„Scholenbouw geheel richten op integratie van kleuter- en lager onderwijs" „Eigen persoon niet laten domineren maar onderling overleggen in het werk" Drs. Westerhout opende nieuw kantoor AMRO-bank Souburg Nota en adviezen leidraad voor onderwijsbeleid in Vlissingen Hts CHRISTELIJKE VAKBEWEGING HEEFT NOG EEN TOEKOMST „REGELMATIG EN INTENSIEF CONTACT LAGER- EN VOORTGEZET ONDERWIJS MOGELIJK MAKEN" PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 18 JANUAR11: CONCLUSIE IN ONDERWIJSNOTA VLISSINGEN VAN STICHTING ZEELAND EN ETI: 'INSPELEN' OP NIEUWE ONTWIKKELINGEN IN HET ONDERWIJS VLISSINGEN Voor ccn zo goed mogelijk onderwijs, vooral in de nieu we wijken is liet gewenst dat: de scholenbouw geheel gericht wordt op de integratie van kleuteronderwijs en lager onderwijs: de scholenbouw gelijk 'gefaseerd' wordt met de woningbouw: de scholenbouw flexibel is en opti maal kan inspelen op nieuwe ontwik kelingen in het onderwijs (te denken valt daarbij aan grocpsondcrwljs en het leggen van een sterker accent op creatlviteitsontwikkeling en maat schappelijke vaardigheden van het kind). Deze conclusies worden vermeld in een onderwijsnota, die in opdracht van burgemeester en wethouders van Vlissingen is opgesteld door de Stich ting Zeeland en het Economisch Tech nologisch Instituut voor Zeeland (ETI). Logisch gevolg van het voldoen aan deze wensen zal zijn een voorkeur voor concentratie van scholen. In de nota wordt er voor gewaarschuwd dat een dergelijke concentratie ook nadelen met zich mee kunnen bren gen. Daar staat echter tegenover dat concentratie van de scholenbouw niet alleen nieuwe mogelijkheden biedt aan het onderwijs zelf. maar ook mogelijkheden schept voor een multi functioneel gebruik van bepaalde ruimten in de scholen. Ten aanzien van de integratie kleuter- onderwijs-lager onderwijs wordt ver meld dat zo is uit een onderzoek bebleken de keuze voor het li onderwijs vaker van principiële aard is dan die voor het kleuteronderwijs. In het kader van het integratieproces van kleuteronderwijs en lager onder wijs tot 'één basisonderwijs' mag daarom worden verwacht, dat de schoolkeuze voor de lagere school in toenemende mate zaal worden bepaald door de samenwerking, die er met eenbepaalde lagere school tot stand is gekomen. Bij een aantal scholen zal. als de gegeven situatie tot uitgangspunt wrdt genomen, de integratie bijzon dere problemen kunnen geven. De sa menstellers van de nota geven in dat geval in overweging, om mocht het vormen van 'enkelvoudige verbanden' niet mogelijk zijn, te trachten meer voudige vormen van samenwerking van de grond te krijgen. In dit kader worden genoemd een meer flexibel en daardoor doelmatig gebruik van 'lokalen over en weer. Naast het onderwijs ter plaatse vóór debiele kinderen zijn de op een ande re wijze gehandicapte kinderen of op liet gewone onderwijs of op onderwijs instellingen huiten Vlissingen ten dele zelfs buiten de provincie aan gewezen In de nota wordt ten aanzien van deze groepen kinderen bijzondere aan dacht gevraagd voor onder meer: intensivering van het contact tus sen b.l.o.-scholen en de socösle werkplaatsen ter verruiming van de plaatsingsmogelijkheden na het aflopen van de school: de oprichting van en samenwer king met kinderdagverblijven voor bijzondere imbeciele kinderen; het vormen van een afdeling voor voortgezet onderwijs aan gehandi capte kinderen en compensatieprogramma's voor kin deren uit sociaal benadeelde mi lieus. Ten aanzien van het laatste punt wordt ook de mogelijkheid geopperd van het afschaffen van een "homogeen eisenpakket' bij het gewone basisonder wijs op een bepaalde leeftijd. Op die manier zou een 'blindedarm functie' van het hijzonder lager onder wijs en van het onderwijs voor kinde ren met leer- en opvoedingsmoeilijk heden. kunnen worden voorkomen. Bij compensatieprogramma's zou niet alleen moeten worden gedacht aan het individuele kind en zijn schoolsitu atie zelf. maar met het oog op het VLISSINGEN „Aan de band van i nota en de nadere adviezen zal het in de toekomst te voeren beleid inzake het onderwijs in Vlissingen kunnen worden bepaald." Dat merken burgemeester en wethou-1 ders van Vlissingen op in liun brief bij dc onderwijsnota, die vrijdag aan de raadsleden is toegezonden. Het college merkt voorts op. dat alvo-j rens de nota ter behandeling aan de Vlissingse gemeenteraad wordt voor-| gesteld, nog nadere adviezen omtrent! de nota zullen worden ingewonnen bij i onder meer onderwijsinspecties en] 'ambtelijk apparaat.' gewenste effect, ook aan het. werken met gezinnen. De nota behandelt ooit de andere onderwijstypen zoals het algemeeen voortgezet onderwijs en voorberei dend wetenschappelijk onderwijs en het lager, middelbaar en hoger be roepsonderwijs. Voor wat. de eerstgenoemde onder wijsvormen betreft, blijkt het meren deel van de leerlingen mavo te volgen Daarna komen, naar omvang, havo en voorbereidend wetenschappelijk onder wijs. Het mavo loopt echter in de laatste jaren naar verhouding In deelname terug. Het havo beeft zich in Vlissin gen 'opmerkelijk' ontwikkeld. In enke le jaren tijds liep het percentage leerlingen op van 55 naar 64 procent, j Mede daardoor is de rol van de rijksscholengemeenschap 'Schelde- mond' als grootste onderwijsinstelling in Vlissingen nog opmerkelijker ge worden. Overeenkomstig de gesigna leerde teruggang bij het mavo is te verklaren dat. de schoolbevolking van de beide mavoscholen Prins Willem Alexanderschool en St.-Paulusschool naar verhouding en ook in absolute aantallen verminderde. De verwachting wordt uitgesproken, dat ook in de eerstkomende jaren hel. leerlingenaantal van deze respectieve lijk prot. chr. en katholieke mavo- scholen verder zal afnemen Voor 1977/1978 worden de volgende leerlingenaantallen geraamd: rijks scholengemeenschap 966 (292 mavo. 332 havo en 342 wvo): Willem Alexan derschool 299 en Sint-Paulusschool 157. De samenstellers constateren ook, dat er sprake is van een toenemende behoefte aan doorstroming naar het liavo-avondonderwïjs. I)e totstandko ming van een dergelijke vorm van onderwijs, die niet in Vlissingen en evenmin in dc regio, aanwezig Is, wordt dringend gewenst genoemd. Een dergelijke avondopleiding zou ook mogelijkheden moeten bieden aan degenen, die op een dagschool de mavo hebben gevolgd. Het lager beroepsonderwijs in Vlissin gen. lager technisch onderwijs, lager huishoud- en nijverheidsonderwijs, la ger economisch en administratief on derwijs en de Zeeuwse visserijschool. wordt in 'vrij ruime mate gedifferen tieerd' genoemd. Dc deelname aan andere vormen van lager beroepson derwijs zoals lager middenstandson- derwljs, lager landbouwonderwijs en lager algemeen voortgezet onderwijs geeft geen aanleiding om de stichting van dergelijke scholen in de gemeente Vlissingen na te streven. Wel verdient de ontwikkeling van de deelname aan het. individueel tech nisch onderwijs en het individueel huishoud- en nijverheidsonderwijs de aandacht. Niet- uitgesloten wordt, dat er op middellange termijn voldoende basis zal kunnen worden gevonden voor bekostiging van cleze opleidingen door het rijk. De samenstellers van de nota merken voorts nog op. dat de belangstelling voor hel lager beroepsonderwijs in Vlissingen. evenals landelijk het geval is. dalend is. Met uitzondering van het lager economisch en administratief onderwijs, neemt het aantal leerlingen in het eerste leerjaar af. Door tussen tijdse 'instroom' neemt het totale leerlingenbestand echter nauwelijks af. De gemeente Vlissingen telt drie mbo middelbaar beroepsonderwijs)-opleidin- •gen: de mts, het middelbaar houis- houd- en nijverheidsonderwijs en de motordrij versklas, verbonden aan de visserijschool. Er wordt aan herin nerd dat in het kader van de nieuwe structuur voor hel, middelbaar nijver heids- en huishoudonderwijs en mid delbaar sociaal-pedagogisch onderwijs door de gemeente Vlissingen een aan tal afdelingen zijn aangevraagd voor plaatsing op het scholenplan 1976/'78 (onder meer in as. bejaarden- en ge zinsverzorging). De ontwikkeling van de deelname in deze sector dient zo wordt in de onderwijsnota gesteld, nauwlettend te worden gevolgd. In dit licht is ook het advies van belang dat een nog in te stellen commissie met betrekking tot de situering en sprei ding van deze onderwijstypen 'nieuwe stijl' aan de minister zal uitbrengen. CNV-districtsbestuurder R. Bil: Ledenvergadering industriebond CNV in Middelburg Districtsbestuurder Bil maakte tijdens de vergadering bekend dat zijn colle ga. de heer H. Guichelaar te Goes, met. ingang van 1 maart aanstaande de Industriebond gaat verlaten om als personeelschef gieterijen bij de VMP te gaan werken. MIDDELBURG „Heeft de christelij ke vakbeweging nóg toekomst?" was het onderwerp dat districtsbestuurdcr R. Bil vrijdagavond behandelde tij dens een ledenvergadering van de afde ling Middelburg van de Industriebond CNV in De Schakel' te Middelburg. Een vraag, die de heer Bil bevesti gend beantwoordde voor zijn leden. Hij staafde zijn bewering met een aantal voorbeelden, zoals de stijging van het ledental van de christelijke vakbeweging en het feit dat de leden in hun visie over de samenwerking met de andere vakbonden. Tret eigen gezicht van de christelijke vakbewe ging willen bewaren" De heer Bil stelde voorts dat de christelijke vakbeweging zich zal moe ten bezinnen op de totale toekomst en in het bijzonder de werkgelegenheid in de gaten moet houden. Na zijn uiteenzetting over een groot aantal facetten op het terrein van de vakbe weging kregen de leden ruimschoots gelegenheid om met de districtsbe stuurder van gedachten te wisselen. In het gedeelte voor de lezing werd voorzatter A. de Poorte, die in zijn welkomstwoord verheugd was over de goede opkomst, in zijn functie herko zen. De voorzitter dankte voor het gestelde vertrouwen en deelde mee dat dit zijn laatste bestuursperiode zal zijn: bij de volgende verkiezingen zal hij de pensioengerechtigde leeftijd hebben bereikt. De heren J. Eversen en R. de Leeuw werden bij acclamatie in het bestuur herkozen. Voorzitter De Poorte hield vervolgens een kort jaaroverzicht over 1974. De afdeling Middelburg telt zo bleek hieruit 360 leden. Voorts wees hij op de rayonvergade ring van dinsdag 4 februari in de Maria Magdalenakerk te Goes. Daar zullen in de avondbijeenkomst, onder andere bondsvoorzitter J. Lanser en dominee Hoogenkamp uit Veere het woord voeren. ^so.uerkt wordt, voorts dat het voortbestaan van de visserijschool van groot belang moet worden geacht voor de Zeeuwse visserij. Het hoger beroepsonderwijs in Vlis singen omvat de hts en de hogere zeevaartschool. Pogingen om aan het hoger beroepsonderwijs een bredere oasis te geven door het verbinden van een school voor heao (hoger econo misch en administratief onderwijs) aan de hts hebben tot nu toe niet het gewenste resultaat gehad Voorts wordt er op gewezen, dat mag worden verondersteld dat in de perio de tot aan het begin van ae tachtiger jaren een binding met het weten schappelijk onderwijs zal ontstaan. Dit zou kunnen betekenen korte aan gepaste studies op het niveau van het (technisch) wetenschappelijk onder wijs, doorstroming naar het weten schappelijk onderwijs en omgekeerd. Daarnaast gaan de gedachten uit naar instellingen voor hoger beroepsonder wijs. met studieprogramma's op tech nisch. economisch en sociaal terrein, met een bestand van ten minste 1000 studenten. De samenstellers van de nota wijzen erop. dat. deze horizontale verbreding van de opleidingen op het niveau van het hoger beroepsonder wijs het aantal van 1000 voor het dunbevolkte Zeeland eerder een maxi mum dan een minimum doet veron derstellen. Tenslotte wordt gesteld dat de stij ging van de leeftijdsgroep van 18 tot 22-jarige jongens in Zeeland en een te verwachten grotere deelname aan het hogere beroepsonderwijs in het algemeen, de hts in de tachtiger jaren met een toenemend aantal stu denten rekening zal moeten houden. Voorlichtingsavond in Lagere Detail- handelschool te Middelburg MIDDELBURG De christelijke scholengemeenschap voor economisch beroepsonderwijs in Zeeland houdt. 27 januari een contact- en voorlichtings avond in de aula van.de lagere detail, handelschool te Middelburg. De avond is bestemd voor de onderne- De onderwijsnota is in opdracht van mers. die betrokken zijn (of betrok- burgemeester en wethouders opgesteld! ^en zijn geweest) bij de stege van de door de Stichting Zeeland en het Eco nomisch Technologisch Instituut voor' Zeeland. De stichting Zeeland hield' zich bezig met een onderzoek op heti terrein van het basisonderwijs, het al gemeen voortgezet onderwijs en hel voorbereidend wetenschappelijk onder- leerlingen van de lagere detailhandel- school en verder voor de leerlingen en de ouders ran de leerlingen. De avond wordt begonnen met een film' over het detailhandelsonderwijs Ver volgens spreken drie vertegenwoordi- hei midden- en kleinbedrif. de wijs. Het Economisch Technologisch heren M. I. van Houte. schoenhande- Instituul; kreeg vooral het lager, mid- T delbaar en hoger beroepsonderwijs tot werkterrein. Over het doel van de nota wordt nog gesteld: „De nota beoogt informatie te verschaffen ten behoeve van de ont wikkeling van een onderwijsbeleid in de gemeente Vlissingen op middel lange en lange termijn. Bij dit lijvige boekwerk van Stichting Zeeland en ETI is bovendien nog een afzonderlijke nota. ,'Op weg naar een nieuwe basisschool' gevoegd, Deze no ta werd, eveneens in opdracht van b. en w. van Vlissingen, opgesteld door het Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland. laar te Middelburg, de heer C. J. J. Laurense, directeur van Vroom Dreesmann te Middelburg en Vlissin gen en de heer P. de Kam, van de firma Maljers en zn, Végé groothan del te Middelburg, ieder tien minuten over het. onderwerp: Welke mogelijk heden heeft een leerling van de detail handelschool in de detailhandel en wat wordt er daar van hem of haar venvacht. Na de pauze kunnen de aanwezigen vragen stellen aan een forum, dat behalve uit de drie spre kers bestaat uit de heren: P. Geel hoed. directeur van de school en W. Breunesse. adjunct-directeur van de school. Regionaal Pedagogisch Centrum: VLISSINGEN Het gemeentelijk on derwijsbeleid in Vlissingen zal onder meer moeten zijn gericht op het be vorderen en/of mogelijk maken van een regelmatig en intensief contact tus sen het lager onderwijs en het voort gezet onderwijs. In dit kader valt ook te denken aan bureaus voor schooi en beroepskeuze. Deze 'concrete suggestie' wordt gedaan in de nota: „Op weg naar een basis school". die door het Regionaal Peda gogisch Centrum Zeeland werd opge steld in opdracht van burgemeester en wethouders van Vlissingen. Andere suggesties betreffen onder meer het. mogelijk maken en/of bevor deren van 'experimenterend bezig zijn' met de aansluiting van het kleuter- op het lager onderwijs als voorbereiding op de komende integratie,; het treffen van voorbereidingen voor eventuele ex perimenten op het gebied van de mid denschool en het bevorderen van con tacten tussen het lager onderwijs en 'buitenschoolse' instituten. Ook dienen de voorwaarden te worden geschapen voor een nauwere betrok kenheid van de ouders bij het onder wijs terwijl degenen die het onderwijs geven hulp dienen te kunnen krijgen van psychologen en 'remedial teachers' en via een deskundige pedagogisch-di- dactische begeleiding. De samenstellers van de nota verwijzen in dit verband graag naar de mogelijkheden tot ad vies en begeleiding vanuit het Regio naal Pedagogisch Centrum Zeeland. Tot de suggesties behoort tenslotte het beschikbaar stellen van voldoende fi nanciële middelen om een goede voor ziening van leer- en hulpmiddelen en van een aan de nieuwe ideeën aange paste huisvesting en meubilering van de scholen mogelijk te maken. Er wordt voorts voor gewaarschuwd, dat aan de thans waarneembare ver anderingen in de samenleving niet een 'te star beeld van de toekomstige school' mag worden afgeleid. Aange nomen dient te worden dat zich in een later stadium de behoefte tot weer verder gaande veranderingen zal aan dienen. De nota van het RPCZ gaat voorts in op onder meer de inhouden van het onderwijs, de organisatievormen van het onderwijs, de werkvormen en het leermiddelenpakket en een reeks on derwerpen als de relaties met het bui tengewoon onderwijs en de aansluiting bij het voortgezet onderwijs. JAN W1ELEIHAKER VERLAAT NA BIJNA HALVE EEUW NEDERLANDS LOODSWEZEN IN VLISSINGEN: HOOFD CENTRALE WERKPLAATS GAAT MET PENSIOEN VLISSINGEN „Hoe langer je meedraait hoe meer je merkt dat het aankomt op samenspraak, op onderling overleg en niet op het laten domineren van de eigen persoon. Je hebt met deze of gene natuurlijk wel eens wat, maar over het algemeen Is de verhouding met de eigen mensen in de werkplaats en met de opva renden van in reparatie of onder houd binnen liggende schepen steeds goed geweest. Mijn werk heb ik altijd met plezier gedaan. Woensdag 29 januari word ik ge pensioneerd. maar ik sta niet te springen om weg te gaan". Jan Wielemaker. hoofd van de centrale werkplaats van het loodswezen in Vlissingen. wordt op de dag van zajn afscheid 65 jaar. Hij heeft, er dan ruim 47 jaar of bijna een halve eeuw in dienst van het Nederlands loodswezen opzitten. Daar zag het bij zijn indiensttreding, in 1927. nog niet direct naar uit. Het eerste wat de 17-jarige Jan Wielemaker toen kreeg te horen was: „Je hoeft er niet- op te rekenen hier oöit een vaste aanstelling te krijgen". Hij is er niet rouwig om, dat het anders is gelopen. Integendeel. Met de geleidelijke uitbouw van de werkplaats is het ook Wiele maker, zoals hij zelf omschrijft 'crescendo' gegaan. Bij Wielemaker heeft in zajn werk steeds voorop gestaan: je moeft het de mensen, die tenslot te met het materiaal moeten va ren en werken, zo goed mogelijk naar de zin maken. Dat betekent dat bij onderhoud en reparatie niet aleen naar hun wensen moet worden geluisterd, maar dat zij ook in de gelegenheid moeten zijn om te kunnen mee praten over de wijze waarop on derhoud of reparatie wordt, ver richt. Omvangrijk De centrale werkplaats van het loodswezen, aan de binnenhaven in Vlissingen, is in de loop der jaren een omvangrijk bedrijf ge worden. Zo is er een machine- werkplaats. een timmermans werkplaats. een schilders- en elek triciensafdeling een smederij en een lasserij. Meest opvallende af deling van de werkplaats vormt het grote tonnenmagazijn waarin grote boeien en tonnen, afkom stig uit en weer bestemd voor de Zeeuwse wateren worden schoon gemaakt, geschilderd, nagekeken en zo nodig gerepareerd. De werkplaats is voorts belast met het onderhoud van de kust- verlichting, de gebouwen en ande re onderkomens van het loodswe zen, revisie van motoren ran bij voorbeeld de rede-afhaalboten en andere kleine vaartuigen. Belang rijke plaats in het werk neemt vooral hert; in onderhoud nemen en zoveel mogelijk in eigen be heer repareren van de gehele 'vloot,' van het loodswezen In het Zeeuwse district. Grootste sche pen die daarvoor regelmatig bij de werkplaats afmeren zijn de nog vrij nieuwe, grote loodsboten Capella en Wega. La en rond de centrale werk plaats vinden nu zo'n dertig man hun dagelijkse bezigheden. Bijna een halve eeuw geleden, ging het er heel anders toe. Zo weet Jan Wielemaker zich nog goed te her inneren. Samen met een marine man, die daarvoor de dienst ver liet, vormde hij in 1927 het "vol tallige personeel' van de repara tie-afdeling van het loodswezen. De eerste, nog kleine, onder houdswerkzaamheden werden uit gevoerd in de marinewerkplaats, ongeveer op hetzelfde terrein waar zioh de huidige gebouwen bevinden. Wielemaker: „We hadden dezelfde werktijden als Het marineperso neel. Ér was één opvallend ver schil: als de marinemannen met verlof gingen, bijvoorbeeld met kerst en Pasen, werden ook wij. maar zonder betaling, naar huis gestuurd". Vakantie kenden wij helemaal niet. Op de 3,26 per dag waar mee ik begon, werd begin dertig als gevolg van de crisisomstan digheden nog gekort. Toch kon jé niet moppere, er waren er ge noeg die het heel wat minder hadden. Er kwamen in die tijd zelfs mensen, de 'volontaire' zon der betaling, voor niets, bij het loodswezen werken. Dat deden deze mensen in de hoop metter tijd toch een aanstelling mét loon te krijgen". Zeeziek De inval van de Duitsers in 1940 betekende ook het 'einde van de marinewerkplaartsJan Wielema ker en collega's kregen in de oorlogsjaren allerhande karwei tjes op te knappen. Zo was het werken aan het in de Arne gezon ken en daarna weer gelichte be- tonningsvaartuig 'Honte' een "be- zighoudertje'. Doordat voor en tijdens de bevrijding de werk plaatsen in Vlissingen grondig werden vernield, werd in 1944 eerst vanuit Terneuzen een begin gemaakt met het herstel van de Zeeuwse kustverlichting: „We hadden geen behoorlijk gereed schap. Het werk moest worden gedaan met weinig meer dan een hamer en een nijptang". In 1952 kon de nieuwe werkplaats aan de binnenhaven in Vlissingen wor den betrokken. Een jaar later volgde de aanstelling van Wiele- maker tot voorman van de ma ohinewerkplaats. Via de functie van beheerder 'van het beton- ningsmagazijn werd hij tenslotte in 1970 benoemd tot hoofd van de centrale werkplaats. In al die 47 jaar heeft Jan Wiele maker zegge en schrijve, één maand gevaren. Het varen betast de veel heter dan het werken aan wal en dus ging hij nog een keer mee met de tender 'Zeekoet-'. „Zeeziekte is niks voor mü-.-'-ik was blijtoén ik weer - van- h« - schip -kon-afstappen", kar Jan Wielemaker is al volop bezig om zijn opvolger A, Niemantsvet- driet in te wei-ken: .Daardoor ben ik de laatste tijd als hoofd van de werkplaats .eigenlijk- al een beetje overbodig. Dat vond helemaal niet- erg want nu heb iï in deze maanden nog de gelegen heid gehad om in de werkplaats eigenhandig nog even aan de s3ag te gaan. Dat doe ik met groot plezier". Hij is geboren in Koude- kerke en is daar altijd blijden Wonen. Na zijn pensionering krijgt zijn grootste liefhebberij, het tuinieren, alle kansen.- 1 Over 'vroeger en nu' zegt Jsn- Wielemaker tenslotte: „Het vee schil is hemelsbreed. Je vraagt Se' af, hoe het mogelijk is d3t er heden ten dage' nog wordt ge mopperd". Het loodswezen neemt 29 janna- ri, 's morgens om tien uur. v?n de heer Wielemaker afscheid in het loodsenverblijf van de 'Capél: la' die dan, uiteraard, ligt afge meerd voor de werkplaats a3n da binnenhaven. M. VAN BOVEN, HOOFD INSPECTIE BELASTINGEN GOES, 25 JAAR IN OVERHEIDSDIENST GOES Gisteren herdacht het hoofd van de inspectie der directe belastin gen te Goes, de heer M. van Boven, hei feit dat hij 25 jaar werkzaam is ge weest in overheidsdienst Na voltooiing van zijn studie in het fiscale recht is hij zijn loopbaan bij de administratie van de rijksbelastingen als adjunct-in-' specteur begonnen in Rotterdam. In deze rang heeft hij acht standplaatsen verspreid over het gehele land. gedu rende een aantal jaren gewerkt. In 1956 volgde benoeming tot inspecteur, toege voegd aan het hoofd van de inspec tie der directe belastingen te Gorin- chem. Per 1 januari 1968 werd hij over- geplaast naar Rotterdam. Vanaf 1 au gustus 1969 is hem de leiding van de inspectie Goes opgedragen. De ju bileumbijeenkomst werd met het vol tallige personeel gehouden in het lunch- oafé 'Het Stadhuis'. DIRECTEUR N. B. VAN DE FLIERT SCHONK f 1.000 VOOR SOCIAAL-CULTUREEL DOEL IN SOUBURG 1.000 VOOR DE 'AANKLEDING' VAN MIDDENHOF OOST-SOUBURG „Souburg is een gebied waar het prettig wonen is en waar je ook alle voorzieningen bij de hand hebt. Er is een winkelapparaat dat er in alle opzichten zijn mag, er is een goede Van Duyvenvoordesport- zaal, verder het wijkcentrum Midden hof en De Zwaan. Deze bank is voor het bankwezen in Souburg een pretti ge aanwinst." Dat zei burgemeester drs. Th. ,T. Westerhoufc van Vlissingen vrijdagmiddag tijdens de officiële ope ning van het nieuwe kantoor van de Amro-bank aan het Oranjeplein Souburg. De feestelijke bijeenkomst in het gloednieuwe gebouw werd naast Vlis- sings burgemeester met echtgenote en veel genodigden eveneens bijgewoond door de wethouders F. G. Smit en G J. A. M. Adan. De heer Westerhout onderstreepte in zijn toespraak, zoals ■lij al eens bij een eerdere gelegenheid deed, dat in de kern Souburg sinds de samenvoeging met Vlissingen (juli 1966) de meeste woningen werden gebouwd. Sinds '66 werden er al ruim 1800 woningen gebouwd en dat is 42 procent van het totaal dat in de gemeente Vlissingen sinds de herinde ling is gebouwd. Het inwonertal groei de in die periode van 8500 tot 12.000 zielen. Omdat op het ogenblik 373 woningen in aanbouw zijn en nog eens 30 in aanbouw worden geno: verwachtte burgemeester Westerhout dat het inwonertal van Souburg bin nen niet al te lange tijd naar de 13.000 zal gaan. Wat betreft het sport veldencomplex deelde drs. Westerhout mee dat dit het komende jaar aan zienlijk zal worden verbeterd en uitge breid. Hij verwachtte dat ook de sporthal er wel zal komen. De heer N. B. van de Fliert, directeur van het AMRO-kantoor te Vlissingen de AMRO-bank in Oost-Souburg ressorteert onder het Vlissingse kan toor had voor de heer Westerhout in zijn welkomstwoord in het kort het bestaan van de AMRO-bank in Souburg uit de doeken gedaan „Het Oranjeplein is altijd een punt geweest waar we graag wilden zitten," zei de heer Van de Fliert onder meer. Hij bood burgemeester Westerhout een bedrag van duizend gulden aan voor een sociaal-cultureel doel in Souburg. Burgemeester Westerhout: „We kun nen in sociaal-cultureel opzicht in Souburg tevreden zijn. Er is echter tooh nog altijd wat te doen." Hij vond dat het bedrag de 'aankleding' van het wijkcentrum Middenhof zeer ten goede zou komen. Vervolgens ver- KERKELIJKE MUTATIES GEREFORMDERDE KERKEN Beroepen te Vrouwenpolder: drs. P. J. Hofland kandidaat aldaar die dit i heeft aangenomen. richtte drs. Westerhout de openings handeling door een apparaat in wer king te stellen dat in 12 minuten door middel van klank en beeld het ont staan, de functies en de activiteiten van de AMRO-bank toonde. Rayondirecteur mr. J. H. H. van West bood mevrouw 'Westerhout nog een oloemstukje aan en bracht, evenals de vorige sprekers, zijn gelukwensen over. De AMRO-bank in Oost-Souburg was voorheen ook gevestigd aan het Oran jeplein. Het nieuwe pand werd in het voorjaar van 1974 aangekocht; binnen 100 dagen werd alles gerealiseerd. Het kantoor is ontworpen door de archi tect L. W. Rosenkranz uit Oostburg. Beheerder is de heer K Priester. Bromsnor Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe gebouw hield de AMRO- bank eerder een kleur- en tekenwed strijd voor de schoolkinderen van Souburg, De bekroonde tekeningen waren vrijdag in het gehouw uitge stald. De uitslag wordt vandaag, zaterdag, bekend gemaakt door Bromsnor, veld wachter in de tv-serie Swiebertje. De eerste prijswinnaars maken met Bomsnor een rondrit door Souburg, vooraf gegaan door het muziekkorps Vlijt en Volharding. Bovendien wordt dan een bezoek gebracht aan het bejaardencentrum Bachten Poorte. Bromsnor reikte om ongeveer drie uur 's middags de prijzen uit. De vele bloemstukken die in het kan toor waren uitgestald gaven vrijdag middag de officiële plechtigheid een feestelijk tintje. Oecumenische gebedsdienst in Vlissingen VLISSINGEN Ter van de week voor de eenheid van christenen (van 18 tot 25jawis-'- wordt morgen (zondag) weer een» cumenische gebedsdienst geüóute uitgaande van de Raad van Kerkenr' Vlissingen. Deze dienst, die om '11' uur begint, wordt gehouden In Petruskerk te Vlissingen. Het tfc- zal zijn 'Alle dingen in Christus'. Vcc gangers zijn _ds. P. Joosse en my; frouw H. Bëyhes. met medewerêt van verschillende leden tan de tt-- Het koor van de heer J. Dingema® zal de dienst muzikaal opIuisierE Bromfietster breekt been bij aanrijding VLISSINGEN De bromfielsheshif ster F. M .van de B. uit Oost-Soubiïl heeft vrijdagavond bij een verheerst» geval op de splitsing Nieuwe VUssinr- seweg - Nieuwe Zuidbeekseweg streeks zeven uur een beenbreuk opgt lopen. De bromfietster reed'over het fietspad langs de Nieuwe Vlissingseweg. Bij dl splitsing aangekomen negeerde ze W rode verkeerslicht en reed door. .H®"- bij kwam ze in aanrijding met een sonenauto, bestuurd door J. G. P. uit Vlissingen. die vanaf ae Nieu« Zuidbeekseweg de kruising oprt« Mejuffrouw Van de B .kwam ten r<; en liep een beenbreuk op. Zii is pe ambulance naar het Bethesda-Sffl'- Josephziekenhuis in Vlissingen overge bracht. De bromfiets werd aanzienlijk bescha digd. De auto liep lichte schade op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1975 | | pagina 4