GEWONDEN EN ENORME RAVAGE NA EXPLOSIE BIJ SCS - ZELZATE Commissaris ontving eerste exemplaar 'Zeeland-atlas' Statencommissie: geen advies over subsidie provinciale VVV Overhaaste evacuatie personeel kon aantal gewonden nog beperken Pijp 15 meter - honderden meters weggeslingerd ALMANAK Jongeman op valse beschuldiging bijna etmaal vast in politiebureau EXTRA UITKERING VAN RUIM ƒ800.000 TER BEVORDERING VAN DE WERKGELEGENHEID Klachten over stank Hercules in Arnemuiden de bilt ver 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 15 APRIL (Van één onzer verslaggevers) ZELZATE (B.) Bij een explo sie op het terrein van de 'Socié- té Chemique de Selzaete' (SCS), vlak over de grens bij Sas van Gent, zijn maandagmiddag en kele personen licht gewond ge raakt en is een enorme ravage aangericht. Dat het aantal ge wonden beperkt kon blijven, was omdat de directie enkele minuten voor de explosie het sein gaf voor de evacuatie uit de. fabriek. Twee werknemers, lie pen lichte brandwonden op. Eén van hen werd ook nog geraakt door rondslingerende metaal- brokken en moest worden be handeld in een ziekenhuis. De ontreddering en de chaos waren kort na de explosie compleet. De schade bedraagt enkele miljoe nen Eelgische francs. Een 15 meter lange pijp werd zo'n lion- derd meter weggeslingerd en kwam op de hoofdweg door Zelzate terecht. Het bedrijf ligt aan de oostzijde van het kanaal Gent-Terneuzen in de bebouwde kom. Als gevolg van de luchtdruk sneuvelden binnen een straal van zeker 500 meter vele ruiten en werden deu ren uit hun scharnieren gerukt. Daar bij liepen enkele inwoners van Zelzate lichte verwondingen op (meestal snij- wonden). De politie moest als gevolg van de hopen glassplinters het verkeer omleiden, omdat er één weghelft door onbegaanbaar was geworden. Direct na de explosie in de maleïne- zuurfabriek ontstond een felle brand, die de bedrijfsbrandweer in samen werking met de vrijwillige brandweer van Zelzate binnen een half uur onder controle had. Toen pas was ook het ge vaar voor nieuwe ontploffingen gewe ken. Zeker is wel dat er voor miljoe nen Belgische francs schade is aange richt. De installaties zijn zo verwrongen en verkoold dat de heropbouw ongeveer een jaar zal vergen. In de andere afde lingen van het bedrijf ontstond nauwe lijks schade: de produktie gaat daar gewoon door. SCS is verzekerd tegen de schade. Daaronder valt volgens on derdirecteur W. Jonghe ook de scha de aan de omringende huizen. De chaos in en om het bedrijf werd rond tien voor twee ingeluid met een geweldige knal, die ook de bevolking van het naburige Sas van Gent deed op schrikken (zodat ook de Sasse burge- Leeuwse Onder de aanmoediging 'Mijne lieren, dit leek ons een leuk waar verhaaltje voor de almanak' schrijft men ons uit Krabbendij- ke: „Een onzer dorpsgenoten wilde zich eens tegoed doen aan een maaltijd gebakken uien, dus ging hij de tuin in en zo waar er lag al een hoop gereed. Hij dacht, dat heeft de tuinman zeker al gedaan en nam een portie mee om- zich een fijne maaltijd te bereiden. De andere dag kwam de tuinman vragen aan de bewo ner van het pand of er nog uien moesten zijn. De man vertelde dat hij er al uit de tuin had meegenomen, waarbij de tuinman wel wat verbaasd stond tc kijken en vroeg: ..Waar haalde u die den''" De man wilde dal wel even wijzen en samen gingen ze de tuin in. ..Kijk." zei de man. ..daar van die hoop heb ik ze gepakt en ze waren heerlijk." „De tuinman." zo meldt men ons uit Krabbendijke. ..hield het niet meer. want het waren geen uien maar tulpebollen." meester drs. W. R. V. Dusarduyn een kijkje kwam nemen). Een omstander meldde dat hij 'een soort paddestoel als van een atoombom' zag. De ont ploffing ging volgens hem gepaard met een felle meters hoge steekvlam, waarin onderdelen van de fabriek wer den weggeslingerd. Hij had dat gezien vanaf de andere zijde van het kanaal^ waar ook heel wat ruiten aan diggelen gingen. lilaatregelen Het was maandag de eerste keer dat er in de in 1963 gebouwde maleïnezuur- l'abriek iets mis ging. Volgens onder directeur De Jonghe zijn er in andere afdelingen van het bedrïjt' eerder wel enkele branden geweest. Hij deelde mee dat hij SCS de normale veilig heidsmaatregelen van kracht zijn (een goed, getrainde bedrijfsbrandweer, die goed is uitgerust), maar dat geen spe ciale maatregelen zijn genomen in ver band met de ligging binnen de be bouwde kom. De explosie had de hele staf verrast. „Normaal is er bij ons alleen brand gevaar", aldus de heer De Jonghe. Ook Zelzates burgemeester l. Danschutter wist niet van speciale voorzieningen bijvoorbeeld een rampenplan die het risico van de gevaarlijke 'teerfabriek' verkleinen. De fabriek stond er volgens hem trouwens al veel eerder sinds ongeveer 75 jaar dan de omringen de huizen. „Wij beseffen maar al te goed dat het gevaarlijk is, maar we kunnen weinig doen. Toen er tien jaar geleden een grote brand was, zijn we ook in het geweer gekomen, maar SCS kreeg van de arbeidsinspectie en van de besten dige deputatie toch toestemming om te herbouwen. Ik -"loof daarom ook niet dat de fabriek nu wel zal verhuizen' aldus de heer Danschutter, die overi gens gemeentepersoneel beschikbaar MINISTER WESTERTERP: „Alle rapporten uitkeringen aan oesterkwekers eind juni klaar" (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG Minister Westerterp van verkeer en waterstaat verwacht dat de accountantsdienst van het mi nisterie van landbouw en visserij ui terlijk eind juni van dit jaar al rapporten over uitkeringen krachtens de wet schade oesterkwekers zal heb ben afgewerkt. De heer Westerterp heeft dat geantwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid Tuijnman V3n de WD. Volgens de bewindsman heeft de afwerking van de schaderegeling van de wateroverlast in de landbouw geen noemenswaardige invloed gehad op het tempo waarin op het ministerie van landbouw en visserij kon worden gewerkt aan de rapporten over de schadeclaims van oesterkwekers. De minister meent dat het geen zin heeft het restant van de oesrerschadeclaims op zijn eigen ministerie dat van verkeer en waterstaat te laten behandelen. ,De werkzaamheden verbonden aan de opstelling van de onderhavige oes- terschaderapporten zijn van een zo bijzondere aard dat, naar mij is geble ken, van de inschakeling van meer accountants geen sneller resultaat mag- worden verwacht in verband met de dan onvermijdelijke imverkperio- de", aldus de heer Westerterp, Automobilist rijdt bromfietser aan MIDDELBURG Bij een aanrijding op de kruising Poelendaeleweg/Poelen- daelesingel in Middelburg heeft, maan dagmorgen een bromfietser lichte ver wondingen opgeloken. De betrokkene, de Middelburger L. H. werd op de Kruising aangereden door een auto en moest worden opgenomen in het Gasthuis. De aanrijding gebeurde door dat- ce automobilist J. W. uit. Gapinge de bromfietser geen voorrang verleen de. Voorlichting over kanker GOES Donderdag 17 april houdt I de afdeling Goes van de Zeeuwse Vrouwenraad een voorlichtingsbijeen- j komst over kanker. De bijeenkomst begint om twee uur en wordt gehou den in de Oosterkerk. Inleider is dr. Ter Bals- I Foto: Brandweerlieden aan het blus sen tussen de verkoolde en verwron gen resten van de fabriek. stelde om te helpen bij het opruimen van de ravage. Ook andere hulpverle ningsdiensten waren daarbij betrok ken, terwijl de meeste bewoners ijverig aan de slag gingen om deuren en ra men zo goed mogelijk, maar proviso risch af te sluiten. 'Zien aankomen' VLÏSSINGEN Een jongeman heeft het afgelopen weekeinde bijna eer maal ten onrechte vastgezeten op het politiebureau te Vlissingen. De politie hield de jongeman zaterdag middag in zijn woning aan, nadat, me juffrouw F. W. uit Vlissingen aangifte had gedaan van bedreiging met geweld, In de nacht van vrijdag op zaterdag door de jongeman gepleegd. Ze vertel de de politie dat de jongeman een of twee keer met een pistool zou hebben geschoten, waarna hij. naar haar zeg gen. verteld had geen patronen meer te hebben. Daarna zou de man haar hebben ge-i dreigd neer te steken met en stilletto. Bij onderzoek dat de politie in en om 1 de woning van mejuffrouw W. ver richtte werden twee kogeltjes van een alarmpistool gevonden. Hierop hield de politie de man in zijn woning aan en nam hem voor verhoor mee naar het bureau. De aangehou dene bleef echter ontkennen iets te hebben misdaan. Zondagmorgen were hij weer op vrije voeten gesteld, na dat was gebleken dat mejuffrouw W. een valse aanklacht had ingediend. Z-:- had dit gedaan omdat de jongeman een verschil van men:had met een bij haar inwonende jonge vrouw. Snoepautomaten vernield VLISSINGEN Onbekenden hebben tussen zaterdagavond zes uur en zon dagmiddag twee uur vier snoep-auto- maten in de Scheldestraat te Vlissin gen vernield. Waarschijnlijk is een deel van het geld dat in de automaten (ADVERTENTIE) Volgens onderdirecteur De Jonghe heeft de SCS-staf van te voren zien aankomen dat er iets fout ging in dc maleïnezuur-fabriek. Tijdens de distel- iatie van het ruw maleïnezuur met xylene liepen maandagmiddag de tem peratuur en de druk in de distillatie kolom onrustbarend omhoog. Men heeft toen ogenblikkelijk de verwar ming afgezet, maar hoewel de ontwik kelingen nauwlettend werden gevolgd, slaagde men er niet in het tij te keren. Ongeveer vijf minuten voor de ont ploffing begonnen de veiligheidsklep pen door te slaan. Daarna Is nog geprobeerd de kolom te koelen met water, maar toen ook dat niet werkte besloot directeur Collard tot evacuatie. Er waren op dat mo ment zes mensen in de fabriek: de drie man sterke vaste bezetting van die af deling en drie stafleden. Zij zochten maar net op tijd dekking. „De stukken en brokken vlogen overal", zegt de heer De Jonghe. Als gevolg van de explosie varte de xylene direct- vlam. De heer De Jonghe vindt, dat zijn be drijf vlakbij het kanaal 'op een goede plaats staat". Hi.i wilde maandag niet. ingaan op mogelijke oorzaken van de ramp. „In ieder geval kunnen we nie mand betichten van menselijke fou ten". liet hij v/eten. In samenwerking met het bedrijf hebben de officiële Belgische instanties maandag al het onderzoek ter hand genomen. Ter plaatse verscheen onder anderen on derzoeksrechter mevrouw N. de Wilde uit Gent. STRANDHOTEL te Vlissingen tel. (01184) 2297 diners en recepties op originele wijze Commissaris der koningin m Boertien (links) ontvangt het «- exemplaar van de nieuwe 'Zeeh-.t las' uit handen van VVV-voora mr. H. Bruin (rechts). NIEUWE TOERISTISCHE UITGAVE ZEEUWSE VVV 'KOERSWIJZIGING VVV SLUIT AAN BIJ VISIE PROVINCIAAL BESTUUR' MIDDELBURG De voorzitter van de Provinciale Zeeuwse VVV, mr H. Bruin, heeft maandagmiddag aan commissaris der koningin dr. C. Boer tien het eerste exemplaar aangeboden van een toeristische atlas van Zee land, een nieuwe uitgave gemaakt Hogere uitkering uit provinciefonds MIDDELBURG Zeeland krijgt voor 1975 van het rijk een hogere uitkering uit het provinciefonds van 830.000,- in het kader van- de bevordering van de werkgelegenheid. Dit deelde gedeputeerde J. van den Bos mee tijdens de ver gadering van de statencommissie voor de financiën, maandagmiddag in het provinciehuis. Doot deze extra uitkering kan de provincie de investeringen nu opvoeren tot 8 miljoen. Vijf miljoen daarvan zal worden besteed. Er rest dan nog drie miljoen voor andere objecten. De vijf miljoen worden uitgegeven aan de ver betering van wegen, die nog niet in de plannen zijn opgenomen. Zo denkt het college gelden te besteden aan de verhardingen van de wegen Koudekerlce-Der Boede, Biggekerke-Zoutelande, en 's-Gravenpolder-Ovezande. In verband met overdracht zullen ook de verhardingen van de volgende we gen worden verbeterd, als straks de provinciale staten de plannen dienaan gaande van gs goedkeuren: Kamperland-Wissenkerke, Kortgene-Colijnsplaat, 's Heerenhoek-Heinkenszand. Verder wordt er gedacht aan bochtverbetering van de -weg bij Waterlandkerkje en aan fietspaden bij de Loane-Westeirschouwen en Breskens-Nieuwesluis. Gedeputeerde Van den Bos sprak ook over de bouw van een discobus. waarbij de heer W. Don al meteen 'enige reserve' aankondigde. De staten zullen in de volgende vergadering (in mei) over de plannen van gs hun oordeel geven. bij uitgeverij Wolters-Noordhoff in Groningen waarmee de Zeeuwse WV een landelijke primeur heeft be haald. De atlas ('voor vakantie en vrije tijd') is een handzaam boekje in smal- foimaat en in plastic kaft, met kaar ten van de verschillende delen van Zeeland (en Noord-België) waarop naast de wegenstructuur de recrea tieve trekpleisters, bezienswaardighe den en voorzieningen symbolisch zijn aangegeven. Door zich voornamelijk tot deze symbolische aanduidingen te beperken alleen de plaatsen, dor pen en markante punten worden met naam aangegeven zijn de kaartjes bijzonder overzichtelijk geworden. De 'atlas' bevat voorts stadsplatte- grondjes van Middelburg. Goes. Vlis singen, Zierikzee en Terneuzen, een apart kaartje waarop eveneens symbolisch Tcinderattracties' zijn •weergegeven en een speciale kaart met aanduidingen voor de sportvisse ri j- De laatste kaart wordt met Neder landse en Duitse tekst toegelicht. Daarnaast wordt ook in het, Frans, Duits en Engels, nog enige algemene informatie vërstrékt. De riieuWë uitga ve, met een eerste oplage van 10.000 exemplaren, wordt tegen een verkoop prijs van 5,75 verspreid via camping winkels. VW-kantoren. grote hotels en boek- en tijdschriftenhandelaren. Oud-nieuw 'EERST STRUCTUURRAPPORT AFWACHTEN' W. DON: „ONTWIKKELING IS SCHRIKBAREND" MIDDELBURG De statencommissie voor de financiën heeft maandagmid dag besloten geen advies aan gedepu teerde staten uit te brengen over de subsidie aan de provinciale VW voor 1975. De subsidie voor 1974, groot 131.500,-. ontmoette vrijwel geen be zwaren bij dc commissie. Voor 1975 was er een subsidie van ƒ180.000 begroot- De lieer W. Don noemde de ontwikkeling 'schrikbarend.' Hij wees op een stijging van de provinciale subsidies aan de VW in de laatste vijf jaar van 86.000 naar 180.000.-. ..De personeelslasten gaan in 1975 met 50 procent omhoog De begroting voor dit jaar is ƒ50.000 hoger dan voor 1974. Het is om van achterover te slaan- Ik vind, dat we met de aanstelling van een directie-assistent, zoals de VVV wenst, maar moeten waditen tot we meer weten over de nieuwe structurering." De heer R. J. van Ommeren sloot, zich hierbij aan en vroeg zich af waarom 'we de zaak weer twee jaar moeten verlengen. Waarom moet dat structuuronderzoek zo lang duren?' De heren C. Balkenende en De Jonge uitten bedenkingen in dezelfde geest. Gedeputeerde A. L- van Geesbergen betoogde dat de stijging een gevolg was van de normale salaris- en kos tenstijgingen. „Een aan te werven kracht is nu meer dan noodzakelijk. De bezetting is te klein en verricht veel overwerk." De gedeputeerde be treurde dat men die nieuwe aanstel ling afhankelijk wilde stellen van de nieuwe structuur: „En dat structuur- rapport zal nog wel even duren, al zit er va3rt in." 'Ins Blaue hinein' De conceptstatuten zijn al naar de leden van de VVV. de provincie krijgt deze ook ter inzage mede in verband met de financiële consequenties van de nieuwe VVV-structuur. „Ik ver trouw dat in de loop van dit jaar de nieuwe structuur nog aan de staten zal worden voorgelegd," aldus de heer Van Geesbergen. „Daar hebben we vorig jaar ook al over gesproken," repliceerde de heer Don in tweede instantie- „Maar met dit voorstel van een subsidie weer 50.090 hoger is, storten wij ons 'ins Blaue hinein.'De heer Don geloof de dat het personeel van de provincia le VW blij is met het feit dat zij straks als ambtenaren zullen worden beschouwd en meer rechtszekerheid zuUen krijgen: „Ze zullen toch wel tot eenzelfde inzet als vorig jaar bereid zijn. Toen kon het overwerk worden betaald, nu ook. Ondanks alle waarde ring voor de VW vind ik het een te grote sprong. We moeten wachten op de uïtspsaab van de commissie, die met de structuur bezig is en nu geen uitspraak doen over de begroting van 1975," aldus de heer Don. De heer C. van Waterschoot (ppr) vond het maar vreemd, dat nu ineens de komende seizoendrukte als argu ment werd aangevoerd- „Dat wist men 10 maanden geleden ook al," meende dit statenlid, dat het ook rijkelijk lang vond duren eer het structuurrapport uitkwam. De heer J. Hoekstra nam een wat afwijkend standpunt in en zei met de begroting van de VVV voor 1975 niet zo veel moeite te hebben. „Als we nu 1975 goedkeuren geven we de VW de mogelijkheid te doen wat wij zo belangrijk vinden: het bevorderen van toerisme en recreatie." Een nieuwe structuur zal niet tot vermindering van subsidie aanleiding geven, waarschuwde de gedeputeerde Van Geesbergen. Commissievoorzitter Van den Bosse concludeerde dat de commissie financiën aan gedeputeerde staten geen advies kan geven over de VW-begroting en -subsidie voor 1975. De commissie wil eerst de uitslag van het structuuronderzoek afwachten. 'Inhaal-subsidie' nam kennis van een nadere memorie van gs over beroeps- schriften die de Katholieke Platte landsjongeren, de Plattelandjongeren Zuid en de Provinciale Hervormde Jeugdraad hadden ingediend over de hoogte van de subsidie over 1972- Gs meenden dat de subsidie moet zijn gericht op het verkrijgen van sluiten de exploitatierekeningen. Juridisch be staat de mogelijkheid niet om meer te geven. Maar er is wel een artikel 10 in de verordening, dat gs toestaat van het bepaalde af te wijken. .Dat moet dan maar gebeuren" vond de heer Van Waterschoot, „en dan een streep onder deze slepende kwestie." De heren Don en Van Ommeren wa ren het hiermee eens. De heren Balke nende en Verdonk wezen er op dat er een stukje rechtsongelijkheid zou kun nen ontstaan voor verenigingen die nu in dezelfde positie konden verkeren, maar van de mogelijkheden van arti kel 10 niets afwisten. „Ter wille van een goed bestuur" wilde gedeputeerde Van Geesbergen die verenigingen ook nog wel in de gelegenheid stellen alsnog hun subsidie over 1972 wat bij te spijkeren op grond van artikel 10. Er ontstond enige discussie over de vraag of dat aan die verenigingen bekend moest worden gemaakt- „Niet mee gaan leuren" vonden de heren Don en Van Waterschoot. Die drie instellingen krijgen de gelegenheid dankzij hun beroepsschrift. Andere verenigingen moeten ook maar zo diligent zijn. „Het is, en wordt toch gepubliceerd." aldus de heer Don. Unaniem akkoord ging de commissie met een waarderingsubsidie voor 1975 aan de Kontakteommissie visueel ge- handicapten Zeeland te Wemeldinge, groot 2.500,- en een extra subsidie voor 1975, groot ƒ2.950,-. De commis sie verenigde zich uiteindelijk met een bedrag groot ƒ10 000,- dat zal worden uitgetrokken voor de opening van het kantoor van de provinciale water staat, op 25 juni. Uit die 10.000 wordt de ontvangst van een gezelschap van 150 genodig den betaald, alsmede de ontvangst van gemeente- en waterschapsbestu ren en andere ambtelijke instanties op een later tijdstip, en een 'open huis' voor medewerkers en gew< medewerkers van de provinciale terstaat, De heer Van Waterschoot vond het bedrag 'nogal wat' en wilde eerst overleg met zijn PPR-fractie. Tijdens de aanbieding in het provin ciehuis benadrukte mr. Bruin nog eens evenals hij dat vorig jaar bij de presentatie van de uitgave Recrea tie-informatie' had gedaan dat de VVV het verstrakken van uitgebreide informatie over de recreatiemogelijk heden in haar gebied minstens even belangrijk acht als haar 'oude' taak: het bevorderen van het toerisme, of wel, in ouderwetse termen: "het wer ven van vreemdelingenverkeer.' „Niet dat we die oorspronkelijke taak geheel naast ons neerleggen," aldus de VW-voorzdtter, „maar we moeten ons toch wel gaan afvragen of een organi satie a.ls de onze moet blijven streven naar uitbreidingsmogelijkheden, met name van de verblijfsaccommodatie.' Mr. Bruin wees daarbij op de toene mende geluiden dat de druk op de kustgebieden te groot wordt en er voorzichtig met de nog beschikbare ruimte moet worden omgesprongen. „We weten nog niet helemaal zeker wélke kant 'net op moet gaan, er wdrdt op onze vergaderingen veel over gepraat en onze gedachten zijn wel al uitgekristalliseerd in de conclu sie dat onza toeristische activiteiten vooral moeten worden gericht op de verbetering van de bestaande accomo- daties." Mr- Bruin liet zich daarbij teleurstellend uit over de nog nauwe lijks van de grond gekomen vakantie spreiding. De uitgave van de 'Zeel and-at las' vindt zo vertelde hij de commissaris en de eveneens aanwezige gedeputeerde a. L. van Geesbergen. zijn oorsprong in de enkele jaren geleden voor ARNEMUIDEN Burgemeester en wethouders van Arnemuiden hebben binnenkort een gesprek met de Middel burgse wethouder van milieuzaken drs. M. Beinema over de stankoverlast die men in Arnemuiden regelmatig heeft van de Hërculesfabriek op het in dustrieterrein in Middelburg. Burgemeester J. de Jonge van Arne muiden deelde de raad maandagavond mee dat men naar aanleiding van ver doeken uit de raad binnenkort een ge sprek in Middelburg heeft. Daarbij zal men zich onder meer nader laten in formeren over het hinderwetsbeleid dat Middelburg tegenover de fabriek die aan het grondgebied van Arne muiden grenst voert. De mededeling over het komende ge sprek deed de burgemeester nadat van uit de raad opnieuw klachten over de stankoverlast van de fabriek waren ge uit. PvdA-raadslid H. J. Balk merkte daarbij op dat afgelopen zaterdag een van de slechtste dagen in de afgelopen twee jaar was geweest. Volgens het raadslid was de stank om gekeerd evenredig aan de produktie die momenteel bij Hercules door 'oeidstijdverkorting geleverd wordt. „Het was bar", besloot hij zijn kritiek. Raadslid P. Koppejan (alg. belang) haakte daarop in. „Ik geloof dat het voor ons aan de windrichting ligt., maar de fabriek zelf stinkt altijd zo", meende hij. eerst uitgegeven toeristische h van Zeeland. Toen deze uitveid dreigde te raken, ontstond hei. voor een vervolg met een g;, informatieve inhoud. Na de nieuwe uitgave onder het n van een kopje koffie even te hi: doorgebladerd, wees commissi'!: Boertien in zijn dankwoord er,. ook in Zeeland voelbare 'soir: veld' tussen enerzijds de noodzsa; de werkgelegenheid door midói- industrievestiging in stand te ht en anderzijds de benodigde rc voor recreatiemogelijkheden vwj 'vermoeide mens'. „Maar Zs. heeft daarvoor nog prachtige a lijkheden," meende hij. Ook da missaris vond dat in de kor- jaren meer aandacht aan de te tieve', en minder aan de "kwam-: ve' aspecten van de recreatie j worden gedacht: .„Anders is ei; kans dat we met dezelfde verri problemen krijgen te kampen a bij industrievestiging worde: vreesd.' De commissaris beslo» „Mijn uitgangspunt is dat to zichtig moeten omspringen mi Goddons in de schepping heet Gedeputeerde Van Geesbergen ook nog even in op de rtc problematiek waarbij hij tot ii noegen constateerde dat de visi de WV op de toekomstige ontt ling van de recreatie in de ptv. aansluit bij die van het proré bestuur: „U heeft tijdig de weten te verzetten." De gedepnk stelde daarbij dat men zelfs dt; moet hebben bepaalde groepen viseren om op een bepaalde tijd' ver maar niet ie komen. Ingaande op de door de VW-tcc ter aangestipte vakantiespreidinji de hij: „Willen we daaT serieu denken, dan moeten we tea I durven denken aan andere verft; commodaties dan alleen zomersc modaties, zoals bijvoorbeeld campings. Maar dan wel op woorde wijze, zo tekende hij aan, „er zijn nog wel plaste Zeeland waar dat mogelijk is." Afronding De heer Van Geesbergen gaf t« de 'kusten langzamerhand to. een 'afronding' toe zijn, maar nabije toekomst zag hij voor-de se VVV toch wel w.ser f 'wervende' taak weggelegd met de ontwikkel mg van het Gi» gengebied en de Oosterschelde e sluiting. De heer Van Geesberge slot. over de landelijke primeur' de Zeeuwse WV met de 'Ztó atlas': „Zeeland loopt vaak toom we hebben een kerncentrale ben blij dat we nu ook op toerif- gebied eens voorop lopen...' De aanbieding werd. naast WV-t teur J. P. de Regt en mederox mejuffrouw Matty Hovestaót, «ï- gewoond door de medewerken den Hollander en A. Bus van ffilf rij Wolters-Noordhof. LATER WEER REGEN Aanvankelijk opklaringen, maar> van het westen uit weer toen®-" bewolking, op de meeste plaaiswl volgd door enige tijd regen. Md tot krachtige zuidwestelijke ffW, maxima omstreeks 11 graden. Vooruitzichten voor woensdag derdag, opgesteld door het KNMI maandag om 18.00 uur. Af en toe regen of motregE' weinig verandering in tempert Weersvooruitzichten in cijfers (C deld over Nederland: Voor woensdag: aantal uren Kffij min. temp.: omstreeks 6 graden;' temp,: omstreeks 12 graden; K®1 een droge periode van minsten, uur 70 procent; kans op een £<-, zon'1 droog etmaal 40 procent. Voor donderdag: aantal uren sffjj min. temp.: omstreeks 6 graden; temp.: omstreeks 11 graden; een droge periode van minst®; uur: 60 procent: kans op een droog etmaal: 30 procent. J N.b. Voor de temperaturen gel?; woensdag een marge van 2 gra»?; voor donderdag een marge r* graden rond de opgegeven 15 april ZON EN MAAN 1 Zon op 05.45 onder- Maan op 07.30 onder

Provinciale Zeeuwse Courant | 1975 | | pagina 2