Olie verontreinigde water bij Sas van Gent Voor bestrijding jeugdwerkloosheid in Zeeland 4Vz ton Westerterp: directie rijkswaterstaat in provinciehoofdstad „Bijdrage Zeeuwse gemeenten vragen in kosten crematorium" Nieuw kantoor voor provinciale waterstaat nadert voltooiing ALMANAK Enorme vraag naar kureren op geestelijk terrein NIGHTCLUB 'LA CAVE' in nieuwe stijl HEROPEND. VERHUIZING EIND APRIL-BEGIN MEI Vakbonden sluiten geen cao af met Hercules BV 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 15 JANUARI 1975 PLAS KWAM AANDRIJVEN UIT BELGIË BH 'OTHENE' RUIMDE GOEDJE CHEMISCH OP SAS VAN GENT Een plas van vele honderden liters zware olie heeft dins dag het kanaal Gent-Teraeuzen voor Sas van Gent vervuild. Het goedje, waarschijnlijk stookolie, kwam in de loop van de middag aandrijven uit de richting van het staalbedrijf Sidmar bij het Belgische Zelzate. De olielaag besloeg de volle breedte van het ka naal. Het vaartuig 'Othene' van rijkswater staat uit Temeuzen, heeft de olie tegen de avond opgeruimd met een chemisch middel. De rijkspolitie te water uit Terneuzen en de rijkswacht van Zelzate zijn dins dag onmiddellijk een diepgaand on derzoek begonnen naar de oorzaak van de watervervuiling. Een zegsman van de rijkspolitie deelde mee- dat er nog geen dader hekend is. Een half jaar geleden werd het kanaalwater verontreinigd door een olielaag die afkomstig was van Sidmar. Eén van de personeelsleden van dit Belgische staalbedrijf had toen per ongeluk een olietank opengedraaid, waarna de stookolie in het kanaal stroomde. Op de foto: De 'Othene' bezig met het bestrijden van de olie bij Sas van Gent. Auto in sloot na slippartij: zware schade GRAAUW Bij een eenzijdig verkeers ongeval in de nacht van maandag op dinsdag is de personenauto van 'd H. uit Graauw zwaar beschadigd. Na een slippartij op de weg tussen Hulst en Graauw verloor de automo bilist de macht over het stuur en belandde in een sloot langs de weg. d' H. kwam met de schrik vrij en is op eigen gelegenheid naar huis gegaan. Het ongeluk gebeurde maandagnacht omstreeks één uur. MEISJE LICHT GEWOND BIJ VERKEERSONGELUK SAS VAN GENT Het zesjarige meisje R.K. uit Sas van Gent heeft dinsdagmiddag bij een verkeersonge luk op de Westdam in haar woon plaats een hoofdwond opgelopen. Dok ter Puylaert verleende eerste hulp. Het ongeluk gebeurde toen het meisje in de Westdam ter hoogte van de Molenberg plotseling de weg opliep. Een personenauto, bestuurd door A. J. K. uit Goes, kon haar niet meer ontwijken. De wagen liep lichte scha de op. leeuwse Carnaval (2) De man, die de redactieburelen belde, meldde somber, dat-ïe gis teren dit hoekje over het carna valswezen had gelezen en dat hij geen liefhebber van dat gebeuren Hij had zich vertelde hij vorig jaar ter wille van zijn alge mene ontwikkeling te Krabbegat op de hoogte van gesteld van het gebeuren en had daartoe aan een bar in een horecagelegenheid plaatsgenomen. Hij had in een snel tempo verversingen tot zich genomen en was al spoedig over spoeld door een hossende menig- 'e. waarin hij zich op het nipper tje staande had kunnen houden een enclave van eenzaamheid in een baaierd van laioïjt. Het geheel versomberde hem zeer en maakte hem onrustig en toen een jolig iemand hem in één hossende beweging het borrel glaasje ontnam en het aan de mond zette, had hij met de lin kervuist krachtig toegeslagen. Daarop was hij zo verklaarde hij besprongen door een groepje in blauwe kielen en rode zakdoeken en neuzen gehulde aanwezigen, die hem een blauw oog bezorgden en hem met ver eende krachten naar buiten wier pen. Pas veel later vertelde hij was hel tot hem doorgedrongen, dat-ie nooit borreltjes drinkt. Carnaval. Echt 't is alleen voor ingewij den. VLISSINGEN De provincie Zee land heeft vanaf vanmorgen, wo dag, 450.000 gulden ter beschikking gesteld voor het uitvoeren van projec ten voor jeugdige werklozen. Dan treedt namelijk de nieuwe regeling jeugdige werklozen in werking. Minister Boersma van sociale zaken heeft deze in de interim-nota bestrij ding werkloosheid enige tijd geleden aangekondigd. Het gaat hier om het uitvoeren van projecten voor jeugdige werklozen, in leeftijd varië rend van 15 tot en met 22 jaar, met tijdelijke financiële steun van de over heid. Voor de steun is voor heel Nederland in totaal 20 miljoen uitge trokken. Met het geld worden projecten van overheidsorganen en instellingen op sociaal, maatschappelijk en cultureel terrein, en op het gebied van de maatschappelijke gezondheidszorg ge financierd. Het is verder de bedoeling dat met behulp van andere instrumen ten onder meer de studiekostenrege ling, de jeugdige werklozen blijvend in het arbeidsproces in te schakelen. De objecten moeten worden gemeld bij de regionale coördinatie-colleges voor openbare werken in het povincie- huis te Middelburg. Als het coördina tie-college voor openbare werken (c-o.w.) de objecten heeft goedge keurd zal minister Boersma ze vrij geven. Zeeland heeft van heel Neder- INSTITUUT GEESTELIJKE VOLKSGEZONDHEID: MIDDELBURG Directeur-psychia ter F. J. M. Smulders van de Stich ting Zeeuws Instituut voor de Geeste lijke Volksgezondheid schrijft in het gisteren, dinsdag verschenen jaarver slag over 1973 (drieënzeventig) van deze stichting dat in Zeeland een enorme behoefte bestaat aan alle vor men kureren op geestelijk terrein voor jong en oud. Ten dele', zo leest men, 'samen met het psychotherapeutisch centrum De Viersprong" pogen wij hier hulp te bieden, maar ook zelfs, via groeps-, individuele-, gezins- en speltherapie, werken wij er aan. Huisartsen, specia listen, maatschappelijk werkenden, alsmede de mensen zelf vragen te recht om meer, betere en snellere hulpverlening, want de welvaart in Zeeland neemt wel toe, maar het welzijn, dat de- kwaliteit van ons be staan bepaalt, neemt zeker niet in gelijke mate toe, als het zelfs niel afneemt- Vandaar ook de vraag naai precentie, de geestelijke nood voorko men". De heer Smulders concludeert dat wi om 'wildgroei'te voorkomen bezinning nodig zal zijn op de vraag "Wie doei wat en waarom'. Hierop zullen ten minste alle specifieke geondheidswer- kers zich moeten bezinnen, aldus de directeur, zoals de vrijgevestigde zie kenhuizen en de staf van het eigen instituut. Kantelende tractor verwondt bestuurder THOLEN Bij een ongeluk met een tractor op een perceel landbouwgrond aan de Veerweg in Tholen is R. K. uit Tholen gewond geraakt. Hij is over gebracht naar het Lievensbergzieken- huis in Bergen op Zoom. K. reed met zijn tractor in een sloot langs de akker. Hij sprong van de tractor af toen die kantelde en in de sloot terecht kwam. Hierbij raakte een wiel het hoofd van da man, waardoor een oor werd afgerukt. Een zoon van K., die op de tractor meereed, liep geen verwondingen op. De bestuurder is per ambulance naar het ziekenhuis overgebracht. Hij klaag de nog over pijn in de borst en beide benen- De tractor is met nog twee andere trekkers uit de sloot getrokken. Het voertuig was niet beschadigd. land het laagste bedrag voor de be strijding van de jeugdwerkloosheid gekregen (450.000 gulden). Drenthe (drie miljoen) en Noord-Brabant (3,15 miljoen) krijgen het meest. (ADVERTENTIE) Op donderdag 16 januari 1975 wordt NIEUWENDIJK 9 TE VLISSINGEN U bent van harte welkom vanaf 20.00 uur. GOES HOEFT ZICH GEEN ILLUSIES TE MAKEN DEN HAAG GOES— Het gemeen tebestuur van Goes moet zich geen illusies maken over de vestiging van de in de toekomst te vormen centrale directie van de rijkswaterstaat Goes. Minister Westerterp van verkeer MIDDELBURGSE RAADSCOMMISSIE FINANCIËN VOORSTEL CDA'ER M. L. ALMEKINDERS MIDDELBURG De Middelburgse raadscommissie voor de gemeente-fi- nanciën heeft zich dinsdagmiddag una niem achter het voorstel van het CDA- raadslid M. L. Almekinders geplaatst om van de andere Zeeuwse gemeen ten een bijdrage te vragen in de jaarlijkse exploitatiekosten van het in Middelburg te bouwen crematorium voor Zeeland. Hoewel Middelburg, zo stelde de heer Almekinders, dan voor de vestiging van een crematorium voor Zeeland is uitverkoren en zichzelf kennelijk 'ver schrikkelijk aan het haasten is' om deze voorziening "binnen te halen', achtte hij het tocih alleszins redelijk dat gezien de provinciale betekenis de andere gemeenten bijdragen in de jaarlijkse lasten. Wethouder M. A. L- Hubregtse, voor zitter van de commissie financiën vond het een goed idee en ook de andere leden van de commissie waren er voor. De heer Hubregtse tekende er onder meer bij aan: „Die gemeenten zouden natuurlijk kunnen zeggen: Middelburg wil zo graag centrumge meente zijn en moet dan ook dat offer maar zelf brengen.." Met name de plaatsen Goes en Vlissingen wer den ten aanzien van het voorstel van de heer Almekinders genoemd. Rele verend aan de dubbelstadsgedachte Middelfourg-Vlissingen stelde heer Al mekinders: „Vlissingen moeten we in dat kader toch wel enthousiast mee krijgen." Overigens liep de commissie bij deze standpuntbepaling even vooruit op de beslissing van de gemeenteraad van aanstaande maandag over het voor stel van b. en w. om in principe te besluiten tot de bouw van een crema torium op de algemene begraafplaats- De stichtingskosten worden globaal geraamd op ruim 900,000 gulden, jaarlijkse exploitatiekosten zijn in globaal overzicht geraamd 40.000,-. Principieel Tijdens de raadsvergadering van aan staande maandag zullen vooral de princi-iële aspecten naar voren komen. De heer Almekinders zei nog onkun dig te zijn van het standpunt dat de CDA-fractie op dit punt uiteindelijk zal innemen en liet dit buiten be schouwing. De SGP-fractie is tegen de bouw van een crematorium omdat men deze vorm van lijkbezorging niet als een overheidstaak riet, zo liet de hesr W. P. Rentier tijdens de commis sievergadering alvast weten. De heer Rentier zei zich ook af te wagen of het crematorium mi el. lijk wel zo nodig in Middelburg moet komen waarbij hij mede gezien de samenstelling van de bevolking twijfelde aan de verwachtingen van b- en w. ten aanzien van het aantal crematies. Wethouder Hubregtse zei dat de schatting ligt op gemiddeld acht crematies per week. De heer Rentier was benieuwd naar het aantal crematies dat momenteel vanuit Mid delburg buiten Zeeland plaatsvindt. De heer Hubregtse wees er nog op dat de ervaring heeft geleerd dat bij BOUW LOOPT VOLGENS SCHEMA MIDDELBURG Aan de Schoor- steenvegerssingel/Achtersingel in Mid delburg wordt naast het Trefcenter van De Gruyter de laatste hand ge legd aan het nieuwe kantoor van provinciale waterstaat. Met de bouw volgt men het schema helemaal. Het ziet er dan ook naar uit dat het complex half april gereed komt, waar na de dienst er eind april/begin mei zijn intrek kan nemen. Bij provinciale waterstaat staat men vanuit de verschillende behuizingen van nu vijf panden aan de Rouaan- se en de Londensekaai en een verdie ping op de provinciale griffie bij wijze van spreken al gereed o.m te verhuizen: het verhuisplan is op pa pier al rond. Die verhuizing belooft buitengewoon omvangrijk te worden. Bij de provin ciale waterstaat heeft men dan ook twee dagen en een nacht uitgetrokken om de omvangrijke inventaris uit de verschillende panden naar het nieuwe kantoorgebouw over te brengen. Het nachtwerk ie voor de verhuizers noodzaak omdat het voor de panden aan de Kaaien overdag te druk is om alles te klaren zonder het verkeer te lang op te houden, terwijl men dan zelf ook niet uit de voeten kan. Behal ve voor de verhuizers betekent dit ook voor enkele medewerkers van de dienst dat ze 's nachts aan de slag moeten om de verhuizing zo vlot mogelijk te laten verlopen. Uit het jasje De verhuizing van provinciale water staat naar de nieuwbouw valt onge veer acht jaar nadat bij de dienst de eerste gedachten voor een nieuwe huisvesting op tafel kwamen. Behalve uit een oogpunt van efficiency en communicatie is het nieuwe centrale onderkomen ook nodig omdat men de verschillende onderkomens hard bezig was 'uit het jasje' te groeien. Dat geldt vooral voor het hoofdge bouw Rouaansekaai 43 waar water staat een kleine twintig jaar geleden introk. Toen bestond de dienst nog maar uit enkele tientallen medewer kers, terwijl dit aantal nu dioht tegen de 100 man ligt. Met de huidige bezetting zal het nieu we kantoor overigens toch al ver vol ritten. Dat is een gevolg van het feit dat de aanvankelijke opzet terugge bracht moest worden toen provinciale staten de benodigde 11 miljoen gulden te veel achtten. Om de kosten naar een aanvaardbaar niveau van zo'n 9 miljoen te brengen is men toen van minder werkruimte uitgegaan. In ie der geval betekent de nieuwe behui zing voor de mensen van provinciale waterstaat een grote verbetering. Men zit nu onder één dak en is dus makkelijk voor elkaar bereikbaar. Daarnaast komt men in vergelij king met de huidige situatie in een riante werkomgeving. „Velen gaan als het ware van de hel naar de hemel," zegt de heer Kors, hoofd algemene dienst van provinciale waterstaat. Nu het complex aan de buitenzijde voor het oog klaar is is binnen een veertig man hard aan de slag om het karwei op tijd te klaren. Binnenkort wordt al begonnen met het opstarten van de verwarmingsinstallatie. Dat is al zo vroeg nodig om het vele vocht dat door de lange regenval in het er tijdig uit te Kolos Sinds enige tijd heeft het kantoor nu zijn definitieve vorm. Evenals bij 'de buitenwacht' blijkt men die vormge ving ook in de kringen van provincia le waterstaat verschillend te waarde ren. Sommigen vinden het gebouw door de opvallende witte kleurkeuze van bet beton niet onaardig. Anderen noemen de vormgeving door zijn 'ko- losvormige' aard weinig aantrekkelijk. Ongeveer tegelijk met het nieuwe kan toorgebouw komt onder de bodewo ningen die achter het complex aan de Achtersingel staan nog een tweede bowwerk klaar. Het gaat hier om een zogenaamde noodzetel, die wordt aangelegd voor de het funcion- teren van verschillende rijksdiensten in oorlogstijd. De 'miljoenenvoorziening' onder de grond wordt hier in opdracht van de rijksoverheid aangelegd. De noodzetel in feite een sterk geperfectioneerde schuilkelder is ook bestand tegen atoomgeweld en kan volledig en voor lange tijd zelfvoorzienend functione ren. Zo heeft de noodzetel een eigen watervoorziening. Maar daarvoor heeft men wel tot op een diepte van meer dan 50 meter moeten boren. Foto: Het nieuwe kantoor gezien vanaf de kant van het Trefcenter. Het ver schillende verdiepingen tellende kan toorgebouw steekt duidelijk af bij de laagbouw van het warenhuis en valt vooral op door de drie 7 meter hoge schoorstenen op het dak. Foto PZC) vestiging van crematoria in andere plaatsen, zoals Meppel, het aantal maties verdubbelt. De heer Rentier twijfelde ook nog aan het standpunt dat Middelburg gunstig ligt voor de vestiging van crematorium. Daarbij wees hij er op dat Schouwen-Duiveland zich toch waarschijnlijk op Rotterdam zal blij ven richten, evenals Tholen en Sint- Philipsland zo daar a.1 belangstelling voor crematie mocht bestaan. En voor Zeeuwsch-Vlaanderen is het, zo meende de heer Rentier, ook nog zeer de vraag. Een bezwaar vond de heer Rentier in het plan voor het tc voegd crematorium aangebouwd aan de nieuwe aula dat de aula te zeer wordt belast voor de traditionele begrafenissen, en dat de geprojecteer de familiekamer alleeen voor niet- Middelburgers beschikbaar zou zijn. Wethouder Hubregtse antwoordde dat te ver 'achten acht crematies in de week zonder problemen moeten kun nen worden ingepast en dat de fami liekamer ook is bestemd voor gebruik bij traditionele begrafenissen- UITGEBREID PROGRAMMA INSTALLATIE DR. BOERTIEN MIDDELBURG Het provinciaal be stuur heeft voor de komst, de officië le installatie van, alsmede de kennis making met de nieuwe commissaris der koningin, dr. C. Boertien een drie dagen durend programma opgesteld. Het begint donderdagmorgen om 10 uur met een oriënterend gesprek van de heer Boertien en mevrouw J. B. Boertien-Velema met het college van gedeputeerde staten in de vergader zaal van gs ten provinciehnize. Van omstreeks half 12 zullen de me dewerkers en medewerksters van de provinciale griffie aan de nieuwe com missaris en zijn vtouw worden voor gesteld. 's Middags is er een kennis makingsbijeenkomst met de hoofden van de provinciale diensten en de afdelingschefs van de provinciale grif fie, waarna om half 5 de fractievoor zitters uit provinciale staten komen kennismaken- De officiële installatie van de heer Boertien in de vergadering van de Zeeuwse staten is vastgesteld op vrij dag 17 januari 's middags half drie in de statenzaal. Sprekers zullen zijn de waarnemend commissaris, de heer A. J. Kaland, het statenlid de heer Verdonk en dr. Boertien zelf. afloop is er voor statenleden en geno digden gelegenheid tot kennismaking en aanbieding van gelukwensen in de ontvangstruimten van het statencom- plex. De bezoekers van statenvergade ring en ontvangst kunnen vanaf 2 uur him auto's op het Abdijplein parkeren. Zaterdagmiddag van 4 tot 6 uur zal, tijdens een door het provinciaal be stuur te organiseren receptie in statenzaal, de Zeeuwse bevolking de gelegenheid worden gesteld kennis te maken met de nieuwe commissaris en zijn vrouw- Deze ontvangst geldt tevens als nieuwjaarsreceptie. Op deze middag zal, vanaf half 4, op het Abdijplein kunnen worden geparkeerd. MIDDELBURG De vakbonden zul len geen cao afsluiten met Hercules B.V. in Middelburg. „De bonden vin den dat de directie niet bereid is meer aandacht te besteden aan de positie van de laagst betaalden", aldus woord voerder J. Schepers namens de indu striebonden van NW, CNV en NKV. Volgens hem wil het chemische bedrijf de 45,toeslag ingevolge de machti gingswet nu niet in de lonen verwer ken. Het wil die verwerking in het loon beperken tot 42,„Hierdoor ontvangen echter de ploegenwerkers geen toeslag over die 45,—, hetgeer voor hen een inkomensverlies bete kent", aldus de heer Schepers. Met de directie van Hercules bestaat ook verschil van mening over de 'vloer' In de prijslndexering, die vorig jaar op grond van de machtigingswet ver plicht was. Ook over de uitbreiding van de werkingssfeer van de cao tot ie groepen van hoger personeel be staat geen overeenstemming, terwijl ook faciliteiten voor activiteiten bin- len het bedrijf van de bonden niet •.ouden worden toegestaan. .Een enquête heeft uitgewezen, >ns hoger personeel weinig geporteerd s onder de cao te vallen", zei woord voerder De Vru van Hercules-hoofd kantoor in Den Haag. Hij bevestigde ook dat de directie geen faciliteiten aan de bonden wilde geven voor bedrijvenwerk. De 45.wil Hercu les volgens de woordvoerder niet in zijn geheel verwerken in de lonen 'om dat wij een 13e maand salaris kennen, en 13 x 42,is evenveel als 12 x en waterstaat heeft het college v», burgemeester en wethouders van Goes dinsdag tijdens een gesprek of het ministerie laten weten, dat h« van belang is, dat de directies van it rijkswaterstaat in de hoofdstede worden geconcentreerd omdat daar. door de contacten tussen die directe en de provinciale besturen en dienste vlot kunnen verlopen. Een voorwaar, de is wel, dat in de hoofsteden vol doende en geschikte kantoor-ruimt» aanwezig is. Een woordvoerder van de rijksws. terstaat deelde na afloop van gesprek mee, dat zowel het gemeente bestuur als de minister het eig® standpunt verdedigden en dat gea- openingen werden gevonden voor em verandering van de mening van minister. B. en w„ van Goes zijn dinsdag nfe erg teleurgesteld uit Den Haag teni; gekeerd. Veel verwachtingen had hc college niet van het gesprek. Wethoc der L. H. de Leeuw verklaarde dinsdag, avond: „Wij hadden natuurlijk nia verwacht dat de minister na een be- spreking van een uur de opzet zo: wijzigen. Maar het is goed, dat we di zaak nog eens hebben kunnen voor- lichten. Wij hebben de indruk dat e niet lichtzinnig overheen wordt gete pen. We hebben volop de gelegenheid gehad ons standpunt uiteen te zetten," B. en w. van Goes hebben alle hoop nog niet opgegeven. De heer Leeuw: „De minister heeft gezegd fe wanneer er geen passende huisvestte; in Middelburg gevonden kan word» kan worden, er een heroriëntering va het standpunt zal plaatsvinden." Dj wethouder was overigens wel van n» ning dat de kans bijzonder klein is dat de concentratieplannen gewijzjjr worden. Brandje in garage te Breskens werd snel geblust BRESKENS Dinsdagmiddag hevft een korte brand gewoed in het ga» gebedrijf van I. de Paepe aan 4 rijksweg in Breskens. De heer mevrouw De Paepe konden het brand je, ontstaan in een vat benzine, echte spoedig zelf blussen. Er ontstond geen noemenswaardig schade. De uitgerukte Breskens brandweer hoefde niet in actie tt komen. De brand in de garage is nu: alle waarschijnlijkheid ontstaan toe. bij laswerkzaamheden vonken in lt bak met benzine zijn terechtgekomen Stropers betrapt in Coudorpse polder 's-HEERENHOEK In de naclit va maandag op dinsdag zijn drie Eindhc venaren op heterdaad betrapt bij hel plegen van stropersactiviteiten in dt Coudorpne polder tussen Driewegen en Ellewoutsdijk. De drie stropers hadden een lichtbal, geïnstalleerd en schoten vanuit ee: auto naar het wild. De auto, de licht bak, hit geweer en het wild werds in beslag genomen. De rijkspolitie heeft tegen de drie stropers proces verbaal opgemaakt- Bijeenkomst Zeeuwse groot handelaren in aardappelen GOES Tijdens de jaarlijkse bijeen komst van de Zeeuwse aardappel- groothandelaren in de Korenbeurs l« Go®, heeft de heer G. Lodewijk, voor zitter van de landelijke V.B.NjV. orga nisatie, de overheidsmaatregelen voor de door de overvloedige regen gedu peerde aardappelhandelaren bespro ken. Hij deelde de vergadering meee da; hij van de overheid de toezegging had gekregen dat de regeling op korts termijn zou worden toegepast. De heer Lodewijk onderscheidde drie groep„.i maatregelen hulp voor scha de geleden door ongeoogst areaal, en hulpmaatregelen die de schade, ver oorzaakt door een tekort aan werk, en bedrijfsschade door onderbezetting moesten dekken. De vergadering stel de zich achter de maatregelen sprak rijn vertrouwen in de organisatie ui'-1 (ADVERTENTIE l ZACHT WEER Eerst opklaringen maar later op dc dag meer bewolking, mogelijk gevolgd door regen. Matige tot krachtige wind uit zuid tot zuidwest. Maximumtemperaturen omstreeks U graden. Vooruitrichten voor donderdag en vrij dag: eerst af en toe regen, later meer op klaringen en geleidelijk minder zacht Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland: Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 3; min. temp: omstreeks 5 graden; max. temp.: om- streeks 8 graden; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 70 pro- cent; kans op een geheel droog etmaal: I 40 procent. Voor vrijdag: Aantal uren zon: 1 tot 5; min. temp: omstreeks 4 graden; max- temp-: om streeks 8 graden; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 70 pro cent; kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 2 graden en voor vrijdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON EN MAAN 16 januari Zon op 08.41 onder 16.59 Maan op 09.52 onder 21.4»

Provinciale Zeeuwse Courant | 1975 | | pagina 2