TURNINTERLAND NEDERLAND-N00RWEGEN ZATERDAG IN SPORTHAL TE VLISSINGEN Winnaar Carels zeilde bij de 420's hele veld naar een diskwalificatie iorresheren verslaan Blok '73 gedecideerd Jan van de Sande maakt deel uit van nationale selectie WILNO JEUGDKAMPIOEN Klapstuk van viering 75-jarig bestaan VTV ZEEUWS TAFELTENNIS De Ruyterschool won voor derde maal volleybaltoernooi Middelburg II NAC ZOEKT NOG STEEDS NAAR EEN TRAINER TIMMAN WON MOEIZAAM VAN ENKLAAR Minder bekend Risico's Ook Rinie Dey trainer Terneuzen Stanley Bish naar Berchem Spannend VVOENSDAG 16 APRIL 1975 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT pic-sporl-pic-spopf-p/c BREDA Zo snH als imtertljd hrt ontslag van Henk WuIIrms blj hrt Brtdaw NAC tot «tand kwam, to tr.ut; verlopen momentcel de bespre kingen rond dr opvolging van ad interim-trainer Jo Jansen, die van de KNVB dispensatie kreeg om de Bre- dase equipe tot hrt elndr ran seizoen te begrlciden, hoewel In n: Keen Kuvs nog altijd hoofdtrainer 1* bU NAC Kees Kuys werd echter slechts tot het eind van dit seizoen aangetrokken Jo Jansen zal volgend seizoen de Jeugdtraining van NAC weer gaan ver zorgen. De lijst van mogelijke kandidaten als opvolger van Kees Kuys-Jo Jansen wordt met de dag groter. Inmiddels heeft het NAC-bestuur al oriënterende gesprekken gehad met René van Eek (Helmond Sport). Jan Note rm an* (Go Ahead Eagles). Bob Maaskant SW) en Cor Brom van Fort una SC. Van Eek. Notermans en Maaskant (die vroeger al eens bij NAC werk zaam was als verzorgen zijn aan he* eind van her seizoen vrij; voor Cor Brom zou NAC een afkoopsom moe ten betalen omdat hij nog voor één jaar vastzit aan Fort una SC. LEEUWARDEN (ANP) Grootmoe*, ter Jan Timman heeft, na ren moeilij ke partij die zeven uur «pelen vergde, gewonnen van meevier Bert Enklaar. Dat wan wei het hoogtepunt van de aehtate ronde van liet Wwnioof om het ochaakkampioenachap van Neder land te Leeuwarden. Timman bracht daardoor zijn «core op 7 uit 8: gijn kanven op behoud van de nationale titej zijn er wezenlijk door gestegen Om de tweede plaat* woedt een pres tiges lag tUMtn Hartoch en Böhm. Dit duel 1« voor de tweede keer sfgebro ken. Nog irtctvls heeft B*»hm winstkan «en. in een overigens verraderlijk to reneindspel. De hangpartij Schoutg Du Chattel Is theoretisch voor gewonnen, doch Schouten dient da- de knie te hebben. Ree won vlot Borm. maar Ree is te ver achtero. geraakt om nog een rol van beteken: te kunnen «pelen. Van Dop versie- Van den Sterren, die de laatste erg terugvalt. De puntendehng Vogt Dieks was schaak technisch boeit- genoeg maar heeft voor de ranglij: weinig betekenis. De uitslagen van d Scheuten Du Chattel af Kt-broke: Ree Borm 1-0; Enklaar - Timman C 1; Vogel Dieks Van Dop - Var den Sterren 1-0; Haitoch Böhrr. afgebroken De stand na 8 ronden F 1 Timman 7; 2 Bohin 5' en 1 afgebroken; 3 Hartoch 5 en 1 afgebro ken; 4 Ree 4=:; 5 Vogel 6/7 Du Chattel, Schouten 3'.'i en 1 afgebro ken; 8 Enklaar 3!»; 9 Dieks 3; 10 Van den Sterren Is11/12 Borm en Van Dop 2. ZTIDZANDE Blok'73 heeft zijn eigen glazen ingegooid in de strijd om üe titel in de eerste klas lieren van de reeuwse vollcybalcompetitic- In het dubbele programma, dat Blok afgelo pen weekend moest afwerken, werden maar liefst vier punten verspeeld. Blok. dat vorige week Voorwaarts van de tweede plaats verdrong met due punten achterstand op Roelofs- ocheldesport, heeht nu zelfs de theore tische kans verloren omdat het Voor waarts, dat al uitgespeeld is, nooit meer zal kunnen passeren. Blok begon het fatale weekend vrij- nag met een 3-2 overwinning op IJVC. Bios nam in de eerste set een voor sprong via 15-9, die door de bezoekers m de volgende sets werd omgebogen een 1-2 achterstand. Blok kon het prrect gevaar in de vierde set gemak kelijk afwenden, maar het kostte nog hL"0dlfLe moelte 1:1 de laagte en beslissende set IJVC op afstand te ™d.en ,e[> de strijd via 15-13 in zijn ennJ vf8. d, 1?eslissen- De volgende dag ginghet Blok echter slechter af. Kon h ,met al te veel stellen tegenover spel v-an Blok. Morres «ïït ,strafte het ondubbelzinnig af. geen poot aan de grond tcuiwh.hi?? uet betere sPel van de w-,club. De bezoekers stonden geen eakfle set af (15-11, 15-10 en 15-9). anri'l- yelsende week wel uit een vaatje moeten tappen, wil het enige kans maken tegen Roelofs-Schel- desport in de halve finale wedstrijd van de Zeeuwse beker. Roelofs-Schel- desport heeft door deze ontwikkeling een uitstekend uitzicht gekregen op prolongatie van de titel. Roelofs-Schel- desport, dat zelf met. 3-0 gemakkelijk van Blok'73 2 won, heeft nu alles in eigen handen met nog drie wedstrij den te spelen en vier punten voor sprong op Voorwaarts. In de onderste regionen gaat de strijd om de degra datie te ontgaan tussen Ovisa en Her staco nog onverminderd voort. Her- staco-EWC 2 schoot weinig op met de 3-0 overwinning, die op Roelofs- Scheldesport 2 behaalde, omdat ook Ovisa won. Verdegem Oostburg kon Ovisa maar één set afhandig maken en verloor daardoor met 1-3. Ovisa behoudt de kleine voorsprong op Her staco en is weer een stapje dichter bij het behoud van het eerste klasser- schap. In de eerste klas dames heeft Morres Hulst 3 één van de laatste moeilijke hindernissen op weg naar het kampioenschap genomen. Na de verrassende nederlaag van vorige week tegen Herstaco-EVVC herstelde Morres zich uitstekend. Morres kon weer het ritme bepalen en overspeel de Ardito zoals het al zovele malen het geval is geweest dit seizoen. De thuisclub kon zelfs geen set op de naam schrijven zodat ook Ardito met 0-3 aan de zegekar van Morres Hulst 3 gebonden werd. VLISSINGEN Voor de eerste maal in de geschiedenis van de Zeeuwse turnsport wordt zaterdagavond een interland wedstrijd binnen de provinciegrenzen gehouden. In de sport hal Baskenburg aan de President Rooseveltlaan te Missingen treden om zeven uur de nationale ploegen van Nederland en Noorwegen tegen elkaar aan. De organisatie is in handen van de Vlissingse Turn Vereniging (VTV), waarvoor deze ontmoeting het klapstuk van de viering van het 75-jarig be staan moet worden. je Mandal ten zuidwesten van Kristi- ansand gelijk. Beide ploegen behaal den een puntentotaal van 253.45 en in de tumsport komt zo'n uitslag niet vaak voor. In de Vlissingse sporthal moet duidelijk worden welk land mo menteel de betere herentumploeg op de been kan brengen. De wedstrijd van zaterdagavond is een zeskamp. De volgende onderdelen worden afge werkt: vrije oefening, paard voltige, ringen, paardsprong. brug en rek. De Nederlandse ploeg is als volgt samengesteld: Cor Smulders (PSV Eindhoven) is 28 jaar en zes maal kampioen van Nederland. Algemeen wordt verwacht dat hij ook dit jaar de titel weer zal behalen. Smulders eindigde vorig jaar tijdens de interland tegen Noorwegen als eerste met 53.70 punten. Hij is het sterkst op de toestellen rek en ringen- In Noorwegen kreeg hij bovendien een uitstekende waardering voor de vrije oefeningen: 9 20. Hans Gunneman de 29-jarige do cent lichamelijke opvoeding, is even eens lid van PSV Eindhoven. De 'eeu wige' tweede van de Nederlandse he ren keurturnsport is bijzonder regel matig en heeft weinig mislukkingen. Gunneman heeft een enorm goede kijk op de techniek. Zijn sterkste toestellen zijn de brug en het rek. Van de rekstok maakt hij zelfs een afsprong met een dubbele salto. 'Jan van de Sande in actie tijdens het en oud-keurturner in West-Duitsland. paard voltige. Momenteel is hij sportleraar aan de universiteit van Freiburg. aantrekkelijkheid geeft. Hij is kampi oen van Nederland op de brug, dat evenals de ringen een erg sterk onder deel van hem is. Peter Karregat maakt zaterdag zijn rentree in de nationale ploeg, waar mee het KNGV bijzonder blij is. De Amsterdamse PTT-ambtenaar is lid van St. Mauritius en neemt een voor lopige vierde plaats in in de stand om het Nederlands kampioenschap. Voor al de paardoefendng van Karregat is van hoog gehalte. Frans van Elteren is student fysio therapie en lid van Pro Patria te Zos- termeer. Hij is onlangs teruggekeerd uit Rusland, waar hij aan een zeer zware wedstrijd heeft deelgenomen. Met een gemiddelde van 8.6 punten eindigde hij als 33ste van de 52 deel nemers. De laatste twee jaar was hij telkens tweede bij het juniorenkampi oenschap. Rek en vrije oefening zijn zijn sterkste onderdelen. Jan van de Sande (21 jaar, student aan de hts afdeling elektro-techniek en lid van VTV Vlissingen) heeft nog met zoveel internationale ervaring. In 1973 en 1974 was de zoon van ex- toptumer Jaap van de Sande. die belast is met het technische gedeelte van de organisatie van de turninter- land in Vlissingen. nationaal jeugd kampioen. Vorig jaar moest Jan van de Sande de interland tegen Noorwe gen afzeggen vanwege een blessu- Cees Pot is 28 jaar. electricien van beroep, woonachtig in Den Helder, maar lid van St. Mauritius te Volen- dam. Pot is ook actief in de motor sport en dat verklaart zijn spectacu. laire turnen. Hij neemt erg graag risico's, daagt als het ware zichzelf uit, wat zijn oefeningen een bijzondere re. Dick Ooykaas, de 16-jarige talent volle turner van Pro Patria, is reserve voor de nationale ploeg. Hij wordt gezien als mogelijk opvolger van Cor Smulders. Hardy Vrenger is de leider van de Nederlandse ploeg. Hij was twaalf jaar trainer van de Nederlandse heren Over de Noorse ploeg Ls aanzienlijk minder bekend- Tore Lie is al vijf jaar kampioen van Noorwegen en is ook vaste keus voor de selectie van de Scandinavische ploeg. Hij eindigde vorig jaar als tweede achter Smulders met een verschil van een half punt (53.70 om 53.20). Truls Pcdersen staat tweede op de lijst van het Noorse topsportturnen. Verder maken van de ploeg deel uit: Eddy Pedersen, Magne Halvorsen, Frode Halvorsen, Tore j Sperre, Hans Petter Nymann en Paul Einar Borgen. Trainer is Age Stor- j haug. die vier jaar geleden zelf nog turnde met Tore lie en Truls Peder sen, De wedstrijden in de sporthal begiri- volgt: P. Barnes (Groot-Brittannië), Alex Knip (Hoorn), Jan Snellenberg (Utrecht), Harald Bruyriildsen en Rei- dar Nevjar (beiden uit Noorwegen). De wedstrijdleiding is in handen van de heer Vermeulen uit Tilburg, voor zitter van de sectie topsport keurfcur- nen heren. De wedstrijden in de sporthal begin nen om 19.00 uur, maar de zaal gaat voor het publiek open om 18.00 zodat men het in-tumen kan bijwo nen. Mevrouw Uijienhoet verwacht, gelet op de véle telefoontjes die zij al heeft gekregen van verenigingen uit Zeeland, zo'n vijfhonderd toeschou wers. Voor de aanvang treden de drumband en de majorettes van VTV op. Na afloop van de interland is er een slotbanket in hotel restaurant Pic- card, voor de Noorse ploeg, die pas zaterdag in Nederland aankomt, is ondergebracht. MIDDELBURG De Ruyterschool is tijdens het volleybaltoernooi van de Middelburgse bedrijfsvollcybalvereni- ging voor de derde achtereenvolgende maal winnaar geworden bij de heren en nam aan het eind van deze sport manifestatie de wisseltrofee voorgoed mee naar Missingen. Bij de dames werd PZEM I eerste en n3m hiermee de wisselbeker over van Morres uit Hulst. De voorronden van dit toernooi wer den in de morgenuren en het begin van de middag gespeeld. Het toernooi, waaraan volleybalteams uit heel Zee land deelnemen, was gesplitst in drie poules van vijf teams bij de heren en twee damespoules van zes teams. Pou lewinnaars bij de heren waren Provin cie, Gemeente Middelburg, en de De Ruyterschool, terwijl De Lange Dyna mo zich als beste tweede eveneens in de halve finales plaatste. De halve finales bij de dames gingen tussen de poulewinnaressen Morres I en PZEM I, en Provincie en Mavo I als beste dat een 2-1 zege behaalde op de bekerhouder Morres. De finale tussen PZEM I en Provincie was eveneens een aantrekkelijke partij waarin PZEM toch meer overwicht 'aan de dag legde en de eerste set won met 15-10. Een gelijkopgaande strijd in de tweede set resulteerde in een 17-15 tweede. In de halve finale won De Ruyterschool met 2-0 van De Lange Dynamo en Gemeente Middelburg ver sloeg Provincie eveneens met 2-0. Er volgde een bijzonder spannende herenfinale tussen De Ruyterschool en GGemeente Middelburg en na een ge lijkopgaande strijd eindigde tenslotte de le set met een 16-14 overwinning voor De Ruyterschool. Gemeente gaf zich echter nog lang niet gewonnen en bracht na een 15-11 zege in de tweede set de balans in evenwicht. Een derde een beslissende set was nodig maar Gemeente kwam in deze fase van de strijd zichtbaar conditie te kort. Met 15-5 werd zij verslagen door De Ruy terschool dat hiermee de finale won en tevens de wisselbeker voor de derde maal in successie in de wacht sleepte. Provincie werd derde door een 2-0 overwinning (15-9 en 15-5) op De Lange Dynamo. De strijd in de halve finale dames ging tussen Mavo I en Provincie I; Provincie won met 2-0, en PZEM I, zege voor PZEM I dat zich hierdoor toernooiwinnaar bij de dames kon noemen. Morres werd derde door een 2-0 overwinning op Mavo. Aan het eind van het toernooi reikte wethou der H. Gillissen van Middelburg de prijzen uit. MBV-voorzitter W. G. de Konink dankte tot slot de scheids rechters en de organisatoren voor hun medewerking aan dit bijzonder sportief en vlot verlopen volleybal-' toernooL De afdeling Middelburg van de EHBO, die de hele dag ter assistentie ter be schikking was. moest enkele malen in actie komen voor behandeling van een verstuikte enkel. MIDDELBURG De laatste wedstrij den van de Zeeuwse afdelingscompeti tie zijn bij de senioren nu geheel afgewerkt. In de le klas resteerden nog twee duels. ON A 1 kwam, zag en overwon bij MZ 3 met 2-8 waarmee de Oostburgers het seizoen winnend afsloten en een definitieve tweede plaats bezetten. Het zo goed gestarte Big Smash 1 verloor voor de derde achtereenvolgende maal, nu van het bezoekende Effect 1 met 3-7. De Ter- neuzenaren passeerden daor daar de Waichenaren nog op de ranglijst. De laatste seniorenkampioen werd St- Laurens 1, dat de beslissingswedstrijd tegen Zand 2 in de 2e kias A ruim schoots won. Het werd 6-1 voor Karei Smet, Kees Vogel en Albert de Vries waardoor dit trio samen met MZ 4 en St Aloy 3 in een halve competitie om twee le klasplaatsen gaat spelen, dat eerste duel van die competitie, dat tussen MZ 4 en St Aloy 3, in Goes gespeeld, eindigde in een kleine 6-4 zegt voor de Middelburgers waarbij vooral Hofman en Boone in uitsteken de vorm bleken. Tielernan was de beste Graauwse tegenstander met tweemaal winst. De degradatiewed strijd tussen de nummers vijf uit de 2e klas MZ 7-Wilno 3 eindigde in 5-5 waarbij dankzij een beter gaine-ge middelde MZ 7 winnaar werd. Na een bijzonder spannende competi tie voornamelijk tussen MZ 5 en Wil- no 1 is het Vlissingse Wilno 1 met Frank Bilius, Jan van de Abeelen en William du Fossé jeugdkampioen van Zeeland geworden. MZ 5, dat met 1 punt voorsprong aan de laatste wed strijd tegen St Aloy in Graauw begon, werd door de gastheren met 6-4 ver slagen waardoor de uiteindelijke 3-7 overwinning van Wilno I op MZ 4 voldoende was voor de titeL In 4 A werd Zand 4 met Rob Jacobs, Jac Zwier en Ronald Keijts kampioen door concurrent MZ 15 met 6-4 te verslaan. In de jeugdoompetitie is nu alleen in de 2e klas A nog geen beslis sing gevallen doordat hier nog enkele inhaalwedstrijden dienen te worden rechts Jan v. d. Abce gespeeld. De resterende uitslagen zijn: Senioren: Zand 3-B. Smash 2 2-8; ONA 2 - STV 1 8-2; Marathon 1 - Goes 4 3-2: Effect 3 - Pzem 1 5-5: MZ 1 - Kapeile 2 64; Scaldina 2 Marathon 4 9-1; STV 2-SAR 2 8-2. Junioren: MZ 4 - Wilno 1 3-7; Aloy 2 - MZ 5 6-4; ONA 1 - Laurens 2 3-7; Wilno 2 - Zand 1 0-10: Zand 3 - MZ 6 0-10; MZ 8-Effect 1 6-4; MZ 9- Zand II 3-7; B Smash I-ONA 2 0-10; MZ 12-Scal- dina I 8-2; Schans !-Amemuiden 1 0-10; Zand 4-MZ 15 6-4; Scaldina 2 - Wilno 4 4-6: MZ 14- Westerzicht 3-7. TERNEUZEN Naast Van der Hooft ais eerste trainer bij Terneuzen is er door de zondagstweedeklasser nu ook een tweede trainer aangesteld. Het Ls de 29-jarige Terneuzenaar Rinie Dey. momenteel trainer van afdelingseer steklasser Hoofplaat. speler van Hoek en ex-speler san Terneuzen. Hij zal bij Terneuzen in ieder geval de tweede selectie gaan trainen en het tweede elftal tijdens de wedstrijden begeleiden. Door zijn aanstelling b:; Terneuzen stopt Rinie Dey zelf met actief voetballen- De Terneuzenaar is momenteel aan zijn vierde seizoen bezig bij Hoofdplaat. „Ik hoop ai* jaar in ieder geval mijn werk te kunnen afmaken bij Hoofdplaat. He*, zou fantastisch zijn als we kampioen zouden worden, een mooier afscheid zou ik me niet kunnen wensen," ver telde hij. Rinie Dey is in het bezit van een d-diploma. Volgens Hoofdplaat secretaris Tonnie Baeke heef: men nog geen vervanger voor Rinie Dey op het oog. .Er zijn we', enkele con tacten maar we gaan toch nog een paar advertenties plaatsen om te kij ken wat daaruit voort komt. Het is jammer, dat Rinie ons verlaat maar uiteindelijk is vier jaar toch lang genoeg," aldus Tonnie Baeke. IvERKRADE Roda JC-spifsspeler Stanley Bish zal het volgend seizoen voor de Belgische eersteklasser Ber chem Sport gaan spelen. Maandag werden de besprekingen tus sen Roda, Berchem en Bish afgerond. De topscorer van Roda JC moet al leen nog een medische keuring onder gaan. Over de hoogte van de transfer som willen de partijen niets zeg gen. VEERE Onder zeer wisselende weersomstandigheden zijn op het Veerse Meer de (uitgestelde) openings wedstrijden van de WV Arne gezeild. De eerste dag was het koud met veel harde vlagen: de tweede dag moest de eerste wedstrijd 's morgens worden afgekort wegens een acuut eindge brek. 's Middags ging het wat beter en konden wel de volle twee ronden worden gevaren. In de sterkst, bezette klasse, de 420's, werden zoals te verwachter was. de Nederlandse kampioenen Peter Carels en Tjalliena Ponjée eerste met drie gewonnen wedstrijden. Zij waren er min of meer de oorzaak van. dat. de eerste wedstrijd voor het hele 420- veld en een eenzame 470 uitliep op diskwalificatie. Carels was te laat bij de starlijn verschenen, hield het stait- schot voor het vijfminutenschot. Hij startte met glabaal een rak achter stand. De haast bracht met zich mee dat hij de baankaart niet goed bestu deerd had. Dat gaf in eerste instantie geen problemen, omdat hij gewoon de rest van het veld achterna kon varen. Maar toen hij zich naar de kop had gewerkt werd het wel een probleem. ..Ik had toen al uren gevaren en dacht dat het zo langzamerhand wel afgelo pen zou zijn. En dus voer ik naar de finishlijn," aldus Carels na afloop. Hij had echter nog een extra lus moeten varen. Maar zijn koersverlegging had tot gevolg dat het hele veld ook die te korte baan ging varen: resultaat algehele uitsluiting. Tweede in het eindklassement werden John Veldman en Anneke Scheele, die de tweede dag hun mast op advies van OK-topman Piet Verstelle iets hadden versteld en tweede werden in de laatste wedstrijd na eerder twee derde plaatsen ie hebben gehaald. Eerder waren ze iets te optimistisch in het schatten van de windsterkte en probeerden ze een spinaker bij te zetten. Het gevolg was dat de hele zaak omging. Niettemin wisten ze zich snel overeind te werken en door te gaan als derde, Het veld dat achter hen lag was toen echter gewaar schuwd en de spinakers bleven dan ook onderdeks. David-Jan Postma en Frans Wielemaker werden derde <2-4- 6). Stèren er. Marion Steenhuis vierde (5-2-5), Hans en Els de Jager vijfde (4-7-3). De jongste deelnemers, MariS en Stan Ta venier legden met 6- 6-4 beslag op de zesde plaats voor de equipe De Vries (7-5-7). In de OK-klasse werd Piet Verstelle, ook weer volgens verwachting alge meen winnaar. Hij haalde drie eerste en één derde plaats. Wouter Hagoort, die alleen die laatste race meedeed, won met Dirk 'de Boer de tweede positie. Hagoort voer in de kruisrakken een duidelijk hogere koers dan zijn con currenten. wat onder meer te danken was aan zijn aluminium mast- Piet Verstelle gaf een duidelijke reden voor zijn min of meer 'slechte' resul taat in die laatste wedstrijd. „Niets spectaculairs, niets gebroken. Alleen geheimzinnig." luidde zijn nogal raad selachtig commentaar. Hagoort. die op de tweede dag nog vanuit Antwer pen naar Veere was gekomen, legde beslag op de derde plaats in het eindklassement, achter De Boer (op gegeven niet gestart 2-4). Vierde werd Rudy de Ruyter (op n.g.-2-4). Het Vaurienveld telde drie deelne mers. Van Mechelen en Van Tilburg werden eerste (l-opg.-2-l). Willem Overhage en Wim Maul, die de enige Vaurien me; spinaker bemanden, wer den tweede (opgm.g-2-1) en van Va der en Marianne Smit sloten de rij 12-ng.-3-3). In de gemengde klasse won Europe- zeiler Kees Beije de eerste plaats (1-2- 2). Op de tweede dag voer hij met wat hijzelf 'een gek zeil' noemde dat hem in de ruime rakken wel in staat stelde zich tussen de OK's te handha ven, maar aan de wind verloor hij nogal wat hoogte en daarmee terrein. Tweede in deze klasse werden Dieder- ik Ballegooyen Cokkie Kolpa in een 470 (tweemaal eerste). De derde plaats was voor de Yingling van Jo ban Cranenburg en Ma'jers 2-ng.-3>: vierde werd De schakel van Raucamp (n.g.-n.g.-4). De equipe Pilaar kreeg het, in de eerste wedstrijd meteen al zwaar te verduren. Het roer van de 470 brak af. waarna de onbestuurbare boot rondjes ging draaien. Tenslotte sloeg de boot om door een combina tie van een te kleine 'draaicirkel' een soort klapgijp, waarbij een van de bemanningsleden overboord sloeg. De 470 verscheen in de andere wedstrv den niet meer aan de start. In de gemengde klasse werd de eerste wee strijd van de tweede dag niet meege teld omdat het veld "nier bij het afkorten van de baan zover ui: elkaar lag dat de afkorting voor de een te laat kwam terwijl ae ander er wei van kon profiteren. Bij de twaalf turners die in het strijdperk treden is de Vlis- singer Jan van de Sande, lid van VTV. De voorzitter van de organiserende vereniging, mevrouw M. Uijienhoet, is bij zonder blij met het feit dat Van de Sande in de selectie is opgenomen. „Wij hebben daar wel om verzocht en over het algemeen wordt er wel rekening mee gehouden. Toch vind ik het leukste, dat hij zich heeft waargemaakt voor de na tionale ploeg door zijn goede prestaties", merkt zij op. Inder daad is de Vlissingse turner bijzonder goed voor de dag ge komen. Tijdens het open Goese kampioenschap, zaterdag in de Goese sporthal De Bevelanden, eindigde hij op een uitste kende derde plaats achter nationaal kampioen Cor Smulders en Cees Pot. Mevrouw Uijienhoet zet uiteen waar- de frisdrank en de gepelde sinaasap- om VTV juist voor een hereninterland pelen die in de kleedkamers moeten heeft gekozen: „Het herenturn en staan, vernoemd zijn. „Ik zal blij zijn staat hier op een vrij laag pitje en we als zaterdagavond de zaak draait", hopen dat dit een stimulans zal zijn", zegt mevrouw Uijienhoet. „want dan VTV is er inmiddels wel achter geko- neemt het KNGV de wedstrijd over", men hoe omvangrijk de organisatie van een dergelijk evenement is. Men moet zich volledig houden aan een strak organisatieschema, waarin zelfs Het ziet er naar uit dat de ontmoe- Cees Pot, de spectaculaire turner van tussen Nederland en Noorwegen Sin'-Mauritius. tijdens een afsprong bijzonder spannend zal worden. Vorig me', schroei uit de ringen. -'aar emdigde het treffen m het plaats-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1975 | | pagina 21