familie berich ten Toeristische mogelijkheden in het Zeeuwse achterland GEMEENTE HULST DIT EIKEN TV-MEUBEL EXTRA LAGE PRIJS doch 299,- GESLAAGDEN EINDEXAMENS ZELDEN RUST TERNEU1EN POLITIEHONDENVERENIGING VIERDE 50-JARIG BESTAAN 6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 23 JUNI 197; Voor de vele gelukwensen, bloemen en geschenken, die wij bij ons 60-jarig huwe lijksfeest mochten ontvan gen, zeggen wij, mede na mens onze kinderen en kleinkinderen, hartelijk dank. J. Eversdijk N. J. Eversdijk-Dekker Kloetinge, juni 1975 B. Ballotstraat 55 Heden werd tot onze diepe droefheid, uit ons midden weggenomen, na een langdurige ziek te, onze geliefde vader, behuwd- en grootva der en schoonzoon SALOMON DAVIDSE op de leeftijd van 71 jaar. Middelburg: E. F. de Paauw C. P. de Paauw-Suvaal Californië: J. Burgers-de Paauw Middelburg: wed. J. de Vos-Filius en kleinkinderen Middelburg, 22 juni 1975. Burgeweidestraat 10. De teraardebestelling zal plaatshebben op donderdag 26 juni op de algemene begraaf plaats Middelburg om 14.30 uur. Voorafgegaan door een rouwdienst in de aula op de begraafplaats en welke zal worden ge houden voor familie en belangstellenden en zal aanvangen om 14.00 uur en zal worden geleid door de weleerwaarde heer ds. F. C. M. Roodenburg. De overledene ligt opgebaard in het mortua rium van het Gasthuis, bezoek dagelijks van 17.30 tot 18.30 uur. SALOMON DAVIDSE op de leeftijd van 71 jaar. Vlissingen;J. Davidse Lewedorp: wed. J. Davidse-Baayens Sint-Laurens: J. Davidse Krabbendijke: P. v. d. Weele-Davidse Neven en nichten Middelburg, 22 juni 1975. Slot van pagina 1 wel anders over", vindt dc heer De Rest. Naast historische zaken vindt men in het Goese museum voor de Bevelan- den, en niet te vergeten in het Zeeuws' museum in de Middelburgse Abdij vrijwel altijd wel een of meer interes sante kunsttentoonstellingen. Voor liefhebbers van de Romeinse tijd maar niet voor hen allen is het! gemeente museum in-Aardenburg boei end. Op de Smokkelroute ligt het West-Zeeuws-Vlaamse dorpje Heille met zijn in eeri grote oude schuur gevest igde landbouwmuseum en zijn I Schaapskooirestaurant. Eveneens in een beroemde boerderij 'De Mooije Staak' te JSisse is een kunstgalerij gevestigd. IJzendijke met zijn perma nente tentoonstelling 'West-Zeeuwsch- Vlaanderen presenteert' mag net zo min worden vergeten als Zierikzee met zijn Maritiem museum in de Noordhavenpoort. Het gemeentemu seum en de burger-weeskamer. „Dat Middelburg en Zierikzee voor- beeldsteden zijn voor het monumen tenjaar is bekend. Wij hebben in onze recreatiegids 1975 ook monumenten routes uitgestippeld, die leiden langs mooie stukjes Zeeland, waarin of een historisch monument, of een natuur monument te bewonderen is", zegt de heer De Regt. Hij wijst- terloops ook nog op de vele 'buitens' en kastelen, waarvan het Slot te Haamstede vanaf juli op woensdagmorgens kan worden- bezocht. Vanuit ie lucht Heden overleed onverwacht, mijn lieve vrouw, onze lieve moeder, behuwd-, groot- en over grootmoeder MARGARETHA MOSSELMAN, geb. Van Beveren op de leeftijd van 76 jaar. Borssele: J. P Mosselman Tholen: A. Mosselman D. Mosselman-Jeroense Den Haag: S. M. Lieber-Mosselman H. Lieber Goes: C. Mosselman N. Mosselman-Veerhoek Delfzijl: M. A. Brondijk-Mosselman H. Brondijk Nieuwdorp: J. J. Mosselman J. Mosselman-Lanser Borssele: P. Mosselman Nw-Vennep: E. Mosselman M. Mosselman-Perre's Borssele: S. Mosselman H. F. Mosselman- van Nieuwenhuyzen Australië: M. Mosselman D. Mosselman-van der Wel Biervliet: E. O t. te-Mosselman G. M. Otte Kruiningen: D. Mosselman G. J. Mosselman-Welleman Klein- en achterkleinkinderen Borssele, 21 juni 1975. Plein 29. De teraardebestelling zal plaatshebben op woensdag 25 juni 1975 om 14.00 uur op de be graafplaats te Borssele. vanuit het vereni gingsgebouw Wij verzicht'. Heden overleed onze zorgzame man, vader, behuwdvader, opa en zwager GERRIT ADOLF LOESBERG op de leeftijd v Vlissingen: E. L. Loesberg-van Sorge A. F. Loesberg Zeijen: E. O. Loesberg M. Loesberg-Schuiling Hattem: A. B. Loesberg E. P. Loesberg-Hoogenraad kleinkinderen en achterkleinkind Vlissingen: J. Vreke-van Sorge Vlissingen, 21 juni 1975. Sottegemstraat 48. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Bethesda/St. Josephziekenhuis, in gang Koudekerkseweg. Bezoekuur dagelijks van 18.30-19.30 uur. - De crematie zal plaatshebben woensdag 25 ju ni 1975 om 10.45 uur in het crematorium Rot terdam, Maeterlinckweg 101 te Rotterdam- Zuid. Geen bezoek aan huis. Afsluiten Grote Bagijnestraat. In verband met werkzaamheden, verbort- den aan het vernieuwen van de gasleiding, zal vanaf 24 juni 1975 tot en met 27 juni 1975. of zoveel langer als noodzakelijk of zoveel korter als mogelijk zal blijken, de Grote Bagijnestraat worden afgesloten voor alle verkeer. Hufst, 19 juni 1975. Burgemeester en wethouders van Hulst, de burgemeester, P. Molthoff, de secretaris, J. F. v. Denderen. NIET 435,- Wij zijn altijd voordelig Daarom nemen wij deze in grote kwantums af. Zeeland van bovenaf bekijken kan opi verschillende manieren. Zo mag men torens beklimmen. Dat kan onder meer in Ouwcrkerk, Retranchemenl, Veerc. Vlissingen en Zierikzee. En voor wie dat niet boog genoeg is zijn er altijd de vliegvelden nog bij Axel, Arnemuiden en Haamstede, waar men zowel per motorvliegtuig als per zweefvliegtuig een tochtje kan ma ken. -Wie nog dichter bij de sterren wil zijn krijgt hiertoe ook in Zeeland de gele genheid. zij het vanaf de begane grond van de Volkssterrenwacht in Middelburg, die vrijdags- en zaterdags avonds zijn poorten voor het publiek openzet. werken en verder. Vanuit Middelburg en Veere kan per rondvaartboot het Veerse Meer worden bevaren, terwijl de Flandria-tochtenvanuit Vlissingen legendarisch aan het worden zijn. Een speciale watertaxi is bereid vanuit Hoedekenskbrke te vertrekken, voor het geval men de Westerschelde eens verkennen wil, of zelfs die zeearm wenst over te steken. Fietsen op het water kan ook al: in het recreatie gebied De Piet bij Wolphaartsdijk en op het kabaai naar Burgge. 'Uit' Wandelen ..Voor dc gewone wandelaar, die maar het liefst dicht bij moeder aarde blijft, hebben we in onze provincie een respectabel aantal wandel- en na tuurgebieden zoals bij Aardenburg, Axel, Burgh. Haamstede. Cadzand. Clinge, Hulst, Kruiningen. Oost-kapel- le. De Piet-Wolphaartsdijk. Ritthem. te veel om op te nemen", vindt de VYV- directeur. Voor degenen, die gewoon 'met allen een dagje uit willen' heeft Zee land zijn recreatieparken. Zoals De Vogel in Hengstdijk, waar men - bootjes kan huren, pony kan, rijden en de kinderen in het kinder bad kan laten rondplassen. Het Braak manpark biedt zowel midgetgolf als zeillessen en wie het bowlingspel uitgebreid wil bedrijven kan dat in de hal De Vlaanderen in Sas van Gent. ..Nu zou ik nog Miniatuur Walcheren kunnen npemen, dc kinderboerderij Hollandse Hoeve in Goes, het Potten bakkershuis in Middelburg, ook nog op het Klank- en lichtspel daar, en op beiaardconcerten kunnen wijzen, op de taptoe in Goes en de braderie in Middelburg, en ga zo maar door. Er is een veelheid van attracties, evenementen, ziens- en belevcnswaar- digheden in deze provincie. Zoveel, dat je bet als Zeeuw niet eens alle- maal weet. En nogmaals, je hoeft er echt niet allemaal voor naar onze overigens mooie kust. Ook ons iakke polderland herbergt tal Ook wandelen onder deskundige lei- schatten", aldus provinciaal WV-direc- ding is mogelijk bijvoorbeeld in Drei- j teur De Regt. -schor in het natuurgebied de Bijkwal- len, in Hoek in het Braakmangebied en in Ritthêm, in Rammekenshoek, overigens wel na voorafgaande aan-' melding. Degene, die geen auto rijk is, en toch graag een stuk Zeeland al rijdende, wil bekijken wordt op zijn wenken1 bediend door de in deze provincie i gevestigde autobusmaatschappijen. Die verkopen namelijk zogenaamde 'zwerfkaarten* tegen gereduceerde prijs. Een wel zeer speciale attractie, die een tochtje door een fraai Zeeuws landschap dat van de Zak van Zuid-1 Beveland verenigt met een stukje vervoersnostalgië, vormen de ritten j van de Stoomtram Goes-Borssele met door een heuse stoomlocomotief voortgetrokken ouderwetse spoorcou-1 Man bij oversteken aangereden: arm en been gebroken GOES A, T- uit Middelburg is 1 zondagmiddag gewond geraakt bij een ongeval op de secundaire weg naar! Noord-Bevel and bij Goes- T die bij zijn schoonzoon in de auto j zat <ae auto kwam uit de richting' Noord-Beveland), stapte toen 'de auto op een parkeerstrook gestopt was uit en stak achter de auto om de weg over- Hij werd geschept door een personenauto, bestuurd door P. C. Z. uit Apeldoorn, die uit de richting Goes kwam. T- brak daarbij zijn rech terarm en -been- Nadat dokter J- P Deen eerste hulp had verleend werd hij naar het Bergzichtziekenhuis over gebracht. BRANDJE BIJ GEBOUW DOUANERECHERCHE VLISSINGEN Zatcrdagmidöjj rond vijf uur zijn op een graspleint> bij het gebouwtje van de douane» cherche aan de Westhavenweg te Yb singen een aantal struiken in brat', geraakt De Vlissingse brandweer, die irz. I twee wagens uitrukte, had het vu» snel onder controle- Geslaagden Sint- Paulus-mavo te Vlissingen VLISSINGEN Aan de Sint Paute mavo te Vlissingen slaagden voor he: mavo-4 examen Huber Vermeul» Anita de Vries en Kitty Wanst. Da namen waren weggevallen uit de li.fe van geslaagden in de krant van zate- dag. Aan het- Zeldenrustcollege te Terneu- Wim Pauw; Chris Platteeuw; zen slaagden voior het examen mavo:- Reijngoudt: Theo Romeijn; Suus Bakker: Rina Balknikker; TheoRijnberg: Rietje Sarfaty: Hans Sci» van Banniseht; Jan Bareman: Ria Ba-; le. Anneke Schuitvlot; Wim van Urt reman: Matty Bergs; Krijn'de Blaey;| Ineke de Vriend; Elly Walhout; P,;, Annemarie Bommelijn; Marrie vani nald Wondergem; Ineke Zegérs; Aw Breugel; Ada de Bruyne; G'arla Diele- ~*-- man; David Dieleman: Willie Diele- man; Rudie Dirven; Addy de Feijter:| Rico de Feijter: Piet Geelhoedt; Freó-! dy Hamelink: Annemary van der Ha ve; Jaap Herrebout: Ko Karreman's: Peter Kaijser: Leen Maas: Heidi Meertens: Frank Meeusen; Elly Molle- j- Hermine Bakker: Wim van den Be- mieke Stegeman. Twee kandidaten zijn toegelaten ld het herexamen; drie kandidaten we den afgewezen. ia; Renë de Neve; Brigit de Nïjs; Jubileumwedstrijd in Oostkapelle Legpenning voor l leien Maar wie liever stilstaande, ouderwet- se automobielen uit grootmoederstijd i bewondert, kan daarvoor terecht bij de tentoonstelling Autotron op hei j Vlissingse Stadhuisplein. Voren Zomer in Zeelan is voor velen varen in Zeeland, waarbij de rondvaart een grote rol speelt. Vanuit Burghsluis, Colijnsplaat en Zie rikzee, en vanaf de St-Maartenbrug aan de Oude Kade in Goes vertrekken er rondvaartboten, die hun passagiers varen naar de Ooslerschelde, de Delta- KLEUREN-T.V. Wervelende show van 'Vranje' op Kleine Markt VLISSINGEN Voor een talrijk- gezellig publiek heeft de Vlissingse volksdansgroep 'Vranje' zaterdagmid dag op de Kleine Markt een puntgave show gegeven van louter Joegoslavi sche dansen- Ruim honderd mensen waren getuige van een wervelende show, bestaande uit twee uitgebreide series: één van dansen uit Kroatië, de andere van dansen uit het Servische plaatsje Vran je. waarnaar de dansgroep is ge noemd. OOSTKAPELLE De afdeling Zee land van de Koninklijke Nederlandse Politiehondenvereniging vierde zater dag het 50-jarig bestaan met een groot se jubileumwedstrijd waaraan met de beste honden uit de zuidelijke afdelin gen werd deelgenomen. De wedstrijd, op liet terrein van de organiserende Politiehondenvereniging 'Middelburg', genoot een goede, belangstelling. De talrijke toeschouwers konden na de1 middag op het landgoed 'Randduin'! aan de Duinbeekseweg te Oostkapelle. de verrichtingen van hond en baas be kijken, en vooral de prestaties van de pakwerkers werden met spanning ge volgd. In de morgenuren waren de zwemoefeningen gehouden op hel. ter rein Westhove. De beste prestaties werden geleverd door de heer P. Frijns uit Maastricht met zijn hond 'Berry'. Deze combinatie won de eerste prijs met de totaalscore van 313 punten. Een goede tweede was de heer J. Delforge uit Clinge met zijn hond 'Mona' met 310,5 punten. Naast de beker voor 'de tweede plaats won hij ook alle extra-prijzen die beschik baar waren voor de- beste Zeeuwse prestaties in de verschillende onderde len. De heer A. Bijl uit Pernis legde met zijn hond "Roland' met 301.5 punten beslag op de derde plaats. Aan deze wedstrijd namen 8 combinaties deel. Aan het eind van de middag werden in hotel 'Zeelandia' te Oostkapelle de prij zen uitgereikt door burgemeester F. G. Sprenger van Domburg. Tijdens deze prijsuitreiking kregen twee leden een onderscheiding uitge reikt. Cor Berkelaar; Marga Bockstel Bob Bruggeman; Elly de Bruite, Kees van Burg; Theo van Daele; Jan- co Dees: Adrid DeijCkers; Ineke Dek ker; Marleen Dhuyvetter; Piet DieU man; Ad van Doeselaar; Cor Doorn: Marijke Feyen; Jose Fruijtsr Jack Gelens; Trudy van Gorsel; Lx, beth Hofman; Jan-Joost Janse; Chris an Kieboom; Maarten Koster; van Leemput.; Sjaak Lokerse; van Mol; Ingo de Moor; Nicole Moor; Hans Nanninga; Peter Opjs. neer: Marc Pierar; Arjo van der Corrie Pij&elink; Bert. Quist; Man* Christine Rommens; Sanja Rijnhos! Jacqueline de Ruiter; Co van Schai Annelies Scheele; Coby Scheele; Yï tor Siudzinski; Jack de Smet: Mar:: de Smit; Jan Theunissen; Alko Y& man; Nelly Verboom; Frans Verna- re: Johnny van de Voorde; Walter Ysebaert; Alphons Stegeman, Klaassen. Acht kandidaten zijn toegelaten to, het herexamen, acht kandidaten den afgewezen. rijn prestaties voor de Zeeuwse afde ling. Tijdens zijn 28-jarig lidmaatschap waaronder 10 jaar een bestuursfunc tie, presteerde de heer Castel het om driemaal met verschillende honden het certificaat speurhond te behalen en tot op heden is het nog niemand ge lukt deze prestatie te evenaren, aldus de hoofdbestuurder Quaijtaal, die de gelukwensen van het hoofdbestuur overbracht. Ook de heer C. H. Net uit Middelburg; werd beloond met. de zilveren legpen ning voor zijn vele werk dat hij ook.. v00r het eindexamen atheneum S&f nu nog voor zijn club en de afdeling den; Jan Bakker; Ankie Borgman; verrichtte. Tijdens zijn 39-jarig lid maatschap verrichtte ook hij een aan tal jaren een bestuursfunctie. Ook af delingsvoorzitter C. Minderhoud werd, geprezen voor zijn vele verdiensten; voor de afdeling waarvan hij reeds 20 j jaar bestuurslid is: De heer Minder-1 houd oefent ook de functie van keur-| meester uit, en is sinds 1969 secretaris van het hoofdbestuur. Na de verschillende toespraken reik-! te burgemeester Sprenger de prijzen, uit. De wedstrijden werden beoordeeld door de heren J. Oosterveen uit Eind-: hoven, M. Sweres uit Breda en A. R. M. Meïsen uit Halsteren en dit drietal; kreeg evenals de1 pakwerkers, P. C, Ferket en Th. van Troost, beiden uit Clinge, een attentie aangeboden. Woor-| den van dank waren er ook voor de; club "Middelburg', die het evenement, organiseerde en met name de heer P.. S. Babijn, die de algehele leiding had.! en zijn helpers, kregen een pluim het vlotte verloop van de wedstrijd. Dees: Lien Dees; Dinie Donze; Hamelink; Theo Kamp; Gerri Kooman; Ineke Korst; Eugene Km se; Elly van Langevelde: Kees Minnen: Ineke Mol; Heieen Oudf- sluijs;Emmy Pauw; Brien de Pooter, Karin Rademaker; Jaap Ramondt; Ei bert Rietveld; Henk Simons; DiMï; Verboom; Tinie Zegers. Twee kandidaten werden afgewezen. De totaaluitslag is: 1 P. Frijns, Maas tricht, 'Berry', 313 punten, 2 J. Delfor ge. Clinge. 'Mona'. 310,5, 3 A. Bijl, Per nis, 'Roland', 301,5, 4 J. Bastra, Kerkra- de, 'Mirza', 298, 5 J. H. v. Soldt. Sche- veningen, 'Casper.*, 295,5, 6 W. Volmer, Bilthoven. 'Dino'. 274,5, 7 H. Buijs, Mid delburg, 'Juno', 273, 8 M. M. Linkens.j Maastricht. 'Arno', 269. Zaterdagavond! de jubileumviering besloten met! Aan de Voetiusschool te Goes den voor het mavo-examen: Baarland Jaap Elenbaas en Jan van Lier»: Borssele; Peter Duijnkerk, Izak Kart se, Leen van Koeveringe, Coby Krij ger, Annelies Maas, Marjo de Muync'i Jan Wathout, Nelly Walhout, Geroi Waterman, Cora Welleman en Ma'.lr Zandee; Goes: Willy Bras, Eline Goffau. Teuny van Keulen; Marles de Kok, Betty Matthijsse, Ad Qua£ Piëta Roggeveen. Jaap Rommers, Tor- ny Tramper. Peter Zuidijk en Jan Zweden: 's-Gravenpolder: Wilma ftö derman en Katrien Veerhoek; 's-Hee.' Abtskerke: Joke van den Bos; Arendskerke: Marien Geelhoed; Hw dekenskerke; Ina Lukasse; Kloetinje; Carl Hoek van Dijke, Gerda Joppea Els de Rijk; Kruiningen: Annemss Verhage; Kwadendamme; Class Hundersmarck: Nieuwdorp: Ms? Weststrate: Nisse: Els Stroosniide: Tholen: Marian Hubregtse; Wol phaartsaijk: Nies Lamain en Kit!; Proos: Yerseke: Adda Wisse. Afgewezen 7; herexamen 3. De burgemeester van Vlissingen maakt bekend dat de bij besluit van burgemeester en wethou ders dezer gemeente d.d. 27 mei 1975 krachtens artikel 11 van de wet op de ruimtelijke ordening vastgestelde 5e planverandering van het bestem mingsplan Westerzicht, bij besluit van gedeputeer de staten van Zeeland van 2 juni 1975 nr. 741/402, 4e afd. r.o., is goedgekeurd. Bedoelde wijziging, die betrekking heeft op de bouw van zgn. triowoningen en nivonettes in het zuidwestelijk deel van het plangebied, ligt voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afd. ruimtelijke ordening. Vlissingen, 16 juni 1975 De burgemeester voornoemd, Th. J. Westerhout.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1975 | | pagina 18