PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT TURKIJE WEIGERT DEELNAME AAN CYPRUS-OVERLEG PZEM-bestuur besluit tot aanleg van een 50-kv-verbinding naar Schouwen Onlusten in Peru „Gesprek in Genève spoedig hervatten" Tegenstand tegen olieplan Kissinger de krant van zeeland djjj D", IRA-TERREUR REACTIE OP OVERLIJDEN HONGERSTAKER WD komt woensdag met abortus-ontwerp Monument opname Pagina 2 21 8e jaargang no. 31 Donderdag 6 februari 1975 DENKT ASH STELT APARTE STAAT VOOR NICOSIA (RTR) Turkije heeft woensdag bekendgemaakt, dat het zich terugtrekt uit de onderhan delingen over Cyprus met de Verenigde Staten en Griekenland na het stopzetten van de Amerikaanse militaire hulp aan Turkije. Een officiële woordvoerder in Ankara zei, dat de Turkse minister van buitenlandse zaken, Melih Esenbel, zijn reis naar Brussel voor de volgende week om besprekingen te voeren met de Amerikaan se minister van buitenlandse zaken Kissinger en de Griekse minister van buitenlandse zaken Bitsos had geannuleerd. üe moord op Kennedy De Turks-Cyprische leider Rauf Denk-i tasj heeft woensdagavond verklaard,, dat hij de Turkse regering het denk-| beeld aan de hand heeft gedaan, datl LIMA (RTR-AFP) In Lima, hoofdstad van Peru, zijn woensdag gevechten uitgebroken nadat militai ren een staking van de politie met geweld hadden neergeslagen. Met tanks en machinegeweer is een eind gemaakt aan een Wee dagen geleden begonnen staking van de politie, die loonsverhoging, hetere arbeidsvoor waarden en het ontslag van een gene raal eiste. De kazerne waar de 1.500 politieman nen zich hadden verschanst werd om singeld door, tanks en troepen, die het gebouw na een strijd van een half uur bestormden. Er zouden daarbij veel s zijn gevallen, j van Peru heeft de nood- afgekondiigd voor het hele De grondrechten zijn opge- fc. Volgens ooggetuigen verplet terde een tank een toegangspoort na dat de stakers een ultimatum om ziöh over te geven hadden afgewezen. Toen de troepen tot de bestorming over gingen opende de politie het vuur met automatische wapens. Volgens een le gerofficier zijn verscheidene politie mannen gedood. Inwoners van Lima, die ooggetuige waren geweest van het gebeuren, pro testeerden tegen het legeroptreden, maar werden door soldaten houden. De verbindingen tussen Lima en de rast van het land zijn verbroken, zo heeft woensdag de telefoonmaatschap pij meegedeeld. Boven Lima hangen zwarte rookkolommen van branden die zijn gesticht in de gebouwen de dagbladen 'Correo' en 'El Ojo' dn de luxueuse offioiersclub op het Sint Marton-plein. VROUW IN SCHIEDAM NEERGESCHOTEN SCHIEDAM (ANP) Woensdagmor gen is in Schiedam een vrouw door haar ex-vriend neergeschoten. De da der Js enkele kilometers verder met zijn auto tegen een muur gehotst en gedood. De politie vermoedt dat hij zich een kogel door liet hoofd heeft geschoten terwijl hij met hoge snelheid reed. Het slachtoffer, de 39-jarige secreta. resse ,T. A. B., werd door. drie kogels in de horst getroffen. De dader, de 35-jarige scheepswerk- tuigkundige R. P. A. G. uit Hannover had jarenlang met de vrouw samenge woond. De verhouding werd echter eind 1973 door de secretaresse verbro ken. Sindsdiens heeft hij herhaalde malen wanneer hij met zijn schip in een Nederlandse haven was de vrouw opgezocht en haar bedreigd. Woens dagmorgen trof hij haar toen zij bezag was voor haar woning op de Burgemeester Van Haarenlaan de rui ten van haar auto te ontdooien. Het slachtoffer dat na een korte woorden wisseling zich opnieuw bedreigd voel de hield een taxi aan. doch voordat zij daar in kon stappen loste drie schoten, die haar in de borst TROEPEN. Zij werd naar Dijkzigtzie- kenhuis in Rotterdam, gebracht. De dader reed in diens gehuurde auto om nog onbekende redenen in de richting van de wijk Groenoord tot hij via de Borodiniaan aan de achterzijde van een garagebedrijf kwam. Hoewel dit nog niet geheel vast staat vermoedt de politie dat hij vlak daarvoor met grote snelheid rijden zich een kogel door het hoofd heeft geschoten, waar na de auto .stuurloos zich door een zware muur van de garage hoorde. In de auto werd een lege huls van een kogel gevonden. Nieuws uit Zeeland op pa gina 2, 4, 5, 6, 7, 9. Binnen- en buitenland op pagina 3,11,17. Sport op pagina 12, 13, 14. Radio en tv op pagina 15. Beurs en economie op pa gina 17. LIMA In Lima, de hoofdstad van Peru, hebben militairen woensdag een staking van de poli tie met geroeid neergeslagen. Daar op zijn lelie gevechten uitgebro ken waarbij volgens ooggetuigen veel slachtoffers zouden zijn geval len. Hier een foto, waarop de sta kende politieagenten op het kazer neterrein bijeen zijn. Militaire tanks hebben de poort geramd. (Van onze correspondent) [LONDEN Met ingehouden adem wachten de Ieren op de dood van de eerste van de 17 IRA-gevangenen die in hongerstaking zijn. Een jongeman uit de groep, die zit opgesloten in een gevangenis van Port Laoise in de Ierse Republiek, is naar een zieken huis overgebracht. Zijn einde 13 bin nenkort te verwachten. De regering in DuJblin heeft catego risch geweigerd op de eis van de IRA- terroristen in te gaan om hem als politieke gevangene te beschou wen. De krachtige houding van de Ierse regering heeft intussen bot gevolg ge had dat de IRA nog niet opnieuw het vuren wil staken. Overlijdt de heerste hongerstaker, dan zal de IRA een terreuractie van ongekende omvang uitvoeren. Aangenomen wordt dat de ze zich in eerste instantie op het gebied van de Ierse Republiek zal richten. De Britse minister voor Ulster, Rees, hoopt nog steeds op een com promis met de terroristen. Nog vorige week vonden twee ontmoetingen tus sen leden van zijn staf en leden van de provisionele Sinn Fein dat is de politieke vleugel van de IRA plaats. De protestantse Unionisten worden in middels ongeduldig. Een delegatie met onder meer dominee Paisley, is Rees nog eens komen vertellen dat de pro testanten er tegen zijn dat de minis ter direct of indirect met de terroris ten onderhandelt, en dat er geen ont moetingen met de provisionele Sinn Fein plaats dienen te hebben zolang het geweld voortgang vindt. Woensdag kwam een groenboek van de regering over de toekomst van Ulster ter discussie. Het gaat opnieuw uit van een regering voor het gebied, waaraan behalve de protestantse meerderheid, ook de katholieke min derheid deel moet hebben. Gerry Pitt, de leider van de katholieke minder heidspartij, heeft gezegd dat het rap port „uitvoerig bediscussieerd" zal moeten worden. Discussie is een van de ontspannende en minder gevaarlij ke trekken in het Ierse volkskarak ter- RUSLAND EN EGYPTE: MOSKOU (AFP) De Sowjet- Unie en Egypte 'hebben eens te meer hun vaste overtuiging tot uitdrukking gebracht, dat de vredesconferentie in Genève over het Midden-Oosten het geschik- ste forum is om alle aspecten van een regeling te onderzoeken', heet het in een Sowjet-Egyptisch communiqué, dat uitgegeven is na het bezoek van de Russische minister van buitenlandse ken, Gromyko, aan Caïro woensdag door het Sowjet-pers- bureau Tass is gepubliceerd. De Sowj et-Unie en Egypte, zo luidt het comminiqué verder, zijn voorstan ders van onmiddellijke hervatting van de Geneefse conferentie met deelne ming van alle betrokkenen partijen, met inbegrip van de vertegenwoordi gers van de Palestijnse Bevrijdingsor ganisatie, de PLO. Egypte bevestigt zijn mening, deelneming van de Sowjet-Unie aan alle facetten en alle fasen van een regeling in het Midden-Oosten belang rijk en noodzakelijk is en in het bijzonder haar deelneming in alle werkcommissies die op de Geneefse conferentie zouden kunnen worden ge vormd. De Sowjet-Unie verklaart in het com miniqué dat zij vastbesloten is, ook in de toekomst veelzijdig hulp en steun te verlenen aan de rechtvaardige zaak van de Arabische volken 'in hun strijd tot het opheffen van de gevolgen van de Israëlische agressie en het vestigen van een werkelijk rechtvaardige en duurzame vrede in het Midden-Oosten. Een regeling in het Midden-Oosten moet een universeel karakter hebben, aldus het communiqué. Zij dient voor alle betrokken partijen in het conflict te gelden en dient alle vraagstukken op te lossen die zij heeft opgeworpen. Hoge Egyptische functionarissen heb ben in een commentaar op 't Russisch- Egyptische communiqué verklaard dat het woord 'onmiddellijk' in de passage de betrekking heeft op hervatting .van de Geneefse conferen tie. niet letterlijk moet worden opge vat. De Amerikaanse minister van buiten landse zaken Kissinger is gekant te gen hervatting van de Geneefse confe rentie zolang hij nog geen tijd gehad heeft om te onderhandelen over een tweede Arabisch-Israëlisohe troepen scheiding in de Sinaï en op de hoog vlakte van Golan. Hierin zou Kissin ger de steun hebben van Sadat. In diplomatieke kringen in Caïro is woensdag verklaard, dat Gromyko Sa- dat beperkte Russische wapenleveran ties heeft toegezegd en in het commu niqué wordt erop gezinspeeld, dat ten minste het punt van de wapenleveran- (Zie slot paginr 3 kolom 4) het door Turkije bezette noordelijkei deel van Cyprus een afzonderlijke] staat wordt, „Wij hebben Turkije po-, litieke hulp en steun aangeboden door te verklaren, dat wij nu de Turks-Cy prische vleugel zijn geworden van een bondsrepubliek". Indien Turkije met het denkbeeld ak koord zou gaan zouden de Turks-Cy prioten hun eigen aangelegenheden be hartigen „totdat is besloten of Cyprus een statenbond of een bondsstaat wordt. Het zal van het antwoord van de Turkse regering afhangen, zo zei Denk- tasj. of hij zijn besprekingen met de Grieks-Cyprioten over een regeling van het vraagstuk-Cyprus zal hervatten. Denktasj zou vandaag een gesprek heb ben met zijn Grieks-Cyprische tegen-1 hanger Glafkos Clerides over herope ning van het internationale vliegveld- Nicosia en het gebruik van de in het door Turkije bezette gebied liggende haven Famagusta. De Britse minister van buitenlandse zaken, James Callaghan, heeft klaard, dat Engeland elke oplossing zal aanvaarden van het vraagstuk- Cyprus, die aanvaardbaar is voor West-Duitsland neigt naar Frans standpunt (Van onze correspondent) PARIJS De zestien landen die aangesloten zijn bij het Interna tionaal Energie Agentschap (IEA) binnenkort zal Nieuw-Zee- land vermoedelijk het 17e lid zijn waren woensdag in Parijs bijeen ter bestudering van Kissingers jongste voorstellen over gegarandeerde olieprijzen. Frankrijk, dat niet officieel aan het beraad deelneemt, wordt vertegen woordigd door een waarnemer. Het heeft scherpe kritiek op Kissingers voorstellen evenals de Europese Commissie in Brussel omdat Kis singers plan de mogelijkheden tot vreedzaam overleg met de Arabische olielanden onmogelijk dreigt te ma ken. En dit vooral omdat Kissinger, voor hij zijn voorstellen deed, zin speelde op gewapende actie tegen Ara bische landen als de Arabieren wester se industrielanden zouden pogen te „wurgen". Kissinger, wil de olieprijzen op een betrekkelijk hoog peil vastleggen, waardoor hij Amerika, dat ook een belangrijke olieproducent is, uiteraard in de kaart speelt. De verhoogde op brengst zou worden aangewend om nieuwe energiebronnen te ontwikke len. West-Europa en dat is het kernbezwaar van de Europese Com missie bezit geen olievelden van betekenis, maar zou wel moeten bij dragen aan de versterking van de Amerikaanse energiemogelijkheden. De Europese economieën zouden daar door nog sterker onder Amerikaanse druk komen te staan. West-Duitsland Van de acht deelnemende EEG-lan- den zal vooral West-Duitsland moeite hebben met zijn positiebepaling. Dins dag scheen kanselier Schmidt zich ofschoon niet van harte in zijn beraad met presideut Giscard voor het Franse denkbeeld van een energie- conferentie samen met de Arabieren en de ontwikkelingslanden te hebben uitgesproken. Kissingers houding de regie van het internationale energieoverleg zelf in handen te nemen heeft de bereidheid van Schmidt ten aanzien van Prankrijks wensen wellicht gesti muleerd. Algerije heeft Kissinger al beschuldigd iedere dialoog te weige ren, en de ambassadeur van Irak sprak zelfs van „piratendom". De laat ste prees Prankrijks houding om offi cieel niet aan het overleg van de IEA deel te willen wel de Griekse als de Turkse gemeen schap en waarbij de soevereiniteit, de onafhankelijkheid en de territoriale in tegriteit van het eiland is gehand haafd. Wille Huis Het Witte Huis heeft woensdag in een verklaring het congres dringend ver zocht, de Amerikaanse militaire hulp aan Turkije te doen hervatten omdat stopzetting van de hulp schadelijk zou zijn voor de veiligheid in West-Europa en in het Midden-Oosten en de onder handelingen zou belemmeren over een1 regeling voor Cyprus. Het besluit van het Amerikaanse con-| gres de militaire steun aan Turkije op te schorten heeft de Turkse regering; de verklaring ontlokt, dat er 'nieuwe regelingen' zouden worden getroffen ten aanzien van het Turkse lidmaat schap van de NAVO. Voorts zouden de Turks-Amerikaanse onderhandelin gen over de Amerikaanse militaire ba ses in Turkije eveneens opgeschort worden. Sinds 1969 zijn 7.000 man Amerikaan se troepen in Turkije gelegerd over eenkomstig richtlijnen, die zijn neer gelegd in een bilaterale overeenkomst. Funtionarissen van beide partijen zijn sindsdien regelmatig bijeengekomen om over de bijzonderheden van de overeenkomst te onderhandelen. frontlijn Maatregelen President Fahri Koroeturk van Turkije heeft woensdag besprekingen geboerd met de voornaamste partijleiders om hun goedkeuring te verkrijgen voor te nemen maatregelen. Volgens pers berichten zouden dit o.m. zijn het hij- eenroepen van de defensiecommissie van de NAVO in spoedzitting, verwer ping van Washingtons initiatieven aan gaande Cyprus en het wegzenden van vloot uit Turkse havens. Een officiële bevestiging van deze berichten is er echter niet. DEN IIAAG (ANP) Volgende v woensdag komt de WD-fractie in de tweede kamer met een initiatief-wets ontwerp inzake abortus. De liberale kamerleden mevrouw Ve der-Smit en Geurtsen zuiien het wets ontwerp indienen, aldus blijkt uit een woensdag uitgegeven verklaring. 0 Een van de in het westen bekend ste Russische ruimtevaartdeskundigen, professor Anatoli Blagonrawow, is dinsdag op 80-jarige leeftijd overle den- Naar het persbureau Tass woens dag berichtte heeft Blagonrawow on danks een ernstige ziekte tot het laatst van zijn leven de leiding gehad van het instituut voor de machine bouw van de Russische academie van wetenschappen BOVENGRONDSE 150-KV-LIJN DEFINITIEF VAN DE BAAN IN VERBAND MET AANTASTING VAN BELANG LANDBOUW EN LANDSCHAP MIDDELBURG De PZEM zal voor de elektrische voeding van Schouwen-Duiveland in de toe komst tussen Goes (De Poel) en Zierikzee een ondergrondse 50- kv-verbinding aanleggen. Dat zal 'binnen redelijk korte termijn' kunnen gebeuren. De raad van bestuur van de PZEM heeft dat besluit woensdagmiddag geno men. Daarmee ziet de PZEM af van de met name in land- bouwkringen omstreden aan leg van een bovengrondse 150- kv-verbinding over Goes en Noordbevelands grondgebied. Bij de recente hoorzitting over de geplande bovengrondse 150-kv-verbïri ding werd van de kant van landbouw, ruilverkaveling en staatsbosbeheer sterk bezwaar aangetekend tegen de aantasting van landbouwbelangen en het landschap. De beslissing van de raad van bestuur van de PZEM is volgens een verklaring van het bedrijf genomen 'in verband met de in het geding zijnde belangen van landschap pelijke en agrarische aard en die van de gemeente Goes.' Daarnaast speelt een rol, dat de 50-kv-lijn ondergronds vrij spoedig kan worden gelegd, naar de verwachting van de PZEM. Het voorstel over te gaan tot een 50- kv-verbinding naar Schouwen-Duive land werd gedaan door PZEM-direc- teur ir. M. D. Dalebout. In een ge sprek verklaarde hij woensdag, dat met name het verzet van de landbouw op Noord-Beveland zoveel 'wettelijke weerstanden' met zich zou brengen, dat voor de PZEM een onverantwoor de vertraging in de stroomvoorziening voor Schouwen-Duiveland zou ont staan als men zou vasthouden aan de 150-kv-verbinding bovengronds, De door de landbouw gesuggereerde on dergrondse verbinding van 150-kv achtte hij 'onverantwoord' vanwege de hoge kosten. Niet fout Ir. Dalebout: „Bij de PZEM zat voor om Schouwen-Duiveland via een 150- kv-lijn voor lange tijd veilig te stellen in de stroomvoorziening. We zouden er dan jaren lang geen omkijken naar hebben. Een 50.000 Volt-verbinding zie ik niet als apert fout. Ze is weinig gangbaar meer, ze is naar mijn me ning qua capaciteit en kwaliteit min der dan een 150.000 volt-verbinding. maar kan wel. Wat we er wel mee afsnijden is een sterke toename van het electriciteitsverbruik op Schou wen. Schouwen-Duiveland wordt zo met recht het groene hart van de Delta, een grote veel stroom gebrui kende fabriek kun je er niet hebben met een 50-kv-verbinding." Daarbij betoogde ir Dalebout. dat „de oplossing op Schouwen-Duiveland via een 50-kv-lijn voldoet, al is ze niet ideaal. De 380-kv-verbinding van Bors- sele naar Geertruidenberg kan niet ondergronds aangelegd worden. Dat is technisch onmogelijk. En dat geldt ook voor toekomstige 150-kv-verbin- dingen waarvoor een grotere tran sportcapaciteit nodig is dan de lijn naar Schouwen-Duiveland." Daarbij dacht ir. Dalebout met name aan een toekomstige verbinding van Kruinin- gen via een vaste oeververbinding naar Zeeuwsch-Vlaanderen. De electrische voeding naar Schou wen-Duiveland loopt nu via vijf 10-kv- verbindingen, drie door de Ooster- schelde, twee door de Zeelandbrug. De - noodzaak an een grotere tran sportcapaciteit is voor de PZEM de afgelopen paar jaar duidelijk gewor den uit de cijfers van het stroomver bruik, 15,000 kwh. Deze winter, tegen 13.000 khh enkele jaren geleden. Ir. •Dalebout: „Er is nog altijd sprake van een toename van het eiectriciteitsge- bruik. De trend is dat de toename elke tien jaar verdubbelt. Of dat in de toekomst precies zal uitkomen, weet ik niet. Niemand kan me garanderen, dat her niet zo zal zijn". Alternatieven Om de transportcapaciteit naar Schouwen te versterken heeft de PZEM drie alternatieven op tafel ge had, waarbij men is uitgegaan van een situatie, die mogelijk in 1993 bereikt zou kunnen zijn: de aanleg van 50-kv-verbindingen, die dan op een totaal bedrag van (Zie slot pagina 4 kolom 4) filmbeelden die gister avond in de NOS-televi- sic rubriek Panoramlek wer- den vertoond over de moord op John F. Kennedy VT riepen nog weer eens in glle scherpte de verbijste ring in herinnering die zich op 22 no vember 1963 van vrijwel de hele we reld meester maakte toen het bericht over de aanslag op de Amerikaanse president bekend werd. Een aangrij pende reeks beelden, aangrijpend me de door de onbeholpenheid van de cineast, de amateur Abraham ZBpru- der, die zich vermoedelijk op dat ogenblik allerminst realiseerde dat hij beelden vastlegde die na vele jaren op nieuw ter discussie zouden komen. Een discussie die ditmaal een bijzondere geladenheid krijgt omdat thans met grote stelligheid wordt betoogd dat de Amerikaanse geheime dienstde CIA, de hand zou hebben gehad in de fatale gebeurtenissen in Dallas. Daarbij wordt tegelijkertijd en niet voc dc eerste keer de rol van de commissie- Warren aan de orde gesteld: het zou er deze commissie om zijn gegaan althans enkele leden, onder wie de huidige president van Amerika de werkelijke feiten te Verbloemen. Welis waar is dat geen nieuwe beschuldiging, maar ze krijgt een bijzonder accent, doordat ook hier een relatie met de omstreden CIA wordt gelegd. "Pijdens de uitzending van gister- 1 avond werd min óf meer gesugge reerd als zou het om een lilm gaart die in de doofpot zou zijn gestopt: met name de commissie-W3rren zij on derzocht destijds de moord op Kenne dy zou geen belangstelling hebben getoond voor dit document. Da: lijkt ons niet juist. De bekende Amerikaan se jurist John Kaplan hoogleraar aan de Stanford Universiteit heeft enkele jaren geleden alle mogelijke theorieën over de aanslag nog eens onder elkaar gezet in een boeiende be schouwing. die hij de titel meegaf The Assassins', de sluipmoordenaars. Hij analyseerde daarin ook de functie van Zapruders film: de commissie be keek beeldje voor beeldje en dat leid de onder meer tot de z.g. één kogel theorie rond gou verneur Connally van Texas. Deze gouverneur werd eveneens getroffen tijdens de aanslag, maar zo stelde de commissie vast hij werd gewond door een kogel die eerst de president raakte. Het was het projectiel dat zichtbaar op de film van gisteravond Kennedy in de nek trof. Dat gebeurde overigens op het moment dat het zicht van de filmer even werd geblokkeerd door een verkeersbord, op de film eveneens her kenbaar: de beelden tussen de num mers 210 en 225 van de reeks. Overi gens werden deze nummers gister avond niet mee geprojecteerd. Bij beeldje 313 kwam het fatale schot en dat was tenslotte de oorzaak van Ken nedy's dood. De commissie-Warren heef Zapruders film zeker niet zo maar terzijde gelegd. Dat neemt overigens niet weg dat het werk van de commissie vanaf het eerste begin allerlei vragen heef: opgeroepen, waarop nog nooit een re delijk antwoord is gegeven. En dat betekende eigenlijk dat de commissie heeft gefaald: haar rapport liet teveel twijfels open, twijfels met name ook over de wijze waarop zij haar werk had verricht. En juist daardoor ont stond een discussie zonder eind over de vraag wie nu eigenlijk de moorde naar was of beter: wie de moorde naars waren van president John F. Kennedy. Deze onzekerheid, gevoegd bij allerlei gebeurtenissen die zich sindsdien voordeden zoals het ver dwijnen of de mysterieuze dood van bepaalde sleutelfiguren deed in de Verenigde Staten bij herhaling de wens naar een nieuw onderzoek naar voren komen. Het ziet er nu naar uit- dat de commissie-Rockefeller zich alsnog met deze zaak zal moeten bezighou den. Of het na al die jaren nog effect zal sorteren De particuliere commissie die zich de laatste jaren met deze zaak be zighield heeft onder meer duizenden foto's geanalyseerd die op de bewuste dag in Dallas zijn gemaakt. Een derge lijke methode kan tot heel opvallende ontdekkingen leiden. Zo verscheen een tiental jaren geleden in de Verenigde Staten een boek over de moord op Lin coln 14 april 1865 er. daarin kwam alsnog een frappant feit naar voren: op de foto van Lincolns tweede inauguratie op 4 maart 1865 zijn alle figuren te zien die later als verdacht van de aanslag op de president wer den gearresteerd: zij waren toen al met hun plannen bezig. Zorgvuldig onderzoek van de bewuste foto's lever de een kleine honderd jaar later daar voor nog eens een extra bewijs. In het geval-Kennedy wordt nu dezelfde me thode toegepast: inmiddels is al duide lijk gewórden dat op de bewuste dag omstreden CIA-agenten in Dallas wa ren. Alles bijeen een onverkwikkelijke geschiedenis: als ook maar een fractie van de huidige vermoedens waar zou zijn zouden de Verenigde Staten wei nig reden hebben om volgend jaar met veel vertoon hun tweehonderdjarig be staat! te vieren. Van de idealen en denkbeelden van de 'founding fathers' de schrijvers van de grondwet is in dat geval niet vee! meer overge bleven. De Züiakoreaanse regering heeft woesndag bekendgemaakt dat zij haar volksraadpleging over de huidige grondwet volgende week woensdag laat houden. De datum werd woensdag door de ministerraad vastgesteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1975 | | pagina 1