Camping Scheldeoord Baarland krijgt een eigen zwembad „Betere zaken stellen tegenover bedreiging van sex en drugs Bruggetje Axelse Sassing straks naar Terneuzen RAADSLID DE VRIES HIELD PLEIDOOI VOOR SUBSIDIËRING SOOS- EN CLUBHUISWERK Van Landschoot (Radio Atlantis) veroordeeld voor Gentse rechtbank BEROEPSCHAUFFEUR REED ONDER INVLOED: TIEN DAGEN CEL 00STBURGSE RAAD WIJZIGT 0NR0EREND-G0EDBELASTING 99 Vogelexpositie kampioenschap district Zeeland lATBRDAG 21 DECEMBER 197/1 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 13 Wethouder Barbé: „Geen alternatief voor opspuiten Mosselbanken" „Graag geld over voor jeugdwerk" Controverse met Tli. Cambier (wd) over subsidie TERNEUZEN bare werken v E. Barbé ziet de sp« EERSTE BAD IN GEMEENTE BORSELE INGEBRUIKNAME OP 30 MAART BAARLAND Op de camping Schel deoord bï,i Baarland wordt momen teel hard gewerkt aan de aanleg een zwembad. Het bad hoort bij de plannen van de eigenaars om de cam ping qua oppervlakte en voorzienin gen uit te breiden. Het wordt het eerste zwembad in de gemeente Bor- sele, want het zwembad Stelleplas zal pas tegen augustus volgend jaar klaar zijn, terwijl men het zwembad op de camp' .g al op 30 maart bij de ope ning van het nieuwe campingseizoen in gebruik hoopt te kunnen nemen. De gemeente Borsele heeft de cam ping vorig jaar verkocht aan de heer D- G. Hage, die inmiddels ook de heer M. J. Cromzigt in de exploitatie be trokken heeft. De gemeente verkocht dë camping mede omdat men zelf geen mogelijkhedenzag om de cam ping door nieuwe voorzieningen trekkelijker te maken. Die mogelijkhe den zien de heren Hage en Cromzigt wel. De heer Hage: „We willen de camping tot zo'n 5,2 hectare uitbrei den. zodat er 180 staanplaatsen voor caravans en tenten ontstaan. We mik ken voornamelijk op sta-caravans- Maar ook mensen, die een paar we ken hier willen komen staan, zijn bij ons welkom." Ook zijn er 22 zomer huisjes. In de uitbreiding is een groot speel- en sportveld gepland, waarom heen de verschillende veldjes voor cara/vans en tenten zijn gelegen. „Op de camping hier in de Zak van Zuid-Beveland moet je nu eeim meer voorzieningen hebhen, dan op een campingbijvoorbeeld op Walche ren," aldus de heer Hage. „Want daar zijn veel meer uitgaansmogelijkheden. Vandaar dat we hier een bar hebhen en speelvoorzieningen. Verder organi seren we samen met de lieér Burgel uit Hoedekenskerke vistochten op de Westerschelde en we zijn ook nog plan om te bekijken of cr mogelijkhe den zijn om met de stichting Stoom tram Goes-Borssele iets op touw te zetten." Ook het zwembad behoort tot een van de extra voorzieningen- Het wordt een verwarmd bad van achttien bij acht meter en er komt ook een kinderbad vaar vijf hij vijf meter bij. Er is maar een zeer beperkte kleedac commodatie, omdat de meeste zwem mers gehuld in zwemkledij vanuit hun caravan of tent naar het zwembad zullen gaan. Schoolzwemmen „Laatst kwam het raadslid Eversdijk hier even kijken," aldus de heer Hage. „En die opperde toen de mogelijkheid dat het zwembad ook gebruikt zou kunnen worden voor schoolzwemmen of als trainingsbad voor zwemvereni- GENT De presidente van de Gentse rechtbank, mevrouw Van Isterdael, heeft vrijdagmorgen een 'onmuzikale.' punt gezet acuter zeèpiraat Radio At lantis. Eigenaar Adriaan van Land schoot uit Adegem werd wegens in breuk op de Belgische RTT-wet ver oordeeld tot een voorwaardelijke ge vangenisstraf van drie maanden en een geldboete van anderhalf miljoen frank (honderdduizend gulden). Twee van zijn medewerkers, publici teitsagent Roger Henderick, en im presario Mark van Peteghem liepen een effectieve boete op van dertigdui zend frank (tweeduizend gulden) en een voorwaardelijke geldboete van tweehonderdzeventogduizend frank (zeventienduizend gulden). Disk-jeckey Antoine Demuer, beter bekend als To ny Houston, kreeg een boete van vijftienduizend frank (duizend gul den). Van Landschoot, die even na de mt- spraak van het vonnis, kennis nam, was duidelijk aangeslagen. Vooral de gevangenisstraf van drie maanden zat hem duidelijk dwars. Indien hij bin nen vijf jaar opnieuw een zendschip gaat exploiteren wordt de gevangenis straf effectief. Bekend is echter dat Van Landschoot plannen heeft om een nieuw experiment te "wagen en dat hij feitelijk op het vonnis van de Gentse rechtbank heeft gewacht om met de uitzendingen te starten. Volgens mr. De Muyt, de verdediger van Van Landschoot, zal de zender echter vol komen legaal zijn. Maar datzelfde heeft hij in een overigens briljant pleidooi voor de rechtbank gezegd over de studio's die m Nederland waren ondergebracht. Radio Atlantis verdween op 27 augus tus uit de ether. Enkele dagen later (1 september) werd in Nederland het "Veronica-wetje' van kracht, waardoor ook Van Landschoot, die zijn studio in Zeeuwsch-Vlaanderen had ingericht, werd getroffen. Mr. De Muyt ver wacht dat hij tegen de uitspraak be roep zal aantekenen. gingen. Wij zi.jn graag bereid om daar eens over te praten. Het moet moge lijk zijn om het bad overdekt te maken voor de winterperiode en met behulp van een casco van een caravan zou een aanvullende.kleedaccommoda tie kunnen worden gemaakt." Volgens wethouder A- M. Jansen van Borsele heeft het gemeentebestuur zich nog niet over deze mogelijkheid gebogen. „We krijgen natuurlijk zelf een zwembad in Stelleplas bij Hein- kenszand," vertelt hij- „En dan be staan er ook nog plannen voor een zwembad bij Ovezande." Het gemeen tebestuur. zo stelt de wethouder, wel blij met de initiatieven, die op camping Scheldeoord ontplooid wor den. „Zo zie je maar dat met particu lier initiatief ook nog heel wat. te bereiken is zonder dat er meteen overheidsgelden aan te pas hoeven te komen." Ook de uitbreidingsplannen zijn bij de gemeente goed gevallen, hoewel daar nog geen definitieve goedk uring voor is. De heer Jansen heeft er geen hard hoofd in dat die goedkeuring ook inderdaad zal ko men, gezien de adviezen van de Kam- peerraad erover. Zitting politierechter „Terwille van beroen en gezin" MIDDELBURG „Een alcoholpromil lage van 2,35 hoort hier tot de hoge scores," kreeg donderdagmorgen de beroepschauffeur M. G. uit Vlissïngen van de politierechter in Middelburg te horen. G. stond terecht omdat hij op 6 april onder invloed een personenau to had bestuurd waarin hij ■zwalkend over. de rijbaan' op de rijksweg 58 bij Goes door de politie werd gesigna leerd, Volgens het proces-verbaal was G. in 'kennelijke staat'. Officier van justitie mr. Th. Lebret •eiste twee weken gevangenisstraf en 9 maanden ontzegging van de rijbe voegdheid. Advocaat mr. H. Slot gaf toe dat het promillage inderdaad 'aan de hoge kant' was, maar volgens hem had ook de vermoeidheid een grote rol gespeeld aangezien G. uit Parijs was komen rijden. Politierechter mr. P. van Empel legde tien dagen cel op en sprak voorts vier maanden ontzeg ging van de rijbevoegdheid, echter geheel voorwaardelijk' uit", terwille van uw beroep en uw gezin en on danks het hoge promillage en het gevaarselement." Ook P. J. L. uit Colijnsplaat had op 22 september in Goes onder invloed achter het stuur gezeten- Door zijn opvallend slingerende rijwijze kwam hij in de Middelburgersestraat in het vizier van de politie. L. werd bijgestaan door mr. C. H. Brinkman en deze voerde onder meer aan dat een Onvoorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid zijn cliënt waar schijnlijk zijn haan zou kosten. Het vonnis: een week cel en drie maanden voorwaardelijke ontzegging van de rij-1 bevoegdheid. „Mede omdat het de eer ste keer is," aldus de politierechter. De eis was een week cel en 9 maan den niet rijden. J. M. stond bij herhaling terecht voor rijden onder invloed en krijgt hulp van het Zeeuws consultatiebureau voor alcohol en drugs. Op 15 septem ber reed hij in Goes onder invloed en raadsman mr. J. G. van der Burgt moestconstateren: „Mijn cliënt hier zo langzamerhand inderdaad niet zo'n onbekende verdachte." Uit het ZCAD-rapport en het pleidooi van de raadsman kwam een aantal moeilijke persoonlijke omstandigheden naar vo ren op grond waarvan de politierech ter M. veroordeelde tot een week cel voorwaardelijk en een boete van ƒ500,en ontzegging van de rijbe voegdheid voor 6 maanden waarvan de helft voorwaardelijk en met aftrek vanaf het tijdstip dat M's rijbewijs is ingenomen. Ook H. M. H. stond don derdagmorgen bij herhaling terecht wegens rijden onder- invloed. Hij haa op 29 september op de Eendrachts- weg in Tholen twee geparkeerde au to's geramd na overmatig drankge bruik en was daarna in paniektoe stand doorgereden. Het vonnis: wee weken cel, waarvan een voorwaarde lijk, 12 maanden niet rijden en hulp van het ZCAD. Dronkenschap op de fiets kwam A. v. d W. uit Kamperland, die op 29 augustus in deze toestand met zijn tweewieler in de Nieuwsbraat van zijn woonplaats tegen een links geparkeer de auto was opgereden, op een boete van ƒ50.— te staan waarvan de helft voorwaardelijk. Ook voor v. d. Tentoonstelling schilderijen broers Metsers HULST Vrijdagavond heeft de heer G. Janssens uit Hulst de tentoonstel ling van 22 schilderijen van Hugo Metsers uit Sint-Jaristeen en 16 schil derijen van Guido Metsers Polona uit Middelburg in het winkelcentrum 't Trefpunt' te Hulst geopend. In zin openingswoord memoreerde de heer Janssens dat het initiatief voor de expositie uitging van fotograaf R. Neelemans, oud-buurman van de fami lie Metsers. Tot en met zondag 12 januari kan men dagelijks de werken van de heide schilders tijdens de openingsuren van 't Trefpunt' bekij ken. wordt de ZCAD-hulp voortgezet. Een boete van in totaal 400,en een geheel voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor drie maanden kreeg A. van D. uit Vlissin- gen die op 20 april bij Ovezande met zijn a,uto een fietser had aangereden, die daarbij vrij ernstig gewond raak te. en was doorgereden. Van D. die werd bijgestaan door mr. J. F. C. van Deinse, zei niets van de aanrijding te hebben gemerkt-De politierechter achtte niet bewezen', dat van D. hoogst onoplettend' zou hebben gere den, zoals hem ten laste was gelegd, en baseerde zijn uitspraak op het maken van een verkeersfout. Boete 150,Voor het doorrijden kreeg Van D. nog eens een boete van 250,—. van een haven voor Dov elders tc deponeren dan seibanken. ..Er is wel eer natieve plaats overwogen, werkte sterk kostenverhoi voor een investeerder - Wethouder van open- ,n-Temcuzen dn-, R C. :cen mogelijkheden om ,'rijkomt bij de a Chemical ip de Mos- een alter maar dat md en zou aantrekke- VVD INTERNEU- ZEN KRITISCH OVER SUB SIDIEBELEID TERNEUZEN De VVD-fractie in de Terneuzen.se raad heeft vrijdagavond,, bij de begrotingsbehandeling, aange kondigd hel .subsidiebeleid van Ter- neuzen kritisch te zullen bezien. Fractievoorzitter H. de Jonge deelde mee, voor dit jaar niet al te rigoreus te willen besnoeien, maar wel scherp te zullen opletten als (le subsidie aanvragen voor het volgend begro tingsjaar binnenkomen. Volgens het VVD-rasdslid gebeurt het. nu dat verenigingen die er niet om vragen subsidies krijgen en dat er ook bijdragen worden gegeven aan niet meer bestaande clubs. Hij zag verder nogal op tegen de hoge bijdragen aan instellingen als de muziekschool en de 'Centrale Stich ting'. Uit een berekening was hem gebleken dat er per bezoeker of leer ling vaak voor meer dan 2000 per jaar wordt bijgepast. De WD-er deed ook een voorstel de bijdragen aan sportverenigingen voor het huren van accommodaties op een andere grondslag te laten plaatsvin den teneinde de verenigingen wat kos tenbewuster te maken. Wethouder P. J. Huijbrec'ht (finan ciën) haakte op dat laatste in. Terneu- zen studeert momenteel op de verhou ding tussen de kosten van de accom modaties. de huurbedragen en de sub-! sidiëring. Hij beloofde de suggesties van de VVD daarin te betrekken. Momenteel zit de gemeente in deze sector met een tekort van 4 ton. Ten aanzien van de andere subsidies betoogde hij, dat de verenigingen moeten voldoen aan de voorwaarden in de subsidieverordening. Clubs die naar achteraf bleek ten onrech te een bijdrage kregen (de wethouder noemde 2 gevallen)hebben het geld later moeten terugstorten. De heer Huijbrecht bestreed de bere keningen van de WD ten aanzien van de Centrale Stichting: „Als uw cijfers kloppen zouden er over een heel jaar nog geen 170 bezoekers zijn geweest. Dat betwijfel ik." lijk zijn", antwoordde hij vrijdagavond op vragen van het CDA-raadslid drs. J. Hamelink tijdens de begroiingsver- gadering. De heer Hamelink had om een onder zoek naar alternatieven en een 'globale berekening van de margianle kosten' gevraagd. De wethouder deelde mee. die vraag I 'nogal bevreemdend' te vinden, omdat het Mosselbank-plan uitvoerig is door gesproken. Aan zijn beantwoording voegde hij nog de opmerking toe, dat er ook overwogen is de leidingstraat die bijl de plannen hoort te verleggen. Ook dat bleek niet uitvoerbaar. aan jeugdwerk OOSTBURG Het Ooatburgw raads lid J'. de Vries (ppr-pvda-D'G6) heeft donderdagavond tijden* de vergade- ring van de Oostburgae raad een vu rig pleidooi gehouden voor dt- subsi diëring van bel hoos- en clubhulswerk- In zijn rede viel hij met name het VVD-raadslld Th. Cambier aan. De heer De Vries verweet de heer Camb.wr onvoldoende kennis inzake de verschillen tussen het sooswerk en het elubhuiswerk: „U scheert alles over één kam en dat- komt wellicht omdat het verschil tussen een soos en een clubhuis u niet duidelijk is. De progressieve fractie heeft graag een paar centen over voor het jeugd werk". aldus de heer De Vries. De heer Cambier had de mensen van het clubhuiswerk te Groede verweten te gemakkelijk een beroep op gemeen schapsgelden te doen. In het bijzon der weigerde hij geld beschikbaar te stellen voor een geluidsinstallatie ten behoeve van het clubhuiswerk en ook kon hij de redelijkheid niet inzien om 1.000 te subsidiëren in ae kosten die i door do clubhuis werkers niet voldo de verantwoord wans:. .J>- vertuid kosten moeten maar door de mens betaald worden die dit ciubnuiswt tenslotte als een soort hobby Ixrx- nen. Ze moeten maar eens aantim dat ze zelf i/-'--» willen doen", betoog de heer Cambier. Een and'-r kwalijk puntje voor I heer Cambier was dat de subsi f! aanvraag van 1974 nu pas ln de :a behandeld kon worden Vervbisdt mederaadsleden en ook wethouder Eigenaars worden minder zwaar belas! Krediet van 282.000,- voor KAFI in Arnhem OOSTBURG De Oostburgse meenteraad is donderdagavond met twaalf tegen vier stemmen akkoord gegaan met een wijziging van de ver ordening op de onroerend-goed belas ting. waardoor gebruikers van onroe rend goed zwaarder en eigenaars min der zwaar worden belast dan b. en w. hadden voorgesteld. De raad hand haafde het bedt'az per eenheid van ƒ3.000 op ƒ11.20. De gebruiker zou daarvan 4.90, de eigenaar G.30 voor zijn rekening moeten nemen. B. en w. hadden respectievelijk 3,90 en 7,30 voorgesteld. Kerstavond Novo Nalus GROEDE De instuif werkgroep Groede houdt vandaag zaterdag in het clubhuis een instuifavond die in het teken staat van de kerst. De avond van Novo Natus begint om 19.30 uur. Na een maaltijd volgt het kersthal. BURGEMEESTER HULST TIJDENS BEGROTINGSRAAD: HOOP OP BESLISSINGEN BAALHOEK, STREEKPLAN EN OEVERVERBINDING HULST ..We zullen de initiatieven op het stuk van het zinvol bezig zijn door onze jongeren in steeds sterkere mate moeten gaan steunen. Onze jon geren worden door louter op gewin gerichte figuren uit de wereld van de, sex-commercie en de drugs (sofs en/of liard) in ernstige mate be dreigd. Laten we in 1975 daar ook hetere zaken tegenover stellen. Er is hoop op, dat er een gaatje kan wor den gevonden om die bedreigingen beter te weerstaan." Dat zei burge meester P. J. G. Molthoff vrijdagmid dag aan het eind van de vier uur durende begrotingszitting van de ge meenteraad van Hulst. Hij gaf daar mee in feite al een antwoord op opmerkingen in de algemene beschou wingen van het enige vrouwelijke raadslid in de gemeente Hulst, me vrouw F. Z. Z. M. van Gemert-Koeh (vrouwenpartij), dat een steviger aan pak van de 'zedelijke verwording' had bepleit. Behalve op de sexzaken van Hulst, die maar ongebreideld in aantal toene men, doelde mevrouw Van Gemert op de toenemende criminaliteit. Ze weet het aan een onderbezette politie macht, dat er niet krachtiger wordt opgetreden. Burgemeester Molthoff zei, dat het dit keer niet zozeer lag aan de onder bezetting van de politie dat er niets wordt gedaan, maar aan de besluit vorming op een hoger plan: „Het is vealeer zo, dat de politie wacht op instructies in de wet om onder meer tegen de sexzaken op te treden." De heer Molthoff vond het overigens maar een bedenkelijke zaak, dat er nog Hulstenaren zijn. die hij het ver huren van een pand geen voorwaar den opnemen waardoor de uitbreiding van sexzaken aan banden kan worden gelegd. „Ik weet ook, dat het in sommige gevallen wel gebeurt, maar in eerste aanleg hebben de Hulstena ren het aan henzelf te wijten, dat er zoveel sexzaken in de stad zijn." Streekplan vrijwel alle beschouwingen die vrijdagmiddag in Hulst werden gehou den, klonk de behoefte aan spoedige beslissingen over een aantal onder- werpen waarbij de gemeente Hulst nauw betrokken is. Onderwerpen als \het Baalhoekkanaal, de vaste oever verbinding over de Westerschelde en het streekplan Oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren. Verder waren er pleidooien voor gemeentelijke meerjarenbegro tingen en een bevordering van de contacten met de omliggende gemeen ten. ook over de landsgrens. In ver schillende beschouwingen was men hoopvol gestemd over de discussie naar aanleiding van de onlangs ver schenen structuurstudie Hulst. De heer R, J. Eeman (lijst Blom- maert): „Uit de structuurstudie tsullen wel punten naar voren komen die ook van belang zijn voor het Streekplan Oost Zeeuwsch-Vlaanderen, al zou het normaler zijn geweest dat men bij het opstellen van de structuurstudie gebruik had kunnen maken van gege vens uit het streekplan; wie in dit geval voor of achter loopt kunnen wij eens vragen aan het provinciaal be stuur. Het is in ieder geval verheu gend te constateren, dat ook de sta tenfracties het niet meer nemen dat het streekplanwerk voor onze regio steeds wordt uitgesteld en dat steeds gewacht wordt op beslissingen van het rijk. Het dient toch zo te zijn, dat en provincie en streek zich uitspreken voor een dergelijke meerjarenplan ning; de mogelijkheid voor het rijk blijft altijd aanwezig: indien deze plannen niet parallel lopen met hun plannen, om in te grijpen en een streekplan te wijzigen- Er zijn nu toezeggingen gedaan dat het streek plan bij een half jaar ter tafel zal komen zodat te verwachten is, dat in 1975 heel wat duidelijker kan gaan wor den. Zinvol Wel zou liet ons inziens zinvol zijn om nog eens na te gaan of de samen stelling van de streekplancommissie nog wel zodanig is, dat de streek zich daarin terug kan vinden. Ook de re sultaten van de indertijd gehouden hearings omtrent het streelcplan zul len moeten worden getoetst aan de thans bekende gegevens en vooral aan eventueel gewijzigde visies. Alleszins is het hoopgevend, te vernemen dat g.s. het voornemen heb ben O os t-Zee uwsch-V1 aan cle r en een streekplan aan te bieden dat realiteits zin heeft, al is dat natuurlijk wel het minste dat van een streekplan mag worden verwacht," aldus de heer Ee man. Ten aanzien van de plannen voor een Baalhoekkanaal zei de heer Eeman, dat op hoger niveau waarschijnlijk al veel meer bekend is dan de betrokke nen in de streek durven vermoeden: „Het is wenselijk, dat zo spoedig mogelijk ook in deze kwestie duide lijkheid komt en dat tenminste detail punten in samenspraak worden gere geld, zodanig, dat toch de scliijn van inspraak wordt opgehouden," aldus de heer Eeman. Plaats-rast De heer G. A. van de Voorde (lijst Stolte) zei in zijn beschouwingen, dat er van enige vooruitgang in de be sluitvorming over het streekplan, het Baalhoekkanaal, de werkgelegenheid en de industrialisatie in Zeeuwsch- Vlaanderen geen sprake is: „Al jaren staan wij op de plaats-rust. Het diep te betreuren in zulke belangrijke zaken voor ons gebiea, dat nog geen nadere beslissingen zijn genomen. Met onze streek en met heel Zeeland wordt in Den Haag weinig rekening gehouden. Zie ae tracé-keuze voor een eventueel Baalhoekkanaal, waar provinciaal bestuur, landbouworgani saties en onze bevolking duidelijk heb hen gekozen voor een buitendijks tra cé. Toch zegt de regering een binnen dijks tracé te wensen, om zo weinig mogelijk van het Land van Saeftinghe aan te tasten, maar waardoor vele hectaren meer van onze beste land bouwgrond verloren gaan en ook nog enige kleine kernen zullen moeten ver dwijnen." PZEM De heer Eeman haalde de energiecri sis nog even aan en uitte in verband daarmee zijn zorgen over de PZEM- structuur: „Vorig jaar tijdens de be handeling van de begroting 1974, za ten wij midden in de energiecrisis en de gevolgen daarvan werken nog door. Wij hebben het afgelopen jaar verschillende besluiten genomen ten aanzien van het provinciaal energiebe drijf, besluiten waar wij niet unaniem achter konden staan. Wij blijven de PZEM-organisatie en de PZEM-struc- tuur een zorgelijke zaak rónden lang de gezamenlijke Zeeuwse meenten als aandeelhouder in feite niets te zeggen hebben. De voornaam ste reden dat bij Borssele een tweede kerncentrale zal komen is nu wel duidelijk: de eerste centrale moet zo vaak wegens storingen worden stopge zet dat een reserve nodig is," aldus de woordvoerder van de fractie Blom- maert. Ziekenhuis Verschillende woordvoerders bepleit ten het behoud van het ziekenhuis Hulst in zijn huidige functie. De con clusies, genoemd in de nota over de herstructurering van de gezondheids zorg in Zeeuwsch-Vlaanderen, werden bij herhaling onderschreven. Ten aanzien van een meerjarenbegro ting merkte de heer Eeman op, aai met name voor de grotere projecten overzichtelijker situaties zouden ont staan met een meerjarenbegroting. Meerdere keren werd gehoord, dat Hulst wat meer moest doen aan de contacten met de omliggende gemeen ten. Er werd veel verwacht van de activiteiten die de stichting Gem schapswerk Hulst in Hontenisse zal ontwikkelen als de plannen worden verwezenlijkt. De heer De Rechter vond het wel zaak om raadsstuk" uit te wisselen met naburige gemeen ten. Iets dat bleek uit een reactie van de burgemeester al jaren wordt gedaan. De heer De Rechter vond het niet juist om de contacten te laten verzanden door verschillende inzichten: „Juist dan moet worden gepleit voor bevordering van die con tacten," aldus de heer De Rechter. Het college mag van de raad wel streven naar invoering van de nie; belasting per 1 januari 1976. De frac tie van dorpsbelangen en toerisme had om uitstel gevraagd, uit angst voor een zwaardere belasting van een bepaalde categorie (de eigenaars), ter wijl de heer R. Calon (kvp) wilde wachten met vaststelling van de ver ordening tot de gegevens van de taxa tie bekend zijn. „Dan hoeven we niet meer met fictieve bedragen te wer ken", vond hij. Omdat nu nog geen harde gegevens op tafel liggen wilde de heer F. Baar- ends van de progressieve fractie uit gaan van een 'voorlopig karakter de verordening'. Ook burgemeester a. Schipper ging daarvan uit. Hij kreeg trouwens de raaósmeerderheid mee met het argument dat ieder jaar uit stel de gemeente geld kost: als de onroerend-goed belasting wordt inge voerd krijgt men van het rijk een compensatie omdat cultuurgronden volgens de nieuwe belasting-verorde ning niet meer kunnen worden belast. Aanvankelijk wilde de heer Schipper nier-eigenaars van onroerend goed. De WD (die ook met een ander bedrag per eenheid ƒ8,80 uit de bus kwam) en de protestants christe lijke fractie hadden daarom gevraagd. „Maar", zei de heer Schipper, „in, totaliteit wordt het voor de eigenaars gunstiger". Op aandringen van de raad ging hij later mei de wethou ders J. Barendregt en G. Claeys wel akkoord met een andere verhou ding Wethouder J. Vergouwe hield zich aan het eerste voorstel. De burge meester stelde overigens de heer A. Verhage (dorpsbalangen en toerisme) gerust met de mededeling dat belas tingplichtigen wel degelijk in beroep kunnen gaan tegen taxatie en aanslag. Minder moeite had de raad met het beschikbaar stellen van een krediet van ƒ282.000 om de Stichting Kada strale en Financiële Administratie (KAFI) in Arnhem de onroerende goederen in de gemeente te laten taxeren. Dal bedrag viel de raad mee in vergelijking met de in het voorstel genoemde vier ton. Lger des Heils Terneuzen actief rond kerstfeest TERNEUZEN Het Leger des Heils in Terneuzen houdt de komende week enkele kerstvieringen voor de jeugd. Vandaag zaterdag is er voor ouders en kinderen van de zondags school een kerstfeest in de zaal en aan de Mozarthof- Maandag is er in de zaal kerstfeest voor de buitenker kelijke jeugd en voor de kinderen van de hobbyclub. Aanvang 14 uur. Dinsdag zingt het Leger des Heils van 21 tot 22 uur in de Temeuzense binnenstad. Woensdag eerste kerst dag begint er om 's ochtends S uur een kerstnachtdienst in de zaal met medewerking van de kinderen en on der leiding van luitenante W. Vermijn. Van 8 tot 9-30 uur wordt er gezongen bij de zieken. Om 17 uur is er een familiekerstfeest voor jong en oud. Het Leger des Heils staat vandaag zaterdag met de bekende kerstpot' op de Promenade. Vrijdag gebeurde dat bij' het winkelcentrum in Terneu- zen-Zu'id. moot wor- prettige zaak ts. Wc bracht naar voren d van de jougdnots februari me*, een geling kan voorkom! door de raad over jeugdwerk gediscussieerd oen. „Overigens i*. hot in Groede we) z dat het werk, en dat waarover li: tin hoogste, gedragen wordt door ce: groot gedeelte van de bevolking. He* is een goede zaak dat de jeugd op deze manier van de straat word. gehouden", aldus de hwr Vergouwe De heer Di- Vries was het ook nx-i eens met de stelling van de heer Cambier dat de mensen in Groede eerst maar eens moeten aantonen cti. ze zelf financieel wat moeten doen ..Zestig procent van de onkosten komt terug door eigen inbreng van het clubhuis. Bovendien betekent het werk veel voor de hele gemeenschap. Het is jammer dat de heer Cambier zich kennelijk niet wil verdiepen L*i het jeugdwerk", zo zei de heer De Vries die er bovendien begrip voor op kon brengen dal de jeugd wel een- schopt tegen de volwassenen. „De vol wassenen schoppen immers toch ook terug", zo betoogde hij. Ook de raadsleden A. Verhage "inrp: belangen cn toerisme) en A. de Peytcr (ch-ar) gaven blijk van hun waarde ring voor het werk in Groede, „Ik wou dal het overal was zool* in Groede hoewel dat natuurlijk niet in houdt dat je het overal automatisch mee eens bent", zei de laatste. Brief De heer R. Calon (kvp) had wat moeite met een brief van de soo.-- Oostburg. H:j trok uit het schrijven en de jeugdnola van de soos de conclusies da*, er niet veel positief; over een raadslid uitkomt en dat de wereldwinkel zich over het algemeen bezighoudt met 's/hoppen tegen bot ren', iets waar de heer Calon niei erg gelukkig mee kon z:jn. Tijdens de vergadering liet burgemeester A Schipper weten dat er 328 handteke ningen door Oostburg se .soosleden va ren verzameld. De handtekeningen wa ren geplaatst onder een brief waar::: werd gesteld dat de functie van de soos in Oostburg nuttig is. „Zet mijn handtekening er dan maar als de 319de onder", zei de heer Vergouwe. Alleen over de subsidie van 34560 voor het clubhuis-werk in Groedt- werd gestemd. De WD-fractie stemde tegen. De subsidie van de Jongerenver eniging Hoofdplaat (ƒ1420) en dii- van de soos Oostburg (ƒ2.072,50) wer den zonder hoofdelijke stemming aan genomen. De raad ging verder air- koord met de subsidie van 575 aan de "Zonnebloem' en het beschikbaar stellen van een bedrag van ƒ15 per lid in de gemeente aan de afdelin- Zeeland van de gehandicaptenorgani satie Nederland. SLUISKIL Donderdagavond heeft de heer J. van de Walle uit Hulst voorzitter van het district Zeclan't van de Nederlandse bond van vogel liefhebbers. de vogeltentoonstellinz van het districtskampioenschap Zet land in café 'Dallinga' te Sluiskil off: deel geopend. Burgemeester J. C. As- hoff van Terneuzen, die eerst de expo sitie zou openen, was verhinderd in verband met de begro tin gsverg ado ring. De organisatie van de tentoon stelling is in handen van de vereni ging 'Sluis kilse Vogelvrienden' oit Sluiskil. In zijn welkomstwoord, sprak de heer R. Cortvriand*., voorzitter van 'Sluis- kilse Vogelvrienden', zijn dank uit aar. het bedrijfsleven van Sluiskil en de middenstandsvereniging "De Driehoek' te Sluiskil voor de financiële steur. Hij dankte verder alle medewerker? en de inzenders var. de vogels. To*, slot wenste hij allen een prettige rondgang door de tentoonstelling. De heer Van de Walle sprak daarna lo vende woorden aan het adres -.-an de nog jonge vereniging 'Sluisktise Vogel vrienden' voor de goede organisatie. Voor de tentoonstelling zijn 602 vo gels ingezonden: kanaries, parkieten, bastaarden, zebravinken. Japanse meeuwen, kwartels, tropische vogels en agaporniden. De expositie is neder: zaterdag open van 's morgen 10 uur to'. 's avonds tien uur. Zondag kan men een kijkje nemen van 's morgens tien uur tot 's avonds zeven uur. KROON MOET NOC UITSPRAAK DOEN TERNEUZEN De gemeente Terneu zen wil op korte termijn het voorma lige bruggetje van Axelse Sassing dat, terwijl er nog een beroep bij de kroon liep, moest wijken voor een kade uitbreiding van de N'SM over de oostkolk leggen. Besluit de kroon, dat de brug niet had mogen verdwij-1 dan zal de NSM met de Indiener) M- Magermans. dat informeerde naar de gang van zaken met het bruggetje. Eén van zijn vragen was, wat b. en w. denken te doen als de kroon beslist dat het niet had mogen verdwijnen. Volgens de heer Barbé wordt er nog steeds op een uitspraak gewacht. B. en w. hebben het leggen van het. bruggetje over de kolk op de urgen- van het beroe..sschrift overleggen overj tielijst voor 15 gezet. Er is een bedrag de consequenties. van 34.500,- mee gemoeid. Volgens de heer Barbé zal het. zodra Dit antwoordde vrijdagavond wethou- de raad het goedvindt, worden ver der van openbare werken drs. R. C. plaatst. Hij dacht dat" het le ::-: pa?:e E. Barbé het PPR-D'66 raadslid H. F. !n een verbeterde binnenstad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1974 | | pagina 13