Kent U Zeeuwsch-Vlaanderen? Biervliet brengt driehonderd Van Biervliets onderdak Zeshonderd scholieren bij wedstrijd Schelde Sp. Ongekende toeloop voor driekamp RKHAV Hulst Terneuzenaars vangen zeeduivel Oostburg in beroep tegen beslissing gs PROVINCIALE ZEEUWS! COVRXNf ZATERDAG J r STADJE BEREIDT ZICH VOOR OP GEUZENDAG EN FAMILIEREÜNIE Karin Everaart van de Nobelhorst- sdhool veroverde er één bij de meis jes 9 en 10 jaar, Evert Ivens eveneens van de Nobelhorstschool, kreeg er ook bij de jongens 9 en 10 jaar, Bennie van den Brande van de Willi- brordusschool zag bij de jongens 11 en 12 jaar zajn punten totaal van 2399 gehonoreerd met een medaille, even als Francien Picavet van de Willibror- dusschool bij meisjes in dezelfde leef tijdsgroep. De vijfde medaille ging naar Ferdi Lambert van de lts voor zijn puntentotaal van 2129, waarmee hij 380 punten vóór bleef op zijn naas te concureent. Willy Pauwels van de lts. Behalve de diploma's en de me dailles was er op het Hulsterse sport park nog meer te verdienen voor de deelnemers-: ze werden door het RKHAV-bestuur terdege geobservi en de besten van hen mogen tot 1 september gratis lid worden van RKHAV. „We hebben inderdaad enke le talenten gezien. We hopen dat er voor ons weer iets uitkomt," liet Adrie Koster weten, die samen met de rest van het RKHAV-bestuur voor een uitstekende organisatie had ge zorgd. Uitslagen: jongens 7 en 8 jaar: 1 Theo Warrens, Nobelhorst 1988; 2 Luc Gijsel, Willibrordschool 1887; 3 Gelijn Dielenaer CVO 1852. Meisjes 7 en 8 jaar: 1 Claudia Blommaert CVO 1405; 2 Chantal Baecke, Willibrord 1292; 3 Ingrid van Immerseel Willi brordus 12-33. Jongens 9 en 10 jaar: 1 Evert Ivens, Nobelhorst 2129; 2 Jopie Antheunis Nobelhorst 1978; 3 Pascal Maat, Willibrord 1907. Meisjes 9 en 10 jaar: 1 Karin Everaard Nobelhorst 1737; 2 Patrica Pharasijn Nobelhorst 1557; 3 Annelies Hamelink Nobelhorst 1479. Jongens 11 en 12 jaar: 1 Bennie van de Brande 2399 Willibrordus: 2 Ron van Eerdenburg Nobelhorst 2203: 3 Olav Dalmain, Nobelhorst 2158. Meisjes 11 en 12 jaar: 1 Francien Picavet Willibrord 2100; 2 Annieth Hemelaar Willibrordus 1857; 3 Karin van Osselaer Willibrordus 1786. Jon gens 13 en 14 jaar: 1 Ferdi Lambert lts 2129; 2 Willy Pauwels lts 1749; 3 Willy van Damme lts 1578. meisjes 13 en 14 jaar: 1 Anna- van de Manakker st. Marthahuishoudschool 1557; 2 Jac queline de Kint Jansenniuslyceum 1410; 3 Patricia d'Hooghe, St.. Martha huishoudschool 1355. ZANGKOOR UIT EVRON TE GAST IN OOSTBURG OOSTBURG Ongeveer 50 inwoners van het Franse Evron brengen vani donderdag S tot zondag 11 mei een bezoek aan de gemeente Oostburg Het gaat om leden van een zangkoor die een tegenbezoek brengen aan West Zeeuwsch-Vlaanderen nadat de mu ziekvereniging 'Veronica' uit Zuidzan- de en de Oostburgse drumband en een delegatie van gemeentebestuur en winkeliersvereniging in 1972 te gast waren in Evron. Het was aanvankelijk de bedoeling dat de muziekvereniging uit de Franse plaats naar Oostburg zou komen, maar dat gezelschap was tussen 8 en 11 mei verhinderd. De leden van het zangkoor worden allemaal onderge bracht in gastgezinnen. Het progarm- ma van het bezoek ziet er zo uit: donderdag 8 mei, aankomst, in Oost burg, waar de drumband 'Oostburg' een lunch aanbiedt. Rond 19.00 uur zullen de gastgezinnen de bezoekers afhalen. Vrijdag 9 mei: officiële ontvangst door b. en w. van Oostburg in het gemeentehuis om 11.00 uur. De winke liersvereniging oOstburg biedt daar een lunch aan. waarna de Franse gas ten gelegenheid krijgen om Oostburg te bezichtigen. Om 20.00 uur geven ze in de sporthal "De Veerhoek" een con cert., waaraan ook 'Veronica', de drumband en het eerste Temeuzense majorettenpeloton. medewerking verle nen. Dit concert is voor iedereen gratis toegankelijk. Zaterdag 10 mei: de le den van het koor krijgen een rondri; door Zeeland aangeboden. Onderweg verzorgt 'Veronica' de lunch. Het ge meentebestuur biedt 's avonds een maaltijd aan. waaraan een gezellige bijeenkomst is gekoppeld.. Zondag morgen in alle vroegte vertrekt het gezelschap weer naar Evron. liet. ligt in de bedoeling dat- muziek en drum band in september van dit jaar weer naar Frankrijk afreizen ter gelegen heid van het in Evron te houden tiende festival de la Viande. Tweede avond over Kameroen TERNEUZEN - Maandag If» wordt in de Goede Hertog Terneuzen voor de twjedf Kameroenavond gehouden U" - eenkomst begint om rewn Van zeven tot acht uur neid om een klome van handwerkvoorbeeiden e* kentafel te bekijken en verwïr Terneuzens jeugdkoor onoer van de heer J. W. m muziek en zang. Van acht uur over acht spreekt ds. G. ow- welkomstwoord en staat e zang op het programma, u over acht. tot negen uur "V avond gevuld door dr. -> «f predikant in de Bijimenn-- ger werkzaam in Kamera-- spreken over kerk en sm* van dat land. Na de pauze, om kwsfl beantwoorden dr. Van Haf - Kameroense predikant on. vragen en rond tien uur is ting. Dia-vertoning van opzichter Riemsls, in Zuidlandtheat« TERNEUZEN - De heet 5 opzichter van het Braakman' verzorgt vruw mei een dia-vertoning a iw theater in Terneuzen J* t vindt, plaats onder 8^$® vogelwacht De SteUklrf om 20.00 uur. Gaaibolling NOORDSTRAAT - As° 1 bij A. Menheere te men 37 boilers deeLW^ hogevogel: A van Gee - straat, eerste spo» Poel. Lamswaarde,^^ W. de Bakker, Walsoo^ aantal (8 stuss)- G- Noordstraat cieel geopend. Van drie tot vijf uur zijn er kinderspelen voor de Biervliet se jeugd en kinderen van de Van Biervlietfamilie. Om vier uur wordt er een bezoek gebracht aan de ten toonstelling in 'De Komme' en om half acht begint, er een groot 'verbroe- deringsbal' met medewerking van het Geuzenorkest.. Zondag 11 mei is er om half tien een interkerkelijke dienst en om kwart, voor tien een academische zitting in de amusementstent. Daar spreken on- der anderen een vertegenwoordiger van de familie Van Biervliet, voorzit ter De Ruijsscher van de 'Stichting Geuzenfeesten' en burgemeester J. C. Aschcff van Terneuzen. Om half een begint het koud buffet en om zes worden de feesten besloten. Spui vierde koninginnedag SPUI Ook de buurtschappen Spui. Magrette en Schapenhout. hebben een opgewekte koninginnedag gevierd. De bewoners werden 's morgens om 7 uur gewekt door de lawaaistoet,, Om 10.00 uur lieten de kinderen hun ballo nen op. Hierna werden er spelletjes gedaan door de kinderen van de crè che. Om half elfkwam het muziek korps "Hosanna' uit Axel Spui binnen marcheren. Op het sportveld werd een muzikale show ten beste gegeven. Van 11 tot 12 uur waren er kinderspelen voor de klassen 1, 2, 3 en 4. Winnaar van de spelletjes voor klas 1 en 2 werd Stevan van Ham, van klas 3 en 4 Eric Segers. Tussen 11 en 12 uur streden jongens van 10 tot 15 jaar om de 'penalty-bokaal, die werd uiteinde lijk gewonnen door jan van de velde. In het doel stond Willie Keyzer, doel man van het eerste elftal van de VV Spui. 's Middags tussen 1 en 2 uur waren er spelen voor de kinderen van klas 5 en 6. Winnares werd Marijke Witte. Bij ee kinderspelen waren ook veel kinderen aanwezig, die niet op Spui of Magrette woonden. Tussen 2 en 5 uur waren er spelen voor vol wassenen, zoals steltlopen, hoepelen en stoelendans. Verder kon men te recht bij een schiettent, een ballen- gooitent, 'De Puut van Gies', het rad van avontuur, een hometrainer, ring steken, een grabbelton en mastklim- men. De festiviteiten waren georgani seerd door de belangengroep Spui. Cursus mennen in Axel AXEL De afdelng Zeeuwsch-Vlaan deren van de vereniging tot bevorde ring van de warmbloedfokkerij wil het rijden met paard en wagen stimu leren. De afdeling heeft daarom het voornemen om bij voldoende belang stelling m Axel een cursus mennen te geven. De cursus zat worden geven door de heer W. Vos lut Gapinge, bevoegd, instructeur van net ministe rie van landbouw, en zal 13 lessen; omvatten. Fietsrally De leerlingen van dé 6e klassen van de lagere scholen uit Sluis hielden ter gelegenheid van koninginnedag een fietsrally, De uitslag luidt: 1 Wim Scheele, 2 Michel van de Vijver, 3 Monique van Pamelen- 4 Jean Vermei- re, 5 Jean P. van Westen, 6 Patrick Louweret.. TERNEUZEN Dc atletiekwedstrij den die elk jaar door de Temeuzense atletiekvereniging Schelde Sport op koninginnedag voor de schooljeugd worden georganiseerd hebben dit jaar een recordaantal deelnemers opgele verd. Een kleine zeshonderd scholie ren in de leeftijd 8 tot 14 jaar meldden zich om een uur aan de poorten van het Zuidersportpark. Door dc grote deelname en de belang stelling van de ouders was het gezel lig druk op het Zuidersportpark. Een door de familie De Jonge opgesteld wedstrijdschema bleek precies te kloppen, want even voor vijf reikte de Temeuzense korpschef van politie Hubregtsen de prijzen uit. Uitslagen: 60 meter meisjes 10 en 11 jaar: 1 Margot de Nijs Zeemeeuw 9,2; Wanda Reyenga De Stelle 9,3; 3 Letty Dunhof De Stelle 9,4; 60 meter jon gens 10 en 11 jaar: 1 Jan van Belzen De Ark 9.1: 2 Connie Pielaat De Meerpaal 9,2; 3 Peter Olyslager Wiek slag 9,4; 60 meter jongens 8 en 9 jaar 1 Emile Maas De Stelle 9,3: 2 Ronny Lensen Meerpaal 10,1; 3 Daniël van de Hoeven Wiekslag 10.3; 80 meter jon gens 12 jaar en ouder- 1 Jan Harte Jacob Cats 11.5; 2 Johnny van Fraey- enhove Prins Willen Alexander 11,6; 3 Jacky Scheel De Steele 12,0; 60 meter meisjes 8 en 9 jaar: 1 Anja Dunhof De Stelle 9,6: 2 Helen Moens De Stelle 10.0; 3 Silvia Lewis De Schelde 10,2, 80 meter meisjes 12 jaar en ouder: 1 Ella de Kraker De Stelle 11,8; 2 Christel Corijn Zeemeeuw 12,4; Gerda van de Straate De Terp 12.5; kogelstoten jongens 12 jaar: 1 Erick Meertens Wiekslag 8-50; 2 Jan Harte Jacob Cats 8,07: 3 Jos Overbeeke Stelle 7,83; verspringen meisjes 8 en 9 jaar: 1 Anne Marie Baresman De Ark 3,10; 2 Helen Moens Stelle 3,05; 3 Hebe Stam Zuidland 3.01; hóogsprïn gén jóngens 8 en 9 jaar: 1 Emile Maas De Stelle 95 cm; 2 Johan Mo- bach Wiekslag 90 cm; 3 Tonny Schuit De Hille 85 cm; .kogelstoten jongens 10 en 11 jaar: 1 Coen Hemelsoet St- Willibrord 8,72: 2 Jan van Belzen De Ark 8,55;.3 Peter de Regt Wiekslag 8,42; verspringen meisjes 12 jaar: 1 Wïetske Berrevoet De Stelle 4,04: 2 Jessica de Jong De Terp 3.85; 3 Mar leen Dobbelaar De Terp 3.83; kogelsto ten jongens 8 en 9 jaar: 1 Tonny Jansen Schelde 5,93; 2 Robert van de Peijl Meerpaal 5,75; 3 Robby Verstrae- ten St-Willibrord 5,65; hoogspringen jongens 10 en 11 jaar; 1 Connie Pielaat Meerpaal 1,20; 2 Erik de Jon ge De Ark 1,15; 3 Johan van de Peijl St-Willibrord 1,15; kogelstoten meisjes 8 en 9 jaar: 1 Carin Geysels St- Willibrord 4,31; 2 Shelly Baert St- Willibrord 3,75; 3 Kattelijn de Maat St-Willibrord 3,19; kogel meisjes 10 en 11 jaar; 1 Wanda Reyenga Stelle 7,55; 2 Petra Geelhoedt Zonneschool 6.14; 3 Monique Luijk St-Willibrord 4,01; ver springen meisjes 10 en 11 jaar: 1 Annie Labruyère De Stelle 4,04; 2 Rosita Aert Zeemeeuw 3.82; 3 Moni que Ekkenbus De Ark 3,74; hoogsprin gen meisjes 12 jaar: 1 Jan van de Zande Terp 1,20; 2 Erwin de Vries Terp 1,15; 3 Leo Staal De Terp 1,15; kogelstoten meisjes 12 jaar: 1 Christ-a Harink De Stelle 6,20; 2 Ella de Kraker De Stelle 5,93; 3 Marjan van de Vijver Zuidland 5,68. Viering eerste H. Communie HULST In de St-Willibrordusbasi- liek te Hulst doen de kinderen zondag 4 mei htm eerste heilige communie. Dit gebeurt tijdens de eucharistievie ring van 10 uur. SINT-JANSTEEN In de parochie van de H. Joannes de Doper te St- Jansteen doen de kinderen donde; 8 mei hun eerste heilige communie! Dit gebeurt tijdens de eucharistievie ring van 10 uur. HEIKANT In de parochie Heikant doen de kinderen donderdag hun eer ste heilige communie. De eucharistie viering begint, om 10 uur. NIEUW-NAMEN Zondag 4 mei doen de kinderen van Nieuw-Namen in de parochiekerk van Nieuw-Namen hun eerste heilige communie in de eucharistieviering van 10 uur. GRAAUW Donderdag doen de kin deren van. Graauw in de parochiekerk van Graauw hun eerste heilige com munie in de eucharistieviering van 10 uur. TERHOLE Zondag 4 mei' doen de kinderen van de parochie van Terhole hun eerste heilige communie in de kerk van Terho'.e. De eucharistievie ring begint om 10 uur. 'Tegen Moeders Wil' besloot het seizoen De biljartclub 'Tegen Moeders Wil' besloot het seizoen met een maaltijd in Ter Doest bij Lissewege (B). Tij dens die bijeenkomst werd ook het clubkampioenschap 1974-1975 bekend gemaakt. De kampioenen zijn: klasse libre: 1 R. Verhamme, 2 D. Moere- cant, 3 J. de Jonge. Bandstoiten: 1 J. de Jonge. 2 H. van Damme, 3 R. de Metsenaere. Algemeen kampioen libre- band J. de Jonge. ning op Zierikzee feest mocht gaan vieren Staande v.lnr trainer Han van der Hooft, Frank Bogaard, Rini Vermeire, Bart. Edward van Muyen, Alex Dehul- sters, Peter Teunissen, Tijs van Boven, Bert Begheyn, begeleider Joris Kolijn en verzorger Gijs Geelhoedt. Zittend: Cees Garos, Alwin Dey, Paul van der Hooft, Tonny Engels. Arthur Claeyssens. Jan Willem Leunis en René de Neve. OOSTBURG B en w van Oostburg willen bij de kroon in beroep gaan tegen een beslissing van gedeputeerde staten, die de verkoop van een viertal percelen grond in IJzendijke niet heb ben goedgekeurd. Het provinciaal be stuur vindt de bedongen prijzen te laag, waardoor voor de gemeente Oosfcburg financieel nadeel zou ont staan. Gs hebben b en w te kennen gegeven dat de prijzen moeten wor den aangepast aan het huidige prijs peil. Het college is het daarmee niet eens. Men beroept zich op een besluit van de gemeenteraad van het toen nog zelfstandige IJzendijke in 1969, dat de prijzen voor een periode van vijf jaar tot en met 1974 vastlegde. Bij de grondverkoop in de cember '74 baseerde de Oostburgse gemeenteraad zich op dat besluit. „Volkomen terecht," vinden b en w van Oostburg, die voor volgende week dinsdag 6 mei dan ook een extra raadsvergadering hebben belegd om op tijd in beroep te kunnen gaan. Het gaat in IJzendijke overigens om erfpachtsgrond. die de gebruikerrs wilden overnemen van de gemeen te. Chr. school te Spui hield een 'kijkavond' SPUI De christelijke lagere school van Spui hield donderdag een "kijk avond' voor ouders van de leerlingen. Ze konden ook kennis nemen van een project over 'wonen', gemaakt door kinderen van de klassen 4, 5 en 6. De kinderen hadden over het onderwerp een tentoonstelling ingericht. GEVONDEN VOORWERPEN SLUIS Bij de rijkspolitie te Sluis werden de volgende gevonden voor werpen aangegeven: 1 bos met sleu tels; 1 bruin knipportemonnee; 1 plas tic zak met oranje regenkleding; brui ne ruitjespet; 1 gouden oorbelletje; 1 sleutel (nr D 44635): 1 sleutel met plaatje (nr. 635); 1 band met vleg; 1 huissleutel (nr. 53); 1 plastic paraplu met geel handvat; 1 bruine lederen en 1 sleutelbos. HULST De nationale driekamp die de Hulsterse atletiekvereniging RKHAV in het kader van de oranje feesten te Hulst heeft georganiseerd heeft de verwachtingen van de organi satoren ver overtroffen. Meer dan 300 scholleren uit Hulst en omgeving meldden zich uiteindelijk voor deze wedstrijden, een aantal dat de hon derd die men verwachtte ver over schreed. „We hebben de zaak uiteindelijk in drieën moeten splitsen om eruit, te komen. We hadden deze toeloop nooit verwacht," was de reactie na afloop van een zeer tevreden RKHAV-voorzit ter Adrie Koster. Behalve de diplo ma's waren er in Hulst ook nog vijf medailles van het onmjecomité te ENIGE ZORG IS FINANCIËLE STEUN VAN GEMEENTE BIERVLIET Schoolhoofd Plet Ha- inelinck, één van de bestuursleden van de 'Stichting Geuzenfeesten Biervliet' kan opgelucht ademhalen: er zijn geen problemen bij het onderbrengen van een paar honderd mensen met de naam Van Biervliet, die zaterdag 10 m zondag 11 mei in hel stadje zijn voor een mammoet-familiereünie. Er worden er zo'n 500 verwacht, van wie er 300 overnachten. Hamelinck heeft de 'Operatie Gastvrijheid' inmid dels zo goed als rond. Het leeuwedeel van de gasten ongeveer 150 man slaapt in hotels in IJzendijke. Hoofd plaat en Terneuzen, 50 gaan bivakke ren in tenten, caravans en zomerhuis jes. in de Braakman en nog zo'n 100 zijn een nachtje te gast bij particulie ren. "Operatie Gastvrijheid": het is maar één van de organisatorische 'klussen', die vastzitten aan een familiefeestje van deze omvang. Andere: het pro gramma op tijd laten verlopen en zorgen voor een perfect werkende ■babysitcentrale', die van Biervliet-ou- dèrs even "bevrijdt' van him kleine kinderen. Biervliet heeft het inmiddels voor elk aar. Voorzitter Izak de Ruijsscher van de 'Stichting Geuzenfeesten' lacht tevreden. Hij rekent voor de familie reünie en de 'geuzendag'. die daar donderdag 8 mei aan vooraf gaat, op zo'n 40 a 50.000 bezoekers. De eerste Biervlietenaren zijn inmiddels aan de slag om het stadje feestelijk op te tuigen. Er komen eetkraampjes langs de straat en er wordt een poort opgetrokken. Grootste zorg voor de bestuursleden van de 'Stichting Geu zenfeesten': wanneer komt de gemeen telijke bijdrage binnen. Daar wordt waarschijnlijk over gesproken in de b. en w.-vergadering van dinsdag. Programma De 'geuzendag', donderdag de 8e mei. zal voor het grootste deel in het teken staan van de wielersport. Om tien uur begint er onder auspiciën van de jeugdafdeling van de wieler vereniging Zeeuwsch-Vlaanderen en de Zeeuwse ren- en tourclub Theo Mid delkamp' een jeugdkoers, die open staat voor jeugdlicent-iehouders van de KNWU. Van half een tot half drie uur is er een verklede Geuzenkoers en van half twee tot vijf uur een koers voor profs. Om half een zal burgemeester J. C. Aschoff van Terneuzen de nieuwe weg tussen Noord- en I. C, van der Linde straat openen. In '73 vroeg Biervliet tijdens de geuzenfeesten per petitie om deze verbinding. Om één uur wordt in de rk basis school Tie Komme' een tentoonstel ling van kunstwerken van Guido en Hilaire van Biervliet en Dominique Böttaher geopend en om kwart over een worden gemeentebestuur en ande re genodigden ontvangen op het voor malig gemeentehuis. Andere evenementen zijn: kinderspe len, een rondgang van de drumband "Willem Beukelszoon', een zeskamp c/p de markt (die om zes uur begint) en een geuzenbal in de amusèmentstent. half negen Het programma van de Van Biervliet- reünie begint zaterdag 10 mei met de aankomst van de familieleden in de Braakman om twee uur. Om drie uur is er een rit naar en een rondgang door het sladje en om half vier worden de 'Van Biervlietfeesten' offi- TERNEUZEN De gebroeders Van Immerseel uit Terneuza gistermorgen op de Westerschelde een hier in Nederland teldn duivel gevangen. De zeeduivel werd uit de netten van de kotter gehaald toen deze in de Pas van Terneuzen lag. De zeeduivel komt voornamelijk voor in de noordelijke aan. Hij brengt daar het grootste deel van zijn leven door bodem. Zeeduivels kunnen ongeveer 1,50 m lang worden en een gewicht van 20 kg. Ze hebben een afgeplatte rug en buik. lendste, allesoverheersende lichaamsdeel is de kop, waarvan os ongeveer tweederde maal de lengte bedraagt. De bek beslaat gehele breedte van de kop en is uitgerust met talloze den. Om zijn prooi naderbij te lokken gebruikt de zeeduivel ia illicium. dat uit de eerste zes stekelige straten van de rugvin a cc Tot de buit behoren allerlei vissen, krabben, inktvissen en aoss Foto: De Temeuzense visser Emery van Immerseel met zijn vangen zeeduivel. Annemieke krijgt dit keer de prijs voor haar oplossing. De waardebon aal haar worden opgestuurd. De nieuwe fotopuzzel zal voor ken tiers geen zware opgave zijn. Geef aan waar de foto is genomen en wat dc fotograaf heeft weggelaten. Oplossin gen kunnen worden gestuurd naar Provinciale Zeeuwse Courant, Nieuw straat. 22, Terneuzen. met vermelding: Fotopuzzel Kent u Zeeuwsch-Vlaande ren. Op de vorige fotopuzzel ontbrak weer eens een markant punt in een van de Zeeuws-Vlnamse stadjes- nl. de toren van de hervormde kerk in IJzendijke Een niet zo moeilijke opgave, dachten we. maar toch was het aanial inzen dingen aan de magere kant: in totaal vijf. De foto was inderdaad genomen vanaf het bordes van de molen, zoals Annemieke Verdonck. Schuttersstraa' 13 in IJzendijke, weet te melden

Provinciale Zeeuwse Courant | 1975 | | pagina 42