CHINA BEZINT ZICH OP NIEUWE 'GROTE SPRONG VOORWAARTS' VNO: OVERLEG MET OVERHEID EN VAKBEWEGING HERVATTEN !Ui' 't E Geen akkoord over landbouwprijzen Artsenechtpaar doodde drie adoptiekinderen Compromis EEG-VS over oliestrategie 3 Officier vordert inbeslagneming van apparatuur Bloemenbove Green Spot zi NIJMEEGS BEDRIJF WIL 150 MAN ONTSLAAN Green Spot zonder prik 0 himim- en buitenland WOENSDAG 15 JANUARI 1975 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VOORZITTER VAN VEEN NIET OPTIMISTISCH OVER 1975 (Van onze redactie economie) DEN HAAG Evenals het NCW zal het VNO concrete stappen nemen om het overleg met de vakbeweging en daarna met de regering spoedig te hervatten. VNO-voorzitter mr. Chr. van Veen zei in het bijzonder te willen praten over de werkgelegen heidsvraagstukken. Voortzetting van de centrale besprekingen is dringend gewenst, vindt hij, mede gezien de sombere vooruitzich ten op economisch gebied voor dit jaar. overlegorgaan van de drie vakcentra- les, de heer W. Kok, voor te stellen een vergadering van de voorzitters van die centrale organisaties bijeen te roe pen. Daer kan dan worden nagegaan, of het zin heeft in het bestuur van de Stichting van de Arbeid samen naar wegen te zoeken voor een oplossing van enige vraagstukken, die al enige jaren in de besprekingen over een centraal akkoord aan de orde zijn geweest. Daarbij zijn dan niet zaken die op het ogenblik bij onderhandelin gen in bedrijfstakken over vernieuwin- De heer Van Veen heeft dit dinsdag middag gezegd op de maandelijkse informatieve bijeenkomst van het bond met persvertegenwoordigers afloop van de vergadering van het algemene bestuur van het bond. Mr Van Veen zei voor 1975 niet het optimisme van sommige deskundigen te delen. Als er een opleving komt, zal die zich waarschijnlijk tegen het eind van het jaar pas gaan aftekenen. In dit verband moet men bedenken dat stimulerende maatregelen altijd pas vertraagd doorwerken. De heer Van Veen is voornemens vrijdag, wanneer de vergadering van de Sociaal-Economische Raad de voorzitters van de centrale organisa tie van industriële werkgevers, van ondernemers in midden- en kleinbe drijf en in land- en tuinbouw, en van de drie vakcentrales pleegt samen te brengen, aan de voorzitter van het AMSTERDAM (ANP) De Haarlemse hoofdofficier van ju stitie, mr. J. L. A. Andreae zal bij de rechter-commissaris in Haarlem een vordering indienen dat .deze gevolg geeft aan het hem door het gerechtshof in Am sterdam verleende verlof tot huiszoeking in de abortuskliniek Bloemenhove in Heemstede ter inbeslagneming van de medische apparatuur. Mr. Andreae deelde dinsdagmiddag me de. dat, hij aanleiding tot deze vorde ring vindt in de maandag bekend ge maakte beschikking van de raadkamer van het gerechtshof. De raadkamer van dit hof had de beschikking van de raadkamer van de rechtbank in Haar lem vernietigd, die het door de hoofd officier gevorderde verlof tot genoem de huiszoeking niet had verleend. De hoofdofficier was tegen deze afwijzing In beroep gegaan bij het gerechtshof in Amsterdam. IOANNID1S ATHENE (AP) Brigade-generaal Dimitrios loannides, die voor zijn aandeel in de coup van 1967 wegens hoogverraad terecht zal staan, is dins dag in afwachting van het proces gearresteerd en ingesloten. gen van collectieve arbeidsovereen komsten ter sprake zijn. Het centrale punt voor zo'n gezamenlijke bespre king is de bestrijding van werkloos heid, Het bestuur van de stichting zou er naar kunnen streven, nadat het de gehele problematiek heeft doorge praat, in een gesprek met een kabi netsdelegatie de visie (S) van het bedrijfsleven weer te geven en in overleg met die delegatie naar snelle oplossingen te sturen. Griezelig De situatie op hel. gebied van de werkloosheid, de werktijdverkorting voor tienduizenden en de voortgaande inflatie noemde de VNO-voorzitter „griezelig en onaanvaardbaar". „We moeten daarin niet berusten, maar gezamenlijk trachten verbeteringen aan te brengen. Daarom dient er al te worden gewerkt aan de bestrij ding van de werkloosheid en de door breking van de inflatiespiraal", aldus Van Veen, Volgens Van Veen is een pakket van maatregelen nodig „om door het dal heen te komen waarin we nu zitten". Het VNO wil van de overheid, dat de financiële structuur van het bedrijfsleven wordt verbeterd. Maatre gelen als het toepassen van de wiebel- tax, verlaging van de vennootschaps belasting, verruiming van het prijsbe leid en dergelijke zullen worden ge vraagd. VOORTZETTING OVERLEG VOLGENDE WEEK (Van onze correspondent) BRUSSEL Er is nog geen schijn van overeenstemming tussen de Europese ministers van landbouw over de prijsvoorstellen van de Europese Commissie. Integendeel, volgens minister Van der Stee liggen de standpunten thans verder uiteen dan ooit. De minis ters zullen volgende week verder vergaderen en naar de heer Van der Stee zei, heeft hij voor die bijeenkomst de hele week vrijge maakt. Men rekent er op dat met drie dagen vergaderen wellicht- de prijsvoorstellen voor het nieuwe jaar kunnen worden vastge steld. Nederland heeft tijdens de vergade ring gezegd, dat eerst alle monetaire problemen moeten worden opgelost om te weten over welke prijsverho gingen het precies gaat. Binnen het kader van deze monetaire problemen moet namelijk een aantal compensa ties worden afgeschaft, die op zichzelf weer in mindering worden gebracht op'sommige prijsverhogingen. Inmiddels lopen ook de standpunten over'het percentage van de prijsver- DENEN GESCHOKT: (Van onze correspondent) KOPENHAGEN Afgaande op de artikelen in de dag- en week bladen was het een idylle. Tien gehandicapte kinderen uit ont wikkelingslanden geadopteerd door een kinderloos artsenecht paar, wonend in een speciaal ge bouwde 400 m2 grote villa in de Deense stad Aalborg. De werke lijkheid heeft nu de Denen ge schokt, de politie heeft het echt paar in hechtenis genomen na dat waarschijnlijk door mishan deling drie van deze kinderen om het leven zijn gekomen. De andere kinderen zijn onderge bracht in kindertehuizen, uitge zonderd een zesjarig meisje, dat wegens ondervoeding in een zie kenhuis ligt. Toen het kind werd opgenomen woog het slechts 10,4 kilo. Verbaasd vraagt menigeen zich in Aalborg nu af hoe deze catastrofe zich heeft kunnen voordoen. Hij, chef arts en bestuurslid van verschillende organisaties, zoals het Rode Kruis en de kinderhulporganisatie Terre des Hommes, was werkzaam als kinder psychiater in het plaatselijke zieken huis. Daartoe bestond ook de moge lijkheid zelf de doodattesten voor de gestorven kinderen uit te schrijven. De crematie werd ook altijd door de arts zelf bijgewoond. Een politie woordvoerder in Aalborg heeft daar entegen verklaard dat de mogelijkheid bestaat dat de kinderlijkjes in de villatuin werden begraven. Dit om te voorkomen dat bij eventuele controle voor de crematie mishandeling zou kunnen worden geconstateerd. Huis en tuin worden nu minutieus onder zocht Hoofdgetuige voor de politie is een Vietnamese jongen, de 11-jarige Nhon, die door het echtpaar enige tijd geleden werd teruggestuurd naar Saigon. Zijn kritiek op de behandeling van zijn adoptiebroertjes en -zusjes werd het echtpaar blijkbaar te lastig. Hij is nu onderweg naar Aalborg om te getuigen. Denemarken is geschokt en de minister van justitie heeft zich persoonlijk met deze zaak bemoeit, Verwacht wordt dat door bet schan daal de adoptiewetgeving in Denemar ken herzien zal worden. Waarschijn lijk zal ook aan artsen het recht ontnomen worden attesten over doods oorzaken uit te schrijven wanneer het familieleden betreft. hogingen zoals de Commissie heeft voorgesteld, aanmerkelijk uit een. Duitsland, Denemarken, het Ver enigd Koninkrijk en Italië vinden die door de bank genomen veel te hoog, terwijl Frankrijk, België, Ierland en Luxemburg de prijsvoorstellen van de commissie veel te laag achten. Neder land heeft nog geen definitief stand punt ingenomen, omdat ons land zich kennelijk voorstelt een soort bemidde lende rol te kunnen spelen, hoewel minister Van der Stee toch heeft laten blijken dat de prijsvoorstellen van de commissie er eigenlijk best mee door kunnen. Verder kampen de ministers natuur lijk ook met de bijna klassieke tegen stellingen tussen de prijzen voor de plantaardige produkten en die voor de dierlijke produkten. Wat dit laatste betreft willen Frankrijk, België, Dene marken en Ierland aanmerkelijk hoge re prijzen. Vooral het onwrikbare standpunt van de Westdudtse minister Ertl ist in dit geval van belang. Er waren geruchten dat. bondskanselier Schmidt er niet op tegen zou zijn de commissievoorstellen aan te nemen, maar naar uit Bonn is vernomen heeft de Duitse bewindsman toch vol ledige rugdekking van het Westduitse kabinet gekregen, omdat men in Bonn niet wil dat de Duitse landbouw zou moeten betalen voor een gebrek monetaire eenheid in de EEG-lan- den. (ADVERTENTIE) In hei. algemeen zullen de werkge vers opnieuw vragen om lastenverla ging voor het bedrijfsleven. Zij menen dat dit mogelijk js zonder de koop kracht in gevaar te brengen. Tegelij kertijd kan ook loonmatiging worden betracht. In dit verband onderschreef Van Veen het pleidooi dat prof. Van den Beid. directeur van het Centraal Plan Bureau, hield voor vermindering de loonkostenstijging. Kamerdebat Mr. Van Veen hoopt, dat de tweede' kamer binnenkort weer gaat praten' over lastenverlichting voor het be-1 drijfsleven. De VNO-voorzitter wees daarbij op de motie-Van Amelsvoort,, aie december vorig jaar tijdens de financiële debatten in de tweede ka mer werd ingediend en aangehouden. I Van Amelsvoort vroeg in die motie de; lasten voor het bedrijfsleven te ver lichten. Minister Duisenberg heeft, des tijds gezegd eventueel op deze kwestie terug te zullen komen. „We moeten bereid zijn naar elkaar te luisteren en geen stokpaardjes be rijden", zei hij. De overheid zou het bedrijfsleven ook tegemoet kunnen komen met subsidies voor investerin gen en verbetering van het milieu. Op dit gebied is nog veel te doen; dat zou ook ten goede komen van de werkgelegenheid in de bouw. Er is een achterstand in vergelijking met bet buitenland". Vertraging Wat de bouwnijverheid betreft, zijn ook speciale maatregelen nodig vol gens het VNO-bestuur. Het lijkt mr. Van Veen van groot belang te zoeken naar verbetering van allerlei wettelij ke procedures die aan het bouwen vooraf gaan. In de huidige situatie kunnen bezwaren van rechthebbenden projecten soms enorm vertragen. Ge zocht zou moeten worden naar stroomlijning en 'bekorting van de voorgeschreven gang van zaken. Het VNO-bestuur heeft zich ook beziggehouden met de advies aanvraag die minister Boersma (so ciale zaken) heeft gericht aan de Sociaal-Economische Raad over het sociaal beleid in de onderneming. Be treurd werd dat de minister de in druk vestigt, dat op dit gebied niet veel gebeurt in het bedrijfsleven. Er bestaan echter in sommige onderne mingen al ontwikkelingen waaraan soms zelfs de overheid een voorbeeld kan nemen, zo werd opgemerkt. SEGOVIA In zijn functie als voorzitter van het Wereldnatuur- fonds opende prins Eernhard een nieuw wildpark, in het Spaanse Montejo. Rechts de Spaanse prins Juan Carlos, die de helpende hand bood. lËXSmO UTRECHT In het voetgangersge bied in het centrum van Utrecht is dinsdagmiddag een proef geno men met de paardentram. Op voor stel van het raadslid Van Maarse- veen gaat hel gemeentebestuur zich beraden over de herinvoering van dit vervoermiddel. NIJMEGEN (ANP) De directie van Controls (regelapparatuur) te Nijme gen, een bedrijf met rond 500 werkne mers, wil op korte termijn 150 van hen ontslaan. Sinds drie maanden is in deze dochteronderneming van een Amerikaans concern werktijdverkor ting toegepast. De ingreep vloeit voort uit de sterke daling van afzetmogelijkheden en is onafwendbaar, zo heeft de directie dinsdag aan het personeel meege deeld. Vertegenwoordigers van de vakbon den zijn het hier niet mee eens. Zij zeggen dat er geen sprake is van een structurele situatie, maar van een in zinking in de conjunctuur. De honden hebben besloten niet mee te werken aan deze afvloeiing, omdat zij de kans op enig herstel in de bouwsector niet bij voorbaat uitgesloten achten. tADVERTENTIE VS nu akkoord met IMF-kredieten aan industrielanden WASHINGTON (DPA) Europa en Amerika hebben aan de voor avond van internationale monetaire besprekingen in Washington (vergaderingen van de Groep van Tien en het interim-comité van het IMF) een compromis bereikt dat de weg vrijmaakt voor een grootscheeps programma van de westerse industrielanden om de betalingsbalansproblemen op te lossen die voortvloeien uit de ster ke stijging van hun invoerrekening voor olie. De Westduitse minister van financiën. Hans Apel, maakte dinsdag bekend dal de Verenigde Staten nu akkoord gaan met een Europees plan op grond waarvan het Internationale Monetaire Fonds in de toekomst overtollig kapi taal van de olielanden in de vorm kredieten kan verstrekken aan indus trielanden die door de stijging der olieprijzen kampen met betalingsba- lansmoeilijkheden. In ruil voor deze positieve houding van de V.S. heeft Europa zich in principe uitgesproken voor een plan van Amerika's minister van buiten landse zaken Henry Kissinger: een steunfonds van de westerse industrie landen voor onderlinge hulpverlening Dit Europees-Amerikaanse compro mis is bereikt na nauw overleg tussen Washington en Bonn. Afgelopen zater dag was de voorzitter van de Federal Reserve Board 'het Amerikaanse stel sel van centrale banken). Arthur Bums, in Hamburg voor overleg met Bondskanselier Schmidt, minister van financiën Apel en Bundesbankpresi- dent Klasen. De laatste obstakels die het compromis nog in de weg ston den, werden maandag opgeruimd tij dens een werkdiner van de ministers van financiën van ae V.S.. Frankrijk, Engeland, Japan en West-Dults- Volgens het Europese plan. waaro ver de EEG-ministers van financiën het vorige week dinsdag eens waren geworden, moet het IMF dit jaar tien tot twaalf miljard dollar aan kredie ten opnemen bij de olieproducerende landen om hulp te kunnen bieden aan landen met betalingsbalansmoeiüjkhe- (Door drs. Jaap van Ginneken). PEKING De bijeenkomst van het Na tionale Volkscongres, het Chinese parle ment, is hoogstwaarschijnlijk opnieuw enkele weken uitgesteld. De zitting was aanvankelijk binnenskamers vastgesteld op eind november 1974, en vervolgens uitgesteld tot eind december. Naar het zich nu laat aanzien, zal ze echter niet eerder dan in februari, en misschien zelfs pas in maart 1975, plaatsvinden. De redenen daarvoor zijn meervoudig. Ener zijds schijnt er in sommige provinoies geen eenstemmigheid over de afvaardigingen te be staan, anderzijds hebben zich de laatste weken enkele nieuwe binnen- en buitenlandse ontwik kelingen voorgedaan, die eerst grondig bespro ken moeten worden. Van de laatste categorie is veruit het belang rijkste de blauwdruk van het nieuwe vijfjaren plan, die in de hoogste partijregionen circuleert en in dc tweede helft van de zeventiger jaren een sensationele economische groei wil reali seren, terwijl de rest van de wereld dan ver moedelijk de moeilijkste periode sinds de oor log zal doormaken. De aloude slokan „We moeten Engeland inhalen dat China immers lange tijd heeft overheerst) wordt hiermee nieuw leven ingeblazen. Een Franse journalist, die ik nog uit Parijs ken. maar die al enkele jaren in Peking woont, zegt: „Kijk goed om je heen, de stad is aan het veranderen. Toen ik hier kwam, was het nog een dorp met zeven miljoen inwoners, nauwe lijks verkeer en vrijwel geen hoogbouw. Tegen het eind van deze eeuw is het een metropool". Het is waar dat het chaotische verkeer alle sporen van-^^Mfè snelle groei draagt. Voetgan gers en fietsers steken zonder op of om te kijken de twaalf-baans Changan-boulevard over, waarop een steeds drukker wordend autover keer met snelheden van 80 km of meer per' uur voortraast. Hun reflexen zijn nog afgesteld op paard-en- wagen, zo zegt, mijn vriend, desnoods op de mogelijkheid dat er een op hol slaat. Maar voor auto's hebben ze absoluut geen oog, en er gebeuren steeds meer ongelukken. Op het spits uur, wanneer miljoenen onverlichte fietsen zich door de ochtend- of avondschemering bewegen, proberen politieagenten de eindeloze stromen in de fietspaden te kanaliseren. Maar dat lukt maar ten dele. En dit land blijkt te mikken op een verdub beling van de produktie in grote sectoren van de economie, in de allernaaste toekomst. Door toepassing van het beginsel „Vertrouw op eigen kracht" is men erin geslaagd zich te vrijwaren voor de gevolgen van de economi sche wereldcrisis. WERELDGEBEUREN Maar dat men zich binnen de volgende generatie in een klap denkt te kunnen opwer ken tot een ontwikkeld industrieel land, is ongelofelijk, hoewel het gezien de prestaties uit het jongste verleden geenszins ondenk baar is. Laten we slechts een voorbeeld nemen, daar waar de groei het moeilijkst te realiseren is: de landbouw en dan vooral de voedselpro- duktïe. Bij de vestiging van de Chinese Volksrepu bliek in 1949 omvatte de bevolking 500 miljoen mensen en was de graanopbrengst 110 miljoen ton. Vijfentwintig jaar later, in 1974, was de bevolking met 60 procent gegroeid tot. 800 miljoen en de graanopbrengst met, 120 procent tot 255 miljoen ton. Maar terwijl de gezins planning begint door te werken en de bevol kingsgroei afneemt, begint de produktie van kunstmest- en landbouwmachines eigenlijk nu pas massaal re worden, hetgeen een versnelde groei van de graanopbrengst mogelijk maakt. Volgens betrouwbare bronnen mikt de blauw druk van het nieuwe vijfjarenplan zelfs op een graanopbrengst van 400 miljoen ton in de tachtiger jaren. Daarmee zou niet alleen de binnenlandse consumptie nog verder kunnen worden uitge breid, maar zou ook de export naar het buitenland kunnen worden vergroot. Waar veel landen in de Derde Wereld voor voedselhulp nu nog afhankelijk zijn van de Verenigde Staten en de Sowjet-Dnie, zou China in staat zijn ook hier de hegemonie van de beide supermogend- heden te doorbreken en zich op te werpen als aanvoerder van een nieuw hecht blok van ontwikkelingslanden. Mede vanwege de verregaande implicaties van deze plannen, heeft men besloten de bij eenkomst van het vierde volkscongres nog enkele weken uit te stellen, teneinde alle land- bouwcommunes en fabrieken in de gelegenheid te stellen erover te discussiëren. Zij moeten nagaan of de produktiedoelen voor hun eigen eenheid haalbaar zijn, en of deze geen belem mering vormen voor de verdere voortzetting van de revolutie. Maar waar vroeger de slogan was, dat de revolutie de produktie niet in gevaar mocht brengen, is nu het wachtwoord dat de revolutie zich juist door produktieverho- ging moet voltrekken. Toch is een en ander niet geheel onomstre den. Dat was al duidelijk bij de „Kritiseer Lin Piao, Krtiseer Confucius"-campagne, die het afgelopen jaar heeft gedomineerd. Van het begin af aan hebben verschillende groepen hieraan een eigen inhoud trachten te geven. De linkerzijde wilde haar gebruiken voor een nieu we ruk naar links, voor het afremmen van de terugkeer van „revisionistische" figuren en pro cedures. Zij beriep zich op de uitspraak van Mao, dat iedere zeven of acht jaar een nieuwe culturele revolutie nodig is. De rechterzijde wilde de „Pi Lin, Pi Kung" campagne gebruiken om de excessen en het dogmatisme van de radicalen in het jongste verleden aan de kaak te stellen. Zij beriep zich op de uitspraak van Mao. dat de culturele revolutie nu al acht jaar duurde en het dus welletjes was. Weliswaar ging het hier niet om een persoonlijke machtsstrijd aan de top, waarin de linkerzijde vertegenwoordigd wordt door vier radicalen uit Shanghai (vice partij voorzitter Wang Hung-Wen, Mao's echtgenote Chiang Ching, en haar beide medewerkers Chang Chun-Chiao en Yao Wen-Yuan), en waar in de rechterzijde vaak geïdentificeerd wordt met drie gematigde regeringsleiders premier Tsjoe En-lai en zijn plaatsvervangers Ten Hsïa- o-ping en Li Hsien-nien Veel vaker kwamen bij allerlei discussies steeds aanzienlijke ac centverschillen naar voren, zoals ook bleek uit de pers. Twee problemen bleken daarbij van vitaal belang. Het eerste was dat van het politieke denken, dat tijdens de culturele revolutie erg schematisch was geworden en niet erg prak tisch meer was. Er ligt nu een zeer grote nadruk op de vorming van studiegroepen van arbeiders, boeren en soldaten, die deze proble men moeten oplossen. Het tweede was dat van de politieke prak tijk. waarin tijdens de culturele revolutie mili tairen een erg belangrijke plaats waren gaan innemen. De vervanging van legerleiders door partijmensen op sleutelposten in de provincie is nog steeds niet geheel voltooid. En er zijn sterke aanwijzingen dat er de laatste maanden ernstige moeilijkheden zijn geweest in enkele provincies in het centrum en zuiden, omdat soldaten die enkele jaren geleden waren geko zen tot afgevaardigde, zouden aarzelen hun mandaten over te dragen aan burgers. Ook dat zou tot een hernieuwd uitstel van het. volkscon gres hebben geleid. den. Het compromis dat de EEG en de VS nu op dit punt hebben bereikt, houdt volgens Apel een reductie van dit IMF-fonds toi zes a zeven miljard dollar in. Deze beperking houdt verband me', de Amerikaanse vrees dat de olielanden anders teveel invloed krijgen binnen het IMF. Enkele Europese landen heb ben naar Apel opmerkte „tandenknar send" ingestemd met deze beknotting van de leenmogeli j kneden b;i het IMF. Engeland verwacht bijvoorbeeld dit jaar een alleen door ae prijsstij ging van olie bepaald betalingsbalan stekort van tien miljard dollar. Het voorstel van minister Kissinger behelst een fonds van 25 miljard dollar, te stichten door de 24 landen die zijn aangesloten bij de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO). Dat geld is bestemd voor hulpverlening aan in dustrielanden die in extreme beta lingsmoeilijkheden verkeren. West- Duitsland koesterde wat dit plan-Kis- singer betreft vooral bezwaren tegen de mogelijkheid dat OESO-landen zich aan de verplichtingen ten opzichte van dit fonds zouden kunnen onttrek ken door zich te beroepen op hun moeilijke situatie. Volgens Apel is dit, Westduitse bezwaar afgelopen zater dag tijdens de besprekingen in Ham burg uit de weg geruimd. Directie: F. von de Velde, K. Scherphuis en W. F. de Pogter. Hoofdredacteur: G. A. de Kok. Adjunct-hoofdredacteuren: M. P. Dielemon en C. von der Moas. BUREAUS: Vlissingen: Wolstraat 56-60, fel. (01184) 5144. Middelburg: Markt 51, tel. (01180) 27651 Goes: Grote Morkt 2, tel. (01100) 6140. Terneuzen: Nieuwstraaf 22, tel. (01150) 4457. Hulst: Steensfraof 6, tel. (01140) 4053. In de avonduren is de centrale redactie bezet van zondag t/m vrijdag vanaf 2000 uur: (01184) 5144. Telefoonnummers builen kon tooruren: Redactie: (01184) 4799. Advertentie-afdeling: (01136) 1584. 's Zaterdags (0118^) 5144 von 9.00-11.30 uur. Voor klachten bezorging op za- terdaa: de plaatselijke kantoren von 91)0-11.30 uur. Expeditie: (01184) 2751. Overl. adv. maandag- t/m vrij dagavond von 20.30 tof 22.00 uur (01184) 5144. Zondagavond von 20.00 tot 22.00 uur. Abonnementsprijzen: per kwartaal t 34,25; franco per post 37,75; per moend 11,60; losse nummers 0,50 (inclusief 4% bfw). Advertentietarieven 73 cent per mm; minimumprijs per advertentie 10,95; ingezon den mededelingen Th x tarief. Brieven bureau von dit blod 1,50 meer. Volledige tarieven met contract prijzen op ocnvroag. Alle advertentieprijzen exclusief 4% bfw. Giro: 35 93 00, Provinciale Zeeuwse Courant, Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1975 | | pagina 3