TRAINER IJSSELMEERVOGELS: DE SPAKENBURGERS ZIJN HONKVAST „WEDSTRIJD TEGEN VRIENDENDAMKRING IS EEN RECLAME VOOR DE DAMSPORT" Scheidsrechters trimden Nuchterheid ontaardt soms in nonchalance Nederland gelijk tegen Polen 13 „Deze prestatie pakken ze ons nooit meer af' VAN DER KANT WON 3000 M. J0HAN CRUIJFF OPNIEUW VOETBALLER VAN HET JAAR JEUGD IND00RTENNIST0ERN00I VLISSINGEN BEGINT DONDERDAG Van der Sterren handhaafde zich in de kopgroep Basketbalploeg op derde plaats EVERT WISKERKE: „SIJBRANDS NIET GEBRUIKEN ALS TREKPLEISTER" Pupillentoernooi Snelle 100 meter Axel de Gheselle Mora verpulvert Walcheren: 22-5 WIERSMA WON LAATSTE DUEL DINSDAG 31 DECEMBER 1974 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT AMERSFOORT Pierre Stevenaart (35). trainer van het dank zij zijn sensationele bekersuccessen in één keer tot de bekendste amateurvoetbalclubs van Nederland uitgegroeide Spakenburgse IJsselmeervogels, heeft er geen moeite mee te erkennen dat hij na een wedstrijd nooit voor 100 procent zegt wat hij meent. Stevenaart, die de laatste maanden een enorme publiciteitsgolf over het dorp Spakenburg, zijn ver eniging, zijn spelers en zichzelf zag slaan, heeft leren poseren zoals zijn collega's uit het betaalde voetbal dat ook nogal eens plegen te doen. „Na een wedstrijd probeer ik de zaak altijd zo voordelig mo gelijk voor iedereen weer te geven, ook voor de tegenstan der", zegt hij. De oefenmeester van IJsselmeervogels geeft toe dat uitgerekend hij zich elke week zou kunnen permitteren om te zeggen wat hij op zijn lever heeft. „Dat is zo. Mijn colle ga's in het betaalde voetbal zouden dan voortdurend in de angst zitten op straat gezet te worden". „Ontslagen worden? Dat zou mij niets doen. Ik hoef van dit werk niet te leven". Steven aart is hoofd van een Amers- foortse lagere school en in die functie heeft hij waarschijnlijk ervaren dat het om psychologische redenen soms nuttig kan zijn de kool en de geit te sparen. Van die wetenschap maakt hij nu dus ook in zijn hobby en dat is het voetbaltrainerschap voor hem druk gebruik. Twee dagen na de bekersensatie tegen FC Groningen, dagen die hem voldoende gelegenheid hebben gegeven de gebeurtenissen rond zijn club van de laatste maanden nog eens te over denken, levert het hem geen proble men op om niet alleen nuchter maar ook eerlijk zijn mening over de unie ke successenreeks van IJsselmeervo gels te geven. „Ik heb me de afgelopen dagen bijvoorbeeld afgevraagd wat mijn in breng daarin geweest is. Ik ben tot de conclusie gekomen dat het achteraf toch belangrijk was dat ik twee com petitiewedstrijden van Groningen ge zien heb. De indruk die ik daarbij opdeed, heb ik aan mijn spelers pro beren door te geven. Dan lean je alleen maar afwachten of ze de din gen die je vertelt aannemen of niet. Dat is nu opnieuw goed uitgepakt. Maar je hebt mij niet horen beweren dat die overwinning op Groningen voor een belangrijk deel mijn werk zou zijn geweest. Als het goed gegaan is wordt het normaal gesproken het werk van de spelers genoemd. Als het niet goed gaat heeft de trainer het gedaan. Dan is zijn inbreng zó groot geweest dat hij er vaak uit moet". Het staat overigens ais een paal boven water dat het werk van Steven aart bij IJsselmeervogels hooglijk ge waardeerd wordt. Hij is nu aan zijn vijfde seizoen bezig en daarmee is hij nog niet aan het record van zijn voorganger Jan de Rijk toe, die de Spakenburgse zaterdag-eersteklasser 25 jaar achter elkaar diende, maar een degelijke langdurige relatie tus sen club en trainer tref je in het betaald voetbal niet vaak aan. GERED Vijf jaar terug wilde het bestuur van IJsselmeervogels de Amersfoortse hoofdonderwijzer overigens maar voor een korte periode inhuren. „Als we van het jaar maar gered zijn", werd Stevenaart te verstaan gegeven. Maar die ambieerde een langer dienst verband als de resultaten daarnaar zouden zijn. Hij kreeg dat. IJssel meervogels wist zich dat eerste jaar niet alleen moeiteloos in de net ge vormde eerste klas van het zaterdag voetbal te handhaven maar greep on der zijn bewind daarna nog twee keer een kampioenschap en een keer de Zaterdagbeker. Pierre Stevenaart, die behalve schoolhoofd ook voorzitter van de volleybalvereniging Spirit is. waarmee hij als speler zo'n 17 Jaar terug bijna in de landelijke top zat. ziet. meerdere factoren die tot de IJssetmeervogels- successen geleid hebben. „In de eerste plaats heerst bij voet ballers uit Spakenburg een enorm stuk zelfdiscipline. Dat is geloof ik kenmerkend voor de mensen uit de vissersdorpen aan het IJsselmeer. -In de selectie die ik nu tot mijn beschik king heb. zitten ook bijna allemaal Spakenburgers. Ze zijn verschrikkelijk honkvast, blijven hun club trouw e laten zich, vooral ook om principië religieuze redenen, niet door het' be taald voetbal weghalen. Dat betekent dat je jaar in, jaar uit maar weinig aan je ploeg hoeft te veranderen en dat is natuurlijk een voordeel. Boven dien kermen de spelers elkaar alle maal, het zijn vrienden geworden die wat voor elkaar overhebben". En dan is er natuurlijk die nuchter heid tot afstand nemen van het voet- balgebeuren. Het is zelfs wel eens in nonchalance ontaard en dat heeft ons zo af en toe een belangrijke wedstrijd gekost. Maar ook op dat gebied heb ben mijn spelers zich in positieve zin zodanig ontwikkeld dat ik voor fatale foutjes door nonchalance niet zo bang meer ben". PIERRE STEVENAART AVONTUUR laatste vijf jaren bij IJsselmeervogels heeft meegemaakt. „Daar horen natuurlijk ook die be kerwedstrijden bij. Ze zeggen wel dat die duels ten koste van de concentra tie in competitiewedstrijden gaan, maar ik geloof dat niet zo. Bovendien blijven die unieke prestaties in dit bekertoernooi jarenlang overeind staan, dat pakken ze ons nooit n af. Afgezien daarvan: het is misschien niet zo erg als we een jaar geen kampioen worden. Als v/e in de com petitie nu de top niet bereiken, heb ben v/e volgend seizoen mooi de gele genheid alles nog eens te relativeren, andere zaken die misschien ook be langrijk zijn een keer naar voren te halen". Niet alleen qua karakter, ook op puur voetbalgebied Is IJsselmeervo gels een echte topamateurclub. Ste venaart: .Een belangrijk wapen van ons is het op de juiste momenten afwisselen van een dieptepass op onze snelle spitsen en op balbezit spelen. Bovendien hebben we een voorhoede waarin avontuur zit. Zonder dat avon tuur in de aanval red je het niet in het voetbal. Moulijn, Kristensen, dat zijn mannen die daarvoor kunnen zor gen. Wij hebben St. Jaan en Henk de Graaf en Jan Vedder". Pierre Stevenaart heeft, zo'n 13 jaar terug, als keeper büj HVC zelf dicht tegen de voetbaltop aangeleund, hoe wel Piet Schrijvers zijn plaats al zeer snél innam. Die periode kan hem IDEE-FIXE Dat relativeren gaat de Amersfoor- ter zelf moeiteloos af: „De suggestie dat v/e bij een gunstige loting nog verder zouden kunnen komen in dit bekertoernooi, beschouw ik als idee-fixe. Tot nu toe is echt alles meegelopen. Want heus: het gemiddel de niveau in de eerste divisie van het betaalde voetbal ligt hoger dan dat in de eerste klas van het zaterdagvoet bal, hoewel de top van die eerste klas in de eerste divisie geen gek figuur zou hoeven te slaan. Ik ben er trou wens toch van overtuigd dat IJ meervogels. als men hier op zondag had willen spelen, nu een gerenom meerde betaald-voetbalclub zou kun nen zijn, zoiets als Volendam". AXEL Een veertigtal trimmers heeft zaterdagmiddag deelgenomen aan een prestatieloop in het Axelse bos, die was georganiseerd door de seheidsrechtersvereniging Zeeuwsch- Vlaanderen. Hoewel de opkomst in zijn totaliteit niet tegenviel was de deelname van de scheidsrechters een beetje beneden de verwachting. Slechts vijftien scheidsrechters meld den zich bij de start voor de presta- ADSP1RANTENREC0RD VOOR HENK ELZERMAN DEN HAAG Henk Elzerman van Zian/Vitesse heeft maandag in het zwembad Overbosch in Den Haag het Nederlands adspirantenrecord 200 me ter vrije slag (25 meterbanen) ge bracht op 1.57,5. Het oude record stond met 1.58,1 op naam van Bert tieloop over bijna zeven kilometer. Het parcours v/as een rondje van 1350 meter dat vijf maal móest wor den afgelegd, en dat door een bult in het bos bijzonder lastig was. Het ligt in de bedoeling van de seheidsrech tersvereniging om bij een algehele afgelasting van het voetbalprogramma dit seizoen nogmaals een dergelijk evenement te organiseren. Russische sportlieden hebben tij dens internationale kampioenschappen 109 titels behaald. In een interview met het Russische persbureau Tass gaf Sergei Pavlov, de voorzitter van het centrale sportcomité de volgende opsomming: in 41 wereldkampioen schappen: 39 gouden, 66 zilveren en 45 bronzen medailles. Bij 25 Europese kampioenschappen behaalden de Rus sen 70 gouden, 46 zilveren en 47 bronzen plakken. Volgens Pavlov wa ren van de Russische sportlieden in 1974 alleen de voetballers, schaatsen rijders en zwemmers tegengevallen. DA VOS (SID) Het Nederlandse ijshockeyteam heeft maandag m Da- vos zijn eerste winstpunt behaald in hel toernooi om de Spengler-beker. De ploeg van coach Jastremskie vero-| verde een verrassend gelijk spel (3-3 tegen Polen, dat nog geen punt had verspeeld en met Slovan Bratislawa de grootste favoriet was voor de eindzege. Het nog op het programma staande duel met de Tsjechen was duidelijk van invloed op het spel van Polen, dat net niet alleen betrekkelijk rustig aan deed, maar ook duidelijk de kracht van zijn tegenstander onderschatte en zijn krachtenreservoir weinig wilde aanspreken in verband met de nog te spelen wedstrijd tegen Slovan. pzc-apori-pzo-spoii-pzc pzc-sporl-pzc-mporl-pzc INZELL KcrnplocKlid Peter van der Kant heeft maandag op de kunstijs baan van Inzeil op fraaie wijze de 3000 meter gewonnen In 4-31,86. Ver rassend was dat b-kamploen Gerrit Woudenberg uit Alkmaar mei een tijd van 4.34.27 tweede werd, voor kern- als derde, voor dc jeugdige Jan de Vries, de 45-Jarlge Zwitser Krienbuehl en George Rotteveel. De wedstrijden werden gehouden onder sterk wisse lende omstandigheden. Het sneeuwde bij vlagen behoorlijk. Ook de dames roden een 3000 meter, maar de tijden waren zeer matig, Sylvia Burka 'Canada) zege vierde in 5.20,0! voor haar iandgeno- tes Gayle Gordon en Cathy Priestner. De voornaamste uitslagen zijn: heren, 3000 meter: 1. Peter van der Kant (Ned) 4.31.86, 2. Gerrit. Woudenberg (Ned) 4.34.27. 3. Klaas Vriend 'Ned) 4.34,73, 4. Jan de Vries 'Ned) 4.35,35. 5. Franz Krienbuehl Zwi4.37.93.6. Ge orge Rotteveel (Ned) 4.40,34. 7. Jan Derksen (Ned) 4,41,16. 3. Piet Kleine (Ned) 4.41,22, 10. Riekele Heuóa (Ned) 4.43,87. 12. Eppie Bleeker (Ned) 4.45.65, dames, 3000 meter: 1. Sylvia Burka (Can) 5.20,01. 2. Gayle Gordon (Can) 5.29,55. PARIJS Johan Cruijff la opnieuw uitgeroepen tot voetballer van het jaar. HU is de derde keer. want eer der In 1971 en 1973 voerde Cruijff ook de lijst van Eu ropese voetballers aan. De verkiezing is bet resultaat van een enrjuêtc, die Jaar lijks wordt gehouden door het Franse voetbaltijdschrift 'France-Football' en waar aan sportjournalisten uit vijftien landen meedoen. Tweede op de ranglijst van 1974 ■staat 'Kaiser' Franz Beekenbauer. de aanvoerder van het Wcstduits© nationale elftal, dat afgelopen zo mer de wereldbeker veroverde. Jo- han Cruyff heeft met zijn derde verkiezing het record van de Spaanse voetballer Alfredo dl Ste- fano gebroken, cüe twee maal werd uitgeroepen tot voetballer van het jaar (1957 en 1959). De lijst van 3974 ziet er als volgt uit: Johan Cruyff (Ned.) 116 pun ten: 2. Franz Beckcnbauer (W.-D.i 105; 3. Kazimierz Dcyna 'Pol) 35; 4. Paul Breitner 'V.'.-D.) 32; 5. Jo han Neeskens (Ned 21; 6. Gre- gorz Late (Pol.) 16; 7. Gerd Mül- Ier (W.-D.) 14: 8. Robert. Gadoc-ha 'Pol) 11; 9. Billy Bremner (Sch.) 9; 10. ex aequo: Jurgen Sparwas ser 'O.-D. Ralph Edstrórn (Zwe.), Berti Vogtó (W.-D.) allen 4. VLISSINGEN Donderdag gaat het zesde Vlissinge Jeugd Indoortennis- toernool van start. De wedstrijden in de gemeentelijke sporthal te VUssin- gen duren tot en met zaterdag. Net als in voorgaande jaren het toer nooi wordt voor de zesde achtereen volgende maal gespeeld heeft de organisatie zich weer verzekerd van een sterk veld spelers en speelsters uit het hele land. De jongens en meisjes spelen in drie leeftijdsgroepen; tot en met 12. 14 en 16 jaar. Bij de meisjes tot en met 12 jaar was er maar een inschrijving. De GRONINGEN (ANP) In de vierde ronde van het toernooi om de Euro pese schaaktitel voor de jeugd te Gro ningen is de Hongaar Peter Szekely zijn eerste plaats al weer kwijtgeraakt aan Borsbowski. Szekely nam al na twaalf zetten het remise-aanbod van de Westduitser Podzielny aan, maat de Poolse jeugdkampioen Borskowskij won in een regelmatige partij van de Fransman Meinsohn, nadat hij eerder, A. Osté. de afgebroken partij tegen Grinfeld (Isr) remise had gehouden. Verrasend was de overwinning van- Roy Dieks na drie nederlagen. Dieks, had de Engelsman Nunn als slachtof fer, die tot de vierde ronde als een van de kanshebbers voor het kampioen schap werd beschouwd. Paul van der Sterren handhaafde zich in de kop groep. Hij loste de problemen in de partij met Lars Ake Schneider vakbe-j kwaam op, incasseerde zijn derde winstpunt en deelt sinds maandag de tv/eede plaats met Szekely. De uitslagen van de vierde ronde zijn: groep A: Grinfeld (Isr) - Bichsel (Zwi) 'A-V,-, Szekely (Hon) - Podzielny (W.-Dld) Va-Va, Dieks (Ned) - Nunn (Eng) 1-0, Van der Sterren (Ned) - Schneider (Zwe) 1-0; Borskowski (Pol) - Mein sohn (Fra) 1-0. Afgebroken partij der de ronde: Borskowski - Grinfeld Va-Va. De stand na vier ronden is: 1 Borskowski 3'/a pnt, 2 Van der Ster ren en Szekely 3 pnt, 4 Nunn en Grin feld 2 pnt, 6 Schneider, Podzielny en Bichsel l'/j pnt, 9 Dieks en Meinsohn 1 pnt. wedstrijdleiding heeft daarom beslo ten dit programma-onderdeel te schrappen. In elke leeftijdsgroep doen acht spelers mee. Wedstrijdleider W. Hoogendoorn moet zo'n 55 wedstrij den in drie dagen laten spelen, waar van 20 in de troostronde. Bondscoach W. H. Bos heeft de spelers in de diverse groepen naar sterkte ge plaatst. Bij ae jongens tot en met 14 jaar zijn Mare Dtirr uit Oosterbout en Ronald van Vliet uit Schiedam de favorieten. Bij de jongens tot en met 16 jaaT mogen Peter Ranry (Deven ter), Paul Dürr (Oosterhout), Berry Janse (Schiedam) en Rob le Pair 'Eindhoven) tot de kanshebbers gere kend worden. Marijke Plag (Rotter dam) en Marian van de Tor (Rotter dam) zullen bij de meisjes tot en met 14 jaar hoge ogen gooien. Van de Zeeuwse deelneemsters kunnen Jac queline Bral uit. Sint.-Jansteen en Ka rin de Bruin uit Vlissingen in deze groep voor een verrassing zorgen. Hanneke Raaymakers uit Roosendaal en Karin van Schaik uit Mi.in.shereu land worden in de groep meisjes tot en roet 16 jaar als de sterksten getipt. De organisatie van het toernooi was vorig jaar nog in handen van de twee Vlissingse tennisverenigingen DOS en De Schelde. Nu heeft het district Zeeland van de KNLTB de organisatie in handen genomen. W. Hoogendoorn is gedurende de drie dagen wedstrijd leider, terwijl de wedstrijdcommissie wordt gevormd door P- Hermsen en A. Osté. Bondsgedelegeerde is, evenals in voorgaande jaren, dr. J. Spuirnan uit Vlissingen. Spelers van buiten Zee land v/orden ondergebracht bij pleeg ouders in Vlissingen en omgeving. De' warme maaltijd en de lunch zullen ze in ae gemeentelijke sporthal gebrui ken. Het district Zeeland geeft een financiële bijdrage aan de kosten van het toernooi. De Stichting Sporfcbe- langen te Vlissingen geef: een sub sidie. De wedstrijden beginnen don derdagmorgen om half tien, beide an dere dagen wordt om half negen ge start. BREMERHAVEN" (SID) De Ne derlandse basketbalploeg is op de derde plaats geëiDdigd bij het interna tionaal basketbal toernooi te Bremer haven in West-Duitsland. De ploeg won maandag de wedstrijd om de derde en vierde plaats met 88-84 (rust 49-44van de US All Stars. WinnaarDe Hamer van de prestatie loop, die de seheidsrechtersvereniging Zeeuw sch-V laander en hield. GOES In de Middelburgse sporthal organiseert de Zeeuwse jeugdcommis sie op 2 januari haar traditionele pupillentoernooi. Er was dit jaar een record aantal inschrijvingen waardoor de 'commissie genoodzaakt was om de speeltijd van de wedstrijden terug te brengen tot 2 x 7Va minuut. Als deze stijging, aan inschrijvingen zich doorzet zal dit toernooi naar alle waarschijnlijkheid in twee dagen moeten worden verspeeld. De jeugd wedstrijden die om 8.30 uur beginnen, eindigen om 17.30 uur met het spelen van de eerste finales. VLISSINGEN „De wedstrijd van het Zeeuws tiental tegen de Vriendendamkring is een reclame voor het dammen. Maar het is bepaald niet zo dat Ton Sij- brands een trekpleister is. We willen reclame maken door een goed spelpeil en het is best mo gelijk dat zijn partij door het te grote krachtsverschil helemaal niet interessant is. Aan het derde of vierde bord kunnen misschien -.cl spectaculairdere partijen te zien zijn. Sijbrands is gewoon onderdeel van het tiental van de Vriendentlambond. Als Zeeuws tiental moeten wij een z-o goed mogelijk resultaat zien te boe ken", daar gaat het om. Evert Wiskerke, jeugdleider van de Zeeuwse dambond en organi sator van de wedstrijd van het provinciale damtiental tegen de Vriendendamkring, wil wereld kampioen Ton Sijbrands bepaald niet gebruiken als een lokvogel om veel publiek te krijgen bij de wedstrijd, die zaterdag 11 januari vanaf half twee in het dorpshuis Zeeuwse kampioen Arte Kamme- raat, die het eerste bord zal be zetten, maar Wiskerke is er de man niet naar om dat van alle daken af te schreeuwen. ,Er zijn misschien wel veel mensen die zeggen: ik wil Sijbrands nu ook wel eens in levende lijve zien dammen. Maar als dammer kijk je alleen maar naar de partij", zegt hij- SOCIËTEIT Evert Wiskerke was al erg blij dat hij een tiental van de Vrien dendamkring als tegenstander kon krijgen. De dam kring is een soc.ëteit, die bestaat uit dam mers uit heel Nederland. Die ko men vaak bij elkaar om te dam men, partijen te analyseren, maar ook om zo maar een partijtje te kaarten. „Het is meer een ont spanningsvereniging, waarbij het dammen centraal staat. De Vrien dendamkring heeft bijvoorbeeld de grootste bibliotheek op dam- gebied van heel Nederland. Alle boekwerken zijn er te krijgen. Zelfs het Zeeuws kampioenschap van 1930 bijvoorbeeld". Wiskerke heeft een nauwe band met de kring, ontstaan in de tijd dat hij in de Randstad woonde. Sinds hij getrouwd is en in Vlissingen woont gaat Evert Wiskerke niet vaak meer naar het voormalige groentenwinkeltje in Den Haag, waar de sociëteit onderdak vindt, maar de contacten heeft hij geen moment verwaarloosd. Dat heeft nu een gunstig resultaat gehad. Het viel zelfs gunstiger uit dan hij had durven hopen. „Ze boden zelf aan met Sijbrands te komen. Hij heeft de uitnodiging geaccep teerd met als voorwaarde dat hij afzegt als hij een simultaan moei spelen. Dat is tenslotte zijn brood. Maar vandaag heb ik nog gebeld en werd me verzekerd dat het voor 99,9 procent zeker is"- Dverigansmaken van het Vrien- ienschaar-team nog een aantal prominenten deel uit. De dertien dammers waaruit het tiental ge vormd zal worden zijn: Cor Ben jamins, Krijn Toet, Peter Poot, Cees Bakker, Theo Fonville, Wim Vrijland, Peter van der Stap, Hans Jacobsen, Jan Kok, Harry de Haxt, Hugo Simons, Fokke die Jong en Ton Sijbrands. Wiskerke vertelt dat ook Varkevisser een uitnodiging heeft gekregen, maar twijfelachtig of hij zal Het Zeeuwse tiental bestaa: uit: Aris Kammeraai, Jan Blom, Isaac op t Hof, Ko Louwerse. Jan Sinks, Jaap Veerhoek, Kees Rijk, Bram Goedhart. Pe'er Schunselaar en Evert Wiskerke. MAATREGELEN Voor de wedstrijd in het dorps huis te 's-G raven polder moeten wel enkele speciale maatregelen ïetroffen worden. Zo zal «r een afscheiding worden gemaakt om te voorkomen dat het publiek („rekenen op toeschouwers doe je Eds dammer nooit, je hoopt lUeen maar dat er mensen ko men", verduidelijkt Wiskerke) niet te dicht bij de borden kan komen. Organisator Wiskerke over het resultaat van de thuiswedstrijd (het Zeeuwse tiental gaat ook op oezoek bij de Vriendendam kring): „Om eerlijk te zijn: ik zie ons niet winnen. Een gelijkspel zou al enorm zijn en een over winning zou helemaal een onge looflijke prestatie zijn". GENT Axel de Gheselle van «Ir Bruinvis, het vrije-ntagtalrat dat »n de voorbije zomermaanden vrijwel Ie dereen versteld deed staan van zijn. voor Zeeuwse begrippen. Mipertljden op de 1500 «1 800 meter, heeft In het voorbije weekend zijn talent op dr 10(1 meter vrije slag bctrena Gentse scholier, nog altijd Hd van Bruinvis, kwam tijdens een zwemmee ting in Gent Uil ren geweldige tijd van 59.4 op de 100 meter vrije slag Met de realisering van te tijd had Axel de Gheselle ongetwijfeld een enorme stimulans kunnen zijn toor de Zeeuwse zwemtop. Vooral toot een mar. als Jaap KeUmri had een dergelijke ttjd een uitdaging kunnen zijn. maar zoals weülcnt bekend, mag Axel de Gheseiie, vanwege zijn Belg: sche nationaliteit, niet, of alleen bic- ten mededinging, meer aan Zeeuwse wedstrijden deel nemen. De Gheselle zwom m Gent de 200 meter vrije slag ook in een goede tijd: 2.10.2 ROERMOND De dames van Wal cheren hebben tegen Mora-Swift een enorme nederlaag moeten Incasseren. De Vlissingse hoofdklas-formatlc verloor in Roermond de inhaalwed strijd met 22-5. Het duurde tien minuten voordat Ce score werd geopend, maar toen Swift eenmaal draaide was het goed raak. Walcheren kon alleen maar met harde middelen de aanvalsgolven van de Roermondse meisjes trachten te stui ten. Dat lukte slecht. Bij de rust had Mora al een comfortabele 11-1 voor sprong opgebouwd. Na de rust scoorde Mora nog 11 keer en Walcheren wist vier maal doel- vrouwe Diny van Maanen '-ssseren. Uitslag 22-5. Voor Wal cl orden Anita Clarijs (2x), Oorri' a ".Vege. Lïa van Eenennaam en (allen een keer). GeijS AMSTERDAM De laatste ronde van het internationale Suikerdamtoernooi is beslist geen zitting zonder strijd geworden, want vijf overwinningen waren het resultaat van het 'plichtsbe sef' van de dammers. Onder dc win naars was ook Harm Wiersma, die ondanks het al in bezit zijn van de eerste plaats loch wat wilde laten zien. Ei een aanvankelijk klassiek duel te gen Cl ere wist de Friess kampioen het speltype te veranderen en in de aanval te gaan. 3iJ het vorderen van het spel kwam Wiersma in het voer deel terwijl Clerc veel tijd gebruikte. In een verloren stand overschreed Clerc de tijdslimiet. Met zeven over winningen sloot Wiersma het tcemooi af. een opvallende prestatie. Tsjegoiev won de tv/eede prijs door een zege op de Amerikaan Smith, dankzij een listi ge combinatie. Koepermar. kwam niet verder dan remise tegen Gantwarg, na een partij, die geheel in het teken van de strijd om het centrum had ge staan. De spelers uit de Sow jet-Unie zijn boos op elkaar. Gantwarg teken de remise aan op zijn notatiebiljet. hetgeen voor Koeperman aanleiding v/as hetzelfde te doen. Zonder eikaar de hand geschut te hebben verlieten de spelers de tafel. Deze verstandhouding betekent tfct memazxl bevreesd behoeft te zijn voor een combine, indien Wiersma, Gantwarg en Koeperman nog eens om de wereldtitel zullen spelen. Inmiddels is bekend geworden, dat het hoofdbe stuur -.-an de KND3 zijn goedkeuring zal hechten aan een dergelijke strijd. Het wachten is op het antwoord van de dambond van de Sowjet-Gnie. Mocht dit eveneens positief zijn, dan zal het voorste: aan de lidstaten van de internationale dam bona ter goed keuring worden voorgelegd. Baba Sy, a.e zo uitste.-iend was begon nen deelde samen met Koeperman nu de derae en vierde prijs. De Senega- lees won overtuigend van Rabatel Herme:mk en Drost sloten dit toer nooi af met gedecideerde overwinnin gen. Ztj achternaalden hiermee nog juist Gantwarg, die we! erg teleurge steld heeft. Opzienbarend was ae pres tatie van de 16-jarige Bernard RobS- lard uit Haiti, met het winnen van de jeugüwereiötitei. Ir. de meestergreep zegevierde de leicenaar Evert Broost- ring en verwierf het recht om het volgend jaar in de grootmeestergroep mee te spelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1974 | | pagina 13