„Gemeenten investeren zonder voldoende kennis en planning" 't is me't weertje weer 'tis weer Hella weer ANTI-KALKAR-MOTIE IN KAMER VERWORPEN Aantal arrestaties in Portugal wegens economische sabotage 13 grote overschrijdingen kosten bouwwerken LIBANEES BLAD: GEDEELTELIJKE MOBILISATIE ARABIEREN 'PROLOOG' WIL VERBOD OP UITLATINGEN DS'70-KAMERLID begroting kalkarfonds aanvaard grote deviezenzwendel ontdekt Tien jaar geëist wegens doodslag Kiesregister telt nu 52 partijen DINSDAG 17 DECEMBER 1974 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ADVERTENTIE I 'Kaasbielsjes' uit het vuistje in de trein UTRECHT (ANP) Treinreizi gers blijken af en toe bchoel'tc te hebben aan een klein hartig hap je, i.o heeft Wagon-Lits geconsta teerd. Daarom gaal dit rollende koffie-, limonade- en brood,jesbe- drijf op de binnenlandse treinen zogenaamde kaasbielsjes verko pen. Dat zijn twee stukjes Goud se kaas, samen zo'n 5G gram, die voor 0,90 worden verkocht. De eerste week zullen ter intro- öuktie en kennismaking 30.000 stukjes kaas gTatis worden uitge reikt aan reizigers op de door gaande treinen in het hele land- DEN HAAG (ANP) Gemeenten gaan bij het doen van investe ringen en bij het nemen van investeringsbeslissingen te werk met onvoldoende kennis van zaken en onvoldoende planning. Voorts maken gemeenten fundamentele fouten bij de calculatie van hun investeringen. Deze conclusies zijn het resultaat van een onder zoek naar gemeentelijke investeringsbeslissingen. Hel onderzoek is op verzoek van de jubilerende NV Bank voor Nederland- sche Gemeenten, die 60 jaar bestaat, gedaan door het Instituut voor Onder zoek van Overheidsuitgaven in Den Haag. Het onderzoek en de resultaten daarvan vormden de basis voor een proefschrift van de heer J. D Hilfe- rink, die er de graad van doctor in de economische wetenschappen mee be haalde. Het onderzoek omvatte het investeringsgedrag van gemeenten bij de bouw van twaalf gemeentehuizen, tien sporthallen en vijftien industrie terreinen; objecten die in de periode 1969-1972 zijn gereedgekomen. Waar deze objecten ook in de toekomst nog Na overleg Damascus, Beiroet en Cairo BEIROET (AFP) Volgens het Libanese dagblad 'As Safir' is militaire en politieke contac ten tussen Damascus, Beiroet en Cairo besloten tot de afkondi ging van een gedeeltelijke mobi- Het overleg had betrek king op de Israëlische aanvallen Libanon en op de vraag 'of ;e agressie de voorbode is van een vijfde oorlog'. Volgens As Safir hebben verscheidene Europese reisbureaus hun reispro gramma veranderd, vooral Het blad schrijft dat Libanon, in het. geval van een Israëlische bezetting ran Zuid-Libanon, een beroep zou toen doen op strijdkrachten van Ssoedi-Arabië, Marokko Tunesië en Koeweit. Het blad meldt ook dat de Westduitse (DU-politicus Gerhard Schroder Damascus een gesprek zal hebben mét de leider van de Palestijnse bevrij dingsorganisatie, Jasser Arafat. Schroder brengt als voorzitter van te commissie voor buitenlandse zaken ran de bondsdag op het ogenblik een bezoek aan Syrië Tgypte, Syrië en Libanon zijn begon ia met de aanleg van een "hot-line' Hieinde onmiddellijk gegevens te 'smnen uitwisselen in geval van Israë- ische aanvallen, aldus As Safir. [«rrando's NEDERLAND ZAL PRE-AMBASSADE VESTIGEN IN SURINAME PARAMARIBO (ANP) Premier Henclc Arren van Suriname heeft maandag op een persconferentie in Paramaribo verklaard dat de Suri naamse regering gunstig heeft beslist op het voorstel van Nederland tot het aanknopen van diplomatieke betrek- Mngen tussen Suriname en Nederland, onmiddellijk na de souvereiniteitsover- dracht per ultimo 1975. Vooruitlopend hierop zal de Nederlandse regering een pre-ambassade in Suriname vestigen. Aan het hoofd daarvan zal een chef de post in de rang van gevolmachtigd minister komen te staan. Deze gevolmachtigd minister van Ne derland in Suriname zal worden bijge daan door twee diplomatieke ambte naren van lagere rang en een aantal administratieve krachten. De vestiging ran deze pre-ambassade houdt niet in, dat de Nederlandse gevolmachtigde minister zich zal begeven op het ter- rem van de gouverneur van Suriname o( van het kabinet van commando's cle Israëlische nederzet ting Kfar Yuval binnengedrongen, waar zij verscheidene installaties zou den hebben opgeblazen. Voorts zou den zij twee tanks hebben verwoest, waarbij de inzittenden werden gedood of gewond. WAPA meldde dat de commando's vanuit bezet gebied opereerden en dat zij behouden op hun basis waren teruggekeerd. Intussen heeft de Israëlische politie een Palestijns bericht dat guerrilla strijders zondag in Zuid-Israël een trein zouden hebben opgeblazen, be stempeld als fantasie. Een woordvoer der in Tel Aviv zei dat het bericht vermoedelijk was gebaseerd op nieuwsbericht over een ontsporing van een goederentrein op de lijn Beerjeba-Dimona. Dit ongeluk was een gevolg geweest van een technisch mankement en niet van sabotage. Een militaire woordvoerder verzeker de dat er geen Israëlische militairen waren gedood of gewond- De politie zei dat er wel zaterdag vlak buiten Jeruzalem een kleine explosie ve lading was gevonden op de spoor weg naar Tel Aviv. Men had deze lading echter zonder schade bunnen demonteren. PAUS PAULUS MAANT TOT EENHEID VATICAANSTAD (UPI) Paus Pau- lus de zesde heeft verklaard dat het zaad van de ontbinding dat in de R-K Kerk ontkiemt in de loop van het hei lig jaar door trouw en gehoorzaam heid aan de paus vernietigd moet wor den- De paus zegt dit in een apostolische brief, maandag in Vaticaanstad gepu- bl.ceerd in verband met het heilig jaar dat op kerstavond begint. Paus Par.lus herinnert in zijn brief aan de scheuringen die zich in de loop van de eeuwen in de R-K Kerk hebben voorgedaan en zegt dan dat er 'thans gevaarlijke kiemen van ontrouw je gens de heilige geest in de kerk be staan, gericht op ondermijning van de kerk van binnenuit'. Voorstanders en slachtoffers van dit proces, aldus de paus. trekken de door Christus gewil de plicht van gehoorzaamheid aan het gezag in twijfel. „Met dezelfde beslist heid als de apostel Paulus ben ik echter voornemens tegen dit gebrek aan loyaliteit en juiste inzichten op te treden". Wat het theologische pluralisme bin nen de kerk betreft, zegt de pans dat dit vaak leidt tot een dogmatisch relativisme waardoor op verscheidene manderen de zuiverheid van het geloof wordt aangetast. In een afzonderlijke toespraak tot de internationale theologische comminsjs herinnerde de paus eraa dat de Rooms- Katholieke Kerk haar verbod van abor tus. voorbehoedsmiddelen, euthanasie, echtscheiding, homoseksualiteit en ge slachtsverkeer voor het huwelijk hand haaft- Hij betreurde het dat daartegen verzet is gerezen. zullen worden gebouwd, levert het proefschrift materiaal waarmee nieu we investeringen kunnen worden be oordeeld, meent de Bank van Neder- landsche Gemeenten, die de studie maandag heeft gepresenteerd Kosten .Je studie komt verder onder andere tot de conclusie, dat kostenoverschrij- dingen vooral bij de bouw van ge meentehuizen aanzienlijk kunnen zijn en soms oplopen tot meer dan het dubbele Te vaak komt het voor, al dus de studie, dat gemeenten toestem ming voor een bouwplan geven, voor dat de financiering rond is. Zij gaan blijkbaar uit van de optimistische ver wachting dat met het verstrijken van de tijd de budgettaire moeilijkheden zich wel zullen oplossen Gemeenten stellen ook vooraf te weinig eisen met- betrekking tot het. representatieve ge deelte van het gemeentehuis, dat juist een belangrijke kostenpost vormt.. Bij de keuze van de architect spelen per soonlijke relaties een grote rol, zeven tig procent van de betrokken architec ten kan worden beschouwd als een kennis of een verre kennis van één der beslissers, meestal de burgemees ters. Het kapitaalbegrip, dat de ge meenten hanteren, leidt ertoe, dat de kosten stelselmatig worden onder schat. Rente voor investering van ei gen kapitaal wordt bijvoorbeeld niet aan de kosten toegerekend. Er kan met de. toerekening van rente en af schrijvingen v/orden gemanipuleerd en op deze manier wordt een project goedkoper voorgesteld dan het in wer kelijkheid is. Loon- en prijsstijgingen, planwijzigingen en foutieve ramingen zijn de voornaamste oorzaken van de kostenoverschri j dingen- Gemeentehuizen In de periode van medio 1969 tot begin 1973 zijn in ons land 29 nieuwe gemeentehuizen tot stand gekomen, terwijl twee gebouwen, die tot dan vóór andere -doeleinden werden ge bruikt, tot gemeentehuis zijn ver bouwd. Dat is een gemiddelde toene ming van ongeveer acht nieuwe ge bouwen per jaar. Hierbij maakt de studie de kanttekening dat bij de bouw van gemeentehuizen kennelijk gem rekening wordt gehouden met de plannen van de centrale overheid om door een herindeling van de gemeen ten him aantal drastisch te beperken. Bij de bouw van sporthallen zijn de kostenoverschnjdingen lager dan bij gemeentehuizen: de gemiddelde kosten- overschrijding op sporthallen is 221 procent, bij gemeentehuizen 79 pro- cent. Dit komt onder moor doordat de verwezenlijking van projecten oor sporthallen in veel kortere tijd tot stand komt- Ook wal de exploitatiere sultaten van sporthallen betreft wordt geen rekening gehouden met de wer kelijke kosten. Ook wordt verzuimd de rente op eigen kapitaal toe te rekenen. De studie vestigt de aandacht op hel gevaar dat in Nederland een teveel aan industrieterreinen ontstaat. De onderzochte gemeenten beschikken gemiddeld over 54 hectare industrie- grond. waarvan nog bijna 70 procent te koop ls. De gemiddelde Jaarlijkse uitgifte is twee a drie hectare. Uit gaande van deze gegevens beant woordt de thans aanwezige ruimte voor industrievestigingen in ons land aan de vraag in de komende vijftien jaar. De situatie, zoals die thans is. geeft aanleiding tot het ontstaan van' concurrentie tussen gemeenten, waar bij de kwaliteit van de gebeden r heidsvoorzieningen als strijdwapenen wordt gehanteerd. De raming van hoefte aan industriegrond is in meeste gemeenten gekoppeld aan de wenselijke groei van de beroepsbevol king. Terwijl het. CBS voor de periode tot. het jaar 2000 een bevolkingsgroei van hooguit 20 procent verwacht, re kent "net grootste deel van de onder zochte gemeenten met een toename van tussen de 50 en de 60 procent. Een der gemeenten rekent voor haar inwonertal zelfs een toeneming van 500 procent.. Dr. Hilferink vraagt zich af of de ramingen niet volledig buiten rie reah'teit staan. Ter wille van meer cnördinatie en doelmatigheid bepleit hij de verant woordelijkheid voor de werkgelegen held in handen te leggen van een beperkt aantal bestuurseenheden r—i r i Zorg bij dit slechte zicht dus voor extra veiligheid. Zorg dat u extra goed ziet en extra goed gezien wordt. Helia heeft een hele serie veiligheidsaccessoires voor uw auto. Vraag vast om 'n gratis folder. In Nederland: Sluyter b.v. weiU} Franciscusdreef 40, Utrecht, Tel.: 030-614141 1 Brief Heinemann aan Ulrike Meinhof VW roept Golf in West-Duitsland terug naar dealers WOLFSBURG (DPA) De vijftig- tot tachtigduizend bezitters van een Volkswagen "Golf' in West-Duitsland hebben van de fabriek de raad gekre gen hun auto in een VW'-garage te laten nakijken op een mogelijk ge brek. Onlangs is bij een routine-onder zoek gebleken dat bij sommige auto's een slüïtplaatje op de horgpen van het rempedaal niet goed is aange bracht. Het kan daardoor losraken maar dat levert geen onmiddellijk gevaar op omdat de pen extra wordt geborgd door een groef. Er is nog geen auto in de garage gekomen waarvan het slüïtplaatje werkelijk weg was. Er hebben zich dan ook nog geen ongevallen voorgedaan die aan de onjuiste montage kunnen worden geweten, aldus Volkswagen. Verdediger verwacht vervolging wegens smaad DEN BOSCH (ANP) De toneelwerkgroep Proloog uit Eind hoven, wil dat het mevrouw S. A. S. O. P. H. I. van Veenendaal-van Meggelen kamerlid voor DS'70), verboden wordt in de toekomst uitlatingen over Proloog te doen zoals in het interview in T)e Tele graaf' van 3 december. Daarom werd een kort geding tegen het kamerlid (oud-staatssecretaris van erm), aangespannen dat maan dag voor de president van de rechtbank in Den Bosch diende. BONN (DPA) De tische oud-president Gustav Heine-1 mann heeft in een brief een beroep op Ulrike Meinhof gedaan om haar hongerstaking omiddelijk te beëndl- gen. In zijn brief die woensdag werd over handigd aan de in de gevangenis van Stutigart-Stammhein verblijvende Ul rike Meinhof. verklaarde het voorma lige Westduitse staatshoofd dat hij zich ernstige zorgen maakt over het levensgevaar waarin zij en haar mede standers verkeren die reeds sinds 13 september in hongerstaking zijn. Vol gens Heinemann is deze actie niet het juiste middel om een einde te maken aan de onrechtvaardigheden van óe maatschappij en aan het leed van hen die daaronder lijden. Naar zijn oor deel wordt door de actie van de leden van de anarchistische groep het stre ven van anderen naar verbeteringen in de maatschappelijke verhoudingen juist verzwaard. De andere leden '.ram de groep die gevangen zitten, hebben een afschrift van de brief van Heine mann ontvangen. In totaal zijn dat er ongeveer dertig. In hol Interview dal als kop liad: 'Proloog-groep Ls een rode mantelor ganisatie, uitte mevrouw t an Veenen- daal een aantal ernstige beschuldigin gen aan het adres van Proloog. De advicaat van de toneelgroep mr. P. II. Bakker Schut zei dal uit hel Inter view van De Telegraaf niet mevrouw Van Veenendaal blijkt, dal zij precies de bedoeling had dit geding aange spannen te krijgen. „Als ik voor de rechter kom. komen al de bewijzen keihard op tafel." zo citeerde pleiter uit het tweede interview. De meest perverse beschuldiging vond hij die dat Proloog een Marxistische mantel-organi.satie is die enorme be dragen uit het buitenland krijgt om ln Nederland me: alle mogelijke, ook onwettige, middelen de democratie te ondermijnen. Mr. Bakker Schut b: streed alle beschuldigingen die hij als pure smaad kwalificeerde, aan de hand van gepubliceerde verklaringen van verschillende autoriteiten, onder wie de premier. linp, *Jdu* t becslg met 'ie jeugd i.idige lndoc- ■an dien aard dat aldus al-interview stond bij gen onder meer dlef- geheimo Phihpsdocu- -oeaat zei dat het hier jetreft win een onder- aarvoor Proloog' Nv perkt aantal leden der zonden. Dit stuk ts vreemd, zo stelde mr. Smaad Declaraties (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De meerderheid van de tweede kamer wil niet dat de regering nu al besluit niet mee te doen aan de volgende fa se van het snelle-kweekreactor- project in het Westduitse Kal kar. Een motie van PvdA, PSP, D'66, PPR en CPN werd maan dagmiddag verworpen met de stemmen van deze vijf fracties vóór. In het debat had minister Lubbers Maandagavond heeft brand ge woed in een supermarkt aan de minister Nelissenstraat in Breda, midden in een mllawijk. De vlam men werden door de harde wind aangewakkerd. De Bredase brand weer zette al haar materieel in bij de blussing, maar men vreesde dat het gebouw volledig verloren (economische zaken) deze motie ont raden. Aan wat hij eerder over deze kwestie had gezegd, viel nu niets toe te voegen. Tijdens de behandeling van de energienota. had de bewindsman de Kamer uitvoerig uiteengezet dat. het kabinet zich kritisch opstelt tegenover verdere deelneming, maar eerst over leg zal voeren met de partners West- Duitsland, België en Luxemburg. Bovendien wordt de heffing op de stroomtarieven voor het door Neder land te betalen deel van de kosten begrensd. Het fonds loopt in 1977 af en voor de bezwaarden komt een speciale regeling- Bij de begroting van economische zaken was ook de begro ting van het Kalkarfonds aan de orde. Tegen die begroting bleken te zijn de fracties van CPN. PSP en PPR. De motie-Drees tot opheffing van het fonds werd verworpen: voor waren DS'70, SGP, GPV en RKPN Voorlichting S. Keuning over permanente consu mentenvoorlichting werd aangenomen. Tegen stemden VVD, RKPN, SGP, GPV. CHL. ARP. Minister Lubbers had verklaard deze motie te zien als steun voor zijn beleid, dat gericht is op een veelztidiger vorm van voorlich ting. Er liggen echter nog geen con crete plannen voor op- tafel. Verworpen werd de motie-De Ruiter (PvdA), waarin de regering werd ge vraagd te komen met. voorstellen die met name de positie van de kleine onderneming meer blijvend kunnen versterken. Voor stemden de PvdA, D'66. PPR. CPN. PSP, GPV. RKPN. Aangenomen werd de motie-Noten boom (KVP), waarin de regering wordt gevraagd met spoed een vorm van financieringsbijdrage in overwe ging te nemen, gericht op vestiging van jonge ondernemers en in bepaal de gevallen op uitbreiding. Alleen de PSP bleek tegen. Een meerderheid bleek het ook eens met de motie-Imkamp (D'66), die inhoudt dat de regering een deel van de 3,5 miljard .inspuiting" voor de economie moet bestemmen voor het ontwikkelen en maken van appa ratuur die milieuoverlast- door de in-j dust-rie kan voorkomen of verminde ren. Voor nader overleg tussen staats-; secretaris Hazekamp en de vaste com-! missie werd aangehouden de motie-De Ruiter over een schaderegeling voor I het midden- en kleinbedrijf in geval i van stadsvernieuwing. Hij zei te verwachten dat de officier van justitie mevrouw Van Veenendaal zal vervolgen wegens smaad. Zo de f officier dit niet doet. zal hij de ver denking op zich iaden kla-Vse-justltie te bedrijven, aldus pleiter. De actie van mevrouw Van Veenendaal noem de hij 'een heksenjacht via een veel gelezen sensatieblad.' Mr. Bakker Schut deelde nog merie.1 dat crm-minis-.er Van Doom zijn be-1 slissing om rijkssubsidie aan Proloog te geven uitstelt tot na de uitspraak van de president van de rechtbank inl Den Bosch in het kor geding. Var middag doet de president van de rechtbank van Amsterdam uitspraak i in het. kort geding van Proloog tegen "De Telegraaf.' De advocaat van mevrouw Van Veen-1 endaal. mr. H. P. ütermark zei dat. zijn cliënte zich in radio en tv-inter-1 views wel achter de feiten in het I Telegraaf-interview had gesteld. maarj zich uitdrukkelijk distantieert van de i bewoordingen. Haar doel was lande-1 lijk de aandacht te vestigen op activi-1 letten die de democratie ondermijnen. Het oogmerk om te beledigen was! niet- aanwezig. De enige reden is dat i mevrouw Van Veenendaal zich al ge ruime tijd ernstige zorgen maakt over het gedrag van Proloog en het uitblij- f ADVERTENTIE) Namens zijn cliënt trok mr. T'termark de beschuldiging dat Proloog valse declaraties bfj de gemeente Eindho ven z.ou hebben ingediend in en bood verontschuldigingen aan. De vordering van Proloog achtte pleiter niet toe- vcijsbaar. liet is onaanvaardbaar dat mevrouw Van Veenendaal monddood gemaakt wordt zoals door Proloog w ordt geëist, aldus mr. I termark. De repliek van mr. Bakker Schut, kwam er op neer dat geen dor be schuldigingen waar :s gemaakt. Het ondemesnersdocument was Proloog ongeveer ahdMfcrf jaar geleden toe gezonden. zo merkte hij nog op. Uit spraak iftidBMjt 23 december om 15.00 uur. Kamervragen De PvdA-kamerleden Kosto en Voogd hebben erm-minister Van Doom ge vraagd op korte termijn een besliv sing te nemen over een eventuele subsidie-verlening aan de toneelgroep Proloog ie Eindhoven. Volgens heide kamerleden zal een verder uitstel van een beslissing deze toneelgroep wezen lijk schade doen. Aanleiding tot het stellen van schrifte lijke vragen over deze zaak ia volgens beide kamerleden een mo gelijke opschorting van de subsidie beslissing nu geen uitspraak is geval len in het kort geding van Proloog tegen het kamer) :d mevrouw Van Veenendaal-van Meggelen (ds70). De kamerleden herinneren er aan. dat de subsidie-beslissing tegen half decem ber in het vooruitzicht was gesteld. Zij stellen, dat opschorting van de beslissing een beïnvloeding van de rechter zou kunnen betekenen. Zij vragen minister Van Doom nieé te wachten tot in het kort geding een uitspraak is gevallen. (Van onze correspondent) LISSABON Tijdens het week einde heeft de voorlopige Portu gese regering twaalf bankdirec teuren en administrateurs gevan gen laten nemen wegens econo mische sabotage. Het betreft hier leidende figuren van de Bank Intercontinental Portugese (BIP), van het grootste toeris- tenbedrijf van Portugal, Torral- ta (ongeveer 25.000 employées tellende), exploitanten van ho tels, casino's, vakantieoorden en recreatiezones. Een deviezen- zwendel waarbij buitenland se banken betrokken zijn, onder meer een Zweedse en een Deen se bank schijnt vier miljoen gulden opgeleverd te hebben. Het passief -van de Torralta. waarin 35.000 Portugezen en vele buitenlan ders geïnvesteerd hebben, schijnt on-' geveer 500 miljoen zuiden te bedra gen. De Torralta zal nu door een door de staat benoemde commissie be stuurd worden, maar een technisch faillissement lijkt vrijwel zeker. Enke le maanden geledens kocht Torralta de casino's van Alguarde van tie CUF. de grootste Portugese industrie, maar er schijnt alleen een eerste aanbeta ling van deze aankoop plaats te heb ben gevonden. Het is geen wonder, dat de staat in deze. en ook in andere gevallen, einde lijk handelend optreedt- De staatsin- erventie in de Portugese economie zal zich zeker nog verder uitbreiden. De grote banken, toeristenondeme- mingen, investeringsmaatschappijen en maatschappijen voor onroerend goed hadden onder de Caetano-rege- ring vrij spel voor de vreemdste ma nipulaties. die door gebrek aan con trole. of door oogluikende toelating, van de beurs een lachertje maakten, terwijl de aandelen steeds in handen van dezelfde club bleven Orde in deze Aughis-stal te schep pen is niet eenvoudig. Het kapitalisme was vóór de 25e april in Portugal al lang in algemeen diskrediet geraakt, en niet zonder reden. Het is daarom geen wonder dat de linkse politieke partijen onder deze omstandigheden voorstellen het kapitalisme te vernieti gen. zoals Mario Soares tijdens het zaterdag en zondag gehouden eerste nationale congres van zijn partij sinds de omwenteling. %-erkIaarde. Aan de andere kant probeert de staat nu de verborgen t irpot van de burgerij open te breken door een 300 miljoen gulden staatslening uit ie schrijven tegen de ongekend hoge ren te van tien procent. Als deze staatsle ning lukt. zal de beurs, gesloten sinds 25 april, weer heropend worden. Deze lening moeten dienen voor industrie financiering en voor staat&ontwikke- lingsprojecten- DEN BOSCH (ANP) Tien jaar met aftrek van voorarrest heeft de advo caat-generaal bij het gerechtshof in Den Bosch in hoger beroep geëist te gen de 25-jarige Matthieu B. uil Maas tricht wegens doodslag op de 5-jarige Jeroentje Pressie op 8 april van tttt jaar De advocaat-generaal mr. PfeSl stelde zijn eis conform die van de officier van justitie 'oij de rechtbank in Maas- Trien:. Daar is hij tot acht jaar met aftrek veroordeeld. Jeroentje Pressie wandelde op 8 aprfl met zijn halfzusje en een 17 maanden oude baby in een kinderwagen in de Bossche Fronten, de oude vestingwer ken van Maastricht. Toen het jonge tje enige tijd buiten hec gezichtsveld van zijn zusje was gebleven, kreeg zij argwaan en vroeg de daar aanwezige B. of hij Jeroen had gezien. Ze ver klaarde. dat de man vreemd lachte en verklaarde niets te hebben gezien. Toen Jeroentje even later half ontkleed in de bosjes gewurgd werd gevonden, gaf ze de politie een beschrijving van B.. die zich tussen het toegestroomde publiek bevond. De politie kon hem aanhouden toen hij probeerde te vruch ten. DEN HAAG (ANP) De kiesraad heeft twee nieuwe partijen opgeno men in het kiesregister. Het zijn de Nationale Partij Nederland, met als secretariaatsadres een postbusnum mer te Den Haag. en de Onafhankelij ke Partij Nederland (op), waarvan het secretariaat te Heerlen gevestigd is. Het totaal aantal geregistreerde politieke partijen bedraagt thans 52. Als een partij geregistreerd is in het kiesregister. wordt bij ceelneming aar. verkiezingen, de naam ".-an de partij geplaatst boven de ingediende kandi datenlijst. Deze naam staa: dan ook op het stembiljet. Niet-geregistreente partijen die aan een verkiezing deelne men .staan naamloos op het stembü- Jet

Provinciale Zeeuwse Courant | 1974 | | pagina 13