De nieuweMiivo occasions zijn er. Kies bij uw dealer. Nieuwjaarsreceptie donderdag 2 januari 1975 VOLVO MÊ fers schrijven ONDERNEMINGSRAAD KMS Vuurwerk De kat of de kater PPR geschokt Kerstmis Kerstappèl kerken? Pelsdieren nieuwjaarsbijeenkomst (open tafel) GEMEENTE VEERE GESLOTEN ZIJN. VERA VERA BLOEMENKIOSK VERA IS NORMAAL GEOPEND VERA VERA Pla?*c uw familie berichten in de PZC 6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 23 DECEMBER 1974 Zaterdag 28 december hopen onze ouders en grootouders P. HANGOOR ITun dankbare kinderen en klein kinderen Receptie van 17.00 uur tol; 18.20 uur in Hotel Maldegom, Beursplein te Vlissingen. Op vrijdag 27 december j hopen wij met onze ouders, groot- en over- grootouders C. MEULMEESTER en hun 50-jarige echtver eniging te gedenken. Wij wensen hen nog een goede en gezegende levensavond toe. Hun dankbare kinde ren, behuwd-, klein en achterkleinkinde ren Gelegenheid tot felici teren van 16.30 - 18.00 j uur in 't wijksgebouw j *t Anker te Vlissingen A. DE KONING tandarts tot en met 2 januari GEEN PRAKTIJK. A. G. H. LAUMEN tandarts Dinsdag 24 december t/m maandag 6 januari GEEN SPREEKUUR. Hartelijk dank voor de vele bewijzen van medeleven, ontvangen tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve vader en opa JOHANNES MATTHIJS KLOMPE weduwnaar van Adriana Cornelia Steendijk, Tevens onze dank aan doktoren en verplegend perso neel van ziekenhuis 'Bergzicht', voor de liefdevolle ver zorging. Familie Klompe Wolphaartsdijk, december 1974. Op 28 december 1974 hopen wij onze 25-jari- echtvereniging te I gedenken. j Wij nodigen u uit op de 1 receptie van 15.00 tot 17.00 uur. I Sint-Laurens, i Van Cittersstraat 23. Begrafenis- en crematieverzorging 'DE V00RZ0RG'/P. SINKE VLISSINGEN Kasteelstraat 82. tel (01184) 2760 MIDDELBURG Noordweg 135 tel. (01:180) GEMEENTE VLISSINGEN Ter gelegenheid van de jaarwisseling hou den burgemeester en wethouders van Vlis singen op van half vijf tot zes uur een ontvangst in de burgerzaal van het stadhuis. Iedere belangstellende is bij deze ontvangst van harte welkom. De Volvo dient gemiddeld vier eigenaars. Een neutrale prognose van een Zweeds autotechnisch onderzoeksinstituut (Svensk Bilprovning AB) wees uit dat de gemiddelde Volvo langer meegaat dan alle andere auto's. Wij wijzen dan ook op zes lakbehandelingen, op een motor die nooit tot de bodem van zijn machtig kunnen gaat: allemaal punten die sterk bevorderlijk zijn voor een lang autoleven. Ook in een gebruikte Volvo zit de van huis-uit ingebouwde veiligheid.Een Volvo blijft een Volvo. Kijkt u maar bij uw dealer. Onze SHOWROOM is dagelijks geopend var 9.00 - 12.00 uur en van 13.00 - 17.00 uur. HOEGEN DIJKHOF HANDELMIJ. B.V. Noordweegseweg 15 - 'S-HEER-ARENDSKERKE Telefoon 01106-1502/1592. Woensdag 18 december is er op de KMS een nieuwe ondernemingsraad gekozen. Voor deze keer volgens een nieuwe procedure. Scheldewerkers konden het in deze krant lezen, nog eerder dan in een publikatie in hun eigen bedrijf, waar ze 40 uur per week aanwezig zijn. En toch is de directie is hier van overtuigd. In een mededeling die iedere Schelde- werknemer thuis bezorgd kreeg kon den ze lezen: 'Als vertegenwoordigend- en overlegorgaan heeft de onderne mingsraad een belangrijke en onmis bare functie in de gehele bedrijfsvoe ring gekregen. Ook in de komende zittingsperiode van 3 jaar zullen er belangrijke zaken aan de orde komen. Daarom is het van groot belang dat iedere Sohelde-werknemer aan deze verkiezing deelneemt'. Wat een hartont- roeren'd enthousiasme van de Schel- de-directie, maar wat een diepe verne dering was deze mededeling voor alle Scheldewerknemers, want ze kregen deze mededeling' thuis op 6 november 1974 en dat was nu precies op de datum waarop de laatste activiteit die aan de verkiezing vooraf ging de sluiting van de kandidaatstelling sloot. Geweldig directie, zo ik nog niet over tuigd was van uw enthousiasme dan ben ik het nu. Maar het zij u tot troost, uw tegenpartij (de vakbonden) waren ook zeer enthousiast over de verkiezing. (In werkelijkheid is dit natuurlijk niet helemaal waar want op vele bedrijven zijn de onderne mingsraden kleine vakbondjes gewor den en ze zullen vervangen moeten worden in de toekomst door bedrijfs- contactmaimen met bijbehorende commissies). Maar ze hebben nu nog kandidaten gesteld. En de al jaren oude verkiezingsleuzen werden weer aan de poort van het bedrijf uitge deeld. Maar geachte vakbonden wat mij zo geweldig intei-esseert, waar blijft toch de uitslag ran de enquête die door de gezamenlijke vakbonden onder het personeel van de BV 'De Schelde' twee jaar geleden werd ge houden? Velen van ons stuurden uw vragenlijsten in. op uw vriendelijk verzoek. Wat toch een diepe vernede ring voor ons kleine mannen, waar voor u tegen betaling van grote sala rissen pleegt op te komen, dat we er nooit iets van hoorden. Drie jaar heeft het, geduurd om een nieuw reglement samen te stellen en dit, mogen we zeggen met heel veel optimisme, getuigt van een snelle en doeltreffende manier van werken. Eni ge weken geleden is het klaar geko men en de eerste exemplaren zijn toegestuurd per interne post aan alle werknemers. Nee niet waar, aan alle topfunctionarissen van de KMS. De rest krijgt er nog wel eens één, maar ja ze liadden er ook niets aan gehad gezien de late mededeling, de kandi daatstelling was toch al gesloten. Waar ik ook nog zo diep van onder de indruk ben is het goede werk dat onze ondernemingsraad in samenwer king met. de vakbonden heeft gedaan. Wat betreft het vervangen van de KMS-winstdelingsregeling door de Rijn-Sohelde-Verolme-bonusregeling. We kunnen dit lezen in het sociaal verslag van 1972. Jonge-jonge wat zijn we daar een stuk beter van geworden, bedankt ondernemingsraad bedankt vakbonden, maar het zal tijd worden dat jullie eens nederig excuus vragen voor deze miskleun. Of zouden vak bondsbestuurders tegenprestaties moe ben leveren om staatssecretaris of burgemeester te worden, want je kunt dit tochmoeilijk zien als het opko men voor de rechten van de laagstbe taalden. als je het dividend-percentage van de aandeelhouders laat stijgen en het winstdelings-percentage van de werknemers bevriest op 8 procent, door ze een bonusregeling aan te praten. En wat ook zó geweldig is, de snelle verslaggeving van de vergade ringen en de enorme openheid over de besproken onderwerpen, ja alleen daarom zou je zowat je nek gebroken hebben om bij de stembussen te ko men. Ik nodig hierbij directie en on dernemingsraad uit er eens diep en eerlijk over na te denken of u bereid bent zolansr te wachten on verslagge ving van een vergadering waar u bij aanwezig was of belang in stelde. En wat gij niet wilt, dat u geschiedt doe dat dan ook een ander niet. En dat zijn allèmaal heel negatieve geluiden over het werkvan -de ondernemings raad. Zijn er dan geen positieve? Ik vind van nieténmét mij heel velen als je al die m'ensen mag geloven die zeggen dat de-ondernemingsraad hen niets kan schelen en dathet toch maar een stelletje jaknikkers zijn die in de raad zitten. En de uitslag van de„verkiezingen toonde overduidelijk aan dat je hen mag geloven, 61,1% ging stemmen, en 38,9% bleef rustig aan het werk. En het moet de vakbonden toch aan het denken zetten dat 25% van hun leden niet stemde. Want als hun ledenopga- ve juist is, is 79% van de Schelde werknemers georganiseerd en 21% niet en 7,1% hiervan,heeft beslist wel gestemd. En 25% niet stemmende vakbondsleden .betekentvoor mij een dikke onvoldoende voor .het' werk van vakbondsbestuurders. En als jullie door jullie toedoen zonodig zeer onde mocratisch 21% Schelde-werknemers een vertegenwoordiger in de raad moeten ontnemen, doe dan wel. je werk goed. Want zoals het nu gaat krijgt ,het. woord 'profiteurs' dat jullie zo graag gebruiken een verdraaid hol le klank. En als slot een zeer welge meende. goede raad aan directie en vakbonden. Maak niét de fout de schuld van slechte opkomst bij verkie zingen. het niet kunnen aantrekken van goede kundige leden voor de raad en afnemende productiviteit op dom me ongeïnteresseerdheid van werkne mers vallende onder de cao af te schuiven, maar ,zoek de schuld bij uzelf. Als mijn gezin geen goed gezin is dan ben ik de schuld daarvan en niet- mijn kinderen, - - D. Meijer, Burgemeester Stemerdinglaan 93, Oost-Souburg De heer F. G. H. Brandenburg van de verkiezingscommissie voor de ondernemingsraad bij de KMS merkt naar aanleiding van de op merkingen van de heer Meijer op dat reeds geruime tijd van te vo ren de procedure.voor de o.r.rver kiezing bij de georganiseerde werknemers in het bedrijf bekend was. De kandidaatstelling' een zaak van de vakbonden is vol gens de heer- Brandenburg via dé reglementaire procedure lang voor de door de heer Meijer genoemde datum geschied. Juist is dat het nieuwe reglement alleen aan com missieleden en> bedrijfstop, kader leden e.d. is gezonden, maar ieder geïnteresseerde werknemer kan het ter inzage krijgen. Er zal een boekje worden samengesteld met o.m. de bonusregeling en het nieu we o.r.-reglement, dat iedere KMS- werknemer krijgt. De heer J. Schepers, districts hoofd Zeeland Industriebond NVV: „Er is over de kandidaatstel ling voor de o.r. uitvoerig overleg gepleegd om geschikte kandidaten te zoeken. Er zijn door de bonden ledenvergaderingen en discussie avonden aan besteed. Bij de kan didatenlijst, die uiteindelijk- tot stand is gekomen, zijn de leden in tensief betrokken. Het is op de meest democratische wijze ge beurd. Ook de bonusregeling is tot stand gekomen na uitvoerig overleg met onze leden. De bonds leden hebben deze regeling in alle bonden met grote meerderheid aangenomen. Als de heer Meijer lid is van een vakbond, laat hij dan op de vele ledenvergaderin gen die de bonden houden uiting geven aan zijn misnoegen in plaats van via de dagbladen belangstel ling trachten te trekken voor z-ijn éigenpubliciteit". Tot zover de heer Schepers. Hij, zowel als de heer Brandenburg laten alle ver dere opmerkingen geheel voor re kening van de heer Meijer. In 'Hoort Ziet. Schrijft' van PZC 17 december werd ons een verzoekje ge daan rekening te houden met blin.de- geleide honden en honden in het alge meen. Mijns inziens verdient dit pro bleem een veel groter en opvallender ruimte dan dat kleine artikeltje in een hoekje. Hoewel ik betwijfel of er, met dat kleine verzoekje of een grotere, ook inderdaad rekening gehouden zal worden. Wie wil zich graag de pret onthouden van dat knalfestijn en de lol rotjes ai' te knallen, soms al weken tevoren? Ik vraag me af of degene die dit verzoekje in dé krant, schreef, straks niet even enthousiast mee gaat staan knallen- zonder'zi'ch 'er maar "è'en ireëT om tebekommeren pf hij- er een ander méé? lastigvalt. ifewerinbétHvan niet. Met zo'n verzoekje bereik je absoluut niets. Beter zou het zijn dat er een wet- kwam die verbood vóór het eingelijke knaluur vuurwerk af te steken, en ook, dat uitsluitend volwas senen met het wisselen van het jaar, vuurwerk kunnen ontsteken. Al weken tevoren beginnen kinderen en opge schoten jongelui rotjes af te steken, zelfs 's avonds in tuinen ie gooien van andere mensen. De ouders dia hun kinderen de gelegenheid geven die rommel te kopen, hebben er zelf geen last van dat hun kinderen in hun tuin die boel ontsteken, het zijn altijd anderen die die troep in hun tuin krijgen. Als je dan geen dieren buiten hebt is dit wel lastig maar verder geen probleem maar wat, te doen als dat vuurwerk tegen je duiven- of kippenhok ontploft? De mensen die steeds maar klagen over geluidsover last doen zelf hst hardst eraan mee om het nog erger te maken. Niet enkel is het voor een blindegeleide hond en zijn baas of bazin een pro bleem rustig mat de hond uit te gaan zo tegen oud- en nieuw, iedereen met, zijn hond zit met dit euvel- Er zijn honden die zich weing aantrekken van zo'n knal, maar als je met een hond zit die doodsbang is voor die knallen kun je niet rustig je wande ling afmaken die die hond per dag toch hard nodig heeft. Eet maar lek ker je kalkoen of gebraden konijn en het zal jouw een zorg zijn of de hond bij een ander de zenuwen in zijn lijf krijgt van de rotjes die jij zo gezellig laat knallen. Een beetje meer rekening houden met de dieren, och waarom? Het is toch maar een dier he. Dan las ik. naast het verzoek van de blinde mevrouw, ook nog over het. bevuilen van de promenade in Vlissingen. Hier werd geopperd voor een honden toiletje in het midden van de prome nade. Een prima idee. maar daar zal het wel weer bij blijven. J. J. Th. v. Gent Oost-Souburg Het gaat alweer snel naar de kerstda gen toe. De dagen waarvoor zovele konijnen, kalkoenen, kippen en andere dieren het loodje moeten leggen voor de eetlust van de mens- Kerstmis wordt door iedereen gevierd. Door religieuze mensen en door mensen die nergens in geloven. Ik vraag me af waarom deze laatsten het. eigenlijk vieren. Ze geloven niet in herdenking van de geboorte van Jezus. Dus wat valt er voor hen dan te vieren? Zij nemen deze Kerstmis als excuus, om hun eetlust, de vrije teugel te geven dezer dagen. Terwijl ze totaal niet beseffen wat nu eigenlijk Kerstmis is. Maar dan in de ware zin van het. woord. Maar goed, als men zo nodig zijn maag (en hart) wil verpesten is dat voor eigen risico, maar waarom moeten zovele dieren weer de dupe zijn, Deze dieren die vaak door de eigenaars op ondeskundige en zeer pijnlijke wijze worden vermoord. Het hele jaar hebben bijvoorbeeld de ko nijnen in een klein hokje gezeten steeds maar vetter wordend en tol slot worden ze dan geslacht. Eigena ren van deze dieren, die ze het hele jaar door verzorgden en zelfs wel vertroetelden, maken ze nu zonder pardon dood. Je zou toch denken dal. men dan toch wel gehecht is geraakt aan zo'n dier. Maar nee, een mens is hard. En denkt men nu echt. dat men niet gezond kan blijven, zonder vlees te eten? Ach. kom nou- Een mens heeft z ial geen gebit om vlees te eten zoals roofieren. Voordat wij vlees kunnen eten moet het eerst gebraden, of gebakken worden in allerlei saus jes. zodat de eigenlijke vleessmaak en waardevolle stoffen vrijwel i'dt over sommige omstandighe- den wel eens het gezegde gebruikt: of men van de kat of de kater gebeten wordt, is hei zelfde. Zulks dacht ik toen ik in de PZC van donderdag 12 december jl„ de publikatie van de CPN afdeling Middelburg las. die het gemeentebestuur van Middelburg, als Zeeuwse hoofdstad wil vragen, om een grote som geld, tot 5 mei viering als dag van bevrijding van de Duitse overheersing, doch nu door de CPN afdeling Middelburg genoemd een vie ring als duidelijke afwijzing van liet fascisme, Dit feit, zouden zij dan, zoals zij dit noemen, met alle goede Nederlanders .als. 30-jarige bevrijdings- dag feestend'"willen 'herdenken. Nu f dacht ik tengerste: Dat 3,0. j.aar.yoar vele aangelegenheden, én toch zéker wel voor' een 'feit als dit, een verjaar dag was, om aan de vergetelheid prijs te geven. Ten tweede: Zouden die goede Nederlanders, dan ook niet een leven zo groot feest kunnen vieren, als ook het communisme uit de poli tiek zou verdwijnen? Om zich dan onder het vaandel van die goede Ne derlanders te scharen? Ik zie het nier. anders: het fascisme en of het com munisme of men van de kat of van de kater gebeten wordt, is hetzelfde. Dus geen feestgelegenheid voor goede Nederlanders, voor deze geldt het nog. God. Nederland en Oranje. Wel licht voor CPN: rood communistisch Nederland. E. Kleïn.epier Wolphaartsdijk Het moderainen van tie Hervormde Kerk heeft dc plaatselijke gemeenten verzocht in cle komende diensten aan de kerkgangers gelegenheid te geven tot mede-ondertekening van de verkla ring van 80 vooraanstaande Nederlan ders tot solidariteit en steun aan dc huidige staat Israël. Graag wil ik openlijk verklaren, dat ik niet bereid ben mijn handtekening hieraan te geven, omdat deze solidari teitsverklaring met Israël mijns in ziens niet het kerstappel kan zijn, dat de kerken moeten verkondigen. In de verklaring wordt een politieke keuze gemaakt, die hoe verklaar baar ook partijdig zich uitspreekt voor de staat Israël en daarmee zich distantieert van de zaak der Palestij- nen. Nergens wordt in de verklaring openlijk het recht van de Palestijnen op een eigen staat genoemd, maar wel nadrukkelijk het bestaansrecht van de staat- Israël. Hoezeer ik (overi gens met de VN) voor dit bestaans recht wil opkomen, men mag de ogen niet sluiten voor het. leed, dat het vestigen van de joodse staat voor het Palestijnse volk heeft betekend. De terreurdaden mogen hierbij zeker aan de kaak worden gesteld, maar niet ais verdediging van het afwijzen van iede re onderhandeling van Israël met de PLO. Verheugend was het dat prof. dr. H. Berkhof, één der ondertekenaars, jongstleden woensdagavond in Ken merk verklaarde, dat zijns inziens de Israëliërs wel moeten praten m,?.t de PLO. Anders zouden zij in dezelfde fout vervallen, die wij Nederlanders met de Indonesiërs- hebben gemaakt. Zij. die wij eerst terroristen en vijanden noemden, waren later de ministërs. Jammer, dat hiervan niets in de ver klaring staat. Daarom is hel juist voor de kerken zo'n gemiste kans. Want hadden juist zij niet rondom kerstfeest moeten spreken in de ver bondenheid met het joods Kind. wiens geboorte in de kerken weer herdacht zal worden. Zou de uitspraak van Martin Buber uit 1921, dat de testcase voor de 'echtheid' van wat in het mo gebeurt, gevonden moet worden in de verhou ding van joodse kolonisten én Pales tijnse arabieren! dan niet opnieuw moeten worden gehoord. Kerstfeest roept op tot ontmoeting en dat vraagt, van'beide partijen zelfver loochening. Maar zonder kruis komen wij niet bij de kribbe. A. van Santen Middelburg. gehael teniet zijn gegaan. Plet hoeft dus echt niet zonodig hoor". Zelf eet ik al jarenlang geen vlees, vis of gevogelte en ik ben zo gezond als een vis. Ik zou wel eens willen weten hoeveel mensen Kerstmis zouden 'vie ren' wanneer het de gewoonte was die dagen te vasten. Mevrouw E. N. sierevoe* Bouwen Ewoutstraat 62 Vlisslnsan. Met en:„e verbazing las ik hoe de PPR is teleurgesteld over de benoe ming van Boertien als CDK van Zee land In plaats Boertien en Zeeland te feliciteren met deze benoeming, pro beert de PPR van Zeeland, onder valse voorwendsels, deze benoeming door haar eigen regering, voor zich zelf op te eisen als zou zij wel door Zeeland wel zo worden toegejuicht? Geheel Zeeland heeft via vele partijen en groepen juist zo'n CDK voor Zee land gewenst en de huidige regering heeft juist op zeer verstandige wijze rekening gehouden met de wensen van de meerderheid van geheel Zee land en is ijvoor Zeeland een grote geruststelling;, zo'n commissaris dei- koningin te Itnogen bezïten zoals ae PZC dit in 't kort reeds heeft weerge geven- Als de PPR werkelijk democra tisch wil zijn, zal zij moeten tonen dat zij dat meent en geen partijbelangen dienen te behartigen boven die van het welzijn van de- mensen, en zal zij met haar huidige regering een juiste koers moeten varen welke rekening wil houden met de rechten van de mens waarbij uuk heden Zëeiand al tijd nog behoort. A. Blankenburgh, Nieuwdorp. Geschreven door leerlingen van de Mytylschool te Oostkapelle naar aan leiding van de wereldoriëntatielessen over 'De zeehond' en 'De pelsdieren'. .Jeannet op de Beke, Frank Sbronks; De jagers schieten pelsdieren voor de mode, want ze hebben zö'h mooie vacht. Wij vinden dat erg gemeen. Veel van deze pelsdieren zijn haast uitgestorven- Gelukkig mogen ze in Nederland veel pelsdieren 'niet meer stropen- Ze zijn beschermd. In andere landen mag het nog wel. De dierenbe scherming is daar fel optegen. Op dieren jagen is erg laf van de mensen. Veel stropers maken 'valletjes, waai de dieren toevallig in lópen. Ze bijten hun pootje er gewoon af, omdat ze vrij willen lopen in de natuur. Kees Vis; De dieren leven in het wild veel rustiger dan dat er op gejaagd wordt. Want als er op hen gejaagd wordt, dan moeten ze steeds een plaatsje zoeken om te schuilen. De mensen die op di .en jagen beseffen dat geens zins. Die mensen denken alleen maar aan mooie bontjassen en geld verdie nen. Dat de dieren daar zoveel voor moeten lijden kan hun niets SGhelen Kees Pauwe; De stropers verdienen heel veel geld. Ik vind dat zo gemeen, die klemmen en die vallen. Pels is erg mooi, maal ais je weet wat; de dieren te lijden hebben dan koop je die dingen toch niet! Wat ook gemeen is-„ dat ze in fokkerijen in hele kleine hokken zit ten, dat is ook niet goed voor ze. Dat is zoveel ellende in de wereld! Hans Buyen, Bennie Schot: schreven een verhaal over een stro per. Op een dag komt zijn hond echter in een klem terecht. Dan betert hij zijn leven en zet geen klemmen en vallen meer. Trudi de Rijk. Henk Barendsen, Leo Kwist; Op een dag kwam er een man in het bos. Hij had een hond en klemmen bij zich. Vlakbij een paar struiken zette hij een klem neer. Hij gooide een boel dorre bladeren op de klem, zodat je de klem niet meer kon zien. en ging toen weg. om de andere klemmen ook "zo weg te zetten. Hij ging toen de oude klemmen controle ren! Bij de klem aangekomen zal; daar een bisamrat in. Beet!) riep hij. Hij deed de klem open en gooide het beestje in de zak. Toen kwam hij bij een andere klem en daar zat een arme egel in. Wat doet dat stomme beest in mijn klem? Toen hij thuis kwam had hij acht bisamratten en dertig andere dieren- Zij waren voor niets gestorven. Wllma Verhage, Inge Woittiez, Addie Leendertse; Er was eens een man die naar 'net bos ging. Hij had klemmen bij zich. Hij zette ze overal uit. en dekte ze af met, bladeren. Waarom zou hij dat doen? Ik denk dat hij de dierenpels wilde hebben om te verkopen. M. C. Hoekstra-v Amersfoort, onderwijzeres Mytylschool Zonneveld, Oostkapelle, Burgemeester en wethouders van Middel burg nodigen de inwoners van Middelburg hierbij graag uit deel te nemen aan de die op vrijdag 8 januari, 1975 van if .30 tót 19.S0 uur in de burgerzaal van het stad- huis (ingang Marktzal worden gehouden. Tijdens het eerste gedeelte van de bijeen komst kunnen goede loensen worden uit gewisseld. Daarna wordt een lopende koffietafel' aangericht, in de kosten waar van de deelnemers een bijdrage van 3, wordt gevraagd. Dit bedrag kan voor de aanvang van de bijeenkomst op 3 januari a.s. worden voldaan. Uw schriftelijke, telefonische of monde linge aanmelding wordt graag tegemoet- gezien door het bureau voorlichting van de gemeente, kamer Ij. stadhuis (telefoon 26251). De gemeentesecretarie zal op vrijdag 27 december aanstaande Voor aangiften van geboorten en overlij- dens is er echter gelegenheid van 10.00 tot 11.00 uur. Hiertoe gelieve men te waar schuwen de ambtenaar van de burgerlijke stand, de heer Kareis, Valeriusstraat 29, Zanddijk, tel. (01181) -478. Bij geen gehoorde gemeentesecretaris, de heer Van der Hiele, Markt 38, Veere, tel. (01181) -241, tot wie men zich ook kan wenden voor dringende zaken van andere aard. RECTIFICATIE Dit in tegenstelling met de tekst in onze adverten tie van DE FAAM van donderdag j.l. We zijn wel GESLOTEN van vrijdag 27 december 1974 tot en met woensdag 1 januari 1975. VERA KONINGSBRUG MIDDELBURG TEL. 26074 SPECIALE AANBIEDING MASSIEF EIKEN STOELEN, VOOR UW LEVEN met doorlopende geschroefde ruggen, met 5 jaar garantie op de constructie, direct uit voorraad in 3 kleuren 4 stuks 480,—) nu 4 stuks 395,— deze fraaie Windsorstoel in 3 kleuren skai met siernagels 4 stuks 560, nu 4 stuks 460, deze fraaie Windsorstoel met massieve zitting 4 stuks 640,—) nu 4 stuks 575, Dezelfde stoel met goud of groen mohair velours meubelstof met medaillon 4 stuks 720.—) nu 4 stuks 630, Idem met rug en zitting bekleed met mohair velours. Oók met biezen zitting. Oók in schaarmodel. Voor alle stoelen passen de tafels, ook tafels voor evt. 6 stoelen en voor alle tafels passende tafelkleden. DE BEKENDE BONANZA STOEL in old pine- (donker) groen, en rood, nog oude prijs: per stuk 79, met passende tafels. Ook passende bank stellen met passende salontafels, vooral in eiken. En.... betaalbare prijzen woninginrichting dortge koud e k e r k e. Dorpsplein 35 telefoon (01185) 1493 2500 m2 woning inrichting. Wij zijn altijd voordelig en correcte aflevering MAANDAG 23 december de gehele dag GEOPEND. VRIJDAG 27 december de gehele dag GESLOTEN.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1974 | | pagina 20