BALANCEREN UITLIJNEN familie berich ten Toeristische mogelijkheden in het Zeeuwse achterland TO GEMEENTE HELST GESLAAGDEN EINDEXAMENS ZELDENRUST TERNEU1EN POLITIEHONDENVERENIGING VIERDE 50-JARIG BESTAAN Kamerbreed tapijt voor goede en exclusieve meubelen tegen scherpe prijzen Kom het gratis meubelboek halen win een auto SLAGER SLAGERIJ NIEB0ER uw filmpje is bij ons in I 2 dagen 5 ontwikkeld u» de graveI afgedrukt 'JJZZf LEES DE P.Z.C. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 23 JUNI I975 Voor de vele gelukwensen, bloemen en geschenken, die wij bij ons 60-jarig huwe lijksfeest mochten ontvan gen, zeggen wij, mede na mens onze kinderen en kleinkinderen, hartelijk dank. Heden werd tot onze diepe droefheid, uit ons midden weggenomen, na een langdurige ziek te, onze geliefde vader, behuwd- en grootva der en schoonzoon SALOMON DAVIDSE op de leeftijd van 71 jaar. Middelburg: E. F. de Paauw C. P. de Paauw-Suvaal Califomjë: J. Burgers-de Paauw Middelburg: wed. J. de Vos-Filius en kleinkinderen Middelburg. 22 juni 1975. Burgeweidestraat 10. De teraardebestelling zal plaatshebben op donderdag 26 juni op de algemene begraaf plaats Middelburg om 14.30 uur. Voorafgegaan door een rouwdienst in de aula op de begraafplaats en welke zal worden ge houden voor familie en belangstellenden en zal aanvangen om 14.00 uur en zal worden geleid door de weleerwaarde heer ds. F. C. M. Roodenburg. De overledene ligt opgebaard in het mortua rium van het Gasthuis, bezoek dagelijks van 17.30 tot 18.30 uur. SALOMON DAVIDSE op de leeftijd van 71 jaar. Vlissingen: ,T. Davidse Lewedorp: wed. J. Dandse-Baayens Sint-Laurens: J. Davidse Krabbendijke: P. v. d. Weele-Davïdse Neven en nichten Middelburg, 22 juni 1975. Heden overleed onverwacht, mijn lieve vrouw, onze lieve, moeder, behuwd-, groot- en over grootmoeder MARGARETHA MOSSELMAN, geb. Van Beveren op de leeftijd van 76 jaar. Borssele: J. P. Mosselman Tholen: A. Mosselman x D. Mosselman-Jeroense Den Haag: S. M. Lieber-Mosselman H. Lieber Goes: C. Mosselman N. Mosselman-Veerhoek Delfzijl: M. A. Brondijk-Mosselman H. Brondijk Nieuwdorp: J J. Mosselman J. Mosselman-Lanser Borssele: P. Mosselman Nw-Vennep: E. Mosselman M. Mosselman-Perre's Borssele: S. Mosselman H. F. Mosselman van Nieuwenhuyzen Australië: M. Mosselman D. Mosselman-van der Wel Biervliét.: E. Otte-Mosselman G. M. Otte Kruiningen: D. Mosselman G. J. Mosselman-Welleman Klein- en achterkleinkinderen Borssele, 21 juni 1975. Plein 29. De teraardebestelling zal plaatshebben op woensdag 25 juni 1975 om 14.00 uur op de be graafplaats te Borssele. vanuit het vereni gingsgebouw "Vijverzicht'. 5e planverandering Westerzïcht. De burgemeester van Vlissingen maakt bekend dat de bij besluit van burgemeester en wethou ders dezer gemeente d.d. 27 mei 1975 krachtens artikel 11 van de wet op de ruimtelijke ordening vastgestelde 5e planverandering van het bestem mingsplan Westerzicht, bij besluit van gedeputeer de staten van Zeeland van 2 juni 1975 nr. 741/402, 4e afd. r.o., is goedgekeurd. Bedoelde wijziging, die betrekking heeft op de bouw van zgn. triowoningen en nivonettes in het zuidwestelijk deel van het plangebied, ligt voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afd. ruimtelijke ordening. Vlissingen, 16 juni 1975 De burgemeester voornoemd, Th. J. Westerhout. Slot van pagina 1 wel anders over", vindt de heer De Regt. Naast historische zaken vindt men in het Goese museum voor de Bevelan- den, en niet te vergeten in het ZeeuwsI recreatiegids 1975 ook monumenten routes uitgestippeld, die leiden langs] mooie stukjes Zeeland, waarin of een] historisch monument,, of een natuur-; monument te bewonderen is", zegt de' heer De Regt. Hij wijst terloops ook nog op de vele 'buitens' en kastelen.' van het Slot, te Haamstede vanaf Vanuit de lucht Middelburgse Abdij ,„i, „oensdagtnorsens gan veordcni vrijwel altijd wel een of meer interes-; bezocht santé kunsttentoonstellingen. Voorl liefhebbers van de Romeinse tijd I maar niet voor hen allen is het] gemeente museum in Aardenburg boei end. Op de Smokkelroute ligt het West-Zeeuws-Vlaamse dorpje Heille met zijn in een grote oude schuur gevestigde landbouwmuseum en zijn Schaapskooirestaurant. Eveneens in een beroemde boerderij 'De Mooije Staak' te Nisse is een kunstgalerij I gevestigd. IJzendijke met zijn perma-| nente tentoonstelling West-Zeeuwsch-1 Vlaanderen presenteert' mag net zo min worden vergeten als Zierikzee met zijn Maritiem museum in de Noordhavenpoort, het gemeentemu seum en de burger-weeskamer. ,Dat Middelburg en Zierikzee voor beeldsteden zijn voor het monumen tenjaar is bekend. Wij hebben in onze werken en verder. Vanuit Middelburg en Veere kan per rondvaartboot het- Veerse Meer worden bevaren, terwijl de Flandria-tochten vanuit Vlissingen legendarisch aan het worden zijn. Een speciale watertaxi is bereid vanuit Hoedekenskerke te vertrekken, -voor liet. geval men de Westerschelde eens verkennen wil, -of zelfs die zeearm wenst over te steken,. Fietsen op het Afsluiten Grote Bagijnestraat. In verband met werkzaamheden, verbon den aan het vernieuwen van de gasleiding, zal vanaf 24 juni 1975 tot en met 27 juni 1975, of zoveel langer als noodzakelijk of zoveel korter als mogelijk zal blijken, de Grote Bagijnestraat worden afgesloten voor alle „verkeer. Burgemeester en wethouders van Hulst, de burgemeester, P. Molthoff, de secretaris, J. F. v. Denderen. GERR1T ADOLF LOESBERG op de leeftijd van 80 jaar. Vlissingen: E. L. Loesberg-van Sorge A. F. Loesberg Zeijen: E. O. Loesberg M. Loesberg-Schuiling Hattem: A. B. Loesberg E. P. Löesberg-Hoogenraad kleinkinderen en achterkleinkind Vlissingen: J. Vreke-van Sorge Vlissingen, 21 juni 1975. Sottegemstraat 48. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Bethesda/St.. Josephziekenhuis, in gang Koudekerkseweg. BezoekuUr dagelijks van 18.30-19.30 uur: De crematie zal plaatshebben woensdag 25 ju ni 1975 om 10.45 uur in het crematorium Rot,-, terdam, Maeterlinckweg 101 te Rotterdam- Zuid. Geen bezoek aan huis. Van het leven verzadigd is heden in Jezus ont slapen onze geliefde oom en oud-oom CORNELIS JACOBUS DE SMIT in de gezegende ouderdom van 92 jaar. Namens de familie- M. de Smit Lewedorp, 21 juni 1975. Zandkreekstraat 10. De begrafenis zal D.V. plaatsehebben op woensdag 25 juni om 11.00 uur op de bijzon dere begraafplaats te Nieuwdorp. Zeeland van bovenaf bekijken kan op verschillende manieren. Zo mag men torens beklimmen. Dat kan onder I meer in Ouwerkerk, Retranchement, Veere, Vlissingen en Zierikzee. En voor wie dat niet hoog genoeg is zijn er altijd de vliegvelden nog bij Axel, Arnemuiden en Haamstede, waar men zowel per motorvliegtuig als per zweefvliegtuig een tochtje kan ma ken. Wie nog dichter bij de sterren wil zijn krijgt hiertoe ook in Zeeland de gele genheid. zij het, vanaf de begane grond van de Volkssterrenwacht, in Middelburg, die vrijdags- en zaterdags avonds zijn poorten voor het publiek openzet. Man bij oversteken aangereden: arm en been gebroken GOES A. T- uit Middelburg isj zondagmiddag gewond geraakt bij een ongeval op de secundaire weg naar; Noord-Beveland bij Goes T d;e bij zijn Schoonzoon in de auto j zat (de auto kwam uit de richting' water kan ook al- in het recreatie Noord-Beveland), stapte toen de auto gebied De Pigt bij Wolphar-' op het kanaal naar Burgge. 'Uit' Wandelen „Voor cle gewone wandelaar, die maarl het liefst dicht bij moeder aarde blijft, hebben we in onze provincie een respectabel aantal wandel- en na tuurgebieden zoals bij Aardenburg, Axel. Burgh. Haamstede, C'.adzand. Clinge, Hulst. Kruiningen, Oos'.kapel- Ie. De Piet-WolphaartsdLjk. Rittliem. te veel om op te nemen", vindt de VVV- directeur. Ook wandelen onder deskundige lei ding is mogelijk bijvoorbeeld in Drei- schor in het natuurgebied de Dijkwal- len/in Hoek in het Braakmangebied en in Ritthem, in F^ammekenshoek, overigens -wel na voorafgaande aan melding, Degene, die geen auto rijk is. en toch graag een stuk Zeeland al rijdende wil bekijken wordt op zijn wenken bediend door de in deze provincie gevestigde autobusmaatschappijen. Die verkopen namelijk zogenaamde 'zwerfkaarten' tegen gereduceerde prijs. Een wel zeer speciale attractie, die een tochtje door een fraai Zeeuws landschap dat van de Zak van Zuid- Beveland verenigt met een stukje vervoersnostalgië, vormen de ritten van de Stoomtram Goes-Borssele met door een heuse stoomlocomotief voortgetrokken ouderwetse spoorcou pés. Maar wie liever stilstaande, ouderwet se automobielen uit grootmoederstijd bewondert, kan daarvoor terecht bij de tentoonstelling Autotron op" hc! Vlissingse Stadhuisplein. Voor degenen, die gewoon met allen een dagje uit willen' heeft Zee land zijn recreatieparken. Zoals De Vogel in Hengstdijk, waar men bootjes kan huren, pony kan rijden en de kinderen in het kinder bad kan laten rondplassen. Het Braak manpark biedt zowel midgetgolf als zeillessen en wie het bowlingspel eens uitgebreid wil bedrijven kan dat in de hal De Vlaanderen in Sas van Gent,. „Nu zou ik nog Miniatuur Walcheren kunnen noemen, de kinderboerderij Hollandse Hoeve in Goes, het Potten bakkershuis in Middelburg. Ik zou ook nog op het Klank- en lichtspel daar. en op beiaardconcerten kunnen wijzen, op de taptoe in Goes en de braderie in Middelburg, en ga zo maar door. Er is een veelheid van attracties, evenementen, ziens- en bclevenswaar- diglieden in deze provincie. Zoveel, dat je liet als Zeeuw niet eens alle maal weet. En nogmaals, je hoeft er echt niet allemaal voor naar onze overigens mooie kust. Ook ons vlakke polderland herbergt tal van schatten", aldus provinciaal WV-direc- tcur De Regt. en stak achter de auto om de over- Hij werd geschept door een, personenauto, bestuurd door P. C. Z. uit Apeldoorn, die uil de richting Goes kwam. T- brak daarbij zijn rech terarm en -been- Nadat dokter J- P- Deen eerste hulp had verleend werd hij naar het Bergzichtzipkenhuis over gebracht. BRANDJE BIJ GEBOUW DOUANERECHERCHE VLISSINGEN Zatcrdagmiddn rond vijf uur zijn op een graspleintje bij het gebouwtje van de douane*, cherchc aan de Westhavenweg te singen een aantal struiken in brai* geraakt- De Vlissingse brandweer, die roe j twee wagens uitrukte, had het vim snel onder controle- Geslaagden Sint- Paulus-mavo te Vlissingen VLISSINGEN Aan de Sint Paula mavo te Vlissingen slaagden voor te mavo-4 examen Huber Vermeulen, Anita de Vries en Kitty Wanst. Dea namen waren weggevallen uit de lijs van geslaagden in de krant van z dag. Aan het Zeldenrustcollege te~-Terneu- Wim Pauw; Chris Platteeuw; Rj-j zen slaagden voior het examen mavo:; Reijngoudt: Theo Romeijn; Lee Suus Bakker; Rina Balknikker; TheoRijnberg: Rietje Sarfaty; Hans Schs- van Banniseht; Jan Bareman: Ria Ba-] reman; Matty Bergs; Krijn de Blaey; Annemarie Bommelijn; Marrie van; Breugel; Ada de Bruyne; Carla Diele-j man; David Dieleman: Willie Diele- man; Rudie Dirven; Addy de Feijter:1 Rico de Feijter: Piet Geelhoedt: Fred dy Hamelink: Annemary van der Ha-, ve: Jaap Herrebout: Ko Karremans:, Peter Kaijser; Leen Maas; Heidi; Meertens: Frank Meeusen; Elly Molle- ma; Renë de Neve; Brigit de Nijs; Jubileumwedstrijd in Oostkapelle Legpenning voor l leden Varen Zomer in Zeelan is voor velen varen1 in Zeeland, waarbij de rondvaart een grote rol speelt. Vanuit Burghsluis, Colijnsplaat en Zie- i rikzee, en vanaf de St-Maartenbrug aan de Oude Kade in Goes vertrekken er rondvaartboten, die hun passagiers varen naar de Oosterschelde, de Delta- Wervelende show van 'Vranje' op Kleine Markt VLISSINGEN Voor een talrijk- gezellig publiek heeft de Vlissingse volksdansgroep 'Vranje' zaterdagmid dag op de Kleine Markt een puntgave show gegeven van louter Joegoslavi sche dansen- Ruim honderd mensen waren getuige van een wervelende show. bestaande uit twee uitgebreide series: één van dansen uit; Kroatië, de andere van dansen uit het Servische plaatsje Vran je. waarnaar de dansgroep is ge noemd. 'Vranje' danste zaterdagmiddag tussen 1 drie en vier op uitnodiging van de I Walstraat-winkeliersvereniging. die vooruitlopend op de komende bradc rie dergelijke evenementen in de bin- nenstad houdt. OOSTKAPELLE De afdeling Zee land van de Koninklijke Nederlandse Politiehondenvereniging vierde zater dag het 50-jarig bestaan met een groot se jubileumwedstrijd waaraan met de beste honden uil de zuidelijke afdelin gen werd deelgenomen. De wedstrijd, op hei terrein van de organiserende Politiehondenvereniging 'Middelburg', genoot een goede belangstelling. De talrijke toeschouwers konden na de middag op het landgoed 'Randöuin' aan de Dumbeekseweg te Oostkapelle. I de verrichtingen van hond en baas be kijken. en vooral de prestaties van de pakwerkers werden met spanning ge volgd. In de morgenuren waren de zwemoefeningen gehouden op het "ter rein Westhove. De beste prestaties werden geleverd door de heer P. Frijns uit Maastricht j met zijn hond 'Berry'. Deze combinatie won de eerste prijs met de totaalscore van 313 punten. Een goede tweede was de heer J. Delforge uit Clinge met zijn hond 'Mona' met 310,5 punten. Naast de beker voor de tweede plaats won hij ooit alle extra-prijzen die beschik baar waren voor de beste Zeeuwse prestaties in de verschillende onderde len. De heer A. Bijl uit Pernis legde met zijn hond 'Roland' met 301.5 punten j beslag op de derde plaats. Aan deze' wedstrijd namen 8 combinaties deel.| Aan het eind van de middag werden in! hotel 'Zeelandia' te Oostkapelle de prij zen uitgereikt door burgemeester F. G. Sprenger van Domburg. Tijdens deze prijsuitreiking kregen twee leden een onderscheiding uitge reikt. Onderscheidingen De heer J. Castel uit Souburg, die we-| gens ziekte was verhinderd: kreeg de zilveren legpenning van de KNVP voor le. Anneke Schuitvlot; Wim van ürk, Ineke de Vriend; Elly Walhout; Rj, nald Wondergem; Ineke Zegers; Ane mieke Stegeman. Twee kandidaten zijn toegelaten to: het herexamen; drie kandidaten wt: den afgewezen. Voor het eindexamen havo slaagde Rinie Adriaanse; Hanneke van Aetó Hernune Bakker; Wim van den Br ge; Cor Berkelaar; Marga Bockste: Bob Bruggeman; Elly de Bruijis Kees van Burg, Theo van Daeie; Je co Dees: Adrid Deijckers; Ineke De- ker; Marleen Dhuyvetter; Piet Diele man; Ad van Doeselaar; Cor vu Doorn; Marijke Feyen; Jose Fruiiter. Jack Gelens; Trudy van Gorsel; Li- bet'n Hofman; Jan-Joost Janse; Ciuir: an Kieboom: Maarten Koster; Ge.;:. van Leemput: Sjaak Lokerse; Rong; van Mol; Ingo de Moor; Nicole Moor; Hans Nanninga; Peter Opt*, neer; Marc Pierar; Arjo van der Pte; Corrie Pijpelink; Bert, Quist; Maris- Christine-Rommens; Sanja Rijnhout; Jacqueiine de Ruiter; Co van Schali; Annelies Scheele: Coby Scheele; Vis tor Siudzinski; Jack de Smet; Marfc de Smit; Jan Theunissen; Alko Vel: man: Nelly Verboom; Frans Veraa- re: Johnny van de Voorde; Walter Ysebaert; Alphons Stegeman, •Klaassen. Acht kandidaten zijn toegelaten VA het. herexamen, acht kandidaten vi; den afgewezen. zijn prestaties voor dcZeeuwse afde ling. Tijdens zijn 28-jarlg lidmaatschap waaronder 10 jaar een bestuursfunc tie. presteerde de heer Castel het om driemaal met verschillende honden het certificaat speurhond te behalen en tot op heden is het nog niemand ge lukt deze prestatie te evenaren, aldus de hoofdbestuurder J. Quaïjtaal. die de gelukwensen van het hoofdbestuur overbracht. Ook de heer C. H. Net uit Middelburg werd beloond met de zilveren legpen ning voor zijn vele werk dat hij ook nu nog voor zijn club en de afdeling verrichtte. Tijdens zijn 39-jarig lid-; maatschap verrichtte ook hij een aan tal jarèn een bestuursfunctie. Ook af delingsvoorzitter C. Minderhoud werd geprezen voor zijnvele verdiensten voor de afdeling waarvan hij reeds 20 jaar bestuurslid is. De heer Minder houd oefent, ook. de functie van keur meester uit en is sinds 1969 secretaris van het hoofdbestuur. Na de verschillende toespraken reik-i te burgemeester Sprenger de prijzen' uit. De wedstrijden werden beoordeeld; door de heren J. Oosterveen uit Eind-; hoven, M. Sweres uit Breda en A. R. M. Melsen uit Halsteren en dit drietal kreeg evenals de pakwerkers, P. C. Ferketen Th. van Troost, beiden uit Clinge, een attentie aangeboden. Woor den van dank waren er ook voor de club "Middelburg", die het evenement! organiseerde en met name de heer P„ S. Babijn, die de algehele leiding had. en zijn helpers, kregen een pluim voor het vlotte verloop van de wedstrijd. De totaaluitslag is: 1 P. Frijns, Maas- tricht, 'Berry', 313 punten, 2 J. Delfor- Arenclskerke: Marien Geelhoed; ge, Clinge, 'Mona', 310,5, 3 A. Bijl, Per- deltenskerke; Ina Lukasse; Kloetinjc nis, 'Roland'. 301,5, 4 J. Bastra,-Kerkra-carl Hoek van Dijke, Gerda Joppea de. 'Mirza'. 298, 5 J. H. v. Soldt. Sche- Els de Rijk: Kruiningen: Annemi." veningen. 'Casper'. 295,5. 6 W. Volmer,Verhage; Kwadendamme; Cla&a Bilthoven. 'Dino', 274,5, 7 H. Buijs. Mid-; Hundersmarck; Nieuwdorp: Mu delburg. 'Juno'. 273, 8 M. M. Linkens,] Weststrate; Nisse: Els Stroosnijfe.' Maastricht. 'Arno'. 269. Zaterdagavond' Tholen: Marian Hubregtse; Wc. werd de jubileumviering besloten met] phaartsdiik: Niek Lamain en- Ki?! een feestavond in De Brasserie te Mid- j Proos; Yerseke: Adda Wisse, delburg. Afgewezen 7; herexamen 3. Voor het eindexamen atheneum s! den: Jan Bakker: Ankie Borgman; i: Dees: Lien Dees: Dinie Donze; l. Hamelink. Theo Kamp; Gerei Kooman; Ineke Korst: Eugene Kniijs se; Elly van Langevelde; Kees Minnen; Ineke Mol; Heieen Ouds- sluijs;;' Emmy Pauw; Brien de'Poote: Karin Rademaker; Jaap Ramondt; B j bert, Rietveld; Henk Simons; Dineis Verboom; Tinié Zegers. Twee kandidaten werden afgewezen, Aan de Voetiussehool te Goes ste den voor het mavo-examen: Baariax Jaap Elenbaas en Jan van Lies Borssele; Peter Duijnkerk, Izak Km se, Leen van Koeveringe, Coby Kri;- ger, Annelies Maas, Marjo de -Muync':, -Jan Walhout,, Nelly Walhout. Gerdi Waterman. Cora. Welleman en Matt; Zandee: Goes: Willy Bras, Elineö. I Goffau, Teuny van Keulen; Marls de Kok. Betty Matthijsse, Ad Q112& Piëta Roggeveen, Jaap Rommers. Sto ny Tramper. Peter Zuidijk en Janrk Zweden: 's-Gravenpolder: Witaa K- derman en Katrien Veerhoek; 's-Hes: Abtskerke: Joke van den Bos; Spaart geld en energie. Nu met 33 1/3 subsi die. Mits u erkende pro- dukten gebruikt, zoals Isoschaum. Isolatiebedrijf W I B R O Buurtweg 96, Halsteren telefoon (01641) 3629, b.g.g. 2606 Tandarts J. A. TEN HAAF AFWEZIG t/m maandag 7 juli, diverse kwaliteiten wol 400 cm breed ƒ128,-, ƒ179,- Ook uitstekende kwaliteitei voor de woonkamer ƒ110, ƒ124,-, 142,- enz. Voor de slaapkamer' ƒ40,-, ƒ56,- ƒ63,- Speciaal tapijt voor keuken en douche 200 cm breed 58,- per meter. •- .7 HOOVERS VLISSINCEH WALSTJtAAT 82 RAPENBURG 26-VOGELWAARDE-TEL01147-212 DE VLIEGER EN ZN. Steenenbeer 5-7 Vlissingen WEGENS ZIEKTE, met spoed gemald voor het seizoen. DORPSDIJK 39 VROUWENPOLDER TELEFOON 01189-1489-1893 inn m iw mis iitu In de krant staat koe Kissinger de vrede verkoopt aan Israeli's en Arabieren. Maar u kunt er net zo goed In vinden wat een roombotertaart moet opbrengen, of een antiek koekkastje.Da's tocb mooi metf «nemen* De krant is nooit weg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1975 | | pagina 6