PLAATS UW FAMILIEBERICHTEN IN DE PZC Pa van Hijfte nam afscheid van de Ylissingse sportwereld Oeververbinding Westerschelde familie berichten walstraat PRIJSBILJARTEN OP GELUKSBORD DE OMROEPER Sublieme uitvoering Messiahvan Handel 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 23 DECEMBER 1974 Heden nam de Here, nog vrij onverwachts, uit ons midden weg, onze lieve, zorgzame man, vader en opa PIETER MARANUS op de leeftijd van 60 jaar. Sterke God ons allen in dit zware verlies. Domburg: C. Maranus-Pranse Valkenswaard: G. Maranus E. Maranus-Roelink Hans, Paul en Karei Emmon: A. Maranus C. Maranus-Dijkstra Peter, Anneke, Ronald en Monique Aagtekerke: J. Maranus M. Maranus-Willemse Peter, Rian en Christel Domburg, 21 december 1974, Herenstraat 4. De teraardebestelling zal plaatshebben dinsdag 24 december 1974, om 12.00 uur, op de be graafplaats te Domburg. Vertrek van het •'Schuttershof' om 11.50 uur. Gelegenheid tot condoleren in het 'Schutters hof' na de teraardebestelling. Geen bloemen. Heden is, na een ernstige ziekte, vredig van ons heengegaan, onze lieve zuster, behuwd zuster en tante LEUNTJE NIEUWENHUIZE-VAN DE LINDE op de leeftijd van 69 jaar. Kloetinge: L. van de Linde Middelburg: L. Dekker-van de Linde J. Dekker Neven en nichten Rotterdam, 22 december 1974. Enige kennisgeving. Tot onze grote droefheid is, geheel onver wachts, van ons heengegaan, onze innig ge liefde, zorgzame moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder op de leeftijd van 72 jaar. C. Jobse-Groen L. M. Jobse L. Koops-Groen C. Koops N. M. Cobbe-Groen P. Cobbe Klein- en achterkleinkinderen Vlissingen. 20 december 1974, Sottegemstraat 40. Correspondentie-adres: Veersesingel 192, Middelburg. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het. Bethesda-St.-Josephziekenhuis. Kou- dekerkseweg. Bezoek heden van 18.30 tot 19.30 uur. De crematie zal plaatshebben dinsdag 24 de cember 1974, om 16,45 uur, in het crematorium Rotterdam, Maeterlinckweg 101 te Rotterdam- Zuid. Geen bezoek a Heden overleed, ge heel onverwachts, mijn lieve zoon en onze broer, zwager en oom PIETER MARANUS echtgenoot van C. Franse, Koudekerke: Z. Maronus-BImmel Aagtekerke: J. Maranus N. Maranus- van Keulen Domburg: J. Minderhoud C. Minderhoud Neven en nichten Heden is plotseling van ons heengegaan, onze lieve vriendin mevrouw Kegelclub 'De Treffers' Vlissingen 20 december 1974. Heden is, tot onze diepe droefheid, geheel on verwachts van ons heengegaan, onze lieve zuster en schoonzuster op de leeftijd van 72 jaar. Arnhem: G. Barenlsen W. Barentsen-Donderwinkel Breda: A. J. Barentsen J. J. Barentsen-Roose Vlissingen, 20 december 1974. Heden is, na een kortstondige ziekte, in alle rust ingeslapen, onze lieve, zorgzame vrouw, moeder en oma, mevrouw REGINA SERAPHINA REMIJN-BRAKKE op de leeftijd van bijna 74 jaar. Middelburg: W. H. Remijn Eefde: M. L. Seevinck-Remijn C. Seevinck Middelburg: C. R. Witte-Remijn J. H. E. Witte Oost-Souburg: Peter en Corry Middelburg: Regina en Wim Middelburg: Regina en Wilco De begrafenis zal plaatsvinden dinsdag 24 de cember om plm, 12.00 uur, op de algemene begraafplaats te Middelburg. Na afloop van de teraardebestelling gelegen heid de familie te condoleren in de condoléan ceruimte van de aula op de begraafplaats. Geen bezoek aan huis. Heden is, na een korstondige ziekte, in alle rust ingeslapen, onze lieve zuster, schoonzus ter en tante, mevrouw REGINA SERAPHINA REMIJN-BRAKKE op de leeftijd van bijna 74 jaar. Uit aller naam, L. S. Brakke Middelburg/Biervliet, 21 december 1974. Heden werd, na een langdurig, geduldig ge dragen lijden, tot onze diepe droefheid, van ons weggenomen, mijn geliefde vrouw, onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder JANNETJE KLAZINA LAMPER echtgenote van Leendert de Bat, in de ouderdom van bijna 80 jaar. Oostdijk: L. de Bat Waarde: J. van Zweden-de Bat H. van Zweden Meliskerke: J. M. Kamerling-de Bat K. Kamerling Oostdijk: M. Stouten-de Bat J. Stouten Klein- en achterkleinkinderen De teraardebestelling zal DV plaatshebben op vrijdag 27 december, op de algemene begraaf plaats te Krabbendijke. Vertrek vanaf het sterfhuis om 13.45 uur. Enige en algemene kennisgeving. Dankbaar tegenover God om de vele jaren dat hij bij ons mocht zijn, is plotseling van ons heengegaan, mijn lieve man, onze lieve vader, schoonvader en opa, de heer WILLEM WESTDORP echtgenoot van Agatha Grim, op de leeftijd van 73 jaar. 's-Heerenhoek: A. Westdorp-Grim St.-Oedenrode: W. Westdorp J. Westdorp-Oosthoek en kinderen P. Rijk-Westdorp D. Rijk en kinderen J. Westdorp M. Westdorp-Verbeem en kinderen L. Westdorp C. Westdorp-Knopjes en kinderen C. van Loenhout-Westdorp J. van Loenhout en kinderen J. Steyn-Westdorp C. Steyn en kinderen C. Westdorp J. Scholten-Westdorp J. Scholten en kinderen J. Traas-Westdorp L. Traas en kinderen J. Westdorp J. Westdorp-de Vos en kind A. van Eijkeren-Westdorp P. van Eijkeren en kind 's-Heerenhoek, 22 december 1974. De plechtige uitvaartdienst, waarbij u beleefd wordt uitgenodigd, zal plaatsvinden dinsdag 24 december 1974, om 10.00 uur, in de paro chiekerk te 's-Heerenhoek. Samenkomst bij de kerk. Een gebedsdienst wordt gehouden hedenavond om 19.00 uur, in de'parochiekerk te 's-Heeren- hoek. Kwadendamme Goes: Ovezande: 's-Heerenhoek: Voorburg: 's-Heerenhoek: Vlissingen: Hansweert: Met droefheid geven wij kennis, dat op 21 december 1974 te Brouwershaven is overleden, onze lieve broer, zwager en oom JACOB MARINUS KLOET echtgenoot van A. van Hekke, Nog vrij onverwachts is heden overleden, mijn lieve man, onze broeder, zwager en oom op de leeftijd van 72 jaar. P. van Leerdam- Olivier Fam. H. de Pan- van Leerdam Familie Olivier De begrafenis zal plaatshebben op dins dag 24 december, om 14.00 uur, op de alge mene begraafplaats. Gelegenheid tot con doleren na de begra fenis in de Ooster- kerk. A. H. VAN DIJK, arts, 23, 24 en 27 december GEEN PRAKTIJK. De andere huisartsen nemen waar. Tandarts P. S. M„ FRANTZEN te Goes van 24 december tot en met 1 januari GEEN PRAKTIJK. Ie prijs 2e prijs 3e prijs 4e prijs 5e prijs 6e prijs 7e prijs 8 e prijs 9e prijs 10e prijs 11 e prijs 12e prijs 13e prijs 14e prijs 15e prijs 16e prijs 17e prijs 18e prijs 19e prijs 20e prijs 21e prijs 22e prijs 23e prijs 24e prijs 25e prijs 26e prijs 27e prijs 28e prijs 29e prijs 30e prijs 31e prijs 32e prijs 33e prijs 34e prijs UITSLAG WINKELACTIE-LOTERIJ WALSTRAAT - SINT-JACOBSSTRAAT Philips kleurentelevisie no.: 154688 filmcamera projector en scherm bromfiets v.v. 100,- .v. 100,- •v. 100,- •v. 100,- ,v. 100,- draagbare televisie briljantring t.w.v. 375,- kledingbon t.w.v. 350,- kledingbon t.w.v. 350,- dames- of herenrijwiel dames- of herenrijwiel domes- of herenrijwiel dames- of herenrijwiel dames- of herenrijwiel geschenkbon t.w.v. 100,- geschenkbon t.v geschenkbon t.v geschenlcbon t.v geschenkbon t.v geschenkbon t.v dames- of herenhorloge dames- of herenhorloge dames- of herenhorloge dames- of herenhorloge dames- of herenhorloge geschenlcbon t.w.v. 50,- geschenkbon t.w.v. 50,- geschenkbon t.w.v, 50,- geschenkbon t.w.v. 50,- geschenkbon t.w.v. 50,- geschenkbon t.w.v. 50,- geschenkbon t.w.v. 50,- geschenkbon t.w.v. 50,- geschenkbon t.w.v. 50,- geschenkbon t.w.v. 50,- geschenkbon t.w.v. 50,- 164406 6980 206565 49497 117985 13442 168536 168510 201851 35303 210925 27501 178902 51216 85921 148302 34799 187163 102541 48733 93205 272831 54749 162620 270784 48398 109809 201500 88456 181901 294441 218970 187309 Prijzen afhalen Pims juwelier-horloger Walstraat 99, Vlissingen. EERSTE KERSTDAG HOTEL-CAFÉ Bocht van Guinea 6, Goes Tevens wensen wij alle fam., vrienden en clientèle prettige kersdagen en een voorspoedig 1975 toe. Beleefd aanbevelend. Dien en Kees Verweij-Poortvliet. Op de foto: pastoor Van de Riet speldt de heer Van Hijfte de pauselijke on derscheiding op. RIDDER IN DE ORDE VAN SYLVESTER TIJDENS VIERING 40-JARIG JUBILEUM SPORTVERENIGING VLISSINGEN Met een bijzonder druk bezochte receptie in het clubhuis op het sportpark Bonedijke heeft de Vlissingse sportvereniging Walcheren zaterdag het veertig jarig bestaan de vereniging herdacht. Tijdens de ceptie, clie 's middags werd gehouden en op de feestavond in het Vlissing se Scheldekwartier werd Pa van Hijfte na een veertig jarig voorzitter schap in het zonntje gezet- Zijn opvol ger is de heer W. Mange. Maurice van Hijftedie in de sport wereld békend is onder de naam Pa van Hijfte is sinds de oprichting van de sportvereniging Walcheren op 4 december 1934 voorzitter ge weest. „In al die jaren hebt u in de Vlissingse sportwereld een bijzondere rol gespeeld', zei wethouder Oh. J. Giillissen Verschage. die ook sprak na mens de Stichting Sportbelangen waar van hij voorzitter is. onder meer in zijn toespraak tijdens de recentie. De heer Gillissen Verschage besprak in 'het kort 'wel en wee' van de sportver eniging sinds de oprichting in 1934. Daaruit kwam onder meer naar voren dat bij de oprichting van de sportver eniging (toen AV '35 geheten) begon nen werd met 20 leden. Aanvankelijk was het een atletiekvereniging, maar snel werd de vereniging uitgebreid met vete takken van sport. Als een van de hoogtepunten uit de bestaansge- schiedenis van Walcheren noemde wet houder Gillissen Verschage dé opening van het clubhuis in 1973. De vereniging telt momenteel ruim 700 leden, van wie de meesten voetbal of handbal beoefenen. Namens de Vlis singse sportwereld loofde de wethou der van sportzaken de scheidende voor zitter Pa van Hijfte voor zijn vele ver- dieasten in de afgelopen 40 jaar. Hij overhandigde hem daarbij de speld van waardering van de stichting sport belangen. Pastoor W. C- van de Riet, die Pa van Hijfte roemde om zijn vete. verdiensten op kerkelijk en maatschappelijk ge bied. overhandigde de scheidende voor zitter de pauselijke onderscheiding Ridder in de Orde van Sylvester. Na dat de heer K. Aarsens medeoprich ter van de sportvereniging in '34 in het bijzonder de aanloopjaren van Walcheren uit de doeken had gedaan vooral die jaren van voor de twee de wereldoorlog boden drie jeugdle den, Hans Klaassen, Diana de Poorter en Astrid Meerman, de heer Van Hijf te een cadeau aan namens de leden. De heer Bakker, voorzitter van de KNVB afdeling Zeeland bood eveneens zijn gelukwensen aan e.n besprak in het kort de 'ups' en 'downs' van de sportvereniging Walcheren. Als blijk van waardering bood hij een wandel tegel aan namens de afdeling Zeeland en namens de KNVB een bonclsvlag, „als waardering dat Walcheren 40 jaar de voetbalsport heeft gediend." Vele sprekers volgden. Daar waren on der anderen vertegenwoordigers bij van De Uiterton, Zeeland Sport en van de scheidsrechters. Him gelukwensen gingen alle vergezeld van cadeaus. Nadat alle sprekers him zegje hadden gedaan dankte de nieuwe voorzitter W. Mange voor de gelukwensen en sprak daarbij tevens de hoop uit da.t Walcheren eenzelfde goede tijd als de afgelopen 40 jaar tegemoet zal gaan. Hierna, werden de vele bezoekers in de gelegenheid gesteld het bestuur met het 40-jarig jubileum geluk te wensen, 's Avonds ging het feest verder in het: Scheldekwartier. Daar werd een volle dig feestprogramma afgewerkt. Pa van Hijfte werd tot ere-voorziter be noemd en zes leden werden lid voor verdienste- Dat waren de heren J. Die- rikekx, J. Klaassen, A. Schoute. J. Corveleijn, A. Vael en A. van Pamelen. RK-KERK OOSTBURG Het was jammer, dat de rk-kerk te Oostburg niet meer bezoekers telde dan ruim honderd, want bij deze "Messiah"- uitvoering door het 'Collegium Instru mentale Brugense' onder directie van Patrick Peire was (achteraf bekeken) een volle kerk beslist een beloning ge weest voor de uitvoerenden. Uw resen- cent heeft ten eerste door het lange wachten bij de boot de opmaat van dit concert en ten tweede het coda (voor een tijdige terugtocht) gemist en dat speet hem oprecht. Het vocale gedeelte was toebedeeld aan het "Westvlaams Vokaal ensemble', dat ingestudeerd werd door Geert Claeys, Ik heb me laten vertellen, dat dit 28 leden tellende koor iedere week met ■huiswerk' naar huis gezonden wordt en dat dit huiswerk op de volgende petitie dan ook gekend dient te w den. En op deze wijze van repeteren kan men natuurlijk flink opschieten. Sommigen doen dat per grammofoon plaat, anderen op instrumenten. Men kan er van op aan dat een ieder lid van dit koor met een flinke dosis muzika liteit begiftigd is, dat is in ieder geval gebleken. De doorzichtigheid waarmee dit koor zong (en dit de gehele avond onvermin derd stand hield), de frisheid die geen enkel moment verslapte en de dynami sche schakeringen die in deze koorwer- i ken zeer talrijk zijn, werden niet één, keer na welke zijde dan ook overtrok ken. Steeds weer beschaafd en zonder overheersing van één der partijen, werd hier op een dusdanige wijze Handels muziek geïnterpreteerd, als nooit tevo ren. Zowel ritmische als melodische moeilijkheden werden met een gemak terzijde geschoven en diegenen, die de ze muziek zelf wel eens hebben gezon gen, weten uit ervaring waar de ge varen liggen. Het moet mogelijk zijn dat dit koor in Zeeland nog eens ver der door dringt. Ook het orkest (hoofd zakelijk amateurs) bleek niet onder te willen doen voor dit geweldige koor en begeleidde de vaak niet gemakkelijke partijen naar behoren. Trouwens de at tenties van dirigent Patrick Peire. die er steeds een hoog tempo inhield, wa ren van dien aard, dat men wel reage ren moest en de duidelijkheid liet ook niets te wensen over. Aan deze uitvoering werkten een vier tal solisten mee. De alt Lieve Janssens heeft een prachtig stemgeluid en had een zeer beheerste voordracht, wat o.a. tot uitdrukking kwam in de aria 'He was despised*. De enige keer dat er verschil in tempo kwam, was in de aria 'He shall feed his flock like a shepherd', waar Lieve Janssens nadruk kelijk haar tempo dicteerde. In deze aria neemt de sopraan Elaine Barry, vooral in de hogere regionen van voor name klasse, het tweede gedeelte van deze solo over. Ook hier weer een so liste van klasse, die mij o.a. liet genie ten van het lichtvoetig gezongen 'Re joice greatly, o Daughter of Zion'. De tenor Martyn Hill, die ik juist in Zeevaart op kanaal Gent- Temeuzen nam beduidend toe TERNEUZEN De zeevaart op het kanaal Gent-Terneuzen is de afgelopen elf maanden beduidend toegenomen ten opzichte van vorig jaar. Van janu ari lot en met november passeerden er 9560 zeeschepen met een totale tonnage van 28.176-048. Vorig jaar wa ren het er 9085 met een tonnage van 26.095.488. Over november passeerden er 866 zeeschepen van in totaal 2.888.214 ton. De binnenvaart bleef iets achter bij de cijfers van vorig jaar. Van januari tot en met november passeerden via West- en Oositsluis. 72.230 binnensche pen van in totaal 43.786.152 ton. Vorig jaar 75.102 met een gezamenlijke ton nage van 43-752.917. De Westsluis werd gepasseerd door 6284 binnenschepen met een tonnage van 3.09.769 (vorig jaar: 5827, tonna ge: 3 070.836), de Oostsluis door 65.946 binnenschepen met een tonnage van 40.693.383 (was 67.275 schepen, 40.682.081 ton). Proefvaart van Breskens 43 BRESKENS Zaterdag maakt de viskotter !EI Mar® Breskens 43 een officiële proefvaart. De nieuwe kotter is gebouwd voor rekening van de firma Albregtse te Breskens. De Maas kant Machinefabrieken te Stellendam zorgde voor de afbouw van het in Polen gebouwde casco. De 'El Mar' wordt voortgestuwd door een 1760 pk direct omkeerbare scheepsdieselmotor. Het schip is 36,< meter lang, de breedte is 8,02 en de holte 4.70 meter- De proefvaart zater dag begint om een uur in de haven van Breskens. de beginfase had gemist, excelleerde in de aria 'Thou shalt break them'. Hij had verder een aandeel in de recitatie ven. Van formidabele klasse en stemgeluid was de bas Geoffrey, die met zijn so nore stemgeluid de bezoekers aan zich bond met o.a. de voortreffelijk gezon gen (en technisch moeilijke aria) 'Why do the Nations so Furiously rage to gether'. Eerder had deze bas ook al van zich doen horen in The people that walked in darkness'. Resumerende een uitvoering van zo'n hoge klasse, zoals men die maar zelden meemaakt. Daarvoor verdienen beide dirigenten (Geert Claeys, koor en Patrick Peire, orkest) veel lof. Wat het koor betreft, zou ik als enige punt van kritiek willen zeggen, dat zij zich minder beweeglijk manifesteren. De klavieruittreksels en de personen er achter staan geen moment stil en de maatsoorten zouden (wanneer de leden geen geluid zouden geven) zo af te le zen zijn van deze koorleden. Misschien zou een tv-uitzending wonderen kunnen doen. want dan zou dit 'Westvlaams Vokaal Ensemble' van zichzelf schrik ken. Voor de rest was alles subliem. Slot van pagina 1 Het nieuwe tracé van de vaste oeververbinding Westerschelde: een méér ge bogen tunneldeel en de aansluitende wegen oostelijker geprojecteerd dan in het oorspronkelijke plan. Als gevolg van die wijziging zal de nieuwe ver binding ten oosten van het dorp Kruiningen aansluiten op de rijksioeg, ter wijl de aansluitende weg in 'Zeeuwsch Vlaanderen eerder aansluit op de be staande dubbelbaansweg naar het veer Perkpolder. worden gehandhaafd. Via de aanslui ting 'Luchtenburg' kan het verkeer richting Bergen op Zoom dan op de nieuwe rijksweg 58 komen. Verkeer richting Vlissingen kan op de nieuwe (thans nog in aanleg zijnde rijksweg 58 komen via de aansluiting 'Zanddijk'. In de tweede fase kan rijksweg 60 (aansluitende weg op de brug/tunnel verbinding) over rijksweg 258 worden heengevoerd en vervolgens ongelijk vloers op rijksweg 58 worden aange- haven van Kruiningen op de daar ter plaatse dubbelbaans rijksweg (60) wordt aangesloten. Dit meer westelijke tracé voor de aansluitende wegen geeft een besparing van enkele kilometers nieuwe weg. Het aansluitend weggedeelte op Zuid- Beveland wordt in twee fasen uitge voerd. In de eerste fase kan de be staande gelijkvloerse kruising op rijks weg 258 bij Kruiningen (afslag veer)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1974 | | pagina 4