MERCKXÜ ALLEEN DANKZIJ ZICHZELF GROOTSTE RENNER Tour is korter maar veel zwaarder met vijf aankomsten op een bergtop Alleen Ocana doorbrak toursuccessen Merckx Zaterdag voor de derde maal autocross te Axel PR0FK0ERS KRUININGEN BELOOFT WEER ZEER SPANNEND TE WORDED Dankzij unieke combinatie van kracht en verstand, conditie en inzicht, talent en ijver, regelmaat en plichtsbesef HIJ VERDIENT KAPITALEN, MAAR LEVERT WAAR VOOR Z'N GELD JANSSEN 'ZIET' MERCKX TOUR 1975 WINNEN Tak start in Philippine ZEEUWSE HONK VERSLAAT LINKEROEVER VIJF NIEUWE INSTRUCTEURS Verkiezing van miss Omloop in Oostburg Zondag Prix Saint Gedule te Oostende Zeilwedstrijd van wsv Kamoerland Sponsor voor BC Terneuzen Grote zege voor jongens AV'56 12 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 27 JUNI 197J DEN HAAG Voor Eddy Merckx werd nog: diet eens aan een driewieler gedacht toen Amerika's meest bewonder de sportjournalist Paul Gallico schreef: 'Wij scheppen de helden omdat wij die nodig hebben'. Gallico nam afscheid van de sportjournalistiek en schiep onder andere Ada Har- ris, een Londense werkster, het typische anti-heldtypc. Eddy Merckx bleef voor Paul Gallico een nauwelijks be kende «die een voor hem vreemde tak van sport beoefen- de. Hij werd de man die het sportjournalistieke afscheid van de Amerikaan logenstrafte, Niemand namelijk heeft Eddy Merckx gemaakt dan alleen hijzelf. De beste wielren ner aller tijden heeft de absolute top bereikt en die posi tie nog altijd niet verlaten dankzij de unieke combina tie van kracht en verstand, conditie en inzicht, talent en ijver, regelmaat en plichtsbesef. Aft- Deze Merckx, een dertiger, tien jaar professional, heeft alles gewonnen van zesdaagse tot bergbeklimmen, van kin derachtige criteria tot de zwaarste etappe-wedstrijden. Hij heeft de lang ste erelijst, hij bezit het meest begeer de record, het werelduurrecord- Hij won van 1969 tot 1974 vijf keer de Ronde van Frankrijk, waarin hij ook vijf keer startte- De reeks van Merckx werd in 1973 door Ocana onderbroken wegens zijn absentie. Jacques Anquetil won ook vier keer achter elkaar, ook vijf keer in totaal (bussen 1957- en 1964). In de komende weken, tussen Charleroi en Parijs, zal Meroloc probe ren zijn zesde tour te winnen, om ook die topprestatie met niemand meer te moeten delen- De Ronde van Frankrijk ontbrak aan vankelijk in het schema van Merckx, niet omdat hij die zesde overwinning niet begeerde, maar omdat sponsor Molteni grotere belangen in Italië heeft en Merokx liever niet Giro en (ADVERTENTIE) Tour wilde rijden. In mei echter kreeg Merckx angina met hoge koorts- Lichamelijk was hij voor het begin van de Giro genezen, maar hij misten elke conditie en liet de ronde van Italië van zijn programma schrappen. Een twijfelachtige Tour de France werd definitief en de organisatoren -Jacques 'Godet en Felix Levitan kon den zich in de handen wrijven- Na een aantal jaren met weinig indruk wekkende deelnemersvelden hadden zij naast vrijwel de volledige top van deze generatie ook nog Merokx, zon der strijd, Ln de schoot geworpen gekregen- Betere ploegen De ploegen van 1975 'tonen' beter dan die van het vorige jaar Gan en Frisol werden sterker, door de respectievelij ke terugkeer van Zoetemelk en de komst van Kuiper, van de Belgisch- Italiaanse ploegen van yorig jaar, Molteni en Brooklin, bleef Molteni. De Franse nationale gevoelens kunnen in deze ronde worden gedragen door PUTTE „Ik zie Eddy Merckx de Tour weer winnen. Merckx is duizend keer handiger dan Zoetemelk. Hij slaat toe waar niemand het venvacht. Zelfs in een afdaling als het moet". Ziedaar de prognose van Jan Janssen (35), de enige Nederlander die de Ronde van Frankrijk won. Ook was hij de eerste Nederlander die met de groene trui naar huis kwam. Overigens wil de gastvrije Tour de France-triomfalor niets afdoen aan het talent van Joop Zoetemelk. „Joop is een geweldige renner. Dat heeft hij dit jaar in Parijs-Nice weer bewezen. Wat mij tegen staat is, dat Joop dc verantwoordelijkheid van een wed strijd niet wil dragen. Hij laat ande ren de kastanjes uit het vuur halen. Vroeger was dat zo niet- Toen nam hij niet die afwachtende houding aan. Mogelijk dat hij door dat ongeluk aan zichzelf is gaan twijfelen"- Vanaf Nice hoopt Jan Janssen het duo Merckx-Zoetemelk van nabij te kunnen volgen. Behalve Zoetemelk wil hij ook de andere Nederlanders, die de Pyreneeën en de Puy de Dome overleefden, in actie zien. De KNWl" heeft Jan Janssen gevraagd zich met de samenstelling van de Nederlandse ploeg voor liet wereldkampioenschap te heiasten. Poulidor, Thevenet, Danguillaume, Ovi- on, Deli§le, Laurent en Romero. In de twee Spaanse ploegen rijden Ocana, Tamanes, Fuente en Galdos- Uit Bel gië komen naast Merckx en kampioen Teirlinck ook Pollentier, Godefroot, Van Springel en Van Impé, een hoe veelheid kwaliteit die een etappe-wed strijd in geen jaren heeft gezien, een ploeg deelnemers een wereldkampi oenschap waardig. En geen echte fa voriet- Ook Merckx (nog) niet. Merckx namelijk is niet op het niveau van de vorige jaren- Zijn nederlaag tegen Zoetemelk in het begin van dit seizoen in Parijs - Nice toonde op nieuw aan, dat hij klimmend wat van zijn scherpte heeft verloren. Zijn ziek te %vierp hem conditioneel ver terug- Een sportman met minder allures zou berust hebben in het onvermijdelijke en een nederlaag hebben aanvaard omdat de verontschuldiging voor de hand lag- Een wereldkampioen als Merckx doet dat niet. Hij verdient kapitalen, maar hij levert altijd waar voor zijn geld. Of het nu de ronde van Woerden, de zesdaagse van Rotterdam, Luik - Bas tenaken - Luik. de Amstel-Goldrace of de Ronde van Frankrijk is- Merckx kwam terug in de Dauphine-Liberé en hervond zich als tiende in het eind klassement achter negen renners, die hij ook in deze tour zal ontmoeten. „Ik bezit momenteel 65 procent vau mijn beste vorm", vertelde hij toen, „maar ik wilde rijden omdat ik mij moet foreeren om weer in vorm te komen. Ik koos de Dauphine en de Ronde van Zwitserland vanwege de bergen- Ik wil voor de tour klaar zijn". Grotere last Merckx heeft tevergeefs gezocht naar het antwoord op de vraag hoe hij, midden in hel, seizoen, in weerwil van een optimale verzorging, plotseling ziek is kunnen worden- Hij denkt dat het, misschien een gevolg is geweest van een ziekte van zijn kinderen- Hij veronderstelt, dat het; klimatologisch slechte voorseizoen een rol kan heb ben gespeeld. In het begin van wielerjaar zijn de renners met barre weersomstandigheden geconfronteerd- En de last daarvan is voor een man als Merckx groter dan voor de ande ren. Hij moet altijd nog, onmiddellijk na de inspanningen zijn verhaal ver tellen voor radio en televisie. Een trainingspak helpt dan wel. maar lang zo goed niet als een warme douche- Een dertiger die zijn krachten nim mer heeft gespaard is bevattelijker dan een ander. De inspanningen van Merckx zijn vaak ook groter- Hij onttrekt zich niet aan zijn verantwoordelijkheid de beste te zijn- „Ik draag altijd de last van de wedstrijd op mijn schouders, zelfs als ik met in vorm ben- Mij is vaak verweten dat ik koersen lamleg. maar ik ben niet de enige in een wedstrijd". Vorig jaar in de tour kreeg Merckx tegen het einde van de ronde het verwijt het hele veld naar zijn hand te zetten, geen aanval te tolereren- De revanche ran Merckx op die beschuldiging typeert hem: hij. de ongenaakbare leider, ging op de voor laatste dag nog eens in de aanval. Niemand kon hem volgen en hij ver grootte zijn voorsprong in het klasse ment met bijna twee minuten. „Vorig jaar kon ik alles- Ik vloog". Eddy Merckx traint dan ook dagelijks niet buitengewoon hard. maar regelmatig en onder alle omstandigheden, om het ritme niet kwijt te raken, of, zoals nu, om liet weer terug te hebben als de slag in de Tour valt"- CHARLEROI De G2e Ronde van Frankrijk heeft als belangrijkste over eenkomst met de vorige ronden de ruim 4.000 kilometer, die moeten wor den afgelegd, namelijk 4090 in 1974, 4005 in dit jaar. Het verschil zit ook eigenlijk niet in de hellingen en pas sen die de renners dit jaar over moeten, wel in de plaatsing van die hindernissen in de ritten. Tussen Brest en Parijs waren er twee aankomsten (Saint Lar.v en Tourmalet) op een bergtop, dit jaar tussen Charleroi én Parijs eindigen vijf ritten hoog, name lijk te Saint Lary, Supcr-Lïoran, Puy- de-Döme, Pra-Loup en Morzine-Avori- az. Het aantal individuele tijdritten is van drie op vier gebracht, het aantal kilometers echter dat alle renners in eenzaamheid moeten afleggen, steeg van 57 tot 100. Volledig nieuw is ook dat de tijdrit uit het slotweekeinde van de ronde is verdwenen. Het verkeer in de buurt van Parijs laat een dergelijke kracht meting niet meer toe. een rit naar Parijs eigenlijk ook niet. Daarom ein digt de ronde met een criterium, 163.5 DEN HAAG De naam van Luis Ocana st3at ln het gouden boek van de Ronde van Frankrijk geschreven tussen vijf keer Eddy Merckx. Lmïf 0can3 is nok de enige geweest, die een k3ns had Merckx zijn enige neder laag in de Ronde van Frankrijk te bezorgen. Op ae 12e juli 1971 startte Ocana uit Revel in de leiderstrui met ruime voorsprong op Merckx voor de 14e etappe n?-2r Gluson. die ook nog een klein hoekje Spanje zou meepikken In de afdeling van dde Col de Mente. in een zondvioedachtige regenbui, vlak voor de karavaan Spanje zou binnen draaien, rukte een noodlottige val Ocana uit de groep van Merckx. Zoe- romniv fïuimard. Van Imoe en Lopez Carril. ieder uit dat groepje, behalve Guïmard, was op de .onbegaanbare weg uitgegleden. Ocana was de enige lie na zijn val niet verder kon. In zijn leiderstui werd hij per helicopter naar het ziekenhuis van Saint Godan gebracht. Trui en tour gingen naar Merckx, die zijn vijf ronden won met een voorsprong op zijn naaste concur- rent, die varieerde nissen ruim acht minuten en bijna 18 minuten. Di; waren winnaars en runneis-up in de laatste zes jaren: 1969; 1 Merckx. 2 Pingeon op 17.54; !970: 1 Merckx. 2 ZCotemelk op 12.57; 1971; 1 Merckx 2 Zoetemelk op 9.51; 1972; 1 Merckx. 2 Gimondi op 10,41; 1973; 1 Ocana; 2 Thevenet op 15.51; 1974: 1 Merckx, 2 Poulidor op af* kilometer in het hart van de hoofd stad, op de Chams-Elysées- Hst etappeschema voor de 62e ronde van Frankrijk ziet er als volgt uit: 26-6: individuele tijdrit te Charleroi, 6,3 km; 27-6; le etappe: Charleroi - Molenbeek 94 km en Molenbeek - Roubaix 108,5 km: 28-6: 2e: Roubaix - Amiens 121,5 km; 29-6: 3e: Amiens - Versailles 176 km; 30-6; 4e: Versailles - Le Mans 223 km; 1-7: 5e: Sable-sur-Sarthe - Merlin Pla ge 222,5 km; 2-7; fie: St. Hilaire de Riez - Merlin Plage (tijdrit) 16 km; 3-7:7e: St. Giiies-Croix-de-Vie - An- gouleme 235.5 km; 4-7: 3e: Angouleme - Bordeaux 134 km; 5-7; 9e. Langon - Flëurance 131 km en Fleurance - Aueh (tijdrit) 37 km; 6.7: rustdag; 7-7: 10e; Auch - Pau; 8-7: lie: Pau - Saint Lary - Soulan 1680 m) 160 km: 9-7: 12e: Tarbes - Albi; 10-7: i3e Albi - Super-Lioran (1236 m) 260 km; 11-7; 14e: Aurillac - Puy-de-Dome (1415 m> 173,5 km: 12-7: rustdag; 13-7: 15e: Nice - Pra-Loup' (1630 m) 217.5 km; 14-7: lfie: Pra-Loup-Barcelonnette Serre Cherallier 107 km; 15-7- 17e- Valloire - Morzine-Avoriaz 11800 m) 225 km: 16-7: 18e: Moraine - Chatel (tijdrit) 40 km: 17-7: 19e: Thonon-Ies-Bains - Chalon- sur-Saone '229 km; 18-7: 20e: Pouiily-en-Auxoia - Melun 256 pzc-sport-pzc-spopt-pzc 19-7: 2?e: Melun - Senlis; 20-7:22e: Parijs (criterium Champs Elysées) 163,5 km. In het traject van de ronde zijn negen cols van de eerste categorie opgeno men, zeven van de tweede en acht van de derde categorie. Bovendien zitten nog zeventien hellingen van de vierde categorie in hel; parkoers. Dat echter zijn heuveltjes die meer glorie te passeren dorpje de klimmers uit vaan. De belangrijkste cols uit de ronde zijn als volgt over de ritten verdeeld: eerste etappe; Muur van Geraardsber- gen (derde categorie 10e: Col du Soulor (ie, 1445 m); Cóte d'Esqulllot (3e. 325 m); He; Col du Tourmalet (le, 2113 m):. Col d'Aspin (2e. 1480 m): Saint Lary- Soulan. aankomst (le, 1680 m); 13e: Cóte de Salques (3e. 950 m); Col du PJlomb du Cantal (2e, 1383 m); Super-Lioran, aankomst (3e. 1236 m); 14e: Puy Mary (3e, 1589 m); Puy-de- Döme, aankomst (le, 1415 m); 15e La Colmaine (3e. 1500 m); Couillole (2e. 1678 m); Col des! Champs (le. 2191 m); Col d'Alios (le,| 2250 m); Pra-Loup, aankomst (2e, j 1G30 m): 16e: Col de Vars (2e, 2109 m); Col d'Isoard (le, 2361 m); 17e: Col du Telegruphe (Souvenir! Henri Degranges. 1670 m); ooi de ia Madeleine de. 1993 m): Col des Ara-: vis (3e, 1489 m); Col de la Colombie- re (2e. 1618 m>; Morzine-Avoriaz, aan-' komst le. 1800 m). 19e: Col de la Faucille (2e, 1320 m); Col de Mijoux (3e. 1182 m). pze - sport - pzc-sporl-pzc PHILIPPINE Ad Tak, de Neder landse kampioen" op de weg bij dc amateurs, zal op maandag 21 juli van start gaan in de bekende Mosselronde van Philippine. Ad Tak is bepaald niet. de enige trekpleister. Het wielercomitë heeft zich nu al verzekerd van de komst van onder andere Toine van de Bun der, Peter Gödde, Wim de Wilde, Ger- rie van Gerwen, Ad Gevers, Rinus Verboom. Tonnie Huijzen. Frits Sohür Jan Lenferink, Wil van Helvoirt, Peer Maas, Jules Bruessing, Firts Pi- rard. Arie Hassink en ae winni Olympia's toer dit jaar Hans rijs. AXEL Zaterdagmiddag wordt op het autocross terrein in Axel de derde wedstrijd van de ZEVAC verreden. Bij deze autocrosses wordt, in tegen stelling tot die in Goes, op tijd gere den. Dat houdt tevens in dat de coureurs tot op de finish voluit moe ien rijden om de beste tijden op de klokken te brengen. Toeschouwers wordt aangeraden om bij de aanvang van de wedstrijd, om één uur, aanwe zig te zijn, omdat doorgaans in de eerste series de beste tijden worden verreden. Om echter de kansen op verbetering van de tijden nog groter te maken heeft, de ZEVAC Stichting Snelheidse venementen nu de bocht in het circuit waar de meeste kuilen in gereden worden, verder verhard. Op die plaats moest naarmate de wedstrijd vorder de in het verleden steeds harder ge remd worden om de zaak heel te houden. Het hele veld met alle bekende namen komt weer aan de start. In de klein ste klasse tot één liter voert Peter Sommeyer met Mini de lijst aan met op zijn hielen Peter Snoodijk Simca- De klasse 1000-1300 cc wordt geleü door Axelaar Appie den Doelder me zijn befaamde Simca Rally 2 met o; twee punten achterstand NSU-rijd;: Ko van de Bosse. Bij de wagens vat 1300-1500 cc staan Aldert Schol (Fort Cortina) en Sjaak Quaa.k met VW oj de eerste respectievelijk bwetó plaats. In de grootste klasse bove 1500 cc is het Eric de Vliegere die öi beste plaats bezet. Rene de Haze, óii in Axel in de grootste klasse rijdtjk zijn VW, Jan van Iwaarden met en Saab-rijder Arjaan de Pooter stay echter klaar om hem te wippen. uiteraard zal Honda-man Etierni» Tieleman ook wel bereid zijn om Vliegere nu eens de topplaats af li pakken. Door de verdere verharding van e baan zpllen de snelheden opnieuw 1 ger liggen, zodat het in de lijn ös verwachtingen ligt dat het baanreco.i weer zal worden verbeterd. Er zal dj weer heel wat vuurwerk te zien zij: zaterdag in Axel. KRUININGEN Een saaie profron de van Kruiningen is onvoorstelbaar. Dat komt omdat de organisatoren nu al vijftien jaar met een formule wer ken, die een succes blkijkt te zijn. Het comité Rentoc geeft geen start- gelden, maar zorgt wel dat er een vette premie- en prijzênpot is- „Wie werk zal beloond worden", luidt liet devies van de wielerorganisatoren- En dat weten de renners maar al te goed. Wie in Kruiningen hard rijdt kan er op rekenen dat er goed geld aar meet ligt. wie er een traliningstochtje van maakt zal met minder of niets tevreden moeten zijn. Zaterdag rijden de profs voor de vijftiende maal in Kruiningen. De amateurs koersen er al sinds 1933. Het standpunt van Rentoc is altijd hetzelfde geweest. Geen startgeld. „Dat is ons sterke punt," meent de heer Gleöum, „omdat ze dat allemaal weten. Omdat ze voor het geld moe ten rijden wordt het altijd een aan trekkelijke wedstrijd. Je ziet wat er van komt als je wel startgeld geeft. André Dieric-kx kreeg in Biervliet dui zend gulden, maar die heeft niets laten zien omdat hij zijn geld toch al binnenbad" Omdat de wielerkoers voor de profs altijd in de tijd van de Tour de TERNEUZEN Het Zeeuwse Honk uit Temeuzen heeft zondag in een spannende en spectaculaire wedstrijd het ongeslagen Linkeroever uit Ant werpen zijn eerste nederlaag toege bracht. Voor de Terneuzcnse honkbal lers was winst allerbelangrijkst, om dat ze door een dergelijk resultaat weer uitzicht hebben op een kampioen schap. Het werd uiteindelijk 7-5 voor Het Zeeuwse Honk- Door deze over winning is Het Zeeuwse Honk tot op 2 punten genaderd van Linkeroever, dat momenteel op de eerste plaats in de ranglijst staat. Toch zag het er voor Het Zeeuwse Honk maar somber uit. In de eerste slagbeurt van dit belangrijke duel bouwde Linkeroever al snel een 3-0 voorsprong op- Het Zeeuwse Honk moest tot aan de vierde inning wach ten voor het iets terug kon doen- Op een honkslag van Huub Mercé wist Frank ran Bochove te scoren- Maar in de vijfde inning groeide de voor sprong van Linkeroever opnieuw naar drie punten. In de zevende inning kwam Het Zeeuwse Honk pas goed los. Op honksïagen van Bram Doorns. Ko Dooms- Jan van Kolk en Frank Bochove wisten Bram Doorns. Jan van Kolk en Tim van Beest te scoren- Met nog twee innings te spelen was het 4-4 en kon dit belangrijke duel als het ware opnieuw beginnen- Na de achtste inning was het nog steed 4-4 en de spanning was te snijden, toen de Terneuzense ploeg aan de negende en laatste inning begon. Het Zeeuwse Honk was in de laatste inning het eerst aan slag, een belasting voor de ploeg, maar men slaagde er toch in om de zenuwen in bedwang te hou den- Maar liefst driemaal scoorde Ter- neuzen in deze laatste inning- Voor Linkeroeverwerd deze driepunten- kloof in de laatste inning een te zware belasting- Pitcher Ko Döoms leidde in deze laatste inning zijn ploeg naar een fraaie 7-5 overwinning. Met 8 x vier wijd, 1 x drieslag en 11 honksïagen tegen kon hij blij van de heuvel stappen. Volgende week zijn de honkballers vrij, doch spelen de meis jes twee vriendschappelijke wedstrij den tegen Sparta uit Rotterdam- De strijd tussen de beide softbalteams begint zondagmorgen om elf uur op het Zuidersportpark in Terneuzen MIDDELBURG Na een half jaar cursus werden afgelopen week in 'De Vergulde Baars' aan de Baarsjesstraat in Middelburg de examens voor tafel- tennïsinstructeur afgenomen aan een groep van 12 Zeeuwse deelnemers, (lie de leans hadden waargenomen deze voor de eerste maal in Zeeland geor ganiseerde cursus, te volgen. Van 's-morgens 10 uur tot "s-avonds 7 uur werden de kandidaten doorgelicht omtrent him kennis in onder meer conditietraining, reglementen en prak tijktraining- Na afloop kon aan 5 cursisten het brevet van bekwaamheid worden uitgereikt- «Dit waren: Rudie van Waterschoot (Westerzicht). Ton Slager (Wilno), Peter Boon (Zand). Johan Boerjan (ONA) en Albert ae Vries (St- Laurens)- Mevrouw Jac. van Rooyen-Jakobsen <B. Smash) en Johan van Praet (Westerzicht) kun nen in januari via een herexamen alsnog het diploma verwerven. Het aantal instructeurs werd in Zeeland daardoor ineens verdubbeld hei geen zeker zal bijdragen tot verbredmg van een beter spelpeil voor tafeltennis in Zeeland. France valt zijn er in België weinig wedstrijden en dat verzekert Rentoc vaak van een sterke Belgische delega tie. „Het wordt soms gewoon een Nederland-België', vindt de heer Gle- rum. „De Belgen weten dat het prij zenschema in Nederland hoger ligt dan bij hen dus komen ze liever hier heen- De dag nadat het Belgische wielerblaad.ie met onze advertentie was verschenen hadden we zeven in- TERNEUZEN De verkiezing miss Omloop van Zeeuwsch-Vlaande- ren zal dit jaar plaats hebben op .rijdag 15 augustus te Oostburg. De verkiezing zal dit jaar worden georga niseerd in samenwerking met de evene menteneommissie van de Oostburgse winkeliersvereniging welke in die peri ode een show- en teiitoouslellingstent op het Ledelplein heeft staan. Vorig jaar werd miss Omloop onder enorme belangstelling gekozen tijdens de slot- avond van camping Panneschuur, maar omdat vanwege het wereldkam pioenschap wielrennen de omloop dit jaar veel vroeger wordt gehouden was dit met haalbaar voor de organi satoren. De rest van deze avond zal worden gevuld door een quiz onder leiding van Pierre van Ostade bekend van de Berend Boudewijn kwis. De organisatoren van de omloop heb ben van bondscoach Joop -Middelink de zekerheid gekregen dat dè selectie voor de 100 km ploegentijdrit in ieder geval van start zal gaan. Voor de kandidaten voor een plaats in ploeg, waaronder Peter Gödde, zal de omloop de laatste kans zijn zich te plaatsen. Ook Roger de Corte, coach van de Belgische ploeg, heeft serieuze plannen om mat zijn selectie naar de omloop te komen. Zoals bekend kent de omloop een ploegentijdrit van 35 km in de omgeving van Hulst. Verder hebben Storm en Meetjesland al defi nitief ingeschreven terwijl het sterke Leberg Artevelae en St-Gillis Waes ook al interesse hebben getoond. De Duitse wielerbond zal waarschijnlijk een Nordrhein Westphaalse selectie afvaardigen. VLISSINGEN 'Evenals in vooraf gaande jaren houdt de koninklijke renvereniging te Oostende op de kende renbaan 'Wellington" gedurende de maanden juli en augustus een aanzienlijk aantal koersen. Het pro gramma geeft aan dat op niet minder dan '10 dagen rennen worden gehou den. In feite gaat het programma reeds dit weekeinde van start. Zoals te doen gebruikelijk zullen de rennen worden gehouden op maandag, don derdag, zaterdag en zondag. Het totaal beschikbare bedrag aan prijzen is ook nu weer gestegen en wel van Bfrs 32.500.000,- in 1974 naar Bfrs. 35.735.000,- dit jaar. Naast een groot aantal aantrekkelijke rennen voor de in België gefokte of genatura liseerde paarden, het prijzengeld ligt in Oostende hoger dan in Brussel, staan er een aantal grote internationa- le ontmoetingen op het programma, zodat op een buitenlandse deelname gerekend kan worden. Zeker de Engel se trainers zullen 'proberen wat extra te verdienen- Al met al valt er voor de echte liefhebbers en voor de vele vakantiegangers in de komende maanden weer volop van goede paardesporl; te genieten- Voor zondag staat als hoofdnummer de Prix Saint Gedule op het program ma een handicap over 3000 meter. De Nederlander.se vertegenwoordiger Ger- haber zou hierin wel eens een g~ote rol kunnen spelen. KAMPERLAND Zaterdag houdt de watersportvereniging Kamperland de eerste zeilwedstrijd van het seizoen voor open jachten. Alle typen en klassen kunnen mee doen. er wordt een klassement opge maakt met behulp van een factor om alle boten gelijk te schakelen. De start van de wedstrijd is om half drie. de inschrijving staat open van kwart over een tot kwart voor twee- VAN PACEE WERD 41-STE KIEL Hans van Pagee heeft in de derde en vierde wedstrijd van de 470- klas tijdens de Kielerwoche een 41e en 49e plaats behaald. De twee wedstrijden eindigden in ze ges voor de Fransman Follenfant en de Duitser Heubner- De Italiaan Bo- lens beeft na vier wedstrijden de schrijvingen- Van de Nederlandse cov reurs belde Harm Ottenbros op, dj vroeg wat hij kon verdienen. Ik te vijfhonderd gulden als je eem wordt." Het zit er dik in dat o, profkoers in Kruiningen spektakel a opleveren. Bij de inschrijvingen nj: onder anderen plaatselijke favoriet E: Blok, Harm Ottenbros. Bennie Groer, Wicher Vlot en ae Columbiaan Jiiri- nez. Verder starten Richard Bukack, de meest constante remjer in de Be;- gische criteriums en favoriet voor éi eindzege in Kruiningen, de Belg Wil; Debosscher en de Duitse Willy Pot! De verwachting is dat er ongeveer beroepsrenners van start gaan. Zij rijden 100 kilometer en beginnen half vier. Voor de amateurwedstrijd, die oa één uur begint en over een afstand ve: 80 kilometer gaat, hebben zich ooki de nodige kanshebbers voor de eindze- ge aangemeld. Rinus Verboom zal m het schitterende kampioenschap Nederland, en na de diverse keren da: hij zijn ploegmakkers van Cabalew behulpzaam was bij het behalen vaa een overwinning nu zelf ook wel eens op het erepodium willen klimmen, D: renner uit Ellewoutsdijk verdient, ee; zege dubbel en dwars en zijn vorm momenteel goed genoeg om in Kn ningen een goed figuur te kunne: slaan. Verder vertrekken onder ande ren Toine Verheezen, Wim de Wilde, Gerrit Plieger, Ad van Overveld Vester Aarts uit Kruiningen. WERELDRECORD 3000 METER STEEPLE CHASE OSLO (REUTER. SID) De Zw. se atleet Anders Garderud hc_. woensdagavond in Oslo het. wereldre cord op de 3000 meter steeple chaw verbeterd en gebracht op 8 minute en 10.4 seconden- Het oude record stond sinds 26 jtti 1974 op naam van Ben Jipcho (Ken' met 8.14.0- Garderud verbeerde Ji? cho's record voor 15-000 toeschouwen tijdens de drielandenwedstriid Noor wegen, Zweden en Oost-Duitsland- OOSTBURG De badmintonclub Tri neuzen heeft een sponsor gevondei Het is de vestiging van AMC panne: en caseltes. AMC (Aira Metalcrafl Corporation) heeft een vestiting Is Sas van Gent. Via een lid van de club kwam men it contact met directeur G. L. Ribbint AMC sponsort het eerste team va: Terneuzen (dat het afgelopen seizoe na een éénjarig verblijf erg succesvol met een kampioenschap in de demi klas landelijk afsloot) voor twee jaar. Vandaag (woensdag) wordt dit r~ tract afgesloten. De spelers van het eerste team en het bestuur van Terneuzen hebben op h« bedrijf al kennisgemaakt met de wat- van de sponsor. Er werd een uitge breide demonstratie gegeven. AMC heeft zowel vestigingen in Eurojs, Amerika als Azië. STEENBERGEN Ook de tweedl competitiewedstrijd voor A -en B-,)od (tens te Steenbergen is een grote zee geworden voor de ploeg van AV'56 tf Goes- De ploeg bestaande uit Paul Onno Sturm, Eddy de Kort. Jan de Bart, Paul Snel en Frans de Boer wist vijf van de 10 onderdelen i zege om te zetten. Om te beginnen werd de 4 x 100 meter estafette gewonnen in de f van 46.3 sec. Jan de Bart zegeviei in de zeer goede tijd van 9-05 minuien in de 3.000 meter. Zeer fraai was d' 800 meter binnen de twee minuten (om precies te zijn 1.59-7 min) ven Eddy de Kort, ook gezien de omstan digheden, een natte baan en haro's wind- Verdere overwinningen waren er voor Paul Sturm op de 400 metn in 52-7 seconden en Paul Snel. die he: hoogspringen won met 1-70 meter Laatstgenoemde werd tevens 2e b:J het speerwerpen met een afstand van 37.74 meter- Onno Sturm werd tweemaal 2e: op honderd meter in 11.7 seconden en bii het verspringen met 5.66 meter- Fran- de Boer tenslotte werd tweemaal vier de bij respectievelijk kogelstoten 10F. meter en discuswerpen met 29,37 fflfr ter- In totaal vergaarde de ploeg 663 punten, 732 punten meer dan Achilla uit Etten-Leur, terwijl de overige 5 deelnemers de verenigingen op grok achterstand eindigden- De ploeg vas AV'56 heeft zich hiermee geplaaK voor de landelijke finale, die in tember gehouden zal worden. HILVERSUM Twee leden van A- '56 uit Goes hebben deelgenomen de 15 kilometer wedstrijd te Hilver sum, die gewonnen werd door Geer- Jansen van AAC Amsterdam in 46-0: Jaap Oele kwam als 26ste over o* streep in 52-09 voor Kees Markusse 52.13.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1975 | | pagina 12