Kamer zwichtte voor kabinet na dreigement met aftreden Hotel in Zandvoort door brand verwoest Kerstbestand IRA „Economie in 1975 onder zware druk" 3 Strijd in kabinet wet gewentens- lezwaarden „ISRAËL MOET KIEZEN TUSSEN GOLAN EN PERMANENTE OORLOG' Amerikaanse Huis aanvaardt handelswet KERSTVIERING KONINKLIJK Hogere heffing op verontreiniging oppervlaktewater ijtfERDAG 21 DECEMBER 1974 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ARP TROK AMENDEMENT- SCHOLTEN IN (Van onze parlementaire redactie) OEN HAAG Het kabinet-Den Uyl heeft donderdagnacht het de bat over de huurprijsontwikkeling slechts met de grootste moeite overleefd. ARP en KVP bleken niet bereid hun verzet tegen de meldingsplicht voor huurverhogingen voetstoots op te geven. Pas nadat de regering uitdrukkelijk met aftreden had gedreigd en Den Uyl zelf ten tonele was verschenen, trok de ARP het amendement- Scholten, die een afzwakking van de meldingsplicht betekende, in. Van harte ging dat echter aller minst. AR-leider Aantjes noemde het Keurig dat de regering via het „on- unvaardbaar" de Kamer voor het >!ok zette. Hij zei aan liet „onverant- «ordelijke" optreden van het kabinet iet te willen meewerken. Aantjes he elde in felle bewoordingen de gang nn zaken rond het wetsontwerp „We- Enlang is er gemanoeuvreerd, niet in *t minst door de uitlatingen van lUalssecretaris Van Dam buiten het omergebouw". „Wij zijn in liet verleden bereid jjweest deze politieke combinatie te jeunen, onder meer door aan een grijpende verandering van het buur meid mee te werken. Maar als het ebinet zich in deze situatie wil bren- ;3, zijn wij niet bereid de verantw oordelijkheid langer te delen", aldus lantjes. !tn jaar De huurprijsontwikkeling werd ten- lotte egen half vier 's nachts aange- »men met als tegenstemmers de AP- is Schakel en Schouten, de KVP'er Jutschemakers en WD, CHU, DS'70, 3P, RKPN, SGP en GPV. Aanvaard verd ook een nieuw amendement- icholten om de wet slechts voor één jjar in plaats van twee te laten jjlden. Binnen een jaar zal de discus- B over de grens waarboven huurver- iogtogen moeten worden gemeld (nu procent), dus opnieuw.in de Kamer rorden gevoerd. De KVP'er Coroelissen had kort. 'jarvoor onder druk van de regering sjn amendement ingetrokken om de ^meenten te laten beslissen of een :eldingsplicht, met daaraan gekop- de bevoegdheid vam de regering maximum-huur vast te stellen, in ia regio noodzakelijk is. De regering Sd het amendement gedeeltelijk jrergenomen door in de wet op te Enen dat de gemeentebesturen over besluit zullen worden ïïord. «•bruggen De Wet Huurprijsontwikkeling is de srste wet die op grond van de huur- a subsidienota van minister Gruijters s de Kamer aan de orde kwam. De et is bedoeld om het gat te over- ruggen dat valt tussen het aflopen m de Machtigingswet en het tijdstip rearop de nieuwe Huurwet van raait wordt. De Tweede Kamer oonde donderdag nogal wat bezwa- an tegen het ontwerp. De KVP en ®P, die in het debat sleutelposities cnamen, hadden het zoals gemeld -vooral niet begrepen op de admini- Irefcieve rompslomp die de wet huns raens teweeg zou brengen, en dan eet name in gebieden waar tot nu ténig reden tot ongerustheid is. Ook red men, en vooral de ARP'er Schol- a maakte zich daarvoor sterk, de pens van 8 procent te laag. Gezien de fitvribkeling van lonen en prijzen xet deze minstens op 9 procent ükomen, zo meende hij. Van Dam die de lü, zij het weinig overtuigend, verde- tide, was het met de regeringspartij- cniet eens. Hij zei per 1 januari een mrexplosie te vrezen, waaraan paal perk gesteld moest worden, Maar eventuele uitwassen te kunnen s'oieden, moet de regering over de riste informatie kunnen beschikken daarvoor dient de meldingsplicht, rei hij. Desondanks dienden Schol- j en Cornelissen ieder hun amende- snt in om de werking van de wet af zwakken. De oproep van Van Dam IVan onze parlementaire redactie) DEN HAAG Opnieuw bestaan er innen het kabinet-Den Uyl spannin- pn tussen de christen-democratische i progressieve bewindslieden. De noblemen zijn nu gerezen naar aan ging van enkele aanpassingen van voorgestelde Wet Gewetensbezwa ar De progressieve bewindslieden nHen erkenning van politieke bezwa- S tegen militaire dienst, terwijl de iris ten-democratische ministers fechts bezwaren op grond van gods- lenst of levensbeschouwing wil en er- amen. Het kabinet heeft vrijdag voor het Bst over de voorgestelde aanpassin- En van de wet gesproken. De tegen gingen waren toen echter zo 'terp, dat premier Den Uyl besloot fe discussie voorlopig op te schorten, k christen-democraten nemen deze ak hoog op. Andriessen heeft eerder I gesproken van een belangrijk ge- telpunt; tussen KVP en de linkse Srtijen over deze zaak. Ais de linkse ministers (en premier kn Uyl) him zin krijgen zullen ale dienstweigeraars, die nu in de gevan- Jais zitten omdat hun gewetensbe- toren niet erkend werden, in aan- Srking kunnen komen voor gratie, fonier Den Uyl liet er vrijdagavond a afloop van het kabinetsberaad sn misverstand over bestaan, dat li vast van plan is dit te berei- A NT! UN VERVOLG "ten of het mogelijk is de verhou- :n binnen de coalitie wat op te len. Als dat namelijk niet gebeurt dit kabinet en gaat de Neder- ie politiek in de letterlijke zin van woord een slopende periode tege- 3°et. En dat is wel het laatste waar in op dit ogenblik en onder deze om- öndigheden behoefte bestaat. om de amendementen in te trekken, legden zij naast zich neer. Na een lange schorsing van de beraadslagin gen, kwam de regering met een com promis-voorstel op de proppen. De grens van 8 procent zou verhoogd worden als de normale huurstijging eveneens boven de 8 procent- zou uitkomen, en voorts zouden de ge meentebesturen over het invoeren van de meldingsplicht geraadpleegd wor den. Deze concessie ging KVP en ARP niet ver genoeg en onverstoorbaar lieten zij weten him voorstellen te handhaven. Koortsachtig overleg was het gevolg. Vrijwel het hele kabinet toog naar de Tweede Kamer om aan het overleg deel te nemen. Gruijters en Van Dam bleven echter op hun standpunt staan en noemden aanvaar ding van de amendementen volstrekt onaanvaardbaar. Maar Den Uyl moest tenslotte beslissen welk gewicht de regering in de schaal moest leggen om ARP en KVP te vermurwen. Dat bleek het „onaanvaardbaar" te zijn, uitgesproken door Gruijters namens het hele kabinel Consequenties Wiegel haakte onmiddellijk hierop in door te vragen wat het onaan vaardbaar voor consequenties had. Wordt bij aanvaarding de wet inge trokken of treedt staatssecretaris Van Dam or minister Gruijters of mis schien zelfs het hele kabinet af. zo vroeg hij. Gruijters verwees slechts naar wat hij in eerste instantie had gezegd, waarop Wiegel bijval kreeg van AR-fractieleider Aantjes. Toen Gruijters niet bereid was nogmaals op de zaak in te gaan, vroeg geïrriteerde Aantjes voor de zoveelste DAJAN IN T.V.-GESPREK: en. vredesregeling .Is- niet mag prijsge- (Van onze correspondent) JERUZALEM „Israël moet kiezen tussen de Golan en per manente oorlog met Syrië", al dus oud-minister van defensie Dajan in een opzienbarend te levisie-interview. „Als wij beslui ten voorgoed op de hoogten van Golan te blijven, dan zijn de con sequenties daarvan een perma nente staat van oorlog met Syrië. Syrië zal nooit of te nimmer op vreedzame wijze afstand doen van de Golan. Het is geen kwes tie van een paar kilometer meer of minder terugtrekken. Het gaat om onze principiële aanwe zigheid op de Golan". Dajans verkapte pleidooi voor een opgeven van de hoogten van Golan is volstrekt in strijd met de huidige regeringspolitiek van premier Rabin, die op het standpunt staat dat ook in •het kadervan een raël de Golan ven. Dajan sprak verder als zijn mening uit dat het mogelijk is met Egypte een nieuwe overeenkomst te sluiten, en dat de westoever van de Jordaan g'een onoverkomelijk probleem voor vrede is met de Arabieren „Voor Judea en Samaria zullen noch Egypte, noch Syrië, noch Jordanië oorlog voe ren. De sleutel tot de vraag: oorlog of vrede, is de Golan". Dajan weigerde te zeggen welke keuze hij zelf Israël zou aanraden. „Dat is aan de regering om te beslis sen", zei hij. Maar uit zijn woorden valt op te maken dat hij voor een uiteindelijk opgeven van de hoogten van Golan in. Niemand is in Israël immers voor permanente oorlog. Dajans uitspraken, in flagrante strijd met alles wat hij als minister van defensie heeft gezegd, komen op een moment dat zijn reputatie weer een klap heeft gekregen door het optreden van demonstrerende ouders van gevallen soldaten bij een college dat hij aan de Bar Illan universiteit van Tel Aviv donderdagavond zou ge ven. Hij, die als symbool van de oorlog wordt beschouwd, wil nu ken nelijk een image van vredesduif op bouwen. Alhoewel Dajan veel minder in de publiciteit is dan vroeger, treedt hij wel degelijk zo nu en dan op de voorgrond. Hij is nog steeds lid de Knesseth, en voerde een maand geleden tijdens een bezoek aan Ameri ka besprekingen met de ministers Kis singer en Schlesinger- Zijn toesrpaak op de Bar Illan-universi- teit zei Dajan dat Amerika, onmiddel lijk na de oktober-oorlog van vorig jaar, had gedreigd het Egyptische der de leger dat in de Sinaï was ingeslo ten te bevoorraden als Israël niet een corrid ,r zou toestaan om voedsel en water door de Vereniging Naties naar maal een schorsing. Na een kwartier kwam hij met zijn uitspraak dat aan vaarding van het amendement-Schol, ten in ieder geval een politieke crisis betekende en dat zijn partij om die reden, zij het onder protest, hel amendement introk. Tosn de angel eenmaal uit het wets ontwerp was verdwenen, kon de Ka mer overgaan tot stemming over de andere amendementen en de stork vloed van moties (28. een record), die bij de behandeling van de huurnota en de begroting van volkshuisvesting waren ingediend. De amendementen werden alle afgestemd, op de eerder genoemde van Scholten na om de •werkingsduur van de Wet Huurprijs- ontwikkeling te stellen op slechts één jaar. Van de 28 moties werden er negen aangenomen. De rest werd verworpen of aangehouden tot een volgende gele genheid. Aanvaard werden twee moties-Corne lissen: in de eerste wordt gevraagd de stagnatie in de bouw beteT aan te pakken en in de tweede wordt uitge sproken dat de regering doorstro mingsheffing in heroverweging moet nemen. Ook een motie-Schol ten over een betere samenhang tussen lonen, prijzen en huren werd aangenomen, evenals de motie-Giebels over openbaarheid van de adviezen van de rijksplanologische commissie en motie-Scherphuizen over begroting van de bestemmingsplanprocedu- ANDRE JOLIVET OVERLEDEN PARIJS Met André Jolivet, d vrijdag in Parijs op 69-jarige leeftijd aan een longontsteking is overleden, waier noor ue vereniging na.ii lf?« Frankrijk een van zijn Iwee or de Egyptische militairen te Jsten bren. Eroo'.ste componisten van van- daag ver.oren. Samen met zijn be- gen. roemde geestverwant en kunstbroedi Olivier Messiaen en de componisten Lesur en Bautrier had Jolivet in 1986 de groep Jeune France (jong Frank rijk) opgericht die de Franse muziek, in het teken van Berlioz, weer bedoel de terug te voeren naar de bronnen van een magische religieuze en mense lijke inspiratie. A lie gasten en personeelsleden gered ZANDVOORT Hotel Bouwes in Zandvoort, dat nagenoeg was volgeboekt, is vrijdagmorgen in alle vroegte volledig uitgebrand. Alleen de muren van het vier verdiepingen tellende complex staan nog overeind. De schade loopt in de miljoenen, maar kan moeilijk exact worden vastgesteld. De ongeveer 60 aanwezige hotelgasten en 35 personeelsleden konden op tijd en zonder paniek binnen tien minuten in veiligheid worden gebracht. WASHINGTON (ANP) - Het Ameri kaanse Huis van Afgevaardigden heeft vrijdag de nieuwe wel op de buiten landse handel van de Verenigde Sta ten aangenomen die de regering machtigt tot het afsluiten van interna tionale handelsovereenkomsten eh in het algemeen beoogt de wereldhandel te bevorderen. Ais ook de Senaat het wetsvoorstel aanvaardt en president Ford het heeft ondertekend is de weg vrij voor een nieuwe ronde van inter nationale handelsbesprekingen die kan leiden tot lagere invoerrechten en opheffing van andere handelsbe lemmeringen. Een va.n de bepalingen van de nieu we wet is dat president Ford de hoge invoerrechten die nu nog in de Vere nigde Staten gelden voor goederen uit de Sowjet-Unie kan verlagen voor een periode van achttien maanden. Hij moet dan wel de indruk hebben dat Moskou de emigratiemogelijkheden voor joden verruimt. Het congres moet beslissen over verlenging van de termijn. De verlaging van de invoer rechten houdt verband met de status van „meest begunstigde natie" die de Sowjet-Unie krachtens de nieuwe wet kan verwerven. Moskou heeft deze week overigens ontkend dat het de Verenigde Staten de verzekering heeft gegeven dat het de emigratie van joden gemakkelijker maakt,. Bovendien hebben de Russen la,ten weien dat ze verwachten dat. aan de Amerikaanse handelsvoorrech- ten geen voorwaarden zullen worden verbonden. Het Congres heeft hieraan geen aandacht besteed. Volgens inge wijden gaat men ervan uit dat de mededelingen uit Móskou voor bin nenlands gebruik bedoeld zijn. De brand, die vermoedelijk in het trapportaal is ontstaan, werd ontdekt door de. Zandvoortse nachtportier Lammers, die ge wond raakte bij zijn pogingen nog zoveel mogelijk mensen te wekken. Hij moest met tweede graads brandwonden in het zie kenhuis worden opgenomen. Ver schillende mensen, onder wie brandweermannen, liepen lichte snij- en brandwonden op. Door de sterke rookontwikkeling raak ten verschillende mensen be dwelmd, maar met sterke koffie en frisse lucht kwamen ze snel weer op de been. Het gastenboek werd gered, terwijl brandweermannen met gasmaskers op naar binnen gin gen om de mensen te wekken alvorens, met blussen werd be gonnen. Daardoor kon snel wor den vastgesteld of alle mensen in veiligheid waren. Even na achten ontstonden geruchten dat er toch nog vijf vermisten zouden zijn, later werd gesproken van drie, maar die vrees bleek onge grond. De meeste gasten konden langs de normale weg het hotel verla ten. Enkelen moesten met een hoogwerker uit de ramen van de verdiepingen worden gehaald. Harde wind De eerste melding kwam bin nen om half zes. Tien minuten later pas bleek de werkelijke om vang van de brand. De Zand. voortse brandweer moest assis tentie vragen van Haarlem, Aer- denhout, Heemstede en Bloemen- daal. Door de harde westenwind verbreidde het vuur zich snel over het hele hotel. Om tien voor half acht kon het sein „brand meester" worden gegeven. De noordkant van het hotel was toen volledig uitgebrand. Aan de zuidkant was nog een brand haard, die echter geen problemen meer opleverde. Personeel Omstreeks half negen, toen de slangen al gedeeltelijk waren ont koppeld en alleen nog werd nage blust, brak aan de noordzijde nog een korte, felle brand uit, die men echter snel meester werd. Recherche en brandweer begon nen in de loop van de morgen hun onderzoek naar de oorzaak van de brand. Verwacht wordt dat het hotel niet voor het ko mende seizoen weer in bedrijf kan zijn. Vijf en dertig man per soneel staat voorlopig op straat. De gasten werden ondergebracht in Bouwes Palace, verderop aan de boulevard, en in het vroegere Strand-hotel. Slechts een enkeling bleef in pyama, op geleende schoenen en in een geleende jas de brand' volgen. UDDEL (ANP) In bet Vcluwse plaatsje Uddel is vrijdagmiddag de traditionele kerstviering ge houden van de koninklijke fami lie en het personeel van palels Soestdijk. In de Nederlands hervormde kerk sprak prins Bernhard een welkomstwoord en wees op de inspiratie die de echte kerstliede ren hem bieden. Hij zei te waar deren dat van de nieuwe kerstlie deren en liedjes die jaarlijks weer uitkomen, sommige ook in opstand komen tegen het valse sentiment. De prins verklaarde bijzonder getroffen te zijn door het nieuwe op kerst geïnspireerde liedje van de popzanger Gilbert. O'Sullivan. In de kerk waren van de koninklijke familie aanwezig de konigin en prins, prinses Bea trix en prins Claus, prinses Mar griet en mr. Pieter van Vollenho- ve. De koningin las bet kerstevan gelie voor. Tijdens de dienst zong het paleiskoor enkele kerstliede ren en hield de heer Tob de Bordes enkele declamaties en vertelde een verhaal. Een koper ensemble van de Koninklijke Mi litaire Kapel onder leiding van kapitein-directeur A. Posthumus verzorgde de muzikale begelei ding. Het orgel werd bespeeld door sergeant-majoor muzikant J. Broer. Na de dienst ging het gezelschap naar het dorshuis in Uddel voor het traditionele kopje chocolademelk, geserveerd door de koninklijke familie. De prins jes probeerden daarbij enige as sistentie te verlenen. Tenslotte mocht het personeel kerstbrood mee naar huis nemen en was er een zakje snoep voor de kinde ren. UDDEL: Kerstviering met de ko ninklijke familie in het dorpshvis van Uddel. De prinsjes v.Ln.r. Jo- han Friso, Willem Alexander en Constantijn willen hun moeder prinses Beatrix helpen bij het in schenken van de chocolademelk. Prins Claus kijkt toe. Slot van pagina 1 De leiders van de provisionele IRA hebben laten weten, dat ze vanaf 2 Januari hun gewelddaden zullen her vatten als ze geen „bevredigend ant woord" van de Britse regering hebben ontvangen. Een nieuwe ontmoeting tussen de regering en de leiders van de IRA. zoals die eens ten tijde, van het conservatieve bewind van premier Heath in Londen plaatsvond, is ech ter niet te verwachten. De IRA verbrak bij die gelegenheid met een goedkoop voorwendsel het staakt-het-vuren. De toenmalige minis ter voor Noord-Ierland. William Whi- telaw, verklaarde daarop dat hij dei .beren van de IRA" nooit meer wen ste te ontmoeten. Na de jaren van geweld zich uitbreidend tot Enge land die daarop volgden, is de kans kleiner dan ooit dat de Britse rege ring met de Ierse Terroristen aan één tafel zou willen zitten. Ditmaal dienen zich echter een aan tal opzienbarende tussenpersonen voor. die ook verantwoordelijk zijn voor het nu afgekondigde staakt-het- vuren. Het zijn vertegenwoordigers van de Engelse en Noordierse protes tantse kerken, die de afgelopen weken met de IRA-leiders op geheimgehou den plaatsen in de Ierse republiek bijeen zijn geweest. In hel JRA-com- muniqué waarin het staakt-het-vuren wordt aangekondigd, staat te lezen dat het werd teweeggebracht „door de moedige en positieve actie van de vertegenwoordigers van de kerk, wier benadering van het probleem te allen tijde open en constructief was". De IRA^risen, "die tot een voortzet- ting van het bestand zouden moeten leiden, werden door de kerkelijke lei ders aan de Britse regering in Londen overgebracht. Van hun kant hadden deze vertegenwoordigers ook voorstel len gedaan die het bestand mogelijk zouden moeten maken. De dominees zien hun rol echter in alle bescheiden heid. Ze noemden zich vrijdag in een interview met de BEC niet meer DEN UYL VERWACHT: (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister-presi dent Den Uyl heeft vrijdagavond aangekondigd, dat de economie van West-Europa en ook van Nederland volgend jaar onder zware druk zal komen staan. Het duurt volgens hem minstens tot 1976 voordat er weer sprake van een opleving zal zijn. De belang rijkste taak voor het kabinet vol gend jaar is volgens hem de be- postbodes van de vrede" en verklaar den dat heit nu bereikte resultaat meer was dan „slechts een Idem licht puntje aan het eind van oen lange, donkere tunnel", walt zU ook «si heerlijk kerstgeschenk voor Ulster" vonden. De Noordiense dominee Lm Paisley, die met de actie niets ie maken had, vond het allemaal maar niets. HIJ verklaarde na hei bekend worden van het nieuws, da', de enige reden waar om de IRA was overgegaan tot oen wapenstilstand hierin gelegen was. dat de IRA 2ijn doei heeft bereikt en nu op zijn lauweren kan gaan rusten. Met deze mening slaat Paisley waar schijnlijk alleen. Deskundigen nemen eerier aan dat de provisionele IRA hard toe is aan een rustpauze, nadat haar gelederen dramatiscn zijn ge dund. Dit was kennelijk ook de aanlei ding tot het verkrijgen van een wa penstilstand ln de periode-Hea-thToen de Britten zich hielden aan het be stand, kon de IRA zich in alle rust aangorden voor een hernieuwde strijd. De Britse ochtendbladen drukten vrijdagmorgen op htm voorpagina's een foto af van Kevin Mellon, één van de gevaarlijkste IRA-leiders. Geruch ten gaan da', hij komend vanuit Du blin door de bewaking op het Londen- se vliegveld Heathrow is geglipt. Hij zou op Engeland zijn losgelaten om de terreuracties daar beter te organi ser-an en amateuristische volgelingen beter op te leiden. Het Londense Oxford Street werd ln deze drukke dagen voor de kerst geheel voor het verkeer afgesloten. Het personeel van het warenhuis Sel- fridge's besteedde die tijd om de schenen en andere schade op te rui men die was veroorzaakt door een bom van 200 pond. die daar donderdag avond rond negen uur in een auto was ontploft, 's Middags werd het winkelen hervat. De kranten riepen de Londenaren op om nu juist extra hard te gaan winkelen om de terroris ten een voorbeeld te geven van de „onbuigzame Britse geest". Oud-pre mier Heath stapte ook tussen de scherven en sprak de omstander* moed in- ADVERTENT IE) •n METZLER- bril: ieders oogmerkI perking van de inflatie en de werkloosheid. De premier is van mening, dat de Machtigingswet, waardoor het kabinet dit jaar lonen, prijzen, tantièmes, divi denden en huren kon beheersen, er sterk toe heeft bijgedragen dat Neder land bijzonder gunstig afsteekt bij de buurlanden. Hij wees erop, dat de werkloosheid in België, die in het begin van liet jaar nog lager was dan in ons land, inmiddels is opgelopen tot 4.8 procent van de beroepsbevol king. Voor ons land bedraagt dat percentage 3,3. De inflatie bedraagt- in België 8.8 procent en voor Engeland wordt een percentage van 20 procent verwacht. „Wij komen uit op 10,5. Het is eigen lijk onbegrijpelijk, dat wij in Europa nog steeds in de luwte zitten", aldus Den Uyl. Overigens is West-Duitsland de kampioen-inflatiebedwinger, want daar komt men dit jaar .slechts" een percentage van 7,8 procent. geveer 100 gasten werden tijdig door politie en brandweer geëva cueerd. DEN HAAG (ANP) De bef fingen voor de lozing van afvalwater op rijkswateren worden hoger. Op voor stel van minister Westerterp van ver keer en waterstaat worden de heffin gen voor de jaren 1975, 1976 en 1977 per 1 januari as. vastgesteld op 13, 15 en j 17 voor de zoete wateren en op ƒ7, ƒ9 en 11 voor de zoute wateren. Voor 1974 waren deze bedragen res pectievelijk II en ƒ5 per inwonere quivalent. De heffingen moeten wor den verhoogd om de aanleg van meer zuivering-technische werken te kunnen bekostigen. In een aantal gevallen, waarin al belangrijke transportleidingen voor af valwater zijn aangelegd, blijft het mo gelijk een deel van de exploitatiekos ten hiervan in mindering te brengen op de heffing. Voor 1975 kan dit gebeuren tot ten hoogte 75 pet, voor 1976 tot 60 pet en voor 1977 tot 50 pet van de aanslag. De overgangsrege ling voor bedrijven die vóór 1 januari 1976 de lozing van afvalstoffen met- meer dan 25 pet- hebben beperkt, blijft bestaan. Zij kunnen een vermin- dering krijgen van de heffing over 1973, 1974 en 1975. Hiervoor kunnen ook in aanmerking komen de bedrij ven die redelijkerwijs hun i maatregelen niet vóór <h< klaar hebben kunnen krijgen. Directie: F. von de Velde, K. Scherphuis en W. r. de Pcgter. Hoofdredacteur: G. A. de Kok. Adjunct-hoofdredacteuren: M. P. Dielemon en C van der Maas. BUREAUS: Vlissingen: Walsfract 56-60, tel. (01184)5144. Middelburg: Markt 51, tel. (01180) 27651 Goes: Grote Markt 2, tel. (01100) 6140. Temeuzen: Nieuwstraaf 22, tel. (01150) 4457. Hulst: Steensfroot 6, tel. (01140) 4058. In de avonduren is de centrale redactie bezet van zondag tlm vrijdag vanof 20.00 uur: f01184) 5144. Telefoonnummers buiten kon tooruren: Adverteniie-ofdeling: (01186) 1584 's Zaterdogs (01184) 5144 von 9.00-11.30 uur. Voor klachten bezorging op zo terdag: de plcofselijke kontoren van 9.00-11.30 uur. Redactie.- (01184) 4799. Expeditie: (01134) 2751. Over!, adv. maandag- f/m vrij dagavond van 20.30 'ot 22 00 jur (01184) 5144. Zondogavond van 20.00 tof 22.00 uur. Abonnementsprijzen: per kwartaal 34.25: franco per post 37,75; per maand f 11,60 losse nummers 0,50 (inclusief 4% biw). Advertentietarieven: 66 cent per mm; minimumprijs per advertentie ƒ9,90; ingezon den mededelingen Th x tarief. Brie-ven bureau van dit blad f 1,50 meer. Volledige forieven met contract prijzen op aanvraag. Alle advertentieprijzen exclusief 4% bfw. Giro: 35 93 00, Provinciale Zeeuwse Courant, Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1974 | | pagina 3