PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT EGYPTE BEREID TOT AKKOORD OVER DE SINAÏ Omzet havens in havenschap Terneuzen door de oliecrisis 10 procent gedaald PRIJSSTIJGING WAS VORIG JAAR 9,6 PCT Helpende hand voor confectie-industrie Directeur geeft spionage CIA toe Warmterecord ebroken 218e joargang no. 13 Ponderdag 16 januari 1975 LIBANEES BERAAD NA NIEUWE REEKS ISRAËLISCHE AANVALLEN DAMASCUS, TEL AVIV, BEIROET (DPA) Egypte zou zich in beginsel bereid hebben verklaard met Israël een akkoord van drie jaar over troepenscheiding in de Sinal af te sluiten, als de Israëli's als tegenprestatie de olievelden van Aboe Rodeis en strategisch belangrijke bergpassen willen ontrui men. Het. Israëlische dagblad Yediot.h Aha- ronoth berichtte woensdag uit Was hington dat president Sadat van Egyp te tegelijkertijd had laten doorsche meren dat als een soortgelijk akkoord met Israël tot stand ozu komen, niet- SPBANG-CAPELLE Door tot nu toe onbekende oorzaak is woens dagavond brand uitgebroken in een ongeveer 100 jaar oude schuur, welke als opslagplaats werd ge bruikt door het transportbedrijf Bas van Pelt te Sprang-Capelle. Een voorraad von 300.000 ton melkpoeder ging in de vlammen verloren. De schade wordt in het totaal op één miljoen gulden ge schat. U VERZET VLOEKENDE CHEF (van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Volgens het kamer lid Verbrugh van het GPV is in Den Haag onlangs een ambtenaar ontsla gen die er bezwaar tegen maakte dat zijn chef regelmatig vloekte- „Houdt deze gang van zaken geen gevaar in voor de rechtszekerheid van christen gelovige ambtenaren", zo vraagt het kamerlid aan minister Van Doorn van raltanr, recreatie en maatschappelijk werk. Het gaat om het hoofd van derde afdeling van het algemeen Rijks- arpiiiaf in Den Haag. Tijdens zijn werk zou hij zo regelmatig gevloekt hebben, dat een adjunct-archivaris meende hem discreet op zijn onjuiste gedragingen te moeten wijzen. Ver brugh vraagt de minister of het waar ia dat de chef daarop zijn onderge schikte heeft voorgedragen voor ont slag per 1 februari aanstaande. Hij wil dat ontslagen die met godsdien stige gevoelens te maken hebben, na verzet van de gedupeerde bij Ambtenarengerecht, worden opge schort totdat de rechter zich heeft Half november-half december: 0,4 pet. (Van onze redactie economie) DEN HAAG De gemiddelde prijsstijging in ons land bedroeg over het afgelopen jaar 9,6 procent. Dit heeft het CBS berekend, nadat het laatste indexcijfer van 1974, de stand per half december bekend is geworden. ger. Het prijsindexcijfer steeg tussen half december 1973 en half december 1974 v-an 134,1 tot 148,7, een toene ming van 10,9 procent. De z.g. trend matige prijsontwikkeling laat nog steeds een stijging zien: die ligt nu op 9,6 procent. Het cijfer betekent weliswaar een .record, maar klopt met de voorspel ling die in december van de zijde van het ministerie van economische zaken werd gedaan. Al met al is de stijging beneden de 10 procent gebleven in weerwil van sombere prognoses aan het begin van 1974, ten tijde van de z.g. energiecrisis. In 1973 was de gemiddelde prijsstij ging 8 procent, in 1972 7,8 procent. Met een stijging van beneden de 10 procent komt Nederland er gunstig af in vergelijikimg met landen met ge lijksoortige economieën als bijvoor beeld België en Engeland. De volko men anders geaarde economie van West-Duitsland, die minder afhankelijk is van import en dus ook minder prijsstijging invoert, liet een geringere prijsstijging zien. Deskundigen schrijven het temperen van de stijging toe aan het stringente prijsbeleid, dat ook nu nog van kracht is, zij het dan dat de gehele voedingssector is vrijgesteld. Cijfer matig gezien lag de prijsstijging ho- TWEE STICHTINGEN OPGERICHT DEN HAAG De regering acht het van groot belang dat de con fectie-industrie voor ons land be houden blijft, zoals bij de- werk gelegenheid het primaire doel is de bestaande werkgelegenheid te behouden. Zowel minister Boersma (sociale zaken) als zijn collega Lubbers (economische zaken) zeiden dit woensdagmid dag in Den Haag bij de presenta tie van twee confectiestichtin- gen. De totstandkoming van de stichtin gen de Stichting Structuurverbete ring Confectie-industrie (Strucon) en de Stichting Werknemers in de Con fectie-industrie is voortgevloeid uit de aanbevelingen van het rapport over de confectie-industrie. Tegenover het verlangen van de re gering staat scepsis bij de Nederland se confectiewereld. Een van de onder nemers die bij de presentatie van de stichtingen aanwezig was, zei het on verbloemd: „We vragen ons af of de helpende hand niet te laat komt". De Stichting Strucon heeft de be vordering ten doel va,n maatregelen die kunnen leiden tot verbetering van de structuur, aanpassing van het be leid en ontwikkeling van projecten in de confectie-industrie. Men hoopt zo- Nieuws uit Zeeland op de pagina's 2,4, 5 ,7 en 9. Binnen- en buitenlands nieuws op de pagina's 1, 3 en 13. Sport op pagina 16 en 17. Radio en t.v. op pagina 19. Financieel nieuws op pagina 21. veel mogelijk de continuïteit en de werkgelegenheid in een zo groot mo gelijk deel van de confectie-industrie in ons land te behouden. De stichting heeft een nauw overleg met de Neder landse Herstructurerings Maatschap pij. Deze zou in rechtstreekse op dracht van de minister van economi sche zaken de feitenlijke herstructure ring ter hand nemen van individuele ondernemingen of groepen van onder nemingen op basis van de reeds in gang zijnde bedrijfstakgewijze door lichting. Strucon Minister Lubbers (economische za ken) bleek de ervaring te hebben dat waar het ene confectiebedrijf in moei- (Zie slot pag. 3 kol. 1 Prijsbeleid In consumentenkringen kan i nog steeds maar niet juichen c deze ontwikkeling. Gesproken wordt van een „walgelijk hoog inflatiecijfer". Gevreesd wordt dat door de versnel ling van d© prijsstijging, dié dè laat ste tijd duidelijk werd. een flinke overloop voor 1975 is bereikt. Wel licht al van ongeveer 4 procent. Zo voortgaand zal de 8,5 procent stijging dit jaar. die in de prognoses van het Centraal Plan Bureau staan, zeker worden gehaald. De hoop is er nu maar op gevestigd, aldus zegslie den van de consumentenorganisaties, dat minister Lubbers zijn toezeggin gen gestand doet en ook prijsverlagin gen zal bewerkstelligen. Behalve het feit dat daarvoor in sommige secto- Uitschieters Gedurende 1974 kwamen in de di verse sectoren, waarover de stijgings gemiddelden worden berekend, enkele uitschieters voor: de kosten van de medische verzorging bijvoorbeeld ste gen met. 13,8 procent, die van de industriële produkten met 11 procent, Haags Binnenhof mogelijk per 1 maart autovrij DEN HAAG (ANP) Het gemeente bestuur van Den Haag en tweede kamervoorzitter Vondeling streven er naar bet Binnenhof in het hart van het regeringscentrum per 1 maart van alle geparkeerde blik te ontdoen. De kamerleden kunnen hun auto's dan kwijt op een gemeentelijk parkeerter rein aan de nabije Hofweg. Verder wil de gemeente voor de auto's van de volksvertegenwoordigers een veer tigtal plaatsen bestemmen op het par keerdak van een bijna voltooid kan toorgebouw op vijf minuten lopen van 's lands vergaderzalen. van de particuliere dienstverlening met 10,6, het. verkeer met 11,1 pro cent. Beneden het gemiddelde lagen de agrarische prdukten met 4,1, de huren met 6,9 en de overheidsdiensten met 7.6 procent. Het gemiddelde stijgingspercentage van 9,6 over 1974 is als volgt opge bouwd: voeding 2,2; woning 2,3; kle ding en schoeisel 1.6: hygiëne en me dische verzorging 1,6; ontwikkeling, ontspanning, roken en verkeer 1,7; overige 0,2 procent. Prijsstijging Het prijsindexcijfer steeg van half november tot half december 1974 van 148,1 tot 148,7 wat neerkomt op 0,4 procent. Voor een meerderheid van het pakket goederen en diensten, waarover de gegevens worden bere kend, werd een stijging genoteerd. Die zat vooral bij levensmiddelen: brood, koek, vlees, aardappelen, eieren, mar garine en bij meubelen en auto's. Dalingen werden geboekt voor kleding en fruit. Voor kleding was nog geen voorverkoopeffect van toepassing, wel oefenden grote voorraden en scherpe concurrentie hun invloed uit. Israëlische schepen met ladingen uit Israël weer gebruik mogen maken van het te heropenen Suezkanaai. In een gesprek met Franse juristen verklaarde Sadat dinsdag in Cairo dat zijn land in een verlenging van het. mandaat van de VN-vredesmacht (U- NEF) zal toestemmen, als de Israëli's bereid zijn op alle drie de fronten hun troepen terug te trekken. Het mandaat van de VN-troepen verloopt in april. Sadat heeft er bij dezelfde gelegenheid met nadruk op gewezen, dat het Suezkanaai pas weer opengaat wanneer de Israëli's zich in Sinaï verder terugtrekken. Koning Feisal van Saoedi-Arabïë. die sinas dinsdag op officieel bezoek is in Syrië, bezocht woensdag de stad Koe netra, in de bufferzone aan de Syri- sch-Israëlische wapenstilstandsgrens. Israël heeft de volledig verwoeste stad in 1974 aan Syrië teruggegeven, na haar in 1967. als administratieve hoofdstad van het Syrisohe Golange- bied. te hebben veroverd, Al vrijwel direct na zijn aankomst in Damascus voerde Feisal dinsdagavond overleg van twee en een half uur met president Hafez el-Assad, waardoor volgens de laatste de 'Arabische soli dariteit' werd versterkt. Het dagblad l'Orient-le-Jour in Beiroet berichtte daarover woensdag uit Damascus, dat Feisal erop heeft ge staan dat Syrië niet meer uitsluitend wapens in Oost-Europa koopt. Het zal daarvoor in versterkte mate financieel en militair door Saoedi-Arabië worden Libanon Terwijl de bemoeienissen om het cc flict op het diplomatieke vlak op te lóssen, in dè hoofdsteden in het- Mid-1 den-Oosten en Washington voortgang vinden, drongen Israëlische comman do's dinsdagnacht voor de derde keer in vier dagen zuid-Libanon binnen. Naar zeggen van het Israëlische op perbevel richtte de actie zich ook nu weer tegen guerrilladoelen in de buurt COLBY: NIET ONWETTIG WASHINGTON (UPI, RTR) De directeur van de CIA, Wil liam Colby, heeft woensdag voor een subcommissie van de Ameri kaanse senaat toegegeven dat in 1967 een afdeling contra-spiona- ge is opgericht die gegevens heeft verzameld omtrent 10.000 Amerikaanse burgers, maar te gengesproken dat dit onwettig zou zijn. Hij onthulde dat een veteraan van de CIA in 1971 en 1972 had meegedeeld dat er een moordaanslag op oud-vice- president Spïro Agnew werd beraamd en dat CIA-directeur Richard Helms zou worden ontvoerd. Dat was aanlei ding tot 'schaduwen in twee Ameri steden' nadat c' dienst en de FBI waren ingelicht, zei hij. Colby zei ervan overtuigd te zijn dat alles wat de CIA nu doet binnen de grenzen van haar bevoegdheid ligt. Op 15 augustus 1967 vormde de CIA het bureau voor contraspionage om vast te stellen of Amerikaanse dissi denten mogelijk banden hadden met het buitenland. Dit v/erk werd in maart 1974 beëindigd. Colby gaf een 45 bladzijden tellende verklaring aan de subcommissie, waarin hij erkent dat de CIA fouten heeft gemaakt maar gering in aantal en ver uiteenliggend in tijd. Tussen 1951 en 1965 heeft de CIA telefoongesprekken afgeluisterd van 21 Amerikanen en tussen 1953 en 1973 heeft de CIA bepaalde brieven uit de VS voor en van twee communistische landen geopend. Congresleden waren er nooit bij betrokken geweest, aldus Colby. van het dorp Kfar Sjoeba. Tegelijker tijd bestookte Israëlische artillerie de omgeving. Acht Israëlische soldaten zijn gewond door straatgevechten in Kfar Sjoeba met Palestijnse guerrilla strijders. Ontvoering Israëlische commando's hebben woensdag voorts een Libanees gezin ontvoerd. Het gezin bestaat uit ae 33- jarige Mohammed Nayef Hammoua en diens drie kinderen Ac'nmed, Abdo en Mahmoud, respectievelijk 13. 11 6 jaar oud. Ook de 55-jarige Ali Saab zou zijn ontvoerd. Deze woonde in Sjebaa in het zuidoosten van Libanon. Het gezin Hammoud woonde in Hab- bariyeh in dezelfde streek. Israëlische marinevaartuigen namen woensdag het Palestijnse vluchtelin genkamp Rashidieh en enkele andere Libanese kustgebieden onder vuur, zo heeft de Palestijnse beweging bekend gemaakt. Het opperbevel van de Palestijnse guerrillabeweging verklaarde in een communiqué dat de beschieting, waar aan door een aantal vaartuigen werd deelgenomen, om 18.40 uur (onze tijd) begon. Het bombardement duur de tot 20.00 uur. zo werd in het communiqué gezegd. Onder meer het grensdorp Ras Nakourah werd onder vuur genomen, aldus het communiqué. Het Libanese kabinet besloot woens dagavond aan te dringen op een ver. gad erin g van de gezamenlijke Arabi sche defensieraad om de situatie ln het zuiden van Libanon te bespreken. Minister van voorlichting Mahmoud Ammar zei na de kabinetsvergadering dat de situatie in het zuiden van het land 'aanzienlijk is verslechterd'. Hij verklaarde dat Libanon de Arabieren zou vragen in het belang van de Arabische zaak stand te houden in het zuiden van Libanon. (Van onze weerkundige medewer ker) Met een maximumtemperatuur van 13.1 graad werd woensdag in De Bilt het 120 jaar oude warm terecord van de maand januari gebroken. Het stond te boek voor 13.0 graden in januari 1899 en januari 1936. In Groningen werd eveneens een record gebroken, het was daar namelijk OA graden warmer dan in 1939. Op het vlieg veld Zuid-Limburg steeg het kwik woensdagmiddag zelfs tot 16 gra den. Het absolute record voor Nederland is 17 graden, op 16 januari 1947 in Zuid-Limburg ge meten. Dit zijn temperaturen die normaal zouden zijn voor begin In Zuidwest-Frankrijk werd woensdagmiddag 20 graden be reikt, terwijl er ix Spanje hier en daar wat regen viel. Met een zuidwestelijke wind blijft de ko mende dagen voor januari nog zachte oceaanlucht naar ons land stromen. De voorlopige revolutionaire rege ring van Zuid-Vietnam (Vietcong) zal een verbindingsbureau voor humani taire kwesties vestigen in Genève. Dit gebeurt met de goedkeuring van de Verenigde Naties en de Zwitserse re- RUIM 635.000 TON MINDER GELOST EN GELADEN DAN IN 1973 DIRECTEUR BLOK REKENT VOOR 1975 OP HERSTEL TERNEUZEN Door de olie crisis is de omzet in de havens van het havenschap Terneuzen vorig jaar met 10 procent ge daald tot ruim 5,8 miljoen ton. Het aantal zeeschepen nam toe van 1746 tot 1816. Havenschap- directeur W. H. Blok wijt de ver minderde omzet in hoofdzaak aan de oliecrisis. Het is volgens hem onmogelijk om onder die omstandigheden te concurreren met een recordjaar als 1973, toen het havenschap een omzet boekte van 6,4 miljoen ton. Dit jaar werd er op de rede van Ter- neuzen, in de Terneuzense ka naalhavens en in de havens van Sluiskil en Sas van Gent ruim 635.000 ton minder gelost en ge laden. De teruggang komt liet duidelijkst tot uiting in de sectoren aardolie en aard- olïeprodukten (344.325 ton beneden het niveau van 1973), meststoffen (een teruggang met 328.492 ton) en vaste brandstoffen (een omzetvermin- dering van 181.915 ton)- Als voornaamste oorzaken van de 'pas op de plaats' die de Zeeuws-Vlaamse havens hebben gemaakt ziet de heer Blok een produktievermindering bij Dow Chemical in de laatste maanden van 1974, het feit dat bij kolentrans- porten gebruik wordt gemaakt van grotere schepen, die (nog) niet te recht .runnen in de Terneuzense ha vens en een wijziging in het transport van kunstmest vanuit Sluiskil, waar trein en binnenschip de zeevaart ver drongen. Over 1974 als geheel zegt hij: „Tot het begin van de oliecrisis vertoonde de economie een opgaande lijn. Het. ver voer heeft ruimschoots geprofiteerd van het feit dat iedere ondernemer voorraden wilde inslaan. In de loop van 1974 liepen de consumptie en daarmee de afzet van sommige pro dukten terug. Dat was bijvoorbeeld merkbaar bij Dow Chemical, dat een belangrijke invloed heeft op onze om zetcijfers. Toen Dow de produktïe beperkte daalde de aanvoer De teruggang in de kolenomzet is zo verwacht de havenschapsdirecteur een tijdelijk verschijnsel: wanneer omstreeks augustus dit jaar de nieu we massagoedhaven klaar is kan ook Terneuzen kolenschepen van 30 tot 50.000 ton die een voornaam deel van het transport voor hun rekening nemen ontvangen. Bosmduklen De ontwikkeling van Terneuzen als distributiecentrum van bosprodukten ging ook in 1974 door. De omzet nam met 67.000 ton toe en bedraagt inmid dels al meer dan 300.000 tpn. Volgens de heer Blok is het dringend nodig dat de opslagruimte voor deze 'pijler' van de Terneuzense havenactviteiten wordt uitgebreid- Een stijgende lijn vertoonde ook de omzet in chemische produkten :130.860 ton meer dan in 1973) en ertsen (11.380 ton boven het niveau van 1973). Gevraagd naar zijn verwachtingen voor 1975 toont directeur Blok zich gematigd optimistisch. Hij verwacht dat zijn havenschap de 'schade' in de loop van dit jaar kan inhalen en becijfert voor eind 1975 een on van 6.4 miljoen ton. Wensen voor de nabije toekomst zijn er ook: de aanleg van de Braaien haven voor Dow Chemical en v walkranen voor de nieuwe massagoed haven- „Een taak waar het bedrijfsle ven in moet springen," vindt de ha- vensehapdirecteur. „Komen alle voor- zienin-.en er die ik r.u in mijn hoofd heb dan kan dat al gauw een miljoen aan omzet schelen." Cijfers De volledige cijfers van de goederen- omzet in de kanaalzone en op de rede van Terneuzen zien er als volgt uit: gelost en geladen: 5.775.497 ton (Zie slot pagina 7 kolom 5) Luns en Mansholt Jjan tlijn tii. 'T'wee Nederlandse oud- vVöv ministers hebben de af- Vij JzMgelopen week over één en dezelfde figuur zo totaal "_rr J verschillende verklaringen afgelegd dat men ze als schoolvoorbeeld van polari satie zou kunnen aanmerken. Het gaat om Luns en Mansholt. Eens hebben ze nog aan dezelfde regeringstafel ge zeten onder voorzitterschap van dr. Willem Drees, maar dat is lang gele den en haast vergeten. Beiden ook hebben er een respectabel aantal mi nistersjaren op zitten en beiden zijn na afloop van hun regeringsperiode bij een internationale organisatie aan het werk gegaan. Mansholt was Jarenlang vice-president van de Europese Com missie in Brussel, korte tijd zelfs pre sident. is thans ambteloos burger, maar trekt, de laatste tijd de aandacht door op apostolische wijze te pleiten voor een nieuwe mentaliteit. Luns is in dit opzicht zijn tegenhanger: hij be kleedt. de post, van secretaris-generaal van de Noord-Atlantische Verdrags Organisatie en t.rekt als zodanig scher pe en vanouds bekende scheidslijnen tussen het westelijk en het oostelijk machtsblok. Hun gemeenschappelijk onderwerp deze week: Henry Kissin ger. de Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken, de Bismarck van Washington. Luns werd om commentaar gevraagd op Kissingers uitlatingen inzake militaire interventie van de Ver enigde Staten in het Midden-Oosten, in het bijzonder in de oliegebieden. Zoals men weet heeft de Amerikaan se minister er onlangs op gezinspeeld dat zijn land zich wel eens gedwon gen zou kunnen zien militair in te grijpen indien de olielanden de Ver enigde Staten in een economische wurggreep zouden nemen. Een verkla ring die overal grote aandacht heeft getrokken en daarbij uiteraard onder werp van nogal scherpe kritiek werd. Secretaris-generaal Luns echter ver zekerde de uitlatin gen van Kissinger te begrijpen en te billijken: als een land in zijn be staan wordt be dreigd behoort het voor een adequaat antwoord te zorgen. In ieder geval is er dan reden voor een duidelijke waarschuwing aan het adres van die genen die voor de dreiging verant woordelijk zijn, zo ongeveer was de teneur van Luns' verklaring. En daar mee was hij een van de weinigen die zich zonder omwegen en zonder aar zelen achter de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken stelde. Mans holt sprak over Kissinger in ander verband: hij verscheen deze week voor het Russell-tribunaal in Brussel en betoogde daar dat het maar beter zou zijn indien de Amerikaanse minis ter zou worden veroordeeld voor diens rol bij de omverwerping van de rege- ring-Alienae in Chili. In dit verband ging hij tevens in op de invloed van de Amerikaanse multinationals en kwam daarbij eveneens met felle kri tiek voor de dag. Luns en Mansholt: twee zielen, maar allesbehalve één ge dachte. Het lijkt ons dat zij zich allebei extreem opstellen en daardoor zal menigeen neiging hebben om hun opmerkingen schouderophalend af te doen. Wat Luns betreft.: het zal hem vermoedelijk niet zijn ontgaan dat. de interventie-uitlatingen van Kissinger over het algemeen weinig instemming hebben gekregen van de NAVO-part- ners. Óf men heeft er het zwijgen aan toe gedaan óf men heeft zich Den üyl bijvoorbeeld ervan gedistan tieerd. De algemene opvatting was kennelijk dat Kissinger uitsluitend had gesproken als minister van bui tenlandse zaken van Amerika en dat de NAVO niet in het geding was en ook maar beter niet in het geding kon zijn. De NAVO-partners voelen name lijk niets voor dergelijke avonturen: het Suez-échec van Anthony Eden en de uitzichtloze Vietnam-experimenten zijn weinig aanlokkelijke voorbeelden van interventie, om over allerlei con sequenties van een Amerikaans ingrij pen nog maar niet te spreken. Zo ge zien zou men mogen verwachten dat de hoogste functionaris van de NAVO een wijze terughoudendheid in acht zou hebben genomen. Luns' voorgan gers Spaak, Stikker, Brosio voelden zich in de eerste plaats 'civil servant', de hoge ambtenaar die zich naar buiten zelden mengt in een openbare dis cussie. Luns daarentegen acht zich blijkbaar verplicht Kissinger bij te staan. Dat hij daarmee de NAVO in de publieke opinie eerder schaadt dan goed doet is kennelijk geen punt voor hem. Mansholt is een ander uiterste: hij zou'het liefst maar een impeach ment-procedure tegen Kissinger beginnen en acht hem bovendien schuldig aan criminalïteiten. Een ambteloos burger kan dat makkelijk zeggen: hij heeft uitsluitend met het eigen, persoonlijk geweten te maken. Het gaat hier om een eeuwenoude discussie met steeds veranderende ac centen en nieuwe opvattingen, name lijk over de moraal en de buitenlandse politiek. Anderhalf jaar geleden is in Nederland deze discussie nog weer gevoerd in de Internationale Spec tator door de PvdA-er Roethof en Van Riel van de VVD. De laatste maakte bij die gelegenheid duidelijk dat ver schillende uitgangspunten tot geheel andere resultaten kunnen leiden. Roet hof (aldus Van Riel) zal er van uit gaan dat zijn partijgenoot Van der Stoel de NAVO-partner Portugal (dat toen nog een dictatuur was) onder desnoods irritante druk moet. zetten. Van Riel zelf daarentegen zou dat moreel dubieus hebben gevonden om dat voor hem de samenhang binnen (Voor vervolg zie pagina 3 kolom 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1975 | | pagina 1