WAPENS VERZAMELEN EEN RISKANTE HOBBY Rechtsongelijkheid opheffen tussen bewoners bebouwde kom en bestemmingsplannen Door fouten in dagvaarding vrijspraak voor afwijken verleende bouwvergunning 9 Goes vraagt minister Vorrink geld voor bouw ziekenhuizen HOGER BEROEP VAN THOLENAAR VOOR HAAGSE GERECHTSHOF APRIL 1975 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT door jacques cats Wanneer u tot de mensen behoort, die het leuk vinden om oude uxipens, welke dateren uit de tweede wereldoorlog een plaatsje boven de schoorsteen te geven, dan doet u er toch het beste aan om 's avonds als het licht aan is, de gordijnen te sluiten. Want alsu op zo'n bezit wordt betrapt dat dan mogelijk illegaal blijkt te zijn, zou u best eens een zware pijp kunnen roken. Op het ogenblik zitten er in Zeeland een hoop mensen met angst en beven te wachten op het moment dat het voor hen duidelijk zal worden of hun ver- zamelwoede van wapens zal moeten worden bekocht met een pittige onvoorwaardelijke gevangenisstraf. Uit een versla# van de zitting van het Haagse gerechtshof hebt u gisteren kunnen lezen, dat voor de justitie Illegaal wapenbezit, ook al betreft het een complete ring van een onschuldige hobby, zwaar weegt. Enkele jaren geleden betebende overtreding van een vuurwapenwet een overtreding, maar sinds kort wordt dat aange merkt aLs een misdrijf. Zestien Zeeuwen, die vanwege dat onge oorloofde bezit voor de rechter werden gedaagd, beginnen nu langzaam te beseffen wat dat eigenlijk allemaal voor conse quenties heeft. Hoewel de presi dent van de rechtbank In Middel burg in november nog niet zover wilde gaan om vrijheidsstraffen op te leggen heeft de procureur- generaal bij het Haagse gerechts hof nu in deze in hoger beroep behandelde zaak gemeend om on voorwaardelijke gevangenisstraf fen te eisen, ook al betrof het hier geen echte handel in vuurwa pens. maar had men die blaffers eerder uit curioelteitsoverwegin- gen in bezat. „Maar", zo vond de procureur- generaal, die wapens kunnen bet in veel gevallen nog best doen bij een overval." En hij kwam ver volgens tot een eis, die varieerde van twee tot tien weken zitten. Een van die verwoede verzame laars. die nu in spanning wacht tot het hof op 28 april arrest zal wijzen, is onderwijzer De Jonge uit Kruiningen, een man die alles wat te maken heeft, mét de twee de wereldoorlog bewaard als een kostbaar bezit. Hij heeft in de loop van vele jaren een collectie aangelegd, die uniek in Nederland 1 'Uil de PZC van dinsdag Onderwijzer De Jonge in zijn museum. is te noemen. Een gedeelte van de bovenverdieping van zijn roy aal bemeten woning aan de Hoofdstraat in Kruiningen is daartoe omgetoverd in een mu seum van allure. U noemt maar op en het staat of ligt er: een Engelse vouwfiets, handenvol Duitse onderscheidingstekenen, kleding-, uitrustingsstukken, zelfs exemplaren van theezakjes zoals die destijds boven Nederland werden uitgegooid. Met begelei ding van de opwekkende tekst: „Uit vrij Nederlands-Indië een groet,. Houdt moed", zijn er te vinden. „Be bewaar eigenlijk elke' knoop van een uniform, bekent onderwijzer De Jonge. En trots vertelt hij me dat hij in het bezit, is van een tuniek van een Duitse parachutist, in 1940, waarvan hij de enige is in Nederland. Zelfs het legermuseum moet het zon der doen. Trouwens de hele verza meling daar in Kruiningen hangt van exelusiviteilen aan elkaar. De Jonge, die lid van de documents- liegroep 40-45 wordt zelfs een van de vier grootste verzamelaars uit het hele land genoemd. Hij bezit genoeg uniformen om vijftig pop pen aan te kleden en dan zijn ze nog allemaal verschillend gekleed ook. maar etalagepoppen zijn duur en dus moet hij het doen met veertien poppen, waarmee op tal van exposities De Jonge heeft er zo langzamerhand al een stuk of vijfentwintig in binnen- en buitenland mee helpen inrichten in beeld wordt gebracht hoe die militairen er vroeger bij lie pen. „Ik heb er nog enkele vrouwen poppen tussen zitten" meldt de onderwijzer uit Kruiningen en ter illustratie licht bij een gasmasker op. dat het gelaat van een pop bedekt. Een paar knappe vrou wenogen staren mij aan. „Die wespentaille was natuurlijk ook geen zicht." gaat De Jonge ver der. Daar heb ik maar een stuk vloerbedekking rond gedraaid om het een beetje op te vullen. En de borsten heb ik moeten afza gen. Maar geen mens die nu nog enig verschil ziet." De Jonge is, hij geeft het volmon dig toe. eigenlijk een beetje beze ten van die hobby. „Och," vertelt hij. „hoe gaat dat Van kinds af ben ik er mee in contact geko men Na de oorlog zag je overal helmen liggen. En gasmaskers. Ik woonde toen in 's-Heer Abtskerke en daar was weinig amusement dus dat was daar steeds maar weer soldaatje spelen Later is De Jonge die bobby gaan uitbouwen tot een serieuze verza meling. In 1955 richtte hij er een eerste tentoonstelling van in. Dat was in Goes. Aanvankelijk legde de onderwijzer uit Kruiningen zich toe op het verzamelen van uniformen en onderscheidingste kenen enzovoorts. Wapens waren er toen helemaal niet bij. „Maar ja," vertelt hij, ,je gaart, op een gegeven moment poppen aankle den en dan zeg je. daar horen wapens bij. want was is nu een soldaat zonder wapen. Bovendien interesseerde ook de technische kant me, dus ik ging ook onder delen verzamelen. En toen ben ik op een bepaald moment zo'n fa natiek verzamelaar geworden dat. ik me z?lf voorbij liep. Rationeel heb ik het wel geweten, dat dat niet mocht, wapens zonder ver gunning bezitten maar emotio neel heb ik er overheen gedacht. He», ging trouwens ook zo gemak kelijk. Ik heb nogal contacten met een Belgische zustervereni ging van die dociimentaiiegroep 49-45 en daar in België tillen ze helemaal niet. zo zwaar aan die zaken. Ik vond trouwens die wa pens helemaal niet zo belangrijk. Ik heb wel eens een stengun geruild tegen een camouflage- zeiltje. Dat zeiltje was voor mij op dat. moment gewoon veel be langrijker." De Jonge is door de hele affaire rond die wapens een beetje aller gisch voor dat schiettuig gewor den. Hij heeft nu ook de wapens waarvoor hij wel een vergunning heeft maar weggedaan, .ik heb er geen plezier meer in," zegt hij. En dat zal eenieder die verneemt wat voor ellende die onderwijzer zich nu op de hals heeft gehaald graag willen geloven. „Er zullen toen die zaak aan het rollen kwam, denk ik wel heel wat van die illegale wapens in het kanaal gegooid zijn, meent De Jonge. „Maar ik geloof dat er ook nu nog veel mensen een wapen hebben zonder vergunning. Ik denk niet dat ik ie hoog schat wanneer ik zeg dat 75 pro cent van de boeren een wapen heeft. Met, of zonder vergunning. Ik kan dat best begrijpen. Laatst is er bij een boer twee keer ingebroken. We leven in een erg veilige tijd, dus dan kan ik me voorstellen dat de mensen zich veiliger voelen als ze zo'n ding in huis hebben. Ook al gebruiken ze het niet. Bij mij heeft dat trou wens nooit een rol gespeeld." Onderwijzer De Jonge zou toch al die mensen die zonder vergun ning wapens bezitten willen advi seren om dat spul in te leveren. Hij weet nu waar - het op kan uitdraaien. Toch is er nog één probleem: „Zelfs al lever je zo'n wapen vrijwillig in, dan nog loop je de kans dat je op de bon gaat", zo vertelde De Jonge. „Met alle gevolgen van dien. Daarom zou het nuttig zijn wanneer er nog eens een algemeen pardon zou komen, zodat iedereen de gelegenheid krijgt om die wapens zonder vergunning bij de politie in te leveren zonder dat dat voor hen gevolgen heeft. Dat hebben ze laatst in Engeland ook nog gedaan. Het zou een heleboel pro blemen kunnen oplossen. Want nu zitten er nog heel wat mensen mee omhoog". Voorlopig heeft onderwijzer De Jonge nog enkele spannende we ken voor de boeg. „Achteraf kan ik me wel voor m'n kop slaan," bekent hLi. „Want ik had het allemaal kunnen weten." Lieve mensen, u weet het nu, bezin eer ge er aan begint om van het De wapens op deze foto zijn inmiddels verdwenen Zelfs het schiettuig waarvoor De Jonge een vergunning had heeft hij van de hand gedaan. Hij is er na al die ellende wat allergisch voor ge worden. verzamelen van wapens een Hef- hebberij te maken. Per slot van rekening kan postzegels verzame len ook best een leuke hobby wezen. Dat tijdverdrijf zal u waarschijnlijk ook minder gauw met de justitie in aanraking bren gen." kort: ge^rrfpfe€ Ros Howard uit Boulder in Co lorado huurde dinsdag een paard, nam het dier mee naar de plaat selijke autoriteiten en diende een verzoek in om met het paard in het huwelijk te mogen treden. Met dit ietwat vreemde verzoek wilde Howard, protesteren tegen het feit dat de afgelopen weken twee homofiele paren, en een les bisch koppel met elkaar in de echt waren verbonden. ..Als een jongen met een jongen kan trouwen en een meisje mei een meisje, waarom kan een ouwe cowboy dan niet zijn favo riete merrie huwen", zo vroeg Ho ward zich af. De autoriteiten konden helaas niet op 's mans verzoek ingaan: het paard kon zijn bloedgroep nummer niet overleggen. Boven dien had het achtjarige dus voor de wet minderjarige dier geen ouderlijke toestemming. DIRECTEUR GEMEENTEWERKEN MIDDELBURG TIJDENS APPLICATIECURSUS BESTUURSSCHOOL: IET STADSVERNIEUWING IAAK VAN LANGE ADEM MIDDELBURG „Er is rechtsonge- Ifeld tussen de bewoners van een ödsgebied dat onder een bestem- össplan valt, en de bewoners van gebied dat als "bebouwde kom' ■rit aangemerkt. Die rechtsongelijk- Wd zou kunnen worden opgeheven de bouwverordening, die meer fun- kmentele rechtsregels bevat dan het «&mraingsplan, zou worden gehan- "ri ,Dat betoogde de Middelburgse oirscteur van gemeentewerken Ir. C. M. van Unen woensdagmiddag tij dens de applicatiecursus voor ruimte- We ordening van de Bestuursschool «eland in het Middelburgse staten- complex. De heer Van Unen sprak °yc Act onderwerp 'ruimtelijke orde- ni|i? In de praktijk van de gemeente.' Hij stond stil bij een eventueel op naden zijnde wijziging in de wetge- '2? op het gebied van de ruim tel jke ordening. Er zijn drie mogelijkheden: 2 nieuwe wet op de ruimtelijke "mng en een nieuwe wet. die naast mde' wet op de ruimtelijke orde- wordt uitgevaardigd speciaal met oog op de stadsvernieuwing, -s derde mogelijkheid zag de heer jan Unen de volgende gang van za. «n: Wanneer een bestemmingsplan 'oor 80 procent vol gebouwd is, "ordt dit tot de "bebouwde kom' Krekend. Hierdoor vallen de inwo- «rs onder dezelfde rechtgeldigheid ™de riwoners van binnensteden, die L? <Ie bebouwde kom' leven, en ont- 'testermeer rechtsgelijkheid. te heer Van Unen zag de bouwveror- ocrong, die voor de bebouwde kom- jWi kan gelden als een veel duidelij- en nauwgezetter 'wetstekst' dan - bestemmingsplannen. „Op de- c manier zou er werkelijk sprake *"®en zijn van een wederkerige aan- Jpsing tussen ruimte en samenle- ""S, zei hij. „Er bestaat thans zon- S1661- een rechtsongelijkheid tus- «n de bewoners van een gebied dat. ornnen de bebouwde kom van een *etn ligt, en die waar een bestem- ®ngsplan van kracht is, want er ™rsen totaal andere rechtsregels." J* wet op de ruimtelijke ordening- «k volgens de Middelburgse direc -rr gemeentewerken niet direct be- J/~senö: ..De uitzonderingsprocedu de wet. biedt in artikel 19; del s We d® colleges van b. en w, Klegenheid stelt bij uitzonde- ring af te wijken van een geldend plan, wordt regelmaat," constateerde de heer Van Unen. Kentering Hij was zijn inleiding begonnen met er op te wijzen dat er een kentering is geweest in de waardering van ste- debouwkundige plannen. Vroeger stond de woningnood, en de kwantita tieve groei voorop, maar daarna is men meer waarde gaan hechten aan de kwaliteit van het woongebied, het "tijdvak van de grote keuze.' Over de vaststelling van plannen voor het "buitengebied" van een gemeente heersten twee opvattingen. De eerste: „Een plan, vastgesteld in de gemeente raad heeft kracht van wet, en kan niet meer worden gewijzigd." En de tweede: „Opzet van een globaal plan, dal. wel gewijzigd kan worden.' "En die tweede conceptie komt steeds meer in zwang.' De bezwaren er tegen zijn dat. een te globaal plan niet wordt goedgekeurd. Aan de andere kant roept een te gedetailleerd plan weer te veel wijzigingen op. In de bebouwde kommen waarvan de memorie van toelichting van de wet ruimtelijke ordening zegt dat wat dat betreft de wet ontoereikend is kunnen bestemmingsplannen worden gehan teerd, maar het hoeft niet. 'Stadsver nieuwing is pas onlangs van de grond gekomen. Er is op dat. gebied veel verwarring. Er zijn constnictieplari- nen, basisplannen, intentieplannen, re novatieplannen. Geen een stoelt direct op een wet, maar ze hebben wel allemaal een subsidie ten grondslag. De heer Van Unen waarschuwde de aanwezige ambtenaren bij deze 'vreemde wet' vooral 'de verleiding' té weerstaan: 'Allerlei kruimelwerk zal inderdaad de procedure moeten door lopen.' Inspraak „Over de. ervaringen met inspraak van .ie bevolking waren nog geen richtlij nen te trekken. Geuite klachten op hoorzittingen zijn vaak gerechtvaar digd. Er zijn ook voorbeelden van experimentele projecten met inspraak, die mislukten omdat de bevolking geen interesse toonde. F.r zijn nog geen methoden om de inspraak juist te wegen." aldus de heer Van Unen. Voor de binnenstad, de bebouwde kom, zag ir. Van Unen weinig in een, 'bestemmingsplan' Dit wordt dan 'een plan over iets, dat al bestaat.. Dat kan men beter afschaffen, en vervangen I door de meer rechtszeker bouwveror dening.' De komst van de wet op de stadsvernieuwing zag hij als een zaak van langere adem.' GOES B. en w. van Goes zullen minister Vorrink van volksgezondheid en milieuhygiëne vragen geld beschik baar te stellen voor drie projecten: de bouw van een nieuw psychiatrisch ziekenhuis. de nieuwbouwplannen voor het nieuwe streekziekenhuis "De Bevelanden' en de vemieuwbouwplan- nen van de verpleeginrichting voor zwakzinnige kinderen Huize "Den Berg'. Aanleiding tot dit verzoek vormt de kabinetsbeslissing om voor dit jaar 150 miljoen gulden extra ter beschikking te stellen voor de bouw van ziekenhuizen en inrichtingen, om de werkloosheid in de bouw te bestrijden. In Middelburg veroordeeld tot vier maanden, waarvan een voorwaardelijk Procureur-generaal wil volstaan met bevestiging DEN HAAG Bij het Haagse ge rechtshof diende het hoger beroep van de Thoolse automonteur F. J- I-I. tegen een vonnis van de politierechter te Middelburg. De politierechter had de. monteur veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf waarvan een maand voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar. H. moest voor de politierechter te Middelburg verschij nen nadat hij op 11 mei betrokken was geweest bij een vechtpartij in de Mossellaan te Tliolen. Er speelde zich daar een fors gevracht af tussen de monteur en een autohandelaar, die een wielsleutel hanteerde en H. daar mee bloedend verwondde. De gealar meerde politie werd eveneens be dreigd en zowel de politie als dc handelaar hadden moeite om niet door de monteur per auto te 'worden overreden. De broer van de handelaar kreeg indertijd van de politierechter te Mid delburg dezelfde straf als H. vanwege het feit dat de broer van de hande laar in hoger beroep niet was versche nen- wilde de procureur-generaal bij het Haagse gerechtshof volstaan met een bevestiging van het vonnis tegen de automonteur. „Maar eigenlijk zou Vecktpartij De vechtpartij ontstond toen de mon teur op 11 mei bezig was een tank schoon te maken en de twee broers in een auto naar hem toe kwamen. Het had allemaal te maken met een persoonlijke affaire en een auto die zou zijn weggenomen. Daar was eerder ruzie over gerwèest en nu kwamen de broers verhaal halen 'Rijdt hem dood' zou de broer van de verdachte hebben geroepen, waarna er op de monteur werd ingereden. Deze laatste had een wielsleutel ter hand genomen en hiermee de handelaar of> het hoofd geslagen. Een dochter van de bedreigde waarschuwde hierop de politie. De te hulp gekomen wacht meester van de rijkspolitie werd even eens bedreigd. ;X>eze verdachte is een grote agressieveling', constateerde ue procureur-generaal. Om dat toe te lichten somde hij een aantal veroorde lingen van de verdachte op. „X man verdient geen dag minder straf dan hem is opgelegd aldus de procu reur. De verdediger van H. had hier een andere mening over en betoogde dat. juist het slachtoffer met Regressi e-Heit v.as begonnen, zodat hier spra ke is van noodweer. Hij vroeg ontslag van rechtsvervolging. Het Haagse ge rechtshof wijst vrijdag 25 april ar rest. KANTONGERECHT MIDDELBURG 'NOORDPIJL' VERKEERD OP TEKENING MIDDELBURG Omdat er twee be- langrijke fouten voorkwamen in de dagvaardiging kon de officier van jus titie mr. E. F. G. M. Gelderman woensdagmorgen niets anders doen dan vrijspraak vragen tegen F. D. uit Oostkapelle die terecht stond voor de kantonrechter te Middelburg omdat hij bij de verbouwing van een pand in ernstige mate is afgeweken van de hem door b. en w. van Domburg verleende bouwvergunning. De afwijking van de bouwvergunning bestond uit het meer plaatsen van ramen dan was toegestaan, het aan brengen van grotere ramen en het binnen maken van een woonkamer, slaapkamers, een hal, toilet en een doucheruimte. In deze zaak werden de wachtmees ters G. J. V. en W. M.. die het onderzoek hebben ingesteld, als getui gen gehoord. Bij hun verhoor - bleek dat op de tekening, die hen door gemeentewerken was ter hand gesteld de noordpijl in verkeerde richting was getekend zodat de windrichtingen een halve slag waren gedraaid, welke fout in de dagvaardiging was overge nomen. Bovendien sprak de dagvaar diging van een woning terwijl het volgens de officier moest zijn een schuur waarvan een woning was ge maakt". Op een vraag van de kantontonrech- ter verklaarden de getuigen dat zij zonder meer op de tekening zijn afge gaan en bij'het onderzoek geen kom pas hebben gebruikt. Daardoor had den zij onder meer vermeld dat in de westgevel ramen waren aangebracht terwijl die gevel, volgens D„ in de schuur is. De officier achtte het vermoeden ge wettigd dat D de schuur had ver bouwd ten behoeve van het toerisme om er in de zomermaande gasten in onder te brengen. Hij noemde de handelswijze van B. daarom niet in 1e haak. Kantontonrechter mr. A. Veenhoven sprak van een geheide overtreding en een keiharde fout.. Hij zei om juridisch technische redenen de officier te moeten volgen in zijn eis tot vrij spraak maar wees verdachte er wel' op dat de gemeente nog maatregelen tegen hem kan nemen omdat hij van de verleende vergunning is afgeweken- Conform de eis werd F. A. T. veroor deeld tot twee geldboetes meteen totaal van 250,- omdat hij in' zijn j woonplaats Middelburg zonder rijbe wijs had eereden in zijn niet verze-1 kerde auto. met de bepaling dat hij zijn inbeslaggenomen eigendom terug krijgt. Zowel de officier als de kan- tonronrechter hielden hierbij rekening met de omstandigheden van T. en in het vertrouwen dat hij nü duidelijk orde op zaken zal 'stellen. T., die nu nog geen rijbewijs bezit, beloofde dat. De bromfietser J. P. van der V. uit Kruiningen was de eerste die in Mid delburg terecht stond voor het niet dragen van de voorgeschreven brom fietshelm- Hij verklaarde toen hij daarvoor in Goes werd bekeurd wel zijn helm by zich te hebben gehad. .Xk was vergeten om hem op te zetten". Gelijk aan de eis werd hij veroordeeld tot een boete van 20.-. De officier kondigde aan in het ver volg hogere boetes te zullen eisen' voor zijn feit. Feyenoord Na verhoor van de. wachtmeester C. A. de M. eiste de officier in de aangehouden zaak tegen de niet ver schenen chauffeur J. D. G. uit Goes een boete van 100... G. was bekeurd omdpl bij op de rijksweg onder Goes slingerend met zijn vrachtwagen met aanhangwagen reed. Dit werd veroor zaakt doordat hij intussen een op het stuur liggende krant zat te lezen. G vertelde de vorige keer dat hij de krant even te voren had gekocht om dat hij nieuwgierig was naar de pres taties van Feyenoord de vorige dag. Hij gaf toen het feit. toe, maar be weerde dat het onder Arnemuiden was gebeurd. De wachtmeester, die zich nu alle finessen niet meer kon herinneren zei dat 'het daar wel grondgebied van de gemeente Goes was. De kantonrechter verlaagde de eis tot een boete van 40,-. De hoofdagent W. F. R. uit Vlissingen kwam getuigen tegen de niet versche nen autobestuurder W. L. de W. uit Middelburg die hij had bekeurd om dat deze 15 km te snel reed. Na een eis van ƒ45,- stelde de kantonrechter de boete op ƒ35, omdat het feit niet Axelaar Zeeuws kampioen kappen .AXEL De heer R. Kruisifikx uit| Axel is vorige week tijdens het kap- concours om het Nederlands kampi oenschap in Amsterdam kampioen van Zeeland geworden in de afdeling heren kappen. Van de Zeeuwse dee!ne-| mers behaalde hij de hoogste sco- is vastgesteld me' een radarapparaart, maar bij achtervolging. De Vlissinger J. N. D. stond terecht omdat hij als voetganger op de Zuió- Sloeweg in zijn plaats onvoorzichtig was overgestoken, waardoor een bromfietsbestuurster kwam te vallen die daarbij werd gewond en enige tijd in het ziekenhuis moest worden ver pleegd. D. vertelde dat hij haar wei had bezocht in het ziekenhuis en dat vond de officier een vermeldenswaar dig feit in aeze tijd Hij eiste een boete van ƒ20.- die de kantonrechter te laag vond en bepaalde op 50.-. De autobestuurder W. T. de O. uit Vlissingen die in Middelburg door een rood verkeerslicht was gereden moet daarvoor een boete van 65.- betalen. De eis was een tientje hoger. .Mis schien onbewust gedaan", meende de officier, omdat verdachte zei van niets te weten. Tegen J. B. K. uit Wemeidinge. die op zijn bromfiets aldaar niet voldoende rechts zou hebben gereden waardoor hij in botsing kwam met een hen tegemoet komende auto. eiste de offi cier een boete van f 35.-. De kanton rechter kwam echter tot ontslag van rechtsvervolging omdat hij het feit niet bewezen achtte. De bestuurder van de auto. die nie- was verschenen, werd beboet met f 40. en dat was tien gulden lager dan de eis. De Middelburger J. H. F. die daar zonder rijbewijs had gereden met een niet verzekerde auto en bij zijn staan- dehouaing de naam van zijn broer heeft opgegeven, hoorde drie boetes met een totaal van 400,- tegen zich eisen met teruggave van de inbeslag genomen auto. De officier noemde het op zijn minst merkwaardig dat ie mand de naam van zijn broer opgeeft. De kantonrechter halveerde de eis maar sprak de verbeurdverklaring van de auto uit- Da Sluiswachter J. B. uit Veere kwam als getuige tegen de niet verschenen schippers D. P. en R. uit Zwijndrecht en J K uit Rotterdam, die door hem waren bekeurd omdat zij met hun schepen 'Jan' en "Helena' gekoppeld daar de sluis waren uitgevaren wat in strijd is met de reglementen. B. ver telde dat hij de schippers eerst vruch teloos had toegeroepen dat zij hun schepen moesten ontkoppelen en dart bevel toen door de versterker twee maal heeft herhaald, ook zonder resul taat. De officier eiste tegen iedere schipper twee boetes met een totaal van 150.- waarbij hij er rekening mee hield dat er geen gevaarlijke situatie was geweest. De kantonrech ter halveerde de ets en legde de schippers bij verstek elk twee boetes op met een totaal van 7^-. ÏEGEN REEKS WAPENBÉÏÏTTERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 1975 | | pagina 9