas van de afdeling Zeeland van de zater dagcompetitie. Oorzaak hiervan is het feit, dat het 2e elftal van Oostburg, dat kampioen werd, van zijn recht tot promotie geen gebruik wenst te ma ken. Collecte De collecte in de basiliek te Hulst voor de Nederlandse Vereniging voor Sociale- en Arbeidszorg bracht 684,50 en 144 Belgische frank op. Politie pakt dief van werphengel HAAMSTEDE De politie heeft don derdag de Rotterdammer G. aangehou den, wegens diefstal van een werphen gel uit een winkel te Haamstede. G. liep donderdag de winkel van J. K. in Haamstede binnen. De man bekeek enkele hengels. Van één van de hen gels schroefde hij de molen af en ging er met het visgerei vandaan. Hij reed weg in een auto, waarvan het nummer echter werd genoteerd. De politie slaagde er met behulp van het num mer van de kentekenplaat in G. enige tijd later aan te houden. De Rotter dammer heeft bekend. inbreng van de gemeente toestaai. taat. „Het is logisch dat de gemeentebestu ren in het bestuur iets te zeggen willen hebben. Daarmee wordt beslist de vrijheid van onderwijs niet aange tast, zoal6 de christelijke scholen sug gereren", zei burgemeester Van den Beid. Alleen de heer De Milliano plaatste enkele vraagtekens. „Wat ge beurd er als straks het, rijk deze taak overneemt en hoe stellen de gemeen ten in het andere geval zich de parti cipatie voor", wilde hij weten. Burgemeester Van den Beid kon er geen concreet antwoord op geven: „Het gaat nu alleen om een principe uitspraak. Later kunnen we bekijken hoe de zaak gedetailleerd wordt uitge werkt." Wethouder Cuelenare besloot de discussie: ,De gemeenten hebben steeds meegedaan aan de stichting RPCZ. Die kunnen we nu niet zonder meer de grond inboren." Om te voorkomen dat de ambtswo ning van de burgemeester een 'konij nenpijp' wordt, zoals wethouder J. du Fossé het uitdrukte, zal daaraan voor 90.000 gulden worden vertimmerd. De raad vond dat een erg hoog bedrag, maar was het ermee eens dat een verbouwing nodig is nu de buurman van de burgemeester (Salvenbrug's Bank) fors gaat uitbreiden. „Een ambtswoning moet goed blijven als gemeentelijk eigendom en de burge meester moet er representatief kun nen wonen", zei de heer Du Fossé. Men was het er mee eens, evenals trouwens met de opmerking van de heer De Milliano dat 'ambtswoningen niet, meer van deze tijd zijn en dat dit voor Sluis hopenlijk de laatste is." „Erg duur" vond de raad ook een nieuwe .telefooninstallatie in het stad huis, die 20.000 gulden zou moeten kosten. Het geld werd toch beschik baar gesteld nadat de heer Van den Beid had verzekerd dat het "beslist geen luxe is'. Middelburgs muziekkorps voert actie om 30.000 gulden bijeen te krijgen Volgend jaar mei een nieuw geluid Pol Verheylezoon, Evelution of agraszoide cubique. IJZENDIJKE In de mo len van IJzendijke wordt, onder de 'vlag' van het streekmuseum voor West- Zeeuwsch-Vlaanderen, deze zomer een tentoonstelling van beeldende kunst gehou den. Aan deze expositie wordt deelge nomen door de kunstenaars Mau rice Debaille, Miki van der Eecken, Joop Kroon, Girido Met sers Pol on a, Matthy Murre, Mau- rits Portier, Robert Roag, Jose phine Rutten, Rolf Schwarz en Pol Verheylezoon. De collectie is samengesteld door de Oostburgse kunstenaar Ernest Joachim. MIDDELBURG Het Kercnommerrde Middelburgse pijperkorps 'Jullama' be gint aan een nieuw hoofdstuk In zijn rijke, nu 42-jarige bestaan. De show- band Is bezig mei een omschakeling van de instrumenten. Dat betekent dat de band volgend Jaar met een nieuw geluid op straal komt. De omschakeling van de instrumenten van zogenaamde natuurinst rumen- ten naar de modernere en veelzijdiger ventielinstrumenten is een kostbare zaak. In totaal is er een 30.000 gulden mee gemoeid. ..Juliana is nu hard bezig dit geld op tafel te krijgen. Daarvoor zijn een aantal acties op touw gezet. De topper daarvan is een grote loterij met. 1200 loten die kans geeft op vele lucratieve prijzen met als hoofdprijs een personenauto. On geveer de helft van de loten is nu al tie deur uit. De andere helft wordt de komende maanden aan de man ge bracht. Naast de loterij organiseert 'Juliana nog een aantal activiteiten, zoals een rommelmarkt, het ophalen van oud papier en natuurlijk enkele optredens om geld bijeen te krijgen. Zo wil men het grote bedrag aan ge3d zelf standig bijeen krijgen. „We kloppen bewust niet aan bij de gemeente- We willen het helemaal zelf verdienen. De gemeente heeft met het beschikbaar stellen van onze huisves ting 'de molen De Hoop') al gei gedaan," zegt secretaris S. G. van Paal. Gezien de animo onder de lf en de goede naam bij het publiek heeft het bestuur van 'Juliana" alle vertrouwen dat men het geld bijeen krijgt. De instrumenten waarom het gaat. zijn overigens al aangeschaft. Dit verband met de lange levertijd. Het nieuwe instrumentarium bestaat uit 16 trompetten, 4 trombones, 4 sousa foons en 6 alten- Alle instrumenten ziin koperkleurig, waarmee het show- karakter bij de optredens wordt ver hoogd. Met de nieuwe instrumenten is •Juliana' in staat een groter en veelzij diger repertoire op te bouwen dan nu het geval is. De oude instrumenten •waren alleen maar geschikt voor het spelen van maten, maar met het nieu we instrumentarium komen nu ook de populaire melodiën binnen het be reik. Alle genres OOSTBURG Zaterdag wordt in del Braakman een streekconcours hippique j gehouden voor de rijverenigingen in Zeeuwsc-b Vlaadderen. Aan dit door de Zwinruiters uit Nieuwvliet en de Ha- rmgroiters uit Biervliet gezamenlijk georganiseerde evenement zal worden deelgenomen door de Hónteruiters uit Kloosterzande, de landelijke rijvereni- ging Hulst, de ruitersportvereniging Axel, de Zwinruiters en de Haringrui- ters. Het hippisch gebeuren begint zaterdag reeds om half negen met de vele dres suurproeven voor paarden en ponies en om half twee'begint dan het spring concours voor paarden ..en ponies. Om zaterdag alles een snel verloop te ge ven heeft men voor het springen alles door elkaar heen ingedeeld. Jan Boi din van de Zwinruiters, die samen met mevr. Van 't Westeinde van de Haring ruiters een belangrijk deel van de or ganisatie op zijn schouders heeft geno men, verklaart dat als volgt: 'Naar ge lang de klassè en de hoogte, die men moet springen, hebben we alles inge deeld. Dus de paarden die over bij voorbeeld 50 centimeter moeten sprin gen doen dat gelijk met de ponys die dezelfde hoogte moeten overbruggen. Op deze manier hopen we tijd te spa ren, de paarden en de ponys springen in één ring'. In totaal zullen er zaterdag 140 com binaties binnen de ring komen. Een aantal dat voor een streekconcours be slist niet aan de lage kant is. Voor de organisatoren is het concours hip- pique dan ook een flinke voorbereiding op het provinciaal kampioenschap dat op 23 augustus opnieuw door beide verenigingen gezamenlijk in de Braak man zal worden georganiseerd. De Braakman is een geweldig terrein voor ons. De bodemgesteldheid is daar ge woon fantastisch. Je hoeft niet direct bang te zijn voor een beetje regen. De bodem verwerkt dat vrij gemakkelijk,' verzekert mevrouw Van 't Westeinde. Samen met Jan Hoidin heeft zij de laatste weken voortdurend geknob- beid aan de indeling van de combina ties. Terwijl Jan Boidin de paarden indeelde moest mevrouw Van 't Westeinde 89 ponycombinaties zo in delen dat ze niet op hetzelfde mo ment moesten voorspringen en een dressuurproef doen. „Een - geweldige klus. Daar zit enorm veel werk in", zegt ze er zelf van. Het tweetal doet er alles aan om za terdag organisatorisch optimaal voor de dag e komen. „Ik hou er gewoon een soort dagboek op na van wat er allemaal moet gebeuren. Je moet overal aan denken en iedereen nog eens bellen anders gebeurt- er niks. We zijn nu een jaar of vier bezig en alle medewerkers weten dat wie zijn werk niet doet of niet goed doet er vol gend jaar niet meer bij zal zijn. Het klinkt misschien wat hard maar we pakken het zo aan. Als je mee wilt werken moet je je taak voor honderd procent doen anders hebben we er niks aan. Dan kun je beter wegblij ven", benadrukt Jan Boidin. Over het organiseren van een dergelijk concours-hippique zegt hij: zonder de steun van de middenstand en het be drijfsleven is. het niet mogelijk om zoiets te organiseren. We reven ge woon bij de gratie van dat soort men sen. Dan moet jé nog niet, de tijd rekenen die je er elf in stopt. Ik denk dat we er samen een werkweek voor nodig hebben gehad". „We kunnen nu gaan werken in aller lei genres- Dat is ten eerste leuk voor de spelers die nu veel meer mogelijk heden hebben, m3ar betekent ook dat je bij het publiek veel meer aan spreekt," vertelt inspecteur J. Ever- Voor de nieuwe bezetting zal het pijperkorps worden uitgebreid tot 50 man. Deze gaan met komende winter seizoen hard studeren om volgend jaar met, een nieuw geluid op straat te kunnen komen Overigens blijft een specifiek Juliana-kenmerk de plj- perfluiten behouden- „We willen toch onze eigen klank erin houden." aldus instructeur Eversen. Naast de omschakeling van de instru menten gaat. 'Juliana' de komende winterperiode ook werken aan ©en Commandant P. Boogaard neemt uit 'handen burgemeester S. Francke zijn onderscheiding in ontvangst. Burgemeester Francke: „Geoefendheid en teamgeest is goed" Voor uitreiking oefening in Koudekerke gehouden I\OUDEKERKE In het verenïgiugs- gfebouw te Koudekerke heeft burge meester S- Francke van Valkenisse donderdagavond aan een aantal willige brandweermensen van het korps Valkenisse (Zoutelande, Koude kerke en Biggekerke) diploma's uitge reikt. Dat waren diploma's voor brandwacht tweede en eerste klas en diploma's voor hoofdbrandwacht. Ver- Ier werd een aantal bevorderingen toegekend. De uitreiking gebeurde nadat door leze mensen een oefening was gehou den bij een pand aan de Koudekerkse strandweg. In zijn toelichting stelde commandant P. Boogaard dat het ijdstip tussen de eerste melding en het sein dat gespoten kon worden (19 minuten) toch iets te lang was ge weest, Als verzachtende omstandig heid kon worden aangevoerd dat nog al wat problemen waren Ondervonden met. de aanvoer van water ter plaatse. Nadat hij had gesteld dat de zeer nuttig was geweest, gaf hij de aanwezigen nog enige adviezen voor wanneer in die buurt werkelijk een brand zou ontstaan- Burgemeester Francke vond dat het. nuttig was geweest dat het college van b- en w. de oefening had meege maakt en onderstreepte de woorden van de commandant dat het zinvol is te weten hoe de bereikbaarheid van de brandkranen is. „We weten dat u regelmatig oefeningen houdt, om de geoefendheid op peil te houden- In de nacht van woensdag op donderdag is die geoefendheid weer eens duidelijk aangetoond bij een duinbrand te Zou telande. Daarmee is ook het bestaans recht van het korps in iedere plaats aangeduid", aldus de burgemeester, die vond dat in het brandweerwezen de laatste jaren een enorme vooruit gang is geboekt, De verdere ontwikke ling in de nabije toekomst vond hij nog niet duidelijk. .Er is al over gesproken in de tweede kamer. Een- en ander zal wel leiden tot verdere regionalisatie van de brandweer. Ik ben van mening dat in de verschillen de dorpen eenheden zullen moeten blijven- Maar als het rijk die veran deringen wil zal ze ook met financiële wachten de ontwikkelingen met grote spanning af", zei de heer Francke- Grote erkentelijkheid had hij voor de inspanning van de vrijwilligers om hun goefentiheid steeds op peil te houden. Verder prees hij de onderlin- Bij de uitreiking van de onderschei dingen werd een diploma brandwacht 2e klas overhandigd aan de heren Cijvat, Z-outelande, J. Kodde, Bigge kerke, JMelis Zoutelande, T- L. Pol Biggekerke, diploma's brandwacht eerste klas: J- A- Dominicus, Zoutelan de en K. Koppejan, Zoutelande. De diploma's voor hoofdbrandwacht wa ren voor commandant P. Boogaard, Zoutelande. ondercommandant J. Osté Koudekerke. J- Hengst, Zoutelande en J. J- Suvaal, Koudekerke- Bevorderin gen op voorstel van de comman dant en goedgekeurd door het college van b. en w. waren voor de leden van de 'afdeling Biggekerke, namelijk J. Kodde, T. L. Pol, L- Verhage en P- Sehreyeriberg '2e klas)J. Melis, K- Cijvat en K Koppejan, eerste klas en vier hoofdbrandwachten: J Hengst. H- Cijvat, J- J. Suvaal en J. Tevel (deze laatste gelet op zijn grote ver diensten, bekwaamheid en ij vert uitbrcidlng van het showkarwkter. Bul ten de majorettegroep wil men d* band uitbreiden met nog een show groep. Daarbij wordt gedacht aan een club vlaggerwaaters. Mc*. d<v» nieuw* ontwikkeling overgewaaid uit Ame rlica Hop», het korte m Zeeland sterk vooraan. In geheel Nederland zijn er nog maar enkele korpsen die het showelement al zo ver doorge voerd hebben. Opzet daarbij is dat een optreden met alleen uit muziek bestaat „dat kunnen de mensen ook op de plaat horen," zegt instructeur Eversen maar er een heleboel te horen en zien moet zijn ..Het moet zo zijn dat de mensen niet uitgekeken raken." egt men bij 'Juliana'- WEEKENDDIENST ARTSEN VLAANDEREN 5 'EN 6 JULI 1976 CENTRAAL ALARMNUMMER: 01150- 4444. Arteen: Temeuzen: R P. J Bauwen». J. Lennepstraat 87, tel 3768. Oostburg en Aardenburg: N. J. Rijk. Oude Kerkstraat 1. Aardenburg, tel. 01177-1466. Cadzand. Retranchemem, Sluis en Zuidzande: G. V. M. de Meijer, Sluis, tel. 01178-1366. Biervliet, Hoofdplaat en Dsaendijke: Ch. R. Kalkman, Biervliet, tel 01152 345. BreSkens, Groede en Schoondijke: L. van den Berg, Groede, tel. 01171-1366 Axel: vr. 18.00-2». 08.00 tour: dr. Frank. Noordstraat 8. tel. 1666. Za- 08.00-ma. 08.00 uur: J. Hoefman. Oranjestraat 10. tel. 1555. Sas '/an Gent en omstreken: M. C. L M. Dierick. Graaf JanadiJk A 186. Westdorpe. tel. 1255. Hulst: W. Eysink, Glacisweg 50. tel 2060. Hoek, Sluiskil en Philippine: H. O. van Haelst. Spoorstraat 44. Sluiskil, tel. 01157-1444. Kloosterzande en Hontenisse: vr. 18.00-ma. 08.00 uur: R. G. Buwalda. Cloosterstraat. 72, Kloosterzande, tel. 01148-1277. Zaamslag: W. L. Fraanje. Plein 42, tel, 1244- Koerwacbt, Clinge en St. Jansteen: H. A. A. Brabers. Julianastraat 33. Clinse, teL 01140-2361. NNGE. TEL. 01140-2361. Apotheken: Temeuzen: zo. 11.30-12.30 en 17.30- 18.30 uur: A. J. Klaassen, Winkelcen trum Zuidpolder, tel. 2090. Axel: za- 10.00-11.00 en 16.00-17.00 uur- Apotheek Axel. Buitenweg 8, tel. 01155-2888. Dierenartsen: Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen; C. 1. Cij- souw, Stationsstr. 10. Axel. tel. 01155- 1488 en E. F. de Nijs, Wilhelminalaan 11. Hulst. tel. 01140-3004. West-Zeeuwsch-Vlaander en: J. P J. v. d. Vijver, Oistburg, tel. 01170-2108- Tandartsen: 12.00-12.30 uur* N. Janssen. Aarden burg. tel. 01177-1380. Oost -Zeeuwsen-Vlaanderen 2». 10-10.30 en 18.00-18.30 uur: zo 12-12.30 uur: J. A- M. Nijsten. Hondiusstraat 3, Ter- neuzen. tel. 01150-3780. Biervliet. Breskens, Groede. Hoofd plaat, Schoondijke en IJzendijke: zr. De Causmaeckere, Europastraat 3. IJ zendijke, tel. 01176-1367 01152- 383. Aardenburg, Cadzand, Oostburg, Wa terlandkerkje, Nieuwvliet en Sluis: P. Rassesuw, Marijkeplein 33, Groede, tel 01171-1222. Temeuzen: zr. Hobbel, Van Steenber genlaan 67, tel. 3360. Hoek, Sluiskil en Philippine: zr. Eus- tella, J. Ho'oeinstr 2. Philippine, tel 01159-306 b.g.g. 01157-1451. Sas van Gent: zr. v. Waas, Scbulper pad 43, tel. 1548 of 1567 Hulst en Hontenisse: zr. Verver. Cloosterstr. 23. Kloosterzande, tel. 01148-257. Groot -Axel en Zaamslag: M. Geensen. v. Middelhovenstr. 53. Axel, tel- 01165- 2145. Hengelwedstrijd in Oosterschelde COLUN SPLAAT De Noordbeve- landse hengelsportvereniging hield op verzoek van en in samenwerking met het comité toeristenweek te Colijns- plaat in de Oosterschelde een zeeheo- gelwedstrijd, waaraan iedere sportliefhebber kon -wedstrijd kenmerkte zich door een zeer grote opkomst van de deelnemers. Niet minder dan 112 personen lieten zich voor deze wedstrijd inschrijven. Het bestuur van de hengelsportvereni ging. die de organisatie van deze wed strijd op zich genomen had. had dank zij de welwillende medewerking van de zakenmensen uit Colijnsplaat voor een grote prijzenpot gezorgd. Er wa ren in totaal 48 prijzen te verdelen. Bij het bestuur van de hengelsport- vereniging waren de verwachtingen omtrent deze wedstrijd niet. erg hoop vol gestemd, gezien de zeer slechte vangsten vanaf de wal in de laatste weken. Niet minder dan 75 vissers hadden dan ook niets gevangen. Twee deelnemers vingen een fraaie zeebaars, waardoor zij de eerste keus kregen bij het uitzoeken van een prijs. Er werden in totaal 38 boven- en 17 on dermaatse vissen gevangen. Zij lever den 8715 wedstrijdpunten op. Omdat er maar 37 deelnemers waren die één of meer vissen gevangen hadden, kwa men deze allemaal voor een prijs in aanmerking. De overgebleven 11 prij zen werden daarna onder de "pech vogels' verloot. De eerste tien prijswinnaars: 1. C. P. v. d. Moere, Colijnsplaat. 1470 punten: 2. J. P. Lepoeter, Kapelle, 1020 punten; 3. H. Deegens, Kapelle, 710 punten: 4. M. P. Geelhoed, Colijnsplaat, 655 punten; 5. N. Schouwenaar, Goes, 605 punten; 6. G. v. d. Kreke, Heinkens- zand, 480 punten; 7. P. Slabbekoom, Goes, 370 punten; 8. L. de Visser. Kam perland, 305 punten; 9. P. Coppoolse, Goes, 300 punten; 10. C. Augustetn, Kamperland, 265 punten. Verder deelde hij nog mede. dat er op zaterdag 2 augustus 1975 te Kort- gene in samenwerking met de evene mentencommissie aldaar een dergelij ke wedstrijd gehouden zal worden in het bavenkaoaal 'Veeree Meer) te

Provinciale Zeeuwse Courant | 1975 | | pagina 23