Doortrekken van de De Zwijgerlaan kan zaken Axelsestraat duperen Nieuw verzorgingstehuis Kapelle Succesvolle samenwerking Zeeuwse gehandicaptenzorg zeeuwsch- Auto in sloot bij Driekwart Heïkantse Komedie neemt deel aan éénakterfestival te St.-Niklaas (B) Industriebonden willen begin april overleg DOW-cao Biljarten 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 4 MAART 197J BINNEN STICHTING VOOR SOCIALE VOORZIENINGEN „SAMENSPEL IN EEN GROOT VERTROUWEN" MIDDELBURG In Zeeland is zich op het vlak van de gehandicaptenzorg ccn succesvolle samenwerking aan het ontwikkelen. Dat gebeurt binnen 'Stichting sociale voorzieningen voor gehandicapten in Zeeland', die ccn kleine twee jaar geleden is opgericht. Na een lange aanloop, en voorberei dingstijd begint deze stichting nu dui delijk te functioneren. De provinciale stichting is het over koepelend orgaan van een tiental in stellingen die in Zeeland op het ge bied van de gehandicaptenzorg zo wel voor lichamelijk als geestelijk gehadicapten actief zijn. „Niet als een machtig overheersend lichaam maar als een serviceverlenend insti tuut", zegt; directeur ing. W. de Ruiter. De stichting is eigenlijk uit de nood geboren. Binnen de verscliillende veelal kleine instellingen deed zich al enige tijd het probleem voor dat men als kleine eenheden niet over de mo gelijkheden beschikte om gespeciali seerde deskundigen aan te trekken. Deskundigen die men hard nodig heeft. Bundeling van de krachten leek naast een noodzakelijke ook een goede oplossing. Juni 1973 richtte daartoe een vijftal instellingen de stichting voor sociale voorzieningen op. Inmiddels is het aantal deelnemende instellingen opge lopen tot tien, waarmee men buiten de inrichtingen 'Vijvervreugd' Middelburg, "De Sterre' in Sluiskil "Den Eerg' in Goes alle instellingen voor gehandicaptenzorg in Zeeland ge bundeld heeft. Het gaat hier om in stellingen die dagverblijven en gezins vervangende tehuizen exploiteren. Na een lange voorbereidingstijd door het experimentele karakter kost te het bij het ministerie van erm moeite een subsidiëringsnorm te vü> den is de stichting oktober vorig jaar actief aan de gang gegaan. Daar voor werd in Goes een bureau opge zet en de heer De Ruiter afkomstig uit het bestuur van een van de be trokken instellingen (Philadelphia De Bevelanden) als full-time directeur aangetrokken. Deskundigen Met de eerste taak vam de stichting het aantrekken van deskundigen is nu een begin gemaald. Als eerste deskundige trok mesi in oktober een logopedist aan. De noodzaak daarvan wordt meer dan duidelijk aangetoond als directeur De RuiteV vertelt dat men nu na een half jaartje eigenlijk al een tweede man nodig heeft. Deze tweede logopedist zal echter voorlopig nog moeten wachten, tweede deskundige die wordt aange trokken is een orthopedagoog. Een dergelijke opvoedlcundige is vooral nodig voor de dagverblijven. Het is *de bedoeling dat deze kracht in april in dienst komt. In een later stadium wil de stichting verder ook een fysio- therapeut, een bewegingstherapeut en .een muziek therapeut aantrekken. Die deskundigen staan voor een grote en zware taak omdat hun werk ver- HEIKANT De toneelvereniging 'De Heikantse Komedie' uit Heikant is door het Nederlands Centrum voor Aamateur toneel (NCA) uitverkoren om Nederland te vertegenwoordigen op het éénakterfestival België-Neder- land, dat vrijdag en zaterdag in de stadsschouwburg te St-Nïklaas wordt gehouden. Aan het festival, dat door de Belgi sche minister van Nederlandse cul tuur- mevrouw R. de Backer van Oncken, zal worden geopend, nemen drie Belgische en drie Nederlandse amateurgezelschappen deel: "De Vio lier' uit Vilvoorde, "De Volksstem' uit Barchem-Antwerpen, 'Reynaert' uit St- Kruis-Brugge. "De Torenspelers' uit Berkel-Enschot- 'Noyses' uit 's-Herto- genbosch en 'De Heikantse Komedie' uit Heikant. Het gezelschap uit Hei kant treedt vrijdagavond voor het voetlicht met een ëënakter van de Nederlandse auteur Albert Maurits "Een, twee in de maat.' Dit stuk speelt zich af in Tsjecho-Slowakije ten tijde van de Russische inval in augustus 1968. Een Russische soldaat, die in een hevige veldslag is verdwaald, komt plotseling oog in oog te staan met een Tsjechische soldaat. Beiden nemen het geweer in de .aanslag, maar schieten niet. De spelers in deze ëënakter zijn: Wilfried Vlassenrood als de Russische soldaat, wim Rie- mens als de Tsjechische soldaat, Ria de Putter als de vrouw van de Rus en Dien vn Alem als het meisje van de Tsjech. De 'techniek wordt verzorgd door Hubert van Waesberghe, Bertie van Campenhout, Johan van Waes en Willy van Bunder. De regie is in handen van Fons Pierssens. Het festi val, dat voor de vijfde maal wordt gehouden, wordt georganiseerd door het. Comité Amateurtoneel Belgiè-Ne- deriand- waarbij zijn aangesloten het Koninklijk Verbond van Vlaamse to neelverenigingen van België, het Nati onaal Vlanis Kristelijk Toneelverbond, de Federatie van Vlaams Socialisti sche Toneelverenigingen en het Neder lands Centrum voor Amateurtoneel, Beide festivalavonden beginnen om 20.00 uur. Vergadering vein Europese Beweging MIDDELBURG Dc afdeling Zeeland van de Europese Beweging houdt morgen (woensdag) een vergadering in Middelburg. Op deze bijeenkomst houdt de algemeen secretaris van de Beweging in Nederland, drs. F. Ron- dagh een inleiding over de recht streekse verkiezingen van het Europe se parlement in 1978. De Europese Beweging heeft zich al jaren beijverd voor deze verkiezingen, waarmee de Europese zaak dichter bij ae burger zou komen te staan. De bijeenkomst van de Zeeuwse afdeling wordt gehouden in het gebouw van si renting Zeeland aan de Dam en begint om kwart voor acht 's avonds. spreid door de lielo provincie ligt. Momenteel exploiteren de instellingen die binnen de stichting werkzaam zijn en overigens geheel zelfstandig Wij ven een tiental voorzieningen. Daar naast zijn vijf voorzieningen in voor bereiding en uitvoering. De huidige accommodaitd.es bestaan uit twee kinderdagverblijven, vier dagver blijven voor ouderen en voor ouderen en vier gezinsvervangende tehuizen. Deze voorzieningen zijn allemaal nog afgestemd op geestelijk gehandicapten maar bij de in oprichting zijnde nieu we accommodaties wordt ook aan voor zieningen voor lichamelijk gehandicap ten gewerkt. Nieuwe tehuizen In voorbereiding eai uitvoering zijn momenteel een gezinsvervangend te huis in Zterikzee: een dagverblijf voor ouderen in Tholen, waarvan dc bouw in de loop van dit jaar begint: de bouw van een tehuis voor lichamelijk gehandicapten in Goes, dat in oktober gereed moet zijn; een dagverblijf voor geestelijk gehandicapten in Ter- neuzen. waarvan de bouw over enkele maanden moet beginnen en ten slotte wordt gewerkt aan plannen voor een tehuis voor lichamelijk gehandicapten in Zeeuwsch-Vlaanderen. Bij de verschillende bouwplannen blijkt de stichting door de specifieke deskundigheid van de directeur De Ruiter als bouwkundig hts-er voor de deelnemende instellingen al van grote waarde. In het voorbereidende stadium hebben de aangewezen instellingen dan al van het bestaan van de stich ting geprofiteerd door de contacten die men daar met het ministerie van erm heeft. De medewerking die de stichting zo aan de deelnemende instellingen ver leent, behoort dan tot de service verlening die men in het vaandel heeft, geschreven. Met het groeien van de samenwerking neemt dat steeds ZIEKENHUISPERSONEEL SLUISKIL SPRAK MET KABO OVER TOEKOMST ELIZABETH-ZIEKENHUIS SLUISKIL On gei'eer 40 personeels leden van het Elisabethziekenhuis Sluiskil hebben maandagavond met het bestuur van de plaatselijke afde ling van de KABO (Katholieke Bond van Personeel in de Sectoren Over heid. Volksgezondheid en Maatschap pelijk Werk) de toekomst van het ziekenhuis besproken, gezien In het licht van de plannen van het bestuur van de stichting Ziekenzorg Midden- Zeeuwsch-Vlaanderen voor de bouw van één streekziekenhuis in de kan zone. De vergadering was bëlegd door de KABO, die 'ook' onlangs een brief heeft geschreven aan het ziekenhuisbe stuur en daarin melding maakte van de bezorgdheid die er in Sluiskil leeft ten aanzien van de gezondheidszorg in de toekomst. Onder het ziekenhuisper soneel zou de indruk zijn gewekt dat het ziekenhuis in Sluiskil wordt "uitge kleed' ten gunSte van het Julianazie- kenhuis in Terneuzen. De vergadering van maandagavond droeg een besloten karakter en na afloop wilden noch de KAB O-vertegen woordigers. noch vertegenwoordigers van her ziekenhuispersoneel enige in formatie verstrekken over het bespro kene. Afdelingssecretaris R. Clem- minck: „De KABO heeft de meningen van het ziekenhuispersoneel aange hoord en gaat nu bekijken wat ze ermee kan doen". Als reden voor het weigeren van informatie werd opgege ven dat het ging om zaken van ge zondheidszorg. Men achtte deze 'te teer' om naar buiten te brengen. Examens Bij de Stichting Instituut Gezond heidszorg - Opleidingen 'IGO' te Vlis- singen, waar men onder meer leerling verpleegkundigen opleidt voor het Gasthuis te Middelburg en het Bethes- da-Sint, Joseph Ziekenhuis te Vlissan- gen, zijn donderdag 27 februari 1975 de volgende dames en heren geslaagd voor het diploma ziekenverpleging A: uit het Gasthuis te Middelburg: zr. H. Baaijens, zr. M. J. Brasser, zr. C. Don, zr. M. J. Kodde, zr. J. M. Kuijs-van de Mcere, zr. M. J. Melse, zr. W. M. van de Meij, zr. M. C. P- van Sluijs- Lucass^- Van het Bethesda-Sint Josephrieken- huis te Vlissingen slaagden: br- V- A. B. Beelaard, br. P. A. E- de Boevere, zr. C. W. de Groen, zr- M. R- M- Groesbeek, zr. G- de Leeuw, zr. R. Meijer, zr. G- M- Pikkaert-Schoonder- woerd, br. P- C. C. Ras, zr. J. N. Reijnhout, zr- F. M- J- Risseeuw, zr. J. Roelse, zr. E. L. de Vuijst. Eén kandidaat werd toe. Zo wordt bij verschillende instel lingen bijvoorbeeld ook al gekeken om de administratie bij de stichting onder te brengen. Als verdere taken die de stichting zich stelt noemt, directeur De Ruiter het verhogen van de deskundigheid van het personeel vla een verbeteren van de opleidingen en zij het nog voorzichtig het. coördineren van de voorzieningen. Stichtingssecretaresse mevrouw J. J. van der Wel-Beije zegt daarvan: „We moeten oppassen wildgroei." Omdat de aangesloten instellingen na drukkelijk zelfstandig zijn is het coör dineren van de voorzieningen nog een voorlopige zaak. Iedere instelling heeft op dit punt nog z'n eigen verantwoor delijkheid. Maar mevrouw Van der Wel zegt: „Met elkaar proberen we wel zo goed mogelijk het behoeften- peil bij te houden." In leder geval blijkt de opzet vai service-verlenende stichting bU aangesloten instellingen goed aan te slaan. Ondanks de ook onderling aan wezige verscheidenheid de aange sloten instellingen zijn levensbeschou welijk van verschillende Inslag werkt men in „groot vertrouwen een goed samenspel", zoals van der Wel zegt, samen. Westerterp naar België GENT WIL PRATEN OVER 125M0-T0NS SLUIS IN TERNEUZEN GENT (ANP) Minister Westerterp zal op 22 april tijdens besprekingen met Belgische ministers op de hoogte worden gebracht van de verlangens van Gent ten aanzien van een Sluis voor 125.000-tonsschepen in Terneuzen en een aangepast kanaal van Gent naar de Westerschelde. De burgemees ter van Gent, G. van Dalele, heeft dit verklaard tijdens de vergadering van de Vereniging van expediteurs en dou aneagenten in West- en Zuid-België in Gent. Ook de Belgische plannen voor de bochtsafrijding bij Bath in de Westerschelde zouden volgens de bur gemeester op 2-2 april onderwerp van gesprek zijn. De kosten voor de'nieu we sluis en het aangepast kanaal zijn geraamd op 20 miljard Belgische fran ken. maar deze schatting noemde heer Van Daele 'sterk overdreven'. BNMO ZATERDAG IN MIDDELBURG BIJEEN MIDDELBURG De afdeling Zeeland van de bond van Nederlandse militai re oorlogsslachtoffers (BNMO) houdt zaterdag 8 maart in Middelburg de jaarvergadering. Deze wordt gehouden in de 'Gcneraal-majoor Berghuiskazer ne', waar men die dag te gast Is. De vergadering begint 's morgens om half elf en duurt, dan tot ongeveer vier uur 's middags. Naast de leden van de afdeling worden ook een aan tal genodigden van buiten de bond zoals de militaire commandanten in de provincie en een afvaardiging van de Belgische organisatie voor oorlogs invaliden uit Zelzate uitgenodigd. D istrictswedstrijden EHBO in Koewacht Op 8 maart houdt de EHBO afdeling Koewacht het kampioenschap district wedstrijden Oost Zeeuwsch-Vlaande ren in het pafonaatsgebouw. Er ne men 17 ploegen aan deel twee uit Sint-Jansteen, twee uit IJzendijke, twee uit Westdorpe, twee uit Vogel waarde, twee uit Clinge, twee uit Nieuw-Namen, twee uit Kloosterzan- de, één uit Terfiole en twee uit Koe- wacht. De jury wordt gevormd door verschil lende artsen en kaderinstructeurs uit de EHBO. De toegang tot de demon statie is vrij. Statencommissie financiën bijeen MIDDELBURG De statencommissie voor de financiën houdt maandag 10 maart 's-miadags om half vijf een vergadering in het provinciehuis. Tij dens deze vergadering zal de commis sie het voorstel tot overdracht van weggedeelten te Sas van Gent behan delen. Voorts zal worden gesproken over de voorziening van de vacature provinciaal inspecteur archieven en over een aantal voorstellen tot wijzi ging van de provinciebegroting. TERNEUZEN De drie industriebon den denken begin april een eerste gesprek met de directie van Dow- Chemlcal te kunnen hebben over een nieuwe cao. „In onze agenda is plaats vrij, de vraag is wat de directie van Dow doet", zei maandagavond dis- trictsbestuurder H. Schneiders van de Industriehond NW na twee bijeen komsten met Dow-personeel in het Terneuzense hotel 'Rotterdam'. De Dow-cao moest oorspronkelijk maart ingaan. Bij de wensen die van vakbondszijde zeker op tafel zullen komen, is een wijziging van het ploe- genstelsel. Een deel van het Dow- personeel wil af van de huidige vier- ploegendienst en toe naar een vol waardig vijfploegensysteem. Dit houdt een verkorting van de werktijd in. Veel grieven kwamen er ook naar voren over het sociale beleid Dow. Ten aanzien van opleiding promotie wordt er door bedrijfsleid sters vaak zeer willekeurig met men sen omgesprongen, vindt een aantal bondsleden. Ze willen dat het perso neel invloed krijgt op dit soort zaken en dat er een duidelijk beleid wordt gevoerd. De Industriebonden van NW, NKV en CNV gaan met Dow praten op basis van het centrale arbeidsvoor waardenbeleid en er bij de directie op aandringen, dat er een eind wordt gemaakt aan het bevoordelen van per soneel dat niet onder een cao valt. De bonden zijn verder van mening, dat er moet worden gesleuteld aan de jeugd lonen die nu vaak in een scheve verhouding staan tot, het vakvolwasse- nenloon. AUTOMOBILIST TRACHT POLITIE TE MISLEIDEN NA AANRIJDING VLISSINGGEN Na bij een verkeers ongeval te Souburg betrokken te zijn geweest heeft de Middelburgse auto mobilist L. A. W B. zondagavond geprobeerd de politie om de tuin te leiden, door te zeggen dat niet hij maar zijn vrouw de auto bestuurde. De man verkeerde, aldus de Vlissingse politie, onder invloed van alcoholhou dende drank. De politie wilde hem een bloedproef laten afnemen maar de man weigerde dit. Een getuige heeft verklaard dat B. ten tijde van het ongeval achter het stuur .zat. De vrouw van de Middelburger. E. M. B.-K-, steunde de verklaring van haar main: "rij vertelde dat zij had gereden. Het ongeluk gebeurde zondag avond omstreeks tien over half rivaalf öp de Nieuwe Vlissingseweg te Souburg. 'Uit de richting Middelburg kwam de auto van het Middelburgse echtpaar. De wagen ging slippen en raakte een taxi. bestuurd door C. G. G. F. uit Vlissingen. Hierop kwam de auto van B. tegen de vangrail tot stilstand. De auto is aanzienlijk be schadigd. De taxi liep een flinke kras op. Prognostiekwedstrijden Aan de prognostiekwedstrijd bij Bhiels te Clinge namen 128 personen deel. De uitslag luidt: 1 R. Dupont, 2 R. Kegels, 3 S. van Gijsel, 4 L. Polfliet 5 C. de Meuriohy. Aan de prognostiekwedstrijd bij Megroedt te Clinge namen 282 perso nen deel. De uitslag luidt: 1 R. Brac- ke, 2 E. Colman. 3 R. Cooue, 4 J. d"Hooghe, 5 E. de Schrijver. Aan de eerste schieting bij W. Blom- maert te Hulst namen 50 schutters deel. De uitslag luidt: hoge vogel: Bogaert. Wychen, eerste en tweede rijvogel: C. Stoffels, Terneuzen, groot ste aantal (5 stuks): L. de Wilde, Hulst. Aan de tweede sahieting bij W. Blommaert namen 50 schutters deel. Hoge vogel en eerste rijvogel R. van Steenbergen, De Klinge (B) tweede rijvogel: C. Stoffels, Terneuzen, groot ste aanta 1 (4 stuks) J. Serrarens. Absdale. De uitslag van de prognostiekwed strijd in café "De Landbouw* te Clinge luidt: no. 1 A. Heyman, 2 E. de Wit, 3 mevrouw Luyokx, 4 mevtouw Ivens. De extra prijs ging naar E. P3uwels. Er waren 1411 deelnemers. In café- restaurant 'Troubardour' te Clinge na men 39 personen deel aan de prognos tiekwedstrijd. De uitslag luidt: 1 P. Bouwhuis en extra-prijs: SAS VAN GENT De automobiliste i mevrouw B. A. D. uit Terneuzen be landde maandagmiddag met haar auto in de sloot langs rijksweg 252 terl hoogte van Driekwart. Door onbeken-. de oorzaak raakte rij in een slip en verloor de maoht over het stuur. Mevrouw D. bleef ongedeerd, nor haar auto, die pas een week oud wb. liep ernstige schade op. DRS. BARBÊ: „B EN W TERNEUZEN ZAGEN BEWINKEUNG NIET ZITTEN" HOOFDINSPECTEUR E. HUBREGTSEN: „MINDER VERKEER" TERNEUZEN B. en w. van Ter neuzen voelen rich niet verantwoorde lijk voor een eventuele omzetvermin- dering van zaken aan de Axelsestraat wanneer het verkeer daar zou teruglo pen door het doortrekken van de Willem de Zwijgerlaan. Volgens wet houder van openbare werken drs. C. E. Barbe zijn b. en w. altijd mening geweest datde bewinkeling van dê_Axelsestraat moest worden be perkt. „Voor een aantal winkeliers was dat onverteerbaar. Zij stelden een rapport samen en uiteindelijk accepteerde de raad een verdere bewinkeling. Wij hebben, mede met het oog op de toekomst van de Willem de Zwijger- laan, nooit onder stoelen of banken ge stoken dat we dat niet zagen ritten", zei hij maandagavond in de burger zaal van het stadhuis over het door trekken van de de Zwijgerlaan. Met dit DACW-prject, dat Terneuzen uiteindelijk een doorgaande vierba verbinding met een venriveg van de rotonde bij het Julianariekenhuis naar de Guido Gezellestraat moet opleve ren, wordt waarschijnlijk dit voorjaar begonnen. Het weggedeelte tussen ro tonde en Leeuwenlaan is compleet nieuw: het loopt over de oude be graafplaats die, zo zei directeur ing. J. J. Huigh van de dienst openbare wer ken "met veel omzichtigheid' is ge ruimd. Dicht Als gevolg van de wegwerken gaat Schaken In sporthal T>en Dullaert' te Hulst zijn wedstrijden gespeeld in het kader van de schaakcompetitie van schaakclub 'Hulst,'- De uitslagen lui den: afdeling A: C. Doolaasd - Lambreehts Va-'/s, afdeling B: J. van Eok - F. van de Putte '/a-'/j, R. Scheele - K- Dieleman 0-1, afdeling C: S. van den Berg - C. van Gassen 0-1. In Den Dullaert is ook een wedstrijd gehouden tussen Hulst II en de schaakclub Terneuzen III dn het kader van de Zeeuwse schaakbond. Hulst II won de wedstrijd met eVa-lVa. De uitslagen luiden: J, van Bellen - A- van Rijn 1-0, W. Rodrigo -J. Hovestad 1-0, A. Lauwreys - C. Weert V2-V2, E. de Kong - J- Elve Va-Va, J. Picavet - E. Meele 10, J. Stolte - S- de Mul 1-0. E. Eggink - K- Molengraaf Vs-Vj. en W- van Waterschoot - F- Suy 1-0. Slot van pagina 1 samenvoeging van de vele woon- en voorzieningsruimten in het bouwwerk van maximaal drie lagen. Men heeft bij het ontwerp gestreefd naar een aaneenschakeling van ruimten die een optimale mogelijkheid moeten schep pen voor de bewoners om elkaar te de kamers beschikt bovendien over een terras. De toegang tot de learners grenst aan ruimten voor gemeen schappelijk gebruik. Centraal gelegen in het complex is de binnentuin, over dekt met. lichtkoepels en begrensd door woningtoegangen, liften en trap pen. De kamers zijn vijftien vierkante meter groot en voorzien van douches, wc, pantry, kasten, een radio- en tv- aansluiting en een alarmsysteem. Het tehuis voorziet ook in de opna- memogelijkheid van bejaarden, die wat meer verzorging behoeven. Bo vendien is er een ziekenafdeling. De recreatieve ruimten bevatten, behalve de binnentuin een intieme zaal met koffiebar en zonneterras, biljartruim te, kaartrithoeken, verjaardagrutmte bibliotheek- en vergaderruimte, hal met winkeltje en receptie én een telefoonceL Er zijn verder ruimten opgenomen voor het personeel, wasge legenheid en de keuekenafdeling die is uitgerust voor maaltijdverstrekking aan zowel de bewoners in het tehuis zelf als aan die van de omliggende bejaardenwoningen. De bouwkosten worden geraamd op zo'n zes miljoen gulden. Op de foto; Een beeld van het ont werp van het verzorgingstehuis, zoals aat in üapeue worat genonwa. een aantal kruisingen dicht. Het rijn oost- en westkant van de -Jacob Cats- straat (die aan de oostkant een aan sluiting op de ventweg houdt), oost- en westkant van de Oranjesl (met ook in dit geval een aansluiting op de ventweg) de Mauritsstraat (idem de Julian astraat en de Frederik Hendrikstraat. Frederik Hendrik- en Julianastraat krijgen een soort 'drem pel', aan het eind van de Frederik Hendrikstraat komt bovendien een plantenbak. De vent- of parallelweg aan de oostzij de van de nieuwe verbinding zal lopen tot aan de Leeuwenlaan, waarna hij verder gaat als fietspad. Aan de west- Aan de biljartwedstrijd bij P. Vonk te Boschkapelle namen 18 personen deel. De uitslag luidt: 1 T. van Schaik-W. Jansen, 2 B. Strobbe-P. Vonk, 3 M, Taalman-F. Dobbelaar, 4 A. Stallaert- Th. Vink, 5 F. Dobbelaer-R. de Nijs, 6 G. Virik-H. Dobbelaer. 7 M. van Schaik-Th. Vink, 5 T. Dobbelaer-R. de Nijs. 6 G. Vink-H. Dobbelaer. 7 M. van Schaik-H. Mei, 8 W. Nicolaas-Jos. Mei, 9 M. Hermans-J. Cappendijk. In lokaal J. Schonenberg te Terhole wonnen Tie Tetthoolse Toepers' van de Sluiskilse biljartclub 'Atlanta' met 13- 7. De uitslagen luiden: H. Freyser-T. Valckx 1-1, E. Freysetr-M. Servati 1-1, J. Danckaert-W. Dubbeldam 1-1, C. van Delft.-T. Willemsen 2-0, A. Freyser-W. Bakker 2-0, J. Schonenberg-R. de Vis tor 2-1, G. van Eetvelde-H. Bos 1-1. E. Saman-P. de Caluwé 1-1, P. Freyser-F. Brouwer 1-1, J. Wesepoel-M. Servati 2- In lokaal S. Blommaert te Hulst won de Hulsterse biljartclub KOT' met 14-6 van de Hulsterse biljartclub Anker. De uitslagen luiden: A. Picavet- W. Wöginger 2-0. F. Stroband-E. van Overmeeren 1-1, J. Vernimimen-J. Kool 2-0, J. de Burger-J. van Hout 1-1, M. Picavet-J. Boeding 0-2, A. de Wilde-R. Keyzer 2-0, W. Koemans-J. Haulez 2-0, Staf de Feber-J. Keuzer 2-0, R. Blom- maert-J. Vink 1-1, F. Claesseris-G. Her- rewegh 1-1. De bekerwedstrijd werd gewonnen door 't Anker. De heer E. Wauters van 't Anker' won met 2-0 van het lid S. Blom maert van 'KOT'. In 't Oude Raedhuys' te Westdorpe won 't Raedhuys' met 14-6 van Koewachtse biljartclub Tovak'. uitslagen luiden: J. van der Goes-C. Martens 1-1. F. van den Abeele-P. van Gassen 1-1, W. AllonsiuS-W. van Boven 2-0, M. van Lent-B. Rombout 0-2. M. Teirlinck-A. Coppieters 1-1, J. Marti- net-G van Vlierberghe 1-1, R. Pollet-G. Suy 2-0, J. Eggermont-R. van Damme 2-0, Twee partijen werden niet ge speeld waarvoor Tovak 4 straf punt en kreeg. Tovak' won de bekerwedstrijd. Tovakspeler F. Buysse won met 2-0 van de Raedhuysspeler C. van Acker. In café-restaurant. Den Ouden Arend' te Sint-Jansteen werd een biljartwed strijd gespeeld in het kader van het nerterlaagtoernooi tussen de Steense biljartclub Den Ouden Arend' en de Sasse biljartclub Ket Groene Laken'. Den Ouden Arend' won met 245-147. De uitslagen luiden: E. Picavet 50 - R. Claeyssens 16, J- Josiassen 29 - G. Snelders 14, E- Nachtegael 62 - P, Snelders 32, G. Boussen 23 - W- de Smet 6, E. van Eek 12 - J. de Blaue 23, E- van Goethem 23 - R. Claeyssens 23, Chr. Jansssns 32 - C. Verhoeven 12, W. van de Velde 14 - W. Scheffer 21. k-amt van de weg komt een voetpad. Voor de doortrekking moet een bi' aan de Leeuwenlaan wijken en zal e ook worden besnoeid op enkele rrj tjes. Openbare werken heeft voor iet nieuwe weggedeelte een uitgebreid e fraai beplantingsplan in petto, özt voorziet in enkele tientallen boes (ondermeer veld esdoorns, linden, ri gen en platanen) tussen vent- en ri> weg en voorts botanische rozen, fe merfolie, kruipwilg en dwergdennen Hoofdinspecteur-korpschef E. Eu. bregtsen van de gemeentepolie In Ter neuzen vertelde nog, dat aan beide zij den van de ventweg een pariceens- bod zal gelden. Bewoners van de Pt Zwijgerlaan vinden in ruil éazra? een aantal parkeerhavens. Crrefireu was de heer Hubregtsen van amfeet dat een doorgetrokken De Zwijgerlan het verkeer via de Axelsestraat aanzien lijk zou terugbrengen. Sjoelen In De Blaauwe Hoeve' te Hulst zijn sjoel wedstrijden gespeeld voor de Hulsterse sjoedolub 'Onder Ons'. De uitslagen luiden: 1 mevrouw C. Rom bout., 256 punten, mevrouw I. Rijk (250), 3 mevrouw P. Adriaensens (236), 4 J. Vinke (206)- Het eindklassement van de wedstrij den, die tijdens het winterseizoen zijn gehouden luidt: 1 mevrouw I. Rijk 4279 punten, 2 mevrouw C. Rombout. f3844), 3 mevrouw Adriaensens (2834), en 4 mevrouw M. de Bruyn 3000 punten- Kaartwedstrijden De Zaamslagse kaartclub 'DW hield in "Het Wapen van Zeeland' competi tiewedstrijden, waaraan 24 leden dei namen. De uitslagen- luiden: 1 C- w Doom 54 punten, 2 F. Stoutha.rn.er jl 3 P. Bakker 50, 4 es-aequo J£ Willemsen en G. van de Voorde 48,1 J. Stolk 53. 7 A. Stokhof 52, 8 J- Fejrter 50. 9 M. Vos 48, en 10 H- na de Voorde 42. De competitiestand luidt: 1 J. S 106, 2 P. Bakker 103, 3 A. Stokhoi 4 J. de Feyter 96, 5 M. Willemsen 94,8 Fr. Stouthamer 91, 7 J- van Doom 90, 8 H- van de Voorde 90, 9 C. Kaan 8S, en 10 André de Zeeuw 85- In het gemeenschapscentrum te Gros nendijk is de laatste kaartwedszyl van het winterseizoen van de NKV- afdeling Groenendijk gespeeld. Er ra. men 50 personen aan deel. De uitsfea luidt: 1. A. Pauwe, 2 J. Burm. R. Seghers, 4 R. Lauret, 5 J. Baart, 6 i Janssen, 7 J. Verschueren, 8 F- de Poorter, 9 J. van Goebhem, 10 J. Morcus- De eindstand luidt: 1 Fr- de Poorter 30-116,2 L. Everaert 30-93, 3 J-Maa naert 30-56, 4 J. Voet 28-54, 5 J. Bouchaut 28-37. De uitslagen van de kampioenschap- pen luiden: "oij de dames: mevroOT Pauwels - Schelfhout, die een befer kreeg aangeboden. Bij de heren Ft. óe Poorter, die een beker sn een ma» fruit in ontvangst mocht nemen. De uitslag van de poedelprijzen lui 1 mevrouw M- de Koek - Koole, 3 van de Velde. Aan de kaartwedstrijd bij W- Hen wel te Clinge namen 216 pen nen deel. De uitslag luidt: 1 W. Witte - G. van der Gucht, 2 J. van re Walle - L. Polfliet, 3 A. Boon - Smet, 4 P. de Moor -R- de Kinp?- M. Crombeen - D- van Vlierbeis-* De kaartvereniging NSM te Slrikl hield een kaartwedstrijd, waaraan S kaarters deelnamen. De uitslag lirir: 1 Ch. Sijs 4-22 2 B. de Groot 4-22, 3 i de Meyer 4-22, 4 Schoof 4-15 j>1 van Hijfte 3-22, 6 L. de Kraker 3-22,7 P. Boone 3-19. 8 J. Kensen 3-18, 9 Ars 3-17,10 J. Bakker 3-16. Schieting Aan de schieting bij R. van Ktujsse te Kloosterzande namen 38 schutters deel. De uitslag luidt: hoge vogel: n. van Kruyssen, eerste rijvogel'- Hoop, tweeede zijvogel: G Pn"®— grootste aantal (5 stuks) Verhoeven-Pieters, allen van Klooster zande. Aan de bejaardenschieting bij W. vogel A. Sanöerse, Terhole, eerste vogel J. Hiel Kloosterzande, tww rijvogel J. de Maat, Terhole, giw®* aantal (5 stuks) G. van Damme w wacht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1975 | | pagina 22