Districtsbestuurder Pinxteren (CNV) krijgt steun NVV-Zeeland In gouden Delta voor België en Nederland meer zaken die binden dan scheiden Oefening 'Robranat' bij Axel verliep volgens draaiboek ALMANAK Heden kijkdag ANTIEK- VEILING Middelburg VIJF AUTO'S LOPEN SCHADE OP DOOR VERKEERDE MANOEUVRE Schot - boos op politie - gooide ruit van politiebureau in HEDEN KIJKDAG PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 28 AMv !W) A. KINSBERGEN VAN ANTWERPEN OP ROTARY-CONFERENTIE HULST „De troef van Zeeland is de Westerschelde. Die ver schaft de mogelijkheid om zeehavenindustrie aan te trekken. Be drijven die geen diep water voor aanvoer en transport nodig heb ben, kunnen zich ook elders, misschien wel onder gunstiger om standigheden vestigen. Daar waar ze centraler liggen in een net van aanvoer- en afvoerlijnen. Zeeland moet zijn troef uitspelen waar het gaat om het interesseren van zeehavenindustrieën". Mr. J. van Aartsen, oud-commissaris der koningin in Zeeland, deed zaterdagmiddag deze uitspraak in een forum ten overstaan van het 106de district van Rotary-international dat een twee da gen durende conferentie in het gemeenschapscentrum 'Den Dul- laert' te Hulst hield. Mr. Van Aartsen zei later in zijn betoog het toe te juichen indien Zee land de ingeslagen weg van industria lisering blijft volgen'. „Bedrijven moe ten de gelegenheid krijgen om zich verder uit te breiden. Ze hebben stuk ken grond niet In optie genomen om er naar te kijken- Het is belangrijk voor het klimaat van de Zeeuwse werkgelegenheid dat bedrijven zich kunnen uitbreiden en dat er nieuwe bedrijven worden aangetrokken". Gouverneur A. Kinsbergen van de pro vincie Antwerpen, die van Belgische zijde de betekenis van het Scheldebe- kken belichtte, stelde dat de Schelde- delta in gezamenlijk overleg tussen Nederland en België moet worden ontwikkeld en uitgebouwd. >,De Schel-, de is de invalspoort naar Europa, gelegen in een gouden delta. Ik meen dat hier meer zaken zijn die ons binden dan die ons scheiden- Als we de, blpei in dit gebied aan elkaar misgunnen dan stimuleren we de in dustriële wereld alleen maar him ont wikkelingen, bijvoorbeeld in een land als Frankrijk, voort te zetten. Ik ge loof niet dat dat onze bedoeling is". De toekomst van het Scheldebekken hangt volgenn gouverneur Kinsbergen af van een goed overleg tussen de regeringen van België en Nederland. In het bijzonder sprak hij over de verdere ontwikkeling van de linker Schelde-oever als industriegebied en de ontsluiting ervan door aanleg van het Baaihoekkanaal. ,De rechter Schelde-oever is volgebouwd. Op de linker oever hebben we 6.000 indus triehectare geprojecteerd- Dit gebied willen we zo optimaal mogelijk uit bouwen". Mr. Van Aartsen zei dat er spoedig uitvoering moet worden gegeven aan (ADVERTENTIE) U voelt zich een ander mens een andere man bedoelen we; langer en slanker met zo'n ietsje getailleerd kostuum, zo'n modern kolbert en een slankmakende broek. Met een klassiek of een modern prints-overhemd en al. of geen das, bent u het helemaal. U moet natuurlijk wel op het goeie adres zijn. Coosje Buskenstraat 162 Vlissingen Leeuwse Staat Het was in de vierde klas van de lagere school. De onderwijzer had omstandig uit de doeken gedaan wat 'een staat was en hoe een staat kan worden geregeerd Het- ivas een heel verhaal gewor den. De onderwijzer had zich er dan ook duchtig op voorbereid. Hij wilde na a/loop dan ook wel loeten o! zijn leerlingen er iets aan hadden gehad. Zijn eerste vraag ging over het verschil tussen republiek en mo narchie. Of Patricia ook wist wel ke staatsvorm Nederland had. Er viel een diepe stilte. Patricia wist niet wat ze met zo'n vraag aan moest. Hei enige dal haar te binnen schoot diende met een als antwoord: ..De staatslote rij. daar doen m'n vader en moe der altijd aan mee". Honderden Rotarians van het 106de district bijeen in het gemeenschaps centrum 'Den Dullaert' te Hulst. Tij dens deze twee dagen durende confe rentie werd gesproken over de beteke nis en ontwikkeling van de Wester schelde. Een forUm werd gevormd door gouverneur A. Kinsbergen van de provincie Antwerpen en mr. J. van Aartsen. oud-commissaris der konin gin in Zeeland. het Baaihoekkanaal. Vooraf dienen wel duidelijke voorwaarden op schrift te worden gezet, die garanderen dat Zeeland geen milieuverontreiniging te duchten heeft en dat hét verder de vrijheid moet genieten om langs het Nederlandse gedeelte van het Baai hoekkanaal tot industrialisering over te gaan. „Het Baaihoekkanaal is jaren geleden als an de Belgen toegezegd. Op deze belofte kunnen we dus niet irieer 'terugkomen- Zeeland wil overi gens wel attent zijn op zijn milieuza- ken. -Als straks die zesduizend hectare op dé Jinker Schelde-oever volloopt met industrie dan zijn daar grote gevaren voor het milieu aan verbon den. Uit de te stellen voorwaarden moet duidelijk worden dat de nodige garanties voor het behoud van schone lucht em schoon water worden gege ven. We willen een situatie alshet kanaal Geht-Terneuzen voorkomen. Kijk maar eens hoe ernstig vervuild dat kanaal is. Er moet nog een ande re voorwaarde worden gesteld- Er moet niet een soort hypotheek wor den gelegd dat wij als Zeeuwen geen zeehavenindustrie aan het Baaihoekka naal zouden mogen vestigen. Voor Zeeland is dat een onacceptabele voorwaarde", stelde mr, Van Aartsen. Milieuverontreiniging Volgens mr. Van Aartsen is de ruim telijke ordening rond het aan te leg gen Baaihoekkanaal een kwestie die België en. Nederland moe ten bestuderen. ,.Want er worden daar op een klein gebied grote projecten opgezet- De laatste jaren zijn er ge lukkig vorderingen in dit overleg ge maakt. We lichten elkaar in over bestaande plannen en er bestaat de mogelijkheid om wederzijds hierover opmerkingen te maken. Stap voor stap komen we er dus wel. Samen zullen we zo ook de kwestie van de grensoverschri j deride mil ieuverontrei- niging moeten doornemen. Uit de woorden van minister De Saeger heb ik begrepen dat België voornemens is om iets te doen aan het sterk vervuil de kanaal Gent-Terneuzen. Er zal een zuiveringsinstallatie worden gebouwd die mogelijk in '78 of '79 al bedrijfs klaar zal zijn- Hieruit blijkt dat het belangrijk is om met elkaar te praten en met elkaar tot overeenstemming te komen". Gouverneur Kinsbergen onderstreepte de noodzaak van een Baaihoekkanaal voor de verdere industriële expansie van Antwerpen. Hij besprak daarnaast de problemen die Zeeland in dit ver band bezighouden. „In Zeeland stelt men zich wat moeilijk sop ten aanzien van het tracé. Men wil zo weinig mogelijk gTona onteigenen. Verder zijn de industriële vestigingen aan het Baaihoekkanaal in het geding- Wat zal er allemaal gebeuren als daar indus trie wordt aangetrokken? Belangrijk ste punt hiervan is de milieuvervui ling. een welzijnsprobleem in een wel vaart. Dit punt mogen we zeker niet uit het oog verliezen, ook al kennen we momenteel een afnemende wel vaart. We zullen alle maatregelen moeten treffen om de milieuvervui ling in te dijken. Geld moet gevonden worden om die gebieden waar. het waard is om te leven leefbaar te houden. Er zullen ook maatregelen (ADVERTENTIE) SCHOUWBURG van 1 5*00-20.00 uur worden getroffen om dat alles bereiken. Op korte termijn zuilen iets van een proces moeten oplossen dat eigenlijk al j aren aan - de gang is- Dat is geen eenvoudige opgaaf". In zijn algemene inleiding over de ontwikkeling rond de Westerschelde merkte mr. Van Aartsen op dat „er altijd wel moeilijkheden zijn ge weest". Behalve de Belgische wens om een Baaihoekkanaal haalde hij de Schelde-Rijnverbinding en de gewen ste afsnijding van de bocht bij Bath aan. .Afsnijding van de befaamde bocht van Bath is een. grote wens van België. Er komen daar nogal veel ongelukken voor- Door die bocht iets te verflauwen zou dit probleem opge lost kunnen worden". Mr. Van Aartsen vertelde de honder den Rotarians verder dat Zeeland vroeger en ook nu nog voor een groot deel agrarisch is ingesteld. -,Maar ii de loop der jaren is er in de werkge legenheid in deze sector een grote terugloop ontstaan. „Hij illustreerde dit met cijfers: in '59 was 26V2 pro cent van de bevolking werkzaam in de landbouw, in '70 was dat nog maar lZVa procent en dit jaar zullen het er niet meer dan negen a tien procent zijn. „Daarom was het destijds een dringende noodzaak om nieuwe ar beidsplaatsen te scheppen"- De haven schappen Vlissingen en Terneuzen werden met steun van rijk, provincie en gemeenten opgericht. Deze dienden als eerste injectie", aldus mr Van Aartsen. „We hebben enig succes geboekt met vestigingen van internationale bedrij ven". vervolgde de heer Van Aartsen. .Zoals DOW, Philips en Elopak in Zeeuwsch-Vlaanderen en aan de over kant waren dat onder meer Hoechst, Pechiney, M T International en Hercules Powder. In 1965 was men in Zeeland uitermate gelukkig met deze industriële ontwikkeling. Men stak er zelfs de vlaggen voor uit. Toen die industrieën er eenmaal waren, kwa men de bezwaren in verband met lucht-, water- en bodemverontreiniging en geluidshinder. Maar laat ik u zeg gen dat de bedrijven die zich in Zeeland hebben gevestigd allemaal moderne bedrijven zijn. waaraan strenge eisen worden gesteld en die tingen wijzen uit: dat d daaraan ook voldoen- Geregelde me tingen wijzen uit dat de toelaatbare grenzen van verontreiniging niet wor den overschreden". Nadat mr. Van Aartsen en gouverneur Kinsbergen hun visie hadden gegeven op de ontwikkeling en betekehis van de Westerschelde, volgde een discussie met de Rotarians. Uit het publiek kwam de vraag naar voren of België niet 'te optimistisch' is geweest met het plannen van 6.000 hectare indus- triegrond bij Antwerven nu er een neerwaartse - lijn in de ontwikkeling en expansie van met name de chemi sche industrie valt te constateren. Gouverneur Kinsbergen antwoordde hierop, dat België een vooruitziende blik heeft en dat het de toekomst allesbehalve somber gestemd tege moet treedt. Bovendien verklaarde hij dat er voor alle uit te geven gronden intussen al gegadigden zijn. Rotarian Klinekhamers uit Delft vond dat de Nederlandse regering haar be leid ten aanzien van industriële vesti gingen moet ombuigen. „Wij jagen alle industrieën zoetjesaan de deur uit, omdat de grondprijzen te hoog zijn en de vestigingsvoorwaarden te scherp. Maar dat is geen'probleem voor da multinationals want die wij ken wel uit naar België waar ze met open armen worden ontvangen en voor e en appel en een ei grond kun nen krijgen. Zou het niet eens tijd worden dat de ierlandse overheid inziet dat we momenteel op de ver keerde weg zitten". Het applaus werd Klinekhamers kritiek op- het huidige industriële vestigingsbeleid door de Rotarians ontvangen. Aan de jonge stedebouwkundige R. F. Smook heeft het 106de district van Rotrary-international een stipendium van dertigduizend gulden gegeven voor zlin studie 'veranderingsproces sen fn historische binnensteden'. Voor zitter J. M. Matthijsen zei namens de beoordelingscommissie dat Rotary met deze aanmoedigingsprijs werk van Smook wü stimuleren In een korte uiteenzetting, met daar bij als voorbeelden de plattegronden van de steden Woercen en Hulst, gaf de heer Smook zijn visie op de ge wenste benadering van de sociaal-eco nomische en technische aspecten bij structurele veranderingen van histo risch waardevolle steden. Hulst de hij eigenlijk 'een ondankbaar voor beeld'. „Het ligt er allemaal oiog zo goed bij in Hulst, Het ergste is hier niet gebeurd. De vroede vaderen die des tijds het bestuur in handen hadden, hebben niet besloten de wallen door te steken en af te graven". Volgens stedebouwkundige Smook is hierdoor het belangrijkste karakter van de stad Hulst bewaard gebleven. Daartegeno ver stelde hij als slecht voorbeeld de stad Woerden. „Hier is in 1961 het aftakelingsproces begonnen door de Rijn die door de stad stroomde, te De beslissende aanval van de Groenen op de vliegbasis Axel, die ze later heroverden. LUITENANT FAAS: „VEEL VAN ELKAAR GELEERD" AXEL De nationale reserve van Groenland slaagde er dan toch nog in om de vlieghasis Axel te heroveren op de vijandelijke troepen van Blauw- land. Dat was zaterdagmiddag de ver heugende, hoewel volgens het draai boek geplande, afloop van de twee daagse oefening 'Robranat'. De man schappen van de nationale reserve uit Hulst, Axel en Terneuzen, de brand weerkorpsen van Axel, Koewacht, Zuiddorpe en Westdorpe en de Axel- se afdeling van het Rode Kruis zijn daarmee vanaf vrijdagavond zeven uur tot zaterdagmiddag rond drie uur zoet geweest. De rollen waren globaal zo verdeeld: Blauwland de nationale reserve uit Terneuzen voerde heftige aanvallen uit op een gebied ten zuiden van Axel om daar de strategisch zeer belang- NAAR AANLEIDING VAN UITSPRAKEN OVER VMZ In De Kempenaerstraat te Vlissingen lRflehiiiretoi* ninf m werd bestuurt! door mejuffrouw C. E. loesiuursiei niCl Hl W, S. uit Vlissingen, zijn zaterdag- 1 -1 avond in De Kempenaerstvaafc te Vlis- oezil van rijbewijs singen in totaal Vi1f auto's min of meer ernstig beschadigd. Mejufffrouw S. is niet in het bezit van een rijbewijs. Zij reed in de auto van een kennis, die zelf niet wilde rijden omdat hij gedronken had. Het ongeluk gébeurde Zaterdagavond omstreeks tien over half twaalf. Bij het inrijden van de De Kempenaer straat de auto kwam van de Visser straat trapte de bestuurster op het gaspedaal in plaats van op het rem pedaal. De auto schoot naar rechts en ramde een personenauto, die aan de linkerzijde zwaar werd beschadigd. Deze auto werd tegen een daarvoor staande wagen geduwd, die aan de ach terzijde schade opliep. Als gevolg van de aanrijding verloor mejuffrouw S. de macht over het stuur helemaal en de wagen schoot over de weg naar de linkerkant van de De Kempenaer straat. Daar werd een derde wagen geramd. Ook deze personenauto werd tegen een voorstaande wagen geduwd. De auto die mejuffrouw S. bestuur de werd zodanig beschadigd dat een takelwagen deze moest verwijderen. Hoe groot de aangerichte schade is, kon zondagavond nog niet worden ge zegd, maar een zegsman van de Vlis- singse politie vertelde dat Tiet in de vele duizenden guldens loopt'. PK-KANTOREN OP KONINGINNEDAG OPEN TOT 10 UUR VLISSINGEN De kantoren van de Provinciale Zeeuwse Courant te Vlissingen, Middelburg, Goes, Terneuzen en Hulst zullen op ko ninginnedag woensdag 30 april a.s. geopend zijn van 08.30 uur tot 10.00 uur. De krant zal did dag normaal verschijnen. De PZC-kantoren zullen maandag 5 mei a.s. gesloten zijn. Die dag zal er geen krant verschijnen. „HET MILIEU GAAT OOK HET CNV TER HARTE" GOES Het NW-district Zeeland heeft CNV-distrïctsbestuurder C. Pinx teren in bescherming genomen. Vol gens waarnemend NW-voorzitier J. P. Sclirier zijn de uitlatingen, die de districtsbestuurder onlangs in de Zeeuwse raad voor de arbeidsmarkt heeft gedaan over de VMZ, verkeerd overgekomen. Zoals destijds gemeld, zei CNV-er Pinxteren. dat de VMZ ne genhonderd arbeidsplaatsen in gevaar bracht, door minister Vorrink te vra gen Pechiney gedeeltelijk te sluiten. Volgens de VMZ zou het bedijf zich niet aan de hinderwetvergunning hou den. Waarnemend- vo orziter Schrier zei daar zaterdag tijdens de voorjaarsver gadering van het NVV in de 'Prins van Oranje' in Goes ovex: „Een aantal op merkingen van collega Pinxteren van het CNV in de Zeeuwse raad van de arbeidsmarkt heeft nogal wat stof doen opwaaien. Wat er precies is ge zegd in die vergadering, is ons niet be kend. omdat door toevallige omstan digheden de NVV-ers die vergadering niet konden bijwonen. Wal kunnen wij tot ons genoegen zegg6n, dat de in druk die gewekt is, als zou het CNV geen interesse hebben voor het milieu en alleen maar kijken naar arbeids plaatsen, beslist niet juist is. Geluk kig kunnen wij zeggen zeker te weten, dat het milieu ook het CNV ter harte gaat. an dat dit zeker ook voor Cor Pinxteren geldt. Dat blijkt ook uit het feit. dat de standpunten die met be trekking tot deze punten door het overlegorgaan vakcentrales Zeeland naar buiten zijn gebracht, door het CNV nog steeds onderschreven wor den. Zo onderschrijft- de industrie bond van het CNV in grot? lijnen ook de verklaring van de industriebonden van het NVV en NKV met betrekking tot de uitbreidingsplannen van Pechi ney. Door omstandigheden is dit niet direct tot uitdrukking gekomen. Maar dat is voor de rest een zaak voor het CNV", aldus de heer Schrier. Tijdens de districtsvexgadering zette de heer Schrier de standpunten van de industriebonden nog eens op een rij tje: In Zeeland bestaat volgens de bon den geen directe behoefte aan uitbrei ding van het aantal arbeidsplaatsen van de soort, die Pechiney te bieden heeft. De bonden menen, dat alumï- niumproduktie niet kan gebeuren zon der verdere aantasting van het milieu. Een heroriëntatie en bezinning is, zo vinden de vakbonden, gewenst, gelet op de afzetmogelijkheden voor alumi nium en in het bijzonder ook in ver band met de positie van de ontwikke lingslanden. Voorts redeneren de bon den, dat een tweede kerncentrale in Borssele gebouwd zou moeten worden als logische consequentie van de uit breiding van Pechiney. Toegeven Zoals bekend, heeft Pechiney in een communiqué uitvoerig gereageerd op het schrijven vian de industriebonden van NVV en NKV. Waarnemend voor zitter Schrier: „Dat zij de bedenkingen v an de vakbeweging niet delen, is wel duidelijk. Het valt in deze reactie te waarderen dat nu voor het eerst dui delijk de relatie tussen de uitbreiding van Pechiney en het bouwen van een tweede kernoentralc wordt toegege ven". De heer Schrier citeerde: „Pe- zhiney Nederland NV heeft inderdaad voor een uitbreiding van haar produk- 'iecapaciteit energie nodig, die zonder twijfel afkomstig zal moeten zijn van een 'kerncentrale'. Schrier: „Na al het 'er omheen praten' in het verleden, is er op dit punt tenminste duidelijkheid gekomen"- In zijn toespraak besteedde de heer Schrier ook veel aandacht aan de zorg wekkende werkgelegenheidssituatie. Hij bepleitte een snelle aanleg van de vaste oeververbinding Westerschelde. Verder sprak hij zich uit voor de. lan delijke regelingen, om de jeugdwerk loosheid op te kunnen lossen. De vice- voorziter had weinig waardering voor het functioneren van het regionaal co ördinatie college voor openbare wer ken CRCOW). „Wij wallen hierop nu niet te diép ingaan, maar volstaan met te, zeggen, dat wij het onbegrijpelijk vinden, dat de leden van deze RCOW bijvoorbeeld niet gekend zijn in de voordracht aan het landelijk college voor de verdeling van gelden in het kader van de interim-régeling jeugdi ge werklozen. Wij begrijpen ook niet hoe dat te rijmen valt met het voorne men van het provinciaal bestuur om tot een betere verhouding burgerbe- stuur te komen. Als hst provinciaal be stuur enerzijds een commissie instelt die haar moet adviseren over het meer betrekken van de bevolking bij het be stuur, en anderzijds een commissie buiten spel gezet wordt, zijn wij zo vrij op te merken dat dit toch wsl erg inconsequent is". Tijdens een inleiding meldde penning meester J. Kapper van ..het verhonds- bestuur van het NVV 'niet zo ver schrikkelijk onder de indruk te zijn van de werkgelegenheids politiek, zo als die door het kabinet wordt ge voerd'. Volgens de heer Kapper moe ten regering en vakbonden meer greeb krijgen op de investeringen. De heer Kapper meende, dat de ondernemin gen het niet langer alleen voor het zeggen mogen hebben, voor wat be treft de plaats, tijdstip en omvang van investeringen. „Het riicksichtloss in vesteren, zonder acht te slaan op de socialè gevolgen van die investering, moet worden voorkomen", aldus de heer Kapper. Verder bracht hij naar voren, dat de investeringsfaciliteiten gekoppeld moeten worden aan het aan tal te creëren arbeidsplaatsen. De heer Kapper is ontzettend benieuwd naar de inhoud van de nota inkomens beleid, die binnenkort gereed is- verbondsbest,uurder noemde een aan tal voorwaarden, waaraan die nota volgens het NVV moet voldoen, Hij sprak zich uit voor een grotere open baarheid van inkomens, een wettelijke winst- en vsvrmogansverdelingsreseling, en maatregelen om te bewerkstelligen dat de inkomens van de laagstbetaal den zullen stiisea. VLISSINGEN De Vlissingse po litie heeft zaterdagnacht de Schot se zeeman K. R. aangehouden we gens vernieling van een ruit in de voordeur van het politiebureau. Omstreeks elf uur zaterdagavond kwam de zeeman in het gezel schap van een taxichauffeur aan het politiebureau te Vlissingen om zijn beklag te doen over het naar zijn mening te hoge taxitarief. De man was per taxi naar Scheldepoort gereden, maar was het niet eens met. de prijs die de chauffeur vroeg. De Schot wei gerde te betalen, waarop de chauf feur naar het politiebureau reed. De man deed daar zijn beklag en verdween. Om kwart voor vier ver scheen de ipan weer op het politie bureau. Hij kon geen taxi meer krijgen en wilde dat de politie hem gratis vervoer naar Scheldepoort zou geven. De poli tie wees dit verzoek af. R. wond zich hier zó over op dat hij een ruit van de voorkeur van het bu reau vernielde. Hierop zette de man het op een lopen. Na een korte achtervolging vatte de poli tie de zeeman in de kraag. Hij heeft tot zondagmiddag vastgeze ten. De Schot is opvarende van de 'Berrytrader' die voor reparatie in Scheldepoort ligt (ADVERTENTIE) EEN HANDTAS HOORT ER BIJ KOOVERS'UUSSINGEM LANGE ZELKE 7 rijke vliegbasis te heroveren. Tal» alle andere deelnemers wasted aanvallen te weerstaan. Na fcm rechts plaatsgrijpende sctetó-ê gen vrijdagavond en -nacht daar aanvankelijk niet Via een luchtlandlngsaanval te de Blauwen zaterdagmorgen fir- de vliegbasis. Daarmee was te taculaire einde van de oetej aangekondigd. De troepen vaa &i land moesten, geruggesteand tea andere hulpverleningsoiganisete belangrijke basis weer in te gen. Vanaf dat moment ra schouwspel ook boeiend sjor»! talrijk publiek, dat de gerarite lingen op en om het opgesp» 1 rein bij Axel met belangstel^! de. Ze zagen dat er twaalf gsÉ vielen, die door het Rextejs neel werden afgevoerd naar tets taal in het Axelse Groente» houw. Bovendien stond op de basis in lichterlaaie, ra» brandweerkorps uit Axel 11 z'n krachten beproefde en burgerverkeer tijdelijk o; omdat op enkele plaatsen te pis terrein werd omsluierd roe: ï.n gordijn. Resultaat van de titei: val van Groenland, waarrate druk gebruik maakten rei te flodders', was in ieder (rffi •Blauwen werden terag&te* mee was de oefening JUt '•eindigden trokken de Hts zich terug in het hool&'i'. Zuiddorpe. Bij het ntesü kwam men tot de slotee d manschappen veel hebben gdt de oefening. Coördinator Faas van de nationale rears 3' allemaal volgens het draaSdo pen. We zijn zeer tevreden i»ï samenwerking met de antev.- salies bleek erg nuttig. Is üS waren er even communitriso sen, maar het liep steeds ite zaterdag was iedereen op Wfjj. se". De kans is groot datcrii oefeningen in de toekonffi ri herhaald. Omdat aan de orp» nogal wat haken en is nog niet hekend met welke W tie en op welke plaatsen da: a beuren. Onder de nieuwsgier^ de actie "Robranat' zaterdag hoorden ook burgemeester Nti van Axel en zijn wethouders. ADVERTENTIE SCHOUWBURG EERST ENKELE OPKl^ Aanvankelijk enkele later van het westen u bewolking en plaaiselus r--, ge, langs de kust later W» ren van 10 graden m westelijke wind. Maximum ten tot 17 gaden in ne' van het land. vooRmTZionjJl^ VOOR DINSDAG EN W Plaatselijk regen, ook zon. In het algemeen iets m peraturen. Weersvooruitzichten in tO'" deld over Nederland. Voor aantal uren zon: 0 toi omstreeks 7 graden; m1** streeks 14 graden; kans. P periode van minstens cent, kans op een gebed maal: 30 procent. Voor woensdag: san!f'tipi* tot 9; min. temp.: on®»* rj max. temp.: oms""^. kans op een droge. stens 12 uur: 80 pro®1 '^5 geheel droog etmaal. N.B. Voor de tempen*"-,^ dinsdag een marge v - voor woensdag een mv den rond de opgese; 28 april ZON EN pti Zon op 05.18 Maan op 2A-"

Provinciale Zeeuwse Courant | 1975 | | pagina 2