Terneuzen niet bereid om over RPZC te praten Arbeidstijdverkorting voor 60 werknemers Sasse glasfabriek PIMM SOLIDARIDAD SUÜDARIDAD SOLIDARIDAD SOLIDARIDAD SOLIDARIDAD In januari gesprek b. en w. Terneuzen en inspectrice l.o. „Terneuzen zuinig met uitgaven voor de representatie" Raad Hulst discussieerde lang over bestuurssamenstelling museum 'Een huis vol gekken was lang zo gek niet Mdi ging KERSTTENTOONSTELLING VAN ZEEUWSE KUNSTKRING GEOPEND FRACTIE DE RECHTER GUNDE OUDHEIDKUNDIGEN MEER VRIJHEID ZATERDAG 21 DECEMBER 1974 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT „BEDROEVENDE AFNAME VAN AUTOMOBIELGLAS" DIRECTEUR KOK: „ONTSLAGEN ALS CONTINUÏTEIT GEVAAR LOOPT" SAS VAN GENT De glasfabriek In Sas van Gent heeft deze week voor 60 werknemers arbeidstijdverkorting aangevraagd. Het bedrijf wil de eerste twee weken van januari volledig stop pen met de produktie van autoglas en daarna op halve kracht doordraaien. De directie heeft tot deze maatregel besloten omdat in het eerste halfjaar van 1975 een 'bedroevende afname van automobielglas wordt verwacht' Directeur H. F. Kok van de glasfa. briek zei dit vrijdagmiddag tijdens de traditionele bijeenkomst in de feest- zaai, waarbij een zestal jubilarissen werd gehuldigd. De toespraak van de heer Kok was volledig in mineur, vooral ook wat betreft de verwachtingen voor volgend jaar. „Ik kan en durf u op het ogenblik niet te zeggen of de omstandigheden in 1975 zich zo zullen ontwikkelen dat wij aan ontslagen moeten gaan denken. Wij zullen dit middel pas overwegen, wanneer onze continuïtïet gevaar loopt. Vast staat echter dat het in de glasbranche thans een kwestie is van wel of niet overleven. Het is dus zaak constant de vinger aam de pols te houden", zei de heer Kok, die het personeel opriep begrip te hebben voor noodzakelijke verschuivingen bónnen het bedrijf. Hij herinnerde eraan dat de omzet in 1974 praktisch gelijk is gebleken aan die van 1973 en dat de winst aanzien lijk is gedaald. Omdat er wel enige winst is gemaakt bestempelde de heer Kok 1974 als een 'wat mager' maar nog geen ongezond jaar". De problemen in het Sasse bedrijf zijn volgens hem een direct gevolg van de overcapaciteit van alle glasfa- bricerende concerns in Europa, die heeft geleid tot. een zeer scherpe con currentie. Begin dit jaar nog meenden topmensen uit die bedrijfstak optimis tisch dat het verschijnsel tijdelijk zou zijn. „Nu kent de glaswereld internati- onele problemen en verwacht op, kor te termijn geen herstel", zei de heer Kok, die de oorzaken van de moeilijk heden zocht in de sterk verminderde autoproduktie en een teruggang in de bouwactiviteiten. Volgens hem hebben (ADVERTENTIE) Solidariteit met allen in La tijns Amerika die zelf strijden voor verandering van de samenlevingde arbeiders, de landbewerkers, de krottenbe- woners, hun vrouwen, hun kinderen. Steun aan arbeidersleiders, boerenleiders, priesters, on derwijzers, koöperatieleiders enz. en hun organisaties, Vraagt uw solidariteit én steun voor projekten, voor vorming en bewustwording in heel Latijns Amerika, o.a. in Honduras, Peru, Bolivia, Haïti, Brazilië, enz. Interkerkelijke Aktie voor La tijns Amerika. Een aktie van personen, groepen, kerken hier; voor personen, groepen, kerken in Latijns Amerika. voor Latijns Amerika GIR01804444 DEN HAAG glasconcerns in Amerika en Europa nu de produktie moeten stopzetten. Bij de Sasse glasfabriek heeft men de vermindert» vraag kunnen opvangen door arbeidstijdverkorting in te voe ren. De heer Kok had ook een weinig optimistische visie op het economisch gebeuren in het algemeen. Hij herin nerde aan de verzekering va.n spcialds- ten dat een crisis, zoals in de dertiger jaren, nooit meer zou kunnen voorko men, omdat elke ontwikkeling is bij te sturen. „Vandaag horen we deze geluiden niet meer en de specialisten moeten erkennen dat er factoren zijn, die niet te voorspellen en te beïnvloe den zijn", merkte hij op. Directeur Kok wees erop dat het bedrijfsleven niet ophoudt aan onze grenzen, maar sterk afhankelijk is van de rest van de wereld. „Ik kan mij niet aan de indruk onttrekken, dat de partij-filosofen, die de toekom stige maatschappij-structuren voor de grote organisaties ontwerpen nogal wereldvreemde figuren zijn, die vanuit hun besloten discussiegroepen aan misschien op zichzelf tamelijk ideaal klinkende samenlevingspatronen sleu telen. Iedereen echter, die zich in het harde internationale marktgebeuren bevindt, houdt zijn hart vast over de gevolgen van deze weinig genuanceer de aanpak. Het doet mij sterk denken aan de middeleeuwse, eveneens goed bedoelde, kruistochten. Het zou amu sant zijn, wanneer het economisch met zulke gevaarlijke gevolgen kan hebben", aldus de heer Kok. VVD-fractie Terneuzen tegen verhoging belastingen TERNEUZEN De cemeenteraad van Terneuzen is vrijdag tijdens de voortgezette begrotingsbehandeling akkoord gegaan met de voorgestelde verhoging van de reinigingsrechten. Het ophalen van huisvuil wordt in 1975 gemiddeld drie gulden duurder. De meerderheid van de raad ging ook akkoord met een verhoging van de precariorechten '11 procent). De WD-fractie stemde tegen omdat, ze vond dat de middenstand die het meest met de precariogelden te ma ken heeft, al genoeg in moeilijkheden zit. De vier VVD-ers onthielden ook hun stem aan de verhoging van de personele belasting. Deze komt nu tot 325 opcenten gemiddeld. Ook tegen de voorgestelde verhoging van de hondenbelasting (tarief van 40 gulden) werden bezwaren geopperd door de WD. ..Dit is een willekeurige belasting en bovendien een verterings belasting. De gemeente doet er niets voor terug." aldus de heer H. Wijnja (wd), Behalve de VVD-fractie stemde ook het PvdA-raadslid J. J. van de Velde tegen de verhoging van de hon denbelasting. De fracties van SGP en GPV stemden tegen het subsidie voor de dr Rut- gers-stichting. De SGP alleen onthield haar stem aan de subsidies voor de verenigingen die op zondag sport be drijven en tegen de begroting van de schouwburg. CDA EN PVDA PLEITTEN TEVERGEEFS WETHOUDER: I „WE HEBBEN ER GEEN GELD VOOR" TERNEUZEN 15. en w. van Terneu-1 zen volharden in hun besluit niet deel te nemen aan het overleg over een gemeenschappelijke regeling voor het Regionaal Pedagogisch Gentrum Zee land (rpcz). Volgens wethouder P. J. Huijbrecht (financiën) heeft de ge- meerite zich vanaf het eerste gesprek over het centrum op het standpunt gesteld dat het hier om een rijkszaak i gaat. die de mogelijkheden van de gemeente te boven gaat. Hij noemde het 'ethisch niet juist' dan wel te praten over een gemeenschappelijke regeling. De raadsleden drs. A. .1 Rekveld ipvda) en drs. J. Hamelink 'cdai i drongen vrijdagavond, bij de begro-1 üngsbehandeling, aan op wat meer j souplesse. De heer Rekveld was van mening dat. Terneuzen tot dusver blijk I had gegeven van 'principiële starheid'. Hij dacht dat er daarbij meer op dei financiële dan op de onderwijskant van de zaak is gelet. Doet de gemeente wél mee aan het overleg, dan zouden GESCHILLEN OP TE LOSSEN Ondanks de "bewolkte hemel' liet hij niet na de jubilarissen in het zonnetje te zetten. De heren L. Bruinings. R. C. M. van Hoecke, J. W. van der Hooft, F. J. de Kezel, M. A. A. Platschorre en J. Sc-heele, die allen 25 jaar bij de glasfabriek werken, kregen van het bedrijf een enveloppe met inhoud. Na mens de maatschappij voor nijverheid en handel overhandigde de heer Kok hen bovendien een getuigschrift en een draagpenning. De heer R. Jans- sens feliciteerde de jubilarissen na mens de ondernemingsraad. Hij riep zijn collega's op om mee te helpen om de problemen te boven te komen. De gebeurde onder het toeziend oog van onder andere wethouder W. Col-' sen van Sas van Gent. die het college van b. en w. vertegenwoordigde. Tij dens de feestelijke bijeenkomst ver toonde de heer Kuipers een aantal dia's van gebouwen, waarvoor de glas fabriek in Sas van Gent het glas heeft geleverd. Opening in teken van uitwisseling met gemeente Apeldoorn volgend jaar In de Vleeshal te Middelburg dagelijks geopend van twee tot vijf uur 's middags. Op eerste kerstdag en op nieuwjaarsdag is men echter geslo- MIDDELBURG Vlak na de winter- tentoonstelling van groep Web is de Vleeshal van het Middelburgse stad huis sinds vrijdagavond het domein van de andere Zeeuwse kunstenaars, groep. Die 'andere', de al jarenlang bestaande Zeeuwse Kunstkring houdt in de Vleeshal zijn traditionele kerst expositie. De zeventiende al van wat vroeger nog gebracht werd onder de naam van Zeeuwse kerstsalon. De tentoonstelling werd vrijdag opend door de coördinator van culturele raad van Apeldoorn. Bas Hageman. Deze was hiervoor uitgeno digd in verband met de kunstuitwisse ling tussen Apeldoorn en Zeeland. Zo zullen Zeeuwse kunstenaars zich in de zomer van volgend jaar in Apeldoorn presenteren. 'Insider' Hageman vertelde de vele tientallen aanwezigen bij de druk be zochte opening dat de Zeeuwse kunst die naar Apeldoorn gaat daar geëxpo seerd zal worden in een grote galerie, maar verder ook nog op verschillende andere plaatsen in de gemeente. De periode waarin de uitwisseling plaatsvindt tussen 7 juni en 6 juli wordt in Apeldoorn al aangeduid als de 'Zeeuwse kunstmaand'. De toe komstige gebeurtenis geniet al bijzon dere belangstelling van Apeldoorns burgemeester, mr. F. Th. Duijekmees- ter. Diens Zeeuwse verleden als burge meester van Zierikzee is daar niet vreemd aan liet de heer Hageman blijken. De opening verliep zonder breedvoeri ge beschouwingen over kunst. De heer Hageman stelde zich op het standpunt dat de bezoekers aan de expositie de Zeeuwse Kunstkring zelf wel staat waren om zich hierover een standpunt te vormen. Wel nam de coördinator van de Apeldoornse cultu rele raad de gelegenheid te baat om enige aandacht aan het vaak nog tot misverstanden aanleiding gevende he- grip creativiteit te geven. Hij typeerde creativiteit als „het ver mogen van een mens om met opgeda ne ervaringen, nieuwe combinaties, ideeën of produkten te vormen tenein de het hem mogelijk te maken zich zo gedifferentieerd, genuanceerd kritisch mogelijk op te stellen tegen over de werkelijkheid en zodanig dat hij in die werkelijk verandering kan aanbrengen". De heer Hageman gaf vervolgens in het kort aan hoe de verschillende kunststromingen zich tot de werkelijk verhouden en besloot met de uit spraak: „De betrekkelijkheid van de vrijheid mist de kunstenaar. Hij heeft die vrijheid". Exposanten op de kersttentoonstelling van de kunstkring zijn Cees Mulder, Jan van Leeuwen, Fred van den Ber ge, Ad Braat, Tessa Braat, Piet Bult huis, Joop Dam, Ad Duvekot, Leo Frenks, Ernst Joachim, Peter de Jong, Bernard Kirchgaesser, Els van Kraaij, Jacqueline van Langeveld, Gerard Menken, Andries Minderhout, Ada Si- monse, André Verheije, Kees van der Vossen en Do van Rijn. Deze wtintig kunstenaars gen te zamen voor meer dan 100 (pre cies 123) inzendingen. De tentoonstel ling' loopt tot en met 12 januari TERNEUZEN B. en w. van Terneu zen gaan begin januari praten met de inspectrice van het lager onderwijs mevrouw drs. W. P Bouwman derwijs over een nieuwe school in Hof Zeldenrust verlopen zeer moei zaam, aldus de wethouder. Het- C V C. woont voorlopig in bij de openbare Goes, teneinde de geschillen tussen school De Meerpaal' De verplaatsing het gemeentebestuur en de Inspectie op te lossen. Over en weer zijn de laatste maanden ernstige verwijten gemaakt over het onderwijsbeleid. De gemeenteraad van Terneuzen sprak eind november in een motie zijn afkeuring uit over het optreden van mevrouw Bouwman bij de ope ning van De Meerplaal' in Hof Zel denrust en vroeg b. en w. de nodige stappen te nemen om het conflict op te lossen. Wethouder J. Strijbos verheelde vrij dag tijdens de voortgezette begro tingsbehandeling in de raad niet dat het gemeentebestuur in moeilijkheden zit door het beleid van de inspectie. In de Serlippenspolder dreigt een ern stige situatie te ontstaan op onder wijsgebied door het 'zig-zag'beleid' met het verlenen van vergunningen. Het openbaar onderwijs woont hier in bij de katholieke school. De onder handelingen met het bestuur van de Vereniging voor Christelijke Volkson- van de kleuterschool De springplank' (centrum Terneuzen) naar de 'Zonne- school' is nog niet in zicht. De bouw tekeningen voor de Zonnesehool' heeft de inspectie tot drie keer toe terugge stuurd. Het. zal zeker zes maanden duren voordat het bouwplan kan wor den afgewerkt. Het VVD-raadslid W. de Zeeuw plaatste vrijdag kritische kanttekeningen bij het onderwijsbe leid van de gemeente Terneuzen. Ook na de mededelingen van de wethouder hield hij zijn twijfels over de school- planning. Verder meende hij dat b. en w. de adviezen van de schoolraad negeert. Op dit punt werd wethouder Strijbos bijgevallen door zijn collega drs. R C E. Barbé, die tot september de onderwijszaken behartigde. „Over de kwestie-meerpaal is overleg ge-1 voerd met de schoolraad. Ook het j bedrag per leerling is met de school-1 raad overlegd. Er is geen reden tot j klagen. Bovendien is de schoolraad een adviesinstantie. B. en w. nemen de beslissing." Wethouder Huijbrecht herhaald»- in grolt' lijnen zijn betoog van donder- dag. Volgen» hem ontbreekt hel Ter- neuzen aan de geldelijke middelen om het RPCZ op de been le houden, Hij wees op het feit. dat Terneuzen a! een miljoen meer aan onderwijs uit geeft dan vorig jaar. Het basisonder wijs vertoont een tekort van 133.000.-, het kleuteronderwijs van' f 121.000,- „daarbij zal het wel n;<-t blijvenaldus de wethouder. De 29.29 die Terneuzen per leerling voor 'randvoorzienirwen' beschikbaar heeft, laten volgens hem geen hogere bijdrage aan het RPCZ toe. tenzij er andere posten worden geschrapt. Hij vertelde weinig te hebben aan uitlatin- gen van politici over nieuwe tonden- i sen in de onderwijsfinanciering zolang de minister niet met een nieuwe rege ling komt, „Uitspraken van ene me neer Jansen m de tweede kamer zeg gen me niets." aldus de heer Huij brecht. Wethouder van onderwijs J. H. Strijbos wilde de heren Rekveld en Hamelink wel toegeven dat het nut van het. RPCZ voor het basisonder wijs inmiddels duidelijk is. Het be lang voor het kleuteronderwijs sloeg I hij minder groot aan. Op een vraag van de heer Rekveld wat er moet gebeuren als het centrum de banden met. Terneuzen verbreekt antwoordde hij „Ik neem aan dat, wanneer zoiets gebeurt, er van tevoren wordt over legd." De heer Hamelink wilde nog kwijt, dat er eventueel wél een hogere bijdrage aan het RPCZ in kan zitten als de bedragen voor 'randvoorelenin gen' worden verruimd. Is het zover, dan wil hij overleg binnen de onder- wijscommissie. ment. i bij t B»u Root verruk kelijkc vertolking weg van cie 'namaak notaris'. Regrwnr en speler hadden elkaar hii-r duidelijk gevonden. Hu speelde namelijk geen notaris, dat kon hij nic' Hij was immers e«n bang en zenuwachtig inbrekertje die hals over kop een bolhoed en een zwarte tor had moeten lenen om een collega, die hij nog wat verschuldigd was even to helpen. Heel mooi deed hij dat. en de volle zaal wist. dat ook te waarderen Maar ook over het algemeen klopte he- allemaal wel. De toneelgroep ODI beeft een stel spe Iers. dat laten we zeggen zwaarder' werk aan kan. Er wordt niet gestun teld. naar woorden hoeft niet worden gezocht, men weet waar men met de handen moet blijven, men staat losjes en onbevangen op het toneel, kortom 'F.en huls vol gekken' was nog zo gek niet. gezien de doelstelling zeker niet Vanavond geven zij reprise Een hele boel dolle avonturen staan u te wach ten. reken maar De B- WETHOUDER P. 1. HUIJBRECHT OP VRAGEN VAN VVD EN PVDA: TERNEUZEN Wethouder P. .1. ling in antwoord op vragen van de Huybrecht (financiën) vindt niet dat heren H. de Jonge (wd) en P. Re- Terneuzen In vergelijking met andere milnsen (pvda). Terneuzen raamt aan Zeeuwse steden teveel geld uittrekt representatiekosten voor 1975 een be- voor representatie. Hij zei dit wijdag-drag van J 34.218. middag tijdens de begrotingsbehande-Volgens de heer Huijbrecht is dat aan „VIER AMBACHTEN EN GEMEENTE NU GELIJK VERTEGENWOORDIGD" HULST De gemeenteraad van Hulst is er vrijdagmiddag zij het pas na een uitvoerige discussie mee akkoord gegaan, dat de gemeente Hulst samen met de oudheidkundige kring De vier ambachten' de stichting 'Streekmuseum De vier ambachten' opricht. Het zal de taak van de stich ting zijn om in het pand De Gier' de Steenstraat in Hulst eep museum in te richten en te exploiteren. Het pand is eigendom van de gemeente en wordt gerestaureerd. De fractie De Rechter in de gemeente raad van Hulst verzette zich niet tegen de oprichting van de stichting, maar had wel bezwaren tegen de voorgestelde bestuurssamenstelling, die ervan uitgaat, dat gemeente en oudheidkundige kring evenredig (met drie personen) vertegenwoordigd moeten zijn. Burgemeester P. J- G. Molthoff zette op vragen van mr. E. N. J. H. de Rechter uiteen, dat gemeente en oud heidkundige kring in na-uw overleg ingestemd hebben met de bestuursver- deling zoals die in het voorstel was geformuleerd- De heer De Rechter vreesde, dat de leden van de oudheid kundige kring door een dermate ge meentelijke vertegenwoordiging in het bestuur beknot zouden worden in het ontplooien van initiatieven: „Waarom schenken we de mensen met kennis van zaken niet de vrijheid om te handelen naar volgens eigen inzich ten?" vroeg de heer De Rechter zich af. Hij stelde vervolgens een bestuurs samenstelling voor met vier vertegen woordigers van de oudheidkundige kring, twee van de gemeente en een voorzitter (de burgemeester van Hulst) Burgemeester Molthoff was nogal ver baasd over de woorden van de heer De Rechter. Hij concludeerde eruit, dat de fractie De Rechter tegen de stichting stelling name. „U wilt blijk baar zonder nader overleg een be stuurssamenstelling wijzigen, die juist tot stand is gekomen in nauw overleg tussen de betrokken partijen," De heer De Rechter liet er geen twijfel over bestaan, dat zijn fractie vóór de oprichting van de stichting was. Het ging hem om de voorgestelde be stuurssamenstelling. Bovendien had hij vernomen, dat zijn fractiegenoot Vermandel op de nominatie a deel uit te maken van gemeentelijke vertegenwoordi ging in het bestuur van de stichting: „Mag ik misschien weten, waarom de naam van de heer Vermandei is ver dwenen?" vroeg de heer De Rechter, die de heer Vermandei zeke rrekende bij de in het museum geïnteresseer den, de voorwaarde die aan gemeente lijke vertegenwoordigers bij de stich ting was gesteld. Vlo! Daarop maakte de burgemeester van het voorstel twee voorstellen. Eén over de oprichting en één over de samenstelling van het bestuur. Met de oprichting van de stichting gingen de raadsleden vlot akkoord. De heer De Rechter stelde de heer Vermandei als kandidaat voor de gemeente-vertegen woordiging in het bestuur voor. Beslo ten werd te stemmen- In de eerste ronde nam wethouder J. H. Stolte het op tegen de heer Ver mandel. De wethouder kreeg 13 stem men, de heer Vermandei één en er waren drie blanco stemmen. In de tweede ronde moest de heer R. L. J. Delforge het opnemen tegen de heer Vermandei- De heer Delforge kon re kenen op acht raadsleden en de heer Vermandei op zes. Er waren in de tweede ronde twee blanco stemmers. Ook in de derde ronde haalde de heer Vermandei het niet. De heer W. F. de Brouwer haalde tien stemmen, hee - 'ermandel zes en er was één blanco stem, zodat de door b. en w aangewezen 'museum-geïnteresseerden' Stolte, Delforge en De Brouwer ook zitting zullen nemen in het stichtings bestuur. De oudheidkundige kring zal de heren P. J. Brand te Hulst, J. Gremmen te Hulst en D. J. Oggel te Axel afvaardigen in het stichtingsbe stuur. Even voor de stemming zei het raads lid H- Th. D. M. Vercauteren (eigen lijst) „zo'n museum breed te zien'. Op grond daarvan achtte hij het juist, dat men bij de gemeente ook oog moest hebben voor een vrouwelijke vertegenwoordiger in het bestuur de stichting. Nadat burgemeester Molt hoff hem vertelde, dat er geen onder scheid werd gemaakt tussen mannelij ke of vrouwelijke vertegenwoordigers, maar dat de keus voor de raad dan niet erg groot was, stelde de heer Vercauteren zijn buurvrouw aar tafel, mevrouw F- Z. Z. M. van Ge mert-Koch (vrouwenpartij) voor als kandidaat. Mevrouw Van Gemert wei gerde de kandidatuur. Een ander onderwerp, dat nogal wat voeten in de aarde had voordat de raad akkoord ging, betrof het voorstel om de plantsoenendienst een nieuwe I wethouder graag het krediet gunnen, bergplaats te gevpn. B. en w stelden i maar had de raad dit voorstel niet zich deze bergplaats voor op de kwe-| eerder kunnen krijgen? Ik voel er kerij naast de toegang tot de begraaf plaats aan de Glacisweg in Hulst. Er zou ƒ102.000,- mee gemoeid zijn. De heer De Rechter verbaasde zich erover dat de prijs voor die berg ruimte in korte tijd was opgelopen van 90.000 via 102.000,- tot vol gens de laatste berichten zelfs 110.000,-- De heer De Rechter zei dat 'nogal Franse slaggerig' te vinden. Hij kreeg steun van de heer G. A. van de Voorde (lijst Stolte). Deze zei danig geschrokken te zijn van de hoge prijs: .Het is toch te hopen, dat die prijs niet overschreden zal worden?" De heer Stevens (eigen lijst) sloot zich bij de vorige sprekers aan: „Moet het nou echt we! allemaal zo luxueus worden uitgevoerd? Ik vind die prij zen nogal hoog opgeschroefd. Is het misschien ook moelijk om een beet je te bezuinigen?" En ook de heer De Brouwer (lijst Blommaert) maakte bezwaar tegen de prijs, maar hij wilde verder gaan: „Kan het college misschien een onderzoek inste len naar een goedkopere oplossing' vroeg hij zich af. Geschrokken Wethouder Stolte van openbare wer ken zei zelf ook nogal flink geschrok ken te zijn. Hij raadde de raadsleden aan, om toch akkoord te gaan, omdat het gebouw nou eenmaal op korte tijd nodig is. De heer Stolte verklaar de, dat. b. en w. afhankelijk zijn van instanties, die kostenramingen opstel len, maar het leek hem wel mogelijk om naar een goedkopere oplossing te zoeken. De wethouder weet de enor me prijsverhoging aan de lange tijd tussen de aanbieding aan de kostenra- mers en het tijdstip van uitvoe; Ook burgemeester Molthoff noemde de kostenstijgingen in de bouwwereld ongelofelijk. Uit de woorden van de heer Stolte proefde de heer De Rechter de bereid heid om het voorstel terug te nemen en eerst te zoeken naar een goedkope re oplossing. De heer Stolte bestreed dat echter. „Nee, ik stel voor, dat u het voorstel nu aanneemt en dat wij beloven te zoeken naar een goedkope re oplossing." De burgemeester voeg de eraan toe, dat als er nu wordt gewacht met het voorstel het gebouw nog aanmerkelijk duurder zou ko men." Gunnen De heer De Rechten ,Jk zon toch wel voor om het voorstel terug1 te laten trekken." Daarop zei de voor zitter, dat hij zo nog veel verhalen zou kunnen vertellen. In de geest van 'waarom bent u er 30 jaar geleden niet mee rekomen?'. De heren Stevens en Vercauteren zeiden er ook voor te voelen het voorstel aan te houden. Een stemming wees uit, dat tien raadsleden het voorstel van b. en w. steunden en dat er zeven tegen waren. Onroerend goed De raad van Hulst ging ook akkoord met het voorstel om de onroerend eoedbelasling in Hulst in te voeren. Verschillende raadsleden wilden daar over nog wel even hun zegje doen en burgemeester Molthoff schetste die even later als 'positieve berichten,' •aarmee hij blij kon zijn.' de lage kant, gezien ae bedragen «fce bijvoorbeeld Vlissingen 66.800,— er-voor overheeft. Uit. de "pot' worden de meest, uiteenlopende zaken betaald, variërend van busreizen van de raad naar Mol tot bloeenen en fruit bij Jubilea en de nieuwjaarsreceptie. Wordt van (ie ƒ34.000,het 'alge meen beheer' afgetrokken, dan res teert om en nabij de 20.000.De heer De Jonge kondigde aan. te zijner- tijd op de post te zullen terugkomen. Drs. J. Hamelink cd.a.) vond de post 'representatiekosten' van de gemeente politie te hoog. Voor volgend Jaar wordt 10.000 geraamd, waarvan 7000,voor het. verstrekken van koffie aan het personeel. „De politie hoeft, niet van water en brood te leven, maar we vinden het bedrag toch te hoog." aldus de heer Hame link. Wethouder Huijbrecht antwoord de dat vergelijkingen met het stadhuis niet opgaan. .De politie is een oont:- nuebedrijf. 's Nachts wordt er meer koffie gedronken dan overdag. Wan neer we het aantal personeelsleden van de politie vergelijken met dat van de secretarie is de post beslist nie'. overdreven hoog." fy.fo minder Het ook PvdA-vooreitter J. M. Hamelink wilde weten of de politie het met een auto minder kan doen (er staan er nu 6 op de begroting) nu de surveillances te voet en per fiets zijn opgevoerd. Hij herinnerde eraan, dat naar deze zaak een onderzoek zou worden ingesteld. Burgemeester J. C. Aschofl bevestigde tfIn theorie kan er een wagen af. Rechter die de gesprekken begon: wil u gerust stellen, we zullen niet tegenstemmen, omdat we het nut en de verplichting inzien." Burgemeester Molthoff: „Wie wilt u gerust stellen?" 1 De beer De Rechter: „U. Dat lijkt me wel eens nodig van tijd tot tijd." De heer De Rechter zei een belasting van 13.- per waarae-eenheid van 3.000,- niet gek te vinden in vergelij king met andere gemeenten. De heer R. J. Eeman vond het een prettige bijkomstigheid, dat de gemeente er na de aanloopkosten beter van zal wor den. Hij gaf alleen uiting aan zijn zorg, dat de groep van de gebruikers weieens te zwaar belast zou kunnen worden. De heer Molthoff zei, dat de verhoudingen zullen worden bekeken zodra de juiste gegevens bekend zijn. Men zal proberen om de verschuivin gen die eventueel optreden binnen het redelijke te houden. BRANDWEER Bij het voorstel om verordeningen met betrekking tot de brandweer or ganisatie en de rechtspositieregelingen voor het brandweerpersoneel vast te stellen, maakte de heer De Rechter zijn complimenten over de organisatie van de brandweer. Hij informeerde of er een onderzoek kan worden inge steld naar de vergoedingen voor brandweerlieden in cie omliggende ge meente- Het was hem gebleken, dat de mensen in Terneuzen een hoger bedrag per uur ontvagen dan hun Hul ster collega's. Burgemeester Molthoff zegde toe, dat de regionale brandweercommandant terzake om advies zal worden ge vraagd. weer de heer Dei in de praktijk niet." s zijn mening. Er zal altijd een wagen in reserve moeten blijven. Volgens cie burge meester is er de laatste tijd wel beduidend minder geld uitgegeven aan benzine: er wordt minder gereden. Voor de vervoersmiddelen staat 86.288,op de begroting. De WD-er H. Wijnja wilde graag opheldering over het voortdurend stijgende tekort op ae politie-begroting. Het nadelig saldo wordt voor volgend jaar op 142.739,geraamd. De burgemeester noemde als ooreaken het voortdurend stijgende prijspeil en de toegenomen activiteiten van de poltie. Hij noemde de normvergoedingen te laag. ..We proberen die. samen met andere ge meente, opgetrokken te krijgen, maar ik verwacht voorlopig weinig resul taat." Bromfietser ernstig gewond 'vi 7pa mslag TERNEUZEN Bij een ongeluk roet een vrachtwagen heelt de bromfietser M. F. van V. uit Hulst vrijdagmiddag om twaalf uur erns-ig hersenletsel opgelopen. Op de kruising Z3amslag- veer-provinciale weg verleende de bromfietser geen voorrang aan de vrachtwagen, bestuurd door J. F. van D. uit Kontenisse. Van V. werd me ters over het wegdek meegesleurd. Per ambulance werd net slachtoffer naar het Juliana-ziekenhuis in Terneu zen vervoerd. Dokter Franje mr Zaamsiag verleende de eerste hulp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1974 | | pagina 35