Zaterdag en zondag tweedaagse volkskoersen en trimmers Hulst Serie zomeravondconcerten in West - Zeeuwsch - Vlaanderen ext™ In zomeravondvoetbal nog slechts één kampioen bekend 'Gejaagd door de wind', 'Kind van de zon' en 'Rumoer op een vliegveld' Bij mijn zilveren feest ORGANISATIE BIJ TOERCLUB 'HULST een zonnebril is 'Filas' draagt bij aan feestvreugde in Assenede Sas van Gent SFEERVOLLE MUZIKALE AVONDEN IN KERKJES ZEEUWSCH-VLAANDEREN TERNEUZEN De Zeeuws-Vlaamse bioscopen brengen de komende dagen oud en nieuw. Het Ledeltheater in Oostburg houdt het bij 'oud": de film 'Gejaagd door de wind' met in de hoofdrollen Scarlett OTïara. Rhett Butler. Ashley Wilkes en Melanie en Charles Hamilton. Tegen het decor van de Amerikaanse t "curgerorlog vechten mensen hun ve tes uit en storten zich in rampzalige hartstochten- 'Gone with the wind' is gebaseerd op he; gelijknamige boek van Margaret Mitchell. De Nederlandse filmer René van N;e maakte "Kina van de zon', een docu-j mentaire speelfilm rond het meisje j Anna. dat naarmate ze ouder word: i steeds dieper in psychische problemen terecht komt. Volledig contactge stoord wordt 2e naar een inrichting gebracht, waar de lange weg naar genezing begint. Van Nie kon z'n füm niet op een beter moment maken: allerwegen zijn de psychiatrische kli nieken en de psychiatrie in discussie, j He: Terneuzense Taixortheater' heeft de film op het programma staan. Zondagmiddag word: er voor de icn- i deren eer. Poppeye-filrn gedraaid: "Poppey the sailorman". "De koning van Engeland' in Hulst draait zater dag 20. zondag 31 en maandag 20 uur "Luchthaven Sn alarm' en zondag om i 15 en 10 uur "Een vuist vol dyria- Voor en op 8 juni ondervond ik zo overvloedig veel blijken van vriend- schap, van binnen en buiten Breskens dat een persoonlijk antwoord alleen op deze wijze mogelijk is- Van de ruim 11-000 in geld er. naïu- ra vele, vele vuurrode rozen van de gemeente Oostburg inbegrepen heeft het comité een werkplaats voor me ge- plaatst eer. nieuw kotje, prachtig is de receptie voortreffelijk verzorgd heb ik een boekje kunnen laten druk ken bij drukkerij "Cadsandna'. het heet Verregaande' kreeg ik een zf.- veren leeuwerik en ;s een heerlijk kinderfeest gegeven voor zeker 500 Bressiaantjes met gratis friet en ijs en lekker zwart stokbrood en veel spel letjes met prijsjes- Vooral de ongeveer 150 medewerrk- •stlers bij dit alels. bij deze diepe dank er. verder iedereen die mijn moe der van 36 jaar. mijn familie en mij zo gelukkig hebber, gemaakt en zo veel kinderen en zcr/eel andere men sen in en buiten de kerk Jil vee bedankt. °-S. Bij een r.iet droge nabespreking met bijna héél het comité in Koffie- kelder "De Echo' is een voorstel ge daan om volgend jaar voor de kmce- rer: een 'Arjaondag* te houden in Bros jes. Kinderen van Bresjes komen jullie dan ook weer' In de zomervakantie zijn er in samen- werking me: het VW ook kinderfeest- ten, kom dan ook maar. Hoe meer zielen, hoe meer vreugd. Een zonnebril uit een grabbelbak kan nooit een verantwoorde aankoop zijn, als het om de escherming van uw ogen gaat. Laat u zich eens adviseren door de gediplomeerde op- ,ien, die u de vele nieuwe mogelijkheden kan laten zien. Zoals de zonnebrillen op sterkte, met bijvoorbeeld glazen, die donkerder worden naarmate er meer zon is. TERNEUZEN-SAS VAN GENT Na het reglementaire wedstrijdprogram- ma is er in de zomeravondcompetities van Terneuzen en Sas van Gent nog maar één kampioen bekend. Elopak haalde het maandagavond in de 2e' klas zonder zelf te spelen. Van Der Poel 2 kon door een overwinning nog op gelijke hoogte komen van Elopak maar de bouwvakkers verspeelden hun laatste kans door een 2-1 verlies tegen een weer uitstekend spelend Excelsior. In de le klas van de Terneuzense; ëorhpetitie zijn Dow en Van der Poei! zoals verwacht geëindigd met een gélijk aantal punten. De beslissings wedstrijd wordt overigens vanavond vrijdag) gespeeld. Van der Poel, kreeg het zwaar te verduren in het laatste duel tegen Atoomboys. Atoom-! boys verdedigde goed maar het kreeg hierbij alle medewerking van de kam- pioenspretendent. Van der Poel viel veel te onbeheerst aan. Het wist dat TERNEUZEN EN SAS VAN GENT Dow enkele dagen later leger. PZEM geen fout zou maken en acteerde daarom erg zenuwachtig. Na rust, toen de stand nog steeds f 0 stond, werd de strijd ook wat grimmiger, scheidsrechter Henk de Feber hadj moeite om de teugels strak te houden! en hij zond kort voor tijd Ad Geenser. PHILIPPINE De gemeente Assene de viert op hrt ogenblik het 850-Jarig bestaan De postzegelclub 'Filas' uit Philippine zal daaraan zondag 29 juni een eigen bijdrage leveren. Men heeft ondermeer beslag weten te leggen op een bemande luchtballon, die tussen 16 en 17 uur zal opstijgen van het voetbalterrein aan de Sport- straat. Met deze ballon zal post wor den vervoerd, waarvoor 'Filas' specia le omslagen heeft laten drukken. De 'ballonkoerierpost' wordt in een tijde lijk postkantoor voor de vlucht op zondag afgestempeld en daar waar de! ballon, na een vlucht van ongeveer 30 kilometer landt, krijgen óe brieven opnieuw een stempel. De kans is groot dat de ballon Zeeuws-Vlaande- ren zal binnendrijven en dan wordt; het voor de postzegelverzamelaars in teressant In dat geval wordt name-| lijk een Nederlandse zegei bijgeplakt en dat is. voorzover "Pilas' weet. een unicum. Er gaan maximaal 1100 brie ven mee. zodat verzmalaars de kans krijgen om met weinig moeite iets bijzonders te bemachtigen. Voor formatie kunnen belangstellenden in België terecht bij ae heer R. Dierickx in Assenede en in Nederland bij de heer J. Klok, in Philippine. Zondag zijn nog omslagen verkrijgbaar in het gebouw van de parochiale kring in de Sponstraat. waar eveneens een post zegeltentoonstelling wordt gehouden, geopend van 10 tot 17 uur- uit het veld wegens natrappen Van der Poel nam toch nog verdiend een voorsprong. Dow maakte inderdaad te gen PZEM geen fout <3-0). 3-0). HKC legde door een 4-1 over winning op Philips definitief beslag op de derde plaats terwijl RWS door een 1-0 overwinning op Mist rappers toch nog onverwacht de vierde plaats voor zich opeiste. De eindstand: Van der Poel 3 7 1 0 15 26- 3 DOW 3 7 1 0 15 24- 3 HKC 8 5 1 2 11 17-14 RWS 3 4 0 4 3 20-10 Atoomboys 8 3 1 4 7 11-15 PZEM 3 2 2 4 6 8-16 Mistrappers 8 2 1 5 5 9-16 Philips 8 1 2 3 4 U;18 NSM 3 0 0 8 0 339 In de 2e klas wvrd vorige week het belangrijke duel tussen Elopak er Scheepswerf gespeeld. Het was een spectaculaire wedstrijd met Elopak het meest in het offensief. Elopak scoorde na een goede combinatie het enige doelpunt van de wedstrijd en nam daarmee een optie op ae titel. Excelsior deed de rest. Het klopte Van Der Poel 2 est Elopak kon feest vieren. Mistrappers 2 sloot de competi tie af met een 6-1 overwinning op Dow 3. Dow 3 verloor ook van Dow 2 (5-1). In de volgende stand ontbreekt alleen nog de wedstrijd Excelsior- Dow 3. Elopak 8 5 2 1 12 15- 7 Scheepswerf 8 5 1 2 11 20-13 Van der Poel 3 5 0 3 10 16-13 Excelsior 7 4 1 2 9 18- 9 Philips 2 8 5 0 2 10 19-12 Dow 2 8 4 0 4 8 16-16 Mistrappers 2 8 3 1 4 7 17-16 Dow 3 7 1 0 5 2 8-23 FSV 8 0 1 7 1 3-21 In Sas van Gent wordt de "c wedstrijd tussen CPC en Com Boys veteranen gespeeld op 13 augustus. De eindstand ziet er als volgt uit- CPC 8 6 2 0 14 33- 9 Corn Boys 9 6 2 0 14 16- 3 ONA 8 5 2 1 12 36- 7 Philippine 8 5 2 1 12 20- 4 Dow 8 3 0 5 6 18-16 CSM 8 2 0 6 4 12-18 CPC 2 8 2 0 6 4 8-29 ONA 2 3 2 0 6 4 5-53 Rac. White 8 1 0 7 2 8-19 TET ME VOOR PZC-KLASSEMENT HULST Omdat de toerclub 'Hulst' dit jaar vijf jaar bestaat houdt deze bloeiende fietsclub dit weekeinde in Hulst een tweedaagse voor volkskoer- sers en trimmers. Op beide dagen rijdt men een criterium in de omge ving van de Hulsterse sporthal 'Den Dullaert'. Zowel zaterdag als zondag rijden de trimmers een wedstrijd over 35 kilometer erf4e volkskoersers moeten 65 ronden «ulergen ofwel 65 km. Het ziet er naar uit dat het evenement in Hulst een groot aantal deelnemers zal trekken. Vooral van de zijde van trimmers bestaat er veel belangstelling voor deze wedstrijd- „We verwachten in beide categorieën toch wel een man of veertig aan het vertrek. Mischien dat het zaterdag iets minder zal zijn maar zondags zijn er zeker vijftig vertrekkers zowel bij de trimmers als bij de volkskoer sers", vertelde bestuurslid Honoré van Waes desgevraagd. Dat- met name de trimmers dit aantal zullen halen staat nagenoeg vast- Veel trimmers hebben enkele weken de (Tour du Flic' achter de rug en zijn nu bezig met- de voorbereiding op de ÏH-uur van Oost/burg wélke op 1 eri 2 augustus zal worden gehouden- Voor ben past deze tweedaagse precies in de voorbereiding. „Het is bekend dat er veel trimmers interesse voor onze wedstrijd hebben. Er hebben al een aantal opgebeld. Maar ik verwacht toch niet dat de aanmelding uit de hand zal lopen. Wel zullen we maatregelen nemen. Op dat kleine rondje gaan gedubbelde ren ners onmiddellijk uit de \yedstrijd. Voor hen is er dit weekeinde geen enkele pardon. Met veel renners aan het- vertrek kan dat gewoon niet an ders". aldus secretaris Piet Kas van de toerclub Hulst. Wie op beide dagen in Hulst aan de start komt kan maximaal driemaal eindoverwinnaar worden- Op beide da gen wordt er gewoon een aparte wed strijd gereden met een eigen uitslag. Na twee dagen telt men de punten op en wie het beste totaal heeft wordt nog eens eindoverwinnaar van de tweedaagse. „Er zijn inderdaad drie prijzen te verdienen voor de deelne mers, maar dan moet men wel beide dagen vertrekken", benadrukt Sylvain Josiassen. De twee wedstrijden in Hulst tellen uiteraard mee voor het PZC-klasse ment. Dit klassement voor de volks koersers en de trimmers omvat een negental wedstrijden. In Hulst telt alleen de uitslag van de criteriums zelf mee voor dit klassement maar niet de einduitslag van de tweedaagse. Na de koers in Lamswaarde ziet het PZC-klassement er als volgt uit: Volkskoersers tot en met 35 jaar: 1 M. Beek 15; 2 F. Vos 14; 3 M- Scholier 13; 4 G. Clauwaert 12; 5 J- Raamdonk lil. 35 jaar en ouder: 1 C. de Clerok 10; 2 P. Everaert 9; 3 G.Descrauwaert 8; 4 G. Wi.jnacker7. Trimmers: 1 T. de Backer 8; 2 T. Buijs 7; 3 F. Warrens 6; 4 O .Haers 5; 5 B- de Baar; 6 H. Moens 2. Zeker is dat bij de trimmers Tonnie de Backer, Fons Warrens en Oswald Haers aan het vertrek zullen komen. „Wie in dit PZC-klassement. dat. mede wordt gesponsord door Steba uit Hulst, café Fabie uit Kapellebrug, Walhout uit Heikant, Oude Zwolsche NEDERLANDSE GRAFIEK IN STADHUIS TERNEUZEN TERNEUZEN In de hal van liet Terneuzense stadhuis wordt van 7 tot en met 20 juli de tentoonstelling 'Beeldlyriek', een van de reizende ex posities van de Nederlandse kunst stichting gehouden- "Beeldlyriek' laat werk zien van de Nederlandse grafici Geerhard Kuipers, Jaap Hillenius, Adri Frigge en Dick Cassee. Hoe verschillend hun werk ook mag zijn, hun gemeenschappelijk uitgangspunt is wat Lambert. Tegen- bosch omschrijft als 'poëtische ab stractie', het overbrengen van een ly- risch-poëtische inhoud in een abstrac te vormentaal. Dat levert materiaal op voor een uiterst gevarieerde expositie, waar de grillige vormen van Frank Lodeizen zich verdragen niet het lijnenspel van Adri Frigge, de millimeter-techniek van Jaap Hillenius. geometrisch ab stracte witte blinddrukken van Geer hard Kuipers en etsen met 'bewegen de lijnen' van Dick Cassee. "Beeldlyriek" kwam tot stand op initia- hef en onder verantwoordelijkheid van het ministerie van crm. De Neder landse kunststichting brengt de collec tie in circulatie. De expositie is te bezoeken: op werkdagen van 8.15 tot 12 en van 13 tot 17.15 uur, op zaterda- «n van 14.30 tot 16.30 uur iorte Nieuwstraat 3 Hulst, tel. 01140 - 2327 Noordstraat 43 Terneuzen, tel. 01150» 4677 van L. Bun uit St-Jansteen en garage Josiasse uit Hulst mee wil doen zal beide dagen in Hulst moeten rijden om punten te kunnen pakken. Bij de volkskoersers worden de Belgen wel meegeteld maar bij de trimmers met. Voor het PZC-klassement bij de trim mers komen alleen de mensen uit de streek in aanmerking", aldus Honoré van Waes. De toerclub Hulst,' werd op 20 februa ri 1970 opgericht en is in de vijf jaar van haar bestaan uitgegroeid tot een volwaardige club. Momenteel heeft men 90 actieve leden plus een 30-tal donateurs. Voor een toerclub een meer dan respectabel aantal- „Met ons ledenaantal zijn we wel één van de grootste in Zeeuwsch-Vlaanderen", vertelt mede-oprióhter Sylvain Josias sen. „We zijn een jaar of vjjf geleden begonnen met. een man of twaalf. Nu is er geen plaatsje meer in het ooste lijk deel van Zeeuwsch-Vlaanderen of er woont wel een lid van ons. Vorig jaar namen er van onze club zeker leden deel aan de 24-uur van Oost burg. Dat zegt wel genoeg"- Naast het organiseren van volkskoer sen neemt de toerclub "Hulst* ook regelmatig deel aan toertochten. Een overvolle, prijzeqkast in café 'De^Ster', hét felublókaal van de toerclub1, bewijst de successen bij dit sóQrt evenemen ten en in dé volkskoersen. Het bestuur van de toerclub 'Hulst' leeft op geen al te beste voet met de KNWU- De volkskoersen zijn nog al tijd een zwarte vlek binnen het KNWU-geheel. Iets wat de mensen in Hulst nauwelijks deert, zij gaan ge woon verder. „In het begin zijn we lid geweest van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen. Maar mede werking kregen we nooit. Ze deden gewoon niks voor ons maar we moch ten wel betalen. Later zijn er van KNWU-zijde nog wel pogingen onder nomen om ons binnen de bond te krijgen. Ook daar hebben we voor gepast- Het enige wat men bij de KNWU wil is de volkskoersen aan banden te leggen. Daarom is men ook met de liefhebbers gekomen. Volks koersen zijn wilde koersen zegt men bij de bond. Maar op dit moment is het zo dat de KNWU in Zeeuwsch- Vlaanderen meer wilde koersen orga niseert dan wij. Evenementen als de Tour du Flic' en de 24-uur van Oost burg mogen volgens consul Ben IJse- baart wel, maar volkskoersen niet. Gewoon een belachelijke zaak. We hebben helemaal niks tegen de KNWU, integendeel zelfs, maar ze moeten niet proberen om ons dwars te liggen". „Het is zelfs zo dat de KNWU blij moet zijn met ons. Wij zijn als het ware een opleidingscentrum voor de bond. we leveren regelmatig amateurs en liefhebbers bij de KNWU af. Dat wordt door ons zelfs gestimuleerd. Fons Schelfhout is net over en wij zouden graag, zien <jat een, renner, als Adrlè" 't Gilde uit' Hoek die' stap ook zou nemen. Maar-waarom moeten we dan zonodig de zondebok zijn volgens de KNWU. We hebben nog nooit ie mand tgen gehouden die een licentie wil aanvragen en we zullen dat ook nooit doen. Maar het is ".rel zo dat wanneer er liefhebbers zijn die terug willen naar de volkskoersen zij van ons direct, mogen meedoen mits zij hun licentie bij ons inleveren- Aan het eind van het seizoen krijgen zij die wel terug om bij ae bond :n te leveren. Wij zijn dankzij de steun van enkele sponsors, de Oude Zwolsche van de heer Bun, Paul Music Centre in Hulst en Sluis en van café "De Ster' zover dat we niemand meer nodig hebben om onze vereniging draaiend te kunnen houden. Voor hei wielergebeuren van dit weekeinde heb ben we de steun van de middenstand van groot-Hulst gekregen", vertelde mede-oprichter Sylvian Josiasse met volledige instemming van zijn mede bestuursleden. Op beide wedstrijddagen wordt pre cies hetzelfde programma afgewerkt- Vanaf één uur kunnen de deelnemers inschrijven in. Den Dullaert' te Hulst. Ora twee uur startende trimmers 'en daarna de volkskoersers.: De prijsuit reiking is beide dagen omstreeks zes uur bij Jack Polfliet in café De Ster'- Voor alle deelnemers is een valhelm verplicht. Terwij! ex-licentie houders en BWF-leden in ieder geval bij de volkskoersers van start moeten gaan. CHIEL HARTE Knusse oude kerkjes in IJzendijke, Cadzand en Retranchement en een monumentaal bouwwerk als de St- Baafskerk in Aardenburg vormen het decor van een serie zomeravondcon certen, waarmee West-Zeeuws-Vlamin gen en toersiten in de komende maan den zullen worden verwend. Niet dat de organisatoren kwalitatief erg hoog hebben gegrepen met internationaal befaamde groepen en solisten, maar wel hebben gezorgd voor, een voor zo'n beperkt gebied, ongekend aantal sfeervolle muzikale avonden. Voor die uitschieter staat vooral de plaatselijke commissie in Cadzand borg, die maar liefst zes concerten in amper anderhalve maand tijd heeft uitgeschreven: vijf in de hervormde kerk in Cadzand en één in de her vormde kerk in Retranchement. Indi rect dragen ook de drie West- Zeeuws-Vlaamse gemeenten, Oostburg, Aardenburg en Sluis bij tot deze mu zikale reeks; zowel de concerten in Cadzand als een optreden van de "Wuppertaler Kurrende' in Aardenburg vallen onder een intergemeentelijke subsidieregeling, De commissie streek museum IJzendijke bestrijdt de kos ten van een concert in de hervormde kerk daar uit de exploitaiiemiddeleo, maar daarvoor draagt de gemeente Oostburg weer een flinke duit af Tenslotte wil de ZOMA in augustus een operette-concert geven in Cadzand er. ook de stichting Zeeuws-Vlaamse mu sical en operette-amateurs weet hoe moeilijk het is om zonder overheids steun de eindjes aan elkaar te kno pen. Het concertprogramma voor de zomer avonden ziet er zo uit: donderdag 3 juli: n-h kerk Cadzand 20.00 uur He: hervormd kerkkoor Cadzand onde. leiding van Arie Karreman voert wei ken uit van onder andere Hassle. Mendelssohn, Mozart en Telemanr: Kia Karreman zorgt voor de orgelbf geleiding. Met dit programma legde het Cadzandse koor onlangs veel ee: in bij een optreden in het Engelse Redhill. De koorwerken worden alge wisseld door een instrumentaal inter mezzo door Ton van Lare (altblok fluit) en Arie Karreman (spinet). De cantates zullen worden begeleid dooi I enkele strijkers van het muziekschooi- orkest uit Terneuzen. Zaterdag 12 juli: St-Baafskerk, Aar denburg. 20 00 uur: een optreden van het 'Wuppertaler Kurrende' dat in ok tober '73 ook al een bezoek bracht aan Aardenburg, Het Duitse knapen- en mannenkoor is uitgenodigd dooi de vier Aardenburgse kerken en cïe koorleden worden ondergebracht in Op de foto het voltallige bestuur van 1 de toerclub Hulst dat voor dit week-1 einde een tweedaagse heeft georgani seerd voor volkskoersers en trimmers welke meetelt voor het PZC-klasse ment vlnr secretaris Piet Kas. be stuurslid Sylvain Josiasse. penning meester Etienne Cerpentier. bestuurs lid Leon Bun, bestuurslid Honoré van Waes, Piel Everaert en voorzitter Jo- han de Letter. gastgezinnen. Op zondag 13 juli wer ken ze mee aan een oecumenische dienst in de St.-Baafskerk. Het "Wup pertaler Kurrende' is een koor van internationale klasse, dat vorig jaar een succesvolle trip naar de Verenig de Staten maakte en al ettelijke radio- en tv-optredens en een groot aantal grammofoonplaten op z'n naam heeft staan. Donderdag 17 juli, n-h kerk Cadzand, 20 uur. Mevrouw Erika Szigety-Marx, viool, Clara Clark, piano Jos Verpoor ten, orgel, spelen werken van Beetho ven, Vivaldi, Barok, en Dvorak. Zo als bij alle concerten in Cadzand is op deze avond geen pauze ingelast, maar wordt na afloop van het con cert wel koffie geschonken- Hutyra brengt compostities ten geho re van Couperin. Bach en Vivaldi, het trio bestaat uit: Ferenc Hutyra, fluit, Ellengard Jense, klavecimbel, en Mari- nus Hillebrand, cello. Woensdag 30 juli, n-h kerk IJzendijke, 20.00 uur: een concert bij kaarslicht door de zangvereniging 'God is mijn Lied' uit Breskens, begeleid door or ganist Jos Verpoorten en met mede werking van de Axelse Sopraan me vrouw H. Risseeuw-Verdouw voert het koor werken uit van onder andere Brahms, Bruckner, Mozart en Men delssohn. Donderdag 31 juli, n-h kerk Cadzand, 20.00 uur- Foukje Wieöenga, fluit, en Amma Cremers, orgel en spelen de avond vol. Het programma is nog een verrassing. Wuppertaler Kurrende. Koning en mevrouw E. Szigety-Marx, viool. Leen de Broekert en Jaap var. Ben them, piano, vertolken een viool sonate an C Frank en 19e en 20e eewse Franse liederen. Donderdag 21 augustus, n-h kerk Cad zand, 20.00 uur. Een concert, verzorgdi door Frans var. Raad, orgel-piano. Ma-; rinus Hillebrand, klarinet, Ger Blom. accordeon en enkele leerlingen van de Zeeuwse muziekschool. Hoogstwaarschijnlijk in de tweede helft van augstus zal ae Zoma op een nog nader te bepalen tijd en plaats in Cadzand een operette-concert geven. j De VW in Groeöe heeft dit jaarj afgezien van de organisatie van een concert omdat het moeilijk viel in te passen in het schema. Volgend jaar' hoopt mèn daarop weer een plaatsje te krijgen-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1975 | | pagina 25