riGENDte Krediet studie jachthaven sluizencomplex Wemeldinge Dansmanifestatie 'Vodago' in Goes GEÏNTEGREERDE KLEUTER BASISSCHOOL IN KAPELLE EN WOENSDAG 18 DECEMBER T974 PROVINCIAL! ZEEUWSE COURANT 5 GEMEENTERAAD KAPELLE: OPDRACHT AAN DE GRONTMIJ KAPELLE De gemeenteraad vè Kapel Ie heeft dinsdagavond een krediet van 7.125,beschikbaar gesteld ten behoeve van een studie voor de leg van een jachthaven in liet slu complex te Wemeldinge. Het plan dat de Grontmi.J moet maken, zal dienen voor een verder gesprek met de zo genaamde commissie-Bruïnisse. het krediet is niet begrepen het ho norarium en de omzetbelasting. VVD-fractieleider R. T. Henkemans •vroeg of de gemeente nu wat zwart op wit heeft over de plannen heeft staan. De heer Henkemans herinnerde er hierbij aan, dal. de burgemeester tij-1 dens een vergadering van het actie comité midden- en kleinbedrijf We meldinge op 13 november had gezegd dat de Wemeldingse middenstand geen al te grote verwachtingen mocht koes teren over de plannen om van het slui zencomplex één grote jachthaven maken. Burgemeester H. G. van Suijle kom: „Op het ogenblik heeft rijkswa terstaat nog geen uitspraak gedaan wat kan of niet kan. We willen even wel de commissie-Bruinisse laten ko men als de stukken op tafel liggen, waarbij we zullen trachten zoveel mo gelijk tegemoet te komen aan de ge hele Wemeldingse gemeenschap. Het geheel moet als een praatstuk worden beschouwd." PvdA-fractiewoordvoer- der A. C. van Overbeeke was het met de burgemeester eens, dat wanneer de gemeente mee wil spelen in de re creatie van de Oosterschelde de commissie-Bruinisse over de nodige gegevens moet beschikken. „Ik zal het echter en met mij mijn fractie op prijs stellen, dat in de algemene doelstelling steeds de belangen van de bevolking centraal zullen staan. Geen jachthaven met dure Belgische jachten, maar jachthaven waar de gehele midden stand en de Wemeldingse bevolking baat bij zal hebben." De heer Van Overbeeke was verder van mening, dat het een samenspel moet worden met omliggende gemeenten. Hij vroeg dan ook of het college bereid is alle stuk ken die over deze zaak op tafel komen aan de raad over te leggen om zo goed mogelijk ingelicht te zijn. Dit werd door burgemeester Van Suijle- kom toegezegd. De raadsleden J. M. Zuidweg (cda) en C. de Kraker (sgp) waren van mening dat het geld best voor dit onderzoek mag worden uitge trokken omdat men als gemeente de plicht heeft wat voor de middenstand te doen die straks met de openstelling van de Schelde-Rijnverbinding toch al een zware klap te incasseren zal krij gen. Raadslid Henkemans was van me-1 ning' dat alle krachten moeten worden gebundeld en dat niet elke belangen groep op zichzelf moet gaan werken. Hij vroeg dan ook met het actiecomité rond de tafel te gaan zitten. Burge meester Van Suijleliom zei dat de stel- lingname van een gescheiden optrek ken bezijden de waarheid is. „We heb ben voor het hele probleem daverende medewerking gekregen van alle instan ties", aldus de burgemeester die er voorts op wees dat niemand in de ge meente Kapelle capabel is een dergelijk plan op te zetten, daarbij wijzend op het actiecomité dat het plan dat hij de gemeente lag, is komen halen en het wat heeft vertekend „Ik wil de leden van het comité niet kleineren, maar ik duld niet dat er van die zijde kritiek op de wijze zoals is gebeurd wordt ge leverd." De burgemeester verweet ook de heer Henkemans oppositie in deze zaak te bedrijven, waarop de VVD-er repliceerde dat zijn betoog niets met oppositie te maken heeft, maar moet GOES Prins van Oranje, 20 uur: De wijze kater. Ziekenhuis de Bevelanden, 16-17 en 20- 21 uur: uitzending Nomen Nescio. Uilenspiegel, 17-19 uur: sociaal café. I-IULST Baseliek 20 uur: kerstvolks- KOEWACHT Eikelaarschool: musi cal leerlingen 'Meester Pennelik'. MIDDELBURG Concert- en Gehoor zaal, 19.45 uur: ontmoetingsbijeen komst 'In de ruimte'. Oostkerk, 19,30 uur: kerstconcert Mu ziekschool. The Crazy Horse. 16.30-19 uur: sociaal café. SAS VAN GENT R-K kerk, 20 uur: kerstvolkszang. VLISSINGEN Bethesda-St-Joseph- ziekenhuis, 19.45-21 uur: uitzending Rawa. BERGEN OP ZOOM Roxy, 20 uur: SPYS 14 jr. Luxor, 20 uur: If. WESTDORPE Voormalig gemeente huis, 20 uur: Alle Turken heten Ali. AXEL Openbare Bibliotheek, 13.30- 17 en 19-21 uur: Schelpen. CLINGE Malpertuus: Hulst vanuit de lucht. HEILLE Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktui gen. HULST Den Dullaert. 10-17.30 uur: Houtsnijwerk Leo van Witsen. MIDDELBURG Zeeuws Museum, 10-12.30 en 13.30-17 uur: Grafiek uit Zeeland. Ar (.shop Six en Six, 9-18 uur: Oliever ven Vader keramiek Hageman. Galerie 't Kot, 9.30-18 uur: gouaches tekeningen Pien Hazenberg. NISSE De Mooije Staak, 10-18 uur: kunstwerken Messemaker. SAS VAN GENT Galerie Uilenspie gel, 9-12 uur: foto's Jacques Candel. S1NT-PI-IILIPSLAND Gemeente huis, 8.30-17 uur: Iedere dag ïnilieu- i dag. TERNEUZEN Museum, 14-17 uur: I Facetten van cle aarde.. VLISSINGEN Stadhuis, 9.30-17 uur: 50 jaar kinderzegels. I Britannia, 10-22 uur: Wild breien en haken. T.TZENDIJKE Streekmuseum, 10-17 uur: Oorlogs- en verzetsexpositie. Noord- en Midden-Zeeland te Goes, tel. 01100-4444. Zeeuwsch-Vlaanderen te Terneuzen te lefoon 01150-4444. Tholen en Sint-Philipsland. telefoon MIL worden gezien als een bestudering vat> plannen wat hij de overige raadsleden verweet niet gedaan te hebben. „Ik zil hier de zaak niet op te ruien", aldus de heer Henkemans. Tenslotte zei ook de heer A. C. van Overbeeke kritiek van de burgemeester niet te kunnen delen, maar het belangrijker te vinden gezamenlijk op te trekken in deze voor de gemeente toch belangrijke zaak. Bij het voorstel de rente en aflossing t. garanderen van een te sluiten geld lening voor de bouw van een verzor gingstehuis door de instelling voor be jaardenzorg zei de heer Henkemans dat in Wemeldinge nog altijd de me ning heer„t dat er voor het tehuis 'Vredebest' een goede oplossing moet worden gevonden. Hij vond ook, dat de gemeente een grote vinger in de pap moet hebben bij de afstoting van de thans nog bestaande tehuizen, waar voor de nieuwbouw wordt gepleegd. De heer Henkemans had bedenkingen over de wijze van financiering. De heer A. C. van Overbeeke was met wet houder C. M- Dagevos en raadslid C. Bras (cda) van mening, dat de in stelling best zijn eigen bonen kan dop pen en zei het. volste vertrouwen in het bestuur te hebben Wel werd door enkele raadsleden aan de burgemeester gevraagd medewer king te verlenen in Wemeldinge een voorziening voor bejaarden te creëren. Hierop kreeg de raad te horen dat er een nota voor op komst is, waarbij zowel het bejaard en tehuis als de schippersschool en het dorpshuis in worden betrokken. Zonder hoofdelijke stemming werd tot het garanderen van de kasgeidleningen die uiterlijk 1 mei 1976 in vaste leningen moeten zijn om gezet, besloten. I WEMELDINGE VV Wemeldinge houdt een preslalieloop Zaterd&E 2fl dwwnber organiseert d< w Wemeldinge een prcstaUoloop.' waaraan iedereen vanaf 8 Jaar kan meedoen. De afstand is 6 km. De start en finish zijn aan het Sportpark 'Boecizeboogert' aan de Cbezccweg. Het parkoers gaai. over de Bonzij weg naar de Kanaaldijk en de Zeedijk vla Klein Stelle en de Hoogeweg Snoeidemonstratie MARKTBERICHTEN Gemeenteraad akkoord Grondprijzen in bestemmingsplannen vaan omhoog KAPELLE De gemeenteraad van Ka pelle heeft dinsdagavond voor de bouw van een nieuwe geïntegreerde elfklas- sige kleuter- en lagere school in de kern Kapelle een krediet van ƒ3.027.228,- beschikbaar gesteld. Ook werd besloten voor de realisering van het bestemmingsplan Oost-Moolhoek twee perceeltjes grond aan te kopen ter grootte van 1055 vierkante meter voor de totaalprijs van 19.713,50 welk bedrag nog kan worden verhoogd met aanwijsbare belastingschade. Voor de bestemmingsplannen Wemel- dinge-dorp en Biezelinge zullen de gronduitgifteprijzen worden herzien. Raadslid M. Zuijdwegt (pvda) had er wat moeite mee dat de mensen, die de grond in optie hebben, nu meer moe ten gaan betalen. Burgemeester H. G. van Suijlekom: „We kunnen toch moei lijk de mensen gaan vragen te gaan ko pen omdat de grondprijzen omhoog moeten. De mensen zijn daar geheel vrij in. Bovendien is er nog een rege ling dat men grond kan verwerven middels een rentevergoeding. Als ge meente hebben we er toch voor te zorgen, dat een grondexploitatie zo goed mogelijk sluit". Raadslid R. T. Henkemans (wd) was van mening, dat, als men een optie voor zes weken geeft, de gemeente ook zijn prijs ge stand moet doen. Hij sprak zelfs van 'onfatsoenlijk' wanneer dit niet ge beurt. De rekening 1973 van de voor malige instelling voor bejaardenzorg te Wemeldinge werd zonder hoofdelijke stemming vastgesteld, wat ook gebeur de met de rekening 1973 van de voor malige instelling voor maatschappelij ke zorg te Kapelle alsmede de begro ting 1975 van de instelling voor be jaardenzorg Kapelle. Tot lid van algemeen bestuur van de stichting ge- meenschaps- en dienstencentrum Ka pelle werd de heer P. J. Balkenende herbenoemd. Tot hoofdleidster in vas te dienst van de openbare kleuter school te Kapelle werd mejuffrouw S. M. Hartman te Goes benoemd en tot leidster van dezelfde school in vaste dienst mevrouw A. J. P. van Liere- Ruissen te Kapelle. Raadslid C. W. Bras (cda) had tegen de procedure van enkele kandidaatstelling bezwaar. Het garanderen van rente en aflossing van geldleningen die particulieren moeten aangaan voor de bouw van nieuwe woningen of de koop van be staande woningen, werd aan het col lege van b. en w. gedelegeerd. Van de machtiging zal het college geen ge bruik maken in gevallen waar moet worden afgeweken van het advies van het bemiddelend orgaan. De subsidie aan de protestants-christelijke stich ting voor maatschappelijk werk in Zuid- en Noord-Beveland zal van 2,10 tot 2,75 per inwoner worden opge trokken. De raad ging ook akkoord met een wijziging van de verordening op de heffing en invordering van de onroerend-goedbelasting, waarbij zowel de heer Henkemans als de heer A. M. RILLAND-BATH Plattelandsvrouwen hielden kerstavond RILLAND-BATH In het dorpshuis 'Luctor et Emergo' hielden de platte landsvrouwen van de afdeling Rilland- Bat.h een bijeenkomst. Ze hielden een Zweedse kerstavond. Mevrouw Smdt-Thorin uit Vlissingen, Zweedse van geboorte en gekleed in Zweeds costuum. vertelde deze avond over Zweden en de Zwedse kerstge bruiken- Aan het 'Luciafeest.' verleenden negen kinderen op zeer enthousiaste wijze hun medewerking. WOLPHAARTSD1JK Viswedstrijd WOLPHAARTSDIJK Tijdens de za terdag gehouden wdldwedstrijd van de visserij en hengelsportvereniging T)e Zawdkreek' te Wolphaartsdijk in de Oosterschelde bij Kats, werden door de 28 deelnemers 26 bovenmaatse en 4 ondermaatse platvissen gevangen, met een totaal gewicht van 4920 gram. De eerste vis werd gevangen door mevrouw Eggebeen. De uitslag was: le prijs P. Kole 740 pnt: 2e prijs D. Slabbekoorn 610 pnt; 3e prijs Ad. Walhout 610 pnt; 4e prijs P. Slimmen 550 pnt.; 5e prijs M. den Engelsman 485 pnt; 6e prijs A. Nijsse 395 pnt; 7e prijs M. Tromper 390 pnt; 8e prijs A Strijd 380 pnt; 9e prijs Karin Strijd en 10e prijs A. v. Strien 375. I Dek (cda) de invoering van de belas ting liever een jaar hadden uit willen stellen teneinde nog wat van anciere gemeenten op te kunnen steken, die wat meer ervaring mee hebben opge daan. De heer Dek zei de gedachte te hebben, dat de gehele belastingzaak door de oude gemeenteraden was Tieengejaagd' en ook bedenkingen te hebben tegen wat cijfermateriaal. Bur gemeester Van Suijlekom zei hiervoor niets te voelen omdat deze nieuwe be lasting in de regio gezamenlijk is be sproken en verwerkt en uitstel alleen •maar als een terugdraaien van de klok te beschouwen. De raad ging ook akkoord met het voorstel om aan de heer M. P. Versluis een stukje grond te verkopen voor prijs van ƒ40,- de vierkante meter. Een krediet van 13.000,- werd gevo teerd voor de aankoop van een maai- machine, terwijl ook een bedrag van 2.300,- beschikbaar werd gesteld voor meubilair voor de uitbreiding van de a.ula te Kapelle. Voor twee nie schoolbruggen voor het sportgebouw te Kapelle werd een krediet beschik baar gesteld van ƒ2.700,-. Raadslid C. de Kraker (sgp) zei van de toegezonden lijst voor de komende commissievergaderingen te hebben be rekend, dat dit de gemeente rond ƒ20.000,- gaat kosten. Hij vroeg het aantal commissievergaderingen dan ook tot het uiterste te beperken. Raadslid J. Kole (bp) was het hier mee eens en stelde voor anders maar om de drie maanden een raadsverga dering te houden. Tijdens de rondvraag werd ook nog in gegaan op de gisteren in de PZC ge publiceerde uitlatingen van gedepu- teeerde mr. ,1. P. Boersma dat het in Kapelle aan beleid voor bestemmings plannen zou ontbreken. Raadslid A. M. Dek (cda) vond deze uitlating niet juist en hij zou dan ook graag zien, dat b. en w. daarop reageren. Goese politie geeft verkeerslessen aan weggebruikers GOES De gemeentepolitie van Goes houdt bij voldoende deelname een cursus in verkeersregels. De cur sus is ditmaal niet alleen bestemd voor bromfietsende jongelui, maar voor iedere weggebruiker. De lessen worden gegeven op de vrijdagen 17, 24 en 31 januari in het bureau van politie te Goes en duren van 19.30- 21.00 uur. Officiële publikaties BORSELE De burgemeester van Borsele maakt bekend, dat de raad dezer gemeente in zijn vergadering van 3 december 1974 heeft besloten, dat een bestem mingsplan wordt voorbereid voor het gebied van de gemeente, hetwelk be grensd wordt, door de Thijshoekseweg, de Deeweg, de Sinout-skerkseweg, de Noordhoekweg en de Noordweg en zoals dit gearceerd is aangegeven op de bij dit besluit behorende tekening. Aan het besluit zijn voorschriften ver bonden, als bedoeld in artikel 14 van de wet op de ruimtelijke ordening, in houdende dat het verboden is zonder een schriftelijke vergunning over gaan tot het uitvoeren van werken of werkzaamheden, welke in het besluit zijn genoemd. tiet voorbereidingsbesluit ligt met in gang van 19 december 1974 voor een ieder ter inzage ter gemeentesecreta rie, bureau algemene zaken, Stenevate 10 te Heinkenszand. Heinkenszand, 6 december 1974. De burgemeester voornoemd, G. H. E. M. van Waes. BORSELE De burgemeester van Borsele maakt bekend, dat de raad dezer gemeente in zijn vergadering van 3 december 1974 heeft besloten, dat een herziening wordt voorbereid van: I. het bestemmingsplan "bebouwde kom Nisse'; II, het uitbreidingsplan in hoofdzaak van de voormalige gemeente Oude- lande; III. het uitbreidingsplan in hoofdzaak gemeente Borssele 1957; IV het uitbreidingsplan in hoofdzaak van de voormalige gemeente Hoe deken skerke; V. het bestemmingsplan kom Hein kenszand 1966. De voorbereidingsbesluiten treden in werking op 19 december 1974 en liggen met ingang van die dag met de bijbe horende tekeningen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, bureau algemene zaken, Stenevate 10 te Hein kenszand. Heinkenszand. 6 december 1974, De burgemeester voornoemd. G. H. E. M. van Waes. GOES Ophaaldienst Kerstherberp in De Veste te Goes GOES Goesenaren. die volgende v/eek de kerstherberg in ontmoetings centrum "De Veste' aan de Keizersdijk willen bezoeken en niet over vervoer beschikken, kunnen een beroep doen op de speciaal daarvoor ingestelde 'ophaaldienst'. De kerstherben; begint dinsdagavond om elf uur en blijft geopend tot donderdagnacht, om twaalf uur. Bezoekers, gedacht wordt met. name aan de bejaarden, kunnen voor de vervoersdienst cont.act opne men met Trudie Vons in 'net sociaal centrum in de Zusterstraat (telefoon 01100-3930). Vrijwilligers, er zijn er nog zo'n veertig nodig, kunnen zich op hetzelfde adres opgeven. Gezellicheidsavond MVgH-Rpvelanden GOES De afdeling De Bevelanden van de NVSH hield in Slot Ostende te Goes haar vierde gezelligheidsavond van dit seizoen. Er werden twee voor lichtingsfilms vertoond: een over ste rilisatie van de man en een over bij de NVSH in produ'ktie zijnde voorbe hoedmiddelen. De heer P. Hardenberg uit Vlissingen vertelde vervolgens het een en ander over sauna's. Op 21 december houdt de NVSH-De Bevelan den een gemengde sauna-avond. Op 17 januari is de eerstvolgende gezelligheidsavond in het Slot Osten de. Deze bijeenkomst, die tevens nieuwjaarsreceptie is, begint om acht. uur. WILHELMINADORP UITWISSELINGSCONCERT WILHELMINADORP In het Wtlhel- minahuis te Wilhelminadorp hebben dezer dagen de korpsen "De Echo' uit Wilhelminadorp, "Veere's Genoegen' uit Veere en "Euterpe' uit Heinkens zand, het laatste uitwisselingsconcert van dit seizoen gehouden. Na een wel komstwoord van de voorzitter van "De Echo', traden de korpsen ieder drie kwartier op. Aan het slot van het con cert sprak voorziter Bruggeman van 'Euterpe' de hoop uit, dat men vol gend jaar weer uitwisselingsconcerten zou kunnen houden- Daarna volgde nog een gezellig samenzijn. Burgemeester P. G. A. Huber van Goes, de heer I. R. J. Minderhoud en de erevoorziter van "De Echo', de heer C. Burger, woonden het concert hij. KAPELLE Kerstbij eenkomst hervormde vrouwen De hervormde vrouwengroep uit Ka pelle. hield dinsdagavond in het kerke lijk centrum 'Obadia' te Kapelle de kerstbijeenkomst. Na de liturgie, was er een optreden van bet zangduo Max en Olga uit Schor*. De presidente, me vrouw Jebbink-Paap, vertelde kerstverhaal. Kerstviering voor beiaarden KAPELLE Donderdagavond om twee uur houden de gezamenlijke kerken van Kapelle-Biezelinge en Schore een kerstviering voor bejaarden in "De Vroone' te Kapelle. Het feestprogram ma vermeldt een optreden van de man- dolinegroep uit Kapelle. onder leiding van de heer Vonk, een optreden van het bejaardenkoor onder leiding van mevrouw Balkenende, en de opvoering van het kerstspel "De hand van Boaz' door een groep dames uit Wemeldinge. NIEUWJAARSBIJEENKOMST R. FN W MID0EI RURG MIDDELBURG Vrijdag 3 januari van 17.30 tot 19.30 uur wordt in de burgerzaal van hel stadhuis in Middel burg de traditionele nieuwjaarsbijeen komst gehouden in de vorm van een 'open tafel'. Van half zes tot kwart over zes houden burgemeester en wethouders een receptie. Na afloop daarvan is er een lopende' koffietafel. Vrijdag wordt de laatst* van een sen* van 4 snoeidemomst ratios goorgani-! scerd door de afdeling Kapelle vani de N.F.O.. gehouden. Onder leiding van de heer C. Gccn.se van het Consulent schap voor dc tuinbouw, zal op het bedrijf van de heer Iz. Slabbekoorn te Biezelinge het snoeien van perebomen en jonge bomen worden gedemon streerd. De demonstratie begint 's mid dags om half twee. Kerstviering NCVB KAPELLE Donderdagavond houdt de NCVB afdeling Kapelle-Biezehnge de kerstbijeenkomst in 'De Vroone' te Kapelle. Na de liturgie treedt het koor van het Christelijk Lyceum uit Goes onder leiding van de heer de Bruin op Mevr. Balkenende-Sandce vertelt tot slot een kerstverhaal. De kerstviering begint om 19.45 uur. KRABBENDllKE H. J. van Ham nam afscheid als NFO-voorzitter in Oost-Zuid-Beveland KRABBENDIJK E Dinsdagavond heeft de afdeling Oost-Zuid-Beveland van dc Nederlandse Fruittelers Orga nisatie (NFO) in een huishoudeljke vergadering in het cultureel centrum te Krabbendi.jlu' afscheid geno van haar voorzitter de heer H. .1. Harn. De heer Van Harn heeft de afdeling sinds 1952 als voorzitter en sinds 1946 als bestuurslid gediend. De heer G. van Kruiningen. het be stuurslid dat het langst met de heer Van Harn heeft samengewerkt, voerde namens de afdeling het woord. Na een dankwoord overhandigde bij de scheidende voorzitter een boek. Op voorstel van het bestuur werd de heer Van Harn benoemd tot ere-voorzit.ter van de afdeling- Namens het consu lentschap voor de fruitteelt sprak de heer C. Geen se. Ir. Groot, secretaris van de landelijke organisatie, was uit Den Haag overgekomen om afscheid van de heer Van Ham te nemen- Tot slot sprak de heer Van Ham nog een dankwoord. Uit de jaarverslagen van de secretaris en de penningmeester bleek dat het. ledenbestand van de afdeling gelijk is gebleven en dat men er financieel goed voorstaat. Bij de bestuursverkiezing werden de heren J. M. Goud-Westslrate en M. D. Schwartz herkozen. In de bestuursva- cature van de heer H. J- van Ham is de heer T. Vogelaar gékozen. In de vacature van de heer J. Blok werd tot lid van de kascommissie ae heer L- de Jonge benoemd- Na de pauze hield de heer C. Geense, rayon-assistent van het consulentschap voor de fruitteeld een lezing, waarbij verschillende on derwerpen aan de orde kwamen. Al- leereerst werd de teelt, van Benoni besproken, Een ras dat nogal in het teken van de belangstelling staat., door dat het vroeg is en leuke prijzen opbrengt. De laatste jaren is er lande lijk gezien een flinke uitbreiding van de aanvoer van dit. ras. Vervolgens werd de stikstofbemesting en de groeibeheersing van appels en peren besproken, waarbij onder meer de mechanische snoei van de golden deli cious werd behandeld. Schieting OVEZANDE Bij de heer W. de Ruyter gaf de handboogvereniging 'Zorgvliet' een schieting op de liggen de wippen, van 13 vereniging waren 56 aanwezige schutters. Uitslag van de eerste wip: hoofdvogel: Math. Koens van Spes-Nostra uit Ovezande; eerste zij vogel: C. P. Timmerman van Vios uit 's-Heerenhoek; tweede zij vogel: A. A. Geense van Zorgvliet uit Ellewouts- dijk; eerste bovenka-1: P. Pantus van Zeelandia uit Ovezande: tweede bo- venkal: C. v. d. Guchte van Spes- Nostra uit Ovezande; eerste onderkal: A. Boonman van Vrye-Schutters uit 's- Heerenhoek; tweede onderkal: B. Looy van Victoria uit. Kwadendamme, beide laatsten bij loting; eerste klep: W. de Jonge van ADLM uit Kwaden damme; tweede klep: Ko Vermuë van Jaeoba van Beieren uit, Goes; derde klep: C. D. Raad van Vooruitgang uit Kwadendamme; meeste kleine vogels; Jac. Westveer van Edele-Handboog uit Oudelande, acht vogels. Uitslag van de tweede wip: eerste hoofdvogel: P. Rijk van Vios uit 's- Heerenhoek, deze had wel een voor treffelijke middai daar hij ook de tweede hoofdvogel wist te schieten: eerste zijvogel: Jac. de Baar van Wil lem-Teil uit Ovezande; tweede zijvo- gek A. A. Geense van Zorgvliet, uit Ellewoutsdijk; derde zijvogel: J. Poortvliet van Spes-Nostra uit. Ove zande; vierde zijvogel: C. Remijn van Spes-Nostra uit Ovezande; eerste kal: Sj. v. Eykeren van Vrye-Schutters uit 's-Heerenhoek; tweede kal: P. de Jon ge van Vooruitgang uit Kwadendam me; derde kal: W, Boudens van Wil- lem-Tell uit Ovezande; vierde kal: W. de Jonge van ADLM uit. Kwadendam me. De vliegende vogelprijzen waren voor Math. Koens van Spes-Nostra uit Ove zande en C. D. Raas van Vooruitgang uit Kwadendamme. DOEL: INFORMATIE OVER VOLKSDANSEN STEEDS MEER BELANGSTELLING VOOR VOLKSDANSEN GOES De volksdansvereniging Vo dago houdt zaterdag 21 december een volksdansmanifestatie in Goes. Aan de organisatie wordt medewerking ver leend door de Nederlandse volksdans vereniging in Rotterdam, terwijl ook de inspecteur voor lichamelijke op voeding in Middelburg bij de manifes tatie betrokken is. Aanleiding tot de volksdansmanifesta tie in Goes is de toenemende belang stelling die voor het volksdansen be staat op scholen en bij sportverenïgin- gen. Vodago heeft dit. jaar al aan meer dan honderd scholen, sport- en: culturele verenigingen in Zeeland me dewerking verleend bij het organise-' ren en houden van volksdansactivitei- ten. Zo werden op soholen voor het lager onderwijs introductielessen ge-' geven, terwijl men op schoolavonden: ook lessen verzorgde. Dat laatste aan. voor het voortgezet onderwijs Gedurende het schooljaar 1973-'74 na men meer dan 30 onderwijskrachten deel aan cursussen, georganiseerd door de inspectie voor lichamelijke opvoeding in Zeeland. Tijdens de les sen op de scholen wordt aandacht besteed aan houding- en bewegings vorming, het leren luisteren naar mu ziek. ontwikkeling van maat en ritme; en het leren samenwerken. Op zaterdag 21 december worden leer lingen van het. basis- en voortgezet onderwijs, onderwijzend personeel en leden van verenigingen uitgenodigd om deel te nemen aan een bal voor kinderen, dat gehouden wordt tussen twee en vijf uur 's middags. Tussen zes en zeven uur 's avonds worden films over dansactiviteiten vertoond; tussen half acht en negen zijn er demonstraties van dansgroepen en van negen tot half twaalf is er een bal voor mensen van vijftien jaar en ouder. Gedurende de gehele middag en avond is er een kleine expositie van Poolse; volkskunst De Nevofoon zorgt voor: alle informatie en materialen, die bij i de beoefening van de dans noodzake-j lijk zijn. De manifestatie wordt ge-1 houden in zaal Juliana. 17 ónc.. april: x 23.50, 2 x 23,50, 2 X 21 .TO. 1 VISMIJN COLIJ.N'SFLtAT I kc; jabeOJi-iw 028 lejc: wijting IS3 kg, Khol 27 kg; bot 70 kic wijting 33 kg. kul». 29 kg; ongwortwrór vu S kg. VEILING STA VEN ISS E Buitje 14.30. Aanvoer 4000 kg Bmtje eeaortwd ifi.10. aanvoer I2.0CO kg. Uien 19.11, aanvoer 13 ton. VEILING ST. ANNAI.AND 17 december. Uien maat <0 op ktnum II NL 18.26. aanvoer 55 U>n. 372 klAtJcn btrf.Jm f 54.50, S4 kistjes bintje* kon ken 9,8O-/ 11,00. LANDBOUWSCHAP GOES 37 december. Granen, zaden en pwjlvrjcftten. alle prijzen boerenschoen en franco lererinsjs. plaat»., per 100 kg. exc). btw; tarwe banie 16 procent 38J/0—33.50; gerat baai# 18 procent 38.W 10,50, haver 35»37,75; groene erwten tot 100.00; .vrhokkers tot 80,00; cajxjcljrwra tot 82»; bruine bonen droog ronder grond tot 1!5.<0. Aardappelen-, per 100 kg. exc!. bi». binijr. veldsgewaa. af boerderij Op auto geleverd ;0.00 15.00; voederaardappelen 8.00, afgehaald op Uien: por kg, etc!, blw, orafgcataart op auto geleverd: uit de schuur 13—14 ernt, van het. land 5 cent, direct droog te leveren 3—10 een* Vlas: por kg, excl. btw. ongerepeld, gondo kwa liteit op auto geleverd 31—35, afwijkende par tijen 20—30 oent, gerepeld tot «1 cent. Hooi en stro, per 1.000 kg, excl, btw, wvtdehooi 200,00225.00; tarwe-stro tot 535.CO; 120,00—125.00; erwtenstro kleine groene! —130.00; schokJcerairo 525,00-130,00, de: ren gelden voor goede kwaliteit. Rommelmarkt NISSE De hervormde gemeente te Nisse hield een rommelmarkt. De be langstelling was groot, waardoor de meeste artikelen viol -/an ae hand gingen. De bruto-opbrengst was ƒ2955,71, de netto-opbrengst zal worden gebruikt voor een opknapbeurt van het her vormde kerkgebouw. Lezing NFO KAPELLE Vrijdagavond houden de heren P. Huissen en J. Ruissen van het consulentschap voor de tuinbouw op uitnodiging van de afdeling Kapel le van de NFO en de vereniging van oud-leerlingen TWC een lezing in de tuinbouwschool te Kapelle. De spre kers zullen het onderwerp "Bezinning op uw fruitteeltbedrijf" behandelen. De bijeenkomst begint 's avonds om half acht. Middelburgs Mannenkoor geeft gratis kerstconcert MIDDELBURG In 1975 bestaat het Middelburgs mannenkoor zeventig jaar. Om in verband hiermee nog eens extra de aandacht op het koor te vestigen heeft het bestuur besloten dit jaar geen entree te heffen voor het bijwonen van het traditionele kerst concert. Een jarenoude traditie wordt tweeae-kerstdag in ere hersteld door met het kerstconcert terug te keren naar de Nieuwe Kerk. Op veler ver zoek is in tegenstelling met. eerdere berichten de aanvangstijd gesteld op half vijf. Aan dit concert wordt mede werking verleend door Bram Beek man, orgel; mevrouw Beekman, so praan: Jans Mondeel. bariton. Het program omvat oud-nederlandse xerkstmuziek uit de 17e eeuw. enige kerkstlieaeren van Jacob Handle be kende Duitse en Engelse kerstliederen en Nederlandstalige kerstliederen. Programma's zullen aan de kerk gra tis worden uitgedeeld. De kerk is verwarmd. W. J. Sanderse nieuwe voorzitter CBTB Walcheren MIDDELBURG De kring Walcheren van de CBTB heeft dinsdag in Middel burg de heer W. J. Sanderse uit Serooskerke als zijn nieuwe voorzit ter gekozen. Hij volgt daarmee na een periode van acht jaar de heer A. Loner op. Deze laatste vertrekt uit de organisatie als gevolg van zijn wet houdersfunctie in Missingen. Bij zijn afscheid riep de heer Loner de leden ondanks de soms scherpe tegenstellingen de organisatie trouw te blijven. Zelf werd de schei dende voorzitter door zijn opvolger gekaraktiseerd als iemand die binnen de CBTB en de Zeeuwse lanabouw van grote betekenis is geweest. De heer Loerier legt zijn bestuurs functie neer na een periode van :V' cies tien jaar, waarvan acht jaar als voorzitter- Volgens de heer Sanderse heeft hih daarbij vele goede eieensc- gappen getoond en zich zo binnen de CTBB alleen maar vrienden gemaakt. De nieuwe kringvoorzitter onder streepte de dank van de leden met het aanbieden van hun auto-radio, ter wijl evrouw Lorier in de bloemtjes werd gezet. Namens de CBTB West- Neder.Hnd stelde vice-voorzitter De Jager dat de scheidende man zich op uitstekende wijze van zijn werk had gekweten. De heer Lorier werd tens lotte ook nog toegsproken door de Walcherse ZLM-voonntter S de Vis- 65-75 X. ToiAj* n B. en w. Westerschouwen: CENTRAAL SPORTVELD TUSSEN HAAMSTEDE EN RENESSE VAN DE BAAN HAAMSTEDE B. en w. van Wiwter- schouwen willen de gedachte om tot een centraal sportveld te komen tus sen Haamstede en Renessr laten va- ren. Gebleken is dal de hestur'-n van de sportverenigingen 'Rene#s<-' en DFS, die aanvankelijk wel voelden voor een centraal sportveld, op hun standpunt zijn teruggekomen. De ter- rei nmoeilijk lieden en de slechte kleed- accommodatie In Renesse /Jet men liever op een andere manier opgelost. De commissie van advies en bij.sund jeugdbeleid heet; met de besturen van de oeide sport verc-ni gingen gesprokers en wijst eveneens een centraal sport veld af. B. en w. willen nu van d<- gemeenteraad, die maandagavond 23 december om half acht in ner ge meentebuis te Haamstede bijeenkomt, weten hoe deze over deze kwestie denkt. Als de raad ook niet veel mee voelt voor een centraal sportveld, dan zal he: college plannen voorberijden om de bestaande sportvelden en even tuee! de bijkomende accommodatie te verbeteren. De raad praat ook nog over de bestemmingsplannen Burgn. Haam- stede-kom en Haamstede, waarvan bepaalde delen niet zijn goedge keurd door zs. Bij de eerste twee bestemmingsplannen gaat het om horeca-vestigingen G.s. zijn van me ning dat de wijze waarop horeca- vestiglngcn worden geëxploiteerd, met via bestemmingsplannen kunnen wor den geregeld, zoals de raad had be paala in het. bestemmingsplan. In het. oestemmingsplan Haamstede hebben g-s- goedkeuring onthouden aan de gronden bestemd vr-or woningbouw ten oosten van de Zandweg en langs de Kraayenstemweg. omdat de capaci teit gelet op het streekplan te groot is. RTM WIJZIGT DE DIENSTREGELING IN PERIODE 25 DECEMBER TOT EN MET 1 JANUARI ZIERIKZEE De dienstregeling van ae RTM zal in de periode 25 decern oer tot en met 1 januari 2975 enigs zins gewijzigd worden. Op woensdag 25 december tie kerst dag j. donderdag 26 december '2e Kerstdag) en op zondag 29 december, worden de autobusdiensten uitgevoerd ais op zondagen. Op het traject Schouwen-Duivelar.d - Rotterdam ver vallen de ritten: Burgh-Station V 9.13 uur, Rotterdam-Zuidplein A 10.40 uur- Westenschouwen V 13,07 uur Rotter dam -Zuidpiein A 19.40 uur en op traject Zierikzee-Station - Rotterdam- Zuidplein de ritten: Zierikzee-Station V 20.45 uur, Rotterdam-Zuidplein A 21-40 uur; Rotterdam-Zuidpiem V 10.50 uur, Westenschouwen A 12.16 uur; Rotterdam-Zuidplein V 19-50 uur Zierikzee-Station A 20.46 uur; Rotter dam-Zuidplein V 21.50 uur, Burgh-Sta tion A 23.06 uur. Maandag 30 december vervalt op het traject Schouwen-DuiveLand - Rotzer- atm de autohusrit: Dl Burgh-Station V 6.13 uur. Rotterdam-Zuidplein A (.35 uur. Veerdienst Zijpe - Anna Jacoha Pol der: Gedurende ae periode woensdag 25 december (le kerstdag) t/m woensdag 1 januari (nieuwjaarsdag) wordt de veerdienst uitgevoerd ais op zondagen- Op oudejaarsdag zullen enkele ritten 's avonds niet worden gereden. Het zijn de ritten uit Westenschouwen '19 22 uur). Oude Tonge-Station <20.17 uur). Zierikzee-station (19.43 uur) en Goes-station (19-20 uur). LANDELIJK ACTIECOMITÉ BOEREN EN TUINDERS STUURT BRIEF AAN MINISTER VAN DER STEE VLISSINGEN Het landelijk actie comité van boeren en tuinders heeft dinsdagmiddag een brief aan minister V an der Stee van landbouw en visse rij gestuurd, waarin zij haar afkeu ring uitspreekt over de door de minis ter voorgestelde schaderegeling voor boeren en tuinders die door de water overlast zijn getroffen. Her. actiecomité spreekt er in de brief naar teleurstelling over uit dat de minister geen beroep wil doen op artikel 92, lid twee. van het verdrag van Rome. dat nationale steunmaatre gelen toestaat bij schade die veroor zaakt is door een natuurramp. Vertier stelt het actiecomité dat de door de minister genoemde bedragen niet overeenkomen met de werkelijk ge maakte kosten. Sommige gewassen worden in het geheel niet genoemd, wat betekent dat bepaalde groeperin gen zoals tuinders en veehouders uit gesloten worden voor schadevergoe ding^ Verder wordt in de voorgestelde schaderegeling alleen gesproken over onoogstbare gewassen en wordt er geen rekening gehouden met schade door extra-kosten of siruciuurbederf. aldus het actiecomité. Het actiecomité is het niet eens met de positier.-e opstelling van het landbouwschap ten aanzien van de schademaatregelen Het actiecomité stelt de minister voor over te gaan tot de uitkering van de bedragen die zij in de brief van 23 ovemberheb'oen voorgesteld en daar na op korte termijn te bepalen welke schade nog niet is vergoed.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1974 | | pagina 23