Zeeuwen nu ook in hun blootje in de branding DINSDAG 'OPEN DAG' OP NAAKT STRAND PAASPOT VAN PIET Vv Rijkspostspaarbank jacques hoort Voor iedereen een eigen spaarvorm. Let op de zeerhoge rente Gewoon sparen bij de Rijks postspaarbank Termijn sparen ZATERDAG 29 MAART 1975 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 9 door cats Een klein primeurtje vandaag in deze kolommen: Zeeland krijgt een eigen naturistenstrand. Nu er al op verschillende plaatsen langs de Nederlandse kust strandvakken worden in gericht voor mensen, die zelfs al de meest minuscule badkle ding als knellend ervaren, wil men ook het naakt baden aan de Zeeuwse kust gaan toestaan. Met name onder de Duitse gasten bevinden zich veel aanhangers van de naaktcultuur en omdat Zeeland het in hoge mate moet hebben van de belang stelling van die oosterburen wil men mede terwille van het handhaven van een concurrentiepositie ten opzichte van de andere recreatiegebieden in Nederland niet langer achterblij ven. En als het dan toch moet gebeu ren, dan maar meteen, zo moeten de organisatoren hebben gerede neerd, want al op derde paasdag zal liet speciale strandvlak bij wij ze van proef in gebruik worden genomen. Als gebied daarvoor is uitgekozen een strandgedeelte tussen Dom burg en OostkapeUe, om het iets duidelijker aan te geven voorbij het twaalfde paalhoofd vanaf de watertoren In Domburg richting Oostkapelle (zie pijl op luchtfo to) waar de kustlijn een kleine knik naar binnen maakt. Daar door ontstaat er een zekere luw te op dit strandgedeelte, wat het naakt baden en zonnen alleen maar zal kunnen veraangena men. Uiteraard hebben de organisato ren er rekening mee gehouden dat de weersomstandigheden op derde paasdag nog niet zodanig zullen zijn dat het publiek er door zal worden uitgenodigd om zich van alle kleding te ontdoen als men daar behoefte aan heeft. Om het verblijf op het bewuste strandvak echter extra behaaglijk te maken zal een in solaria ge specialiseerde Zwitserse firma tweehonderd van die kunstmatige zonne-installaties plaatsen op het afgebakende terrein. De appara tuur die door de Zwitserse firma speciaal voor deze gelegenheid beschikbaar wordt gesteld is ab soluut veilig: daarvoor zorgen speciale filters, die alleen ultra- violetstralen zullen doorlaten. Bij de inrichting van het strand vak is er rekening mee gehouden, dat strandbezoekers die déze naaktcultuur niet zo zien zitten, aan het gebruik als zodanig van dat gebied bij Domburg geen aanstoot hoeven te nemen. Daar toe zullen de paalhoofden die het vak begrenzen met rieten matten worden bekleed, terwijl parallel aan de duinvoet een vrije door gang naar de achterliggende strandvakken zal worden ge maakt. Overigens, het publiek zal op der de paasdag, (1 april dus), volop gelegenheid krijgen om kennis te nemen van de inrichting van het naaktstrand, want de organisato ren maken er meteen een open dag van. Men kan er een exposi tie bezichtigen van foto's van soortgelijke stranden in het bui tenland. Er vindt een kleine show paats van Adams- en Eva's- kostuums, en indien men dat wens kan men zich zelfs, gekleed en wel, koesteren in de ultravio- ïetstralen van de solaria. Zelfs mensen met een gevoelige huid kunnen zonder enig gevaar voor verbranding minstens twee ur Mlfcschii-n eet u buiten de deur met Pawn. Vaar het kan ook dat n er nel als ik de voorkeur aan geeft om gezellig thuis wal In de pannen te rommelen, in dat geval kan ik u een lekkere hap doorgeven, die is gecom poneerd door een vakman bij uitstek: Piet Haak. de exploitant van de .Middelburgse schouwburg. Ik zet hem even In het zonnetje, omdat hij zoals u van de week hebt kunnen lezen op de algemene vergadering ran de Nederlandse club van chefkoks in Amsterdam Is uitgeroepen tot de chefkok van liet jaar. Kn dat is niet niks. Speciaal voor de lezers van de PZC dokterde Piet Haak de vol gende maaltijd uit. bestaande uit vier gangen: zeevruchten coctail. gebonden osseslaartsoep, gevulde aubergine met garnalen (warm gerecht), varkensfricandeau, ver se ananas kirsch- Loopt u ook al te watertanden? Goed. dan nu het werk: ZEEVRUCHTENCOCKTAIL: beno digdheden 100 gram kabeljauw (vers) 1 blikje tonijn, 100 gr mosselen (gekookt), 50 gram Hollandse garnalen. 6 eetlepels, mayonaise, 2 eetlepels keich-up, 1 eetlepel cognac, 1 eetlepel sherry, ietsje peper en zout, scheutje kof fiemelk. Bereidingswijze: de kabeljauw in dobbelsteentjes snijden, even snel in kokend water ongeveer 4 mi nuten afblancheren met een stuk je ui. peterselie en wat zout. Terwijl dat afkoelt gaan we een marinade maken. We nemen een theekopje witte azijn, doen dat in een glazen of stenen bak samen met fijn gesnipperd uitje, klein stukje laurier, peperkorrels, wat gehakt, peterselie en fijn gesne den prei. Daarin doen we de inmiddels afgekoelde stukjes ka beljauw. de gekooktt mosselen de garnalen en de stukjes tonijn, even voorzichtig met een vork doorroeren, opletten dat de stuk jes vis heel blijven- Daama alles een uurtje laten staan. Intussen gaan we de saus maken We nemen de mayonaise, kloppen met een garde de tom.-ketch-up erdoor, dan de cognac en de sher ry door. Nu neemt u de bak met, de visstukjes en doen het in een zeef, we vangen het vocht op en roeren daarvan twee lepels door de mayonaise, daarna wat koffie melk erdoor en de saus is klaar. Dan nemen we vier wijn- of cok- tailglazen, blaadjes sla onderin, dan dt stukjes vis erin en daarna de saus er overheen- Af garneren met wat gehakte peterselie en stukjes citroen. U kunt er toast en boter bij geven. GEBONDEN OSSESTAART - SOEP: Benodigdheden: aan stukktn gehakte ossestaart. prei, Vt ui. peterselie, peperkor rels, laurierblad, 30 gram boter, 3 eetlepels bloem, 2 eetlepels ma deira. Bereidingswijze: de boter smelten, dan de stukken ossestaart toevoegen mi: grof ge sneden stukken ui. pre: en peter selie. peperkorrels en laurier •j.aö. D;t geheel goed aanzetten Het mag gerust lichtbum kleuren. Dan de bloem toevoegen, even met een houten pollepel doorroe ren, vervolgens ongeveer een liter water toevoegen en op een zacht ptt.te onder voortdurend roeren aan de kook brengen. Wanneer het kookt even afschuimen met een schuimspaan en 1 uur zacht jes laten trokken- Daarna door een zeef halen, van de stukken ossestaart het vlees plukken, fijn snijden en wetr met wat madet ra. peper en zout en maggi in de soep doen. GEVULDE AUBERGINE: Beno digdheden: voor vier personen: 2 aubergines. 2 ons noorse garna len. gesnipperd ui: 2 et-dooiers, peterseleie; 2 tomaten, scheutje koffieroom en stukje boter (20 Bereidingswijze: men snijdt de aubergines in de lengte doormid den. Met een klein mesje het vruchtvlees eruit halen, in dobbel steentjes snijden, het gesnipperd uitjes met het klontje boter licht aanzeten (niet kleuren) dan de garnalen erdoor, even zachtjes op het vuur laten staan (plm. 4 m:n i van bet vuur afhalen en me: een houten lepel snel de eidooier erdoor roeren- Op smaak brengen, de gehakte peter selie en eventueel scheutje, kof fieroom erbij en dit razoutje in de uitgeholde aubergines doen. Drie plakjes tomaat erop. wat peterselie erover, pim. 5 minuten in de oven zetten. Een stukje stokbrood of toast erbij serveren- VARKENSFRICANDEAU PRIN CE ORLOFF. Benodigdheden voor vier personen: stukje frican deau van plm. 600 gram: 2 ons ham. 2 ons champignons, 1 papri ka. "j ui. peterselie; 2 eetlepels paneermeel. Bereidingswijze: het stukje fri candeau zacht gaar braden- On dertussen gaan we öe vulling ma ken. We snijden de ham en de ui, plus champignons en paprika en we hakken de peterselie. Het moet wel erg fijn wezen. Boter smelten, dan de f:jn gehakte in grediënten met een houttn lepel zachtjes aanzetten 'niet klturen). dit plm 6 minuten. Dan paneer meel erdoor roeren en op smaak brengen met peper en zout en druppeltje maggi. Het vlees :n dikke plakken snijden 'twee per pers.), met een mes iets van de vulling steeds op een zijde van de plak smeren en weer terug tegen elkaar aan leggen. Restant van de vulling er helemaal over heen strijken, zodat u mets meer van het vlees ziet- Dit geheel ongeveer 6 minuten in matig ver warmde oven plaatsen en het gerecht is klaar. Op een schaal met diverse groenten eromheen serveren. VERSE ANANAS NIET KIRSCH. Benedigdheden voor 4 personen: 1 verse ananas; twee eetlepels kirsch- Bereidingswijze: de ananas in de lengte doormidden snijden, het vruchtvlees eruit halen, in blok jes snijden. De harde middensten gel niet gebruiken. De blokjes overgieten met de kirsch en een half uur koel wegzetten. Daama weer terug in de uitgeholde ana nas doen. eventueel voor de kleur wat aardbeiden of kersen erop- kort ge te Nuttige wenk voor verstoppers van eieren: als u die eieren graag nog tijdens de paasdagen wilt terugvindenkunt u ze beter stevig kleuren. Want met die sneeuw van de laatste dagen zou'een mens zich verloren zoeken. Voor de rest wensen wij u hetzelfde toe wat hierboven in de sneeuw staat geschreven. Gelezen in advertentie van 'De Huifkar' in Middelburg: Na onze verbouwing is gebleken, dat er plaats is voor een mevrouw in de huishouding, een man in vaste dienst en een toilet-juffrouw. Waar zijn eigenlijk die vroege re werkkrachten gebleven? Nieuw voorjaarsgezegde: een sneeuwvlok maakt nog geen elf stedentocht Prijs voor uitspraak van de week gaat naar kunstenaar Jutte, die vanaf de publieke tribune de raadsleden van gemeente Wcster- schouwen de volgende mededeling deed: Jullie hebben allemaal een schaamtegevoel in je onderbroek" Raadsleden lieten zich opjutten. VVD wil eigen omroep: dit is Hilversum Vijf de Wiegel... zonnen. Ter gelegenheid van de open dag is de toegang tot het strandvak gratis. Omdat het ondoenlijk is het ge hele strandvak vol te zetten met strandstoelen wordt men ver zocht om zelf een stranddeken of badlaken mee te brengen. De open dag begint om tien uur en duurt tot vier uur. Dinsdag is het 1 april. Oppas sen voor grapjassen'. (Hebt u ook een bijdrage voor "Kort geknipt?' Als er wat in zit komt-ie beslist in de krant) Bijeenkomst NIVE afdeling Zeeland MIDDELBURG In een bijeenkomst van de afdeling Zeeland van de Neder landse Vereniging voor Management zal donderdagmiddag 24 april het on derwerp "Werkoverleg, conceptie, in standhouding en motivatie ervaringen en consequenties' worden behandeld. Dat gebeurt tijdens een bijeenkomst in de kantine van de Vitrite Fabriek te Middelburg door de heren W. L. M. van Luijn en S- Fennema van de Contactgroep Werkoverleg Noord-Bra bant. TWENTSE KUNSTENAARS WILLEN STUKJE GROND IN HULST BESTUDEREN HUIST In ons l:yd zijn de laatste tijd twee uit Enschede afkomstige kunstenaars L. Lambregts en G. Vos kamp, bezig bij verschillende gemeen ten kleine stukjes land te kopen. Zij willen op die stukjes land alle gebeur tenissen, door de natuur of de omge ving veroorzaakt gedurende een aan tal jaren nauwkeurig registreren en samen met enkele andere registraties van maatschappelijke patronen in boekvorm publiceren- De kunstenaars hebben nu ook bij de gemeente Hulst aangeklopt, omdat ze hun oog hebben laten vallen op een stukje grond van tien bij tien meter aan de Grote Kreekweg in Hulst. B. en w. schrijven het gemeentebe stuur, dat het stukje grond voor de gemeente van weinig belang is. Het college stelt dan ook voor het te verkopen voor ƒ10,per vierkante meter- De Twentse kunstenaars heb ben voor hun ontdekkingsreizen een subsidie van het ministerie van erm ontvangen. CONCERT AMSTERDAM PHILHARMONISCH ORKEST IN VLISSINGEN VLISSINGEN Het Amsterdams Fhilharmonisch Orkest geeft vrijdaga vond 4 april een concert in de St- Jacobskerk te Vlissingen. Dirigent is de in 1945 geboren Amsterdammer Kees Bakels, die zijn muzikale loop baan aanving als violist. De pianiste Pi-Hsjen Chen treedt op als soliste. Er worden werken uitgevoerd van Stanis- law Moniuszko, Frederic Chopin en Zoltan Kodaly. Het concert begint om (ADVERTENTIE) c>w< Jeugd sparen RPS- boekje RPS- spaar- rekening (zonder boekje) Rente rekening (voor houders van een postrekening) Plus rekening (voor houders van een postrekening) Zilvervloot sparen met 10% premie Beleggingsrekeningen met opzegtermijn Opzegtermijn 3 maanden Opzegtermijn 1 jaar Opzegtermijn 2 jaar Opzegtermijn 3 jaar Beleggingsbewijzen 3 jaar vast 4 jaar vast le inleg minimaal 1.000,-; voor jongeren t/m 20 jaar 100,- met ingang van 1 april worden geen bewijzen van 9% meer uitgegeven. 5 516 781 881 coupures van f 1.000,-en f5.000,- Wilt u meer weten? Ook over de direkte opvraagbaarheid? Bel gratis 0017 Vraag informatie bij het postkantoor Schrijf - zonder postzegel naar de Rijkspostspaarbank, Amsterdam uw nationale spaarirstelling IMPS

Provinciale Zeeuwse Courant | 1975 | | pagina 9