Dollemansrit door Middelburg bestraft met acht weken cel Alcoholgebruik vertoont sterke op de weg stijging Bijna 90 procent van MTS- kandidaten in Vlissingen slaagde voor examens Chr. scholengemeenschap voor beroepsonderwijs breidt uit DIPLOMA-UITREIKING AAN DE TECHNISCHE SCHOOL VLISSINGEN Stoomtram Goes- Borssele krijgt nieuwe locomotief GESLAAGDEN VAN DE G0ESE LERARENOPLEIDING Raad Arbeidsmarkt over rapport Stichting Zeeland 4 9R0YINCIAII ZIEUWSI IOV1AHI VfttJDAG tT AN 1975 JEUGDIGE SEROOSKERKENAAR ZEER SNEL VOOR RECHTBANK ONDER INVLOED MET GESTOLEN AUTO IN RAZENDE VAART DOOR STADSCENTRUM MIDDELBURG Dc jeugdige auto mobilist E. J. (23) uit Serooskerke die vorige week in een gestolen auto onder invloed van de drank een waro dollemansrit door het centrum van Middelburg maakte, is reeds donder dag door de politierechter veroor deeld tot S weken gevangenisstraf. De officier van justitie had 4 maanden geëist. B. beschadigde vorige week tijdens zijn dollemansrit waarbij wonderwel geen persoonlijke ongelukken ontston den een viertal auto's. In één geval reed hij zelfs een auto in het water. De gestolen wagen waarmee hij zelf rond reed raakte volkomen vernield' De jongeman maakte zijn gevaarlijke rit nauwelijks enkele uren nadat hij voor een vorig feit na drie maan den 'zitten' uit de gevangenis in Breda was ontslagen. Door een aantal omstandigheden raakte hij snel aan de drank. Volgens officier van justitie mr. W. J Kolkert waren het stuk voor stuk Directeur Coone: „Leerrecht in plaats van leerplicht" VLISSINGEN, Onder grote belang stelling van de geslaagden en hun ouders vond in de aula van de ge meentelijke technische school te Vlis singen woensdag de uitreiking van de einddiploma's plaats. Namens het gemeentebestuur werden de geslaagde leerlingen gefeliciteerd door de wethouder van onderwijs, de heer Gh- J- Gillissen Verschage- In deze felicitatie betrok hij ook de ouders. Hij vond de resultaten die de leerlingen hadden bereikt bijzonder goed. maar gaf de raad niet stil te blijven staan maar op de basis die is gelegd voort te bouwen- De heer Gillissen Verschage bracht dank aan directie en lerarenkorps die aan dit resultaat hadden meegewerkt. Ook memoreerde hij het vele werk dat is en wordt verricht om in Vlis- singen te komen tot een scholenge meenschap lager beroepsonderwijs. De directeur, de heer Coone, toonde zich in zijn felicitatietoespraak niet. voor honderd procent tevreden. Dit gold zeker niet voor de leerlingen die aanwezig waren en die de school met, een diploma verlaten, maar hij dacht, aan die leerlingen die de eindstreep niet hadden gehaald. .Als grote oorzaak zag hij het feit dat. een groep van leerlingen niet is gemo tiveerd. .Ze zijn het studeren moe en willen gaan werken", aldus de. heer Coone- Hij zag dit als een minpunt van de leerplichtverlening. Liever zag hij in dit verband een leerrecht in plaats van een leerplicht,ook op an dere leeftijd De geslaagde leerlingen gaf hij het advies vooral verder te gaan studeren. Namens de oudercommissie feliciteer de de voorzitter, de heer Spoor, de leerlingen en deelde prijzen uit voor de beste en de ijverigste leerlingen- Geslaagd?" Geslaagd T-examen cursus afdeling timmeren: C. W. Bos. Vlissingen; H. Roelands. Souburg; R. R. Verhage, Vlissingen; J J- Willemstein, Souburg- Herexamen: één; afgewezen: één. Afdeling metaalbewerken: J H. Krau- wel, R. Schroevers en G. P. F. Schu ren, allen te Vlissingen- Herexamen: vier; afgewezen: vier- Afdeling elektrotechniek: R S. Bosse- laar. Souburg; M. Cijvat. Vlissingen; II- M. M. Dehing, Souburg; W. J. Heijse, F- R- K asm an (lof), H. Lous, F- A. M. de Smit, alien te Vlissingen; J. P. Spoor, Souburg. J. de Nooijer. Middelburg- Herexamen: drie; afgewezen: één. Afdeling mo toorvoertulgen techniekB Grool, P- Helleputte, A- Keerssemeec- kers. J. A- Roelse. allen te Vlissingen en C. de Kam, Souburg. Afdeling procestechniekH. C- Boog aard, Kruiningen; P. Bosselaar, Sou burg; R- A- Clarissè, Vlissingen; E- v- d. Heuvel. Vlissingen; R. Hoevenaar, Souburg: L. P- de Kam. Sluburg; J. J. Tholenaar, Souburg- Herexamen: één; afgewezen: twee- Geslaagd P-examen afdeling timme ren: H v- d. Dorpel, -7. SI- de Bart. beiden te Vlissingen. Afgewezen; één Afdeling metaalbewerking: L. J- de Hor.dt. Souburg; P J. Moerland, M. M. Schaliier; A- K J. Offermans: R- A- G. de Ruiiter: G P F. Schuren. J A- Sichterman, G. P- Tange. F- R. Visser. W- M- Walraven en J. Wevers, allen te Vlissingen- Herexamen: één; afgewezen: vier. Afdeling elektrotechniek: M. Cijvat, Vlissingen; J. W- Florusse. Vlissingen; R. E. Hüber. Souburg: F. R Kasman, Vlissingen (lof): F- A M. de Smit, Vlissingen; J. P Spoor, Souburg; A. Stroo, Vlissingen; K- W. ZLouwerse, GOES De Stichting Stoom tram Goes-Borssele krijgt van daag, vrijdag, een nieuwe stoom locomotief. Vanmorgen haalt men de locomotief met een diep lader uit Zwijndrecht. Rond 13.00 uur hoopt mf-.i bij het de pot van de Stoomtram in Goes terug te zijn. De locomotief is de allerlaatste vuurloze stoomlocomotief in Ne derland, Hij is in 1914 gebouwd voor Van den Bergh en Jurgens in Oss en in 1924 verkocht aan dt- VOZ ln Zwijndrecht. De huidi ge eigenaar van dit bedrijf, Uni- milLs, heeft, de locomotief ge schonken aan de 'Stoomtram'. Technisch is de locomotief rij klaar, maar hij me;-: nog worden opgeknapt. Met volgend seizoen wil men er mee gaan rijden. Souburg; J. de Nooijer. Middelburg; R. A Smit. Roeters, Vlissingen en A- C. Terwiel, Souburg- Afgewezen: zes. Afdeling motorvoertuigentechniek: B. Groo-1, VlissingenGof.); P- Helleputte, Vlissingen; A, Keerssemeeckers, Vlis singen; C- J. Borgs, Vlissingen: P- le Due, Sluburg; A- W. Dyba-la, Souburg; F- Hijman, Vlissingen; T. J. Knippers. Sluburg; M. I- Luteijn, Koudekerke; R. J- J- tan Mameren. Souburg; A- Rodermond, Vlissingen (lof); A. Tele- hala. Souburg; A- Theune. Vlissingen; W. v. Welsum. Koudekerke; J- A- IJ- Afgewezen: één- .Afdeling procestechniek: H. C- Boog aard. Kruiningen; R. A. Clarisse. Vlis singen; E- v- d- Heuvel. Vlissigngen: R. Hoevenaar. Souburg;' C. R. Bel- froïd; J- v- d. G-uchte; J. W. v- Hoey- donck (lof); W- F- Keizer, L. M. Scheele. B. A- v d. d. Steen, A- P- de Vries. H- C. Westerweele. allen te Vlissingen, Afgewezen: drie- 'feiten die er niet om logen" De officier vond vooral de wat hij noemde vanzelfsprekendheid waar mee G. elke keer weer voor de rech ter terugkwam een ernst-ige zaak. Hij betoogde dat er bij de Seroosker- kenaar tot nu toe geen enkel effect van de voorgaande straffen was uitge gaan. Mr. Kolkert vroeg zich dan ook af of men niet tot andere straffen moest komen- Hij liet weten zelf/ al aan terbeschikkingstelling van de re gering (tbr) te denken, Voor deze keer eiste hij nog vier maanden en onmiddellijke gevangenneming. Voorgevoel De advocaat van G., mr. R. G- van Meggelen, bracht" in zijn pleidooi om standig naar voren hoe de Seroosker- kenaar tot zijn dollemansrit was ge komen. Het bleek dat G. 's-morgens vroeg uit de gevangenis was ontsla gen. In Middelburg aangekomen ging hij eerst naar de reclassering. „HU iiad een angstig voorgevoel dat het die dac wel eens verkeerd kon gaan", aldus zijn advocaat- Toen G. bij de reclassering niemand aantrof en pas 's-middags terug kon komen, kwam hij uiteindelijk in het café terecht. Daar ontstond het plan otn een auto te lenen van een vriend- Dat ging vrij gemakkelijk. Maar toen hij later na nog een cafébezoek op een agent stuitte, realiseerde de jongeman zich direct dat hij in de gestolen auto en met teveel drank achter zijn kie zen 'goed fout' zat. Vo-lgens zijn advo caat ontstond bij G. toen een 'radelo ze paniek' en was de dollemansrit hst gevolg. Mr. Van Meggelen hield de politie rechter voor dat zijn cliënt nog steeds bezield was van goede voornemens. Om deze reden vroeg hij uiterste coulantie om de vorige week gemaak te "valse start' opnieuw Mr. Van Empel zette een groot vraag teken bij deze verwachting van de advocaat- Omdat hij echter de feiten niet zwaarder vond wegen veroordeel de de politierechter G. niet tot de geëiste vier maanden maar tot 8 we ken. Dat gebeurde, met onmiddellijke gevangenneming van de jeugdige Se- rooskerkenaar. Geslaagden gemeentelijke leao-school te Vlissingen VLISSINGEN Wethouder Ch. Gillissen Verschage van onderwijs heeft op de gemtentelijke leao-school te Vlissingen de diploma's uitgereikt aan de geslaagden voor het diploma 4-jarig leao. 12 leerlingen kregen een herexamen en drie leerlingen werden afgewezen. De geslaagden: Carel Behr, Nieuw- en Sint Joosland; Johan van den Berg, Vlissingen; Theodore Blaauw, Vlissin gen; Johannes de Bliek. Schoondijke; R-uth Boera, Middelburg; Jeannine Boeye. Breskens; Francis Burger, Oost-Souburg; Josien Bom, Vlissingen; Ronald Clarisse, Vlissingen; Marinus Clement, Breskens; Freek van Duin, Oost-Souburg; Herman Efdé, Vlissin gen; Christa van Gelderen, Vlissingen; Veronica Groesser, Vlissingen: Johan nes Hack, Vlissingen; Gerda Hermans, Middelburg; Marga Kloosterman, Vlis singen; Adriaan Lako. Vlissingen; Ger da Lenaerts, Vlissingen; Jacobus Me- chielsen, Vlissingen; Joke Meerman, Vlissingen; Dingenis Meulenberg. Se rooskerke (W); Pieternelia Minder- houd, Aagtekerke; Christina de Pagter, Vlissingen; Adriaan Paling, Vlissingen; Stanny Pongajow, Middelburg; Ranald Poorthuis. Vlissingen; Simon Posthu- ma, Oost-Souburg; Robert Roelse, Vlissingen; Gerard de Rijke, Vlissin gen; Beppie Simpelaar, Nieuwvliet Alphons Sleypen, Oost-Souburg; Henk v. d. Sluys. Middelburg; Izak Sinay, Middelburg; Anneke Tabak, Vlissin gen; Sophia Taniwiel, Middelburg; Jo- landa Uylenbroek, Vlissingen; Sonja Vader, Vlissingen; Paul v. d. Velde, Koudekerke: Joke Verhulst, Westka- pelle; Maria de Winter, Kwadendam- KERKELIJKE MUTATIES NED. HERV. KERK: Beroepen te Veenendaal en te Wou denberg: G. S. A. de Knegt te Reste ren, die bedankte voor Sommels- .dijk; Aangenomen naar St. Laurens: A. Fox, kandidaat te Dieren; Bedankt voor Wouterswoude: P. Molenaar te Jaarsveld. GEREF- KERKEN VRIJGEM-: Beroepen te Avereest-Dedemsvaart; A. de Snoo. kandidaat te Zwijn- drecht; Beroepen te Oostelijk Flevoland: S. S. Cnossen te Spakenburg-Noord. CHR. GEREF. KERKEN: Beroepen te Rijnsburg: P. N. Rib- bers te Den Haag-West. LOCO-BURGEMEESTERCH. J. GILLISSEN VERSCHAGE REIKTE DIPLOMA'S UIT VLISSINGEN Aan de gemeentelij ke middelbare technische school (irfts) in Vlissingen is dit jaar 90 procent van de examenkandidaten ge slaagd- De directeur van de mts, de heer G. van Doorn, deed donderdag avond deze mededeling voordat de di ploma's aan de geslaagden werden uitgereikt. De uitreiking geschiedde in de aula van hét nieuwe schoolgebouw aan de Marconiweg. Van de 115 kandidaten'in de verschil lende afdelingen werden er slechts 12 afgewezen. Verdeeld naar afdeling be droeg het aantal geslaagden, met tus sen haakjes de leerlingen die werden afgewezen: bouwkunde 20 (2): weg- en waterbouw 13 (5); werktuigbouw 35 (2) en elektrotechniek 35 (3). Ook loco-burgemeester Ch. J. Gillissen Verhage, die vervolgens de diploma's uitreikte, sprak eveneens zijn tevreden heid uit over het hoge percentage ge slaagden. De diploma-uitreiking werd door een groot aantal familieleden van de ge slaagden bijgewoond. Van de geboden gelegenheid werd nog druk gebruik gemaakt om het nog niet officieel geopende en zelfs nog niet helemaal gereedgekomen schoolgebouw te be zichtigen. Tweede deel van de avond wed "gevormd door een feestelijke bij eenkomst in de sporthal. De geslaagden zijn: afdeling bouwkun de: Anemael C. J-, Colijnsplaat; Besuy- en J. J„ Middelburg; Blankenstijn A. Kort-gene; Van der Bliek G„ Goes; Bom A. M,. Burgh; Van Bo^en C. G„ West-Souburg; Flipse R. Th. Biggeker- ke; De Glopper J- J„ Haamstede; Haaksman de Koster J. P- W., Aarden- burg; Haay J. A., Hoedekenskerke; Huigh J. P.. Schoondijke; Jonker J. G.. Zierikzee; Kerkhof A. H., Middel burg; Lokerse A. A„ Sluis; Louwer- se E.. Zoulelande; Mariens P. M. J.. Kloetinge: Schout J. M.. Middelburg; Wandel A. W,, Zierikzee; De Wever E. F.. Schoondijke; Zonneheld G. H., Zuidzande. Weg- en waterbouw: Blok H, JWaar de: Van Doorn R. G.. Hoedekensker ke; Gabriëlse J. P., Westkapelle; Jar.se A. D., Goes; De Lijser J C. P Cad- zand; Manm H. M„ Middtlburg; Otte L. J„ Oosterland; Pijnen F/ J. A Hoogerheide; Theutnsse C-, Kerkwer- ve; v. d- Velde C. D., Souburg; Verha ge S„ Aagtekerke; De Visser L„ Mid delburg; Willemsen H Middelburz. Werktuigbouw- De Blok E.. Hans- veert; Clarijs M. J., Hansweert; Goud Schore; Jobse M. P.. Goes: Van de xasteele J A.. Rensse; De Klerk J. P., Iiddelburg; De Koeijer J.. Aarden- urg; Van Leeuwen J. C. Zierikzee; ïevense J. P„ Westkapelle; Nagtegaal U, Vlissingen; Oosthoek A. L, Kru:-| ingen; Provoost G. A., Middelburg; 'an 't Sant W„ Goes; Verherbrugge J V. D.. Schoondijke; Verpoorte P M.. '.reskens; De Visser A. P, 's-Graven-i -oider: Voshol J. J. L.. Zonnemaïre:' •Visse C. JBreskens; Bogaard T. P J J. M.. Schoondijke: Den Engelsman D Middelburg; Van Eijzeren I., Bors-I sele: v. d. Guchte J. C„ Kloetinge; Hamelink C„ Souburg; Hamelink W Souburg; Janse W. C.. Vlissingen; Job- se J.. Aagtekerke: Koppejan J„ Vlis singen: Leer D„ Vlissingen; Lips R Souburg: De Looff P.. Kortgene; Min- derhoud L., West.kapelle: Pannekoek J.. Zierikzee; Punt J„ Middelburg; Renshof B. C.. Zierikzee; Vermerrie J. P., Wemeldinge.. Elektrotechniek: Berger L. B., Vlissin- geo; De Bree M.. St-Laurens: De Bruijne C. J.. Vlissingen; De Bruijne J. DYerseke; Don A. JYerseke; Van den Eeden J. A. J.. Souburg; Van Hanegem L. A-. Vlissingen; Hovestadt C. J. Breskens: Kempe A., Kwaden- darome: Louwerse J, Serooskerke (W); Maljaars J.. Aagtekerke; Meeuw- sen J. A., Krabbendijke; De Moor J. J., Wissenkerke; Proos J. W„ 's-Heer- Abtskerke; Sinke J. F., Yerseke; Vader G. A., Middelburg; Vogel A- P„ Seroos kerke (W); Vogelaar T„ Elspeet; Vree C., Vlissingen; Dieleman P. A. Wilhel- minadorp; Hillebrand P- F., Goes; De Hoop J., Westkapelle; Van Ingen D. E., Middelburg; Janse ±i- J„ Koudeker ke; Kaland G. J. C., Westkapelle; De Kok A. L„ Kloetinge; Kole A., Goes; Luowerse J. D„ Gapinge; Notebaart N. M., Souburg; De Pagter A„ Ritt-hem; De Rijke W. M.. Middelburg; Schenk A. F. M„ Oostburg; Schutte W. A., Middel burg; Van Splunder H. J.. Souburg; Treebusch J. H„ Middelburg. NU 'COMPLEET MET NIEUWE LEAO-AFDELING DIPLOMA-UITREIKING SCHOUWBURG MIDDELBURG MIDDELBURG Dc christelijke scholengemeenschap voor economisch beroepsonderwijs in Zeeland, geves tigd in Middelburg, hield donderdaga vond de jaarlijkse diploma-uitreiking met een feestelijke bijeenkomst in de schouwburg. Waarnemend voorzitter J. Bimmel deelde in zijn openings woord onder meer mee dat per 1 augustus wordt gestart met een afde ling lager economisch en administra tief onderwijs (leao), waarvoor zich momenteel al 45 leerlingen hebben aangemeld. Met deze uitbreiding heeft de scholen gemeenschap, volgens directeur ~P. Geelhoed als eerste in Nederland," alle vier sdholen voor lager en middelbaar beroepsonderwijs in zich verenigd. Naast de nieuwe leao-afdeling zijn dat: lagere en middelbare detailhan- öelsschool en middelbaar economi sche en administratief onderwijs. De heer Bimmel zei in zijn openings woord ook het 'jaarlijks terugkerend verhaal' te moeten vertellen dat het ministerie nog steeds geen beslissing heeft genomen over de nieuwbouw van de scholengemeenschap die sinds de oprichting in twee semi-permanen- te gebouwen aan de Rijnstraat- is gevestigd. De nieuwbouw is gepland op een terrein aan de nabijgelegen Grevelingenstraat De huidige huisves ting is niet alleen te klein geworden, maar toont ook gebreken. Aangedron gen wordt in de contacten met het ministerie ook op de bouw van vier gymnastieklokalen die het schoolbe stuur ziet als eerste aanzet voor de nieuwbouw- De feestelijke bijeenkomst, werd bijge woond door leerlingen en ouders, do- oenten en gecommitteerden- Geluk wensen met begeleidende woorden spraken onder anderen namens de gecommitteerden mr. W. M. Ofcten, en namens de oudercommissie de heer J- C. Lavooy. Namens de leerlingen werd een dankwoord gesproken Behalve de diploma-uitreiking aan de bijna honderd geslaagden werden geldprijsjes uitgereikt aan de geslaag den met de beste resultaten. In zijn slotwoord reikte directeur P. Geel hoed aan drie leerlingen, die onder de meest moeilijke omstandigheden heb ben moeten studeren, een 'aanmoedi gingsprijs' uit. Twee leerlingen kregen een, twijfelachtige 'ridderorde' als re cordhouders straf krijgen in het afge lopen schooljaar. De geslaagden zijn: eindexamens afde ling lagere detailhandelsschool: Bert van Antwerpen Dordrecht, Piet Both Vlissingen, Ronald Flipse Middelburg. Ron de Koning Oost-Souburg, Martin Kooien Middelburg. Tormie Stanowic- ki Vlissingen, Henk van de Vaart Middelburg, Erlin Bliek Middelburg. Marja Jakobsen Oost-Sou'ourg, Peten- Blankenburg Middelburg, Rob Gunst Oost-Souburg, Hans van der Kraan Kamperland, Kees de Nood Gapinge. Martin Ribbink Goes, Anne Ridderbos Koudekerke, Wim Versluys Seroosker ke. Bert Bal Heinkenszand, Peter van Belzen Arnemuiden, Marga Guyt Oost- Souburg, Peter Loesberg Vlissingen, Miranda Melse Middelburg, Wilima Moerland Bergen'op Zoom, Jos Rid derbos Koudekerke, Niek de Rooy Middelburg. Rob Vos Vlissingen, Piet den Boeft Middelburg, Roel Coppejans Vlissingen, Dineke Dekker Lewedorp. Roselyne Dekker Terneuzen, Harrie van Druenen Oost-Souburg, Henk Geelhoed Oost-Souburg, Jos Hugense Domburg, Gerrie de Jager Hoedekens- Promenade orgelconcerten Grote Kerk Goes GOES Dinsdag 8 juli starten de wekelijkse promenade-orgelconcerten in de Grote Kerk te Goes. Organisten zijn: Henk G- van Puttenf 8 juli); L. C. de Broekert (15 juli); Leo van Doeselaar (22 juli); Kees van Eersel (29 juli en 5 augustus) De concerten beginnen 's middags om half drie- kerke. Peter Josiasse Oost-Souburg, Riohard Kauffmann Vlissingen. Janet Kool Middelburg, Marjan de Nooyer Gapinge. Peter Pleyte Nieuw- en Sint- Joostland, Frans Snijders Middelburg, Anneke Vader Middelburg, Johan de Visser Middelburg. Geslaagd: 41: afge wezen: 16; herexamen: 7: teruggetrok ken^. Eindexamens afdeling middelbaar eco nomisch en administratief onderwijs: Administratieve richting. Gerard Ul- tee Oostburg, Dick Carol Grijpskerke. Loek Dïjke Ritthem, Arnold van Gorp Vlissingen, J. Soolsma Vlissingen, Wil ly Buijsse IJzendijke. Peter Goedege- buure Zierikzee, Niek de Leeuw Ril- land-Bath, Carlos de Vreeze Eede, Leo Baljeu Middelburg, Joop Caljë Sou burg, Kees van de Weele Krabbendij ke. Bestuurlijke richting; Anthonie van den Buuse Oost-Souburg. Hans Kik Middelburg, Jan de Pooter Axel. Wim Robijn 's-Heer-Hendrikskinderen, Frits de Looff Vlissingen. Max Egter van Wissenkerke Goes, Peter Geelhoed Middelburg, Peter Gunst Goes. Kees Krijger Kloetinge. Leo Sorber Goes. Kees van de Kop Middelburg, Car Bömer Souburg. Commerciële richting: Hans Pdö Middelburg. Wim Meeuse Yeretó». Hans Boot Kerkwerve, Wim van Ce Plasse Yerseke, Kees Schot Zierikzs, Kees Vleugel Goes. Jos Roode 6:- Laurens, Piet. de Pooter Vlissin?^ Greetje den Hooglander Middelbu* Marian de Reus Goes, Els Scheö Yerseke- Secretariële richting: C-orry van Cte* ren Zierikzee, Annelies Petri Vliss- gen, Marja Leynse Middelburg, Ti» de' Splenter Oostburg, Els de Bratb Oostburg. Geslaagd: 40. herexamen: 10. ai zen 17- Eindexamens afdeling middelbare 6- tailhandelsschool: Els Dekker Mid& burg. Koos Hage St-Annaland, Jan a Hamer Renesse, Evert Huson Or, Soulburg, Jan Kik Kort-gene, Ko 1» meijn Vlissingen. Carel Merk Middel burg, Lex Pieterse Oost-Souburg, Wc van de Port Souburg, Stella Sand« Kapelle. Krijn Verhage Meliskerfe Gert Venvey Sommelsdijk. Loék Clv rijs Goes. Leo Paauwe Zonnemat-1 Johan Wisse Domburg, Jo Schot Dc burg. Geslaagd: 16, afgewezen: 5. h men: 1, teruggetrokken: L GOES Aan de avondschool van het Nederlands Genootschap van Len voor het Beroepsonderwijs te Goes slaagden: Wis- en Natuurkunde: J M- v- d. Beemt te Bergen op Zoom; J. P. Cortvriendt- te Sluiskil: G. v Dijk te Meliskerke; M. J. v. Eek en L. Stevens te Halsteren; A. W. Jansen te Goes; J. Meester te Middel burg; M. Th- L- Rottier te Ossenisse en P. J. Rijsdijk te Oud-GasteL Afge wezen: een. Bouwkunde: H. A. Dierkx en J. J. Eekelen te Goes; J. A. J. v- GeelM-P- D. Hazen ein J. P, E. v Tilborg te Bergen op Zoom: M, A. v. d. Pas Kruiningen; F. M- v- d. Waart Zierikzee; R. J. v. d. Velde te Vlissin gen en M. P. Witte te Axel. Afgewe zen; drie. Werktuigbouwkunde: Chr. G. W Aken en B- Midavaine te Oost-Sou burg; P. A. Bouo.uet te Langeweg: F. J. v. Dierendonck en F. M. Versteïle te Goes: J. C. M- v. Dorst en D. R. v- Kampen te Bergen op Zoom; J. A M. Geers en G. A. M. Janssen te Roosendaal; A. C- G Keijsers te Steenbergen; F. J. Leijnse en J- H. Locht te Middelburg; J. Rijn te We meldinge en H. de Schipper te Bres kens. afgewezen: vier. Motorvoertuigentechniek: F. M. Elenbaas te Nieuw- en St. Joosland; S. D- Goeree en H. J. Minnaar te Goes; K G. Siecker te Axel; H. E. Spuesens te Philippine; J. J. Theuns Beigen op Zoom en P. R. I. R. Smet te Kloetinge. Afgewezen: vijf- Elektrotechniek: A. W. G. Barkel en G. J. A- M. Brouwers te Middelburg; J. W. Bruystens te Oost-Souburg; A. J. Flïkweert te Zierikzee; L. v- Heulen en J. F. Floegaert te Vlissingen; C M. v- Put, te Ossendrecht; J. Riemens te Serooskerke; P. A. M. v. Troost te Axel; O. de Vente te Ellewoutsdiik en D- C. Verstraeten te Hulst, afgewezen: een. Timmeren: A. ten Brinke te Middel burg; K. Marijs te Oostburg: P. G. Quist te Tholen; J- V. v. Waes te Heikant en D. A. de Witte te Grijps kerke. Afgewezen: geen. Constructiebankwerken: J. J. A. Geerst te Roosendaal en E. de Vos Burchart te Vrouwenpolder. Afgewezen: Geen. Lassen: J. P. M. Bruijs te Bergen Zoom; J- J. A. Geer te te Roosendaal; G, Huurling te Zierikzee; H, Meeuwis- sen te Steenbergen en A.' de Vries te Hoogerheide Afgewezen: geen. Metaalbewerken: J. J. Bolier te Scher- penisse; G.,Boot te Middelburg; H. G. Dirix te Vlissingen; M. W. v. Dijke te St- Maartensdijk; P. J. Iriks te Roos endaal; J. A. J Lambert te Axel; J. P. Reynhout te Kamperland; L. R. Siere- veld te Hoofdplaat en A. W. A. Ver- daasdonck te Oost-Souburg. Afgewe zen: een. OFFICIER VAN JUSTITIE MR. KOLKERT: „DE PROMILLAGES SCHIETEN OMHOOG" STRENGE STRAFFEN VOOR HET RIJDEN ONDER INVLOED MIDDELBURG De promillages van automobilisten die sinds de strengere alcoholwetgeving op de weg worden aangehouden wegens rijden onder in vloed. blijken veel hoger te liggen dan voor november van het vorig jaar. Overigens is Zeeland daarbij geen uit zondering. Dit verschijnsel doel zich momenteel in het hele land voor. Dat, zei officier va-n justitie mr. W. Kolkert donderdagmorgen tijdens de behandeling van een 'alcoholzaak' voor de politierechter in Middelburg. De officier merkte op dat de promil lages momenteel na een kleine terugval na november 'naar boven schieten'. De woorden van de officier werden donderdag herhaaldelijk gestaafd door de weikelijkheid. Op de zitting ver schenen een reeks van automobilisten met een hoog alcoholpromillage. On er hen waren zelfs mensen met een uitslag boven de twee promille- Officier mr. Kolkert vroeg zioh dan ook af of de huidige straffen nog wel 'duidelijk' zijn, zoals hij dat noemde. Zelf vond hij duidelijk van niet, „Het gaat stees vaker om promillages die zelfs een schaduw van autorijden niet meer mogelijk maken", betoogde hij. Automobilist A. spande op de zitting van donderdag de kroon. Deze verdachte was binnen één maand twee keer aangehouden wegens rijden onder invloed. In beide gevalle. i registreerde de bloedproef een uitslag van meer dan 2 promille. De officier eiste in dit geval drie weken gevangenis en één jaar ontzeg ging van de rijbevoegdheid. Omdat C- zijn auto voor zijn werk onmogelijk kon missen beperkte politierechter mr. P. van Empel de straf tot 3 weken (één voorwaardelijk) en ontzegging van 3 maanden, waarvan 4 maanden voorwaardelijk, Automobilist W. de W. uit Westkapelle zat begin februari ook boven de 2 promille. Teveel drankgebruik tijdens het carnaval in Sas van Gent gaf een promillage van 2,43 aan. Ook in zijn geval De W. is marktkoopman was het gemis van een auto 'catastro faal' voor zijn werk. In deze zaak legde de politierechter twee weken gevangenis en 8 maanden niet rijden, waarvan 4 voorwaardelijk op- Sc/tone lei De jèugdige automobilist J. M. D. uit Vrouwenpolder bracht zijn alcoholin vloed op IC maart ln Middelburg zelf aau het licht door een ongeval. Bij hem werd een promillage van 1,75 geconstateerd. Gezien zijn jeugdige leeftijd en 'schone lei' bleef de straf hij één week gevangenis en één week nan.cn 9cw5Uv .UJ. niet rijden. l. C. uit Heinkenszand De Vlissinger J. P. K. reed op 10 april in zijn woonplaats onder invloed. Daarbij kwam het zover dat hij het een aohtervolgende surveillance-auto van de politie onmogelijk maakte hem te laten stoppen- Bij zijn uitein delijke aanhouding bleek her. alcohol misbruik aanmerkelijk. De bloedproef wees later een promillage van 1,5 aan, In dit geval vonniste de politierechter één week en negen maanden niet rijden. Voor een aantal gebreken aan zijn auto waaronder doorgeroeste chassisbalken kreeg de man daar naast. nog een drietal geldboetes met een totaal van 500 gulden. De automobilist H. R. uit- Oosterland viel dicht bij huis door de mand. Bij een aanhouding in zijn woonplaats kwam een promillage van 1,29 aan het licht. De straf bleef voor hem beperkt tot één week gevangenis. 500 gulden boete en 3 maanden niet rij den. L. A- H. uit St. Jansteen trof het op 6 maart slecht. Nadat hij op de jaar markt in zijn woonplaats 'flink in de prijzen" was gevallen en daardoor ook flink in de drank kwam de tegenslag. Na afloop wilde hij de 200 meter tussen huis en café per auto afleggen, maar stuitte hij op de poli tie. De bloedproef wees een promilla ge van 2,59 aan. Ook in deze zaak eiste de officier drie weken gevangenis en één jaar ontzeg ging van de rijbevoegdheid. De politie rechter hield de straf op twee weken en 8 maanden niet rijden, waarvan 4 voorwaardelijk. De Duitser G. H. H. uit Terneuzen kwam er ongeveer gelijk af- Hij werd op 24 maart in zijn woonplaats aange houden met een promillage van 2,35 en kreeg daarvoor twee weken gevan genis en 9 maanden ontzegging van de rijbevoegdheid. Automobilist J. B. S uit Hoofdplaat kreeg voor een promil lage van 2,27 drie weken gevangenis en 1 jaar ontzegging- Weigeren Bij de jeugdige automobilist R C. F. G. uit Schoondijke wan een bloed proef niet mogelijk- De jongeman, die op IR maart in Oostburg werd aange houden. weigerde iedere medewerking Zelfs het b!3zen in net pijpje was hem teveel. „Blaas het zelf maar vol", voegde hij de politie toe". Voor deze weigering eiste de officier drie weken gevangenis en één jaar ontzegging. De 20-jarige dacht dat. het daarmee bekeken was en wilde verongelijkt weglopen Toen mr. Van Empel hem duidelijk maakte dat het vonnis nog geveld moest worden, keerde hij op zijn schreden terug. Uiteindelijk legde de politierechter de jongeman drio weken gevangenis, waarvan één voorwaardelijk en een rijontzegging van 3 maanden op. De jongeman reageerde ditmaal niet. Wel z"n vader die in de zaal zat. Die rie de jongen toe hoger beroep aan te tekenen- Van Empel tot de vader: heeft niets aan te tekenen". Elektromontage: K. J- C. en A. J- Smulders te Hulst; W. K Keur te Dirksland; C. J. de Nooïjen Arnemuiden; J. A. Nuijten te Hoogt heide; F. J. v. Remoortere te Oor burg; F, P- J. Talboom te Bergen c? Zoom; P. Chr. M- Verwer en W. P. c v. Willigen te Goes. Afgeweekt twee. Motorvoertuigenmontage: N. 1 Oosterhuis te Axel en B- de Weexd Ridderkerk. Afgewezen: twee. Verder werd het Pedagogisch Diplom: uitgereikt aan: Chr. M. Baljé en C- B v. Nugteren te Vlissingen; S. Boo;- aard te Grijpskerke: Th. M. A. Driessche te Lamswaarde; P. F- J. 1! la Fors te Steenbergen: M. Grootjan, K- Mertens en N. A. v. d. Spü Goes; K. J. C. Hamelinck te Hulst; l M. T. v- Helvoirt te Halsteren; X Chr. de Jonge te Terneuzen; K tt Kam te Koudekerke: A. M. C. Koks 2 Steenbergen; C- W. Kommer te Yes- ke. J. P. M. Kools te Wouw; Kristelijn te Zierikzee; F. M. v. C. L. M. Matthijssen, G. C. D- Venna- len en C- P. de Waal te Bergen Zoom; M. C. Louws te Middelburg; C J. Planke te Clinge (verklaring); P. K Smallegange te Hoedekenskerke; De Swart te Huybergen; A. J. Versar, te Lepelstraat; P. Vrins te Kapelle; W Th. v. Vugt te Hoek; S- A. v. Vugt» Hoek; S. A. v. d Weegen te Nieirr Vossemeer en P- A. M. v. We Roosendaal. Afgewezen; geen. MIDDELBURG Het dagelijks k- stuur van de Zeeuwse Raad voor If Arbeidsmarkt is van mening, dat h*. rapport De Zeeuwse ArbeïdsmartJ sinds 1960'. opgesteld door het Prom cïaal Opbouw orgaan Stichting Ze- land. van te beperkte omvang Is or- aan de onderzoekresultaten conclusi» betreffende de gevolgen van de Indus trial isatïe van 19R0 te kunnen verbin den. Gedeputeerde staten hebben de rs£>'- voor de arbeidsmarkt verzocht rc?: betrekking tot dit. rapport een ad via op te stellen- Het dagelijks bestar van de raad, die vandaag vrijósi bijeenkomt in de vergaderzaal vc het gewestelijk arbeidsbureau re Mis delburg (aanvang 14 uur). Het cijfermateriaal in het rapport rx de Stichting Zeeland recncraaTdigt, a'; dus het dagelijks bestuur van de isx' voor de arbeidsmarkt-, met. de opma king, dat de industrialisatie in Zeeürt niet heeft geleid tot een structure verbetering van de arbeidsmarkt 3 verband met het hiermee gepaara gaande immigratie-overschot. Over.- gens juicht het dagelijks bestuur tb de raad het pnderzoek op zich «- toe, al zou dit, aldus een brief aan it Stichting Zeeland, gecoördineerd m* ten geschieden met andere instelt gen, die zich met deze materie b£i houden- In de kanttekeningen van y dagelijks besmiur komen een 3anb kritische noten voor over onder nü de seizoenwerkloosheid (die oroV' doende tot uiting komt) en de aeek' beidsmarkten (waarmee onvoldoea® rekening zou 'zijn gehouden)- Het gelijks bestuur van de Zeeuwse Pa voor de arbeidsmarkt is van menint dat het provinciaal bestuur van Zee land de aanzet zou kunnen geven vw: onderzoek, waardoor later beschik» re bruikbaar worden gemaakt voor het in Zeeland te voeren arbac* marktbeleid- EXAMENS VLISSINGEN Wethouder Ca -_ Gillissen Verschage heeft woensós? dei de diploma's uitgereikt aan'-' geslaagden voor de opleiding tónflf' verzorging-jeugdverzorging van de P meentelijke school voor huishoud- nijverheidsonderwijs te Vlissingen.' De wethouder hield de geslaagcfc voor verder te gaan met st Aiders'- omdat bewezen is dat het verwoiw iploma de aanloop kan zijn tot er- verantwoordelijke werkkring. J De geslaagden zijn: Margreet van c- kei, Margaret de Bruijne. Eli?": Burgh, Cilly Brentraich, Edith G°e ens. Hanke Heeres, Tilly Hofman, neke Hoosemans, Ada van Keu» Anjo Klootwijk. Astrid Maiieso-; Theresa Moes. Erna de Nooijer, pie Overdam, Sylvia Pruijssers (e~ vermelding), Jacqueline Rison. W;^' ke Spanjer, Magda Versprille, An- van Wallenburg. Eén kandidaat heeft- een herexan» één kandidaat is afgewezen. Tevens werd aan alle kandidaten i* jeugd EHBO-diploma B uitgereikt- J Eerder werd het lhno-diploma ricbing zorgvakken uitgereikt aan w- leke de Looff en richting naaldvais* 3an Marian Damen en Lia Timmei»

Provinciale Zeeuwse Courant | 1975 | | pagina 4